269690
Ne legyen nagyobb a képek mérete 1024X768-nál!
  • Zephyr Retiring
    #269288
    Ja. Más a taliga.
  • crosspeet
    #269287
    Jóóó... Úgy látom más a liga..
  • Zephyr Retiring
    #269286
    Basszus, tényleg...
  • kemszi2
    #269285
    ez se nem 1:8 se nem RC :D
  • Zephyr Retiring
    #269284
    Na, csak találtam még egyet, ami megfelel a kritériumoknak...

    Ennyiért ekkora, szerintem Guiness rekord
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.11.26. 20:49:59
  • ndns
    #269283
    ennel elgansabban meg senki se fogalmazta meg a lenyeget kar, hogy nem hallgathatom amint Clarkson ket auto osszehasonlitasa tarsasagaban kiseloadast tart az emberi lustasagrol amit a formatervezoknek dedikal.

    nos annak tunik, valoban. pedig nagyon sokat molyoltak vele. a belso kialakitas viszont kesz sport turismo (vagy minek hivjak a mission shootingjat).
    szegeny 996, talan annak koszonhetjuk, hogy a zuffenhauseni urak ovatosabban nyulnak a ceruzahoz. viszont szerintem zsenialis ahogyan lassan atvezetik a stilusjegyeket az uj mission formavilagaba. elvegre missiont teljesitenek vagy mifene.
    ezt ilyen szepen (es latvanyosan lassan) mint az ingolstadtiak a single-frame kapcsan meg senki nem oldotta meg.
    bizonyara nincs koze ennek ahhoz, hogy lassan eszrevetlenul belesimul a gyanutlan utcakepbe meg egy RS6 is.
  • PP993RS
    #269282
    Valóban inkább egy erős faceliftnek tűnik, de ha úgy vesszük a 911 sose a radikális változásokról szólt... Kivéve talán a 996-ot, de az aztán kapott is hideget-meleget és nem csak a full vízhűtés miatt.

    Pont tegnap beszélgettem erről egy (volt) 911 tulajjal, 991-ig bezárólag mindig volt az aktuális 911 sorozatból modellje, jellemzően 4S, a Turbo túl erős volt neki. 991-ből is volt, de azt adta el a leghamarabb... most egy RS6+t használ, azt mondta érzésre ugyanazt nyújtja neki, csak ebbe betud ülni kényelmesen még két ember hátra, befér a nagybevásárlás ha túlköltekezik valahol, +egy kor után már szempont hogy nem kell ki-beszállássál bajlódni. És nem utolsósorban nincs az hogy 10en fényképezik ha megáll valahol, vagy kis tábor van aki nézegeti a kocsit... Állítólag az Audinál nincs ez a jelenség.
  • ndns
    #269281
    Aki szereti a 911-et. Roviddel a bemutato elott kiszivargott az uj. Mindenki dontse el mennyire uj vagy nem.
  • 355
    #269280
    Az idei utolsó Ferrari F1 plakát.

    Részemről kb. 3 futammal ezelőtt leiratkoztam a Scuderia Ferrari fb-oldaláról. Nézzük: F1 vb ugrott, konstruktőri ugrott, LMP1 autó nincs is, LMGT Pro és Am elveszítve, European LM Series LMGTE osztály bukta (itt sincs se LMP2, se LMP3 autó), a Blancpain GT Series-ben a legjobb a Kessel Racing 13. helyezése, a Pro-Am Cup elbukva, a sima Am Cup még jobban, a 24H GT Series-ben 11-ik a legjobb csapat, az Asian GT-ben 5., és asszem még sorolhatnám. Ha tudtok olyan versenysorozatról, amit megnyert a Ferrari, akkor szóljatok, hadd vigasztalódjak :)

    Szépek az F1-es autók a Mission Win Now szlogennel (ami nem is a sajátjuk, hanem egy cigarettagyáré), csak nem érnek semmit. A Ferrari Challenge-et is elveszítették volna, ha indult volna benne bárki más. Gyakorlatilag a Ferrari összes versenytevékenysége egy állati nagy 0.

    Az utcai Ferrariknak nincs párja. Autóversenyt viszont legközelebb majd akkor nézek, ha a 2019-es évadból a Mercedes Silverstone-ban kiszáll, mert értelmetlen úgy folytatni, hogy mindenhol Ferrari 1-2 (meg Alfa 3-4 és Haas 5-6) van.

    Puffogás vége. Plakát kezdete:


    Utoljára szerkesztette: 355, 2018.11.23. 16:20:14
  • Zephyr Retiring
    #269279
    Szeretem a kihívásokat :)

    Egyébként meg nincs lehetetlen, csak tehetetlenség.
    Esetemben vélhetően a használt szegmensben kell majd inkább keresgélnem vélhetően. Bár ott sincs túl nagy kínálat ezekkel a feltétekekkel...
    De sebaj: addig beérem az itteni gyűjtők kisebb autócsodáival is :)
  • crosspeet
    #269278
    A mérethez való ragaszkodás (1:8!), és az alacsony ár, nos.. :)
    hogyan fogalmazhatnék finoman, ez a két kritérium egy szövegkörnyezetben nehezen találkozhat.. :D
  • Zephyr Retiring
    #269277
    Pedig sikerült egész jól megfogalmaznom, de no para: katt erre a számsorra és máris olvashatod: #269243 ha lemaradtál..

    Konkrét elképzelésem jelenleg nincs, mindenre nyitott vagyok, de a mérethez és az "alacsony" árhoz ragaszkodom..
  • crosspeet
    #269276
    2wd v 4x4 ..? Illetve stílus..? fontos a kaszni élethű méretarányai? Crawler, triál, sct, utcai stb vagy mik az elképzelések..?
  • crosspeet
    #269275
    Várj, lehet én sem figyeltem.. Akarsz venni RC-t..? Saját részre v gyerek részére..? Árban keret kb..? Új v használt is szóba jöhet..? Ragaszkodsz az 1:8-as méretarányhoz..?? On v offroad..? Elektromoos, v robbanómotoros?
  • Zephyr Retiring
    #269274
    Nem figyeltél. Lentebb írtam (korábban), hogy csak 1:8-asok jöhetnek szóba.

    Nálam az ettől kisebbek a gyerekjátékok.. :)
    A használt autómodellek közül amit belinkeltél 2 db jöhetne szóba, ha nem 50 és 145 ezret kérnének el értük..
    De kösz a tippeket..
  • kemszi2
    #269273
    nem a shelles jóval kisebb,talán 1:16, nem tudom pontosan,csak példaként hoztam fel,hogy egy olyan még a polcon is jól mutathat.Az árára se emlékszem pontosan de úgy néztem hogy kijön majd a shellessmart pontokból (jó lesz a gyerkőcnek gyakorolni majd,a komolyabbak előtt :D ),mert decemberig le kell vásárolni :D 20 ezer alatti ár van a fejembe ,
  • Zephyr Retiring
    #269272
    30 ezer alatt vannak darabonként. Tehát az ár ekkora méretért nem vészes.
    + hogy van RC. (a Bugatti ami esetleg szóba jöhetne, de még nézelődök...)

    A Shell kutakon is 1:8-asok vannak? Ott mibe fáj darabja?
  • kemszi2
    #269271
    ha használt is szóba jöhet itt lehet válogatni:
    http://rcapro.hu/index.php/rc-auto.html
    és itt is van adok-veszek
    http://forum.rcmodell.hu/
  • kemszi2
    #269270
    hát ezek azért erősen gyerekjátékok. Nem tudom mennyibe fájnak,de az tuti hogy nem lehet összehasonlítani az eddig említett RC autókkal. És hát nem is igazán néznek ki túl jól, pedig ezeknél meglehetne oldani. A shell kúton is lehet kapni RC ferrarit,de azoknál legalább így első ránézésre rendbe vannak az arányok és valamilyen szinten ki van dolgozva a beltér is
  • crosspeet
    #269269
    A Traxxas brutál mit kibír, 1-2méteres ugratót simán, majd ha béna vagy egykeréken landolás, borulás, fának neki stb, még nem volt egy lengőkartörésem sem..! Pedig volt izzasztóhelyzet, minőségi anyagból van!
  • crosspeet
    #269268
    Neeem, dehogyiiiiis... :D
    A két nagy dög az Traxxas Slash 1:10, illetve a Tamiya Porsche az TT-02 1:10 !
  • Zephyr Retiring
    #269267
    Egyébként New Bright modelljeid vannak? Érdekelne, hogy mennyire strapabírók, illetve minőségileg mennyire vannak jól összedobva.
    Ugyanis ők mint látom gyártanak 1:8-as méretarányban is egész korrekt áron..
  • PP993RS
    #269266
    Ez faxán néz ki ! Jól áll neki a sárga is, a felni meg nagyon szép/élethű.
  • kemszi2
    #269265
    Köszi!


    Megjártam most az Otto-val, kiadtak egy rally szettet a Clio maxival amit már régóta kajtatok. 1000db 3-4 óra alatt elvitték mindet,persze 2 dbra volt limitálva a vásárlás így már másnap feltűntek a neten dupla áron a szettek,én meg megint várhatok 1-2 évet mire kiadják újra...
  • kemszi2
    #269264
    azt írja some of, tehát néhány
  • crosspeet
    #269263
    Grat hozzá, jól néz ki!
  • crosspeet
    #269262
    Facén takáltam, Szerintetek, mindenre..?
    Rendel vki?

  • kemszi2
    #269261
    Érkezett egy kínai import,szerencsére megúsztam a vámot vele,bár nem túl nagy értékű,de akkor is :D




    elég korrekt darab árértékarányban
  • kemszi2
    #269260
    értem ,köszi!
    én is 2 cellás akkuval használom őket,bár ha jól tudom az enyémek nem is tudják a 3 cellásat kezelni. Nekem is 80 körül van a vége elvileg,az biztos hogy brutálisat lépnek,de persze még komolyabb lehet mikor egy akkora gép mint a Traxxas hasít :D
    (néztem az egyik új HPI-t 3 cellával már 100 feletti végsebességet írnak)
    Nekem csak egy bajom van vele,nincs hozzá társaságom ,a kisfiam még csak 1,5 éves szóval ,vele még egy darabig nem fogok kergetőzni :D
    Max ha a programot át írom és leveszem a teljesítményt. Viszont nézegettem már a Kyo-nak 1/24-es MiniZ modelljeit,az lesz az első szettje majd :D
  • PP993RS
    #269259
    Atyaég....

    Őrült
  • crosspeet
    #269258
    Várj, majdnem hazugságba keveredtem.. A Traxxasaim a szenzorosak, ez a Tamiya Porsche szenzor nélküli BL! Ennél nem is olyan finom az az elindulás, jaa... :) De szénkefe nélküli ugye ez is. Kicsit elindulásnál bebúg, ellentétben a szenzorosokkal.. Induláskor szinterkuplungosnak álmodom.. :D
  • crosspeet
    #269257
    Jóval finomabban indul a szenzoros bl.. Én simán csak 2s lipo-val nyomom mindet, az áttétel gyári mindben, így kb 80km/h lehet, de nyilván több cellás akkuval áttételmódosítóval ebből szorzótábla lehet.. De nem akarom lerugatni a gumikat, úgyhogy én csak két cellás akkukat használok. Így is elég ez a sebesség, gyorsan elérik.. :D
    Modellgyűjtés mellett ez jelenleg nagyobb élmény számomra, lehet szerelgetni, tuningolni, lövetni nekik, karbantartás, futóműbeállítás, olajcsere a rugóstagokban stb... Meg itt a por nem számít. Az sct-ket simán zuhany alatt mosom, vagy kint slaggal, vízálló telibe!
    Nincs még éppen 3éves sem a kisfiam, de imádja, autómosósat játszik vele futam után.. :)
    Van neki egy Toyota kasznis WPL pickUp, az a mászóautója, kezeli a homokozóban! :D Jövőre kap is egy difizárat.. :D
  • kemszi2
    #269256
    nekem egy hpi(sprint 2 FLUX) és egy tamiyám(XV-01 amiben szintén HPI Flux motor+szabályzó van) van. Ezek is kefe nélküli motorok de szenzor nélküliek,mivel tud többet a szenzoros?
  • crosspeet
    #269255
    Igen..
    Köszönöm!
    És elárulom, ez a Tamiya a gagyibb, a Traxxas "terepjáróim" jóval profibbak. Csak erről volt fotóm a telóban. :D
  • Zephyr Retiring
    #269254
    Komolynak tűnik a műszer.
    Valahol azért autómodell az RC autók világa is ..csak "ők" működnek is a sok dísz közt.
  • crosspeet
    #269253
    De csak nehogy azt mondja valaki, h nyithatatlan resinek.. Ezeken van ezer tuning lehetőség, ez épp a Tamiya Porsche-m, neki egyelőre minimális futómű tuningja, illetve szénkefe nélküli szenzoros mocija, programozható szabályzóval, külön hűtések.. Ez sem olcsó hobbi. ;) Természetesen az sct-k sem gyáriak már odabennt.. ;)


  • crosspeet
    #269252
    Jó estét az Uraknak!
    Ha már nagy méret (1:10), meg Rc is téma lett itt kérem.. Nemrég érkezett a Porsche 4wd illetve egy Traxxas Slash 4x4, elektronikus menetstabilizátorral kérem szépen (Fox)..! Hát kérem, megvan ennek is a szépsége. ;)





  • samsung123
    #269251
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, jól leírtad, hogy mindenki másban erős vagy épp gyengébb. Ahogy látom pontosan tudod mire van szükséged csak még nem találtál rá, de szerintem az is meglesz ahogy TV-d meglett, csak addig is nézelődni kell inkább és várni amíg meglátod amit tényleg szeretnél minőségbe elérhető áron. Most pl okosórákkal vagyok így most kb 1-2 éve, de már látom a fényt, hogy lesz elérhető árban olyan amit elképzeltem egy éven belül :D
    Kutatni kell netet és idővel lesz olyan ami kell.
  • Zephyr Retiring
    #269250
    ****Globerotter = Globetrotter*****

    Pocher Ferrari F40-et még ma is találni 1:8-asban a neten 100 rongyért.
    Egy Laci nevezetű tag árulja pár hónapja.....sajna "ő" sem az a modell amit megálmodtam magamnak...
  • Zephyr Retiring
    #269249
    Jó cikk, átfutottam. A Globerotterbe máris beleszerelmesedtem..

    Nos, ha egy 1:8-as modellnél arra koncentrálunk, hogy a belefektetett pénzért mennyi jó kisebb autómodellt tudtunk volna venni, akkor igen: tényleg felesleges ilyesmire beruházni. Persze vannak ellenpéldák is. Jó 8 éve, amikor megjelent a piacon az aktív 3D tévé, az első darab amit volt szerencsém kipróbálni még 1,5 millióba került. Akkor és ott megígértem magamnak, ha egy nap 150 ezerért látok egyet, nem vacillálok megveszem. Rá egy évre megláttam egyet. 50" 3D aktív plazma kifutó modell akcióban 150 rongyért. Nem haboztam, haza is vittem. Az asszony meg is sértődött, mert nem beszéltük meg.. Ugrunk az időben máig. Még ma is ott van a tévé a hálónkban. És az asszony többet nézi mint én...

    Mások vagyunk, másként látunk dolgokat. Én egyébként is nagyon szoktam vigyázni mindenemre. Az amerikai konyhában 28 éves a német boomboxom. Még ma is hibátlan. Köszönet érte a páraelszívónak :) A pasi szobában '78-as gyártású direkt drive-os profi barázdabillegető. Ismerősök akik látták élőben és hallották megszólalni, kápéban azonnal perkáltak volna érte akár 50 rongyot is. 200 rongyért sem adnám oda..
    Ha egy nap megpillantom azt az 1:8-ast élőben valahol amit gondolatban már megformáltam magamban, biztosan nem fogok sokat hezitálni miatta, hogy megvegyem vagy sem. És ha már a helyén lesz a pasiszoba egy csendes szegletében, akkor az ott is fog maradni hosszú-hosszú évekig. Talán örökre is, ki tudja...