33479
12316971501353788406.png
  • Tyler1
    #30351
  • veszelka
    #30350
    kipróbáltam hétfőn, 15ös szériákkal, előfárasztással...másnap nem tudtam végigtolni az edzést, annyira durván kivoltam
  • Succor
    #30349
    Én most 400 ft-ért veszem az edzés utáni szénhidrátom kilóját :P.Úgy hívják:Kristálycukor.

    Nem kell amúgy nagy különbséget tenni edzés utáni chba. Gyors legyen(ez nem azt jelenti, hogy a leggyorsabba jobb vagy a kevésbé gyors szar lenne)

    Mind a mono-diszaharidok gyorsak

    A cukor az cukor, amit nem használsz el zsírrá alakul és edzés után glikogént tölt vissza nem kell mindent eltúlozni.

    Vitargot mindig hülyeségnek tartottam.Lehet ha már 24 csirkét meg 600 vödör rizst meg kell ennem majd egy nap sokat számít, hogy fér-e még az edzés utáni turmix után belém annyi vagy sem.
  • prosthetic
    #30348
    Szerintem ez sokatokat érdekelni fog. Egy tényfeltáró cikk a Vitargoról, amiből végre megtudhatjuk, hogy érdemes egy 7000 forintot fizetni egy edzés utáni szénhidrát kilójáért.

    http://www.trainwithbrain.hu/2013/10/a-vitargo-titkai.html
  • The Protector
    #30347
    Szia!
    Mint ahogyan a többiek mondták,kevesebb súllyal többet nyomsz bele.Többféle gyakorlattal is csináld így.
  • mike77
    #30346
    Hát elhiszem, magától a felhúzástól is rosszul lehet lenni, pláne ha még ráraksz egy lapáttal.
  • Succor
    #30345
    Igen utólag hülye ötlet volt.
    Emlékszem leültem a scottpadra háttal a támlának és rendesen szenvedtem.Fájt meg nehezebben vettem a levegőt,aztán nekidőltem a pad támlájának háttal és azt hiszem kicsordult 1 könnycsepp a megkönnyebbüléstől.Ültem ott vagy 10 percet :D:D
  • mike77
    #30344
    Örülök ha le tudok rogyni valahova két felhúzás között, nem, hogy szuperszett .
  • Succor
    #30343
    A "hátas" felhúzásnál is van szerepe a lábnak, de ha nagyon koncentrálsz a helyes végrehajtásra akkor nem jelentős a terhelés.Merev lábasnál pedig egyértelműen nagy terhelést kap :P

    Egyszer csináltam szuperszettbe felhúzás+hiperhajlítás kombót.Majd be**artam :D
  • mike77
    #30342
    Elvileg jól csinálom, csak mindig lábedzésen szoktam, így nem tudom pontosan mekkora szerepe van a lábizomlázban. Hátnál kiderül majd.
  • mike77
    #30341
    Ma kilőttem lábnál a normált, de akkor jövő héten bevezetem mind a kettőt. Az edzőtársam tuti kinyir
  • Prince of Máté
    #30340
    A rendes felhúzást (ami FŐKÉNT hátgyakorlat, de igazából egész test) csináld hát napon, és guggolj le eléggé, a hátad nagy dőlésszöget "járjon be". Nekem akkor van izomlázam a combhajlítómban, ha nem hajlítom be eléggé a lábam.
  • Succor
    #30339
    Aham.Lábnál meg merev lábasat :)
  • mike77
    #30338
    Hátnál a normált csinálod?
  • Succor
    #30337
    Én is csinálom mind két félét, nem lesz semmi bajod :)
  • mike77
    #30336
    Hát igen, csak nekem a rendes "hajlított lábú" felhúzástól frankó segg és láb izomlázam lesz, meg hát is. Elvileg ezt kellene hátnál csinálni. Merevlábast szokták inkább lábedzéshez ajánlani. Ez így majdnem két lábedzés lenne. Nem tudom nem sok-e. Lehet kipróbálom pár hétig.
  • Gaba94
    #30335
    Valaki jár egyébként innen a Segner-be? (Debrecen)
  • Prince of Máté
    #30334
    Ez jó kérdés... Volt is asszem ilyen az edzőválaszol-ban, ott Bunny azt mondta, hogy belefér, mert ha jól csinálod, akkor az egyik a hátat másik a lábat terheli le.
  • mike77
    #30333
    Ha lábnál húzok fel, lehet hátnál is, vagy sok lesz heti kétszer? Egyik merevlábas lenne, másik normál.
  • Gaba94
    #30332
    Köszönöm a tanácsokat, igyekezni fogok!
  • Vaxi
    #30331
    felhúzásra +1!
    imádni fogod
  • KaBuTo666
    #30330
    Kérlek az Arnold nyomásnál figyelj oda, hogy Arnold nyomás legyen, ne csak simán Arnold.
  • Succor
    #30329
    Nincs mit!! :)
    Ha később már lesz alapod, kezdj el felhúzni is.
  • Gaba94
    #30328
    Köszönöm!
    Akkor + húzódzkodás, - döntött törzsű evezés, - tárcsaemelés előre :)
  • Succor
    #30327
    Hátat húzóckodással kezd.Enélkül nincs látványos hát.
    utána mehet a mellhez húzás, és elég egy evező gyakorlat de az legyen intenzív.

    Vállba elég 3 gyakorlat is.Előre emelni én nem szoktam, kap az az izom eleget mellezéskor és szépen fejlődik(Arnold nyomáskor is kap)
  • Gaba94
    #30326
    Üdv!
    Szerintetek egy ilyen hát-váll edzés rendben van, vagy kéne rajta változtatni 1-1 gyakorlat ki/bevételével?

    Hát:
    Mellhez húzás széles fogással
    Kábeles evezés
    Döntött törzsű evezés
    Hiperhajlítás

    Váll:
    Arnold nyomás
    Egykezes oldalemelés
    Döntött törzsű oldalemelés
    Tárcsaemelés előre

    Köszi!
  • Renjike
    #30325
    egyszer kevertem MSM+ C vitaminnal (biotech , citromos itóka lesz belőle) hát majdnem hánytam :D
  • Prince of Máté
    #30324
    Nem én csináltam, csak belinkeltem.
    Nem kell ízesíteni... kurvajó íze van így is, szőlőcukorral meg aztán fenomenális! Én Carb-F-el iszom, így kurvarossz, de le kell szarni, nem kislányok vagyunk.
  • Panzermeyer
    #30323
    Elég szokatlan, hogy egy fehérjébe 1500mg taurint rakjanak, valóban. Viszont a taurinnak inzulin utánzó hatása van (nagyobb beépülés), illetve sejtvolumenizáló hatása is van, mint a kreatinnak, bár szerintem nincs olyan "erős", de mégis látható. Tehát, bizonyára ha rendszeresen fogyasztod, azt az illúziót látod, hogy hú, mennyit fejlődtél.
  • Retsu
    #30322
    Mondasz valamit. Én mindenesetre úgy vagyok vele, ameddig nem kell kimerülés a fejlődéshez, addig minek?Ráérünk aztán ha nem elég a "dózis". Ez nem azt jelenti hogy nem dolgozok keményen szvsz(nagyrészt 5X5öt csinálok), csak azért nem nbukásig. Múltkori lábedzés kivétel volt pl., lett 3-4 napos izomlázam úgy hogy mindössze 3 széria elölguggolást csináltam.

    A táblázat nagyon jó! Amit nem értek a Basic Wheynél(igen, vettem 1et...) hogy miért ez a taurinmennyiség?
  • Breki33
    #30321
    A táblázat innen van

    http://feherje.blogspot.hu/2013/08/tejsavofeherje-osszehasonlitas-tanacsok.html
  • Succor
    #30320
    Azért nem olyan könnyű túledzeni magadat mint ahogyan azt gondoljátok :P
    Sokan túlreagálják, hogy úristen mi van ha túledzem magam?
    Ne aggódj meg fogod érezni.

    Diétában valamivel egyszerűbb elérni , de ha valaki tömegel és jól be van lőve a ch szinte csak kevés ember tudja hosszútávon túledzeni magát.
  • Panzermeyer
    #30319
    Lehet túledzed magad, és emellé még lehet, hogy nem pihensz eleget. Ha komolyan kikészíted magad az edzéseken, akkor kell az a 8 óra alvás minimum.
    A diétád, ha helyesen van összeállítva, akkor nem kellene, hogy hátráltasson. Nem baj, ha izomlázad van, csak ne eddz rá másnap ismét arra az izomra, mert az megbosszulja magát. És nem minden nap egyforma az edzés tekintetében. Befolyásolhatja az időjárás, egy hajtós nap, vagy valami kellemetlen esemény, a kialvatlanság. Ha nagyon hardcore vagy (márpedig itt mindenki az ), akkor lenyomod keményen a következő edzést is az izomláz ellenére. Ha nem vagy annyira hardcore, akkor nyomsz egy lazább edzést, de mégis csináltál valamit a semmi helyett. Szerintem az izomláz a megedzett izomban az egyik jele, hogy jól dolgoztál. Az első lábedzésem után egy hétig úgy mentem, mint aki beszart. Nem kell tőle félni, csak egy jelenség.
    Max, ha nagyon padlón vagy, bedobsz valami jó kis edzés előtti pörgetőt. De azért rászokni nem érdemes, mert hatástalanná válik!
  • Panzermeyer
    #30318
    Ezt a táblázatot te csináltad? Szép összegzés. Még annyi, ha magam ízesítem a MyProteint, és nem előre ízesítettet veszek, akkor a kettő között van valahol. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy olcsón tudok szerezni Bolero-szerű italport. 25-40 Ft / tasak és egy kb 6 turmix ízesítéséhez elég.
  • csuszi
    #30317
    szerintem meg hadd hajtsa, csak figyeljen az egészségére, értsd sérülés és vérkeringés. ha azzal nincs baj, és nem sérülésveszélyes a kivitelezés, akkor hadd fájjon másnap. ez ilyen sport, nem arról van szó, hogy keverem a mr olimpiát a kezdő 45 évessel, de akkor is igaz, minél inkább hajtja a limitet (ismétlem sérülésmentességig) annál jobban csinálja.
    2. heti fél kg fogyás. nem naponta mérjük a sülyt, hanem hetente, vagy 2 hetente, én speciel havonta. ha van igazság pillanata, akkor az az, és az sem baj ha egy hónap kárba ment, van idő, évek... nem kell sietni, kicsit vissza, köv hónap majd jobb lesz.

    summa
    kajában lassan, edzésben limiten
  • Retsu
    #30316
    1. Valószínű hogy nagyon hajtod. Nem tudom mióta csinálod, de ha pl. teljes kimerülésig viszed a szériákat. az inkább hátrány mint előny.

    2. Ha hirtelen leviszed a kalóriát jó hogy okozhat. Rázós ügy tud lenni a diéta, ezért vagyok a lassabb de biztosabb megoldások híve.

    A stílusról meg: Nem csak hogy kezdőknek nem való. Az ilyen modor csakis mazochistáknak való; nem utolsó sorban etikailag is eléggé kérdéses. Tudom én hogy drága a vas, de az ilyen 30as szériák ajánlása egyszerűen nevetséges.
  • D00zer
    #30315
    Mára is összeszedtem egy adag agymenést. Ne vessetek rám követ , hogy nem a BB ről informálódom ,de Bunny mester stílusa nem éppen kezdőknek való.

    1. Sajna elég vén fejjel kezdtem el edzegetni és bele is futottam 1-2 problémába.
    Kedden, csütörtökön, és szombaton edzem , de a 2 pihenőnapot is (vasárnap hétfő) kevésnek érzem a regenerációhoz. Néha olyan helyen is fáj ami nincs is :) . Múltkor guggolás után 3 napig úgy jártam mint egy szarógalamb. Létezik erre valami praktika ?

    2. A folyamatos diéta okozhat látványos teljesítménykülönbséget egyik napról a másikra. ? Értem ez alatt azt hogy egyik nap "röhögve" megcsinálom a sorozatokat , máskor meg majd beszarok már a 2. körnél. ?
  • mike77
    #30314
    Akkor egy darab üres kilós zacsi 3000 ft . Drága a csomagolás manapság ...
  • Prince of Máté
    #30313
    Igen azért.
  • mike77
    #30312
    Itt mi a különbség a két protein között? A kilónkénti 3000 ft árkülönbséget leszámítva? A nagyobb kiszerelés miatt ócsóbb?

    http://www.enproteinem.hu/impact_whey_protein_84

    http://shop.builder.hu/tejsavo-feherje-koncentratumok/myprotein-impact-whey-1-kg-p9803