33479
12316971501353788406.png
  • mike77
    #30511
    Ha nincs rendes étrended, tök mindegy a Jumbo. Ehetsz helyette akár Milka csokit is. A Jumbo is csak egy kaja. Bár én nem adnék pézt érte.
  • smith09 #30510
    Eddig is jártam edzeni a terembe heti 3 alkalommal, elősorban fegyencedzés gyakorlatokat csinálok. / húzódszkodás, tolóckodás, fekvőtámasz, lábemelés. súlyzózás csak szőrmentén /.
    Mellette eljárok futni heti 3 - 4 alkalommal napi 4 - 10 km között.
    Eddig semmilyen táplálék kiegészítőt nem szedtem. Jelenleg 186 cm magas vagyok és 83 kg.
    A termékek átböngészése után a Jumbo Professional termék mellett döntöttem./naranccsárga dobozos /.

    Szerintetek milyen hatásra számíthatok a fenti adatok ismeretében.
    Előre is köszönöm !
  • Prince of Máté
    #30509
    Kérdezd meg Drugs Bunny-t ,ez a legjobb amit tehetsz.
  • rhdk
    #30508
    gyúrol?
    menő vagy?
  • shaba23 #30507
    esetleg ottócsili ;)
  • Darth Sith
    #30506
    jaja, de azt ne felejtsd el, hogy szigorúan mezítláb kell edzeni, télen is, ha arnoldnak jó volt, mindenkinek az :D
  • DarkHorSe
    #30505
    Szerintem keves lesz az a heti 6 edzes, napi 2x kellene vegulis Arnold is igy nyomta!!!
  • shaba23 #30504
    Minden szavadat aranyba kéne foglalni.
    Szerintem így vagyok én az atomfizikával, mint te a testépítéssel.
    20 évet töltöttél gép előtt, de lusta vagy 5 percet regisztrálásra fordítani. Esetleg kérd meg Tylert, emelgesse a súlyokat is helyetted.
    A tulaj hülye, nem a súlyokkal van a baj, mindenki annyit emelget amennyit bír, hanem az egész koncepcióddal.
    De ha elolvasod (vagy valaki felolvassa neked) a könyvet, akkor majd rájössz. De addig is kitartást a 4kg hanyatt fekve félkörben gyakorlathoz.

    Ja és majd, ha 2 hét múlva, mikor megint erre jársz, arra panaszkodva, hogy még nem fogytál, nem izmosodtál, de nem akarsz kokszolni, akkor ezt megelőzendő, se a vitamin, se a tápkieg nem koksz.

    De, hogy írjak valami pozitívat is: eleget alszol!
  • Tyler1
    #30503
    Nem volt 10 másodperc rákeresni. Bár ennek a duplája lehet azt a pár regisztrációs adatot kitölteni a builderen, ami után automatikusan megküldik az email címre.

    Link!
  • Darth Sith
    #30502
    amíg ahhoz is lusta vagy, hogy az orrod elé tolt ingyenes könyvért kattints hármat és megcsinálj egy ingyenes regisztrációt, addig ne várj senkitől segítséget. szívesen segítünk annak, aki hajlandó tenni magáért. de ha erre sem vagy képes, ne várd, hogy kijavítsuk a többit.
  • Gamadin
    #30501
    A tulaj ért hozzá, ö csak megmutatta melyik gépeken kéne edzenem és hogyan és menyit, a súlyokat én választottam, és belőttem elég jól, annyira hogy minden tíznél nem bírtam többet csinálni, és kapkodom a levegőt is ha ez neked számít.
    Úgy csinálom hogy minden tíz kinyomás után 20mp pihi, és minden testrész után pár perc ülés, először a 3 mell erősítés + szobabicikli, aztán a két haserősítő, és végül a láb.

    Amikor először írtam még nem éreztem nagy izomlázat de most már mindenhol, kivéve a hasamon, megmosni a kezemet tiszta felüdülés volt annyira fájt, majd 1 hét múlva visszatérek ide, addigra biztos más lesz a súly kiosztás.
    Ha nem veszitek súlyt 1 hét alatt, akkor csökkentem a táplálék bevitelt mondjuk 300g-ra és a maradék 200g megeszem vacsorára és utána semmi mást.

    Azért vagyok ilyen gyenge mert 20 éve csak ülök a kényelmes székben és csak a kezemet használtam munkában, és még 1x sem voltam edzőteremben kivéve az iskolában de az nagyon rég volt, akkor 70KG voltam.

    Kösz a linket de nem vagyok azon az oldalon, és elég macerás a regje, valaki privátban elküldené az egész anyagot? megköszönném :)
  • Darth Sith
    #30500
    1. Ez úgy baromság ahogy van.
    2. Nincs olyan, hogy helyi zsírégetés.
    3. Amíg így fogsz kajálni, egy gramm változást ne várj, semmi nem fog történni.
    4. Ha 3 órát tudsz edzeni egyhuzamban, akkor az nem edzés, hanem pöcslegyezés. Ha 45-60 perc után még tudsz kb járni, kapsz levegőt és nem fáj mindened, akkor szarul csinálod és az nem edzés.
    5. Ezeket a gyakorlatokat felejtsd el, mert így, ebben a formában totálisan értelmetlenek. Ráadásul ha ezt neked valaki összeírta, akkor soha többet ne hallgass rá, mert hozzá nem értő kókler. Ha valaki életében legalább egyszer volt egy normális edzőteremben, elsőre látja, hogy ez így ebben a formában oltári nagy baromság. Soha többet ne hallgass erre az emberre, mert csak bajod lesz belőle és nem fogsz fejlődni.
    6. Olvasd el a sárga kapszulát első körben mondjuk 3xor. Utána gondolkodj el rajta, majd olvasd el megint kétszer.
    http://body.builder.hu/sargakapszula.htm4
  • Gamadin
    #30499
    Hali

    Csütörtöktől járok a Koko Gymbe itt Fehérváron.

    Pár test adatom
    90KG vagyok.
    Derék: normál állapotban 102cm, teljesen összehúzva 95cm, teljesen kinyomva 106cm
    Mellbőség: normál állapotban 105cm

    A jelenlegi napi rutin: 10kor kellés kb egy óra gyaloglás aztán 12kor ebéd "500 grammnyi" aztán két órakor edzőterem kb. ötre végzek, aztán haza és nyolc körül 2 szelet kenyér valamivel és végül alvás nulla körül.

    Edzés terv, 1 még finomítás alatt, a többinél kimerülök 5x10el

    5x10 a mellerősítő gépen 15KG
    Szoba biciklin LV5-10perc tekerés ez úgy 6KM táv
    5x10 hanyatt fekve félkörben 4KG súly kinyomás
    5x10 az összehúzós gépen 15KG.
    Haserősítő gépen, 40KGra 5x40 "finomítás alatt"
    Haserősítő padon 5x10
    Láb erősítőgép1 5x10 20KGot.
    Láb erősítőgép2 5x10 0KB fel kell húzni
    Láb erősitőgép3 5x10 ?KB rá kell feküdni és talppal felnyomni

    Ennyit ajánlt a tulaj egyenlőre, "Hulk Hogan" persze csak magamban szólítom így, azért mert egy fejkendő van a fején mint Hulk Hogannek :D

    Az elkövetkező 3 hónapban minden nap fogok menni a terembe, kivéve szombaton, remélem a hasamról eltűnik egy kis zsír.

    csütörtök + péntek gép ismerkedéssel töltöttem el, hétfőn kezdtem el ezt az edzést, van egy kis izomlázam mellnél és még kisebb lábbon, jövő hétre valószínűleg még rosszabb lesz.
  • Prince of Máté
    #30498
    Múltkor is ő linkelte be a buzigyerekeket, meg a Zyzz-es cuccokat.
    Köszönjük balintk, de mi ebből nem kérünk.
  • Darth Sith
    #30497
    nah ezek azok az arcok, akik miatt ha megkérdezik, hogy "testépítesz?" akkor letagadom. Sőt, ha tovább terjed ez a buzivonal elmegyek sífutni, vagy akármit csinálni, de ezek közé nem akarok tartozni. Ezekről minden elmondható, csak az nem, hogy látják a sport igazi értékét.
  • balintk
    #30496
    Mirin' hard.



  • Tyler1
    #30495
    Attól függ mi a célod? A lehetőségeid azért behatárolnak egy szintet, amíg fejlődni tudsz. Saját testsúllyal is el lehet persze érni szép eredményeket, de az étkezés az izomnöveléshez/zsír lepucoláshoz kulcsfontosságú, 70%-a ezen múlik. Nem kell testépítő diétákba fognod, böngészned a kalóriatáblázatot, és csirkefarmot telepítened, de törekedj a tiszta tápanyagok bevitelére, mert sokkal látványosabb fejlődést lehet elérni vele. Kiegészítők nem kellenek, bár így télre egy multivitaminnal azért megtámogathatnád az egészséged, ha neki állsz, ha nem. A kitartás pedig a siker alapja, nem csak a sportban, hanem az élet minden területén, kitartás nélkül sosem fogsz célokat elérni, mert feladod azelőtt, hogy megpróbáltad volna, vagy küzdöttél volna.
  • Jojobaba
    #30494
    abszolút! kitartás viszont mindenhez kell! nézzél saját testsúllyal végezhető gyakorlatokat, azt egészítsd ki súlyzóval
  • Coral Springs
    #30493
    Sziasztok.

    Se kitartás, se felesleges pénzem terembe járni, extra még étrend kiegészítőket is venni. Az étrendem is olyan ami éppen van itthon azt eszem, nem igazán válogatok. Ilyen körülmények között lehet valami izomfejlődést is elérni ? Van itthon 1db tíz kilós súlyzó, egy szobabicikli, meg a saját súlyom, kb ennyi lenne az eszköztár.
  • Panzermeyer
    #30492
    - Ha csak vitamin és ásványi anyag kell: ISS Vitamin Pak, MHN Super Vitamin Pack, Scitec Multi Pro Plus, de lényegében bármelyik Pak jó, mert ezek igen nagyon hasonlítanak egymásra. Én az ár miatt MHN-t használtam eddig, de most az ISS-t még olcsóbban tudom megszerezni.
    - Néhány tekintetben több, néhány tekintetben kevesebb: Animal Pak
    - Ami szerintem a legdurvább: Scitec Monster Pak, de az ára is elég ütős.
  • Retsu
    #30491
    Nem a gyakorlatok száma a lényeg, hanem az összvolumen, legalábbis kezdő szinten mindenképp. Később is ajánlott azért korlátozni a gyakorlatszámot, mert ha belegondolunk ha mindent ellövünk már az út elején(vagy akár harmadán) akkor mi fog később kiváltani növekedési ingert? Ja, tri-és óriásszettek? Lehetséges, de én azt a módszert személy szerint nem kedvelem.
    De persze mindenkinek szabad a választás.
  • shaba23 #30490
    187/90 könnyen hízó, de gyorsan fogyó (bár izommal együtt)
    mostanában lement pár kiló zsírból és izomból is (összesen kb 7kg) mert 2 hónapig szarul kajáltam+sok idegeskedés, edzeni se jártam rendesen, mind a meló miatt, de ez most megoldódott. Szálkás sosem leszek, de próbálok egy arany középutat megtalálni, ha más nem, akkor következő fél évre :)
  • Jojobaba
    #30489
    tudnátok ajánlani mindenre kiterjedő vitamin kombót?
  • Neoncsoves
    #30488
    Lehet ez kurvára amatőr kérdés lesz, de az mi, hogy 1 izomcsoportra 2 fajta gyakorlatot írnak a kezdő edzéstervekben? Én a kezdetek óta min. 3at csinálok mindenre...
  • oliwwer
    #30487
    Én azt csinálnám a helyedben egyébként, hogy megpróbálnék szárazon tömegelni.

    Mivel azt írtad, hogy kaja van bőven, meg ha a BCAA is belefér, akkor úgy gondolom, hogy azért kajára van pénz. Ha meg kajára van pénz, akkor betudod magadnak lőni úgy, hogy ha látod hogy nagyon jön a zsír, akkor ch vissza, ha nem fejlődsz vagy jelentősen gyengülsz, akkor ch fel. Fél éved van még, egy jó étrendet 4 hét alatt észreveszel magadon, így van időd variálni.

    Persze a magasságod, jelenlegi tömegedet és szárazságodat nem tudom, így kb ez a magamra vonatkoztatott véleményem (185cm/88kg).

    Ha van izomtömeg bőven, akkor meg majd idő előtt kezdj bele egy rendes diétába, és rendben leszel
  • balintk
    #30486
    A scitec 100% whey prof-ba van aspartame?
  • shaba23 #30485
    A kaja már megvan, a hűtőláda tele van csirkemellel :D
    Emellett a rizs, brokkoli, kis krumpli, kelbimbó, tökmag, lenolaj, meg attól függően, hogy miylen receptet sikerül találnom, ami megfelelőnek tűnik. Szerencsére barátnőm szeret kisérletezni, így nem unalmas a kaja.
    Gyümölcs, kenyér, cukor, alkohol most egyáltalán nincs.
    A BCAA-n gondolkodtam én is.
    köszi
  • adam46
    #30484
    Egy kis BCAA még szerintem hasznos lenne.
  • oliwwer
    #30483
    Rendes kaja, és meglesz
  • shaba23 #30482
    Tudom hülyén hangzik, de most ez van. Jövő nyárra a már meglévő izmot akarom a lehető legjobban szálkásítani. Tengerpart, esküvő stb
    Mivel a hátralévő időben nem szeretnék izmot veszíteni, így nem diétáznék, hanem a heti 4 edzést 3ra cserélném, és minden másnap valami aerob mozgást vinnék be. Emellett próbálom belőni a kaját, a lehető legideálisabbra.
    Most csak fehérjét, multivitamint, c-vitamint meg izületvédőt szedek. A kérdés, hogy ha a "testkompozíció váltás" a cél, akkor mi az, ami e mellé még jól jöhet?
  • The Protector
    #30481
    Köszönöm szépen.Szedek 1000Mg C vitamint(csipkebogyós JutaVit-es),erre jön Supradyn multivitamin és még néha erre nyomok pluszban még 500Mg-s rágóvitamint(c).2-3 Naponta pedig nyomok egy kis B vitamin keveréket.
    70kiló vagyok és csak bőrfelületi sebeim vannak,de abból 2db 12cm-es és egy 35cm-es vágás,szóval nagyon nagy sebfelületről beszélünk.
  • Darth Sith
    #30480
    testsúly függő, de olyan 3-5g C vitamin mehet, de én inkább egy nagyon erős komplex multivitamint választanék, és azt egészíteném ki némi C-vel és egyéb vitaminokkal. Továbbá valamilyen kollagénes cucc segítheti a sebgyógyulást, valamint ha mélyebb volt a műtét, tehát pl. izületet, szalagokat akkor izületerősítőt is javallot.
    pl. Animal Pak/Scitec Jumbo Pak vitamin, Collagén Liquid, arthroxon/heavy duty de más gyártóknak a hasonló tartalmú termékei is tökéletesen jók, csak most ezek jutottak eszembe fejből, hirtelen.
  • The Protector
    #30479
    Halihó.

    Végre megműtöttek.Most nagyon kell vigyáznom magamra.Mennyi a maximális mennyiség amit C vitaminból bevehetek úgy hogy az hasznosuljon is rendesen?Illetve tudtok mondani nekem olyan szereket ami immunt erősít és segíti a sebgyógyulást?

    Mindenkinek jó edzést addig is.
  • veszelka
    #30478
    nem ismertem az oldalt, csak vettem tegnap egy musclepharm combat fehérjét, úgy találtam rá. itt azt írják, kb 50%os fehérje tartalma lehet max..
  • Prince of Máté
    #30477
    Nem is kellett volna elolvasni.
    Én csak az URL címet olvastam el, elég is volt annyi információ a cikk hitelességéről...
  • mgkp
    #30476
    "Kreatin, mint az egyetlen nem szteroid tartalmú, bizonyítottan hatásos teljesítményfokozó. Ne várjunk azonban csodát tőle, 3-4% plusz súly a rúdon már jónak számít, sokaknál pedig szinte egyáltalán nincs kimutatható hatása."

    Na menj már a f*szomba, ez az előző cikkből van. Óriási komolyan.:D
    Egy teherautót telepakolhatnék szakirodalommal a kreatin jótékony hatásáról a sportban. (szinte mindegyikben!)

    Nem is olvasom tovább, aki ezt írja az fogyatékos. Internet hátránya: Minden idióta, tudást nélkülöző barom pofázhat és oszthatja az észt, amiről csak akarja.
  • mgkp
    #30475
    "Az pedig ugye világos, hogy jelenleg a táplálékkiegészítők gyártására nem vonatkoznak azok a szigorú szabályok és nincsenek olyan ellenőrző mechanizmusok, mint a gyógyszeripar esetében."

    Én azt mondom, hogy fogyatékos barmokkal nem kell foglalkozni, de ez a mondat mindent visz. Nagyon szigorú szabályok lehetnek a gyógyszeriparban, ha mindegyik gyógyszernek van vagy 100 mellékhatása, az antidepresszánsoknak meg nagy része ellentétes hatást hoz.:D
    Én nem hallottam olyat még, hogy valaki tejsavó fogyasztásba belehalt volna, viszont azt már igen, hogy gyógyszermellékhatásba.
  • veszelka
    #30474
    azon gondolkodtam, lehet, hogy a myprotein cégnek vmi ügynöke lehetett a reddites fazon
  • Darth Sith
    #30473
    hogy majd akkor elolvasom, hogy a "mérési" eredményeket legalább egy táblázatba sikerül belerakni.
  • Panzermeyer
    #30472
    Érdekes! Mondjuk ezt valahogy lehet tudni, hogy nem minden gyártóban lehet megbízni.