33479
12316971501353788406.png
  • Renjike
    #30311
    vitamint én is onnan szerváltam !

    Kérdés : Lábedzés: gugolás közben kattan a térdem elég durvát és kellemetlen érzés utána .. valami rosszat csinálok esetleg? (fájni nem fáj csak kellemetlen ) Edzésenként egyszer szokott pedig előtt több gyakolatom is van és rendesen melegítek a térdemet semmiféle képpen nem akarom megséríteni.
  • Prince of Máté
    #30310
    Én is ;) Scitectől csak vitamint veszek, azokban tényleg jók ár/érték arányban.
  • Renjike
    #30309
    Myprotein (Y) örülök hogy az ő termékeiket fogyasztom :)
  • Prince of Máté
    #30308
    Mért ne lenne az? Te mit nézel egy tejsavófehérjén? Én a proteingramm/ft-ot szoktam.
    Vagyis a pénzemért hány gramm FEHÉRJÉT (értem ezalatt az anyagot) kapok, és nem maga a port. Na most 100g simple wheyben csak 60g fehérje található, ez kurva kevés. De ha még jelentősen olcsóbb lenne akkor nem mondanám ezt.
    Egy whey kiválasztásánál ez számít: (nálam legalábbis...)


  • adam46
    #30307
    Róla mi a vélemény, márkáról, termékről?
  • Darth Sith
    #30306
    én nyugodtan merem ajánlani, mert nem szar, ár-érték arányban abszolút nem rossz.
  • Succor
    #30305
    Ha árnyékot akarnak találnak hűsölni való helyet 1 arasszal a hasam alatt :D

    Egyébként meg lehet egy picit folytatom még.
    Csak belesedek zsír nagyon minimális.Amíg nincs jelentős változás zsírba addig had szóljon legalább lesz tömeg.
    Jövő hónapba veszek kreatint így több mint 2 év után lehet meg kéne csinálni egy kúrát :D

  • Prince of Máté
    #30304
    Jókat írtok, de a FullForce Simple Whey-t ne ajánljuk már senkinek...
    A legnagyobb lehúzás, lehet hogy kicsit olcsóbbnak tűnik mint a többi, de 60%-os fehérje, lószar.
  • mike77
    #30303
    Á, kell az árnyék a csajoknak, mert napszúrást kapnak . Az én belem se ment 90 centi alá, pedig van még egy kis maradék úszógumim, most meg már szép lassan elkezdek tömegelni. Vissza 100 fölé asszem .
  • Succor
    #30302
    :D

    Majd lejjebb veszem a ch-t, csak most betegen kicsit elszaladt a ló velem.
  • hungary27
    #30301
    köszi
  • mike77
    #30300
    Napi 4000 felülés, az égeti a zsirt
  • Succor
    #30299
    Hát kicsit megbelesedtem :P
    De durva mert zsír alig van rajtam, de a hasam az komoly :D
  • csuszi
    #30298
    myprotein.co.uk

    múltkor volt egy akció, hogy a 2.5kgx2 az ha jól emlékszem 50 font volt. vettem 10kgot :) 35rugó plusz szállítás. nézzük meg mennyi a hazai csúcs a scitec 10kgja.
    és mondom, inkább teszem a kezem a tűzbe egy uk cégért, mint egy magyarért, ami persze nem azt jelenti, hogy a magyar szar, csak látatlanban azt mondom, hogy a uk tuti jó, a magyar meg nem.
  • csuszi
    #30297
    a vége úgyis az, hogy a kalóriaegyensúly mínuszos legyen.
    lehet okoskodni meg arányozni, de a lényeg ez.
    ezen kívül fehérje 40% ch 40% zsír 20% persze ez lehet 45 35 20 is. fehérje min 40. zsír minimum 20. ch a bűvész rész.
    mellette edzés pörgető. ez a sommás alap.
    lehetne regényt írni, meg kell is, de ez a 3 soros alap. vagy 4 vagy mennyi :)
  • D00zer
    #30296
    Az én matekozásom már ott megdőlt , hogy a CH -t valamely oldal javallatára
    2-2.5 gr x kilo val számoltam , a fehérjét pedig 2.5 el. Tehát eleve rengeteg volt a CH amit megfejeltem botor módon egy kics gainerrel. . Mentségemre legyen mondva nem magamtól voltam ennyire hülye :)
  • hungary27
    #30295
    szia, tudnál dobni egy linket ahonnan rendelsz, akár itt, akár privátban?
    köszi
  • csuszi
    #30294
    fehérje igen.
    hogy ez jó-e. az kérdéses. én manapság inkább külföldről rendelek, még olcsóbb is, és valahogy jobban megbízok egy uk minőségben mint egy magyarban. ott van pénze az embereknek egy ellenőrzést maguk összedobni, ha bukik a gyártó kurva nagyot bukik, és sokkal szabálytisztelőbbek is az emberek.

    még mindig nem írtad le az általad leírt étrend adatait. ülj le, matekozd ki és írd ide le mennyi ch fehérje és zsír van benne, plusz a végső kcal. ehhez nem kell semmilyen tudás, csak számológép.
    utána látjuk mi a hiba.
  • csuszi
    #30293
    az 1500 nagyon alacsony. 1700az alja. 2000 ha nagyon nem csinál semmit is van aminél se nem hízna se nem fogyna. ha okosan edz fel lehet azt vinni 45 évesen is 2500 felé.
  • D00zer
    #30292
    Még egy utolsó kérdés (egyenlőre) .

    A gainer 3000 helyett használhatok power proteint ? Link
  • D00zer
    #30291
    Köszönöm mindenkinek a hasznos infókat.
  • Darth Sith
    #30290
    Nos, mielőtt bármi étrendet raksz össze, ismerned kell a különböző tápanyagszükségleteidet.

    Általánosságban elmondható az, hogy diéta mellett olyan
    - 1.5g szénhidrát/testsúlykilogramm
    - 1.5-2g fehérje/testsúlykilogramm
    szükséges.
    (Ha valaki gyorsabb anyagcseréjű, pl. picit erősebb pajzsmirigyműködése van, az már lehet, hogy 2g/tskg szénhidrát mellett is fogyni fog, míg más akinek lassú már 1.5g-tól is hízni fog, így ezt ki kell tapasztalni)

    Ezek után ezt be kell szorozni a kalória tartalommal, és akkor már kapsz egy nagyságrendbeli számot, hogy mennyi tápanyagot ajánlott egy nap bevinned.
    Tehát a Te esetedben azt mondtad 108-ról indultál, 5kg már lement, tehát 103kg esetén:
    Fehérje: 103*1.5g = 155g (2g esetén 210, tehát 160-200 között optimális)
    Szénhidrát: 103*1.5 = 155g
    Ezek után számolható a kalóriabevitel. 1g fehérje 4kcal, 1g szénhidrát szintén 4kcal.
    Tehát (160*4)+(155*4) = ~ 1300kcal.
    Ehhez még hozzájön a napi zsírbevitel, mert arra is szükség van a közhiedelemmel ellentétben, pl. a zsírban oldódó vitaminok miatt. Napi 10-20g olíva/lenmag/halolaj kijfezetten ajánlott. 1g zsír az 9kcal, tehát még min. 20g zsír az 200kcal legalább. Így már kb 1500-nál jársz. Ehhez még hozzájön ez-az, plusz kis ingadozás benne van, tehát mondjuk 1500-1700kcal a napi szükségleted, amely így általános számítások alapján kalkulálható.

    Ezek után ezt kell elosztani mondjuk napi 5-6 étkezésre.
    Én úgy csinálnám, hogy a fehérjét egyenletesen a nap egészében, míg a szénhidrátot inkább a nap első felében vinném be.
    Tehát minden étkezéshez 30g fehérje, és az első 3 étkezés alatt a szénhidrátot. Illetve a közvetlen edzés utáni turmixba is mehet a napi szénhidrát bevitelből egy 30g, és akkor a maradék 120g-ot kell a nap első felében elosztani.
    Így pl a 120g szénhidrát úgy jön össze, hogy reggel 100g zabpehely, amiben van kb 65g szénhidrát, illetve 90g rizs, amiben van 65g szénhidrát. Ez kb 130g szénhidrát és még 30g-ot átcsoportosíthatsz edzés utánra.
    Gondolom azt nem kell mondani, hogy mindent nyersen, főzés előtt mérünk. Tehát a 100g rizs/zabpehely, az nyersen, szárazon értendő. A rizs általánosan főzés után kb a 2-2.5xeresére dagad meg, tehát 100g rizs megfőzve kb 200-250g lesz. Ezt két étkezésre eltudod osztani kb felezve.
    Így lesz szénhidrát a reggeli 1. étkezésnél, és a következő kettőnél rizs formájában. Majd este edzés után a turmixban.
    Azokon a napokon amikor nem edzel, akkor azt a maradék 30 grammot tedd hozzá az első három étkezéshez. Btw rizsből barna/jázmin/basmati ajánlott. A fehér jobb mint a semmi, de nem a legjobb minőségű.

    A salátát én kb bele sem számolom a tápanyagbevitelbe, mivel annyira kevés van benne mindenből, hogy kb nem számít. Nem azon a 2g szénhidráton és 18kcal -on fog múlni a diétád, pláne mivel nem versenydiétát csinálsz, hanem egy élhetőbbet.

    Omega3 az hasznos, szedd nyugodtan. Amúgy is lehet, diétától függetlenül.
    Bones, daily one abszolút helyes, szintén csak javasolni tudom. Kurkuma szintén.
    A fat burner nem rossz, de ugye azt tudod, hogy a zsírégető kb 5-10%-ot tud maximum segíteni, egy szigorú diéta mellett. Ha azt nem tartod be, akkor a pénzkidobás kategória.
    Nem tudom, hogy amúgy azzal tisztában vagy e, hogy a gainer3000 egy középhaladó tömegnövelő, alacsony fehérjetartalommal, ami ráadásul elég gyenge minőségű és tele van szénhidráttal, ami főleg cukor. Valóban szükség van edzés utáni szénhidrát visszatöltésre diéta után is, de ez nem az igazi megoldás. Akkor már inkább vegyél valami olcsóbb fehérjét és hozzá szénhidrátot.
    Pl. FullForce Single Whey + FullForce CarbF.

    btw véleményem szerint az aktuális étrendedben túl sok a szénhidrát szimplán, amúgy nincs vele gond. túl sok a rizs, és az edzés utáni turmixot tömegnövelő turmix, ami diétához nem az igazi. Mérj meg mindent, számolj ki mindent, konyhai mérleggel, kalória táblázattal és menni fog ;)
  • DarkHorSe
    #30289
    50-40-30-20-10-20-30-40-50

    Majd megerzed, hajra
  • csuszi
    #30288
    kemény 5-10 hsz előtt volt erről szó.

    haladó technikára kell váltani
    ez lehet vetkőző nyomás, szuper tri óriásszett előfárasztás meg stb vagy 20 módszer variálni lehet 200 évig.
  • csuszi
    #30287
    1. add kérlek össze naponta mennyi
    ch, fehérje, zsír, kcal
    2. a gainer az tömegnövelő. tele chval, kuka.
    3. nem mindegy hogy terheléses vagy sima cukormérés. terheltnek tökéletes a 6.6. (kaja után mennyivel)
    4. edzés nem mindegy milyen. rövid, váltott intenzitású pulzus megemel, leejt edzés kell. 45perc-1 óra max, heti 3. sprint pihen sprint pihen sprint pihen. sprint lehet bármi. fekvenyomás, bicepszezés, guggolás, futás, de minden hirtelen fel pulzus, aztán kipihen 2-3 perc. megint feldob stb.
  • D00zer
    #30286
    A segítségeteket szeretném kérni 2 dologban , mert nem igazán értem miért történik ami történik .

    1.

    Vén fejjel (45) augusztus elején nekiálltam kondizni , na jó inkább hájat apasztani. :)) . 186 cm vagyok és 108 kilóról indultam.
    Mivel 90kg a kitűzött cél . ezért kerestem egy alkalmas szálkásító diétát a neten , és próbálom betartani.
    Nagy vonalakban leírom az egynapi kaja mennyiséget :

    - reggeli 100 g zabpehely
    - 9ó 8 dkg rizs 20dkg csirkemell 10 dkg saláta
    -12ó 8 dkg rizs 20dkg csirkemell 10 dkg saláta
    -15ó 8 dkg rizs 20dkg csirkemell 10 dkg saláta
    -18ó 25dkg csirkemell 10 dkg saláta
    -21ó 1 kockasajt

    Heti 3 alkalommal edzem ami után 50g Gainer 3000 turmixot fogyasztok.

    Ezzel még nem is lenne probléma mert ha éhezve is de be tudom tartani. Az első 5 kiló viszonylag gyorsan leszaladt, azonban 103 kilónál megállt a fogyás és ugyan dekáról dekára de ismét hízni kezdtem.

    A végén már 90 kilóra számoltam ki a szükséges tápanyagot ,de csak hízom rendületlenül :((

    Mit csinálok rosszul ?


    2.

    4féle "pirulát" szedek naponta

    -Omega3 (halolaj+fokhagyma)
    -Normal Bones+ Scitec
    -Mega Daily One Scitec
    -Super Fat Burner BioTech Usa
    + Egy kis kurkuma hébe-hóba
    + Gainer 3000


    A diéta előtt is méregettem a cukrom 4.8-5.2 között szokott volt lenni.
    Ma reggel nem kis meglepetésemre 6.6 volt. Ez lehet valamelyik csodaszer miatt ?




    Előre is köszönöm


    Tamas
  • Vaxi
    #30285
    vegyél le 10-10 vagy akár 20-20 kilót mindkét oldalról, és nyomjál bele 30-50-100 ismétlést, ha bírsz.
    másnap sírni fogsz, azt garantálom
  • adam46
    #30284
    Én sem éreztem sokáig, aztán változtattam fekvenyomás technikáján, száműztem a gépes gyakorlatokat, így maradtak a szabad súlyok. Fekvenyomás, egy kezes nyomás 30°-os padon, tárogatás, áthúzás. Aztán ezeket lehet variálni, beletenni még gyakorlatokat. Meg fontos, hogy koncentrálj a melledre, ha lassan csinálod, az is nagyon hasznos, meg nem muszáj mindig a legnagyobb súllyal.
  • easton
    #30283
    Nekem is ez volt a problémám, mint Neked, igazából sosem éreztem azt a marha nagy bedurranást. Néhány hete a melledzésem nem egyenes padon, kétkezes rúddal kezdem, hanem ferde padon egykezesekkel, akkora súllyal amekkorával csak bírod. Fontos, hogy nagyon koncentrálj a melledre, mert a váll is dolgozik, de ha ezzel kezded, jóval nagyobb lesz a szériasúlyod, mint előtte. Nem elfáradt vállakkal indulsz neki, hanem frissem. Persze fontos a bemelegítés, ezt ne felejtsd el. Négy sorozatot csinálok belőle, a végére hihetetlenül ég a mellem. Ezután jön az egyenes pados kétkezes, de ott már nem tudok súlyban annyit nyomni, mert a mellem kész... Végére tárogatás ferde padon kb. ennyi. Négy napig fáj a mellem, ilyenkor érzem, hogy hatásos volt, nemhiába váltottam. Csak ajánlani tudom ;)
  • mike77
    #30282
    Próbálj ki egy szuperszettet vagy triszettet, újra érezni fogod .
  • Succor
    #30281
    Nem mindig a nagy súlyokon múlik.
    1. Én felteszem a lábam a padra
    2.Arra gondolok, hogy csak a mellem létezik és semmi más
    3.Nagyon hosszú a negatív szakaszom(6 mp körül kivéve legelső széria az még robbanékonyabb úgymond)
    4.Mindig bukásig megyek

    A meg B hét van.
    A héten fekvenyomás az első, B héten 30 fokos.

    Gyakorlatok meg:
    Fekve,30 fokos,Tárogatás(ha nagyon toppon vagyok akkor még 1-2 széria áthúzás esetleg tolóckodás, de általában meghal a mellem mire erre sor kerülhetne :D)

  • veszelka
    #30280
    hogyan kell brutálisan mellezni? maxszal nyomok, amennyit elbírok fekvenyomást, aztán döntött paodn, meg még valamit, de sose érzem mostanában...
  • Succor
    #30279
    Nem ártasz neki ne aggódj.A lényeg , hogy ne kapjon nagy terhelést egy ideig a mell amíg nem regenerálódik.
    Ha most csinálsz bemelegítésnek 20-30 fekvőt nem lesz semmi bajod :)

    Én pl egy brutál melledzés után(legyen hétfő) amikor 1-2 napig nem birom előreemelni a csészét olyan erőtlen, pénteken szoktam fekvenyomni 1-2 szériát.Érzem, hogy gyengébb még meg stb, de jól esik :)
  • The Protector
    #30278
    Gyors kérdés.

    Erős melledzés után még erősebb izomlázam van a mellemben.Minden edzésemet fekvőtámasszal kezdek bemelegítés gyanánt.Ezzel ártok neki és nem múlik majd el a fájdalom vagy pont ez kell neki?
  • Panzermeyer
    #30277
    Genetikai hajlam, stressz, környezeti behatás, egyéb betegség szövődménye, rossz helyen üti meg magát, stb... Sajnos lehet válogatni. De állítólag minden fajnak van valami genetikai betegsége, amire érzékeny, ezt egyszer hallottam a TV-ben, hogy a majmoknak az AIDS volt (amíg rá nem terjedt az emberre), és az embernek a rák az ilyen ellensége.
  • Neoncsoves
    #30276
    Igen, ezekkel tisztában vagyok. Csupán azért érdekel, mert pár éve én is megtapasztaltam egy családtagon keresztül a rák mivoltját és szerintem nem minden esetben múlik az egészséges életmódon, hanem az esetek túlnyomó részében lelki okok váltják ki ezeket.
  • Panzermeyer
    #30275
    Volt itt már minden, de ezeknek az eseteknek igen nagy köze van a túlzott anyagozáshoz. Mert nyugodtan elmondhatjuk, hogy egyesek igencsak túlfeszítik a húrt egy szempillantásnyi rivaldafényért. A centiméterek, az erezettség, a szárazság hajszolásáért bevállalt kockázatok nagyon is valósak ezekben a körökben. És vitaminok ide, egészséges táplálkozás oda, egy profi testépítő szerintem biztosan nem az egészség megtestesítője.
  • Neoncsoves
    #30274
    Nem azért kérdeztem, csak mint mondtam kiváncsi vagyok, hátha van valami statisztika
  • Prince of Máté
    #30273
    Biztos van, de ez nem alapoz meg semmit.
    Olyan több van, aki nem testépítő, de rákos lett és meghalt.
  • Neoncsoves
    #30272
    van olyan testépítő aki aktív karrierje során rákos lett és meghalt / abbahagyta az edzést? csak kiváncsi vagyok