33479
12316971501353788406.png
  • csuszi
    #9763
    túl sok c vitamint szedsz. menj le 220 mg-ra. meg lehet nem ártana a húst hanyagolnod...
  • csuszi
    #9762
    már írtam: leszarom mi thogy csinálsz az életben, tőlem gazon is élhetsz, csak ha hírdeted az igazad, ne csodálkozz ha megtalálnak az értelmesebbek.
    olimpikonjaink között biztos sok a vega ha már a sporteredményeiddel jössz)
    az meg enyhén gyerekes, hogy a bátyáddal jössz hogy jól megpakolna:D ismersz? nem. vetted magadnak a fáradtságot hogy a galériámba benézz? úg ynézek ki, mint akit hetente megvernek? hagyjál már az ovis stílusoddal bazzeg. az én apukám az erősebb, meg az én bátyám űrhajós, a szomszéd kisrácnak meg 100 kilós bernáthegyije, a piros ladám meg 600le és 3 sec alatt gyorsul 100-ra. kb ez a szint.
    a dokis story enyhén kamuszagú (érdekess eddig nem jöttél a fateroddal, eddig csak csapatorvos volt. csak nekem gyanús?)
    az meg hogy miylen eredményeket érsz el, nem mérvadó: mivel állati fehérjékkel többet érnél el.
    vannak emberek akik hátráltató tényezőkkel érnek el komoly sikereket, de azt senki se gondolja, hogy akkor az átlag ember akkor ugyanilyen hátráltató tényezők közé terelje magát. mivel azok az emberek normális körülménywek közt megmozgatnák a himaláját. tudsz követni?
    nevetséges hogy enyire evidens dolgokkal vitatkozol. kiváncsi lennék mit szólnának az olimpikon versenyzők orvosai vagy a komolyabb profi kluborvosok ehhez a vitamin adaghoz. véletlen se tömik kreatinnal ultrabrutál vitaminokkal a versenyzőket. #9035. egy szar magyar nb1-es focicsapatnál ez megy. vajon mi mehet az élvonalban.
    de mivel kulturáltan vitatkozni nem tudsz, hanyagolom a témát, mielőtt azzal jönnél, hogy lúzer vagyok, meg megversz te vagy a barátod, meg az eddigi stílusod alapján levágom elkezded sértegetni a felmenőim.
    éljenek a vegák, és aki 1000 g c vitaminnál többet szed az hülye...
  • Roman
    #9761
    hmm azért azt hagy kérdezzem mán meg, hogy ez normális?:S tavaly dagadtgeciként úsztam mint a gép, most meg elkezdek úszni, azt egy kör után durran a latissimus, de majd leszakad :S akárcsak a vállam.

    Miért van ez? :|
  • bens
    #9760
    most beszéltem egy eléggé tapasztalt orvos testépítő ismerőssel, (mert már annyit basztattok h magamban is kezdek kételkedni) ő azt mondja h kizártnak tartja h 1g felett a c-vitamin bentmaradjon a szervezetbe, ő egyébként 500mg-ot javasol. lehet h emelni fogom az adagomat biztonság kedvéért...
  • bens
    #9759
    én meg tudom h nem kell hús és tojás, mert próbáltam és tudok eredményeket felmutatni. és amíg erősportokban ráverek olyanokra akik nem vegák, addig nem is lesz máshogy.
  • bens
    #9758
    nem tudom miért vagy rákattanva erre a vega témára, de ha érdekel én azóta tudok komolyabb eredményeket elérni sportban, mióta nem eszem húst. lehet h más meg szarul lesz tőle, de nekem ez jött be. 10 éve nem ettem húst és idén is nyertem OB-t full-contact bunyóban úgyhogy nem hiszem h annyira legyengül tőle az ember. azzal nem tudok mit csinálni h te meg az apád útáljátok a vegákat, nem fogok változtatni a bevált szokásaimon mert pár ember gúnyolódik. nekem fontosabb a siker minthogy beilleszkedjek a birkák közé. akit érdekel annak segítek, akit nem az kussoljon sűrűn. mellesleg az én családomban is van 3 orvos, az én apám is főorvos, mind3an vegák és sportolnak. bátyám 12 éve vega és 104kg, ő se az a tipikus legyengült fajta, lehet h téged össze tudna pakolni egy kézzel. meg tőlem aztán fél kiló c-vitamint is ehettek, sztem ha az ember nem beteg akkor elég a napi 220mg-os tabletta+amit kajával és más vitaminkészítménnyel megeszik. de ha én nem basztatlak amiért kétpofára tömöd a vitamint akkor te se basztass engem h csak annyit eszek amennyit a sportorvos javasolt nekem.
    köszi.
  • Roman
    #9757
    Jézus :( 220 mg c az mire elég? :\

    Én napi 6-7 grammot tolok, finom porított aszkorbinsavból. És kell. Egyszerűen a regenerációt HIHETETLEN mértékben segíti. Kipróbáltam már vitaminok nélkül is az edzést, kb. két napig még tudtam edzeni, utáni meg egyre szarabbul voltam, s az intenzitás a teremben közel sem volt az azelőttiekhez :)

    Kell kell kell! a vitamin kell.

    Ugyanúgy kell a fehérje is HÚSBÓL, TEJSAVÓBÓL, TOJÁSBÓL, mert az ember kis állat ugyan, de ha sok állatit eszik, nagy állat lesz. Hülye az, ki aszondá, hogy elegendő a növényi fehérje. Fingáshoz mondjuk még sok is, de izomépítéshez? :)

    S normálisan kajálni is kell. Muszáj. Nem azér', mert az olyan kurváranemhízlal, mert ebből is lehet ipari mennyiségeket enni. Hanem azért, mert rohadtul megkönnyíti az emésztést, gyorsítja az anyagcserét (ezt vettem észre), nem pattanásosít, puffaszt. És pár hét alatt szakácst-kreatívkodó kisfiút varázsol az emberből, ahogy mindenféle finomságot összedob, amiken csiszolgat.

  • csuszi
    #9756
    magas labdák:) csak ő nem veszi észre;)
  • csuszi
    #9755
    csak mert időm van:):
    az orvosod hülye. az én családomban van 2főorvosmeg egy mezei orvos. (nem kérkedik, csak tisztánlátás végett). érdekes egyik se olyan hülye, hogy a c vitamint 200-ban állapítsa meg. faterom 12 g-ét javasol a sportolói életmódom miatt, a család többi tagja meg kb 6-10 között szed.
    gyermekkoromban nem ettem elég húst. elvékonyodtak a csontjaim, gipszet kaptam 3 hónapra. csak egy példa... deres édesapám röviden a vegákat így hívja (de ne vedd magadra:D): külön állatfaj. az meg hogy a húsban lévő húgysav rosszat tesz neked az a no commnet kategória.
    csak röviden: az ember mindenevő "állat". a húsban olyan esszenciális aminosavak vannak, amik másban nem. akik csak növényi fehérjét tolnak, azok vészesen egyoldalúan táplálkoznak. egyszerűen olyan, mintha hirtelen marha sok esze lenne a növényevő állatoknak (de nagy állat az ember), pl a marháknak :) és kitalálnák hogy mostantól ők csak bélszínt esznek:D (kis kannibálok a lelkeim:))
    ami a kompenzálást illeti. én nem sértegettelek, te se tedd. de az ne ossza az észt egy egészségfórumon, aki 220 mg c-ét hírdet, és vegás bazdmeg. és nem vagyok kevés hidd el:) eddigs e kötekedtem, most sem teszem. csak ugye amikor már a 10. baromságod olvasom, akkor ugyan beírom már a véleményem.
    amúgy 9739; 9740. erre reflektálj, ne engem sértegess.
    és 9745. ehhez gratulálok, az szép teljesítmény, hogy ne csak baszogassalak.
  • bens
    #9754
    az orvosomtól kapom a vitamint, és ő javasolja az adagot. valszeg ért hozzá, van egy kis gakorlata.
    izületi gyengeségről hallottál már te okos? ha ennék húst, nem sportolhatnék mert gyengék az izületeim, és a húsban lévő húgysav rosszat tesz neki.
    nem értem amúgy h miért kell kötekedni, a vegaságot szóba se hoztam. vagy így gép mögül szoktad kompenzálni h élőben kevés vagy?
  • jazzy
    #9753
    Neked se az öcséd geci
  • csuszi
    #9752
    :D:D:D:D oké. szerintem menj le 200-ra. a 220 mg sok.
    #9748: nincs elég hely hogy a hátrányait leírjam (csak tudnám a csapatorvosod hol van ilyenkor?:D:D) - "de valahogy én azért mégis jobban hiszek a csapatorvosunknak, akinek érdeke h mindél jobb eredményt érjek el, emellett ő valszeg nem egy könyvet olvasott el és attól okos" - vajon az orvostársadalom hány százaléka vega? ;). meg kedvem sincs. de tőlem lehetsz levegőből energiát kinyelő is. csak legalább ne írkálnál hülyeségeket 10 hozzászólásonként.
  • jazzy
    #9751
    De az magas, ugyanakkor léteznek öröklődő szélsőséges dolgok.
    A mi családunkban az emberek 70+ évig éltek szinte mindenki, és az átlag vérnyomás ~150 / 90 körül mozgott / mozog.


    Igen, lehurrogom az orvosokat, amikor a 175 centis 85 kilós csontig leszálkásított haveromnak a fülem hallatára mondta, hogy " Maga túlsúlyos, nagyon gyorsan kezdjen el fogyókúrázni".
    Na ebben a pillanatban dobta le az agyam az ékszíjat..
  • retek683
    #9750
    ÉN általába .. nem a kigyúrt úújságon feszengő szteroid majmokra hallgatok.. hanem elolvasom hogy mi mire jó , az edzés tervem is egyedi, nem hallgatok egyikre se ,amire rávan írva hogy fehérje az tuti hogy fehérje- vszínű nem azért vesszük, mert kakaópor van benne és bemagyarázzukl, hogy hat és fejlődünk .. kipróbálni kilehet és ha nem válik be akkor nem válik be... szervezet függő...és nem érdekel hogy a koffein mennyire káros mert nagyapám 76 éve és még mindig kéávézik ennyi és semmi baja,csak alkoholista ... nekem nem hiszem ,ohgy ártana 1-2 havi adag edzés előtti koffein... ha meg igen akkor dögöljek meg ha nem vagyok életre való ... az orvosok hozzáállása érthető azt se tugyák mivan (Ki tuggya mivan benne...) na akkor csak, hogy mongyak vmit ma már semmibe se tudnmi hogy mivan.... minden szart eladnak... ezeket a cuccokat több orvos ellenőrzi mint hiszed .. és ne mond hogy nem mert ahol konkurencia van ott minden kibujik.... ja is az amit TE beszélsz semmi köze a test építéshez .. az erőemelés... nem a termet a lényeg.. na mind1... csak olvasd el a Lenkei könyvet és meglátod miért vannak ien tévhitek, hogy elég napi 60 mg c vitamion mer ha túlsok akkor visszafele hat...az meberek 70 % azt hiszi a tápkiegekről , hogy ugyanaz mint a szteroid, csak ezt lehet kapni boltba....(utálom ezt a hozzáálllást) na mind1 ...... aza lényeg növök TŐle és kész, nem kell annyit ennem, mert ezt ételből nem bírnám bevinni...nem halok meg TŐle, egészségesebbnek érzem magam, fit vagyok .. az meg hogy mitől az nem érdekel.... mer akkor vega lennék vagy nem tom mi..
  • juzosch
    #9749
    Olvastad?
  • bens
    #9748
    és ez most nekem rossz?
  • bens
    #9747
    olvastam h vesekövet okoz, mert a szövetekben kikristályosodik. mittudom én h igaz-e nem is érdekel. nekem 220mg c-vitamint javasolt a doki.
  • juzosch
    #9746
    Wááá, tegnapelőtti hátedzésem:P Életem legjobb edzése:D
    Kialudva, tápanyaggal teljesen feltöltve. Érzem az erőt, véremben éppen kezd teljes bedobással pezsegni a vér. Kezdem épp a komoly, nagy súlyos gyakorlatokat, amikor a mocskos rox helyett betesz valaki jófajta rockzenét (Disturbed), amire majd fel robbantam:P Komolyan, +10%ot még rámdobott:)
    Széttéptem a gépeket:D
  • bens
    #9745
    nem vagyok egészségguru, voltam testépítő és a legtöbb tápkieget kipróbáltam már. igaz nagy eredményeim nincsenek (egyszer fekvenyomásból 1. lettem 70kg-ban 125-el szegeden), de azt is tudom h a legtöbb testépítő elég megrögözzten hisz abban, ami a fehérjés zacsi oldalára van nyomtatva, ha viszont valaki aki nem testépítő (pl egy orvos) mond valamit, akkor azt gondolkodás nélkül lehurrogja. ha piacra dobnak valami szart, ami egyáltalán nem kell az edzéshez, de a reklámban egy kigyúrt fazon dícsérgeti, akkor ökör módjára elkezdik használni, és még olyan marhaságokat is képesek kinyilvánítani h pl a koffein az nem káros.
  • bens
    #9744
    160/80 az mi ha nem magas?
  • retek683
    #9743
    aki olvasta a a LAnei könyvet az tuggya miért van ez a tév hit az éttrendkiegészítőkkel kapcsolatban...... pénz pénz pénz
  • retek683
    #9742
    ezt oda tetted:D:D
  • csuszi
    #9741
    bens vega vagy? csak mert jazzy írta... mert ha igen, akkor onnantól kezdve inkább nem is vitatkozok veled:)
  • csuszi
    #9740
    édesapám főorvos. puff. és napi 10 g c vitamint szed. na? és az egésuz családot lenkei vitaminon tartja. véleménye szerint a gyógyszerlobbi az már az orvosi egyetemekre is belopta magát, az oktatásnál kezdik a hülyítést. és ha hosszú távon káros lenne a c, akkor talán nem 93évesen halt volna meg szent-györgyi. meg a nobel díjat se kártyán nyerte...
  • csuszi
    #9739
    eléggé a közhiedelemben élsz elég sok mindenben (olvasva a hozzászólásaid). szent-györgyi albert napi 10 g c vitamint tolt. biztos hülye volt hozzá:) végülis 93évesen halt meg lovasbalesetben:) vesekövet akko rokoz, ha nem iszol eleget. napi 4-5 l vizet. ennyi meg amúgyis kell a normális anyagcseréhez.
  • jazzy
    #9738
    60 kiló csirke és valaki aki ezt finanszírozza és megsüti ;)
  • Zocsi
    #9737
    Apropó, valami tuti tipp edzés előtti extra tápanyagra? Ch-dús izére gondolok... A Hot Blood-féle stimulálnsok egyelőre nekem még kizárt, majd 2-3 év múlva, ha már kellően nagy darab leszek, és nem lesz elég az alap cucc (kaja, plusz tápkieg).
    Csak azért kérdezem, mert tervezem, hogy veszek aminosavat, MyoMax-ot, meg akkor egy doboz 1g-s C-vitamint, de mi kellhet még egy újrakezdőnek?
  • Zocsi
    #9736
    Persze, nincs is ezzel baj! Abszolút korrekt! Sőt tiszteletre méltó, hogy keményen sportol. Csak azt nem értem, hogy miért ennyire szkeptikus, mikor 5-6 ember győzködi... :D
    Nah, mind1... nem akarom én a flamet itt, csak barátkozom! :D
  • retek683
    #9735
    nem lerugott csak egy mhaithai fogással vagymivel leb@szott a földre mielőtt kéccer hason térdelt:D 70 kilójával úgy lehuzott csak lestem:D
  • retek683
    #9734
    sztem elakarja kezdeni.. de mivel egészségguru ezért fél a különböző tápkieggektől.. mind1, kicbox mellé nem árt egy kis erőnlét, fizikum de nem is fontos sztem, Ő tugyga , hogy mivan:D.. ÉN thai boxra jártam de ott némelyik 70 kilós gyerek is simán lerugott:D:D majd nyáron folytatom:D- a tömegnövelés melett nem jó ez...:D
  • Zocsi
    #9733
    "amihez sportember lévén normális a vérnyomása mégis vérnyomáscsökkentőt szed", már megbocsáss de ennek mi értelme? Most vagy normális a vérnyomása, vagy nem normális ezért vérnyomás csökkentőt szed. Mellesleg hogy lehet úgy egészségguru valaki, hogy nem wellness párti?
  • jazzy
    #9732
    Igazabol Bens hozzáállása hasonló az ilyen egészséggurukéhoz, nem kifejezetten testépítő beállítottságú, ami nem is baj, mert kick-boxos..

    Úgy tudom vegetáriánus, teljesen jó testfelépítése van amihez sportember lévén normális a vérnyomása mégis vérnyomáscsökkentőt szed, ezek a dolgok az én, de úgyhiszem a legtöbb testépítő álláspontjával nem egyezik meg.

    Ettől függetlenül nem biztos, hogy rossz, és lehet róla vitázni, de azt hiszem senki nem fog áttérni a másik módszeréhez.
  • Zocsi
    #9731
    Bens, amúgy Te "szoktál" gyúrni, mert úgy látom a hozzászólásaidból, hogy van némi köd a dolgokkal kapcsolatban!?? A kreatinos mizériádon is néztem már... de akkor még nem mertem beleszólni...
  • Zocsi
    #9730
  • zotja
    #9729
    köszvényes testépítőt se láttunk még.. pedig a sok hús azt okozza papíron... :D
  • bens
    #9728
    senki sem látott még vesekövet? érdekes nézőpont.
  • FOXX supreme
    #9727
    Víz? Mai nap kb. 5 és fél litert ittam, igaz edzés is volt, viszont csak 88 kg vagyok
  • juzosch
    #9726
    Többet lehet:) Azért csak ésszel, mert ha hülye vagy, akkor felhígul a véred és megdöglesz.
    De ez általában nem akkor van, amikor jól esik az ivás:)
  • Roman
    #9725
    nekem papíron 4-4.5 liter vizet kéne innom, de rohadtul nem megy.. hogy csak ennyit igyak :D egész nap éhes vagyok, mindegy mennyit miből zabálok, így kell vmi, hogy kitöltse a bendőm.. meg mostanság meleg is van. :)

    megyek póló le, napra fekszik, könyv a kézbe és olvas ;)
  • Gyúrógép
    #9724
    Ez kb olyan mint a Colombo felesége.Qrva sokat hallottunk róla de még senki nem látta LOL