33479
12316971501353788406.png
  • Panzermeyer
    #30151
    Hm... Érdekes. Bár tény, hogy véralvadásgátló hatása is van, viszont a vérnyomást pont hogy csökkenteni szokta. Mindegy, inkább alvadjon lassabban a vérem, de az a rettenetes talpgörcs ne kínozzon.

    Nekem a csalánteától eredt el az orrom kb 2 hét iszogatás után, napi 2 adagban. Bár viszont a közérzetemen nagyon sokat segített - biztosan a méregtelenítő hatása miatt.
  • Succor
    #30150
    Nem mondtam, hogy minden hónapba így nyomatom, csak amikor megtehetem :P
    Ha szűkösebb a keret akkor csak simán mega dayli one plus.
    Lehet kijönne a multi nemsokára kiszámolom köszi, hogy szóltál.
  • veszelka
    #30149
    azért a magnéziummal óvatosan, én anno 4-5 napig kb 3szoro adagot ittam belőle pezsgőtabletta formájában, nagyon megdobta a vérnyomásom, napi egy-kétszer a végén olyan orrvérzésem volt, hogy bármit csináltam vele, nem állt el, mint a víz, úgy csöpögött, és nagyon lassan alvadt meg.
  • Prince of Máté
    #30148
    Utána számoltál már a vitamin költségednek? Szerintem ennyiből kijönne 1 adag multi pro! 2 hónapig én is áttértem a mega daily one + c vitamin + omega3 kombóra, és kb 1 ezrest spóroltam havonta, cserébe jóval kevesebb vitamint vittem be.
  • Gaba94
    #30147
    Köszi!

    Igen, már nekem is sikerült eljutnom arra a szintre, hogy az étrendkiegészítőt valóban azért vegyem, hogy kiegészítsem az étrendem :D
  • Succor
    #30146
    Ha annyival kell kiegészítened a fehérjédet amennyi a whey 100% akkor természetesen oksé.De tudod először az étrend bla-bla-bla :P

    Vitaminból én Mega dayli one plust eszek kettesével 3800 ft és 2 azaz kettő hónapra elég.Ez az alap.Ezt kiegészítem ásványi tablettákkal meg egy kis c-vel+omega 3-al.
  • Gaba94
    #30145
    Köszi :)

    Fehérje illetve vitamin vásárlás előtt állok. Előbbi esetében a 100% Whey Proteint néztem ki, a kérdésem pedig arra vonatkozna, hogy szerintetek van-e ennél jobb opció ár/érték arányban? Utóbbi esetében viszont abszolút rátok hagyatkoznék, mert vitamint még sosem vettem. Ennél fogva az árakkal sem igazán vagyok tisztában, de 1-2 ezernél többet nem szeretnék kiadni. Persze, ha valamelyik tényleg megéri, és nincs más alternatíva, akkor lehet róla szó.
    Köszi!
  • Renjike
    #30144
    Csak a céljaimra mondtam hogy nem akarok egy Cedri Mcmillan lenni mert ez a nagydarab forma már nem tetszik :) PL van egy Scitec tag azhiszem Joe Donelly a neve ő sokkal inkább közelebb áll a célomhoz mint a testépítők. (nem akarok fitness modell sem lenni csak viszonyítás képpen írtam :) )
  • Succor
    #30143
    Minden elismerésem :)

    Egyet viszont leszögeznék:
    "nincsenek testépítő szándékaim"
    Ez nem azt jelenti, hogy nem kell kőkeményen edzeni sem.Persze most nem rád gondolok csak úgy átlagba :)

    Meg kell érteni, hogy az izom mikor fejlődik a legjobban, nem elég csak tengni-legni a terembe az csak egy ideig ér valamit,ha ér :)
  • Renjike
    #30142
    Ne is mond , most vagyok 17 éves 5 éve 20 centivel alacsonyabb és 90 kiló voltam ... 4 éve kezdtem először edzeni abban a hitben hogy mellbicepsztricepsz 2-2 gyakorlat ... sok sok kihagyással 1 éve egész jó tömegem volt , bár mellben mindig is elég gyenge voltam . (szégyellem de 60 kiló a szériám fekvenyomásból és ehez viszonyítva a többi sem fényes de sehogy nem tudok továbbjutni ezen a ponton .. ezért vettem kreatint. )
    Aztán a jó tömegemhez jött egy komolyabb egészségügyi gixer így volt 6 hónap leállásom. (ekkor a kajám egy nagy nulla volt és ennek rendje és módja szerint szépen szinte minden + izom eltűnt rólam)
    Májusban egy este után amikor nagyon sokat ittam , hánytam , boxolóval kötekedtem teljesen megváltozott a hozzáállásom 2 felest húztam le azóta .(mind a kettő szülinapi koccintás volt és szerintem ennyi belefér.) Aztán 1 héttel az este után kezdődött a diéta , normális kajával stb és azóta többen nem ismernek meg az utcán akik régen láttak és ez engem nagyon jó érzéssel tölt el hogy sikerült változtatni , kitörni a mainstream pubertás hülyegyerekek közül (mondjuk náluk mindig is komolyabb és fegyelmezettebb voltam),most pedig tárt karokkal várom az izomtömeget. A célom pedig szinte egy karnyújtásnyira van : nincsenek testépítő szándékaim egyszerűen jól akarom érezni magam a bőrömben ! Amihez ez a testépítés-fitnes-sport világba való belekóstolás juttat el. :)
  • Panzermeyer
    #30141
    Nincs kizárva. Nekem pl a talpam görcsölt be, nagyon régen. Ha nem eszek kellő mennyiségű magnéziumot (kb 700mg), akkor simán megesik. Így tényleg nem árt átnézni az ásványi anyagokat, hátha azok nincsenek rendben. Ca, Mg, K, stb... Én kipróbálnám a helyedben mindenképpen, hogy felemelem a magnéziumot. Ha ez a baj, 4-5 nap alatt biztosan el fog múlni. Ja és hozzá természetesen a kellő mennyiségű folyadék is, minden 20 kilóra 1 liter.
  • Succor
    #30140
    Hajrá :)
    Amíg a célodhoz közelítesz addig jól csinálod a dolgokat :)
  • Renjike
    #30139
    Szóval nem csak nekem jutott eszembe hogy összesütöm tojással! Pedig eléggé okosnak hittem magam ..
  • Succor
    #30138
    Én összesütöm tojással, vagy turmixolom víz+gyümölccsel :)
  • Renjike
    #30137
    85 kiló voltam 4 hónapja diéta kezdéskor. Erősödtem is diéta alatt (nem tudom milyen okból , vagy hogy szedtem-e fel izmot) , zsírból viszont elég sok lement és így sem vagyok szállkás .(következő diétás szakasszal szeretném elérni április-június) A pontos súlyom nem tudom , itthon nincs mérleg csak konyhai. :D Jövő hét hétfőn lesz sulimban kivizsgálás ott megtudom hány kiló vagyok.
  • Gaba94
    #30136
    Egyébként a zabpelyhet ti mivel szoktátok enni?
  • Succor
    #30135
    Ez bőven jó, hány kiló vagy?:).Én pl csak állati fehérjéket számolom a szükségletbe, tehát a növényi már csak extra.Fehérje mindenhez kell nem csak az izomzathoz de a szerveinkhez agyunkhoz működéséhez is :)
  • Succor
    #30134
    De kész rizst?:)
    Én a rizst mint bárki más nyersen mérem,tehát ahogy renjike is írta az kb 1 kiló kifőlve a 350 g rizs.
  • Renjike
    #30133
    Nem sok kicsit a fehérje ?

    -100 zab
    -2 tojás reggel ami összefogja a zabot (nagyon finom együtt a kettő és könnyen csúszik :DD) - kb 100
    -150 túró
    -300 rizs
    -2 adag myprotein féle csokis finomság (egész jó , megvagyok elégedve ezzel a márkával !!)
    -almabarackszőlő (suliba viszek valamit amivel tömöm a fejem szünetek közben ha éppen nincs kajaidő :DD )
    -zöldséget nem számolom de ma pl zöldbabot , fagyasztott zöldségkeveréket ettem.
  • Succor
    #30132
    Én pontosan tudom mennyi az a 350g rizs, csak mgkp barátunk mondta, hogy:"de a 350g rizs meg nem az, mert azt simán meg lehet enni."
    Szerinte étkezésenként.Hát jó egy 190 kgos állatnak lehet vagy mit tudom én :D
  • mike77
    #30131
    Bemelegítek nyakra is, de ma pl. lábedzés után állt be a jobb oldala. Lehet, hogy valamilyen ásványi anyag hiányzik.
  • mgkp
    #30130
    Nem gond, hogy hibáztál, csak akkor ne feltételezd, hogy szövegértési problémáim vannak.

    Én általában 300g-os rizst szoktam itt venni külföldön és azt egy étkezésnél simán megeszem, úgy hogy 80 kiló vagyok. Nem is szoktam telítve érezve magam tőle, pedig nekem is szűkebb a gyomrom az átlagnál. Szóval úgy gondolom az a +50 g nem lehet olyan nehéz.
  • Renjike
    #30129
    350 gramm rizst senki nem eszik 1 étkezésre ... az 1 egész fazék. Kifőve több mint 1 kiló.... (300 g rizs elkészítve 1 kiló körül mozog :) a minap mértem)
  • Succor
    #30128
    Számold ki kalkulátorral ha érdekel az étrendem pontosan.Azt hiszem minden le van írva benne :)

    Azért megismétlem ha mégsem:

    -100g napraforgómag
    -500 g csirke
    -350g rizs
    -125 g túró
    -1 teljes adag jumbo proff
    -400-700 g brokkoli
    -100 g zabpehely
    -220 g tojás(Vegyes srágája+fehérje.általában minden 2. nap csak fehérje)
  • Succor
    #30127
    Ó bocsánat, hogy hibáztam :)
    Egyébként szerintem mindenki értette rajtad kívül, de most, hogy tisztáztuk a dolgokat nyugodt szívvel fekhetünk le.

    350 g rizst megeszel egy étkezésből? :)
  • Renjike
    #30126
    Mennyi fehérjét viszel be ? :) Én 300 csirkét eszek most össz fehérjebevitelem 200 grammra jön ki. (+-5)
  • mgkp
    #30125
    Nálam szövegértési problémák? Ha adagjaid tehát többesszámban írok, akkor talán az ember arra következtet, hogy nem az egész napi csirkéd meg rizst írod le. Mert oké, hogy egy étkezésre az 500 g csirke fura, de a 350g rizs meg nem az, mert azt simán meg lehet enni.
  • Succor
    #30124
    Látom szövegértési problémák vannak picit :D

    A maradék 5 étkezésből 4 csirke+rizs+zöldség

    Adagjaim testsúlyhoz mérten 500 g csirke+350 g rizs

    Tehát a maradék 5 étkezésből 4 az 500g csirke+350 g rizs,de ez 4 étkezés.Nem étkezésenként ennyi :)
  • mgkp
    #30123
    adagjaid: 500g csirke+ 350 g rizs. 4-szer eszel így ez 2000g csirke ami kb 400-420 g fehérje és ez csak a csirke.
  • Succor
    #30122
    Te pontosan hol is olvastál ilyen mennyiséget?:)
  • Panzermeyer
    #30121
    Igen!

    Csak vicceltem, papa :)
    Nem tudom, nem melegítesz be nyakra is előtte? Illetve edzés után is csinálhatsz egy kis leveztést a nyakadra, hátha segít.
  • Panzermeyer
    #30120
    Attól, mert fehérjét / tömegnövelőt fogyasztasz, teljes mértékben naturál maradsz, nyugodjál meg. De, ha meg bírod enni, egyél annyi húst, és riszt, amennyi kell, az is kb ugyanaz.
  • mgkp
    #30119
    Ez azt jelenti, hogy egy nap 450-500 g fehérjét viszel be? Hogy csinálod 79 kilósan?
  • Renjike
    #30118
    Nekem meg néha szúr a csukjám... masszázs kéne már neki de az meg baszottul fáj :DD (tesóm sportmasszőr)
  • mike77
    #30117
    Szerintetek miért áll be a nyakam edzések után? Ritkán eddig is előfordult, de most már minden edzés után mintha elfeküdtem volna. Má öreg vagyok?
  • Tyler1
    #30116
    Nem fogja. Én is felvetettem már ezt régebben, le is lettem szólva, de azóta sem sikerült bármiféle alapismeretre szert tenni. Ne pazarold az időt cikkek keresgélésével :)
  • balintk
    #30115
    Akkor ez a tömegnövelő sem "károsabb", mint mondjuk egy protein shake. Naturalitás híve vagyok, de ennyi kaját soha nem tudnék befallni amatőrként.
  • Prince of Máté
    #30114
    Neked alapvető tudáshiányod van ezzel a sporttal szemben. (biztos vagyok, hogy az étrended nagy 0, ha napi 6 kajálással nem nősz...)
    Ha már a sárga kapszulát nem olvasod el, legalább ezt olvasd, és értelmezd is!
    link
  • Panzermeyer
    #30113
    Ez azért nem igaz. Ha naturálban edzel, akkor is lebontja a szervezeted, mert minek tartsa fent, ha már nem edzel, és nincs rá szüksége? Továbbá miből tartsa fenn, ha nem kap elég fehérjét/CH-t/zsírt. Naná, hogy le fog épülni. Nyilván nem a kiindulási szintre, ha valaki már évek óta edz, de távolról sem fog úgy kinézni, mint amikor még edzett.
  • Renjike
    #30112
    Én még Jumbot vagy tömegnövelőt nem szedtem , de oszt társam elég sokszor tolta már magába és mindig fogyott utána de elenyésző menyiséget.