33479
12316971501353788406.png
  • xxxpaulxxx
    #30873
    Köszi a válaszokat!
  • Breki33
    #30871
  • Darth Sith
    #30870
    attól függ mennyit tudsz rászánni. Vannak sokkal minőségibb termékek minden gyártó palettáján, csak jelentősen drágábban pl. myomax hardcore és társai.
    Vagy összerakhatod magadnak, amiben te méred ki mi van. Nyilván nem lesz annyira komplex, mert minden összetevőt mire megvennél már ugyanott vagy, de legalább te válogatod ki. Pl. vmi jobb fajta tejsavó, hozzá valami kevert szénhidrát pl. fél adag carbF + fél adag vitargo, hozzá glutamin/bcaa stb... Igazából az határozza meg a komplexitását, hogy mennyit tudsz/akarsz rááldozni a dologra.
  • Neoncsoves
    #30869
    100% WPP + CarbF + esetleg BCAA. Meg ha nagyon kell a kreatin akkor veszel kreatin port és beletolod azt is a turmixba.
  • Dizson
    #30868
    A jumbo helyett van valami alternatív tömegnövelő? Vicc ez a cukorhalmaz.
  • oliwwer
    #30867
    igen
  • Neoncsoves
    #30866
    Egy noob tipp: mivel heti 3x fogsz rá edzeni, szerintem ha minden edzés után fél adag fehérjét és fél adag szénhidrátot iszol, az bőven megfelel. De aztán lehet hogy idióta vagyok amúgy és nyugodtan lehet teljes adagot mindkettőből.
  • xxxpaulxxx
    #30865
    Egy kissé noob kérdéssel fordulnék hozzátok, de erre még nem találtam konkrét választ sehol.:)
    Szóval általában heti háromszor hasazok, általában pihenőnapokon, itthon. Mivel a hasizom is izom (jé), ezért számomra adja magát, hogy ilyankor is igyak turmixot, amikor csak hasazok.
    És most jön talán a legkezdőbb kérdés: Ti ilyenkor tennétek-e szénhidrátot a turmixba?:)
  • mgkp
    #30864
    Mi ebben a lol?
    Kb. transzzsír az egész, mivel hidrogénezéssel készül, ami ugye tudjuk mennyire jó. Szépen átbasznak minden gondolkodásképtelen embert ezzel, hogy szív és érrendszer barát, miközben nagyon könnyen megtapad az erek és a belek falán is.
  • Darth Sith
    #30862
    vállból nyomás egykezes kézisúlyzóval. mellesleg pont, hogy ez az egyik olyan váll-nyomógyakorlat amely nem teszi tönkre a vállizületet, ellenben a rudas vállból/nyakmögül nyomással, amely teljesen.
  • Fbn Lx
    #30861
    szerintem azzal nincs gond
    nekem a mellről nyomás rúddal+fekvenyomás kombó baszta szét
  • xxxpaulxxx
    #30860
    Pont, hogy az nem fogja tönkretenni a vállat, ellenben a nyakból nyomással.
  • KaBuTo666
    #30859
    Vállból nyomás egykezes súlyzóval.
    Nem teszi tönkre a vállat, nem tudom honnan veszed ezt a bullshitet.
  • Dizson
    #30858
    Mi annak a gyakorlatnak a neve, amit padra ülve, valamint két egykezes súlyzóst megfogva a váll fölé emelve, majd pedig felfelé kinyomva végzünk? Olyasmi mint a lehúzás, csak éppen fordítva. Van valami értelme ennek a gyakorlatnak? Vagy csak tönkreteszi a vállat?
  • Darth Sith
    #30857
    nálam az arthroxon vállt be.
  • Dizson
    #30856
    Én a Biotech Arthro Guard-ot szedem. Szerintem nagyon jó.
  • Jojobaba
    #30855
    futáshoz milyen izületvédő szert szednétek srácok?
  • Succor
    #30854
    Én nyomtam HST-t és valóban eredményesebb mint az osztott edzésterv.Csak az erőemelés miatt tértem át osztottra egyébként az jobban megéri.Persze a súlyokat jól be kell lőni, hogy mindig növekedjen a terhelés, de ha ráérzel akkor királyság :D
  • Neoncsoves
    #30853
    100% prof whey. sima koncentrátum, az Anabolic pedig kombinált (koncentrátum és izolátum is található benne).
  • Dizson
    #30852
    Noob kérdés, de mi a különbség az Anabolic és a 100% prof. whey között?
  • Tyler1
    #30851
    Csinál valaki teljes testes programot, hogy mik a tapasztalatai ebben? Nekem az utóbbi időben tanácsolták páran, hogy abszolút tömegnöveléshez sokkal eredményesebb, nem csak kezdő szinten. Elkezdtem olvasgatni is utána és eléggé igazolhatónak tűnik ez az állítás.
    Még talán írt erről Illés Norbi is ha jól tudom fb-n, csak akkor annyira nem is foglalkoztatott, de annyira talán emlékszem az írásból, hogy sokkal célravezetőbb tömegnövelő időszakban a heti többszöri terhelés az egyes izomcsoportoknak, mert a folyamatosan stimuláció kényszerített fehérjeszintézishez és hipertrófiához vezet.

    Egy régebbi tesztoszteronos cikk erről
  • Breki33
    #30850
    ott azt hiszem csak az Express van, itt van több változat és az Express is kb. feleannyi 5.900 Ft (kicsit több)



    http://www.vital-force.hu/hirek/uj-marka-iron-gym-huzodzkodo-rudak-es-termekek/
  • Succor
    #30849
    Nekem Iron Gym-em van ajtókeretre akasztható és sokkal jobb, több funkciója van mint a sima keret közé tehetőnek.

    Gúglizd ki, asszem body-n 10 ezer Ft.Nem egy nagy ár érte.Le tudod vele nyomni az egész felsőtested :) Szeretem nagyon.Ha nincs pénz teremre, vagy már hétvégén nem birok magammal, használom :D
  • Neoncsoves
    #30848
    ez kurvajó :D
  • Tibi7
    #30847
    Sziasztok. Itthonra szeretnék húzódzkodó rúdat, ajtóra szerelhetőt. Ugye van a beszorítható, meg a keretre akasztható. A beszorítható árban is olcsóbb, fogásszélességet is szabadon választhatok, viszont félek, hogy esetleg lendületes mozgásnál kicsúszik. Van valakinek tapasztalata, tanácsa?
  • Darth Sith
    #30846
    aki nem tud felkelni, annak ajánlom ezt. Addig csörög amíg le nem lövöd párszor :D ki kell tenni a lakás/szoba másik végére és ott szórakozni vele. mire kinyomod, már nem leszel annyira álmos :D

    http://www.amazon.com/Lock-alarm-clock-target-creative/dp/B00A49UZQG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389307301&sr=8-1&keywords=gun+alarm
  • Neoncsoves
    #30845
    Köszönöm szépen a választ neked is.

    Más kérdés:
    Ti a tömegelést mikor szoktátok abbahagyni? Amkor eléritek a célul kitűzött testsúlyt vagy inkább formát/erőt? Októberben kezdtem újra az edzést 81kg voltam, most 87-88 körül mozgok, nőtt az izomtömegem is, de nyilván jött fel valamennyi zsír is. Még nem érzem úgy, hogy elég izom lenne rajtam ahhoz, hogy elkezdjek szálkásítani. Amikor elkezdtem a tömegelést már eleve volt rajtam fölösleg, de ha szálkásítottam volna akkor röhejesen néztem volna ki kb... Pocak is van, de diétakor úgy is le fog menni, szóval az nem szempont, csakis az izomtömeg.
  • Dizson
    #30844
    Erre van egy megoldás. Mindig egy azonos időpontban kelsz fel. Az nem számít, h. mikor mész aludni, hiszen egy idő után úgyis érezni fogja a tested fáradságot. Arra gondolok, hogy ha pl. reggel 6 kor kelsz, akkor a bioritmusod úgy fog beállni, hogy mindig akkor fogsz aludni menni, amikor a szervezeted már kimerül, és egy idő után megszokod, hogy mikor kell menned aludni. Ez persze függ attól, hogy hány óra alvásra van szükséged. Ez pedig egyénfüggő.

    Írtad, hogy nem tudsz reggel felkelni, és hiába állítód be az órát, hiszen kinyomod, és alszol tovább. Nos erre az lehet a megoldás, hogy jó hangosra állítod a csörgőt, majd pedig az ágytól kb. 1 méterre helyezed a telefont. Ez azért jó, mert kénytelen leszel felkelni azért, hogy kinyomd a csörgőt. Ha pedig már fent vagy, akkor onnantól kezdve ez már csak akaraterő kérdése. Megiszol gyorsan egy pohár vizet ( ez fontos, hiszen éjszaka dehidratálódik a tested), nyújtózkodsz és veszel egy hideg zuhanyt! Igen hideget, mivel amellett, hogy garantáltan felébreszt, erősíti az immunrendszert, és segíti az izomzat regenerálódását is. Ha jól tudom, egy bizonyos mértékben a kisebb bőrproblémákat is eltűnteti, illetve nem lesz száraz a bőröd. Ez a téli időszakban elég rossz lehet, ha forróvízzel zuhanyzol.
  • Panzermeyer
    #30843
    Ezt érdemes lehet kipróbálni:
    Palacsinta liszt nélkül
    Bár inkább az amerikai "pencake" jellegű palacsinta sütésére lehet alkalmas, mint a magyar hagyományos palacsintáéra.
  • Neoncsoves
    #30842
    Jelenleg - lekopogom - tényleg ez a legnagyobb problémám, szerencsére. Elég zavaró tud lenni. Mondjuk amikor csinálnom kell valamit akkor fel tudok kelni, de amikor tudom, hogy semmi dolgom simán eldöglöm az ágyban délutánig...
  • Succor
    #30841
    Amilyen jól esik :D
    Ha lusta vagyok csak kocogok, de van amikor sprintelgetek majd kocogok stb.Sose figyelem azt, hogy aerob vagy kardio tartományba vagyok.Amit éppen megkívánok.
  • veszelka
    #30840
    és mire esküszöl? gyors vagy lassú futás?
  • Succor
    #30839
    Le kell szarni mit mondanak erről.Alapozz a tapasztalataidra.Jól esik?Jól.Akkor csináld.

    Ahol izom vesztésről kell beszélni az nem a mi szintünk.Egy profi testépítő aki 2 injekció 8 étkezés 2-3órás edzés és napi 10-12 óra időzített alvás mellett még ezt is beiktatná szarul járna.Egyrészt hatalmas izomtömege van amiből sokkal könnyebb veszíteni mint egy átlag ember izomzatából, másrészt kiesne az ideje.

    Fel kell fogni nekünk hobbisoknak,hogy nem szabad hogy ez uralja az életünk.Csináld szívvel lélekkel ami jól esik, kajál jól, és meg lesz az eredménye.

    Most volt egy sérülésem felsőtesten, így már unalmamba minden nap futottam meg bicóztam.Fogytam 7 kg-ot, még se estem kétségbe, hogy jaj izom.Dehogy izom.Sokkal szálkásabb vagyok és jól esett :D.Én hétfő-szerda-péntek edzek kedd-csütörtök-vasárnap futok vagy bicózok.Még is tudok növekedni,csak nem olyan gyorsan, de ki nem szarja le.
  • Fbn Lx
    #30838
    én vagy 6-7 éve így élek
    4 körül fekszek, de ez változó, valamikor már 3kor, van, amikor 5-6kor
    utoljára általános sulis gyerekként ébredtem úgy, hogy fú de kipihent vagyok
    wow, elég extrém egy emlék
    nem tudom elképzelni, hogy pihenten keljek, amikor 10 órát alszom is álmos vagyok
  • veszelka
    #30837
    nem okoz izomvesztést? a builderen mindenhol erről papolnak..
  • mike77
    #30836
    Szívesen :) . Ez nem keménység, de szerinted ez egy komoly probléma, hogy valaki nem bír felkelni? Azért, mert fáradtra pheni magát? Tényleg együtt tudok érezni vele :)
  • Prince of Máté
    #30835
    Köszönjük, nagyon kemény vagy.
    Kár, hogy itt nem a munkanapról volt szó, hanem a szünet/pihenési időszakról. (most így az ünnepek alkalmával szerintem elég sokan mentek 2 hét szabadságra)
  • mike77
    #30834
    Szegénykéim, hogy micsoda problémáitok vannak. Tegnap 3-kor keltem, másnap éjjel 2-kor értem haza a melóból. Az öklömet se tudom összeszoprítani, úgy fáj a kezem, de legalább magas a tesztó szintem a melótól :))). Majd felnőttök egyszer...
  • Succor
    #30833
    Persze, hogy van értelme.
    Sőt ha nem verseny szinten csinálod a testépítést akkor kell is mellé kiegészítősport.
    Legyen az TRX,futás,bicózás,úszás akármi.Csináld amit élvezel :)
  • vsly
    #30832
    Hát én nem kifejezetten trxeztem,de a tolódzkodást gyűrün hoztam fel....eleinte remegtem,mint a kocsonya.Ment kb 4db,1év múlva 15-16 simán..