33479
12316971501353788406.png
  • balintk
    #29951
    Nem tudom, miből gondolod, hogy Zyzz homár volt. Azért mert szép szálkás teste volt, attól még nem homár valaki. :D
  • adam46
    #29950
    Tessék van haja és nem homár! (Y)
  • balintk
    #29949
    Mégis több csaja volt, mint bármelyik kemény 0,1 milis hajú testépítőnek. :D no offense.
  • adam46
    #29948
    Mert ő egy homár
  • balintk
    #29947
    Valaki megmondaná, hogy a testépítők zöme miért kopasz? És miért nem ilyen?
  • Breki33
    #29946
    Arnie

    https://www.facebook.com/photo.php?v=10151693014317712
  • mgkp
    #29945
    Mi abban az inspiráció, hogy mindehol feszengett meg mutogatta magát mint valami picsa? És belehalt a koxolásba?
    Igazi példakép, hogy mellette szétcsapta magát minden hétvégén.
  • shaba23 #29944
    nem kell ám csak csirkét enni. A hal, vagy a marha hús is jó, de az egyéb húsok sem rosszak, csak a csirke van a legközelebb az optimálishoz.
    proteines kaják
    innen is lehet szemezgetni, vannak fasza bűnbeesős kaják, amiket lehet tolni befelé és finomak is, ráadásul vannak alternatívák a melós/sulis evésre is. Érdemes szemezgetni.
    Ha nagyon unalmas a csmell, akkor a combot is érdemes lehet néha bepróbálni, ha tömegelsz, akkor simán belefér (amúgy is)
  • Succor
    #29943
    Hát sajnos az én ízlésvilágomba nem tartozik bele a leves :P
    De ígérem egyszer kipróbálom attól még lehet jó :)
    Spenótot én is használok..

    Brokkoli,Zöldbab,Spenót,Saláták..Néha ilyen zöldség mix ha éppen belefér a kalóriába :D
  • KaBuTo666
    #29942
    Nem tudom hogy ismered e ezt, de én pont az előző héten olyat próbáltam ki, hogy húsleves készítésekor beletettem annyi csirkemellet, hogy másfél napig elég volt. Azaz mikor kész volt a leves ,kivettem a sok csirkemelleket és elraktam, aztán ugye egy étkezéshez annyit adtam amennyire szükségem van. Köretnek meg spenótos rizst csináltam. A spenót nagyon bevált a rizs mellé, enyhe sós ízt adott az egésznek, pedig furcsa kombináció. :)
  • Succor
    #29941
    Mikor még 50 kiló voltam akkor annyira nehezen birtam enni,de kitartottam nyomattam az akkoriban jónak hitt kajálást(fehérkenyér,szalonna,tojás :D:D:D)

    Fogalmam sem volt, hogy mi a helyes táplálkozás hányszor merre meddig, aztán egy haver segített :)
    Ég és föld az eredmény a 2 kajálás közt :D
  • mike77
    #29940
    Meg kell tanulni több féle kaját csinálni, különben az unalom miatt hagyja abba az ember. Nem csak sült húst lehet csinálni csirkéből meg rizsből. Ott a sokféle ragu, csak fűszerezésben térnek el. Vagy a sima rizses hús. Tök jók a rakott zöldség receptek. Mind hús, rizs, zöldség alapanyagból vannak. Vagy a lecsós hús rizzsel. Rengeteg mindent lehet. Az interneten is sok mindent találsz. Még akár töltött káposztát is csinálhatsz, az is ris, hús zöldség. Csak csirkéből kell megcsinálni. Az egész csak fantázia kérdése, meg alapanyagé. Még sütit is lehet sütni zabpehelyből :).
  • Prince of Máté
    #29939
    Sima fehérrizs + sülthús. A pácot/zöldséget mindig váltogatom, de nem ér sokat :/
  • mike77
    #29938
    Én is ma főztem két napra. Zöldséges rizottót, tejfölös mustáros húst és túrós zabpehelypalacsintát csináltam :).
  • mike77
    #29937
    Na ugye :). Ha az ember látja a hatást, nem nagyon kell győzködni :).
  • Succor
    #29936
    Zöldségen variálj meg a csirkét mindig máshogy csináld meg :)

    Én pl fokhagymás csirkét csináltam és az első is alig akart lemenni nem hogy a 4. :D

    Aztán másnap láttam egy cikket hogyan csináljunk házi gyrost..Megcsináltam és egész nap kívántam...
    Van Wok-unk vagy mi a fene az.Abban párolom is néha a csirkét úgy királyul puha marad...

    Zöldséget minden nap vagy minden 2. nap másfélét egyél ha teheted sokat segít...

    Akkor ha nem fog annyira rajtad a zsír használj nyugodtan szószokat önteteket.
    Néha egyél hozzá krumplit ne mindig csak rizst...Van itt 1000 féle megoldás srácok csak egy kis kreativitás kell..

    Változatosan egyetek!!!

    Én már vagy 25 féle csirkét tudok csinálni :D
  • mike77
    #29935
    Hogyan készíted el? Én olyan jókat főzök, hogy nincs ilyen gondom :)
  • Prince of Máté
    #29934
    Valami tipp/tanács jöhetne, nekem a napi 2-3ik csirke már alig akar lemenni :/
    De még az elsővel is gondom van, hiába ízlik, fél óráig szoktam enni :(
  • Succor
    #29933
    Általában én úgy szoktam, hogy 2-3-4 hónapig tökéletes kaja aztán kicsit kényelmesebben élek majd megint tökéletes.
    Eddig meghozta az eredményét és egyébként sincsenek még testépítő vágyaim.
    Te jó ég ahonnan indultam meg ahol most vagyok már az is elég szép fejlődés.

    Egyébként meg most elég brutálul eszek és simán lemegy a napi kaja anélkül, hogy hányingerem lenne nem esne jól stb...Meg van rá a bevett módszer, hogy készítsem fel a gyomrot :D
  • Prince of Máté
    #29932
  • Succor
    #29931
    Én most teljesen betartom a kajálást minden egyes nap :)
    Most nagyon elszánt vagyok, van is eredménye rendesen.
  • balintk
    #29930
    Proteinshake mellé érdemes lenne még berakni pár tojást + banánt?
  • hungary27
    #29929
    Nem tudom, mi lehet olyan nehéz betartani a kajálást. Ha változatos az étrendet, nem fogod megunni, meg amúgy is vannak "csalós kaják". Jó mondjuk én szeretek enni.
  • mike77
    #29928
    Van itt amúgy olyan, aki tényleg betartja a kajálást? Nem kiegekre gondolok.
  • Succor
    #29927
    Nem számolják bele mert nem olyan jól hasznosul.
    De itt a hangsúly a hasznosul-on van.
    Ha csak bizonyos % is de beépül.
    Szóval ha nincs meg a 120-30-40 g fehérje husiból csak mondjuk 10-20-al alatta nem kell összeszarni magad, hogy jajj most mi lesz.
    A szervezet ha az izomzat sérül(edzéseken) mindenképpen regenerálja azt, ha jó a kajád ha szar a kajád mert nem maradhat olyan állapotban.
    Csak ugye nem mindegy, hogy hogyan regenerálódik.Nagyon jó étrenddel hamar és minőségien, kevésbé jóval átlagosan, az alatt meg lassan.
  • Retsu
    #29926
    Teljesen megértelek, ami bizonyos helyeken megy az egyértelmű, nyomatják a reklámokat mindenhol. BBtVben is úgy látszik a tartalomban nem elég, alul is megy a 25féle kiegreklám. Eléggé ellentmondásos,hogy a cikkekben hangsúlyozzák: a KAJA a legfontosabb, utána jönnek a kiegek, közben meg ezt az agresszív kampányolási stratégiát választották.
    Ráadás: Amit sokan elfelejtenek, hogy ha tényleg nincs helyi tápanyagfelhasználás, akkor tényleg megy a fehérje mindenhova nem csak izomba+a növényi fehérjéket nem számolják bele a napi bevitelbe, holott sok "szénhidrát" tele van velük.
  • veszelka
    #29925
    Ha énnékem sok pénzem lesz, bevásárlok csirkemellből!

    na de viccet félretéve, mostanság elsősorban az a cél, hogy minden nap tudjak enni, aztán pár év múlva talán eljutok odáig, hogy mit.
  • shaba23 #29924
    Én pl hatalmas valagat kerítettem a fehérjémnek, mert ha kiadok valamire 20e Ft-ot, akkor megnézem mire adom ki.
    De egyébként tény, hogy első a szilárd kaja. Mondjuk én személy szerint örülök, hogy a fehérjével legalább 1 étkezést leegyszerűsíthetek zab+fehérje szintre.
  • Tyler1
    #29923
    Igen, egy jól belőtt étrenddel sokkal szembetűnőbb a fejlődés, mint akármilyen más kiegészítővel. Sokan pl. hatalmas valagat kerítenek, hogy milyen fehérjét válasszanak, amivel maximális eredmények érhetőek el, pedig sokkal fontosabb a másik 5-6 időpontban bevitt kaja minősége.
  • mike77
    #29922
    Én is edzettem vacak kajával, én is haladtam, de egész más mióta jó a kajám. Ha csak a bedurranást nézem, mindig rosszul durrantam, most meg néha uhh állati :). Vagy hány szar edzésem volt akkoriban, mert félúton kifogyott a szussz. Még sorolhatnám, de ki kell próbálni.
  • balintk
    #29921
    Hát ez szomorú, pedig szerintem egy másfajta aspektusát is megmutatta a sportnak, nekem jobban bejön a szálkás stílus, bát a koxot én se preferálom.
  • JohnnyNapalm
    #29920
    egyik videójukban egy lapon említik a sport megrontásával, "... volt ez a 20 éves ausztrál buzigyerek is aki beledöglött a koxolásba..."
  • mike77
    #29919
    Ha nem az a célod, mint egy testépítőnek, és nem is akarsz úgy kinézni, akkor miért bírálod felül, ahogy esznek? Ez olyan, mintha átmennék a sakk fórumra, és meg akarnám győzni őket, hogy nem jó ahogy esznek, mert elég, ha csak az agytörzset táplálják :). Ez viccesen hangzik, pedig a sakkozóknak is speckó étrendjük van, ha hiszed ha nem. Így teljesen feleslegesen szólod le a testépítő étkezést.
  • balintk
    #29918
    Bodybuildersen miért nincs cikk Zyzz-ről? Legnagyobb inspiráció.
  • veszelka
    #29917
    félreértés ne essék, nem a sok fehérje ellen propagálok, csak nálam így is működik. igaz csak december óta csinálom a dolgot :)

    egy orvos barátom viszont felhívta a figyelmemet arra, hogy a túlzott hús/fehérjefogyasztás egyenes út a köszvényhez, amivel sok mindent utólag nem lehet kezdeni.
  • veszelka
    #29916
    egyetemista, koleszos vagyok. szóval ha napi 3szor eszek, az már jó. reggelire, és délután általában pörkölt/rántott hús vagy valami hasonló, este esetleg gyümölcs, vagy ha épp van, valami kenyeres dolog.

    amúgy 100 kg vagyok, 195 centi, 100at nyomok fekve 10szer, kb 5 kg felesleg lehet rajtam.
  • Neoncsoves
    #29915
    Nem mondtam, hogy jobb. Csak egyszerűen gyanakvó típus vagyok, ennyi.

    Guggolás, felhúzás és hasonló "erőmutató" gyakorlatokban a gerincproblémám miatt nem tudok felmutatni eredményt.

    Mondjuk mindenkinek más a cél, én nem akarok és nem is lehetek egészségügyi miatt testépítő. Az én célom mindig is a sportos alkat elérése volt, nem pedig az 50es kar meg a többi.
  • Tyler1
    #29914
    " Egyértelmű, hogy a 160g fehérjét tápkiegek nélkül szinte lehetetlen elérni"

    Mi egyértelmű? Mi lehetetlen? 200g-os adagokban, ha 4 étkezésre eszel húst, akkor az már 200g fehérje, és még nem számoltál semmi mást. Eleve ha utána számolsz a tápkiegek drágábbak, mint a rendes kaja, tehát olcsóbban jössz ki, ha húsból viszed be a fehérjét. Hagyjuk már ezeket az elméleteket. Biztos a gyártók diktálnak hamis eredményeket 60 éve...
  • mike77
    #29913
    Ezzel csak az a baj, hogy nem csak a tiszta izomzatnak van szüksége fehérjékre. Ott vannak a belső szervek, vér, csont, néhányaknál agy :), ezek folyamatosan le és újraépülnek. A szervezet legkevesebbet az izmokra áldoz, ez az első amit leépít, ha kevés a kaja. A szervek meg az utolsók. Nyilván nem elég, ha csak az izomzat mennyiségére van kiszámolva a kaja. Meg egy 120 kilós izmatlan ember ha annyit enne, mint amit az izomzata indokol, rövid úton éhen halna.

    Én most napi 1 kiló húst eszek, plusz túrót, tojást. Simán bemegy, két kiló is lemenne gond nélkül. Nekem tápkieg nélkül van meg a 2,5-2,8 g fehérje naponta. Ennyit arról, hogy nem lehet megenni. Esznek ennél többet is testépítők. De csak tájokózódás képpen, ha a te módszered jobb, néhány teljesítmény értéket leírhatnál amit elértél, guggolás, felhúzás stb.
  • Neoncsoves
    #29912
    Csupán azért tartom érdekesnek, mert 0,5 kg csirkemellfilében mindössze 100g fehérje van. Ha beleszámolod a 100g zabpelyhet reggel, akkor is még mindig max 105g-nél jársz. És azért az 500g csirkemellfilé elég emberes adag, főleg rizzsel. És akkor még baromi messze jársz a 160g fehérjétől. Én gyanakvóan tekintek minden ilyen "tudományos megállapításra". Egyértelmű, hogy a 160g fehérjét tápkiegek nélkül szinte lehetetlen elérni (ki tud megenni napi 1kg csirkét? meg kinek van pénze rá?), ergo ez akár lehetne egy egyszerű sima néphülyítés, hogy vegye mindenki a fehérjét és azon remegjen, hogy "hú baszki, legyen meg a napi 160g fehérje mert én 80 kg vagyok, na leküldök gyors 2adag fehérjeturmixot".

    Természetesen lehet, hogy semmi hátsó szándék nincs ebben a nagy szabályban, csak nekem bassza a szememet, hogy olyan értékek röpködnek amiket tápkiegek nélkül el ELVILEG el sem lehet érni. Lehet magyarázkodni, hogy micsoda kutatások... A Scitec meg a többi tápkieg gyárnak szerinted mekkora befolyása van az ilyen dolgokban? Van egy sejtésem, hogy nem kicsi. Természetesen lehet (szerintetek biztos) hülyeségeket beszélek, de a mai világban én már az ilyesmit is el tudom képzelni...