1807
Melyik a legjobb vírusirtó, és miért?
  • Narxis
    #1607
    Avira? Szódával elmegy... :D

    Am. jó az is, de vírusirtó-tűzfal kombót kértél. Ha Internet Security kell akkor #1579-es hozzászólást csekkold.

    Outpost Pro-hoz van kulcs az Agnitum topikban.
  • Madmano
    #1606
    És az Aviráról neked mi a véleményed?Az Outpost Pro az pénzes,nem?
  • Narxis
    #1605
    Tűzfal:

    -Outpost Pro
    -Online Armor

    AV:

    -szinte bármi jó, Emsisoft, Avast, Nod32
  • Madmano
    #1604
    Ok.Addig is köszönöm a választ.
  • Doomista
    #1603
    Én a saját/rokonaim és barátaimnál is használt, jól bevált és megbízható antivírus csomagot ajánlanám a kevés fogyasztása és hatékonysága miatt: Avira Premium Security Suite

    De készülj fel, hogy más mást fog mondani. :D
  • Madmano
    #1602
    De mondjuk lehet csak víruskergető plusz tűzfal is.Amivel biztonságban érezhetem magam....
  • Madmano
    #1601
    Szívemből szóltál.Ezt jobban én sem tudtam volna megfogalmazni.Szóval:Akkor most milyen vírusirtót és tűzfalt is tartalmazó programot ajánl összesítve a társaság KIS helyett, ami azért megközelíti?
  • Doomista
    #1600
    Ebbe a topikba ez a kérdés sajnos nem megfelelően van megírva, így ugyan azok a válaszok érvényesek erre a kérdésre, mint amit eddig leírtunk, azaz nem kapsz kielégítő választ a kérdésedre.

    A kérdést így kellene feltenni helyesen, nem félreérthetően, értelmesen:

    "Akkor most milyen vírusirtót és tűzfalt is tartalmazó programot ajánl összesítve a társaság KIS helyett, ami azért megközelíti?"



  • Madmano
    #1599
    Akkor most milyen vírus írtó+tűzfal kombinációt ajánlotok a KIS helyett,ami azért megközelíti?
  • Narxis
    #1598
    pfff, máskor normálisan linkelj :D
  • Doomista
    #1597
    Tudtam, hogy nem fog leesni egyhamar...kattints a szmájlikra...:D
  • Narxis
    #1596
    Gondolom azért raktál ide sírós smileykat. :D
  • Doomista
    #1595
    Ez hogy jön ide? :D
  • Narxis
    #1594
    Ne sírj, nem baj, hogy vírusos lett a géped, majd a rendes vírusirtók helyrehozzák.
  • Doomista
    #1593
    [URL=http://biztonsagportal.hu/ismet-megkerulhetove-valt-a-windows-fiokfelugyelete.html][/URL]
  • Doomista
    #1592


    De csak azért ennyi, mert már jó pár doboz sör van bennem.
  • Narxis
    #1591
    Hagyjátok ezt a profikra.
  • gergely1991
    #1590
    UAC sebezhetőség(?)
  • kl24h
    #1589
  • Doomista
    #1588
    Én inkább le sem írom, mint ahogy te se...nem látom értelmét már.
  • kl24h
    #1587
    Nagyon eltérő vélemények...
  • zserrbo
    #1586
    AV:
    1.nod32
    2.Avast
    3.Kaspersky

    Ha nincs routered bekapcsolt hardveres tűzfallal, akkor ajánlok még mellé tűzfalat:
    1.Comodo (ingyenes)
    2.Outpost (a fizetős többet tud, de az ingyenes se szar)

    Ha ISS kell:
    1.Kaspersky
    2.Comodo, NOD, Bitdefender, Avast

    SZVSZ tűzfal akkor ajánlott, ha nincs routered bekapcsolt hardveres tűzfallal vagy nem rádiós az interneted, hanem pl adsl, kábel. Telepíts egy spyware blastert és egy spybot-ot (utóbbinál az immunizálás funkciót keresd) és alkalmazd őket. Ezeket elég 1-2 havonta 1x nem kell futniuk állandóan. A spybot telepítésekor kiveheted a pipát a Teatimer és az IE rezidens védelem elől. Ezeken túl, ha frissíted az OP rendszeredet, akkor jó vagy.

    Ezt régebben használtam egy kis ideig. Felrakod és megmondja mely szoftverek jelenthetnek veszélyt és felajánl frissítési lehetőséget, amelyikből újabb verzió van.
    Secunia PSI

    Nekem most Comodo ISS van, de előtte több évig csak nod32-m volt. Ha most kellene váltanom én nod32+comodo tűzfalat használnék, de ez én vagyok :) Nekem ezek jöttek be. Remélem tudtam segíteni!
  • Doomista
    #1585
    Ne kapkodj, ne kapkodj!
  • gergely1991
    #1584
    2.Nod32
  • gergely1991
    #1583
    1.Kaspersky Internet security
    2.http://www.eset.hu/letoltes/csomagok?installer=trial_eav+sunbelt firewall
    3.Avast+
    4.Avira....
  • Doomista
    #1582
  • Narxis
    #1581
    nincs
  • Doomista
    #1580
    9.
    10.

    ?
  • Narxis
    #1579
    1.Kaspersky Internet Security 2011
    2.Norton Internet Security 2011
    3.Avast Internet Security 5
    4.AVG Internet Security 2011
    5.ESET Smart Security
    6.G Data Internet Security 2011
    7.Avira
    8.Panda Internet Security 2011
  • Gaberking
    #1578
    Köszönöm, a segítséget!
    A válaszaim:
    Wareztól nem riadok vissza, mindegy mennyire terheli a gépem, a nyelv nem számít (kínai azért ne legyen :) ).
  • Narxis
    #1577
    Adnod kellene pár szempontot. Ingyenes vagy fizetős? Vagy mindegy mert wareztól se riadsz vissza? Mindegy, hogy mennyire terheli a géped? Magyar nyelvhez ragaszkodsz-e?

    Ha ezekre válaszolsz akkor könnyebben tudunk ajánlani valamit.
  • lck
    #1576
    Nálam érzelmi alapon jelenleg ez a sorrend. Értelmi alapon meg úgyis mindenki mást mond, és meg van győződve az igazáról, azért abból nem tudsz dönteni. :)
    1. AVG
    2. Avast
    3. Avira
    4. Norton
    5. Kaspersky
    6. Comodo
    7. Eset
  • RBJ
    #1575
    Akkor én javasolok neked.
    avira + comodo
    norton + comodo
  • Gaberking
    #1574
    Továbbra sem tudom eldönteni.
    Milyen víruskeresőt és tűzfalat , vagy internet security -t használjak.
    Hiába olvasom ezt a fórumot, konkrét javaslata, véleménye nem nagyon van senkinek.
    Tudom, hogy nekem kell eldöntenem, de a döntést megkönnyítené, ha javaslatokkal, tapasztalatokkal találkoznék, ki mit javasol és miért.
    Ha valaki segít, köszönöm előre is.
  • lck
    #1573
    LinkScanner nélkül semmit sem lassít, sokak szerint meg LinkScannerrel sem.
  • RBJ
    #1572
    nálam az AVG csak pár percet volt fent. rosszul vagyok az olyan szoftvertől aminél érezhetően lassabban megyen a böngészés.
  • Narxis
    #1571
    A tesztekben nem bízni kell, azok csak egy kiindulópontot adnak, hogy mely vírusirtókat próbálja ki az ember, több tucat van a piacon, valahogy szűkíteni kell a kört.
  • gergely1991
    #1570
    nagyon..
  • Doomista
    #1569
    Ennyire bízol ezekben a tesztekben?
  • Narxis
    #1568
    Valamennyivel talán jobb az IDP miatt. Legutóbbi on demand(szignatúra alapú detektálás) teszten közel azonos eredményt értek el:

    AVG:96.51%
    ESET:96.48%

    Retrospective(heurisztika, generikus detektálás) teszten viszont az ESET volt jobb:

    ESET:58.45%
    AVG:41.69%

    Dynamic(valós idejű védelem, minden komponens aktív) teszt:

    AVG:91.36%
    ESET:91.06%

    Ami meglepett, hogy nem rég csinált az av-comparatives egy teljesítmény tesztet, nagyobb pont jobb:

    AVG:174
    ESET:160

    Nehéz különbséget tenni a kettő között, érdemes még megnézni a frissített dinamikus tesztet av-comparatives-en.