33479
12316971501353788406.png
  • Breki33
    #31154
  • LocalPatriot
    #31153
  • Barnabyka
    #31152
    Én is pont most olvastam a cikket. Félelmetes :D
  • Effe88
    #31151

  • KaBuTo666
    #31150
    Csinálj olyan gyakorlatokat is, amikre szükség van mind a két oldaladra. Pl.: bicepsz állva kétkezes rúddal...stb.
  • Roger6
    #31149
    Teljesen normális, hogy az egyik kezed erősebb, azt használod többször / többet. Ez ki fog egyenlítődni pár hónap után, észre sem veszed majd. Súlyban ugyanakkorát használj mindkét kézzel, a gyengébb kézzel próbálj meg mindig 1-2 ismétléssel többet csinálni. Nem kell megszakadni benne, főleg ha 3 hete kezdted. Szépen, szabályosan, megfelelő súlyokat használva.
  • Barnabyka
    #31148
    3hete kezdtem el edzeni és ami olyan problémám van, hogy a jobb kezem jóval erősebb mint a bal. Jó lenne elkerülni azt, hogy féloldalas legyek, de nem tudom, hogy erre mi lenne a legjobb megoldás, mert ugyan akkora súllyal a jobb kezem kb 2x annyit bír. Csináljam kisebbel jobb kézzel is amíg a bal utoléri vagy esetleg más ötlet?
  • Tyler1
    #31147
    RIP Larry Scott

  • Neoncsoves
    #31146
    Aki a héten kihagyta a lábnapot, annak boldog nőnapot!
  • Roger6
    #31145
    Én egy jó kis steak-ben fogadtam volna, ha már testépítés. De hát nem vagyunk egyformák. Jó sörözést!
  • immovable
    #31144
    Köszi a részvételt. Fogadtunk egy másik fórumozóval, hogyha belinkelem ide, kik, mit fognak reagálni. Nyertem egy sört. :)
  • Dizson
    #31143
    Én csak felhívom a figyelmeteket okéé?! :D
  • Prince of Máté
    #31142
    Ilyeneket Dizson szokott linkelni...
  • Neoncsoves
    #31141
    mondjuk én többnyire tömegközlekedési pontokon megyek át. metro, 4-6os vonala, troli. megállókban meg ugye tilos a dohányzás. mondjuk blahán senki nem szokott dohányozni, egyedül a szórólapos faszi :DD
  • Darth Sith
    #31140
    én pont, hogy az ellenkezőjét tapasztalom. Nem tudok úgy elmenni budapest bármely utcáján vagy terén, reggel-nappal-éjjel, hogy az emberek 80%-kának ne lenne bagó a kezében.
  • Neoncsoves
    #31139
    a "vígan élnek" dolog nyilván picit elvont dolog volt és egyáltalán nem támogatom a dohányosokat - egyenesen utálom őket - bár mostanában egyre kevesebb ember dohányzik, illetve számomra ami meglepő volt, hogy BP-n kevés dohányzó emberrel futok össze.
  • Darth Sith
    #31138
    azért valljuk be, hogy az a mennyiségű kátrány és szemét lerakódása amelyet beszívnak és minden egyes sejtjükben lerakódik, az minden csak nem egészséges. lehet, hogy ők pont nem lettek rákosak, de hogy nem kifejezetten használt nekik az tuti. láttál már dohányos és nem dohányos tüdő és egyéb test szövet összehasonlítást? azt max "élnek valahogy" -nak nevezném, de biztos nem "vígan". Nem egy dohányos ismerősöm van, akik amikor az első emeletre fel kell menni utána úgy lihegnek mintha a 42. emeletre futottak volna fel ólommellényben meg bokasúlyban.

    Én azon a véleményen vagyok, hogy így egyértelműen a fehérjére nem jelenthető ki, hogy rákkeltő, legalább is az alábbi formában. Inkább max részt vesz benne, az általad előírt formában. De sokkal inkább más kiváltó okok lehetnek a háttérben, mint a szar kaja, dohányzás, szmog, stressz stb..
  • Neoncsoves
    #31137
    + dohányzásról is elmondták ugyanezt. Mégis számtalan ismerősöm van, akinek nagyszülei (70+) évek óta dohányoznak és vígan élnek, még csak asztmájuk sincs... Nyilván nem egészséges a dohányzás, de sokszor nem kimondottan valamelyik tevékenység/táplálék okoz betegséget...
  • Neoncsoves
    #31136
    A sejtek fehérjéből vannak. Rák = sejtburjánzás, amikor a szervezeted nem tudja kontroll alatt tartani a sejtjeid. A fehérje nem idéz elő rákot, max elősegíti annak terjedését a magasabb fehérjebevitel (több fehérje = több sejt/gyorsabb "épülés"). Furcsa, édesanyám nem sok húst evett még is rákos lett. Ebből kiindulva meg leszarom az okos orvosokat meg tudósokat, csak ujjal tudnak mutogatni, de a legelterjedtebb halálozásokban nem tudnak felmutatni még mindig semmit (rák), talán azért mert nagyrészt pszichikai okok váltják ki a betegségeket, mondhat bárki bármit.
  • Darth Sith
    #31135
    bicepszezéshez én kipróbáltam pár hónappal ezelőtt ezt a módszert amit joe mutat, hogy picit előredőlsz, és jobban kinyúlik a karod stb... hát kb 3xor jobban bedurrant mint korábban :D :D azóta így csinálom és sokkal jobban érzem. Nálam a lassú, koncentrált, teljes tartományú mozgás jött be igazán, az ismétlésszámtól függetlenül. Van, hogy nagyobb súllyal, de szigorúan lassabban, teljes mozgástartományon 3-4 ismétlést csinálok, máskor ugyanezt 15-ös ismétlés tartományban, de a szabályosságra figyelve. Nekem ez elég jól bevált :)
  • Darth Sith
    #31134
  • KaBuTo666
    #31133
    +1, nálam is voltak a derékproblémák, a hiperhajlítás bevált gyakorlat.
    Heti 2 alkalommal 4xbukásig csináltam, szépen meg is erősödött, de a hiperhajlítást is könnyen el lehet rontani mivel tudod magad seggből, lábból is emelni, szóval ésszel.
  • veszelka
    #31132
    én a héten próbáltam ki egy újfajta karedzést. a bicepszem fél éve megállt a fejlődésben, szóval ideje volt már változtatni.

    kalapács rúddal kezdek scottpadon, egy bemelegító kör után négy olyan kör, amiből max 8at bírja szenvedve megcsinálni. előtte utána tricepsz ugye, aztán a 2. bicepsz gyakorlat 45 fokban döntött padon, lelógatott kezekkel viszonylag közepes súllyal nagyon lassan, a végén ráfeszítve egykezes súlyzó.

    csak 9 szettet csináltam így bicepszre, de olyan bedurranást értem el, hogy még egy óra múlva is alig tudtam behajlítani a karom :)
  • oliwwer
    #31131
    A bicepsz (nálam) egy olyan izomcsoport ami csak akkor fejlődik jól ha kevesebb súllyal, szépen lassan csinálom.


    Rudas bicepsznél kipróbálhatod azt, hogy a hátaddal falnak dőlsz. Keresd meg a kényelmes pozíciót. Kevesebb súlyt fogsz bírni emelni, de a fal megakadályozza hogy derékból rángasd a rudat. Egy idő után el lehet hagyni majd, mert megtanulod, kitapasztalod hogy hogyan kell, mi az amit bírsz még szépen szabályosan.

    Komoly derékfájásra nekem a hiperhajlítás vált be igazán, de ez nem ilyen jellegű sérülés miatt volt, hanem aránytalanul keveset edzettem az alsó hátat, derekat.
  • Roger6
    #31130
    Nekem az ilyen baromságokról ez jut eszembe (a népbutításon kívül):

  • KaBuTo666
    #31129
    Akkor nincs más választás, napi 500 kalórián kell élnünk, mindenből egy csipetnyit és tádám dádum dádám!
  • immovable
    #31128
    A túl sok fehérje rákkeltő lehet
  • Renjike
    #31127
    A súly most kevesebb volt a "szokásosnál" . Elfáradtam , lehet derékból rántottam én csak a fájdalomra lettem figyelmes ami nem volt kellemes.

    Az utolsó sorozatommal fel is hagytam nehogy nagyobb bajom legyen , következő ilyen edzésen mellőzöm a gyakorlatot.
  • Tyler1
    #31126
    Én is erre tippelek. Vagy derék mástól lett megerőltetve és ennél a gyakorlatnál húzódik az ideg.
  • oliwwer
    #31125
    Túl nagy súly? Derékból rángatod?
  • Renjike
    #31124
    Lenne egy gondom : bármilyen edzést végzek semmi bajom de ha eljutok a koncentrált bicepsz gyakorlatig és elvégzem a sorozatot felállok és erős fájdalom nyilal a derekam alsó részébe. Mint ahogy említettem semelyik más gyakorlatnál sincs még hasonló sem.
  • DarkHorSe
    #31123
    2 honap alatt hiztam 10 kilot :D Jo dagadek vagyok es meg folytatodik a tomegeles :P
  • Dizson
    #31122
    Na berendeltem 4kg-os Jumbot, leszarom most már a cukormennyiséget, híznom kell! :D
  • Neoncsoves
    #31121
    Gyerekek, két szó: War Machine. legjobb cucc, beszartok tőle :)
  • DarkHorSe
    #31120
    Mellesleg 53 eves, ahhoz kepest elegge energikus
  • Tyler1
    #31119
    Miért ha egy akármely más testépítő edzésvideóját megnézed, az nem kokszreklám? Egyébként az ember erőemelő, tehát messze nem ugyanazt az edzéselvet követik, mint a testépítők, mint ahogy Mészáros Laciék sem sablon testépítő mellnapokat csinálnak.
  • KaBuTo666
    #31118
    Nekem egyből az izomszakadás jutott eszembe. :) Aztán majd nézelődhetnek.
  • 0Fritz0
    #31117
    Kokszreklámnak nem is rossz, lehetne ez a címe:
    "Cuccolj mint állat és csinálj pár baromságot a teremben. Ettől leszel szép nagy disznó."
  • Prince of Máté
    #31116
    Valamiért nem sikerült a link
  • Prince of Máté
    #31115
    Én is ezen a véleményen vagyok.
    Kézisúlyzósnál különösen úgy jó, hogy kicsit lent tartod a súlyt, és hagyod megnyúlni az izmot.


    Aki esetleg nem ismerné CT Fletchert, az most a társát is megcsodálhatja :D