33479
12316971501353788406.png
  • rmx rider
    #9923
    Hali!
    16 éves vagyok, 184 cm / 64 kiló. fél hónapja erősítek az itthon rendelkezésre álló eszközökkel(2db 1 kezes cserélhető súlyú súlyzó). Itthoni 'edzéstervem' nem sokára lesz és a repertoárt is bővítem (terembe nicns lehetőségem menni). Eddig vállra 3 féle gyakorlatot csináltam, mezei bicepsz erősítést váltott kézzel, fekvő, felülés súlyokkal. álltalában 3*15-öt csinálok a súlyzós gyakorlatokkal 1-2 perc szünetekkel. (osztályársak szerint már kezd valami meglátszani) A fehérjét megpróbáltam eddig kajával bevinni (csirkemell) de rászántam magam egy táplálék kiegészítőre. A neve: PROTECH 3 WHEY . Nagyon jó márka, itt Belgiumban (ahol élek) nagyon elismert. Tartalma:


    3*30-as adag helyett eleinte 1-2 szer 20-asra gondoltam a kis tömegem miatt. Mi erről a porról a véleményetek, jó kezdésnek?
  • Frayer
    #9922
    Az utolsó mohikánban van egy jó kis zene, arra még kurva jó edzeni.
    A címe Promentory és ilyen 6 perces, jó kemények lesznek az izmaid tőle.
    youtube 1
    youtube 2
  • Frayer
    #9921
    Így van, kis térfogatban kurva sok kalória van, ezért kell kerülni.
    De a zsír jó is, mert szabályozni lehet vele az anyagcserét is.
    Étvágyat is. Minden nutriensnek meg van a jó és rossz oldala is.
    Ha okos vagy mindig a magad javára tudod változtatni az ételek hatásait.
    Ch jó erőt ad, jó visszatöltéshez ha tudod mennyi kell belőlle pontosan és tudod mikor kell bevenni. De viszont kurvára zsírosíthat ha többletet veszel be, többet mint amennyi jó helyre tudna hasznosulni.
    Ezért kell számolni, mert érzetre nem tudod megállapítani grammra pontosan hogy miből mennyit veszel be, és érzetre kurva nagy a szórás.
    Egyik nap alig menne le 1 kiló rízs, a másik nap meg sem érzed, szal az érzésre kajálással ott vagy hogy becsapod magadat.

    A zsír is jó, de veszélyes már közepes mennyiségeknél is mivel kis helyen sok a kalória. Sajnos előfordul olyan is hogy odafigyelve a kajára azon kívül hogy mindent beviszel ami kell, mellette sikerül bevinni 1 deci zsírt is, 100 gramm zsír egy nap alatt és úgy hogy nem veszed észre, úgy hogy még oda is figyeltél hogy zsírtalan ételeket egyél. Egyszer kiszámoltam és úgy jött ki ez az érték.
    Zsír mindenben lehet, lehet fűben, lehet fában, húsokban, növényekben, mindenben de leginkább tej termékekben és vörös húsokban.
  • Tmac
    #9920
    szerintem ha szereted akkor pl valamikor ihatsz de nem literszámra és a fehérjét meg inkább vízzel.
  • juzosch
    #9919
    Annyiban azért veszélyes a zsír, h egységnyi súlyban több kalória van.
  • Roman
    #9918
    Mondjuk nekem a zsír elveszi az étvágyam (jóllakok egy szar maréknyi mogyival, vagy egy kanál lenmagolajjal), a ch meg eszeveszetten növeli. Ezért számomra a ch veszélyesebb, meg úgy vettem észre, hogy a zsír, ha jó forrásból származik, nem rontja a testkompozícióm, de a ch-nál figyelnem kell.

    De állítólag könnyen hízóknál mindig a ch felügyelése jelenti a nagyobb gondot. Meg "annyiban szerencsém van", hogy az állati zsíros dolgokat alapból nem szeretem, enyhe hányinger kerülget egy karéj kolbász vagy szelet szalonna láttán.

  • Zocsi
    #9917
    Hmmm...
    Akkor egyáltalán ne igyak tejet?
  • juzosch
    #9916
    Nem számít h CH vagy zsír, elsősorban a kalória számít.
    Gymorodban úgyis lebomlik mind2. A sok hülye azért fél a zsírtól, mert azt hiszi, h a nyelvéről egyenesen a seggére vándorol.
  • Tmac
    #9915
    jah és még annyit a tejhez hogy szeritnem nincs különbség a vizes és tejes turmix között max annyi hogy a tejes krémesebb, de pl én scitec 100% whey prof-ot iszok csoki-kókusz ízben és vízzel is nagyon finom
  • Frayer
    #9914
    A 0% zsírbevitel tényleg hülyeség, de messze vagyunk mi attól hogy ilyen lehetővé váljon a számunkra.
    Gyakorlatilag nem tudunk zsírmentesen étkezni.
    Ha jó koleszterint akarsz akkor a tejben lévő az egyenesen káros lesz.
    A tejben lévő zsír állati eredetű.

    És rosszúl tudod hogy a ch veszélyesebb mint a zsír.
    A sorrend, zsír, ch, protein.
    A túl sok kalórát viszel be, a zsírt egyből fel tudják venni a zsír sejtek átalakulás nélkül.
    De a felesleges ch-t előb át kell alakítani, ami könnyen megy és asszem csak 1/4 ed ch energiába kerül.
    A legdrágább átalakítás a szervezetnek ha proteint kell átalakítani sírrá, mert a proteint előbb ch-vá kell alakítani, rengeteg energiába kerül és sok méreg anyag is keletkezik, sok ammóni halmozódik fel. És csak azután alakítható zsírrá.
    A CH akkor veszélyes ha kontrollálatlanul veszed magadhoz.
    Azért veszélyes a ch mindennél jobban mert úgy magadhoz tudsz venni 3 ezer kkalórát belőlle hogy észre sem veszed, és utánna még jobban kívánod majd. Mint a kólánál, megiszol 2 litert, utánna csak úgy úszkálsz majd a ch-ban, inzulin az egekben, boldog vagy, minden jó. Aztán inzulin hirtelen elfogy, leesik, nem tud hirtelen kompenzálni a szervezet és megzuhansz, megint kívánod majd a sok CH-t. Megint bezabálsz, és kezdődik előlről az egész. Nézd meg a Super Size Me c. filmet. Nem beszél benne hülyeséget a faszi.
    Könnyen bekerülhetsz egy ördögi körbe aminek elhízás és diabétesz lesz a vége. Ezért veszélyesebb a ch, ha nem tudsz uralkodni magadon.
    De gyakorlatilag 1 gramm zsír 9 kkcal.
    1 gramm ch meg 4.
  • Tmac
    #9913
    a tej szerintem azért nem jó mert ha tejjel iszod a proteint akkor a felszívódása megváltozik.

    amúgy: 1. 2.
  • Zocsi
    #9912
    Épp azért veszem a drágább és sztem jobb zsíros tejet, mert abban még van is valami. Mondjuk nem olyan az íze, mint a 15-20 évvel ezelőtti tejeknek, dehát most ez van. Amúgy tény, hogy szűrik iparilag, de azért szerintem annyira nem gáz a hejzet, hogy vizezet tejpot innánk...
    1% zsír... Zsírosodás szempontjából a Ch veszélyesebb nem, mint a zsír?
    Nem mellesleg, a különböző zsírsavak nagyon fontosak élettani szempontból, hormonok termelődéséhez, az immunrendszer megfelelő működéséhez, a "jó" koleszterinek megfelelő arányának fenntartásához, és a zsíranyagcsere (zsírégetés) szintjének növeléséhez. Továbbá jópár vitamin csak zsírban oldódik és majd szívódik fel. Szal a 0%-os zsírbevitel szerintem hülyeség.
  • Frayer
    #9911
    "A turmix anyaga úgyis benne lesz. Plusz rájön még a tejben levő összes cumó."

    Az a tej amit te ráöntesz az már nem tej, abból már eltávolítottak mindent ami kellett az iparnak, úgy le lettek szűrve hogy abban már semmi jó dolog nincsen.
    Azért hülyeség tejet önteni rá, mert így megváltoztatod a nutriensek egymáshoz viszonyított arányát.
    Ami nagyon fontos akkor is ha tömegelsz, de leginkább akkor ha szálkásítas, és már az az 1% zsír is sok amit a csirkével viszel be.
    Ha neked nem számítanak ezek az arányok, akkor miért nem veszel szója babot, annak a fele szín tiszta protein és kurva olcsón megúsod.
    Minek dobnád ki a pénzed drága tejsavóra ha úgy is tönkre vágod teljesen.
  • Zocsi
    #9910
    Attól, hogy tejjel iszom nem hiszem, hogy szarabb hatást érnék el. A turmix anyaga úgyis benne lesz. Plusz rájön még a tejben levő összes cumó... Mellesleg én azért iszom tejjel, mert jobb íze van... Nah, és akkor most várom megint a köveket, hogy a turmixot nem az ízéért isszuk. De könyörgöm, azért legyen már benne valami élvezet is! :)
  • Frayer
    #9909
    Nem kell megondani a tutit mindenkinek, mert akkor te vagy az okoskodó, meg amúgy is ŐK jobban tudják.
    Én arra jöttem rá, hogy az emberek többsége segghülye szeretne lenni.
    Én már mikor látom, hogy egy ember szerencsétlenkedik eszem ágában nincs beleszólni, majd ő jobban tudja.
    Az életben mindenki okoskodik, nyomatja a magáét, én nem állok be a sorba.
    De amikor vége a szemeszternek, az okoskodó hülyegyerekek rádszálnak a vizsgán hogy hogy van ez, hogy van az, oda mit kell írni.
    Meg mondom nekik a frankót, haver, te úgy is jobban tudod mér tőlem kérdezed?
    Sok olyan embert láttam én már a teremben akik oda járnak hónapok óta és pont ugyanúgy néznek ki mint amikor első alkalommal átlépték a terem küszöbét.
    Látjátok, ide vezetnek az okoskodások, hogy TE majd jobban tudod.
    Érdemes hallgatni a tapasztaltabbra. De ne a szteroidos, tömlőkarú behajtó szekezetű fazonokhoz menjetek oda.
    Menjetek oda a legszálkásabb és legizmosabb fazonhoz. És ha nyitott úgy is segíteni fog. Pár jó tanács is sokat segít.
    Még olyanok is hogy a proteint ne tejjel igyad, hanem vízzel.
    Bazki, a proteinért éppen azért fizetünk annyit mert a gyártó leszűrte nekünk a tejből, minden felesleges részt eltávolított ami nekünk abszolút nem kell. Kivette belőlle az összes zsírt ami emberileg, teknikailag lehetséges.
    Erre mit csinál a hülye gyerek?
    Fogja és vissza önti rá a zsíros tejcukros tejet. És így gyakorlatilag lemond mindarról az előnyökről amiket a több millió dolláros technológia szerzett volna neki az ultra és mikroszűrő filterek segítségével. Ami több száz ember több évtizedes munkája, ami lehetővé teszi hogy ilyen mértékben leválasszuk a fontos részeket az ételről.
  • Roman
    #9908
    én rádöbbentem, csendben kell edzeni,akkor megvagyok 50 perc alatt, és nem idegesítem fel magam ^^ szó voltarról, hogy ki miért nem tud hízni, én meg halkan megjegyeztem, hogy szerintem aki utánaszámol és megeszi azt a ch és prot mennyiséget, amennyire szüksége van a testének, akkor mindenki tud hízni. mondták h ez hülyeség, úgy kell enni, ahogy kívánjuk a kaját.. mondtam, hogy én amikor úgy ettem, ahogy kívántam, kb. 5 kiló rohant fel rám egy hét alatt, jó sok vízzel, meg talán még zsírral is, és még a teremtulaj javasolta nekem, hogy az én alkatommal a szénhidrátot ne tegyem túl magasra, inkább 3 gr per ttkg-al menjek.

    de nem, én hülye vagyok, hogy számolok, meg mindenki hülye, aki számol, és fejlődik, míg ők három év alatt 5-10 kilo közt gyarapodnak.

    aztán szóba kerültek a turmixok.. mondogatták hogy ki mennyi tejbe mennyi tojást tesz és mennyi vaníliáscukrot.. kérdeztem, hogy ez mégis mi, mondták, hogy turmix.. mondom, inkább veszek egy vödör fehérjét azt hozzáöntöm a vizet. mondták, hogy az drága.. igen drága, amikor ők egy lter tejbe 4 tojást löknek, egy vaníliáscukorral, ami kb. 250+4*30+40=410 forint, szemben az én 90-120 forintos turmixaimmal, ami mellesleg fel is szívódik teljesen :D amikor mondám, hogy nagyszerű, de kb. pénzkidobás az egész, akkor persze mindenki féláron hozta a tejet, tojást, meg mondták, hogy hoznak nekem is :)

    szóval rendesek, segítőkészek, de mindig cask a rinya megy, hogy nem tudnak hízni, nem tudnak nőni, és társaik. Holott szerintem mindenki tud, csak nem biztos,hogy a szendvicsesjimbeamesboroskólás megoldásokat kéne erőltetni hétvégénként 3 tojás habjával.
  • Frayer
    #9907
    A terembe járók nagy része nem pont versenyző, csak hobbyból gyúrogatnak, minden utánna olvasás nélkül. A neten elég sok értekezés van a súlyzós edzéshez. Ebben a topikban is.
  • Tmac
    #9906
    jaj azt a csajos dolgot nem is mond azért nem megyek edzeni 2-5 között :DDDDD mert ha haverral megyünk le neki pont a megfelelően kidolgozott hátsó a gyöngéje és amikor én szenvedek valamilyen súly alatt végig azt hallom hogy fuh most nézd mert pont guggol vagy stb...
  • king13
    #9905
    Én inkább zabpehellyel turmixolnám akkor. Igaz elég sűrű lesz és nehezebben iható de 6-7 deci vízzel mondjuk simára lehet turmixolni 80-90g zabpehellyel. Edzés előtt 45-60 perccel simán mehetne szerintem :)
  • Tmac
    #9904
    a szőlőcukornál szerintem jobb a maltodextrin mivel a szőlőcukor gyorsabban szívódik fel de amilyen hamar felszívódik bumm úgy ki is ürül és szerintem az nem éppen jó (bár lehet hogy ez hülyeség)

    amúgy mikor nem volt nálam edzés utáni cucc és a teremben vettem a turmixot és mondom hogy én vízzel kérem, mert hogy akkor szívódik fel jobban és hogy tej nem éppen jó erre, a csaj mondja hogy itt szinte midnenki tejjel szokta inni, akkor kicsit megdöbbentem...
  • Abruzzi
    #9903
    Azért én eljárok sztem :D persze tuti el fogok lógni párat de nem akarom ezzel kezdeni.

    De fehérjeturmixba akko kb mennyi szőlőcukrot toljak? me edzés után 30-40 g alap,. de így előtte...
  • PyRex
    #9902
    én amikor lementem a terembe 30 kilóval kezdtem :)
  • Zocsi
    #9901
    Tök fura ez az új arcok jönnek edzeni dolog. Néha az ember megmosolyogja őket, hogy miket művelnek...

    Nekem az fura, hogy rengeteg helyen olvasom, hogy minél nagyobb súllyal kell dolgozni, mert annak van értelme. Ennek ellenére a terembe, ahova járok az emberek fele kis súlyokkal szenved. Mintha nem mernének a nagyokhoz nyúlni. Fekvenyomnak 40-50 kilókkal, és annyi... :S
    Mondjuk egyelőre én se pofázok inkább, mert még csak 60-on vagyok, de egy hónapja kezdtem megint edzeni... Nyár végére megint 80-90 körül leszek! :D

    Amúgy az mit vállal, mikor egy olyan pici-kerekseggű csaj kezd el taposni, hogy diót lehetne töretni vele. Az ember kezéből kiesik a rúd, vagy ha épp lábtol, akkor elgondolkozik egy pöppet, hogy inkább őt tolná... :D
  • Panzermeyer
    #9900
    Szerintem a haskereket érdemes használni. Én most szereztem be egyet a múlt héten, akkor még csak 1 keveset csináltam vele, mert már megvolt a rendes hasedzésem azon a héten, és próbálgattam, hogy hogy érzem jobban.
    És aztán ezen a héten hétfőn a hasprések után kipróbáltam élesben is. Csináltam 5 sorozatot vele: 8, 10, 12, 12, 12. Jövő 7-en mégjobban rágyúrok, h megtudjam, így milyen izomlázat tudok okozni vele. Most csak egy kisebbet értem el. Nem fájós, csak olyan érzem, h jól sikerült fajta. Érzem előre, h szuper lesz :)
  • zotja
    #9899
    nemkell járni kresszre
    semmi értelme kresszezni otthon megtanulod azt kész... ln sem jártam és elsőre megvolt a vizsga
  • PyRex
    #9898
    lol uccsó mondat :D
  • Zocsi
    #9897
    Én ilyenkor gyors felszívódású tejsavó fehérjét tolok turmixban meg hozzá egy mérőkanál szénhidrát, turmix formájában, kb. 20-30 perccel edzés előtt. A szénhidrát nálam most szőlőcukor, mert ez a legolcsóbb...
    Persze ez most lehet, hogy totálisan hülyeség volt, amit leírtam. Ezért én is várom az esetleges ötleteket.

    Mondjuk volt már olyan edzésem is, amikor kb. éhgyomorra mentem, mert mire odaértem a terembe, megéheztem. Végülis betoltam egy energiaszelet, de kettő is lement volna. Ezzel kibírtam egy darabon, aztán egyből edzés után kevertettem egy 80% fehérjeturmixot a csajokkal, természetesen 3,5%-os tejjel! ^^ Hazaérve meg kaja!

    Uh. szvsz ilyenkor a Ch-n van a hangsúly...
  • Zocsi
    #9896
    Jaja, ezt a fajta edzést én pl. boxolóknál láttam, de inkább régebben volt jellemző sztem, amikor még nem volt ilyen széles választéka az edzőgépeknek, amikkel már minden egyes izmot át lehet mozgatni...
  • Abruzzi
    #9895
    Lenbne egy elég fontos kérdésem.
    Jövő héttel új edzésterv szerint edzek, szal 5 edzés lesz egy héten. De az a helyzet h nekem ebből most legalább 1 hónapig a hétfő-szerda-pénteki napon 3-tól 6-ig kreszem van. és a kreszsel szemben van a terem, kb 5 méterre, ráadásul akik segítenek a gyakorlatokban, elmondják az edzéstervet 6-ra mennek gyúrni+haverok is. Így én is oda akarok. De így max 14:40 körül tudok enni legutoljára...kreszen van egy 10 perces szünet 1,5 órával a vége előtt, de most ott nem akarom elővenni a rizst meg csirkét azán tolni...szóval nemtudnátok ajánlani vmit h h oldjam emg h azért ottlegyen az erőnklétem edzésen és érjen vmit?
  • Roman
    #9894
    Na most egy testépítéstől off hozzászólás lesz :o)

    Csak örülök, mert öt hét várakozás után megvannak a nyelvvizsga eredményei, 88%, teljesítve. ^^ Igaz, a középfokút még 91%-osra tudtam, ez most "visszaesés", de nem gond. :-\

    No, és visszatérve. Úgy gondoltam, hogy főleg a csajokra jellemző, hogy "a zsír onnan ég, ahol dolgozol" nézet, mert ezeket hallják mindenkitől. Így látom szegényeket, ahogy két órákat hasaznak egy edzésen, közben isszák a cukros redbullt, kólát, ami a kezükbe akad, meg eszik a szendvicseket, de mivel "fogyókúráznak", így még letolnak minden étkezéshez egy pohár joghurtot kefirrel is.

    De nálunk most van egy új csaj, nagyon csípem, bár 1 szót nem váltottam vele, csak a barátjával, mert együtt járnak le edzeni. S a csaj úgymond normálisan edz. Mellre ferdepad egykezesekkel, tárogatás, vállra nyomások, oldalemelés, aztán guggolások, kitörés, fellépés zsámolyra súllyal, aztán hiperhajlítás-hasgyakorlat szuperszettben, és végül lehúzás csigán mellhez. Mondanom sem kell, csinos a lányka, bár nem szép. A barátja meg jó arc, és az is izmos. Szóval most legalább két új, értékes, bár még nagyon csendes taggal gazdagodott a terem. ^^
  • PyRex
    #9893
    hát nemtom, biztos az ottani edzők jobban értenek hozzá, de a legtöbb gyakorlat keményen izület- és inszalaggyilkosnak tűnik. én nem csinálnám semmi pénzért :(
  • Különc
    #9892
    "Amúgy nem viszem túlzásba a hasedzést, nem vagyok csaj, hogy napi 23 órát hasazzak a zsírégetésért, miközben kólát iszom."

    Szerintem egyáltalán nem elhanyagolható még ha kólát iszol akkor sem, magamból kiindulva csak azt tudom mondani, hogy bár hiába van bőr és zsír a hasamon, kicsit látszódnak a körvonalak és ez nekem tömegeléskor bőven elég. Nem értem továbbá, hogy hogy jön ide a zsírégetés, mikor szerintem te is tudod, hogy hiába hasazol, hasprésezel ötszázakat, nem lesz kocka a hasad, mert zsírt nem éget... Kockás csak diéta után lesz.
    Ha félreértettem valamit, akkor elnézést!
  • Zocsi
    #9891
    i c.
    És mennyi ideig kell tartani?
    http://vimeo.com/378451
    Itt a 6. perc után vannak hídtartásos gyakorlatok...
  • Roman
    #9890
    Nem, teljesen eltér :) Itt a törzsed kell megtartani, elég nehéz. Hasad kinyírja. Amúgy hídtartás a neve :) Van oldalsó hídtartás, az meg a transversus abdominist terheli, értelemszerűen mindkét oldalra külön kell csinálni. Adja a törzsstabilitást és törzserőt, ami nekem, fiatal korom (16) és magasságom (19x) miatt fontos. Meg amúgyis.

    amit hasra krvára nem ajánlok, az a törzsforgatás.. csináltatták velem pár napja, rúd a nyakba, leül a földre, és forog 1-ik oldalról a másikra. Hát a hasam nem nagyon éreztem, ellenben a rúd forgás közben a nyakam nyomta rendesen, s még most is fáj. Ez nem jó.

    Valamint, nagyon régóta porosodik nálunk egy ukránijában utángyártott, az eredeti árának tizedéért beszerzett ebkingpró, ezzel tudok még izomlázat gyártani köldök alatti részre meg transversusra is. Haskereket nem próbáltam, nem volt még rá alkalmam.

    Amúgy nem viszem túlzásba a hasedzést, nem vagyok csaj, hogy napi 23 órát hasazzak a zsírégetésért, miközben kólát iszom. Edzem hogy erős legyen a törzsem, és hagyom pihenni guggolások előtti napokon. Ennyi. A kockákat egyelőre leszarom.
  • Zocsi
    #9889
    És akkor a mozdulatsor ugyanolyan, mint a fekvőtámaszozás? Hát ezt kipróbálom! :P
  • Zocsi
    #9888
    Hehe, akkor én ezt elbasztam! Mondjuk ilyen téren családban maradok...
  • Brolly
    #9887
    hát ez egy kicsit eltér a többi gyakorlattól, de a hasat nekem is kinyírja rendesen.
  • PyRex
    #9886
    elmondanám, hogy maga a gyúrás, ha nagyon fiatal korban kezded, nemhogy jó, hanem pontosan rossz hatással van a magasságra...
  • Zocsi
    #9885
    Mennyit kell, hogy kell, mindent tudni akarok, mert törzsben gyenge vagyok?!! Amúgy nem hat a vállövre meg a felső hátra ez a gyakorlat?
  • Zocsi
    #9884
    Nem befolyásolja???
    Akkor kezd kialakulni a felnőtt csonváz, meg minden más... Sokat befolyásol szerintem a magasságban is a sport bár azt hangsúlyoznám, hogy a gyúrás nem túl ideális ilyen szempontból szvsz... Ha tápolsz ezerrel, meg edzel mellé fiatalon, akkor az csak módosít ezt-azt nem, vagy a genetikát semilyen szinten sem lehet "átírni", mert azt nehezen hiszem?!