33479
12316971501353788406.png
  • Zocsi
    #9843
    Nálam a tuti módszer a "minden másnap megyek edzeni" módszer. Tehát egy nap edzés, egy nap pihi. Ha vasárnapra esik, akkor akkorra... Hosszú távon lehet fárasztó, de mondjuk 6 hetente 4-5 nap pihi belefér... Nah, mikor így edzettem, akkor nagyon durván fejlődtem, és elég hamar egy drogos szintjére emelkedtem! Furcsa a szúhasználat, de komolyan mondom olyan volt, hogy épp végeztem az edzésemmel és már mentem is volna vissza megint, tépni a vasat. Nem érdekelt, hogy fáradt vagyok, alig vártam, hogy eljöjjön a következő edzés ideje. Persze sosem dupláztam edzést, mert nyílván nincs értelme, de ez a függőségi állapot nagyon meglepett! :DD

    Most a heti 3* (H-K-P) bontás megy... De gondolkozok én is egy Roman által leírt edzés terven, ahol megint minden másnap mennék edzeni vagy úgy, ahogy ő leírta. Letelt a 4 hét átmozgató edzésidőszakom és agyalok, hogy hogyan tovább.. Bontsam-e szét, de ha igen, akkor 2 vagy 3 naposra? Hogy legyen szétosztva, mi lenne a jó, térjek-e vissza egy régi bevált módszerhez (láb-váll | mell-bicepsz-törzs | hát-tricepsz-has), vagy találjak ki valami újat... dilemma, dilemma...

    Pyro: Amúgy én meg kb. féléjfélkor értem haza... Még becsúszott edzés után ott helyszínen egy 80%-os fehérjeturmix, meg egy kis gőzfürdő/szauna kombó, aztán a haverom kitalálta, hogy menjünk kajázni. Meki lett belőle (noh, dobjátok azokat a köveket:P) és kiszámoltam, hogy betoltam az arcomba egy 965 kalóriás menüt... Uh. a napi étkezésem 2/5-e ott kelt el... Vicces, vagy nem?
  • juzosch
    #9842
    Mi lenne, ha nem heti ciklusokban edzenél? Hanem ha 6 napra jönne ki akkor hat, ha 8ra 8 naposban.
  • Tmac
    #9841
    erről nekem lee haney edzése jut eszembe a "kezdő edzés" amikor van egy felsőtest-alsótest-felsőtest majd pihi utánna váltva alsótest-felsőtest-alsótest stb pihi testrészenként 2 gyakorlat. Mondjuk kiváncsi lennék mennyire hatásos ez a gyakorlatmenet, holifield-et is ezzel az edzéstervvel készítette fel állítólag egy meccsre. Majd nyáron lehet hogy kipróbálom mert sajna most a heti 6edzés kicsit sok lenne...
  • PyRex
    #9840
    én most értem haza. a hát ment, de a tricepsz nem volt az igazi ma sajnos :(
  • Danny1987
    #9839
    Akkor lehet hogy ezért fejlödök lassan.
    Hetente 3 edzés egy testrészt egyszer edzek.
    De akkor hogy kellene kétszer megedzeni egy testrész 3 napba?
    Akkor kevés lesz a háromnap:((
  • Zocsi
    #9838
    Szerintem egy próbát megér.. Ha 2-3 hét alatt nem jelentkezik az előnye, akkor nem vált be. De elgondolkozva rajta, sztem simán mehet.
    Egy cikkben olvastam egyszer (bocsi, hogy most nem keresem meg), hogy a tesztek az átmozgatóbb jellegű edzésterveket támasztják elő a fejlődés függvényében. Valamiért jobb, mint a osztott program. Most egy felső-álsó bontás sztem vhol. a kettő között van.
    A kérdés csak az, hogy mennyire lehet ezzel szép testet építeni. Félre ne érts; tutter, hogy nőni fogsz tőle, meg az ált. erőnléted is talán jobb lesz (bár gondolom most se rossz), de mennyire lehet széppé formálni, ha csak alapgyakorlatokat csinálsz. Egy szint után már kellenek az "apróbb" gyakorlatok, sztem.

    Mindenesetre várom, hogy mi lesz a tapasztalatod! :)

    Nah, megyek edzeni! :P
  • Roman
    #9837
    No, akkor. Mell-hát megy egy héten kétszer, kis izmok is kétszer, egyedül a lábbal vagyok gondban.. mert egyszerűen rohadtul elhúzódik az edzése, kb. húsz perceket melegítek láb előtt.

    S így marad a heti egy lábedzés, akkor viszont szerteszétölve. Gondolkoztam egy hst szerű edzésprogramon, hogy heti 2-szer mindent, de nem bukásig, nem nyóccázezer gyakorlattal egy izomcsoportra.

    Ilyen bontás lenne, hoy felsőtest-alsótest. Hétfőn felső, Kedden Alsó, szerda pihi, csütörtök felső, péntek alsó, szombat-vasárnap regeneráció a strandon rohadva. Nem csinálnék csak izomcsoportonként 2-3 gyakorlatot 2-3 szériával, azt is alapgyakorlatokbol. FEkvenyomás-húzódzkodás-felhúzás-guggolás-ferdepad-evezés, társaik... Valószínű, hogy ez értelmesebb edzésféle lenne, mint amit most csinálok. Miért? Mert az öcsémnek NAGYON bevált. aztán genetika csak családban marad..

    De előtte hagyok magamnak 1 hét dekondícionálódást.
  • PyRex
    #9836
    nekem is általában 2 óra egy edzés, de ismerek olyat, akinek 3-4 óra :) 169cm, 48-as karral - szerintem neki sem válik hátrányára :)
  • Különc
    #9835
    Én 2 óra alatt sose végzek semmivel, de nem érzem hogy ez hátrányomra válna.
  • PyRex
    #9834
    szerintem egy bizonyos szint fölött meg már nem is feltétlenül igaz, hogy minél pörgősebb az edézés, annál hatásosabb.
  • retek683
    #9833
    így van :D:D így is lehet szépen tömeget növelni sztem... még így az elején kezdpőként
  • juzosch
    #9832
    Énis sokat pihenek. Tart is 1,5 órát legalább. De én elsősorban az erőnövelésre megyek, és nem a puszta tömegre. És arra jó ez, mivel összességében nagyobb súlyokat tudok mozgatni.
    Tömegnövelésre vioszont úgy tudom jobb a rövidebb pihenő.
  • Frayer
    #9831
    Egy gyógyszer van ami hatásos, a kellően alapos bemelegítés.
    Tudok ajánlani a súlyzós edzés előtt egy 5 perces kocogást, csak így átmozgatás képpen, arra figyelve, hogy mozogjanak a csontok.
    Utánna rúddal összpontosítva, agy-izom kapcsolatra figyelve, izoláld el a célterületet, csak az dolgozzan, legyen meg az érzés, találd el, ha megvan, rakj rá egy kis súlyt. Most hogy van terhelés, most mégjobban fogod érezni, de csak pár kiló, az elég, ez csak bemelegítés. Csinálhatod percekig is, csinálhatsz kis súlyokból 10 x 12 őt is. Ha kis, bemelegítő sorozatok nem számítanak. Ha már úgy érzed jó, akkor kezdj valamivel kisebbel mint a maximum, hogy fel tudjon készülni az izületed, terhelésre több izületi nedvet választ ki ott a szövet, így jobban megkeni a porcokat, amik így jobban fognak teljesíteni, és kisebb eséllyel sérülsz be. Szóval jó bemelegítés, és nyomj bele egyet, vagy kettőt a maximumba, sok pihenővel közötte. Mivel ritkán terheled meg magad ilyen nagy súllyal, és nem krónikusan, nem fog kárt okozni szerintem. Utánna jöhetnek a közepes súlyokkal a pumpálások, bedurrantások. De igazán csak a maximális súlyok tudják megadni az izomnövekedési stimulust.
  • Zocsi
    #9830
    Amúgy rám az utolsó az igaz, hogy a végén vagyok maximumban... Fekvenyomásból is 6 sorozatot csinálok, mert eddig ez vált be. A 4 kevés...
    Amúgy inkább nagyobb sólyokkal dolgozok, ha tudok. A nagysúlyos edzés miatt ízületi megerőltetés esélye mekkora, és hogyan lehet ellene hatékonyan védekezni? Mert volt egy sérülésem kb. 2 éve és nem tudom mai napig eldönteni, hogy az egy jó kis húzódás volt a súlyok miatt vagy pedig nem pihentem eleget és a túledzettség miatt húzódóthatott meg...
  • Zocsi
    #9829
    Hát remélem, hogy a genetikám nem szar... egyelőre nem úgy tűnik! :D
  • Frayer
    #9828
    Csinálhatod piramisban is, ha te úgy érzed hogy a piramis végén vagy a legerősebb. Van aki az első sorozatnél a legerősebb, akkor tudja kiadni magából a legtöbbet, utánna egyre kevesebbet, mert fárad.
    Van akinél az első egy hideg munkasorozat, a második egy lusta, de már kezd belejönni sorozat, majd a végére éri el ereje maximumát. Szóval nem ezen fog múlni a dolog.
    Ami a fontos,hogy ha nagy izmokat akarsz akkor ne gyerek súlyokkal eddzél.
    Nagy izmokat akarsz?
    Nézd meg a nagyokat milyen súlyokkal eddzenek.
    Te is próbálj meg olyan súlyokat használni, lehet hogy nem megy de törekedj rá, mindig próbáld emelni, mindig többet. Aztán ha holtpotra jutsz, kb 1.5-2 hónap, vagy 3 hónap, tartasz egy jó kis két hetes pihenőt, és elkezded megint a kis súlyokkal, hidd el, megint növekedni fognak az izmok, mivel a nagy pihenő, tétlen időszak alatt hiper érzékenyek lettek az izmok, dekondicionálódtak, és ezért megint stimulálhatóak a növekedésre KIS SÚLLYOKKAL is. Persze megint növelni kell fokozatosan a súlyokat, de most legyen nehezebb a vége, told kijjebb a holtpontot ahogy csak tudod. És megint kezdődik előről a ciklus. Ez egy nagy kör. Van egy nagy ciklus, ami hónapokig tart, ebben szoktak lenni kisebb makrocilusok, amik hetekig tartanak, és arra jók, hogy összezavarja az izmokat, ne adaptálódjon le, ha megszokik valamit az izom, arra nem váloszol növekedéssel, ezt tudni kell. Akkor kezdesz erősebben zsírosodni. A makrociklusok segíthetnek átlépni időlokálisan egyik súly kategóriából egy másikban. Tesztoszteronon vannak erre jó ciklusok, nagyon jó tippek, most nem keresem ki a linket. De mutatja milyen jó módszerek vannak arra hogy tovább növeld a súlyt még akkor is amikor már tényleg nem megy, és mégis megy. Csak jól kell trükközni. :D
    És vannak a mikrociklusok, amik maguk az edzések, azon belül a cilizált munkasorozatok. Így lesz teljes a kép. Mindennek meg van az értelme, minden hat egymásra, és egymást erősítve maximalizálja az izomnövekedést. Ha bután nem tudsz 80 kilóig eljutni, szar genetikával, okosan akkor is sikerülhet még a 110-120 kiló is.
  • retek683
    #9827
    Nekem ez eddig bevált... többek a pihenők a szériák között... így jön ki ien sok időre..
  • Zocsi
    #9826
    Akkor most a kérdés az, hogy piramis rendszerben kell edzeni mindenképp? Nem jó a szokásos mondjuk 16-14-12-10-8 ism.-es edzés? Vagy ez is emberfüggő?

    Mellesleg nem tudom ki mennyire szokott nyújtogatni edzés alatt, ill. lenyújtani edzés után? Pedig nagyon hasznos, de csak óvatosan!
  • Frayer
    #9825
    2 órán át teljes intenzitású edzés az nem tesz jót.
    Nem csak én de sokan rajtam kívűl mások is hülyeségnek tartják.
    Akik benne vannak a sportban azok mind tudják hogy nem az edzéstől fognak nőni az izmok. Az edzéstől, leépül, roncsolódik. Az Edzés egy KATABOLIKUS hatású tevékenység. Minél többet eddzel annál jobban építed le az izomállományodat. Nem véletlenül állapították meg az optimális súlyzós edzés időtartamot kevesebb mint egy órában. Nagyon komoly fejek nagyon hosszú ideig kisérleteztek. Arnold idelyében még mentek ezek az órákon át tartó pumpáló edzések, de ahogy telt az idő, egyre kevesebb ideig tartottak az edzések. A HIT féle rendszerben például olvastam olyant hogy fél óra alatt megvan az egész, ez alatt a fél óra alatt teljes bukásig jut el az illető, és ott tényleg szükség van arra az egy hét regenerációra, mert különböző módszerekkel olyan szinten készítik ki az izmot, hogy egy kiló kenyeret nem lehet utánna felemelni.
    De ez a módszer csak az emberek 10% ának volt csak hatásos, mivel ehez egy szélsőséges genetika szükséges, mivel a normális regenerációs fázis nem alkalmas ehez az edzéshez, normális esetben az edzések annyira távol esnének normális egyénnél hogy az alatt az idő alatt vissza leépül az izom. Ha továbbra is fejlődni akarsz, ha ki akarsz hozni magadből mindent, akkor ne nekem hidjél, hanem menj a bb.hu-ra, tesztoszteronra, ott vannak magyar közérthető autentikus írások, kompetens egyénektől, akik nem tegnap óta vannak a testépítésben. Nekik higyjél, ne nekem.

    Más:
    De most őszintén, mi a fasznak kell 70-80 kilósan egy teljes hetet várni ,hogy újra edzhess egy izomcsoportot? Ennyire lusták lennénk?
    Nem tart ilyen sokáig a regeneráció, és gyakorlatilag a hét pihenő napból 5 napig függőben van az izom, 5 napig nem növekedik, nincs meg hozzá a stimulus. Csak lomhad. NEM KELL BUKÁSIG EDZENI, az is katabolikus mert akkor nagyon sok idő kell, hogy újra hejre áljon az idegrendszer. Az agy izom kapcsolat, mert olyan is van. Mikor szét erőlteted magad, akkor leginkább az idegrendszered fárad ki, és annak a regenerációja tovább tart mint az izomé. Ha ki készíted az idegrendszert, túlerőltetéssel, azzal fizetsz hogy gyenge leszel, kedvetlen, motiválatlan. Nagyon rossz érzés. Az edzés alatt, akkor kell belle adni mindent amikor a legnagyobb súllyal kell kinyomni CSAK EGYET. De mivel azt csak egyszer csinálod, vagy egymás után 2-3 szor nagy pihenő időkkel, nem terheli le az idegrendszert, meg sem kottyan. Heti kétszer, 3 x 1 MAX súly az nem fogja kigyilkolni az idegrendszert. Nem edzed túl magad. Ezt tényleg nem én találom ki, meg nem is írnám ha nem lennék biztos benne.
  • Zocsi
    #9824
    javascript:no(9819);
    Szerintem a sorozatok számának meghatározása is kardinális lehet kezdőként. Sok helyen a 3*x szériákat írják tömegnövelésre. Ez oké mondjuk 2-3 hétig, amíg hozzászokik az ember a mozgáshoz (ha totális kezdő). De érdemes átálni elég hamar a 4*x-es volumenre, mert jobban dolgoztat. Az első is már legyen súlyos, de csak könnyed bemelegítő jellegű, még az edzés közepén is. Tehát hiába melleztél már le, akkor is melegíts be bicóra! Nekem ez bevált. Ha a pihenés(!) és a kaja része rendben van, akkor lehet fejlődni nagyon hamar!
    A súly. Még ha totálisan amatőr is valaki, akkor is max. 2 hét alatt be tudja lőni a max. súlyt, amivel még tud szépen(!) dolgozni. Én úgy szoktam növelni ha érzem a pl. 12 húzásról, hogy nem elég, mert bírnék még húzni bele. Akkor paff, még akkor ráteszek súlyt, akkor is ha az már az 5. sorozat lenne!
    Korábbi edzéstervben nekem az volt a szempont, hogy először komplex gyakorlatokat végezzek az elején (bemelegítés után persze), amikor még fullon vannak az izmok. Ilyen gyakorlatok pl. guggolás, húzódszkodás, tolóckodás, mert akárhogy akarja az ember, dolgozni fog rajta más izomcsoport is. (ill. ezek szoktam betenni átmenetnek, mondjuk tlúckodást egy mell-váll napon középre) A 2. gyakorlat valami pumpálós-gyilkolós jóság, a 3. pedig izolációs jellegű(!) gyakorlat. Ilyen felállásban nálam egy osztott edzésnap 7 (8) gyakorlatból áll, amiből 3-3 kokrét izomcsoportra hat, 1 átmeneti ("átmelegítéshez") és még 1 valami - mondjuk has v. alkar... mikor mit érzek lemaradva. Ezzel 70 perc alatt végezni lehet, ha pörög az ember... Márpedig úgy a jó, ha p9óörög, nem igaz?
  • PyRex
    #9823
    lol :)
  • viizo
    #9822
    "Nagy súlyokat mozgass, persze magadhozz képest. Mindig növeld a súlyok nagyságát, és csak kicsit, heti 5 kiló is elég"


    tehát pl. aki 50 kilóval kezd fekvenyomni kezdőként, az pár hét alatt optimális esetben el kell jusson el a 150 kilóig? :D

    én kérek elnézést :)
  • PyRex
    #9821
    én kevésbé értek egyet: az izomlázas dolog szerintem nem így van. mint ahogy az sem igaz, hogy hetente nem elég egyszer megedzeni egy izomcsoportot (persze most nem kezdőkről beszélek). de van olyan haverom, aki 2 hetente edzi ugyanazt az izomcsoportot - ő az egyik legnagyobb(de simán a legerősebb) a teremben amúgy... 240 kilóval guggol, 360-nal csukláyzik, nem folytatom :)
  • retek683
    #9820
    teljesen egyet értek, kivéve az izom lázas dolgot, eddig nekem se volt ien ,hogy izom lázam legyen de mióta szedem a Nano Vaport eccerűen nem bírod megállni hogy 2 órát ne gyúrjá le legalább a súlyt hétről hétre kell növelni mert már azt érzed, hogy kevés .. ezáltal úgy meggyúrom magam hogy másnap fájnak az izmaim de még szinte már az nap... nem tom hogy izomláze vagy mi de fájnak az izmaim.. nem tom Nálam nagyon bevált a cucc -- szőlőcukor az edzésjhez kötelező Nekem így:D:D mer akkor nem lesz energia:D 2-3 órát és képes vagyok lenyomni a terembe.. tom sok, de nem zavar, mert fejlődök, mint állat, és nagyon jó érzés ien súlyokkkal dolgozni, csak a hasam elhanyagoltam és most nyomni kell rá keményen ...
  • Frayer
    #9819
    Ha azt vesszük nem olyan ritka jelenség ez, csupán indikátora annak hogy mit érhet el az ember ha rendszeresen foglalkozik a dologgal és nem cseszi el.
    Én 18 éves koromban mikor kezdtem a súlyzós edzést akkor kb 27 cm volt a felkarom, akkoriban mértem, kb 3 hónap alatt már 40 centis volt, ott meg is ált, de addig nőtt mint a gomba. Semmi extra nem volt közben. 3 hónap alatt csak zabáltam mint állat, sokat aludta, nem dolgoztam, és csak suliba jártam. Mindezt heti 3 teljes test edzéssel értem el. Minden edzésen 45-50 percet dolgoztam. 3 hónap alatt kb 15 kilót szedtem fel, semmi kox nem volt, csupán hirtelen elkezdtem okosan edzeni, meg okosan enni. Hála az internetnek, mert a teremben ahányan vannak annyi félét mondanak. A testkompozicióm úgy változott meg hogy inkább az izom felé lefelé sülyedt a testzsír százalékom, mivel több izom jött fel mint zsír. Akkoriban nagyon gyors volt az anyagcserém, ahogy bement a kaja, már pottyant is ki. Akármennyit is zabáltam nem rakodtt le zsír formájában. De hús jött fel rendesen.
    És ez nem azért volt mert jó genetikám van, hanem mert már akkor tudtam angolul, és már akkor nézegettem külföldi e-magazinokat is. És már akkor is megvolt a body builder lapja is, szinte ugyan ezekkel a cikkekkel. Mivan a cikkekkel azóta nem frissítenek???

    Szóval aki, kezdő és még 75 kiló alatt van, és hallgat rám, annak szintén tudom garantálni hogy eléri szintén ezeket az eredményeket.
    Sajnos egyesek tényleg ellesik a 130 kilós emberek "hülyeségét" és 60 kilósan heti bontásban edzi meg az izmait. Ami jó nekik 130 kilósan az neked egyenesen negatív lesz. Most nem térek ki rá miért, de oka van és oldalakban tudnám sorolni miért nem és nem azt kell csinálni amit coleman. Azon a szinten már más a szervezet, más a fiziológiája, másként reagál a terhelésre, és ők nem 50 kilót emelgetnek már.

    Nem régen írtak a topikba az izomlázról, Hát bazze, ekkora sületlenséget. Ha heti egyszer lábazol csak az nagyon kevés, főleg 100 kiló alatt. Az izomláz egy jó indikátora annak hogy rendszertelen, vagy ritkák az edzéseid. Akkor jön elő az izomláz ha régen volt már edzve a bizonyos izomcsoport, vagy ha az edzésen elkezdted normálisan csinálni a dolgot, és azelőtt nem tudtad jól izolálni a célizmokat.
    Izomláz kihagyások után van még, vagy jelezheti bizonyos gondok kezdődését, amive jobb orvoshoz fordulni.

    Az optimális az ha nincs izomlázad, megedzed az izmot, két nap alatt regenerálódik, eközben növekszik ahogy gyógyulnak a mikrosérülések.
    Több klinikai teszt szerint is, az edzést követő 60 órában jelentkezik a többlet protein beinjektálás a sejtekbe, azután rövid időn belül visszaál a normális szintre. Ez az időtartam fix értéket mutat, és csak nagyon enyhén tér el magas testsúly, nagy izomtömeg esetén is. Persze ezekben a tesztekben nem vizsgálták a kox hatásokat az időtartamra.
    Szóval teljesen felesleges 7 napot várni az újjab edzésre, ez idő alatt visszaál az izom állapota a kezdetire és szinte semmit sem érsz el így hosszú távon. Mindig egy szinten leszel, nem tud fejlődni az izom mert hiányzik a kellően gyakori, és INTENZÍV stimulus.
    Ami kell:
    Ésszerű edzés.
    70-100 kilóig, kb ezek az irány adóak.
    RÖVID, de nagyon intenzív edzés, 45-50 perces, két napos bontásban, HETI 2 szer egy izomcsoportot, így 3.5 napos regenerációval, ami OPTIMÁLIS a regenerációhoz és kipihenéshez, Akkor a jó ha már érzed hogy az izmod kívánja a munkát, a súlyt, ha túl sokat vársz, ellustul és erőltetett lesz az edzésed. Nem lesz olyan energikus. De ha jól időzíted, energikus tudsz maradni, mivel nem edzel nagy időtartamban "45 perc" nem is készíted ki annyira az izmokat hogy ne tudj energikus INTENZÍV edzést véghez vinned. A NAGY SÚLY, nagyon számít. Nagyon fontos hogy legyen olyan széria a kezdő széria bemelegítés után, amikor a legtöbbet tudod kihozni az adott izomból, ez lehet változó egyéneknél, valakinél az első, valakinél a 2-3 széria az amikor maximális erőben van.
    Akkor fogdmeg a legnagyobb súlyt amit előzőleg ki tudtál nyomni, növeld meg kicsit, és ADJ BELE mindent amit csak tudsz, ki kell nyomnod.
    Egy ismétlés legyen de az olyan hogy legyen benne minden erőd, lelked.
    Ha ezzel kész vagy jöhetnek a fárasztó pumpáló szériák, de nem kell bukásig. Azzal nagyon megnöveled a szükséges pihenőt a következő edzésig.
    Heti kétszer két edzés legyen. Azaz négy napot edzél egy héten.
    Az nem sok, hanem ideális. Nagy súlyokat mozgass, persze magadhozz képest. Mindig növeld a súlyok nagyságát, és csak kicsit, heti 5 kiló is elég. Ne érdemes minden nap növelni 5 kilóval, mert gyorsan elérsz a holtpontra ahól már nem megy tovább, és ha nem tudod növelni a súly nagyságát, akkor meg fogsz álni a növekedésben, el fogsz zsírsodni mivel az izom adaptálódott a súlyhoz és nincs további mekhanikai növekedési faktor, nincs többlet protein felvétel, így a kalóriák a zsírsejtekbe épülnek be. Szóval csak OKOSAN. Mindennek meg van a módja.
  • PyRex
    #9818
    Apropó bicepsz: próbáljátok ki azt, hogy scottpadon felrakjátok akkora súlyra, amekkorába mondjuk kínkeservvel (de szabályosan) bele tudtok húzni 10-et, tényleg szabályosan, a megfelelő pontig leengedve, majd amikor ez kész, akkor nem rakjátok vissza, hanem azzal a mozdulattal a legfelső tartományban (tehát a rúd majdnem az állandál legyen, az alkar függőleges) piciket húzva belepumpáltok még 8-at. De tényleg alig kell mozogni, csak feszítsetek rá. Na ettől kész lesz a bic, az tuti. Ezt szoktam első gyakorlatnak csinálni, ezután bármit csinálhatsz, érezni fogod... :)
  • PyRex
    #9817
    Hát ízlések és pofonok. Nekem ez a tricepsz edzés iszonyatosan bejön így - gyilkos! A letolás csigán ekkora súllyal tömeget is hoz, a tolóckodás pedig nekem tényleg csak arra kell, hogy nagyjából annyit tolok bele a végén, hogy úgy elfáradjon a kar, hogy majd' leessek az állványról :) Tehát dinamikusan, pumpálva. Én tolóckodásban mindig jó voltam, már 78 kilósan is 30 kilóval a lábamon szériáztam, viszont attól nem éreztem, hogy vastagodna a karom.

    Meg mostanában van még más szempont is: minden edzésnapon figyelek arra, hogy lehetőleg úgy épüljön fel az edzés, hogy a lehető legkevesebb esélye legyen sérülni. Így 30-hoz közeledve már sajnos nem regenerálódik olyan gyorsan a szervezet, mint mondjuk 20-21 évesen. Néha érezhetően tovább tart egy-egy kisebb húzódás, stb.
  • Zocsi
    #9816
    Amúgy roman: próbáld ki hogy 2-4 hétig csak ugyanúgy edzed a karod. Aztán váltasz gyakorlatot... Vagy 2 hetente váltogatod, mert annak lehet nincs túl sok "értelme", hogy minden edzésen másképp edzedd a karod. De ez csak saját vélemény...
  • Zocsi
    #9815
    Tök fura, hogy a tricepsz edzés közepére teszel egy izolációs gyakorlatot, ami úgy tudom inkább csak formáz (letolás csigán) és a legvégére egy meglehetősen nehéz - bár én imádom, egyik kedvencem - gyakorlatot, a tolóckodást... És azt mindig az elejére rakom, mert komplex gyakorlat. Érdemes így a végére tenni, mi a tapasztalatod?
  • Zocsi
    #9814
    Én kar edzésről úgy tudom (pláne bicepsz), hogy nyírni kell rendesen, tehát nem elég a 8-10 ismétlés. Scott padon min. 12-16. Ha meg kézivel vagy állva tolod akkor 15-20 ism/sorozat. Attól fog durranni rendesen. Amúgy gyorsan regenerálódik, mert alapjában véve kis izomcsoport.
    Korábban én is osztotam. Hát mellé tric, mell mellé bicó... Együtt a kettőnek nem sok értelme van, mert a végére elfárad az ember karja és nem bírja annyira nyúvasztani, amennyire kellene. Meg szétesik a mozgássor...
  • zmeor
    #9813
    én hát mellett tricepszezem és mell mellett bicepszezem és ezen kívül van még egy teljes kar nap..

    nekem ugy látszik bejön ha egyszer kicsit megpiszkálom és egy másik nap lezúzom..

    30 as volt nekem is 1 éve, most úgy 40 körül vagyok bár ezt csak 2 hónapja csinálom de állítom hogy most fejlődött nagyot.
  • Abruzzi
    #9812
    Ki mondott ilyesmit? Miért kell mindjárt beszólni? De ettől neked biztos jobb :)
  • PyRex
    #9811
    holnapi edzésem...


    hát:

    húzódzkodás 4x10 (ha megy, mert múltkor meghúztam magam picit...)
    lehúzás csigán szélesen nyak mögé 16-14-12-10-8 (max 100kg)
    lehúzás szüken mellhez 16-14-12-10-8 (max 90kg)
    evezés csigán 4x10-12 (max 100kg)
    döntött törzsű evezés egyenes rúddal 4x8 (max 80kg)

    tricepsz:

    bemelegítés 1kezes súlyzóval nyak mögé 20-16-12-10-8 (max 20kg)
    letolás csigán 18-16-14-12-10 (max 100kg)
    homlokra engedés egyenes v. francia rúddal 4x8-10 (max 55-60kg)
    a végén bedurrantás, tolóckodás: 3x20 súly nélkül


    valami ilyesmi lesz, de még rámeditálok :)))))
  • jazzy
    #9810
    Gratu pyrex és panzer, csak így tovább!
    Na és persze a többieknek is.. a feszültséget a vasakon vezessétek le! :)
  • PyRex
    #9809
    :)
  • Különc
    #9808
    Most ne kezdjük az "együnk almát mert sok benne a vitamin" közhelyeket...
  • retek683
    #9807
    eccerr megmérem már full bedurranva, úgy ahogy a múltkor volt hogy még a válam se tudtasm megérinteni sehogyse....:D:d
  • retek683
    #9806
    :D lol
    Danny1987: igen..
  • juzosch
    #9805
    Guggolj:D
  • Danny1987
    #9804
    Ez most komoly hogy 30as karrol 43asra nyomtad fel 1 év alatt?
    Illetve még 30 se volt.