33479
12316971501353788406.png
  • veszelka
    #30591
    egy két infó a tejről
  • Panzermeyer
    #30590
    A kazeinek túl drágák. Ha fontos ez, és nem akarsz rá annyit költeni, akkor szerintem valamelyik kevert fehérje lesz jó. Power Protein, Pro Mix, Protein Fusion Complex. Azt tudni kell, hogy ezek közül egyik sem kulináris remekmű, de ennyi pénzért ez van. Talán a csokis mindből iható.
  • Neoncsoves
    #30589
    Kitartás!

    A súlyok nem mennek sehová, megvárnak.
  • The Protector
    #30588
    Nah.Skacok.

    3héttel ezelőtt átestem a plasztikai műtéten amivel a bőrömet és a mellemet varrták fel.Ma már nagyon jól vagyok,és a 6hét teljes szedálásból 3hét már eltelt.Nagyon hiányzik az edzés,úgy nyomnám már a súlyokat.Jelenleg haskötőt és mellkötőt hordok,iszonyat kínszenvedés,rettenetesen szoros.Fürdéskor szinte kettétörök.Holnap szedik ki a varratokat ha minden igaz.Ez a neheze,ez a kiszolgáltatottság.A cipőmet sem tudom bekötni,a bnőm öltöztetett az elején,most már a lábas dolgok kivételével majdnem minden megy.A műtét jól sikerült,kicsit sok vért vesztettem az átlagnál.Most a hasamnak kell letapadnia,enyhén már néha érzek vele......a combomnál viszont elment egy ideg,így az elérzéketlenedett,de ez benne volt a pakliban és max 3-4hónapig tart.Mindenkinek jó edzést továbbra is.
  • Neoncsoves
    #30587
    Hamarosan berendelek ismét egy csomagot. ShopBuilder Basic Whey 2,35kg-t veszem edzés utánra, ill. hozzá valószínűleg egy CarbF-et. Plussz egy Mega Daily One Plust. Esetleg alvás előtt vagy inkább reggeli mellé, valami lassú felszívódású fehérjét tudnátok mondani? (ami ár/értékben megéri)
  • DarkHorSe
    #30586
    Karacsony kornyeken rendelunk myproteintol, akit erdekel a dolog jelentkezzen. Barati tarsasag vagyunk, eddig kb 2-3 emberrol van szo. Nelkuled is megvan siman a 100font, szoval nem kotelezo jellegu.

    Csumi.
  • shaba23 #30585
    Ne aprózd, húzd meg az üveget.
    Vagy libazsír.
  • Gaba94
    #30584
    Tömegelés során (jelenleg 70kg vagyok) napi hány teás/evőkanál olivaolajat érdemes bevinni?
  • xxxpaulxxx
    #30583
    Köszönöm a tippeket!
  • csuszi
    #30582
    már láttam. nem rossz, de én zab helyett lenmagot nyomnék reggel. plusz kis fehérje és zsír.
  • xxxpaulxxx
    #30581
    Rendben, köszönöm:)
    Esetleg, ha van időd, ránéznél a lentebb levő tervemre/étrendemre? Kíváncsi vagyok a te véleményedre is.
  • csuszi
    #30580
    ""ha minden nap ugyanannyi szénhidrátot és fehérjét eszel, akkor egy idő után lelassul az anyagcseréd, emiatt a fogyás vagy a testépítés is.
    érdemes emiatt a magas zsír alacsony szénhidrát és magas szénhidrát alacsony zsír napokat vagy a szénhidrát mennyiségét váltogatni. ""

    hulyeseg. dietanal van olyan hogy egy kisebb ch loket jot tesz, de ezt egyreszt az ember megerzi ha odafigyel magara, masreszt sokhetente jon el ez az 1-2 nap, cirka havonta max 2 ilyen alkalom. tomegelesnel meg eleve baromsag ezzel foglalkozni. dietanal is csak probb szinten.

    kcal mennyiseg. azert baromsag amit ir, mert kurvara nem lat bele senki hogy te milyen anyagcserevel rendelkezel, mennyi izom van rajtad, mennyit mozogsz, hogyan, mennyi stressz er, milyen betegsegek eloeletben, milyen serulesek, hany eves, meg sorolhatnam a genetikai kulonbsegeket. ugyhogy ne okoskodjon kcal a kartars, mert kurvara neked keves, neki sok, forditva, vagy neked 3000 is keves fasz tudja elore. ezert kell csinalni rendesen, beloni egy mennyisegre, kurvara odafigyelve, aztan latod mi tortenik par het utan (nem napok) es aszerint modositani.
  • xxxpaulxxx
    #30579
    A hozzászólás belinkelése nyilván véletlen történt, sorry:)
  • xxxpaulxxx
    #30578
    Kaptam egy másik fórumon két választ, ami egy kicsit összekavart... ezekről mi a véleményetek?

    "ha minden nap ugyanannyi szénhidrátot és fehérjét eszel, akkor egy idő után lelassul az anyagcseréd, emiatt a fogyás vagy a testépítés is.
    érdemes emiatt a magas zsír alacsony szénhidrát és magas szénhidrát alacsony zsír napokat vagy a szénhidrát mennyiségét váltogatni. "



    "A 2069Kcal egy jó kis diétás kalóriamennyiség. Én e körül diétáztam. Szerintem fontos a minőségi zsírbevitel és most a telített zsírsavakra gondolok. Csökkentik az éhségérzetett, kiváló energiaforrások és nem raktározza el a szervezetünk, mint a szénhidrátot. Tehát tömegnövelésnél is sokkal szálkásabb izomzatot tudunk építeni. (teljesen felesleges 10 kilót hízni 2 -3 hónap alatt, ha abból az izom 0,5-1kg jó esetben. )
    A lényeg hogy ha „testkompozíció megváltoztatása a cél akkor olyan 2500kcal lenne a kezdés számomra és a maradék kalóriát telített zsírokból fedezném. (vörös húsok, kókuszzsír stb.)
    Ez 85gr lenne még mellé. "
  • xxxpaulxxx
    #30577
    Köszönöm, lenmagolaj (Flax) is meg van rendelve, csak elfelejtettem megemlíteni:)
    A multivitamin pedig Multi-pro plus lesz.
  • oliwwer
    #30576
    Jó lesz. Lenmagolajat ajánlanék még ami fontos lehet. Multit azt írtad megvan. Az étrend is jó.
  • oliwwer
    #30575
    Az étrend kettőspont után nincs semmi. Oda akartál valamit bemásolni?

    Amúgy az elképzelés jó. Kitartást!
  • xxxpaulxxx
    #30574
    Nah jó, ezt nem igazán értem, miért nem tudom beilleszteni, szóval inkább linkben osztom meg.:)
  • xxxpaulxxx
    #30573
    Bocsi, valamiért nem szereti photobucketet az sg.
    Az étrend:
  • xxxpaulxxx
    #30572
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.

    22 éves vagyok, 187cm, 85kg. Belegondolni sem merek, hogy milyen régóta járok konditerembe... iszonyat komolyan is vettem mindig, de már elég régóta beláttam, hogy fejlődést ne nagyon várjak megfelelő táplálék nélkül. Igazából csak "átmozgattam" magam... heti 4-5 edzéssel (egy nap - egy izomcsoport + kardio, voltam 117 kiló is 3 éve... aztán rájöttem az aerob edzés fontosságára + arra, hogy ne zabáljak azért minden szart... még, ha ettől függetlenül is egészségtelenül táplálkoztam).

    No de végre elhatároztam magam és a pénztárcám, hogy változtatunk mindezen és fejlődjek végre!
    Valamilyen szinten tömegelésről lenne szó, de inkább vonz a Sárga kapszula c. könyvben megfogalmazott "testkompozíció-megváltoztatás".
    Hogy miért? Mert azért még most sem vagyok egy filigrán alkat és nem nagyon szeretnék zsírosodni... Arra gondoltam, hogy inkább bevállalok egy lassabb fejlődést, de mellette csurogjanak le a hasamról/oldalamról (és mindenhonnan) a zsírpárnák.:)

    Szóval ami azt illeti 2g fehérje/tskg és 3g szénhidrát/tskg. Heti 3 súlyzós edzés (váll/mell, hát/bicepsz, tricepsz/láb) és külön, heti 2-3-4 * 1 óra aerob edzés (elliptikus tréner/szobabicikli)

    Étrend (ehhez még jön nyilván zöldség + multivitamin):




    Mit gondoltok minderről?
  • Panzermeyer
    #30571
    Menzakaját ettem a suliban gyerekkoromban, mégsem voltam túlsúlyos. Egyrészt biztos alkati kérdés is, testmozgás is, valamint hogy otthon mit eszik az a gyerek (és szerintem ez a fő alkotóelem).
    De egyébként nem rossz az, ha próbálnak némileg jobb kajákat adni nekik, még ha nem is tökéletes.

    Szerintem az lesz a megoldás, hogy a túlsúlyos mércéjét kell magasabbra emelni, és akkor lesz egy csomó átlagos / sovány ember. Az emberek nem szeretnek túlsúlyosak lenni. Épp itt az ideje, hogy a kormány tegyen végre valamit!
  • csuszi
    #30570
    nekunk a cocializmus idejen elso osztalyu menzank volt. elit iskola, de nem penzugyileg, szerintem ingyen volt a kaja, nem is kellett fiozetbni erte, bar fasz tudja :D
    tonhal fozelekek husok salatak ilyenek mentek 84-92 :D
    ja es napi 3szori kaja. jo ma mar biztos otvar ott is.
  • Tyler1
    #30569
    A menza kaja moslék volt, és az is marad, akárhol a világban (na jó ez elitet leszámítva, ahol mesterszakácsok készítik a tányéronkénti 90 ezer forintos ebédet a nebulóknak). Ne ott kezdjék el tanítani, mert az az a hely, ahol a csirke-rizst is undorral enném...
  • oliwwer
    #30568
    Nem
  • Gamadin
    #30567
    gondoltam megírom most hogy állok :) 1 hét után. vagy mondjak 3 napot?
    Test súly:88KG
    hass mérete -1cm
    És mintha a hass izmom keményebb lenne :) legalább is elől igen.

    Köszönet a könyvnek és nektek hogy ajánltátok :)
    Szerdától az ebéd 75% ettem meg, és jövő héten csak a felét fogom ebédre, és edzés után a megmaradt felét és este a másik felét eszem meg és próbálok nem enni utána, nem szabad a diétát túlzásba vinni elsőre.

    És természetesem kicsit változtattam az edzés sebességén.

    Jövő hét szombaton újra írók, remélve akkor már 85KGos leszek

    Tegnapi edzés program
    Bemelegítés:10 perc szoba bicikli és 5percnél már 160 pulzussal.
    mell izom
    5x10
    bicepsz
    5x10 sima súlyzóval
    5x10 összehúzó gép
    hass
    5x20 45KG-al nagyon leizzadok a végére.
    5x10 a hass padon
    Láb
    7x15
    5x15 a felhúzós gépen
    5x15 a felnyomós gépen

    Fél órával az edzés után még 120 a pulzusom.

    Most már jó?
  • Prince of Máté
    #30566
    Múltkor téma volt a helyes táplálkozás tanítása, talán itt van az első lépés.
    Bár azt nem értem, hogy a rántott hús miért tiltott :/
    A fenti linkben csak a címben írják, hogy betiltják, itt meg is említik.
  • D00zer
    #30565
    Köszönöm
  • csuszi
    #30564
    ja my bad, nem neztem az aranyokat csak a kcal-t. ha ehes maradsz, akkor a csirke rovasara emeld a rizst, tul sok a feherje lehet.
    tehat most marad igy, ha ehes leszel, akkor a 140rizst emeld meg es amivel emeled azzal cwsokkented a csirket kcal merve.
    ossz 1800 ala ne menj kcalban. de a ch is kell vagy a falnak megy az ember az ehsegtol.
  • csuszi
    #30563
    "A lenmagolaj úgy jött ki hogy le merészeltem mérni egy evőkanállal"
    nagyon helyes. ugy kell mindent.
  • D00zer
    #30562
    Köszönöm a választ.
    A lenmagolaj úgy jött ki hogy le merészeltem mérni egy evőkanállal
    A hús az kerámia serpenyőben van párolva és még a 7g oliva is sok neki.
  • csuszi
    #30561
    ez az uj etrend? :) mert eddig nem ez volt.
    amugy keves. rizs emel 140re.
    az olivaolaj 7g az hogy jon ki? :D 25el sutok meg 400g csirket.
    a lenmagolaj 7g hogy jon ki? :) az kb egy teaskanal. talan annyi se.
    miutan elfogyott a lenmagolaj nyugodtan kukazd ki es vegyel helyette lenmagot, aztan azt orolve told a feherjeben.
    ovatosan, kcal dus. viszont ezerszer jobb mint az olaj, ha nyomod a lenmagot mint magot, rizset csokkentenki kell, mert uti kcaban a napi adagokat.
    mindent hagyj igy es csak a rizst mozgasd 2hetente.

    tehat a rizs 140re most.
  • D00zer
    #30560
    A végéről lemaradt :
    215g Fehérje 88.6g Szénhidrát és 33.5g zsír , 1600 Kcal + csipet só vegeta
  • D00zer
    #30559
    Akkor leírom lépésről lépésre. (Ver. 1.2 :) )

    Reggeli 1 adag Power protein:
    - Ez 23.5g fehérje ,4.6 g szénhidrát , 1.5g zsír 126 kcal

    9h + 12h + 15h + 18h 600g csirkemell + 100g rizs + 400g brokkoli + 7g Olivaolaj :

    - Ez 192g fehérje ,84g szénhidrát ,26g zsír 1420 kcal

    19h 6g lenmagolaj

    -Ez 6g zsír 53 kcal

    + 2-3 liter víz

    Összesen : 215g Fehérje 88.6g Szénhidrát és 33.5g zsír , valamint 1600 + csipet só vegeta




  • csuszi
    #30558
    oldalemeles, szorosan koveti az arnold nyomast az alapgyakrolatot illetoen, mint besorolasa a gyakorlatokat illetoen, alap kieg stb, ez valahol feluton van, vagy inkabb alap. izolacios gyakorlat, de abbol az egyik legjobb. nagyon effektiv.
  • shaba23 #30557
    Egyébként lehet hogy hülye kérdés, de az oldalemelés szorosan az mit takar?
    Én csinálok oldalemelést, mert szeretem és mert látszik az eredménye.
  • csuszi
    #30556
    varj adok egy pluszt, lepj be a masik 10 alregeddel azoknak is adok, hadd legyen meg a napi merevedesed :)
  • csuszi
    #30555
    megjelentel, mi alreg10
    akkor nem lattalak itt amikor segiteni kellett csak az egyszavas beszolasoknal vagy kibaszott meno.
    felvetesedre reagalva nem a peldakepem, nem vagyok olyan szervilis paprikajancsi mint te, aki masokhoz igazodik es a kotekedesben talalja meg a kozeppontba kerulest, azzal hogy belepofazol mindenbe es alregekkel osztod a minuszt. szanalmas vagy az is maradsz, bujj vissza a koved ala.
    :)
  • Neoncsoves
    #30554
    bunnyt lehet utálni a stílusa miatt, de sajnos sokszor igaza van.
  • csuuzli
    #30553
    bunni a példaképe
  • Neoncsoves
    #30552

    köszi!