33479
12316971501353788406.png
  • oliwwer
    #30671
    Nem.

    "Mindenki úgy érti, ahogy érteni akarja."
    Ez még igaz is lenne, ha egy Ady versről beszélnénk. Amit te mondtál az az, hogy az edzés az nem sport. Ezzel a részével nem értek egyet.

    Az edzés, kondicionálás is sport, fizikailag igénybe vesz, számomra pedig öröm, sportként űzöm, pedig nem vagyok profi testépítő, és nem is leszek. Hobbinak tök jó, és életstílusnak. Azzal a részével, hogy kell mellé kiegészítő sport pedig maximálisan egyetértek.

    Egyébként aki így beszél az erről a sportról, hogy "gyúrás", kapásból a tipikus kondipatkányra asszociálok.
  • Succor
    #30670
    Nem értem mi ezzel a bajod.Ez egy olyan megközelítése a dolgoknak, hogy:
    A mai gyúrósok többsége csak gyúr és nem fut,úszik,biciklizik,teniszezik,küzdősportol mert "lemegy a bicepsze".
    Persze itt mindenki profi testépítő szeretne lenni, tudom, tudom.
    A kardió kimerül az aerob tevékenységeknél mint a séta, mert azzal nem veszít izmot, ami meg kurvára nem KARDIO!!!

    Szóval igen is a gyúrásnak ha nem vagy profi vagy nincsenek ilyen vágyaid csak kiegészítő tevékenységnek kéne lennie.Ezért jegyeztem meg gúnyosan némi iróniával, hogy ne csak gyúrj sportolj!
    Mindenki úgy érti, ahogy érteni AKARJA!
  • Darth Sith
    #30669
    ha rendesen betartod az étrendet, nem igazán fogod észrevenni az izomveszteséget, de ha nagyon tartasz ettől, úszás/futás előtt/közben igyál meg egy 10g BCAA+10g L-glutamint és utána húzzál le egy adag turmixot. (bcaa/glutamin lehet több is, ez nyilván testsúly függő, mert más mennyiség kell egy 60kgos embernek mint egy 120kg-osnak :) )
  • oliwwer
    #30668
    Nem csak gyúrni kell hanem sportolni is
  • Tyler1
    #30667
    Áhhá, értem :)
  • Succor
    #30666
    Egyél rendesen diéta alatt és akkor nem fog meglátszani az izomvesztés.
    Amúgy meg inkább nagyobb tömegnél jön ki jobban, ha soványizom tömeged 60-80 kg-ig van, nem nagyon fogod észrevenni ha jól eszel.
    Nyugodtan ússzál, jó sport.Nem csak gyúrni kell hanem sportolni is :)
  • veszelka
    #30665
    most akarok belekezdeni egye fogyókúrába, heti 3-4szer úszással, vagy intervallum futással megtámogatva. viszont azt olvastam, ez izomvesztést okoz.

    egy kezdő-gyenge haladó szinten ez mennyire lenne szerintetek jelentős?
  • oliwwer
    #30664
    Próbáld meg töményebben. Aztán véleményt:D
  • Neoncsoves
    #30663
    túl híg volt, meg szerintem fel sem oldódott rendesen.

    mindegy, el fog fogyni, nem vagyok rinyagéép :)
  • oliwwer
    #30662
    Szerintem meg tök jó íze van. :D

    Egy adagot próbálj meg 2, 2,5 deci vízbe keverni. Keverd töményebbre. Engem is a hányinger kerülgetett, amikor 4 deci vízzel ittam, de így sűrűbben jó volt.

    Ha így sem válik be, akkor részvét :D
  • Neoncsoves
    #30661
    ez a csokis BioTech Power Protein undorító. Legszívesebben kihánynám, de mivel 4kilós kiszerelést vettem, kénytelen leszek megszokni az ízét :D
  • D00zer
    #30660
    Az előző hozzászólásomból nem egészen jött át az irónia. Az egész onnan indult , hogy a builder shop hozzászólásait olvasgattam és ott az emberek 80% a azt hiszi ha 3-4 x annyit szed mint amennyi rá van írva akkor az eredmény is gyorsabb lesz. Ráadásul a "szakértő" még ezt is kevesellni szokta. Hirtelen nem találom a linket de BCAA bol is 4+4+2 öt ajánlott 1 napra
  • Tyler1
    #30659
    Diétás étrend+mozgás+esetleg zöld tea iszogatás kezdetben elég. Ha már nagyon benne vagy akkor megtámogathatod valami zsírégetővel, de én nem tudok olyan kiegről amiből napi 12 tabi az adag, főleg ha még koffeint és zöld tea kivonatot is tartalmaz, ami egyébként is ad a pulzusnak. Hatása biztos jobb lesz, de lehet a kórházban folytatod a diétát, ha a szíved megköszöni a részvételt :)
  • oliwwer
    #30658
    Szerintem diéta alatt az egyetlen pirula amit szedned kell, az a vitamin.
  • D00zer
    #30657
    Mik lennének azok az elengedhetetlen pirulák, amit egy fogyókúra alatt szednie kellene az embernek ? A magyar , idevonatkozó sajtóorgánumokat olvasgatva az ajánlott napi összmennyiség nem biztos , hogy beleférne egy nagyobb méretű reklámtáskába. Tényleg jobb lesz a hatás ha napi 12 szem zsírégetőt szedek ,vagy a BCAA-ból 6-8 szemet ?
  • Pukkka
    #30656
    Én innen szoktam rendelni.
    http://www.sixpackbags.co.uk/
    Nem magyar, de 2 nap alatt itt van
  • Neoncsoves
    #30655
    ez lenne az, de ilyet/hasonlót keresnék itt Magyarországon... nem igaz, hogy ilyen még nincs a Shop.Builderen
  • Vaxi
    #30654
    asszem megvan.
    esetleg ebay
    http://www.ebay.com/itm/Myprotein-Myprotein-Food-KlickBox-Small-Accessories-/130935975239?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e7c646d47
  • Vaxi
    #30653
    linket tudnál adni rá?
  • Prince of Máté
    #30652
    Sajnos nem, de most hogy mondod megnéztem milyen fasza cuccaik vannak, egy ilyen pl kurvajól jönne... Egyszerű műanyag kis doboz, de mégse találok ilyen kis méretben sehol.
  • oliwwer
    #30651
    Sparban 1299 a filézett csirkemell kilója.



  • Neoncsoves
    #30650
    nem tudtok esetleg a myproteinnek az ételhordójához hasonlót itthon? tehát amiben külön részbe tudom rakni magát a húst, a rizst, a zöldséget, stb...
  • Succor
    #30649
    Mostanában ez jutott eszembe a mai Gyúrósokról :D

  • sufnituning
    #30648
    Sziasztok.
    Sikerült faszán meghúzni a hátamat. Van egy jókora görcs meg a hajlás, fordulás elég fájdalmas.
    Tudtok ajánlani valami izomlazítót vagy valamit ami gyorsabban helyre hozza?

    Köszi
  • Neoncsoves
    #30647
    én használom edzés után, ártani nem árt
  • oliwwer
    #30646
    Ha jó kaja, multivitamin és fehérje (+edzés után ch)-ra van pénzed, akkor mehet.
  • DarkHorSe
    #30645
    Lehet szedni, de a top 3ban azert szerintem nincs benne.
  • veszelka
    #30644
    marketing dumát olvastam már sok mindenről, engem a gyakorlati tapasztalat érdekel
  • Neoncsoves
    #30643
    5 másodperc volt. ha van egy kis intelligenciád ez alapján rájössz, hogy van-e értelme

    Az izomzat 35%-a a BCAA-ból épül fel, ezért érthető, hogy az aminosavak elengedhetetlenek az izomzat felépítéséhez. Már néhány perces testi terhelés (edzés) után meg lehet állapítani a szervezet funkcionális aminosavkészletében ("pool") ezeknek a BCAA-anyagoknak, különösen az L-leucinnak a hiányát. Ha ez a hiány nem, illetve túl későn egyenlítődik ki, az akadályozza, illetve késlelteti a kívánt izomzatgyarapodást.

    A BCAA-k:

    L-Leucin
    L-Izoleucin
    L-Valin
    A BCAA és az immunrendszer

    Az első dolog, amit meg fogsz tapasztalni a BCAA kiegészítő fogyasztásakor, az az egészséges immunrendszer. Minden alkalommal, amikor az edzőterembe mész, óriási stressznek teszed ki a szervezetedet. Ha a szervezeted nem képes ezt tolerálni, hamarosan problémákkal fogsz szembesülni, mint például a lelassuló regeneráció és az, hogy könnyebben lebetegedsz.

    Mivel az esszenciális aminosavakat a szervezet nem tudja előállítani, így ha ezekből hiány lép fel, az kihat az immunrendszerre is. Az edzések előtt és után fogyasztott BCAA (mivel az edzés, ahogy korábban írtuk, extrém stressz a szervezetnek) hozzájárul az egészséges immunrendszer fenntartásához.

    A BCAA aminosavak népszerűsége töretlenül növekszik az erősportolók körében és előszeretettel folynak kutatások a hatásaikat vizsgálva. A BCAA-ban található 3 aminosav, a leucin, izoleucin és valin mind a tömegnövelő fázisban, mind a szálkásításban hatékony segítségnek bizonyul. A legjobb eredményeket magas dózisú alkalmazás esetén érték el. Nem szokatlan, hogy sportolók akár 20-30 gramm BCAA-t, vagy többet is elfogyasztanak naponta, hogy elérjék a céljukat.

    Hogyan működik és vajon miért működik ilyen jól a BCAA kiegészítő?

    A leucin a fehérje szintézist úgy szabályozza, hogy a proteint felhasználható formában tartja. Megelőzi, hogy a fehérjét a szervezet energiaforrásnak elhasználja. Ugyanakkor hozzájárul ahhoz, hogy a szervezet glükózt használjon üzemanyagként. A fehérje szintézisben egyébként mind a három BCAA aminosav fontos szerepet játszik.

    Az edzés közben alkalmazott BCAA inzulin utánzóként viselkedik. Az inzulin egy rendkívül anabolikus hormon és izomépítés során nagyon hasznos. A növekedési hormon termelés szintén fokozódik a BCAA kiegészítés hatására edzés közben. Ezen hormonok emelkedése tartja a szervezetet antikatabolikus állapotban, vagyis a kemény edzés során nem fogsz izmot veszíteni, ami bizony ilyenkor alapvetően egy teljesen normális folyamat.

    Diéta során a BCAA nagyszerű energiaforrás. Minden testépítő alkalmazza. A BCAA megakadályozza ugyanis, hogy alacsony kalória bevitel mellett veszíts az izomzatból. A testzsírt viszont csökkenésre sarkalja.

    Más előnyei a BCAA-nak, hogy csökkenti a kortizol szintet, csökkenti az izomfájdalmat, és növeli az erőt.
  • veszelka
    #30642
    bcaa-nak van értelme?
  • hungary27
    #30641
    görgess az oldal aljára és látod mivel lehet fizetni
  • veszelka
    #30640
    ennyi? semmi papypal, stb?
  • DarkHorSe
    #30639
    dombornyomatos
  • veszelka
    #30638
    milyen bankkártya kell ahhoz, hogy onnan rendelhessek?
  • Prince of Máté
    #30637
    Már mért lenne ez olcsóbb mint a hivatalos cégtől?
    Ott mindig vannak fasza kupon akciók, legutóbb 3 hete rendeltem tőlük, 13ezer ft-ra jött ki 5 kiló 80%-os tejsavó, na ezt csináld utánam ;)
    Ja és a szállítási idő 4 nap volt! Shop.Builderről jön ki ennyi idő alatt...
  • easton
    #30636
    Én csak ajánlottam, a Hungária körúton személyesen át lehet venni, először tuti, hogy így próbálom. Megnézem a boltot, kiszolgálást... Vannak raktáron is és nem kell várni, persze ezzel nem azt mondom, hogy mohó vagyok és mindent azonnal akarok, csak egy javaslat volt. Múlt héten spaciel kb 2 napig volt nekik raktáron az ízesítetlen 5 kg-s fehérje, utána a státusz átváltott előrendelhetőre. A rendelési folyamat pedig átgondolt, nem nevezném alap weboldalnak, csak épp kevés rajta a sallang.
  • DarkHorSe
    #30635
    Alapvetoen a myprotein viszonteladokkal van bajom, gondolkoztam mar hogy toluk rendeljek-e de inkabb maradok az eredeti gyartonal. Ilyen kamu webshopokban nem tudok megbizni, ennyi. lehet az en faszsagon es 1:1ben azt kapod ami oda van irva, de mivel meg mindig dragabb mintha a hivatalos oldalrol rendelnek tok felesleges is ezen gondolkodnom.
    a hivatalos oldalon 16500 az 5 kilos, naluk meg 17990. Angliabol 1 het alatt ittvan.

    Pl ez is, hogy nez mar ki?
  • Tyler1
    #30634
    Ezzel a honlappal semmi gond nincs, egyszerű, átlátható, letisztult, költséghatékony. Sokkal bóvlibb page-ekkel rendelkező webáruházak is léteznek, de ott van pl. a bodybuildingbolt is, ami talán már a 2. legnépszerűbb tápkieg webáruház a builder után, számos boltjuk van már az országban, mégis egy tök átlag honlappal rendelkezik. Attól, hogy nincs egy oldalon 600 ezer flash és reklám, még nem fogják lisztel kicserélgetni a fehérjéket. Ez egy Magyarországon bejegyzett cég, ott van a cégjegyzékszám is, OTP-s számlaszám, nem egy Thaiföldről irányított dynamic oldal, amit lehetetlen lenne visszanyomozni. Ha jogsértést követnek el, akkor úgy megbasszák őket, hogy ihaj.
  • Darth Sith
    #30633
    általában annyi, hogy aki sajnál 1-2 százezret egy rendes oldalra, az valszeg sunyít másban is, nem azt kapod és nem úgy ahogy leírja, nem tartja be a jogszabályokat, feltételeket, garanciát, minőséget stbstb..
  • Tyler1
    #30632
    Mitől fika? Meg mi köze az oldalnak a termék forgalmazáshoz?