33479
12316971501353788406.png
  • Darth Sith
    #30954
    abszolút jó rá, kérdés inkább az, mennyire akarod izolálni a tricepszed a többi izomtól. Kezdőknél annyira nem ajánlott, mert még nem tökéletes az agy-izom kapcsolat, és még nem tudják megfelelően kikapcsolni a segédizmokat, mint itt pl a mellet. Ha már haladó vagy, akkor természetesen javasolt. Én személy szerint jobban szeretem a homlokra engedést, valahogy azt jobban érzem.
    Az elején hajlamos az ember túl nagy súlyt használni, de abból valszeg az lesz, hogy a melled fog sokat dolgozni. Szerintem kisebb súllyal, inkább az edzés második felén csináld.

    Ha jobb izolációt akarsz akkor talán valami egykezes tricepsz gyakorlat, pl lórúgás, vagy valamilyen csigás.
  • Succor
    #30953
    Szűk nyomás jó mellre is meg tricepszre is.Ha magad mellett van a kezed akkor tricepsz, ha eláll a könyököd a testedtől akkor inkább mell.
    Kezdj tolóckodással és utána mehet a szűk.
  • miezviz
    #30952
    Sziasztok

    Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy a szűken fekvenyomás mint tricepsz gyakorlat megfelelő?
    És ha igen akkor hol lehet elhelyezni, azzal kezdeni vagy inkább az végén?
  • Succor
    #30951
    Nagy izomcsoportokból 2 gyakorlat/izom, 2 sorozattal, kicsikből meg 1 gyakorlat 1 sorozattal.Próbáld meg magad összeállítani.Főként az alapgyakorlatokon van a hangsúly(Fekvenyomás,Guggolás,Felhúzás) ezek mindig legyenek benne, a többit rád bízom.
    Pl nekem a láb rész úgy néz ki, hogy:
    2*12 Guggolás
    2*12 Nyújtott Lábú felhúzás(szerdán Lábhajlítás, pénteken megint felhúzás)
    H-SZ-P edzek, K-CS-V Meg mást sportolok(futás,bicózás,úszás bármi)
  • Pukkka
    #30950
    HST programból, aki csinálja, milyen tervet rakott össze?
  • Darth Sith
    #30949
    a korai súlyzós edzéses részt én is aláírom. Nem is az ilyen jellegű szakmai tudásukat vonom kétségbe, hanem a teljesen más jellegű témák megszakértését nem szeretem, lásd táplálkozás.

    btw én több mint 10 évet vizilabdáztam, nekünk se engedték a súlyzós edzéseket 16 éves korunk előtt, addig csakis saját súlyos edzések :)
  • Fbn Lx
    #30948
    én lehettem vagy 12-13 amikor lett egy kondigépünk, és akkor már edzegettem rajta. meg ilyen kis 4 kilós kézisúlyzókkal.
    ez is számít? lehet most nem 175 lennék? :D
  • veszelka
    #30947
    ezt nem csak orvosok, de az értelmesebb edzők is állítják. én anno kosaraztam, az egész csapat el volt tiltva mindenféle vastól :)
  • Neoncsoves
    #30946
    Nem akarom az orvosokat védeni tudom, hogy rengeteg gyökér van köztük. De nem véletlen, hogy kurva nehéz egy orvosi diploma és nem csak hülye orvosok mondják többnyire, hogy a korai súlyzós edzés káros a növésben lévő egyénnek. Én leszarom, nem tudok érdemben hozzászólni mert nincs orvosi diplomám.
  • Darth Sith
    #30945
    joh azt tegyük hozzá, hogy azért az orvosok tudnak olyanokat javasolni, hogy körbe röhögjük, mert fogalma sincs róla. Tipikusan ilyen dolog a táplálkozás, gőzük nincs róla.
    Nem véletlenül van az, főleg külföldön komolyabb sport csapatoknál, hogy tartanak a csapat mellett külön egy sportorvost és egy táplálkozástudományi szakembert, mivel tudják, hogy külön szakma mindkettő és nem akarják egymás szakterületeit megszakérteni. Itthon ennek semmi hagyománya nincs, és az orvosok előszeretettel szakértenek meg mindent. Én elhiszem, elfogadom hogy úgy általában az orvosláshoz zseniálisan értenek, de a táplálkozás egy külön tudomány. Kb annyi köze van a kettőnek egymáshoz, mintha egy gépészMÉRNÖKtől elvárnád, hogy csak azért mert mérnök, értsen egy vegyészMÉRNÖK szakmájához. Attól még, hogy természettudománnyal foglalkoznak, tök más szakterület a kettő.

    Orvosoktól a kedvenceim, amiket én személyesen kaptam tőlük:
    - a súlyzós edzés hülyeség, bekéne tiltani (mondta, egy kb 170cm/110kg-os fél alkoholista)
    - a proteinpor káros, tele vannak nyomva szteroidokkal és hormonokkal
    - vitamint csak gyógyszertárban szabad, az sokkal jobb mint amit a táplálékkiegészítő boltban lehet kapni

    Térdsérülésem után: "soha többet nem szabad súllyal lábra edzenie, max kocognia, sétálnia" nem igazán hallgattam rá, szépen fokozatosan felépítettem újra, most simán guggolok saját testsúlyba 40-50 ismétlést bármikor, de nagyobb súllyal is kényelmesen minden fájdalom nélkül.

    Én elhiszem, hogy sokmindenhez értenek, de a táplálkozáshoz és mozgáshoz nem. Persze ezt egyikük sem ismerné be, sőt, inkább osztják a tudást olyasmiről, amiről fogalmuk sincs.
  • Neoncsoves
    #30944
    dehogy befolyásolja, az orvosok hülyék, azért mondják mert utálják a testépítőket !!!4négynégy

    egyértelműen hogy fórum és facebook wannabe-doktoroknak kell hinni :)
  • Tibi7
    #30943
    Vagy alapból 220cm lett volna :D Én egész általános suliban utolsó voltam tornasorban, aztán 15 évesen megnyúltam. Ha 14 évesen én is súlyzóztam volna, valszeg nem is nőttem volna ennyit. Biztos, hogy befolyásolja a növekedést a korai súlyzós edzés.
  • veszelka
    #30942
    lehet kapott növekedési hormont is pluszba
  • Darth Sith
    #30941
    nem állítom, hogy ne lenne így. Csak azt, hogy a korai, fiatalkori súlyzós edzések általában nem tesznek jót a növekedés szempontjából, legalább is a statisztika ezt mutatja. De mindig van és lesz is kivétel, ez adottság. Olyan ez, mint, hogy valakinek az izületei bírják a 300kg-os guggolást, más meg ha megszakad se fog 200 fölött guggolni, mert vékonyak, gyengébbek az izületei, ez adottság, van ilyen.
  • Tyler1
    #30940
    Richard Sandrak meg 2 méter, annak ellenére hogy őt már 8 évesen nyomták szteroiddal a súlyzós edzések mellett. A genetika igenis befolyásolja a növekedést.
  • Darth Sith
    #30939
    Aki igazán sikeres testépítésben, azok általában nem magas emberek. Nézd meg, Jay Cutler 173cm, Kai Greene 170 (aki szerintem nincs annyi, mert egy barátomnak van közös fotója vele, aki 180cm és majdnem egy fejjel kisebb nála), Phil Heath 173cm stb.. Manapság a 170cm férfi magasság, kifejezetten nem számít magasnak, sőt.

    Az erőemelőknél kicsit más a helyzet, ott pedig a másik véglet van, simán 200-210cm magasak és 160-200kg között mozognak.

    Lee nem azért maradt ennyire kicsi, mert ilyenek az adottságai. lehet, hogy nem lett volna 190cm, de ennél simán lehetett volna magasabb, ha 12-13 évesen már nem edz nagy/nagyobb súlyokkal és az anyja nem tömi tele cuccokkal már akkor. Továbbá a súlyzós edzés nem véletlenül nem ajánlott 16-17 éves kor alatt, mivel az izomnövekedés erőteljesen gátolja a csontozat növekedését, valamint az izületeknek sem tesz kifejezetten jót.
  • veszelka
    #30938
    mondjuk most így belegondolva, én erőgyakorlatokra gondoltam, ti meg testépítésre.. bocs :)
  • Neoncsoves
    #30937
    Azért "The Rock" se szar :D ott is van hova mennie az izmoknak
  • veszelka
    #30936
    pedig de, kisebb helyre megy a kevesebb izom...láttál már két méteres, sikeres fekvenyomót? vagy súlyemelőt?
  • veszelka
    #30935
    emlékszem anno kosaraztam, a mafc csapata ellen játszottunk, 12-13 évesek....és ők akkor már 1-2 éve súlyzóval edzettek..meg is látszott rajtuk, izmosak voltak meg minden...de évek múlva is töpszlik maradtak.
  • Jojobaba
    #30934
    arról aztán végképp nem ő tehet, hogy alacsonynak született

    miért alacsonyabbaknak könnyebb kigyúrni magát, ki ne találd
  • adam46
    #30933
    Egy kis sztereotípia. :)
  • rhdk
    #30932
    törpe
    te is ilyen picúr vagy?
  • Tyler1
    #30931
    Nem biztos, hogy az befolyásolta, aki kisnövésű gyerekként is, abból sosem lesz felhőkarcoló :) De példának hoztam csak fel őt, nyilván nem egészséges már 11-2 évesen a nehéz súlyzós edzés, nem is támogatom. Viszont a profi mezőnyt nézve nem ritka az ilyen korban elkezdett tesizgetés.
  • DarkHorSe
    #30930
    fiatalon'
  • DarkHorSe
    #30929
    162 cm, lee priest fiatal ilyen apad faszat kategoria volt :D

  • Darth Sith
    #30928
    jah, és nem véletlenül maradt 150cm :)
  • Tyler1
    #30927
    Nem a legegészségesebb, de elég sok profi kezdte ilyen korban az edzést. Lee Priest 13 évesen már versenyt nyert.
  • Neoncsoves
    #30926
    Grat, de ez még lehet korai sport számára...
  • Tyler1
    #30925
    A 14 éves izompacsirta 136 kilót nyomott ki
  • Breki33
    #30924


  • Succor
    #30923
    Nyomassad, a HST nagyon jó :)
  • Retsu
    #30922
    http://dropcanvas.com/o0lkn
    BUÉK srácok, itt van 1 kis olvasnivaló, régi-új dolgok :)

    Örömmel látom amúgy hpgy sokan kezdik felfedezni a teljes test programok szépségeit! Bizony ezek nem csak kezdőknek lehetnek jók! Ki hogy van? Én kicsit fáradt vagyok, 4 nap fizikai meló után nem mindig jut erő edzésre, 2-3X 1 héten azért a főbb dolgokat gyűröm...
  • DarkHorSe
    #30921
    Attertem par honapra erre a hst edzestervre. Most tartok meg csak a 15 ismetleseknel, eddig nagyon tetszik es a heti 3x edzest sem tartom olyan kevesnek:D Rendesen megviseli a szervezetem
  • veszelka
    #30920
    ok
  • veszelka
    #30918
    very okos hozzászólás :) lehet, selejtes volt a menet.

    én pont karácsonykor találkoztam egy pálinkásüveggel, simán ráhúztam a kupakot, éppen hogy csak, leszedni meg csak fogóval tudtam legközelebb. elég egy fél milliméteres sérülés a meneten, és kész....
  • veszelka
    #30917
    a hierarchiáról ugrott be...egy olyan igazi orc nagyrásgú fazon mindig méregetett a teremben (pedig nem vagyok egy csöppség, 100kg/193 cm)mindig lekezelően mosolygott, ha csináltam valamit, láttam, hogy a haverjainak mutogatott...

    aztán láttam egyszer az utcán, egy bútorszállító cég egyenruhájában :)

    többféle hierarchia is létezhet :)
  • Tyler1
    #30916
    Erre szokták mondani, hogy az egyetlen, akinél jobbnak kell lenned az az ember, aki tegnap voltál.
  • Prince of Máté
    #30915
    Gondoltam, hogy valaki bele fog kötni ebbe a jelzőbe :)
    Akkor vedd úgy, hogy majomkodó edzőket írtam.
  • adam46
    #30914
    :D Nem a nálam szarabb alakok idegesítenek, csak a majomkodás.