33479
12316971501353788406.png
  • mike77
    #30631
    Anyám borogass, neked az oldal csicsásságán múlik, hogy rendelsz-e onnan...
  • DarkHorSe
    #30630
    Ilyen fika oldalrol tuti nem rendelnek:D Amugy meg a szallitasi ido 1 het, nem nagy szam
  • easton
    #30629
    Sziasztok! Ha már a myprotein szóba került, úgy látom, már itthon is kapható, rendelhető olcsóbban, mint Angliából. Én még nem rendeltem innen, de nagyon szemezgetek vele. myprotein
    Gondoltam szólok, hátha valakinek jól jön így karácsony előtt.
  • Neoncsoves
    #30628
    Elgondolkodtató egyébként, de ha egy picit idegesítő lehetnék, akkor mondanám, hogy a zsákos kiszerelés engem k*rvára zavar fehérjéből :D

    Meg mire meghozzák ezek a cuccot...
  • DarkHorSe
    #30627
    5-HTP, Unflavoured, Pot, 90's £9.49
    Maltodextrin, Unflavoured, Pouch, 5kg £12.29
    Alpha Men, Unflavoured, Tub, 240 £19.99
    Myprotein Blender Bottle £1.99
    Impact Whey Protein, Unflavoured, Pouch, Size: 5kg*2 £93.58

    Total: £137.34

    Kevert feherjet itt nem talaltam, szoja meg draga helyett inkabb rendes feherje vitaminokbol meg nagyobb kiszereles, foleg a multi vitaminbol a duplaja es igy 50ezer, amibol lejon meg a 15-20% kedvezmeny szoval 40ert lehet rendelni

    unatkoztam :D
  • DarkHorSe
    #30626
    ezt kb 30ert osszeallitod a myproteinen
  • Neoncsoves
    #30625
    Nyilván többet ér, de az elsőszámú és legolcsóbb kifogással élnék: nem mindig alakul úgy a napom, hogy tudok kajálni. Azért meg nem fogok magammal hurcibálni egy doboz kaját meg evőeszközt illetve fogkefét/fogpiszkálót (fogszabályzó miatt, ételmaradék...) amikor előreláthatólag kimarad 1 étkezést, viszont egy adag lassú felszívódású (kevert) fehérje shakerben eláll és el is fér nálam, plussz kajamaradék sincs.

    Tudom, hogy igazad van, de nekem ezt a fél kilót is nehezemre esik letuszkolni minden nap, ha most a mennyiséget emelném akkor tuti ennyi se menne le... a fehérjének meg kell lennie. Egyébként köszönöm az építőjellegű hszt :)
  • mike77
    #30624
    Arra akarok kilyukadni, hogy szerintem a tápkiegek sokkal kevésbé fontosak, mint ahogy azt beetetik velünk. ( Nem tudom már hány féle fehérjét kellene megvenni, van reggeli, edzés előtti edzés alatti és utáni, esti, éjszakai, már Gombóc Artúr is belezavarodna :)) Valamikor ugyan így megvettem mindent én is. Most tuti, hogy hamarabb költeném el rendes kajára. Többet ér.
  • Succor
    #30623
    De pont erre szeretne kilyukadni, hogy most van egy kis pénzed.Tedd félre és akkor jövő hónapba se lesz gond a kajáddal :)
  • Neoncsoves
    #30622
    ez szép és jó, csak az étkezést havi szinten kell fenntartani, amire viszont egyetemistaként nincs pénzem (csirkerizsre van, de marhahús meg rizsre rohadtul nem lenne), most van pluszpénzem amiből tudok tápkieget venni ami 2-3 hónapig kitart és tudok vele tömegelni.
  • mike77
    #30621
    40-ért marhahús, 10-ért rizs, zöldség stb. :))
  • Neoncsoves
    #30620
    Előzőleg én dextrózt rendeltem, az is ha jól tudom hasonló árban van. Az edzés utáni turmixomba meg kell a gyorsan felszívódó ch, mivel a turmix után kb 1 óráig nem szoktam enni mert nem megy le :)

    Ez inkább megszokás kérdése, meg kell ez a plusz ch a tömegelés miatt. Majd ha pár hónapja tolom ezt az adagot, akkor tudok nyilatkozni, hogy megéri-e.

    Veszteni nem vesztek semmit, ha már Tryptophan-t veszek 4k-ért akkor erre is futja, legalábbis én így látom.
  • oliwwer
    #30619
    Az a 3kg ch megér 4k-t? Nem kötekedésképp kérdem, tök korrekt pakk, csak én soha nem gondoltam ch-ra pénzt kiadni.
  • Neoncsoves
    #30618
    - 5kg Scitec 100% WPP
    - 4kg BioTech Protein Power
    - 3kg Carb-F
    - 120db-os Mega Daily One Plus
    - Tryptophan
    - Muscle Army Shaker
    ? Muscle Army póló
  • mike77
    #30617
    A sárga oldal nagyon jól csinálja amit csinál
  • Neoncsoves
    #30616
    Huha, látom szép kis vita kiforrt itt a kérdésemből :D

    Valamiért eddig minden tapasztaltabb ismerősöm azt mondta a Jumbo-ra, hogy jónak jó, csak nem éri meg... Úgyhogy jövőhéten jön az 50ezres álompakk ("karácsonyi"). majd holnap dobok listát
  • oliwwer
    #30615
    Ennyi.

    Fasza marketing fogás. A tömegnövelő választást nem arra alapozod, hogy mennyi aminosav meg egyéb van benne, mert az jelentéktelen mennyiség.
  • Prince of Máté
    #30614
    Hagyjuk már a szarozást, Tejsavó + Carb-F + daráltzab és kész a dzsumbód negyedáron :D
    Az a többi összetevő mind olyan mértékben van jelen, hogy kb semmit nem ér, de azért belerakták, hogy ráírhassák a dobozra, hogy ez bizony tartalmazza. Aki kreatint akar tömegnöveléskor, az nem Jumbót fog venni...
  • DarkHorSe
    #30613
    #30605 ott van a link, alap tomegnovelo 5 osszetevovel
  • Darth Sith
    #30612
    5 összetevő? Azt mondtad, legyen ugyanaz, csak olcsóbban.
    -tejsavó fehérje
    -fehérje koncentráum keverve
    -vitargo
    -zabpehely
    -maltodrexin
    -dextróz
    -bcaa
    -glutamin
    -további aminosavak
    -kreatin
    stb... ez nálam akárhogy nézem több mint 5.

    De, hogy pontos legyek:
    "6-CARB" MATRIX
    Oat Flour, Maltodextrin, Palatinose™ (isomaltulose: low glycemic index carbohydrate), Dextrose, Fructose, Vitargo®

    Proprietary CREA-BOMB multi-component creatine matrix
    Creatine Monohydrate, MicronTec Micronized Creatine Monohydrate, Creatine Citrate, Creatine Phosphate, Kre-Alkalyn® pH-buffered Creatine Monohydrate, Creatine Pyruvate

    JUMBO AMINO SELECT matrix
    Taurine, L-Glutamine, L-Alanine, Beta-Alanine, L-Phenylalanine, L-Lysine, L-Carnitine L-Tartrate

    BCAA XPRESS 100% pure essential amino acid complex
    L-leucine, L-isoleucine, L-valine

    HEMO-NO matrix
    L-Arginine, L-Ornithine, Alpha-Ketoglutarate Calcium

    Micronutrient Support complex
    Magnesium (15% RDA), Vitamin C (100% RDA), Alpha Lipoic Acid

    BioPerine® (Piper nigrum)"

    Ha ezt nekem összerakod pont ugyanígy 30sec alatt 5 kanálból, akkor meghajolok előtted :)
  • DarkHorSe
    #30611


    asszem ide illik :D
  • DarkHorSe
    #30610
    5 osszetevo, 5 merokanal, durvan kb 30 masodpercet vesz igenybe, nem igazan izgat ki mennyit keres, sok sikert az oraberhez
  • Darth Sith
    #30609
    Az volt a kérdés, hogy ha grammra ugyanazt az összetételt akarom összeállítani ami a jumboban, myomax hc-ban van, az mennyire jön ki, nem az, hogy szükség van egy arra ami benne van, ez most teljesen irreleváns.
    másodszor még ha olcsóbbra is jön ki grammra kiszámolva, ahhoz, hogy összerakj mondjuk egy jumbo méretű 6kg-os zsákot, mindegyik alapanyagból kell venned egy több kg-os adagot, mivel nyilván nem kapsz néhány grammos verziókat belőle, még ha kevés is kellene pl. bcaa.
    Ott leszel, hogy venned kell több kg proteint, vitargot, 3-féle szénhidrátot, aminosavakat, bcaa-t, kreatint, ami lehet, hogy összesen grammra majd a keverés után kevesebbre jön ki, de mire megveszed ezeket legelőször a nagyobb kiszerelések miatt, sokkal többet fogsz otthagyni. Hiába csak 3g bcaa kellene adagonként és 6kg-hoz is alig 50-100g, de nem kapsz 300-500grammnál kisebb kiszerelést. Ugyanez az összes többi összetevőre igaz, így lehet, hogy majd keveréssel egy adagra olcsóbban jön ki, de egybe ott kell hagynod kb a háromszorosát, hogy minden alapanyagot beszerezhess, mert nem lehet kisebb kiszerelésben kapni.
    A keveréses maceráról meg nem is beszélve. Ez kb olyan, hogy lemehetsz a unixba meg bontóba, és darabonként összerakhatod magadnak az autódat otthona garázsban, mégsem célszerű, nem véletlenül árulják készen, annak ellenére, hogy a sarki első boltban meglehet venni az alkatrészek nagyrészét.
    Szimplán nem ér az egész annyi utánajárást, meg macerát mint amit az jelent, hogy be kell külön mindent szerezni, kiméregetni grammra, összekeverni stb.. Nem véletlenül árulják kompatktan. Ennyi erővel az összes gyártó terméke felesleges, mert ha lemész a gyártóhoz vehetsz ipari tejsavót köbméter mennyiségben és akkor még spórolhatsz rajta. Sőt, szerezz egy tehenet és fejd meg magad és szedd le a tejről a savót saját kezeddel és akkor még olcsóbb lesz :) Szemét gyártók mernek keresni a termékeiken, rohadt kapitalisták :DD

    De aláírom, lehet, hogy egy adagra kijöhet olcsóbban is a dolog. Ettől függetlenül nekem nem ér meg ennyi plusz problémát a dolog. Ha már így is elverek havi szinten több tízezret rendes kajára, vitaminra, izületvédőre, tápkiegre, terembérletre stb akkor már nem az a havi plusz 5 rongy fog tönkretenni. Plusz ha átszámolom, hogy havonta a kis pár percből hány óra menne el azzal, hogy ezt méregetem és kavarom, akkor az alatt máris visszahoztam másban az árát. Legalább is jobb helyeken van annyi az órabér :)
  • DarkHorSe
    #30608
    Mert aztan nagyon szukseg van nyocfele szenhidratra meg 5 fele kreatinra egy atlag embernek edzes utan :D Ott az a tablazat siman jo, 1591 kg a tomegnovelo a jumbo kiloja meg 3100 majdnem a fele. Egyel jumbot :D
  • adam46
    #30607
    Nagyon megható videó, ezért nagyon szimpatikus Vörös Zoli, ott segít, ahol tud, a srácnak pedig nagyon nagy tisztelet, hogy folytatni tudta.
  • Neoncsoves
    #30606
    Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik valami nagy műtét vagy sérülés után nagyon szép eredményeket érnek el és nem adják fel.

    Itt van 2 videó, elég motiváló mindkettő.

    1.


    2.
  • Prince of Máté
    #30605
    Ott van, össze van legózva: link
  • Darth Sith
    #30604
    vedd meg külön-külön dobozonként az összes alapanyagot és legózd össze magadnak, nem fogsz olcsóbbra kijönni, a plusz maceráról nem is beszélve. de itt megint bejön az, hogy sokan komolyabb hozzáértőnek gondolják magukat mint a gyártók mérnökei, akik összerakják ezeket.
  • Prince of Máté
    #30603
    Az is kevés, de az még mindig 10%-kal több, ami azért kurvanagy különbség...
    Szerintem ennyi volt a WPP-nek régen is a tartalma.
  • Neoncsoves
    #30602
    a 100% WPP is "csak" 73%os... én emlékszem rosszul, vagy régen ezeknek magasabb volt a proteintartalma?
  • Prince of Máté
    #30601
    Basic Whey egy vicc a 63%-os proteintartalmával, persze tudom, ezt nyomja a shop.builder...

    Dart Sith:
    Még hogy 10x drágábbat tudsz csak összeállítani? :D Jóval olcsóbbat:
    Link
    Amennyi bcaa,glutamin meg kreatin van 1 jumbóban az picsa adag...
  • Neoncsoves
    #30600
    Gyenge minőség? Ezt a 6gr cukor ill. a 19gr fehérjetartalom (/adag) miatt mondod, vagy úgy oldódásban, stb... ?
  • Darth Sith
    #30599
    jah csak számold össze árban. egy komplexebb tömegnövelő elég sok komponensből áll:
    - tejsavó fehérje, koncentrátum és némi izolátum, ártól függően melyikből mennyi
    - aminosav mátrix: bcaa, glutamin (ebből is több fajta) stb..
    - kreatin, ebből is több fajta
    - szénhidrát: gyors és lassú, ezek között is zabpehely, vitargo, dextróz, maltodrexin stb..

    Ha ezeket mind külön-külön megveszed egyesével, kb 10xer többe fog kerülni neked mintha komplexen egybe megvennéd és akkor sem lesz olyan. pl. megnézem ahogy te otthon kikeversz magadnak egy myomax hardcore-al megegyező adagot úgy, hogy olcsóbban jön ki alapanyagárban :)
  • Tyler1
    #30598
    Jumbo, a Basic Whey árához képest gyenge minőség és hatásában se várd egy fehérje+ch kombótól ugyanazt mint egy komplex tömegnövelőtől.
  • DarkHorSe
    #30597
    Szerintem tomegnovelot alapbol hulyeseg venni, anyagilag sokkal jobban jarsz ha te magad keverod ossze. Foleg hogy azt raksz bele amit akarsz pl+vitamin+glutamin+kreatin akarmi. Persze kell vele naponta vagy 2-3 percet pocsolni mire osszerakod:)
  • Neoncsoves
    #30596
    brrrr... utolsó kérdés.

    Narancssárga JUMBO! vagy Basic Whey 100% + CarbF ? Melyik lenne a hatásosabb?

    Ha JUMBO-t vennék, akkor mellé kéne vennem egy sima proteint is - lehetőleg a 100% WPP-t mert abban nincs annyi cukor mint a ShopBuilder Basic Wheyben - hogy lefekvés előtti / étkezéspótló fehérjém meglegyen... Vagy erre a célra megfelelne egy olcsóbb fehérje is ?
  • Neoncsoves
    #30595
    vegyétek ezt a hsz-t el nem küldöttnek, beleolvastam a Sárga Kapszulába és választ találtam...
  • Neoncsoves
    #30594
    Igazából gondolkodom, hogy egyáltalán tömegelnem kéne-e... 83kg vagyok és 188cm magas. van rajtam zsír is, jelenleg egy kis pocak is jelen van. az étrendem meg az edzéstervem leírtam pár napja. szerintetek szedjek még fel izomtömeget és utána kezdjek el szálkásítani, vagy inkább most?
  • oliwwer
    #30593
    Index.hu- kösznem :D
  • balintk
    #30592
    Ez a myprotein Impact Whey aszpartám mentes?