33479
12316971501353788406.png
  • Renjike
    #31114
    Kézisúlyzóval nekem is sokkal jobban megy . Hosszú a karom .
  • Retsu
    #31113
    Szerintem próbáld ki az 5X5öt, főleg ha eddig nagyobb ismétléssel nyomtad! Nem muszáj bukásig menni, 5-6okat pl. annyival amivel menne a 8-9. Az egykezes valóban nagyon hasznos, főleg ha egyszerre egyik oldalt csinálod(bár a háttal kapcsolatban szakértő nem ártana a biztonság kedvéért).
  • Darth Sith
    #31112
    nagyon egyszerű, a súlyzós edzés után brutálisan megzuhan a tesztoszteron szinted. ezért van az, hogy pl. olimpikonoknál a nagyobb versenyek előtt és alatt tilos mindenféle sexuális együttlét, mert az is csökkenti a tesztoszteron szintet, amely már az edzések hatása miatt is lehet, h lejjebb kerül :)
  • Neoncsoves
    #31111
    Köszi, akkor kipróbálom ezt a 10-8-8-6 ismétlést meg a többit.

    Persze az edzőpartner jó ötlet (egy darabig volt is), de mivel én egykezes súlyzókkal csinálom a fekvenyomást, így igazából segítő nélkül is ki tudom hozni a maximumot. Amióta kézisúlyzóval csinálom azóta úgy vettem észre, hogy valamivel jobban tudok fejlődni.

    Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek!
  • Dizson
    #31110
    Valaki tudja h. miért van az, hogy cardio (bicikli,úszás,futás) után eláraszt az endorfin és a nemi vágyam is megnő, míg súlyzós edzés után egyszerűen csak összeakarok esni és aludni?
  • Darth Sith
    #31109
    A nehezen fejlődőknek én az edzőpartnert szoktam javasolni, mert mindenkinél az ismerőseim között az segített a legtöbbet. Hiszen minden sorozatnál mindig belemersz nyomni még pár ismétlést, mert van ott valaki, aki miatt nem fog a nyakadon maradni, és ez a pszichológiai támogatás fontos. Továbbá így nagyobb súlyokhoz is jobban mersz majd nyúlni.
  • Darth Sith
    #31108
  • KaBuTo666
    #31107
    Anno nekem is ez volt a problémám, én 25 kg-mal kezdtem a fekvenyomást, és alig fejlődtem.
    Az volt a baj, hogy akkor még egyedül csináltam olyan 4 hónapig (új is voltam a teremben, félénkebb, stb), és nem tudtam bukásig pl 8-as ismétlést csinálni, szóval az első dolog az hogy legyen ott valaki.
    Én úgy csináltam, hogy 2 hónapig 10-8-6-6 ism. (4 gyakorlat mellre egy héten, aztán 1 hét pihenő) 2 hetente meg beraktam 4. menetre olyat hogy csak 2-4 ismétlést tudtam belenyomni az adott súlyba. Egyszóval kurvára bele kellett adnom mindent, hogy fejlődjön, de sikerült másfél év alatt eljutni 80 kg-ra. Aztán 2 hónapig a szokásos 8-6 ism. 2 havonta váltogattam ezt, meg persze a gyakorlatokat is. Néha a 4. gyakorlatom volt a fekvenyomás. Szóval picit össze vissza, azaz mindig kapott egy újabb terhelést a mellem. És persze a 4 gyakorlatom 2 pozitív, 2 negatívból állt.
  • Neoncsoves
    #31106
    most megint más amikor valaki baleset miatt kényszerül lightos üzemmódra, vagy azért mert ő lusta megcsinálni valamit. én tudom miről beszél, én is ilyen voltam, de mivel én olyan ember vagyok, hogyha valamit csinálok akkor azt a lehető legjobban, ezért változtattam magamon. ha meg már 1 hónapja csinálja, akkor ennek a változtatásnak MÁR meg kellett volna történnie.

    persze lehet csinálni szar kajával is, csak akkor 1 év múlva ha nem lát fejlődést a 3-6hónapos formához képest, akkor ne legyen kérdezgetve, hogy "miért nem fejlődök", etc.


    MÁS:

    Ti súlyok szempontjából mennyire fejlődtök gyorsan? Igazából én 6-8 hónap edzés után, még mindig csak 45kilóval tudok fekvenyomni, bár a kezdő 35 kilóhoz képest még mindig kurva kevés. Nem tudom lehet-e köze ahhoz, hogy anno volt egy gerincműtétem és a hátizomzatom a béka segge alatt van (bár helyes végrehajtáskor a hátizmoknak nem kéne szerepet játszaniuk) vagy esetleg a segédizmok (pl. tricepsz) túl gyengék lennének? Persze van amikor megfingatom a mellizmokat is rendesen, de gyakrabban fordul elő, hogy a tricepszem előbb durran be, mint a mellem. Helyes a végrehajtás mivel egykezes súlyzókkal mellezek kb. 4 hónapja és azzal igen nehéz elrontani. Ötletek?
  • oliwwer
    #31105
    Jumbo
  • KaBuTo666
    #31104
    Szerintem rendes kaja nélkül is kondizhat...ennyire azért nem kell elvenni a kedvét ettől a mozgástól. Én is a régebbi súlyos motorbalesetem miatt nem tudok megfelelően edzeni, így kajálni se sok értelme van, nem is viszek be annyi kalóriát naponta mint régen, mégis elkezdtem újra ezt a sportot, csinálom és így is élvezem.
  • Neoncsoves
    #31103
    ha a kajádat lusta vagy megfőzni, akkor rossz sportot választottál.
  • Jim Morrison
    #31102
    Lusta fasz vagyok tudom... :c
    Najó, jövőhéten megpróbálom. De ha nem nem lesz jó titeket foglak hibáztatni!
  • DarkHorSe
    #31101
    En direkt vettem rizsfozot, olyat aminek a teteje zoldsegparolo. En mindig vmilyen tepsis csirket csinalok, belebaszok mindent berakom a sutobe aztan megsul magatol, kozben a rizs is megfol automatikusan es a zoldseg is megparolodik oda se kell figyelni ra :D
  • Dizson
    #31100
    10-15 perc a rízs+csírke. :D
  • Jim Morrison
    #31099
    Sajnos este én már nem fogok nekiállni főzöcskézni :/ lehet az lesz, de szeretnék valami jobb megoldást találni erre a problémára.
    Realee: gyrostálat néha eszek (rizzsel), 950FT, mellette rengeteg zöldséggel.(am értem mot mondasz)
  • Darth Sith
    #31098
    erre az a megoldás, hogy nem készen akarod megvenni, hanem elkészíted magadnak, ahogy mi is.
  • Neoncsoves
    #31097
    Hát bizony ha nem tudsz magadnak készíteni kaját, akkor elég drága mulatság lesz a testépítés... Ha csak eszel egy gyros tálat (és rizzsel kéred) az is 1300 ft, és eleve kisebb adag mint amit én szoktam enni 1 étkezésre (napi 500g csirkemell + kb 300g rizs leosztva 3-4 étkezésre). Valahogy meg kell oldani.
  • Dizson
    #31096
    Sziasztok!
    Szerintetek melyiket érné megvenni: Scitec Jumbo 4kg vagy Biotech Hypermass 5k 4kg. Körülbelül hasonló árban van a kettő, a jumbonál kicsit aggaszt ez a 5 féle kreatin, mivel úgy hallottam h. csak a monohidrát a jó.

    Vélemény?
  • Tyler1
    #31095
    Miért megoldhatatlan a kaja készítés? Ebben a sportban a fejlődés kulcsa a megfelelő táplálkozás, azon múlik minden, nem az edzésen, tápkiegeken. Nem kell feltétlenül csak a csirke+rizs kombót nyomni egész évben, lényeg hogy minőségi tápanyagokból épüljön fel az étrend.
  • Jim Morrison
    #31094
    Köszi a tippeket!
    Egyelőre szerintem akkor még kerülöm a tömegnövelőket.
    Talán a legnagyobb fejtörőt nekem a táplálék "beszerzése" okozza. Igaz, Budapesten van minden, de valahogy mégse találok olyan kajáldákat a környéken, amik megfelelőek lennének. Főzelékfalóban néha eszem rizs+sima hús kombót, de az a hús elég silány minőségű szokott lenni :( Az, hogy magamnak készítsek minden nap, ki van lőve.
    Ezen az oldalon belőttem az adataimat, majd a nap folyamán próbálom megfejteni, hogy mennyit meg miből kell ennem. Sajnos hogy a rizs+hús kombó mennyit számít nem tudom.
    Sárga kapszula megvan, akkor majd megnézem hátha van ott ehhez help.
  • Darth Sith
    #31093
    én magamtól csináltam már ilyen edzést, és nálam egészen jól működött. Bár amennyire magamon észrevettem, az erőm jobban jött vele, de tömegen annyira nem érződött, tömeg szempontjából inkább a klasszikus piramis vált be nekem jobban. Bár én szeretem vegyíteni a gyakorlatokat, hogy nem csak szigorúan testépítő szempontból, minél izoláltabban csak célizomcsoportokat dolgoztatok meg, hanem néha összetett erőgyakorlatokat is végzek, és ez azokhoz jól jött
  • Tyler1
    #31092
    Edzés előtt illene rendes étkezést beiktatni. Protein szeletektől sok energiád nem lesz edzeni, főleg 7-8 óra alvás után. Edzés után a gyors ch visszatöltés is fontos, erre lehet alkalmas egy tömegnövelő, a Gold csak sima fehérje. Megoldás lehet szülőcukrot venni, esetleg minőségibb szénhidrát keverékeket, vagy költséghatékony módszerként darálni hozzá zabot. Napközben inkább lassú felszívódású fehérje ajánlott, de csak akkor ha másból nem tudod megoldani a fehérje bevitelt. Törekedj a húsra, tojásra, túróra, olcsóbb is egyébként, mint a fehérje készítmények. Számold ki a napi tápanyag szükségleteidet és aszerint lődd be, hogy kell-e pihenőnapokon is innod. A megfelelő fehérjebevitel természetesen pihenőnapokon is nagyon fontos.
  • Neoncsoves
    #31091
    Kicsi a világ, üdv a totyikban.

    Először is kezdőként szerintem egy sima fehérje koncentrátum elég, felesleges az izolátum-koncentrátum keverék (drágább mint a sima koncentrátum), persze ha van bőven pénzed, akkor ezzel a mondatommal ne is foglalkozz.

    Kettő. Ha hízni akarsz, ne szedj ezt-azt, tedd rendbe az étrended. Sárga kapszula nagyon jó iránymutató, le van írva tömegeléshez hány g fehérje / tskg ill. mennyi szénhidrát g / tskg szükséges. Ezt a két értéket megpróbálod természetes forrásokból elérni (csirkemellfilé + rizs + zöldség), bár ennyi húst enni szinte lehetetlen eleinte, úgyhogy lassú felszívódású fehérjét nem edzős napokon lehet inni reggel és este lefekvés előtt (Pl. Scitec Milk Complex, vagy esetleg valamelyik Casein készítmény, de én speciel most a BioTech Protein Power-t használom erre a célra, elég költségbarát megoldás). Edzésnapon max 1 adag lassú felszívódású fehérjét, mert edzés után ugye iszod a gyors felszívódásút.

    Három. Ez a sok fehérjeszelet felesleges. Mindig törekedj a szilárd étel bevitelére. Suli van? Éthordóba be 1 adag kaja, villát viszel magaddal azt elfogyasztod szünetben. Ha egyetemre jársz akkor még előadáson is megeheted... Ja, teszem hozzá, a napi fehérjebevitelednek MAXIMUM a felét tegye ki mesterséges fehérje.

    Négy. Én azon a véleményen vagyok, mivel próbálok költségbarát testépítést folytatni, hogy tömegnövelőt csak akkor vegyél ha "nagyon sok" pénzed van. Én amióta edzek és tömegelek, sima szénhidrát + fehérje kombót használok, jelenleg Full Force Carb-F és Scitec 100% Whey Protein Professional-t. Ez 1-2 hónapja jól ki lett vesézve a topikban, igazából a te kezedben van a döntés, hogy veszel-e Jumbo-t vagy nem. Nem, nem szar a Jumbo, ezt senki sem mondta, de nem is túl olcsó.
  • Jim Morrison
    #31090
    Hali!
    1 hónapja kezdtem kondizni, rám fér :) Mondták, hogy szedjek ezt meg azt (ismerősök), mert nehezen hízok. Ajánlottak vitamin tablettát, fehérjét, meg tömegnövelőt. Vitamint szedek, meg fehérjét is (nitro pure whey gold), de a tömegnövelőn még csak gondolkodom (jumbo).
    Az érdekelne engem, hogy a fehérjét mikor lenne érdemes ennem (innom)? Reggel 7-8ig tudok kondizni, heti háromszor, ez fix. Én eddig úgy csináltam, hogy esetleg egy fehérje szeletet megeszek ezeken a reggeleken (amik kaphatók pl biotech boltban), elmegyek kondizni, hazafelé megiszok 1 adag nitro pure whey goldot, délután két étkezés között még egyet. Ti mit javasoltok? Igyak legalább 1 adagot akkor is mikor nem edzek ?(páran javasolták)
  • Neoncsoves
    #31089
    fáradt vagyok, nem esik már le a szarkazmus... :D
  • KaBuTo666
    #31088
  • Neoncsoves
    #31087
    szerintem úgy érti, hogy jövőhéten kipróbálja.
  • KaBuTo666
    #31086
    De hát megnézted...elvégre akkor hogy linkelhetted volna?
  • Roger6
    #31085
    Érdekes cikk. Jövő héten megnézem.
  • LocalPatriot
    #31084
  • Prince of Máté
    #31083
    Mindenkinek küldöm sok szeretettel :D
  • 0Fritz0
    #31082
    Rendben:
    "Kedves Myprotien, szeretnénk rendelni..."

    A másik részét te dobd hozzá. :)
  • Bazsalusz
    #31081
    valaki esetleg nem szeretne rendelni myproteintől?összedobhatnánk...
  • Breki33
    #31080


    Nothing more incredible than an amazing back!
  • Darth Sith
    #31079
  • csuszi
    #31078
    :DD
  • Tyler1
    #31077
    Elkaptad a lényeget, jól van.
  • Roger6
    #31076
    Ezt akartam írni én is.
  • Darth Sith
    #31075
    a margarin és túrórudi sosem lesz egészséges, max kevésbé egészségtelen.