1807
Melyik a legjobb vírusirtó, és miért?
  • Doomista
    #1567


  • riki02
    #1566
    Narxis:
    Nem rég azt írtad hogy az AVG IS 2011 jobb a ESS 4-nél.
    Ezt most komolyan gondoltad? :DD
  • Doomista
    #1565
    Na ugye hogy nem is volt olyan nehéz. :-)
    Majdnem csináltam egy tutorialt hozzá, csak neked. :-)
  • RBJ
    #1564
    neked mókuska. amúgy ma próbáltam a trustport ot eléggé nem tűnik valahogy kiforrottnak.
  • Doomista
    #1563
    Ezt kinek írtad?
  • RBJ
    #1562
    én meg a premium ról pofázok te libanyak.
  • Doomista
    #1561
    Az IS-ről pofázok már évek óta :D Figyelj már oda :D
  • RBJ
    #1560
    te a antivir premium hoz csak havonta lehet lekvározni doomi.
    no ,hogy irigykedj ecsém finom almapájinkák lesznek este.
  • Doomista
    #1559
    Milyen havi? 3 havi :D Ez nem NODsh1t...te lekvár.
  • Narxis
    #1558
    Inkább írhatnád helyette azt. :D
  • RBJ
    #1557
    akkor ne olvasd vagy gondolj helyette másra kellemesre pl pu.....ci.
  • Narxis
    #1556
    De idegesít ez a "lekvárolás" szavad. :D
  • RBJ
    #1555
    engem kimondottan idegesített a havi lekvárolás.
    de te is tudod hogy mostanában nem igazán van promozási lehetőség az avira nal.
  • Doomista
    #1554
    Fasza. Ezzel megspóroltál 3. hónapban 1 percet se hogy letöltsed a key-t. Csak a 6. hónapban kell. Tényleg nem semmi. Eszméletlen sokat ért.
  • RBJ
    #1553
    nesze doomi itt volt a promo. bebe volt promo
  • Doomista
    #1552
    Igen, ezért is használtam a régi, de jól bevált módszereket.:)
  • gergely1991
    #1551
    A kártevők általában random fájlnevet adnak azonos kiterjesztéssel:)
  • Doomista
    #1550
    Photoshop.
  • RBJ
    #1549
    Necsak doomi vagizon már. bibi
  • Puhos
    #1548
    A rendszer visszaállítás ki van kapcsolva, szerintem hagyom ezt a rootkitet a gépen nem bántom. Köszi a segítséget.
  • Puhos
    #1547
    Igen a .sys fájlra én is rákerestem a neten, de semmit nem találtam róla. A másik, hogy még nem volt arra lehetőségem /pénzem/, hogy op. rendszert cseréljek, talán a jövő év elején be tudok ruházni egy Win7 home premiumra.
  • Doomista
    #1546
    A másik, hogy csökkentett módban hálózat nélkül próbáld törölni, és a rendszer visszaállítás remélem ki van kapcsolva!

    Ha már így ráértem, lefuttattam a Sophos Anti-Rootkit programot, AVG az kompatibilis problémák miatt kizárva, (közben látom hogy nem is Windows Vista vagy Windows 7 operációs rendszered van, hanem xp...nagy hiba), eredmény.
    Leállítottam a scant, mert nem láttam értelmét hogy tovább fésülje át a program files mappát...spdt.sys fájl pl. a daemon tools programhoz való, végül is minden fájl egy programhoz való, és névileg sincs minősítve...nem töröltem semmit természetesen. A te sys fájlodról meg úgy látom, hogy semmi információ nincs az interneten...
  • Doomista
    #1545
    Amúgy meg szerintem arra még nem gondoltál, hogy lehet false is rootkitnek minősített fájl. Anti-rootkit programok se tökéletesek.
  • Doomista
    #1544
    Én a helyedben hagynám, felesleges időpazarlás és idegeskedés a semmiért, főleg hétvégén...inkább használd ki a hétvégét pihenésre.
  • Puhos
    #1543
    Köszi a segítséget, akkor szerinted hagyjam azt a rootkitet békében.
  • Doomista
    #1542
    Ez az informatika. Néha vannak olyan hibák, amiket senki se ért, és amikre nem derül ki a megoldás.

    Nálam pl. az új MoHnál van az, hogy a fegyverek textúrája valami üveges tükröződő szerű...más egyéb játéknál sosem fordult elő semmilyen textúra és egyéb hiba...végignyaltam jó pár hozzáértő emberrel a helyzetet, de sehogy sem sikerült megoldanunk, tanácstalanok e helyzetben...black ops meg tökélyül fut. Nem hiszem hogy az a rootkit okozná.
  • Puhos
    #1541
    Ami érdekes lehet, hogy most játszok a Black Ops-sal /eredeti/ és ott nem találkoztam ezzel a jelenséggel, ugyancsak multival!
  • Puhos
    #1540
    Nem tudom, de a Modern Warfare 2-vel /eredeti/ multizok, és néha egyszerűen "kiakad a játék". A kép megáll, a zene ugrál és a gépet csak resetelni tudom. Ezért kezdtem el keresni ennek a jelenségnek az okát. A gépem elég a játéknak, dx frissítve, vga driver 10.11-es, op. rendszer /eredeti/ frissítve! Így akadtam rá erre a rootkitre!
  • Doomista
    #1539
    Szerintem túlreagálod a dolgot. Nem fog találni vírust, és szerintem nincs is miért aggódnod. Csak egy rootkit, nem biztos hogy rossz célú, nálam is van egy amit nem tudok letörölni, de közben már ezer dolgot műveltem a rendszeren, internetes rendeléseket is folytattam de soha nem volt semmi gond (pénz lehúzásra-adatlopás se).
  • Puhos
    #1538
    Szia!
    Köszi a válaszodat.Igaz most nem az otthoni gépről írok, de az első linken amit javasoltál mindenféleképpen kipróbálom amint lehetőségem lesz rá /hazaérek/! A kaspersky virus removal tool-t a héten valamelyik nap futtattam le /csütörtök/, persze ez nem jelenti azt, hogy attól a gép még tiszta. Ami furcsa, hogy a futó folyamatok között semmi gyanús dolgot nem láttam. Mindenesetre a Trendmicro-t le fogom futtatni. Ha végeztem vele, akkor jelentkezem, hogy mi lett az eredmény.
  • Doomista
    #1537
    Csúny false :-(
  • gergely1991
    #1536
    Elképzelhető hogy egy fájl elindul és létrehozza azt.
    Nézz esetleg körül a msconfig>automatikus indítás fülön lévő folyamatokra majd ha van valami gyanús program akkor a Regisztrációs adatbázis szerkesztőben törölnöd kell a hozzá tartozó bejegyzést
    A törlendő bejegyzés elérési útvonala az automatikus futtatás lapon a hely oszlopában találod.Sajnos a futó alkalmazásokat rejteni szokta nem-e azt kihagyta volna.:S :D
    Alternatíva megoldásként: link link
  • Puhos
    #1535
    Köszi. Letöröltem, és az újraindítás után lefuttattam újra és ezt találta ugyanott: a2gp85lc.sys. Nem tudom, hogy most akkor mi van. A gépen a NIS2010 van fent. Vírust nem találtam, tegnap ment le, illetve az mbam-ot szoktam hetente futtatni!
  • kl24h
    #1534
    Lehet hogy az F-Secure Blacklight nem ismeri fel még.
  • Puhos
    #1533
    Köszi a választ. Annak nincs jelentősége, hogy a másik nem detektálta?
  • kl24h
    #1532
    Lehet, hogy csak ott van a gépbe, de olyan speciális program, hogy nem látszik ha felnyítod a Windows Explorer-rel. Hasonló esetem volt valamikor nekem, hogy egy *.exe talált a Spyware Doctor, de nem találtam sehol, valószínűleg elrejtette magát.
    Mivel az AVG AntiRootkit detektálta, akkor töröld, az a biztos.
  • Puhos
    #1531
    Bocs javítanám tehát a fájl : avttoa6x.sys.
  • R3TR0
    #1530
    Hát ezt igy nem fogom buherálni akkor hagyom inkább

    Me kinait tuti nem lehet pl magyarra normálisan átállitani....

    Valamit buherálni kell és akkor már az nem ugyanaz
  • Puhos
    #1529
    Sziasztok!
    A segítségeteket és tanácsotokat szeretném kérni! A gépen talál az AVG Anti Rootki kereső egy fájlt a Windows\System32\drivers\avttoa6x.syy fájlt am it rootkit-nak /amit Hideen drive file" 6-ként azonosított,. Viszont felraktam az F-Secure Blacklight-ot is az nem talált semmit? A fájlt a gépen nem találom, attól ez lehet rootkit? Köszönöm a válaszokat!
  • Narxis
    #1528
    Kínai KIS-t kell feltenned és azt átállítani más nyelvre.