33479
12316971501353788406.png
  • SNICKER
    #31234
  • Breki33
    #31233
    Arnold Schwarzenegger Magyarországra látogat. Találkozz vele és hallgasd meg az előadását!

    http://sikeremberek.hu/fooldal/affiliate/279/10/135
  • Prince of Máté
    #31232
  • JohnnyNapalm
    #31231
  • mike77
    #31230
  • KaBuTo666
    #31229
    Reménykedem, hogy valaki csinál hozzá magyar feliratot. :)
  • Tyler1
    #31228
    Vasárnapi mozinak

  • veszelka
    #31227
    a csokis kókuszosat nem ajánlom senkinek, borzasztó íze van.
  • oliwwer
    #31226
    óóó faszom :DD jól bekajáltam
  • Prince of Máté
    #31225
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nézz a naptárra :)
  • oliwwer
    #31224
    Ezt olvassátok el, mert itt szinte mindenki érint
  • Breki33
    #31223
    http://egeszsegter.hu/cikk/63/9-legnagyobb-hazugsag-a-zsirrol-es-a-koleszterinrol.html
  • DarkHorSe
    #31222
    Mellesleg eleg gyakran ossze lehet szedni -20-30%os akciokat, kb hulyeseg itthon vasarolni akarmit, mert arban iszonyat veri az itthoni dolgokat es izben sem sokkal rosszabb. Mondjuk nemreg kostoltam az epres tomegnovelojuket az 10/10 :D
  • veszelka
    #31221
    nekem 12,5 kg ízesített volt 49000, 5 nap alatt hozták ki.
  • Gaba94
    #31220
    köszi
  • Darth Sith
    #31219
    dupla adag hotblood? :)
  • DarkHorSe
    #31218
    Nekem 2 het volt mire kiszallitottak, de karacsonykor rendeltem 2 unnep kozott. Szallitasi dij nemtudom mennyi, x font felett igyenes.
  • Gaba94
    #31217
    mennyi ott a kiszállítási díj, ill. mennyi idő alatt hozzák ki a terméket?
  • DarkHorSe
    #31216
    myproteinen van, ez azt eszem
  • Dizson
    #31215
    Egyébként lehet valahol kapni ízesítetlen fehérjeport?
  • Succor
    #31214
    Nem árta néha kardiózni is nem csak gyúrni :D
    Amióta edzések közt bicózok, futok nincs semmilyen problémám, pedig régebben 1 lábnap után kapkodtam rendesen a levegőt.
  • Dizson
    #31213
    Most először fordult velem elő, hogy 1 hét kihagyás után melledzésnél, mintha szívroham előtti állapotom lett volna. Nehéz megmagyarázni, de amikor kinyomtam a súlyt - nem akarok hülyeséget mondani - akkor mintha kiömlött volna a vér a szívemből, szétdurrant volna és kicsit (nem fájdalom) mintha kiment volna belőlem az erő, enyhe remegés, émelygés. Úgy éreztem, hogy bármikor összeeshetek. wtf? ez kimerültség vagy mi?

    Kaja megvolt 1 és fél órával előtte
    Légzésre odafigyeltem
    Forma megvolt. wtf.???
  • Gaba94
    #31212
    Na, rendelt már valaki innen? :)
  • Tyler1
    #31211
    Véget ért a 2 hónapos HST programom. Így elsőre nekem bejött, sokkal intenzívebb és sokoldalúbb volt a megszokott osztottnál, nem volt az a monoton érzésem. Eléggé kitudja lökni az embert a komfort zónájából, főleg az utolsó hetekben. Kezdtem 40-45 perces edzésekkel, a végén már túl voltam a 2 órán is edzésenként. Erőben sokat lehet vele fejlődni, de tömegben is 8 kilót hoztam a 2 hónapban, kajára mondjuk annyira nem figyeltem, az alapok rendes forrásokból származtak, de nem nagyon ügyeltem, hogy mennyi fehérjét, ch-t viszek be. Volt amikor csak napi 2-3 kajám volt, néha sikerült 1-1 kaját csak szeméttel megoldanom, volt hogy belenéztem az éjszakába párszor, ami alatt abszolút nem is ettem, szóval egy minőségibb, nagyobb odafigyeléssel végzett étkezéssel többet kilehetett volna hozni belőle. Szerencsére ez a 8 kiló azért minőségben jött, zsírt szinte alig hozott, mert heti 3 kardiót is beiktattam, hol bicaj, hol box edzés formájában.
    Most visszatérek majd egy ötvözött programra pár hétre, próbálok még némileg javítani a formán, aztán lehet diétában ismét visszaállok hst-re, mert sokkal több kalóriát éget el az osztottnál, és véleményem szerint erőmegtartásban is lényegesen jobb megoldás lehet.
    Aki nem próbálta, az tegye meg, lehet nem mindenkinél működik, de legalább kicsit feldobja a néha egyhangú edzéseket.
  • veszelka
    #31210
    győrben hol szoktál edzeni?
  • Neoncsoves
    #31209


    Írok privit!
  • Roger6
    #31208
    Ezzel semmi baj nincs, ha 45-el megy, akkor annyival megy. Mivel testépítés, ezért irreleváns a súly. Hidd el, nálunk a teremben vannak olyan emberek, akik 120-al "szériáznak" (szóval semmi köze a szabályossághoz), aztán ledobják a felsőjüket, és pózolnak a tükörben - miközben úgy néznek ki, mint a teleszar búvárruha. A testépítés nem erről szól.

    Látom Dunaújvárosban laksz, legalábbis az adatlapod szerint. Győrből 1 óra 44 perc alatt lehet eljutni busszal menetrend szerint. Jövő hónap elején szívesen leutazok hozzád / hozzátok a barátnőmmel egy edzés erejéig, és benyomunk egy fasza mell edzést + tricepsz. Ez azért lesz jó, mert te is tanulsz újakat, és mi is. Meg onnantól nem csak egy virtuális logó leszek számodra, hanem tudod társítani a szöveget egy archoz.

    Ha érdekel a dolog, akkor privátban folytatjuk a témát.
  • Neoncsoves
    #31207
    Köszönöm a kifejtett választ, az erőnövelő edzést mindenképp belerakom az edzéstervembe. Egyébként én már túljutottam az egomon, lehet röhögni, nekem 45-be is max 6 megy bele piramisozáskor :D Szar volt a vázizomzatom, sokat kockultam és hanyagoltam a mozgást és régen se voltam az izmos alkat, inkább vékony. Most meg 88kg vagyok tömegelés vége felé és kezdem úgy érezni, hogy már az alapizomzaton kezdek túllépni (ergo kezdek úgy kinézni mint egy olyan ember, aki edz is :D)
  • Roger6
    #31206
    Nem. :) Kicsit félreérthető volt, amit mondott. Az erőemelő edzéseknél a fekvenyomások között 10-15 perc is eltelik azért, hogy a következő sorozatot újra a maximális erőbedobással tudják végezni. De ha figyelmesen végignézed, testépítő szempontból a szériázás nem hatékony módszer, inkább átmozgató / felzárkóztató edzésekre használják őket.

    Szóval erőfejlesztésre a piramis a jobb választás, ha nem erőemelő vagy. Az erőemelők meg amúgy is az idejük 90%-ban a három alap gyakorlatot művelik, egy testépítőnek viszont az izmok kidolgozottsága a lényeg (ezért rengeteg feladatot végeznek egy-egy izomra), és jóval kevesebb pihenőt tartanak két gyakorlat között

    Pár hete linkeltem egy cikket az erőnövelésről pl. fekvenyomásban. Mondjuk ha 100-al nyomsz fekve, akkor az általános sorozat így néz ki kb: 50 x 20 (bemelegítés), 80 x 12, 90 x 10, 95 x 8, 100 x 6.

    Az "erőnövelő" edzésben valahogy így néz ki (ahol az ismétlés számok közel hasonló mennyiségűek): 80 x 6, 85 x 6, 90 x 5, 95 x 5, 100 x 3, 105 x 2, 110 x 1

    Sima szériázásban megmozgatott súly: 3120 kg
    Erőnövelő szériában megmozgatott súly: 2535 kg

    Mint látható, mire odajutsz a 100 kg-hoz, jóval több energiád van még, ezért tudsz feljebb menni súlyokban. Az erőnövelő edzés során a sorozatok nagyobb részét végzed nehéz súlyokkal, ezért erőnövelő hatása van. Ezt elég havi egyszer csinálni, szóval minden 4. héten, a többi lehet alap edzés.

    Én nem rég kezdtem ebbe bele, és azt kell mondjam, hogy hatásos eddig a dolog. Persze a nagyobb súlyok miatt a sérülés veszélye is nagyobb, ezért fokozottabb odafigyelést igényel.

    Ami a legfontosabb a teremben: az ego-t mindig tedd félre a gyakorlatoknál. Ne azért rakj fel egyel több tárcsát mindkét oldalra, mert az húde jól néz ki, vagy mert menőzni akarsz. A te célod, a te tested. Senki és semmi más nem számít. Ez nem személyesen neked ment, csak úgy bele lőttem a nagyvilágba.
  • Bazsalusz
    #31205
    szintén
  • DarkHorSe
    #31204
    sulyban fejlodni ugy lehet hogy tobbet eszel, meg az alapgyakorlatokra jobban koncentralsz, tobb figyelmet forditasz(felhuzas, guggolas, fekvenyomas)
  • Neoncsoves
    #31203
    Erőnövelés = magasabb súlyokkal való munka? Ezzel a részével valahogy sosem foglalkoztam. Tehát én mondjuk tömegelek, de nagyon ergya súllyal megy a fekvenyomás és szeretnék fejlődni súly terén, akkor erőnövelő edzést (szériázást) nyomassak inkább? Vagy az a véleményetek, hogy piramissal is lehet fejlődni súlyban?
  • Roger6
    #31202
  • Roger6
    #31201
    Szerintem itt sokan félreértelmezik ezt a dolgot. A motiváció nem ahhoz kell, hogy "lemenjek és tegyem a dolgom" - ezt mindenki megcsinálja. Az ezen túl mutató dolgokhoz kell.
  • DarkHorSe
    #31200
    Nekem nincs szuksegem ilyesmi motivaciora, lemegyek tudom a dolgom, aztan meg is csinalom. Zenet utalok kozben hallgatni mert nem tudok koncentralni megfeleloen ha ordit valami a fulembe, beszelgetni se nagyon szeretek senkivel kozben :D
  • 0Fritz0
    #31199
    A családon belüli pedofília büntetendő!
  • veszelka
    #31198
    az én motivációm, hogy egy leányismerősöm fenekére gondolok az utolsó nehezebb ismétléseknél :)
  • Panzermeyer
    #31197
    Én azt gondolom, hogy igazából a motiváló edzésvideók alapjában véve nem hülyeségek, csak annyi a bibi, hogy manapság még az igénytelen és tehetségtelen emberek is edzésvideókat akarnak csinálni. Mindenki látott már ilyet, úgyhogy tudja miről beszélek. És lehet másként is csinálni. Ott vannak Zashni videói, azoknak a többsége egészen jó.

    Ami anno rám igazán nagy hatást gyakorolt és több edzés előtt is megnéztem: Muscle Factory (Classic 1). Most megnéztem újra, és bár nem a legjobb, de a zene nagyon ott van, és a képeket is sikerült összhangba hozni a ritmussal.

    A fizikai meló melletti edzésről pedig annyit, hogy én éveken át csináltam. Sokszor fáradt voltam, de akkor is megcsináltam. Ezerszer jobban is néztem ki, mint most, amikor még időm is lenne rá. De most meg olykor éjszakázok... :-/
  • Darth Sith
    #31196
    én nagyrészt egyetértek a "sárga" oldal véleményével és veled is. Én nagyon ritkán nézek meg egy-egy videót, mert szimplán nincs rá szükségem. Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy lemegyek a terembe, és edzés elején, egy 10 perc melegítő séta alatt szépen fejben ráhangolódok az edzésre, elképzelem, hogy milyen gyakorlatokat fogok végrehajtani, melyiket hogyan, mi a cél mára, mennyi és hogyan ment múltkor, és az egészet lejátszom magamban előre, és ezek alapján kitűzöm az aznapi célokat. Végig gondolom, hogy eddig miért csináltam, mik az aktuális céljaim, hova akarok eljutni és ehhez az adott nap mit kell megtennem. Nekem ez bőven elég.

    Persze néha ettől még egy-egy videó beleférhet, de szerintem ez inkább fejben dől el, és képesnek kell lenned arra, hogy magadtól ráhangolódj az edzésre. Ez kb olyan, mint azok akik cucc nélkül nem tudnak bulizni, jól érezni magukat, pedig simán lehet.
  • Roger6
    #31195
    "Sima" meló mellett is kell a két edzés, meg van magánélet, és sorolhatnám. Ez hülye indok.