33479
12316971501353788406.png
  • Különc
    #9723
    "mondjuk erre azt mondták hogy ezek nem olyan merev izmok mint a testépítőké :))"

    Nekem a vesekő-c vitamin-magas vérnyomás szájcsata között csak ez maradt meg és kikérem magamnak xD
  • Gyúrógép
    #9722
    Ez a "vivőanyag" micsoda pontosan ?
  • Abruzzi
    #9721
    Légyszi aki tud válaszoljon mert nagyon elveszett itt a sok hozzászólás között a kérdésem :D pedig fontos lenne.
  • zotja
    #9720
    i love vesekő
  • retek683
    #9719
    20 tkg/ 1 liter , szal egy 100 kilós ember 5 liter vízet kell, hogy meg igyon...
  • juzosch
    #9718
    Nem 1 liter vizet kell inni, és akkor nem lesz vesekő. Amúgy senkiről nem hallottam, h veseköve lett volna, aki sok c-vitamint szedett, és eleget ivott.
  • juzosch
    #9717
    basszátok meg mi folyik itt?:D Na kezdek olvasni...
  • retek683
    #9716
    miért kell ennyire belebonyolódni ? felesleg ....
  • PyRex
    #9715
    a vesekövet nem a c vitamin okozza, hanem a vivőanyag! természetes c vitamintól soha nem lesz veseköved.
  • retek683
    #9714
    MyoMax
  • Zocsi
    #9713
    Ppl! MyoMax vs. Volumass 35 Pro körül melyik a nyerő versenyző?
  • bens
    #9712
    már 4 éve kick-box edző vagyok, most szeged.
  • bens
    #9711
    a vesekő sok év alatt alakul ki.
  • bens
    #9710
    én nem azt akarom bizonygatni h a gyógyszer az jó a vitamin meg nem. szerintem is szar dolog gyógyszereket szedni, de ezesetben még mindig jobb mint a kezeletlen hipertónia.
  • bens
    #9709
    szent györgyi albert találta fel a C-vitamint, és érthető h akkor még nem tudták milyen hosszútávú melllékhatásai lehetnek a túlzott fogyasztásának.
  • bens
    #9708
    azt nem kéne bizonygatni h vérnyomásra nem kell vérnyomáscsökkentőt szedni, mert a vitaminpakk majd leviszi a vérnyomást. meg lehet szidni az orvosokat, de valahogy én azért mégis jobban hiszek a csapatorvosunknak, akinek érdeke h mindél jobb eredményt érjek el, emellett ő valszeg nem egy könyvet olvasott el és attól okos.
  • PyRex
    #9707
    bunny szokott 10000mg-ot szedni asszem, amikor meg akar fázni (mármint érzi, hogy gond lehet, na :)
  • OPM
    #9706
    "Szent-Györgyi Albert 93. életévének végéig, rendszeresen fogyasztott a C vitamin -ból. Napi 2000-8000 mg elfogyasztását javasolta."

    Ez a fehér köpeny szindróma nálam is állandóan előjön vérnyomásmérésnél. Mikor legutóbb mondta egy mérés után az orvos hogy napi 2 tablettával meg lehet oldani a problémát, hangosan a szemébe röhögtem és elmondtam pontosan, én miket tudok erről a "betegségől". Szép kis vita alakult ki közöttünk, mondanom sem kell :) Viszont sehogyan sem tudtam meggyőzni..

  • Zocsi
    #9705
    Lehet azért, mert a vitaminok KELLENEK a szervezetnek, és ha kimarad vagy túl sok van belőle akkor hamar jelentkezik a gebasz. Mondjuk egy jó kis B12 túladagolás!!
    A gyúgyszerek meg csak áttételes mellékhatásokban jelentkeznek. Apám is szed vérnyomáscsökkentőt és panaszkodik mindig, hogy szarabbul érzi magát amikor szedi, mint amikor nem... Üzlet az egész! Csak itt a "beteg" nem jár jól...

    A wellness is üzlet, csak ott jól jár a páciens. Az egész pont fordítva lett kitalálva, sztem. Úgyhogy én a vitaminra voksolok!
  • Gyúrógép
    #9704
    Érdekes vajon miért mindenki csak a "gyilkos" vitaminokról beszél, a gyóccer mellékhatasokról senki
  • Zocsi
    #9703
    És úgy tudtam, hogy bár a C-vitamin hozzájárul, de azért kell hozzá más is. Pl. calcium. Ezért nagyon nem ajánlják egyszerre szedni őket. De ha 2-3 liter folyadékot iszol naponta, akkor nem hinném hogy gond lehet... de ez is persze egyénenként változó. Nagyban függ attól, hogy milyen állapotban van az anyagcseréd, és a veséid mennyire "polírozottak"...
  • Gyúrógép
    #9702
    És ez a vesekö mennyi idö után alakul ki?Mert nálam csak nem akar kialakulni.Lehet valamit rosszul csinálok :DD
    Ellenben a gyóccer mellékhatásokat már nagyon jól ismerem
  • jazzy
    #9701
    Jaa nem én csak "hobbiszinten" foglalkozok ezzel, nem szeretnék ezen a szakterületen dolgozni, esetleg csak másodállásban, bár abban szivesen.

    Persze azért ez a hobbiszint ez kicsit túlmutat egy sima hobbin.

    Milyen edző szeretnél lenni?
  • Gyúrógép
    #9700
    Már hogy mit nem kéne bizonygatni ? Hogy a vitamin jobb mint a gyóccer ? Azt nem kell bizonygatni,bar van akinek mégis
  • jazzy
    #9699
    Napi 4L víz mellett nem hiszem, hogy sok vesekövem lesz ;)

    Igen, egy szóval sem mondom, hogy nem cseszi el az érrendszert, csak azt mondom, hogy ez emberfüggő is.
    Én speciel azért nem vagyok hajlandó olyan gyógyszert szedni ( mert nekem is fel akarták írni ) Mert akárhányszor mérem itthon 120-130 / 80 szokott lenni.
    Akárhányszor méri orvos 150-160 / 85 kb.. Nekem valami gyermekkori traumám lehetett mert ha orvos méri a vérnyomásom akkor mindig magas és érzem is magamon..

    Ezzel az átlagembernek 200mg a normális ezzel nem értek egyet, ugyanakkor erről még az okosok is vitáznak.
    Láttam már olyat ahol azt írták napi 60g az optimális, láttam 200ban, 500ban 2000ben, tehát elég sokfélét..
  • bens
    #9698
    csak mert én a testnevelés és sporttudományi intézetbe járok tesi-edző szakra. gondoltam hátha ismerjük 1mást, de akkor nem.
  • Zocsi
    #9697
    Jah és amennyire olvasom mindenki a Volumass 35 Pro-ra esküszik...

    Kérdés: MyoMax-ot próbált már valaki, mert most hogy fogytán az Ultra Whey Pro-m tervezem, hogy valami jobb cuccot vegyek. Érdemes kipróbálni a Myo-t??? (én eddig csak jót hallottam róla, de jobb-e mint a Vm. 35 Pro?
  • jazzy
    #9696
    Már nem járok oda :/

    Programtervező infón voltam de felejtős, sose akartam ezzel foglalkozni, nem is tudom miért mentem arra.

    Szolnokon vagyok Szeptembertől vendéglátón, miért kérded?
  • jazzy
    #9695
    Az már tőled és a pénztárcádtól függ. van 30 fajta dolog amit jó szedni és dob a teljesítményeden.

    Nekem most van itthon 2 fajta Multivitamin, c vitamin, 2 fajta fehérje, glutamin.

    Ha fáradt időszakom van akkor valami energizáló.. néha jól tud jönni egy kis NO a bedurranáshoz, amino sem egy rossz dolog, tömegnövelő, kreatin stbstb
  • bens
    #9694
    milyen szakra jársz amúgy szegeden?
  • Abruzzi
    #9693
    Csáó!
    Láttam sok gyakorlatot tricepszre, de nemtudom melyikkel ""válathatnám"" ki a lórúgást. Szóval örülnék ha találnék egy oylan gyakorlatot amit szívesebben végzek helyette és elhagyhatnám a lórúgást. Az egyetlen oka az hogy utálom csinálni vmiért :) vannak még gyakorlatok amiket nem szeretek de azok olyanok hogy elhagyhatatlan, viszont szerintem e helyett lehetne mást is csinálni, vagy nem?
  • bens
    #9692
    átlagembernek napi 200mg C-vitamin az optimális, sportolóknak több. erről nem kéne vitát nyitni. viszont ha normálisan kajál valaki, és még multivitamint is szed, akkor ez kb a háromszorosa, tehát nagyjából 5-600mg, ami untig elég még egy sportolónak is. hozzátenném, hogy a tartós, napi 1000mg-nál több C-vitamin elég gyakran vesekövet okoz, tehát én azért vigyáznék azzal a napi 6g-al, de nekem mind1.
    mondjuk én nem fizetek a vitaminért, mert ingyen kapom úgyhogy a kinek a zsebébe vándorol a lóvém téma nem is nagyon érint.
    az tuti h szar dolog gyógyszerezni magam, de még szarabb ha tönkremegy az érrendszer. márpedig ha magas a vérnyomás akkor tönkremegy, ez kb alapműveltség.
  • Zocsi
    #9691
    Amúgy... akkor ha már itt tartunk, mit érdemes a kaja és a turmix mellé szedni?
    Mert én jelenleg ezeket szedem (CaliVita-s cuccok): Full Spektrum, Power Mins (ásványianyag kombó), meg Calcium-Mg. Továbbá néha A-vit. meg Cink. Külön C-t most nem szedek.
    De van még valami magic cucc, ami gyúrás mellé jól jön? Teszem azt aminósav tabletták?
  • jazzy
    #9690
    A napi 220mg, hát, az átlagembernek is kevés, nemhogy sportolónak, élsportolónak meg aztán vicc.

    A kávé emeli a vérnyomást ebben mondjuk egyetértek, kinek jobban kinek kevésbé, de emeli mind a vérnyomást mind a pulzust.

    Ez a 140 feletti vérnyomás szétbassza, hát ez viszont kétséges. Ez egy csúnya általánosítás.
    Másrészről pedig véleményem szerint ha egész életedben gyógyszerezed magad sokkal jobban tönkremész, mintha valamivel magasabb lenne a vérnyomásod, persze ez szintén emberfüggő.
    Nekem speciel szétbassza a gyomrom a gyógyszer.. persze nem mind.

    Vitamint pedig nem a patikában kell venni mert ott feleolyan minőségűt kapsz dupla annyiért.
  • bens
    #9689
    és az mennyivel jobb?
  • Zocsi
    #9688
    Normális vitamint az ember nem patikában veszi... tehát a kess a forgalmazó, valamint a gyártó zsebébe vándorol.
  • bens
    #9687
    szedek vitamint, mint ahogy minden élsportoló szed vitaminokat napi rendszerességgel. C-vitaminból napi 220mg az adagom. de olyant még nem tapasztaltam h vitamintól lemegy a vérnyomás, bár nem kétkedkedem h lehet ilyen hatása, nem tudom. viszont ha kávét iszok, amiben sok a koffein, akkor emelkedik, és ez teljesen evidens. ha viszont azt akarod bizonygatni h a vérnyomást nem emeli a koffein, akkor mérd meg a vérnyomásod egy jó erős kávé után. doktorbácsi pedig azért írt fel vérnyomáscsökkentőt, mert a 140 feletti vérnyomás tönkrevágja a kardiovaszkuláris rendszert. (mellesleg szerinted ha vitamint veszel a patikában akkor a lóvé nem az államnak meg ugyan úgy?) én elhiszem h elolvastál egy könyvet amiben sok okos dolog van írva, de azért nem kéne hülyeségeket bizonygatni.
  • jazzy
    #9686
    Csak 5-öt mert még bekapok mellé multit is :)
  • Zocsi
    #9685
    Jah, én is azt toltam anno...
    De akkor te abból begyűrsz 6db-ot par nap?
  • jazzy
    #9684
    Én a VitaLife -os C vitamint veszem.
    100 kapszula, 1000mg / kapszula, 2690 Forint.