33479
12316971501353788406.png
  • Neoncsoves
    #31194
    nem lehetetlen, csak 0 magánélet meg hasonlók. illetve a napi 2 edzés meg az ilyenek is elég kivitelezhetetlen...
  • Roger6
    #31193
    Fizikai meló mellett testépítés. Nem lehetetlen.
  • Neoncsoves
    #31192
    Pedig ismerek olyan embereket személyesen, akik nem ma kezdték, hanem 3-4 éve és az a céljuk, hogy akkorák legyenek mint a videóban szereplő emberek... pedig egyikőjük élete sem afelé halad, hogy ez megvalósítható legyen (fizikai melós mind).

    Nyilván picit túlgondolkoztam a dolgot, de az biztos, hogy téves képet tud adni egy ilyen videó (most az, hogy ki hogyan gondolkodik és mennyire értelmes, az egy változó a dologban).
  • Roger6
    #31191
    Hát én ezt nem így látom. Nem is akarok akkora lenni, mint ezek az emberek a videóban, viszont ahhoz kellő motiváció ad, hogy felpörgessem magam. Amúgy szerintem rohadtul túl gondoltad ezt a gondolatmenetet. Néha az a baj, hogy nem gondolkodnak az emberek, néha meg az, hogy túl sokat. Ez számomra a túl sokat opció volt. Abszolút hülyeségnek tartom, hogy ezért tör valaki össze, mert hogy nem nézhet ki úgy, mint a videóban szereplő szörnyek - főleg azért, mert az edzés ad erőt, hitet, magabiztosságot. Sőt, viccesnek tartom magát a gondolatmenetet is, amit leírtál. Aki úgy akar kinézni, mint a videóban szereplők, az célirányosan mozog, direkt ezt tanulja, edző / vállalkozó lesz, ami mellett van ideje edzeni. Ez nem olyan sport, hogy 25 évesen eldöntöd, hogy nagydarab testépítő akarsz lenni hirtelen, aztán uccu neki, kész is vagy 1 éven belül. Aki így gondolkodik, az egyértelműen nem veszi komolyan, csak egy kósza gondolat volt a fejében, hogy nagy darab akar lenni. Vannak ellenpéldák is, tudom.

    A videók emlékeztetnek, hogy honnan jöttem, és hova tartok. A cél az én fejemben van, ami napról napra módosul. Egyfajta katalizátorok a képanyagok, nem követendő példaképek, és még csak utat sem mutatnak számomra. Elég ha megnézzük a nagy súlyos gyakorlatokat, a legtöbb videóban hót szabálytalanul végzik - nyilván akkora súlyoknál már nem is lehet követni ezt a szabályt teljes mértékben.
  • Neoncsoves
    #31190
    Számomra is szerves része az edzésre való felkészülésnek, viszont meg tudom érteni, hogy a sárga oldal miért ellenzi. Amikor ezeket a videókat megnézed, téged a profi testépítők formája motivál, hogy bizony, lehet így is kinézni. Ha nem is tudatosan, de tudat alatt ez válik az alap elvárásoddá magaddal szemben, holott az, aki hobbiból űzi ezt a sportot az sosem érheti el azt a szintet, így akár egy negatív önbecsülés is lehet a dolog vége, illetve a túlzásba esés. Az aki napi 8-12 órát dolgozik hétfőtől péntekig - esetleg folyamatos műszakban felváltva, akár hétvégén is - sosem tud annyira edzett lenni, mint egy testépítő akinek minden áldott napja erről szól. Ergo alul fogod múlni azt amit a videóban látsz és akár elkeseredett is lehetsz. A másik fontos tényező a pénz. Hihetetlen pénzek mennek el a profiknál már csak a kajára is, nemhogy a tápkiegekre... Na most aki nem született bele egy igazgatói székbe és güriznie kell minden forintért, az nem feltétlenül teheti meg, hogy az összes pénzét erre áldozza - főleg fiatalként. Fiatalként a prioritás a saját egzisztencia megteremtése - lakás, autó, család - nem pedig az, hogy a havi 120-300-500-stb ezredet elköltsd full kajára meg tápkiegekre. Illetve sokaknál egyéb egészségügyi dolog is közbeszól a szint elérésébe - pl. nálam a gerincműtét.

    De ettől függetlenül edzés előtt rendkívül pozitív hatása van az ilyen videóknak, de hosszú távon szerintem sokkal károsabb. Ez a sport arról szól, hogy magadnál legyél jobb és magadat győzd le napról-napra, edzésről-edzésre.

    Ja, már 1 hónapja nem ittam (max 1-2 korty sör) és az ismerőseim se nagyon baszogatnak miatta. Mi történt a világgal? :)
  • Roger6
    #31189
    Én szinte minden nap nézek motivációs videót.
  • Neoncsoves
    #31188
    tudom, "a motivációs videó hülyeség!!Négynégynégy" meg ilyenek, de ez a videó (főleg a zene miatt) nagyon üt!

  • shaba23 #31187
    Volt régebben egy vállficamom, azóta kímélem:)
  • Roger6
    #31186
    Az első 1 évben nekem is fájt a vállam rendszeresen. Aztán amióta odafigyelek a kajára meg a vitaminokra, azóta meg sem érzem a fekvenyomást.
  • shaba23 #31185
    Tárogatás/áthúzás mehet fekvenyomás előtt, főleg, ha érzékeny a vállad. Cikk is volt róla a builderen asszem. Én is így tolom, mivel néha a bemelegítés ellenére is megsajdult. Ezzel a technikával viszont jobb.

    cikk
  • Darth Sith
    #31184
    nyilván, csak csigán nem tudsz nyomni, max húzni. tolod felfelé a kötelet? :D
  • Neoncsoves
    #31183
    legalább a poszter jó lesz belőle valamire
  • hungary27
    #31182
    Gondolom a csigás keresztezésre gondoltak.
  • Darth Sith
    #31181
    "Csigás összenyomás: 4x10"
    csigán hogy lehet nyomni?
  • Prince of Máté
    #31180
    Úgy, hogy nem egy hozzáértő emberke írta a cikket.
    Ha 1 edzésen több izomcsoportot edzel, akkor a nagyobbal kell kezdeni, ez alapszabály.
  • Neoncsoves
    #31179
    Egyetértek az álláspontoddal és eszembe sem jutott ez alapján edzeni, csupán számomra nem logikus sehogy sem, hogyan kerülhet a legnagyobb erőkifejtést igénylő gyakorlat a melledzés végére?
  • 0Fritz0
    #31178
    Az edzésterv olyan, mint egy recept.
    Nem kell, hogy mindenkinek jó legyen és nem muszáj szigorúan ragaszkodni minden egyes pontjához.
    Főleg, ha már ránézésre is igazán szar a recept, mert akkor inkább neki se kezdjen az ember.

    Egyébként ha végigolvasod az eddig megjelent összes magazin és cikk edzésterveit, akkor legalább százszor kijön minden lehetséges változat a különböző edzésnapokra és izomcsoportokra.

    Ilyenkor felmerül bennnem a kérdés, hogy nem az a legtisztább, amit saját magán érez az ember?
    Pont ezért csinálom inkább a saját faszságom után.
    Még mindig jobb, mint egy vadidegen "írjunk megint valami edzéstervet, mert ki kell tölteni a helyet" faszsága után.

    (Nem téged támadlak, csupán ez a véleményem a "kölcsönzött" edzéstervekről)
  • Neoncsoves
    #31177
    Scitec 100% Whey Protein Professional.

    Egyébként mi a pontos célod, étrend stb? Mert így a vakvilágba...


    más: Kaptam egy Your Body magazint amelyben van egy edzésterv leírva. Ebből az első nap ami szemet szúrt:

    Mell-Bicepsz:
    Nyomás döntött padon kézi súlyzóval: 12, 10, 8, 8
    Csigás összenyomás: 4x10
    Tárogatás: 4x12
    Bicepsz francia rúddal: 15, 12, 10, 10, 10
    Fekvenyomás: 15, 12, 10, 8, 6
    Bicepsz alsócsigán egyenes rúddal: 12, 10, 10, 10
    Váltott karos bicepsz beforgatással: 4x8-8

    Na most itt ami szemet szúrt, hogy a fekvenyomás bőven a melledzés végére van beiktatva. Tapasztalatom szerint az egyik legfárasztóbb gyakorlat a fekvenyomás akár rúddal, akár kézisúlyzókkal csinálod, szóval nem értem miért előzi meg ebben az edzéstervben a Csigás összenyomás és a tárogatás.
  • Fülüke
    #31176
    Üdv!

    Tanácsot szeretnék kérni. Már egy ideje edzem, 43as karom van és még soha nem szedtem semmiféle edzéshez való táplálékkiegészítőt. Azt mondták nekem, hogy tiszta fehérjét, vagy valamilyen fehérjével kombinált terméket próbáljak ki. Tudtok nekem valamit ajánlani?
  • DarkHorSe
    #31175


    inkabb egy kis hazai
  • veszelka
    #31174
    arról nem beszélve, hogy ez a legkiábrándítóbb tetoválás, amit láttam (a mellén), úgy néz ki, mnit egy transzvesztita.
  • Breki33
    #31173
  • mike77
    #31172
    Sprintben biztosan pozitiv hatása van. Erről olvastam már. Csak nézd meg a rövidtávfutókat.
  • veszelka
    #31171
    elképzelhető, hogy a súlyzós edzés befolyásolja a futásban elért teljesítményt?

    2 éve futottam rendszeresen, mindig a teljesítményeket az idegenlégiós felvételi teszttel mértem le. akkoriban a legjobb 8.9 volt.
    mostanság is szoktam futni meg úszni, heti 2-3szor, de nem túl gyorsan.
    ma lementem, és elsőre, megdöbbenésemre 11 nívó, és talán még egy felet bírtam is volna. szóval értetlenül állok a dolog előtt.

    (7 nívó kell a felvételhez)
  • Neoncsoves
    #31170
    Lassan elfogy a Protein Power-em, (reggel, este iszom attól függően edzés nap-e vagy sem) viszont lassan jön a diéta már bekészültem egy kis war machine-al is a dologra, hogy mindig megfelelően motivált legyek edzéskor (akár lószar szénhidráttal is). Milyen fehérjét ajánlanátok zabpehely mellé? Maradjak Protein Powernél vagy szerintetek nincs nagy jelentősége ennek a reggeli és éjszakai fehérjézésnek? Nagy változást nem vettem észre, csak van hogy kávé mellé a powerpro eléggé hashajtó hatású tud lenni :D
  • mike77
    #31169
    Nagyon röhögtem, mikor szálltam be a kocsiba . Azon gondolkodtam, találnak-e erről infót.
  • oliwwer
    #31168
    :D:DD ez jó

    Mondhattad volna nekik, hogy kérdezzék meg Bunny-től, mi meg röhöghettünk volna a válaszon is
  • Tyler1
    #31167
    Azért maradt még abból a legendás bicepszből :)

  • Tyler1
    #31166
    Ha még tudnád, hogy pár Olympia résztvevő mekkora bagós :) Előbb nyúlnak rá a dekkre, mint a kajára verseny után.
  • Darth Sith
    #31165
    én ma csak kb kettő kb 2-3 hónapja edző max 70kg/190cmes sráctól halottam, hogy épp azt vesézték ki, hogy az egyiknek van most vmi új patikus ismerőse aki olcsóbban tud recept nélkül cuccokat szerezni és ki kéne próbálni, hiszen mindjárt itt a nyár :DDD
  • mike77
    #31164
    A nap mondata ma a kondi előtt. Fiatal srácok kijönnek, rágyújtanak. Erre azt mondja az egyik. -Majd nézz már utána,hogy edzés után mikor lehet rágyújtani.
  • Breki33
    #31163
  • Breki33
    #31162
  • Tyler1
    #31161
    Kicsit sablonosra sikerült ez az őszinteség, de azért jó videó.
  • Roger6
    #31160
  • Neoncsoves
    #31159
  • Renjike
    #31158
    A hátam szerencsére helyrejött!
    Maradandó problémám már csak a mell edzésem . Nem nagyon szeretne fejlődni a fránya mell és a bal oldalam jobban érzem dolgozni mint a jobbat. + Egykezes fekvenyomásnál a jobb oldalamon a vállamra túl nagy terhelés nehezedik (a vállam elfárad és kénytelen vagyok befejezni mert nem megy több) . A súly is sokkal instabilabb a jobb kezemben . A szabályosságra és a negatív és pozitív nyomás szakasz kihasználására természetesen figyelek.

    Hátha tud valaki valami okosságot mi lehet a gond vagy csak türelmesnek kell lennem. :)
  • 0Fritz0
    #31157
    Tartom és emelek: 69

  • Tyler1
    #31156
    68

  • oliwwer
    #31155
    Hogy megy az edzés?