33479
12316971501353788406.png
  • shaba23 #30551
    Bunny te vagy-e az?
  • csuszi
    #30550
    most ugyis cook van, leirom.

    elmegyek a terembe, es az90% biztos hogy mondjuk csecsezek.
    akkor tudom, hogy a melnel az alap nalam a fekve. ebbol nem engedek, de mar ez is hibas felfogas, csak en ezt a hibat lelki okok miatt nem javitom ki, en igy kezdek oszt annyi, de mar ez is hibas gondolat. minidegy. lemegy a csecs, utana odamegyek a ferdehez oszt abbi is belekezdek. hoppa, ma nem adja, nem erzem, go tovabb 1 kor utan akar, megyek tarogatni csigan. na ez fasza, akkor megy belole 3-4 kor. aztan go peck deck, vagy kezi sulyzo vagy a masik 20 mell gyakbol valamelyik. amelyik eppen jo. megy 1-2 kor bemelegites, neha 1 is eleg egy tarogatasnal pl, aztan mehet a kemeny menet, mondjuk felrakom a sulyt 30-40-60kg ra gyakorlattot fugg, es belerantok 7-8-10et amennyi megy. pihi masfel perc (tomegelesnel tobb kene neked, inkabb 2-2.5) oszt go tovabb. ez az alap, mindig valtozik, mindig dinamikus a szamok es a gyakorlatok is. es ez nem halado technika, igy kene a kezdonek is nyomnia 1 honap utan... a halado az, hogy en vetkozo sorozatokat nyomok vagy szettezek szuper, tri orias ami adja, vagy hogy negatiovkodok meg a tobbi cucc. az amit leirtam az nem halado, az kezdo szint. de az edzok 90% nincs tisztaban ezzel es nyomja a 90kgba nyomok 6x6ot vagy 4x6ot es csodalkozik hogy nem fejlodik vagy hogy nincs izomlaza...mi a faszomtol lenne?
    en koksz nelkul pengettem a testsulyom 170%ba szabalyosan ruha nelkul. talan mert mindig a vegletekig mentem,,,

    mell fekve nagyon szorosan a ferde minden mas kieg
    vall arnold nyomas minden mas kieg. talan a keskenyvalluaknal az oldalemeles szorosan majdnem alap
    binyo nalam 21 de masoknal lehet allva ketkezessel
    trinyo fekve homlokhoz engedes ketkezes nem tudm a gyakorlat nevet :D
    hat huzodzkodas
    comb gugg
    vadli allo vadlizas, en mondjuk az egylabast nyomnam de hat kinek mi

    ezek az alapok, erre epul ra minden edzesen 2-3-4 kieg ami eppen aznap adja, szabad a gep fasz tuidja
    edzes 1 ora. nem masfel meg 2.
    kaja 40-40-20 feh ch zsir
    napi xezer kcal oszt ha lefele akarunk menni menjen amig heti felkg ha felfele akkor meg amig nem lesz koca a hasad a tukorben. minden mas csak szarakodas es porhintes amivel az ember tulmisztifikalja az alakformalast amivel a lelkiismeretet nyugtatgatja hogy o kurva sok mindent megtesz mert forumozik meg 2orat edz meg sokat eszik meg kurva keveset kozben az energiat nem arra forditja amire kene mert az budos, meg nehez. hat ez van.
    az egesz alakformalos ipar ami evente x milliard dollart csinal osszefoglalhato 80%ban 2 oras eloadas alatt. a maradek 20 meg hot felesleges egy kezdonek. tobbi porhintes meg zsetongyujtes.
  • Neoncsoves
    #30549
    gerincem miatt nem guggolok, ergo a többi gyakorlatban nem is nagyon vesz részt a vádli (max. a kitörés)... egyébként jogos kérdés...
  • Neoncsoves
    #30548
    Köszi neked is. Egyébként az ismétlésszámaim ilyen körülbelül szintűek, általában ennyi szokott összejönni azzal a súllyal amit kiválasztok épp. Nem azért állok meg mert "ez most tizenkettő" hanem mert tényleg nem megy ott és abban a sorozatban több. Ez az edzésfelfogás amit leírtál jól hangzik, jövőhéttől már így tolom :)
  • csuszi
    #30547
    amugy nem vagyok egy nagy labazo ezt tudja a tobbseg, de sose ertettem, miert a vadli van az elejen, amikor alap hogy a comb utan kene lennie, mert miutan elvileg szetbasztad a vadlid, utana hogy a tokombe tudsz rendesen guggolni vagy labazni alapgyakorlatot?
    ezt mar tobb alap embernel lattam, nem ertem.

    guggolas meg a tobbi lab cucc aztan a vadli. de ehhez csak laikuskent szolok, nekem igy lenne logikus.
  • Neoncsoves
    #30546
    Köszönöm a válaszokat, akkor emelem a napi CH adagot.

    másik dolog: néha felpuffadok (ergo feszesen érzem a hasam és így "megduzzad" mintha telekajáltam volna magam) általában edzés után. ez mitől lehet?

    ja és Mega Daily One-t is fogyasztok meg Omega 3-at..
  • csuszi
    #30545
    elbaszott edzesterv ha mar x szer x van benne.
    max amit elore eldontunk hogy 3x amennyi megy. es belovod nagyjabol mennyi legysen a masodik szam, 5-6-7-8-10.
    pl
    fekvenyomas bemelegites, utana munkasorozat 3-4x 6-8
    vagy 4-5 x 8-10
    sulyokat se dontunk el elore. eldontod hogy 3x12, oszt menne 13 is? amugy is sok a 12...10 fele sose. meg a 10 is a plafon kivetel bicepsz vadli has.
    a gyakorlatokat se kell elore eldonteni, csak a csoportot. van egy gerinc amire epul a tobbseg. es ez nem HALADO, ez az alap. ha nem igy kezdi az ember, az elojatekban eltoltott 1-2-3 ev felgoz, elvesztegett ido.
  • oliwwer
    #30544
    Hátas dolgot most olvastam. Oké.

    Ch kevés szerintem, amúgy frankó hogy egyetemista létedre így megtudod oldani a kaját. Bár nekem is lenne rá ennyi.
  • oliwwer
    #30543
    A ch kevés szerintem. Hátat nem edzel?
  • csuszi
    #30542
    nem masztal bele a lelkivilagomba, es plane nem tema ha nem ertesz hozza. a tema az, ha leirom neked mit csinalj es vagy el se olvasod, vagy nem csinalod.
    meg minidg nem irtad le es szamoltad ki hogy mit eszel egy nap grammra mennyi feherje mennyi ch mennyi zsir van benne
    tobbet en nem foglalkozok veled, amig nem vagy kepes ennyit megcsinalni.
    ismetelten felhivom a figyelmed, nem vagyok rad megsertzodve, nem is haragszok rad, csak nem fogom helyetted "megragni a kajat"...
  • Prince of Máté
    #30541
    Hát ez így minden lesz csak nem tömegnövelés!
    Minimum napi 240g SZÉNHIDRÁT kéne hozzá.
  • D00zer
    #30540
    Elnézést a saját tudatlanságommal nem akartam senki lelkivilágába belemászni.
    Ment egy hónapom a levesbe . Fogjuk ezt fel úgy , hogy tömegeltem 3-4 hónapot :)
  • Darth Sith
    #30539
    alapvetően jó edzéstervnek tűnik, bár egy guggolást én biztos beletennék, hogy már az elejétől szokjad, kitörés elé, fő lábgyakorlatnak melegítés után, majd kitörés.
  • Neoncsoves
    #30538
    Kimaradt:

    Pihenőidő gyakorlatok között: 1 vagy 1,5 perc!
  • Neoncsoves
    #30537
    Na akkor én is idetolnék egy hosszabb és összetettebb kérdést, akinek lenne türelme hozzá és válaszolna, annak hálás lennék.

    Tisztázni szeretném, hogy van 3-4 hónap edzésmúltam, tehát nem 0-ról kezdem az edzést, ennek fényében próbálok kialakítani edzéstervet. Előzetes információnak közölném, hogy gerincműtétem volt ezért a hátizomra a teremben nem nagyon tudok edzeni még kicsi súllyal se javallott, illetve a többi izomcsoportra is gerinckímélő gyakorlatokat szedtem össze (tudom, ez függ nagyban a súlytól is).

    Nem dohányzom, alkoholt kis mértékben fogyasztok max. hétvégente.

    A célom: tömegnövelés. 188cm / 82kg vagyok.

    Étrendem (ezen tudom, hogy kéne alakítani, de egyetemista vagyok és albérletben lakom... nem, nem iszok el minden hétvégén 10ezer forintot):

    Reggeli: 100-120g zabpehely
    Utána 3-4 óránként zaba, kajálásonként 100-120g csirkemell + 40-50g rizs + zöldség. Ez kb. nálam napi 500-550g csirkemell + 200g rizs.

    Edzés után: 2 kanál MHN 100% Whey Pro 1 kanál BCAA-val. Ezután fél órával amikor kezd megjönni az étvágyam, 1 adag kaját benyomok (erről az adatok fent).

    Edzéstervem:

    1. nap
    Mell és tricepsz

    - Egykezes súlyzókkal fekvenyomás döntött padon 3x12
    - Egykezes súlyzókkal fekvenyomás egyenes padon 3x12
    - Tárogatás egykezes súlyzókkal 3x12
    - Csigás keresztezés 3x12

    - Csigán kötéllel lehúzás 3x12
    - Fej mögött egykezes súlyzó két kézzel 3x10
    - Fej mögött egykezes súlyzó egy kézzel (kis súllyal): 3x12

    Láb

    - Vádlizás gép nélkül: 3x15
    - Vádlizás gépen: 3x12

    - Kitörés egykezes súlyzókkal: 4x12
    - Lábnyújtás: 4x12
    - Lábhajlítás: 3x12

    Bicepsz, váll

    - Kábeles kétkezes bicepsz: 3x12
    - Scott-padon egykezes súlyzókkal: 3x12
    - Koncentrált bicepsz: 4x15

    - Oldalemelés 3x12
    - Állíg húzás csigán 3x12
    - Vállból nyomás egykezes súlyzókkal 3x12


    Ez még csak egy tervezett edzésterv, nem próbáltam még.

    Kipróbáltam a héten a kezdő tömegnövelő edzéstervet, semmi hatását nem éreztem. Fontos megemlítenem, hogy az első 3-4 hónapomat "elrontottam" mert tapasztaltabb edzőtárssal jártam le aki a piramis-módszert használva edzett, így én is inkább ezt "tanultam meg". Most akarom kipróbálni, ez a 4x12 meg 3x12 ismétlésszám mennyire tud hatásos lenni (akkora súlyokkal, hogy épphogy meg tudjam csinálni a megadott ismétlésszámot).

    Szóval a kérdés az lenne, ez a dolog így megfelel-e, reálisak a gyakorlatok és az elvárásaim? Vagy kéne valamit módosítani?

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • csuszi
    #30536
    kertelek nem egyszer
    ment 1 honapod a levesbe...
    edzesrol is irtam, vagy 3-4 hsz. elotte.
    amugy az enervaltsag es az ugy erzed hogy kurva keveset eszel az azert van mert meg van borulva a ch feherje zsir aranyod, barmi ki van rugva a 3 labu szek alol, a szuervezet ehseget diktal hogy beszerezze a hianyzo lancszemet. ezert kertelek ra, hogy igy ird le
    ezt es ezt eszem, ennyi es ennyi grammot, ennyi a napi ch feherje zsir bevitelem ennyi kcal.
    kemeny fel oradat viszi el a szamolgatas (en nem cisnalom meg neked az ziher!) es sporolhattal volna magadnak 1 honapot. ismetlem MINDEN. a viz is, amiben nincs kcal, kurva egyszeru, ami bemegy a szadon, azt leirod.
  • csuszi
    #30535
    ezert irtam le pontrol pontra direkt neked mi az a hiit es miert kell az neked a szobabiciklizes helyett meg a kocogas helyett...
    ha veszem a faradtsagot es segitek neked valami isteni varazspor hatasara akkor legalabb olvasnad el, hidd el meg fizetos segitseg kozott se kapsz surun olyat, mint amit itt hozzad vagok...
  • csuszi
    #30534
    ugy latom senkinek sem tunik fel, hogy 180g rizs az geci sok.
    az nem napi 50g ch ember, hanem majdnem 150!
    a csirkemell is tul sok... szamold mar ki mennyi kcal ez, mert nem keves az ziher, csak igy saccra
    700g csirke az kb 7-800
    180g rizs az kb 600
    a power protein nem tudom mennyi mert nem irtad le!!!! de min 2-300
    lenmagolaj huzora (mondtam hogy mindent irj le grammra) az megint nem tudom, de az olaj 100grammjaban 900kcal van!!!!
    zoldseg nem irtad le rendesen, 1-200kcal kb
    csirke nem vizben sul, en az olajat is grammra merem a serpenyobe, es kurvara osszejohet napi 50g ami kapasbol 450kcal de legyen csak 2-300
    nezd at a kiegek kcaljat is
    fuszerekben is van kcal

    lehet osszeadni. soha ismetlem soha NINCS OLYAN HOGY KLINIKAI ESET. az csak a fokuszban meg a kiskegyedben van

    direkt kertelek mindent ami bemegy a szadon irj le hany gramm es stb igen, a lenmagolaj is, az olaj a suteshez is es a fuszer is, MINDEN. merjuk a brokkolit a sargarepat es a paradicsomot is. mert rogton kiderul, hogy nem 2000kcal van naponta hanem 2600. pl...
  • shaba23 #30533
  • D00zer
    #30532
    Köszönöm a hozzászólásokat. Majd 1 hónap múlva jelentkezem ,addig csak figyelemmel kísérem az itt zajló dolgokat.
  • Darth Sith
    #30531
    Én azt javasolnám, hogy az aerob/kardió mellett a súlyzós edzésedet próbáld meg szuperszett/triszettben csinálni, valamint sok láb edzést is beletennék, mivel kb a lábaid teszik ki a tested felét, elképesztően sok kalóriát tud égetni egy láb edzés, illetve nagyon megpörgeti az anyagcserét, akár még másnap is.
  • D00zer
    #30530
    Lehet benne valami mert rendszergazdaként én sem igen szoktam a melóhelyen rohangálni :). "Büntetésből" vettem egy robust 1000 et és egy szobabiciklit
    magamnak. Igyekszem többet mozogni bár eddig is megvolt a napi 4km erőltetett menet.
  • mike77
    #30529
    Én sokáig 125 g rizst ettem naponta 95 kilo körül, én se fogytam, mert ülő melóm volt. Most olyan melóm van, hogy már 410 g-ot eszek és alig tartom a 93 kilót. Ennyit számít a napi aktivitás jellege. Próbáld meg pár napra felvini a CH-t, aztán vissza alacsonyra, hátha meglöki az anyagcserédet.
  • D00zer
    #30528
    Lehet hogy az edzéssel is gond van mivel autodidakta módon űzöm , de ennyi kaja mellett akkor is fogynom kellene, ha napi 24 órán át keresztrejtvényt fejtenék :)
  • D00zer
    #30527
    Mea culpa 18 deka rizs akar az lenni 3x 6 dkg
  • Succor
    #30526
    6g rizs az gondolom 60 g lenne.Ne este idd a lenmagolajat!
    Este már csak csirke + zöldség legyen.Ha nem fogysz akkor mozogj többet.
    Pl:
    -Reggel mikor felkelsz sétálj , meg este mielőtt lefekszel sétálj.Ezt eljátszod minden nap +súlyzós edzés tuti fogyni fogsz.
    minimum 45 perces MEGÁLLÁS NÉLKÜLI séták vagy biciklizések vagy taposások legyenek beszédtempóba :P
  • mike77
    #30525
    Ez a napi 18 g rizs vakami vicc?
  • Neoncsoves
    #30524
    plusz olajos magvakat nem látok az étrendben, pedig azokat is lehet kisebb mennyiségben nyomatni, akár diéta alatt. én a reggeli zabpelyhem mellé öntöttem mindig egy kis lenmagot azt együtt elrágcsáltam, egész jó volt úgy.
  • Neoncsoves
    #30523
    6gr rizs?! nem kevés az egyébként?

    Ha így ránézek az étrendedre, valami gond az edzéssel lehet. Egyébként próbáld ki a zöldteát, 1 hónap alatt látod eredményét ha van. Napi 2-3 bögre (reggel délben ill. kora este a koffein miatt), aztán elvileg ilyen havi 1-1,5kgot le tud vinni, persze normális edzés mellett csak.
  • D00zer
    #30522
    Lehet azért nem hallgattam rád (elnézést érte) mert a hiitelj -t mint szavat nem tudtam semmiféle mozgássorozattal összepárosítani, szóval fingom sincs mit jelent
  • D00zer
    #30521
    Reggel 1 adag power protein
    9h 200 gr csirkemell 6gr rizs + brokkoli esetleg paradicsom . karfiol stb
    12h 200 gr csirkemell 6gr rizs + brokkoli esetleg paradicsom . karfiol stb
    15h 200 gr csirkemell 6gr rizs + brokkoli esetleg paradicsom . karfiol stb
    18h 100 gr csirkemell
    21h egy kis lenmagolaj húzóra

    reggelente 1 normal bones + , 3 super fat burner , 1 C 1000 , 1 mega daily one , 1 omega3 + halolaj kombó

    Ennyi lenne
  • csuszi
    #30520
    olyan nincs hogy ne fogyj. valamit elbaszol.
    ird le pontosan mit eszel, reggeltol estig. minden grammot, zsir olaj barmi.
    azt a 3 kocogast lehet felejteni, mar a multkor leirtam neked hogy hiitelj. tizszer annyit er harmad annyi ido alatt.
    kivetelesen ne csak write onlyba nyomd
  • oliwwer
    #30519
    Én mindenhez elrágcsálom
  • oliwwer
    #30518
    Répa!

    Olcsó, sokáig bírja, finom
  • Neoncsoves
    #30517
    milyen zöldséget ajánlotok ami finom is a csirkerizs kombóval, illetve nem is túl drága? néztem ilyen salátamixeket sparban, tescoban, de nagyon hamar lejár a szavatosságuk (1 napon belül általában) és nem is olcsóak.
  • D00zer
    #30516
    Valami bioteches thermo az megy meg egy kis kocogás mellé. Nagyon erőltetni sajna nem merem mert részleges szalag szakadásom volt az első félévben.
    Heti 3 edzés + 3 esti kocogás és hízom annyi kajától amitől egy egér is éhen halna. Ez a számomra érthetetlen :)
  • smith09 #30515
    köszönöm a tanácsot.
    marad a rizs, zabpehely, meg a zöldségek.:)
  • Renjike
    #30514
    Thermo fogyasztó , Lcarnitine + cardio sem segített?
  • D00zer
    #30513
    sziasztok ismét.

    A legutóbbi agymenésem óta eltelt cirka 1 hónap , sajna maradtam 100 kiló :( . Se több se kevesebb. Nem tudom mit tehetnék még a cél érdekében. Lassan az éhhalál fenyeget , de a kilók maradnak. Lementem egészen 180g fehérje és 50g szénhidrátig , de semmi. Pozitív tartalma is van a dolognak azért , szépen kigömbölyödött a vállam 1.5 centivel nőtt a bicepszem stb.. (4 hónap alatt)
    Azt hiszem klinikai eset vagyok :(
  • Succor
    #30512
    Egyet értek.Nekem volt jumbo proffom meg jó étrendem, fejlődtem is.Valahogy még is feleslegesnek tartom.Egyszerűen ha nem vagy 90-100 kiló színizom kajából mindent meg tudsz oldani.Én már csak eszek, és még így is fejlődök szépen :P