33479
12316971501353788406.png
  • Prince of Máté
    #30471
    El se olvasom, azt.
  • veszelka
    #30470
    ehhez mit szóltok?
  • Prince of Máté
    #30469
    NEEEeeeeee :( :(
    Számomra ő volt a nőideál :'(
  • Darth Sith
    #30468
    Nagyon kemény, 27 éves volt, és 2 napja asszem még posztolt is FB-n. Az meg a másik, hogy a scitec oldala félig tele van az ő képeivel, kiváncsi vagyok, hogy leszedik-e vagy mi lesz :(
    Én bírtam, szimpatikus, vidám lány volt :(
  • Tyler1
    #30467
    A Scitec Team-es Kelly Boone feltehetőleg baleset következtében elhunyt, R.I.P. :S

  • Vaxi
    #30466
    kb augusztus végén kezdtünk el készülni tudatosan az idei versenyre, ekkor eldöntöttük a súlyokat nagyjából, és felmentünk 12-14 ismétlésre minden kellő gyakorlatból.
    az utolsó hónapban pedig csak a brutal gyakorlatokat csináltuk, 1 edzés alkalmával mind az ötöt (ahogy írtad, változtatott sorrendel). na valahol itt maradt ki 1-1 hét a betegség miatt, ami igencsak alábaszott a tervemnek. a héten pihi van, jövőhéttől meg vissza a normál edzéshez, meg talán egy kis bunyó is belefér majd az időbe.. :)
  • Panzermeyer
    #30465
    Nem tudom. Lehet, hogy nem készültél specifikusan erre az a megpróbáltatásra? Ez csak azért merült fel bennem, mert azt mondtad, hogy 1-2 gyakorlattal soha nem volt gond az edzésen. De az ember ritkán szokott mondjuk guggolás után fekvenyomni egy edzés alkalmával. Szóval ha a versenyre készültél, akkor inkább úgy kellett volna, hogy ezeket a gyakorlatokat mind megcsinálod 1 edzés alkalmával, és mondjuk edzésenként variálod a sorrendet.
    Ha meg így csináltad, akkor ezer bocs, és nem szóltam :) Egyébként meg grat Vaxi, jövőre biztos jobb lesz!
  • Succor
    #30464
    Ez tök jó, erre én is jelentkezek majd :)
  • Vaxi
    #30463
    Jaja, voltunk az asszonnyal :)
    Nagyon jó volt! Sajnos a felkészülést árnyékolta mindkettőnk részéről egy jó 2 hetes betegség. Nekem 2 hetes aktív hasmenés volt 1 hónappal a verseny előtt, le is ment vagy 4 kiló... 69,5 kilóval mérlegeltem. Lényeg, hogy elmentünk, mert tavaly marha jó volt (akkor én nem indultam, csak az asszony).
    A verseny szervezése kiváló volt, előzetes regisztrációt a helyszínen véglegesítettük, majd mérlegeltünk, és húztunk kezdőgyakorlatot. Elég sokan voltak, ha jól tudom kb. 500 ember. Dél körül asszem jött a 2. forduló, amiben mi is voltunk.
    Guggolással kezdtünk. 70 kilóra kértem a súlyt, mert az utóbbi időben megint égett a bal combom. Könnyű volt tolni a 12-t, de a 9. ismétlés körül megint elkezdett égni a combom. Fogalmam sincs, hogy mi lehet ez, tavaly ugyan ez volt 1-2 hétig... A bírók nagyon szigorúak voltak, ha nem volt meg a mélység, nem számolták az ismétlést.. Lenyomta mindenki a csoportban (8 ember) aztán jött a következő állomás.
    A nemesisem jött: a fekvenyomás. 70-re kértem a súlyt. Rajtam is maradt a 11. ismétlés. Rohadt mérges voltam miatta, edzésen soha nem volt vele gond. Ezután mellről nyomás, 50-re kértem. Ebből meg az utolsó maradt rajtam.. Kicsit el voltam keseredve.
    Felhúzás következett, 90 kilóra kértem, abból nagyon könnyen meglett a 12, kicsit bánom, hogy nem kértem legalább 100-ra. Itt is szigorú volt a bíró, de szerencsére minden ismétlésem szabályos volt.
    Végül páros bicepsz, 30,5 kilóval, levezetésnek. Nem mertem többet kérni, befáradtam már :D
    Összesítésben 3536 kilót teljesítettem, tehát nem lett meg a bronz, de sebaj, én ráérek, majd jövőre meglesz. :)

    Élmény volt még látni Nagy Ákos 460 kilós guggolás-kísérletét, és nagyon jó volt a hangulat az egész versenyen. A "nagyembereket" kivéve mindenki azért volt ott, hogy magát legyőzze, és sportoljon egy jót. Fasza volt látni, hogy ennyi ember eljött, jövőre is megyünk, az tuti :)
  • oliwwer
    #30462
    Vaxi láttam facebook-on, hogy voltál Brutal Challenge-en. Beszámolhatnál ha ráérsz majd
  • Succor
    #30461
    Ne aggódj nem mi fogjuk elindítani a változás szelét, és őszintén nem is akarom.Aki hülye haljon meg. :P
  • Darth Sith
    #30460
    de azt se felejtsd el, hogy ha a mi életünkben nem is következik be igazi változás, de ha mi nem indítjuk el, akkor lehet, hogy még pár generációt kell várni mire valaki elindítja és annak hatása további 2-3 múlva fog érződni.
  • Succor
    #30459
    " Akkor néhány generáció alatt talán csökkenne ez"

    Ezt a mondatot kiemelném és szeretném belétek súlykolni, hogy mi mindegy mit teszünk mennyire haladunk, a mi generációnk(tehát amíg meg nem halunk) ilyen marad.
    Ezt meg kell emészteni sajnos most ilyen gyökér genetikailag selejt undormányok vagyunk, de amíg a mi időnk le nem jár ez nem változik :P
  • Darth Sith
    #30458
    ez a tiltsunk be mindent, a világ baromságra. Ahogyan nem egy kajától lesz valaki szar állapotú, nem egy kajától lesz egészséges. Az hogy, valaki normális étrend mellett betér pár hetente két sajtburira, vagy autópályán amikor úgy adódik megáll egyszer-egyszer, attól még nem ment tönkre az egészséges. Ahogyan attól sem fog megjavulni a többségé, ha betiltod ezeket, mivel az emberek nagyrésze lusta, belszaró és nem érdekli az egész. Akkor majd szerez más szemetet. Nézd meg csak a "fejlett" nyugati társadalmat. A társadalom 70%-ka legalább hetente 2-xer a pohár fenekére néz, 1-2 hetente elég durván be is rug. Emellett a társadalom több mint 60%-ka, van ahol 70 fölött dohányos, és ezeknek több mint fele láncdohányos, tehát min. napi 1 doboz, ha nem több. Szerinted ilyen életvitel mellett számít az, hogy heti 2xer vagy 3xor esznek mekiben? pont tök mindegy.

    Az egészet alapjaitól kéne megváltoztatni. Már gyerekkortól kezdve, iskolában oktatni kéne táplálkozást, helyes étrendet, szemléletet. Akkor néhány generáció alatt talán csökkenne ez. De amíg nem tudsz úgy elmenni egy gimnázium mellett, hogy legalább pár tucat ne bagózna kinn 14 évesen, addig ez reménytelen. Nem ilyen helyi kezeléseket kéne alkalmazni, hanem alapjaitól megváltoztatni az egészet, de ugye ez senkinek sem érdeke. Lásd orvosok, gyógyszeripar, vendéglátás (kifőzde/gyorsétterem), cukor és csokoládégyárak és a rájuk épülő globális lobbi.
  • Succor
    #30457
    Ez a cikk úgy szar ahogy van, de azért van pár jó ötlet bnne, többségében viszont semmit mondó.

    Ez a tipikus " sőt inkább világszinten be kéne tiltani a McDonald’s-ot, a Burger King-et, az összes ilyen egészségtelen mocskot gyártó céget, de még a fehér lisztet is."

    Ja mert azzal az emberek hirtelen helyesen táplálkoznának és nem maradnának ugyanolyan tudatlan agymosott barmok.

    Ha csak egészséges és nem hízlaló kaják léteznének akkor is lennének kövér idióták.

    Az oktatási résszel viszont egyet értek.TANÍTANI kéne az iskolákban a táplálkozást.
    Felháborító, hogy itt tartunk de ez van.
  • prosthetic
    #30456
    "Itt jönne a képbe az állam szerepe, aki oly előszeretettel véd meg minket magunktól, ha drogokról, vagy szteroidokról van szó (ami egyébként rendjén is van), de a McDonald’s nem zavarja. Sőt, alkalmasint még vitamincsomagok és egyéb táplálékkiegészítők egyes összetevőit is képesek veszélyesnek minősíteni és betiltani, miközben 18 éves kor fölött bárki besétálhat egy boltba, vehet magának piát, vagy cigit, és mérgezheti magát kedvére. Micsoda egy álságos társadalom ez, ahol valakik önkényesen eldöntik, hogy mivel teheted tönkre magad és mivel nem?!

    Persze ezzel nem azt a megoldást sugallom, hogy legalizáljunk minden szart, és bódult emberek között kelljen élnie annak is, aki nem vágyik ilyesmire. Nem. Sokkal inkább ki kéne zavarni az országból, sőt inkább világszinten be kéne tiltani a McDonald’s-ot, a Burger King-et, az összes ilyen egészségtelen mocskot gyártó céget, de még a fehér lisztet is. És nekem senki se jöjjön azzal, hogy de régen a parasztok is ették a kenyeret, mégsem volt senki cukorbeteg, meg a többi. Régen a keresztény inkvizíció máglyán égetett el embereket, de ezt a trendet valamiért mégsem tartjuk követendőnek, szóval el kéne felejteni már ezeket az urban legend szintű, „bezzeg régen” típusú érveléseket."

    A teljes cikk: http://www.trainwithbrain.hu/2013/11/miert-mergezzuk-magunkat.html
  • mike77
    #30455
    Ez nagyon nagy !!!
  • Breki33
    #30454
  • csuszi
    #30453
    nem kell program. számolsz 2500 kcal, 2 hét múlva tükör meg mérleg, ha nem tetszik az eredmény akkor növelsz vagy csökkentesz 200al. nem kell mindent túlmisztifikálni.
  • Trichie
    #30452
    Kezdő testépítőként tömegnövelésre milyen kalóriatáblázatot/ kalóriaszámláló programot ajánlotok?
    Szeretném komolyan venni a konditermi edzések utáni/előtti táplálkozást és ehhez szeretnék most segítséget kérni.
  • Succor
    #30451
    Most komolyan a tejről akartok vitatkozni? :D

    Van annál sokkal ártalmasabb dolog is, de ne aggódj a fiatalság nem a tej miatt lesz nyomorult :D

    De ha már így ennyire felhoztátok meg is iszok ma 2 litert :P

    Inkább valami idevágó dolog:
    1 hét telt el, megvolt a kreatin feltötlési szakasza, és +3 kg van rajtam :O

    Nagyon meglepődtem, nekem még semmi nem használt ilyen jól :)

    Jó az étrendem még mindig rendben van, de akkor is nagyon jön vele a tömeg :P
  • oliwwer
    #30450
    Attól, hogy ilyen hangnemben mondod el ugyanazt a baromságot, még nem lesz igazad.

    Az UHT tej ugyanolyan jó, csak rövid ideig magas hőmérsékleten kezelik, így kiölik belőle (majdnem) az összes olyan baktériumot, amik az általad említett folyamathoz vezetnek, pl. az tejalvadás.


  • csuszi
    #30449
    a víz is megposhad mégse mondod hogy rossz :)
    attól hogy az uht ból kiölik a baktériumokat nem lesz rossz. sem a házi attól, hogy erjedésnek indul a szobában :) nem ugyanaz a kettő, de a példád nem teszi rosszabbá az egyiket, csak különbözőek. hát hogyne lennének, az uht nál elég csúnya lenne ha a spájzból elővéve erjedtek lennének mint a fene, hát a lényeg hogy maradjanak olyanok mint első nap :)
  • mike77
    #30448
    Nem tudom már ki ajánlotta itt a fahéjas túrót, de nagyon állat, kössz !
  • Panzermeyer
    #30447
    - Te meg figyeld már meg kérlek, hogy ha odaraksz szobahőmérsékletre 3-4 napra egy pohár házi tejet és egy pohár UHT tejet, mi lesz az egyikből és mi lesz a másikból. De segítek, ha nem tudnád, kérlek. Az egyik megalszik, ami magában is jó, és kiválóan emészthető már (bár van, aki nem szereti), lehet belőle túrót csinálni, a másik pedig megposhad. Érted, kérlek?
    - Vakszele, pls
  • Panzermeyer
    #30446
    - Áh, szóval ha van még egy olyan állat, aki megeszi a másik tejét, akkor abba kössünk bele, hogy az egy ragadozó állat.
    - Szerencsére hozzájutok a házi tejhez, falun élek. A városokba is szoktak tejet (és tejtermékeket) a piacra vinni falusi emberek.
    - A tejet azért forralták fel, mert ha a tehén TBC-s volt, a forralás elpusztította ezt a baktériumot. Az elkapott TBC-be haltak bele, nem a tejfogyasztásba... Tudom, most az lesz, hogy minden tehén TBC-s :) Persze elővigyázatosságból fel lehet forralni, ártani sosem árthat, ha nem tudod milyen forrásból jutsz hozzá.
    - A húst meg azért sütjük-főzzük, mert jelentősen finomabb és (!) emészthetőbb lesz.
  • prosthetic
    #30445
    http://www.kepmegoszto.com/201311091442/f-527e3bb79f42e-vitargo-crx-hatasa.jpg
  • prosthetic
    #30444
  • Renjike
    #30443
    jó páran ezt pártoljuk !:)
  • HuNNter
    #30442
    hátha valakit érdekel, egész jó kis protein :) Myprotein
  • oliwwer
    #30441


    Semmi gond nincs a bolti UHT tejekkel, tudni kell hogy hogyan készül és miért. Ellehet felejteni hogy porból van meg ilyen baromságok.
  • veszelka
    #30440
    miből gondolod, hogy nincs olyan jó? csak hasraütöttél? olvass már utána kérlek, mit jelent az, hogy pasztőrizál, homogenizál.
  • Neoncsoves
    #30439
    végig behajlítva volt a fejem alatt vagy valahol...
  • Tyler1
    #30438
    Ja, végül is az ember és egy ragadozó vadállat emésztőrendszere teljesen megegyezik, ezért ha az oroszlánnak nem lesz baja tőle, akkor az embernek sem. Nem is értem a hús sütögetéssel még miért vesződnek ennyien, mikor a ragadozók is nyersen eszik meg és láthatóan semmi bajuk nincs tőle. Nyilván nem véletlenül alakult ki az emberi szervezetben a tehéntej elleni allergiás reakció. Nem véletlenül csökken 3 éves kor után a tejcukor emésztéséhez szükséges laktáz termelés(van akinek meg is szűnik = laktóz érzékenység).
    Arról nem is beszélve, hogy házi tejhez a lakosság kb. 10%-a jut hozzá, még ha az jobb is lenne - persze azt is lehetne taglalni, hogy a nagyszerű házi tejet régen miért forralták az emberek, és miért halt bele a forralás nélküli fogyasztásba bizonyos százalék.
  • Panzermeyer
    #30437
    Baromság... Ha úgy vesszük van egy csomó táplálék, amihez az emberi szervezet még nem adoptálódott, és szerintem ezek közül van ami csak néhány évtizedes múltra tekint vissza.
    Az oroszlánok, egyéb ragadozó állatok amikor elejtenek egy-egy szoptató anyaállatot igenis kiharapják a tőgyét, és lefetyelik a tejet.
    Vannak akik rosszul emésztik a tejet, van akik allergiásak rá, és vannak, akik meg jól. Gyanítom ezen utóbbiak vannak kevesebben.
    A bolti tej, főleg a tartós, már mindenféle kezelésen átesett, ennélfogva biztos, hogy nincs olyan jó, vagy egyáltalán nem jó, ellentétben a házi tejel.
    Mondjuk emellett az igaz, hogy a tej a testépítés szempontjából egyáltalán nem ideális táplálék.
  • Panzermeyer
    #30436
    Hogyan lehet könyököt elfeküdni?
  • csuuzli
    #30435
    szorulásod van? :D
  • shaba23 #30434
    Én is teszek fel képet magamról



  • Neoncsoves
    #30433
    Innen feküdte már el valaki a könyökét? Nekem sikerült, és fáj amikor behajlítom a karomat, ezért nem is mentem ma bicepszezni meg vállazni, nehogy rosszabb legyen. Már 3 napja fáj : Valaki megoldás rá? vagy várjam amíg elmúlik?
  • Succor
    #30432
    Jaj nem az...Csak olyan intenzíven edzettem, hogy már nem bírtam még egy gyakorlatot megcsinálni mert összecsuklottam :D
    Most mindenből sikerült emelnem 5-10 kg-ot...Kreatinnak hála