33479
12316971501353788406.png
  • shaba23 #29791
  • Succor
    #29790
    Én mindig úgy eszek ahogy éppen kedvem van.
    Napi 5 étkezés mindig megvan...Van amikor kevesebb kalóriával van amikor 1-2 hétig többel, van amikor megvan a fehérjemennyiség van amikor nincs.Akárhogy is, de fejlődök :)

    Most éppen olyanom van, hogy nagyon leszálkásodtam nyáron(pedig ettem azért bőségesen) most hízlalom picit magam, 1-2 hétig utána tisztán kajálok...
    Próbálok mindig változatosan enni nem mindig csak csirkemellet.

    45 kilóról indultam 176 cm most 75 vagyok enyhén zsíros(még kockák vonalai látszódanak)...Tervem télig 80 aztán meglátjuk még, hogy hogy lesz pénzem enni :D
  • prosthetic
    #29789
    Nem tudom, ti hogy álltok az időszakos böjtöléssel, mostanában mindenki csak dicséri, a hagyományos testépítő táplálkozás meg hülyeségnek lett kikiáltva. De végre itt egy cikk, ami szerintem közelebb jár az igazsághoz:

    http://trainwithbrain.blogspot.hu/2013/09/idoszakos-bojtoles-taplalkozas-szent.html
  • shaba23 #29788
    Nekem az előreemelés bemelegítő gyakorlat.
    A FitMuscle magazin valamelyik számában volt egy jó cikk a válledzésről. Le volt írva a váll működése, az edzésformák veszélyei bla bla.
    Az ott javasolt válledzés:
    1. Mellről nyomás állva 2 melegítő majd 3x8-10 ismétlés
    2. Oldalemelés 4x10-12
    3. Oldalemelés döntve 4x10-12

    Mindezt előfárasztással minden második edzésen, azaz mivel nyomásnál a tricepsz fárad el hamarabb lévén kissebb izom, mint a váll, így minden 2. edzésen cseréljük fel valamelyik emelő gyakorlatra, így a váll fárad jobban és a nyomó gyakorlatnál az adja fel korábban.
  • Prince of Máté
    #29787
  • prosthetic
    #29786
    Az előreemelést és az állighúzást nyugodtan dobd. Az állighúzás veszélyes, az előreemlés pedig teljességgel felesleges, az első delta kap elég terhelést a nyomó gyakorlatnál és melledzésen is.

    Oldalemelésnél pedig kifejezetten több értelme van a 20-30-as ismétlésszámnak. Jobb izomérzet, izoláltabb, szabályosabb végrehajtás, koncentráltabb és erőteljesebb stimuláció az izomban.
  • mike77
    #29785
    Meggugluztam mi ez a pick pack pont, mert még nem hallottam róla. Persze itt a közelben ez sincs...
  • Retsu
    #29784
    Na akkor a következőt javallom: Nagy gyakorlatokban max. 8-9 ismétlés, a többiben se látom értelmét 10 fölé menni. Ha úgy érzed nincs eléggé bemelegedve a váll, a 4 szériából 1. melegíts! De komolyan, ha nincsenek még versenyzői ambícióid, akkor bőven elég a 3 sorozat. Ha az egész vállat jól meg akarod dolgozni az edzés végén: Előreemelés és "evezés": Lehetőleg 2kezessel csinálj 1 előreemelést(kar ne legyen magasabban fejmagasságnál), engedd vissza derékszögig, húzs mellhez, aztán engedd vissza.Ez 1 ismétlés. Amúgy nem kell aggódni ha 1előre lemaradtnak tűnik az elsőváll, sokan mit meg nem adnának azért hogy nincs túlfejlődve!
  • vsly
    #29783
    Én inkább a saját testsúlyos gyakorlatokat preferálom,de nem árt azért néha azért kiegészíteni ilyenekkel:)
  • Renjike
    #29782
    Ezt mutatták az elöbb :) , nem nagyon vagyok oda ezért a testépítősdiért de ez a csávó nagyon faszagyerek :D
  • vsly
    #29781
    sztem a legjobb izolációs gyakorlat a váll első részére...
  • Renjike
    #29780
    4x12
  • Retsu
    #29779
    Biztos ér, de a legtöbbet úgy hozhatod ki belőle, ha 1 kézzel csinálod. Ez+pár kemény gyakorlat, és nincs szükség alsóhát és "stabilitás" gyakorlatokra!

    Vállal kapcsolatban: max 3. Gyakorlatszám. Komolyan. Javaslat: Mellről nyomás, felrántás(high pull), oldalemelés. Ja, és széria-ism.számot írj mennyit csinálsz!
  • Renjike
    #29778
    Köszi szépen! :) sajnos a mai edzésemnek már vége! Legközelebb kipróbálom .

    Egyébként a fekvenyomás gondjaimmal küzdve váltottam egykezes súlyzós gyakorlatra teljesen jól megy , érzem hogy bedurran a mellizmom meg másnap !!mindig!! izomlázam van fokozatosan pakolom a + súlyokat :D remélem ér is valamit nem csak egyhelyben táncolok és csak nekem tűnik fejlődésnek .
  • hungary27
    #29777
    2 perce ezt a videót keresem. :) Tényleg nagyon jó gyakorlat.
  • Tyler1
    #29776
    Ez sok, az állig húzást vedd ki. Jó esetben 3-4 gyakorlat elég kellene, hogy legyen. Az első 2 gyakorlat menjen az első fejekre, előreemelés után rakj be egy nyomó gyakorlatot. Esetleg előreemelést egy időre helyettesítsd ezzel, nekem bejött:

  • DarkHorSe
    #29775
    Akkor arnold nyomas :D
  • Renjike
    #29774
    úgy csinálom ;D
  • DarkHorSe
    #29773
    Eloreemeles, de emeled fel teljesen a fejed fole ugy ahogy arnold csinalta a pumping ironban :DD
  • Vaxi
    #29772
    vállvonogatás helyett tegyél be mellről nyomást, állva, vagy ülve. szerintem..
  • Renjike
    #29771
    Eloreemeles
    Oldalraemeles
    Vallbol nyomas egykezessel
    Allighuzas
    Vallvonogatas ( vagy mi)
    Meg 1 hatso vall kulon aminek a becses nevet nemtudom
  • Tyler1
    #29770
    Milyen a pontos edzésterv vállakra?
  • Succor
    #29769
    Nem vagyok finnyás gyerek de legutóbb 20 g lenmagolajtól okádtam :P
    Meg fájt is a hasam tőle rendesen...Magába, még belegondolni is rossz.Egyszer a kezdetekkor ráöntöttem túróra.Na az volt maga a pokol! :D
    Soha ne próbáljátok ki, undorító,bár azért legyűrtem.Kaját nem pazarlunk :P
  • Renjike
    #29768
    Melso vallam puha mint a fos de az oldalso es hatso resze pedig acel.. Eloreemeles benne van a tarhazamban . Esetleg valami tipp a mesterektol?? :)


    Telefonrol eszes kozben - nincs ekezet :((
  • prosthetic
    #29767
    Szigorúan magában! :D Salátára locsolgatva nem lenne túl egzakt a napi bevitel, mert lecsöpögne, szétkenődne a tányéron, stb. Én úgy szoktam, hogy kimérem a napi 60 grammomat egy kis pohárban reggel, aztán elszürcsölgetem, amikor eszembe jut. Ha meg mászkálós napom van, akkor egy pezsgőtablettás dobozkában hurcolom magammal. :D
  • loserman
    #29766
    Azért pick-pack pont már úton útfélen van. (Arról nem beszélve, hogy benzinkúton is át lehet venni, tankolni márpedig kell. Tény, hogy kis szervezést igényel.)

    Lenmagolajat ti esztek? Miképp fogyasztjátok? Magában, salátán stb.?
  • mike77
    #29765
    Na kipróbáltam ezt a kókuszzsírt . Összedobtam egy "diétás" brassóit, csak azért, hogy egyek egy kis sült krumplit . Tök jó. Nincs olajszag, nincs olajíz, csak krumpliíz. Asszem én már nem főzök többet mással . Meg ha igaz amiket írnak róla, akkor kanállal kellene enni kifelé a bödönből .
  • Prince of Máté
    #29764
    Nem értem még mindig a bajod... Az a mondanivalója, hogy a pörgetőket időszakosan kell használni, nem folyamatosan. (1 hónap használat 1 hónap szünet)
  • shaba23 #29763
    Ezzel tisztában vagyok. De szeretem a kávét és úgy érzem, hogy belefér az életembe a nem bizonyított rossz hatása.
  • Retsu
    #29762
    Nem annyira a szövegben van a lényeg ez esetben, sokkal inkább az egész tálalásában.
  • Prince of Máté
    #29761
    Neked komoly szövegértelmezési gondjaid vannak. Légy szíves, mutasd már, hol írták, hogy a koffein rossz, azt nem ajánlják?
    Arról volt szó, hogy a koffein rendszeres fogyasztása az előnytelen.
  • Retsu
    #29760
    Láttam hogy volt 1 igen hasonló, azt hittem ott is kérdeztél:)

    #29759: Egyrészt eléggé öngól-szitu,hogy 1 általános antioxidánst nem ajánlanak, köznen meg azt, és azzal kombinált termékeket forgalmaznak. ÉS NEM, A VASTAG BETŰ NEM MENTSÉG! Különböző kiegek nem ugyanazzal az összetétellel rendelkeznek, de a pörgetők kenterbe verik az energiaitalt pl. És azt nem kell magyarázni, nagyságrendekkel károsabb mint csak a koffein.
  • Prince of Máté
    #29759
    Ajánlott olvasmány!
  • mike77
    #29758
    Én is találtam a neten 1300-ért, de ha azt megrendelem az plussz postaköltség, ha odébb megyek egy várossal az plussz benzin stb. stb. Ugyan ott vagyok. Nagyobb kiszerelésben biztosan olcsóbb, de itt össz vissz három egy lityis volt. Nem sokan kereshetik.
  • shaba23 #29757
    Már nem emlékszem, hogy hol vettem a kókuszzsírt, de mivel 5kg-t vettem, nem hinném, hogy drága volt :) Majd utána nézek otthon, hogy milyen márka.
  • shaba23 #29756
    A kávéivás a felnőtt életem szerves része és egyetlen káros szenvedélyem:)
    Gyerek koromban egy Kapucíner csokival a világból ki lehetett üldözni annyira utáltam a kávét, aztán ahogy dolgozni kezdtem, rászoktam. Igaz, első időkben 8 cukorral ittam:D Ma meg már finnyás is vagyok, és csak jó kávét iszom:) (nem, a sztárbáksz nem jó kávé)

    Kérdés:
    a lenolajat hogy adagoljátok bele a napi táplálékba? Keverjem hozzá pl a rizshez? Hogy számoljam a cht belőle?
  • loserman
    #29755
    Kókuszzsírt neten közelítőleg 1300ft-ért lehet már venni. /1000ml/
    Mellesleg köszi a választ, ezt a cikket nem ismertem.
  • Prince of Máté
    #29754
    Még sose mentem úgy reggel edzeni, hogy kávét ittam volna :) vagy egyéb pörgetőt.
  • shaba23 #29753
    A további félreértések elkerülése végett: Az #29748-as kommentben szereplő idézetet!!! az edző válaszol rovatból másoltam.
    Annyi a lényege, hogy a kérdező előbb leírja, hogy nincs gyakorlat vastagításra, aztán megkérdezi, hogy a vastagító gyakorlatot hová illessze.
    No mindegy ;)

    Reggel nem ittam kávét és úgy mentem edzeni...azt hittem meghalok...
  • prosthetic
    #29752
    Itt egy nemrégen indult oldal testépítés témakörben, folyamatosan frissülő cikkel. Nagyon jól áttekinthető rendszerben veszi végig a testépítés témaköreit, minden cikk jól érthető és informális. Ha gondoljátok csatlakozzatok a Facebook oldalához és olvassátok az oldalt.

    https://www.facebook.com/pages/Train-With-Brain/416663645108829?fref=ts