33479
12316971501353788406.png
  • Mr Green
    #10647
    aha:) kellemes:(

    szóval sok sikert!! Én szeptemberbe kezdem ujra komolyan a tömegelést:)
    Hát fontos az edzés de nem annyira mint a kajálás:) Tény hogy kell edzeni de nem kell tulzásba vinni:) majd én is beszámolok oktober közepe fele hogy állok:)
  • Frayer
    #10646
    Na minden esetre, nemsokára megint belevágok az edzésbe és a fejlődésbe.
    Az utóbbi időben volt egy kis tartozásom az államnak, fél milkómba került az hogy valaki más nevében vásároltam pár ezer forint értékben az ő beleegyezésével, és neki. De ez nem tettszett az államnak és ennek az elintézése fél milkámba került.
    Na mindegy, most hogy elintéztem, megint elkezdek edzeni, és egy új edzésprogrammal fogok készülni, új és friss elméleti tudás segítségével.
    Majd meglátjuk miről tudok beszámolni.
  • Mr Green
    #10645
    szia Frayer!

    Tévedésben élsz:) Kapsz uj infot hobby gyurosok is simán tolnak heti szinten 750mg 1000mg tesztot plusz deka vagy ez az:) van alapja persze amit irsz sok a barom ott is akinek pénze van:)) De azért a külföldi profik ha az életvitelüket nézed már akkor is elégé ott vannak. Egy buta ember segitség nélkül csak kokszal nem lesz sehol hiába tol napi 1000mg-at
    ha nem tudd edzeni és föleg táplálkozni!! Ha nem fejlödsz akkor meg tuti a kajálásodal van gond aki erre azt mondja nyomj több cuccot valüszinü hülye vagy töle veszeik a cuccot:DD:D Programozás viszont jóó:)
    Föleg ha komoly szinteken nyomod akkor marha jól kereshetsz.
  • Kaká22
    #10644
    Hello mindenkinek!Én egy év alatt lefogytam 106kg-ról,69-70-re,de nem gyúrással!Szeretném elkezdeni a gyúrást,csak teljesen tanácstalan vagyok!A célom az izom fejlesztés!Milyen gyakorlatokat kell végeznem és miből mennyit kell ennem ahoz hogy látszódjon vmi?Előre is köszi!
  • Frayer
    #10643
    vagy vegyél ricinus olajat
  • Frayer
    #10642
    Az eszenciális zsírsavak is nagyon fontosak, ha tömegelsz ha szálkásítasz.
    Vegyél lenmagolajat, és halolajat, ezek mind többszörösen telítetlen zsírsavak, alpha liponsav, omega 3-7-9, dha. Ezekből elég szerintem napi egy-egy evőkanállal.
    Ha a halolajtól fintorogsz, mártogasd fel kenyérdarabbal és úgy edd meg.
    Hosszútávon kurva jó és megéri használni, és olcsó is.
  • NZiM
    #10641
    Köszi, meg fogom próbálni a fehérjét.
  • megalodon
    #10640
    Sziasztok!
    Tanácsért fordulnék hozzáértö emberkékhez!
    185cm vok és 70kg szeretnék pár kilo izmot pakolni magamra,nm tom hogy kéne erösiteni v.mit kéne enni.
    aki tud lécci segitsen!
    Köszönöm!
  • juzosch
    #10639
    Az alaptáplálkozás mindenkinél tökugyanúgy néz ki, ha nem tömegnövelni akarsz, akkor csupán annyi, h nem kell olyan sok CH.
    Tápkiek amit mindenképp érdemes: tejsavófehérje, és valami ütős multivitamin. (scitec 100% whey pro + multi-x például).
    A turmixnak a por a lényege:) Az a turmix, ami nem porból van, nem turmix:) (legalábbis nem az a fajta ami nekünk kéne)
  • NZiM
    #10638
    Hello.
    Tanácsotokat szeretném kérni. Heti 5-6 nap végzek edzést (küzdősport, sajátsúly gyakorlatok), szeretném megreformálni egy kicsit az étkezésemet az egészség és a sport jegyében. Tehát nem célom hogy nagyra nőjek.
    Milyen táplálékkiegészítőbe érdemes befektetnem, ill. van-e olyan megoldás, hogy saját magam készítsek valami turmixot, porok nélkül?
  • Frayer
    #10637
    A koksz az nagyon sokat segít.
    Azt is tudni kell,hogy az átlag koxos hobbi testépítők, a legtöbbje, heti csak pár 100 milligrammos adagokat tol max, akár tesztó, deca, masteron, vagy napos legyen, a legtöbbje meg sem közelíti a heti 1000 mg ot. Ellenben a profi testépítők többsége meg nem megy le heti 1000 milligramm alá, és ők stackekben nyomnak egyszerre vagy 4-5 féle drogot. Hatalmas a kockázat és ez természetesen azzal jár hogy akár évtizedekkel is megrövidítik az életüket, ezt ők elfogadják, és ennek tudatában csinálják magukkal. Mondhatni azt hogy 10-20 évet elcserélnek az életükből néhány verseny miatt. Tehát mondhatni azt,hogy kívánják, akarják a drog következményeit.
    Mint mondjuk a rabló is, aki elmegy rabolni, tudja hogy törvény ellenes, de elfogadja a szükséges rosszat, és megcsinálja. Aztán a bíróságon már úgy kezelik,mint aki kívánta a tette következményeit, mivel felkészült a cselekményre "hirtelen felindulásból nem lehet bankrablást előkészíteni".
    Tehát kívánta a börtönbe jutás "nagy-valószínűségű" következményét is.
    Az én szememben ezek a "profik" segghülyék, és én csak mosolygok rajtuk, de másoknak ez a példakép. Ez sem objektív, csak az én véleményem.
    De tény hogy majdhogynem intravénásan nyomatják már magukba a szintetikus cuccokat. Aki ezt bevállalja, abból könnyen lehet profi, bután is.
    Amúgy meg nem hivatásom a testépítés, és sportorvosit sem végeztem, most fejlesztő mérnökösködöm, a programozás az én igazi területem, csak mivel érdekel a testépítés, az utóbbi napokban is olvastam napi 1-1 órácskát a témába vágó dolgokról. Meg általában is, ami van a témában azt elolvasom ha mond valami újat. A magyar lapok mindegyikét elolvastam már. A tesztoszteronon voltak a leghasznosabb infók, okos emberek írnak cikkeket, tudományos alapokra és sok éves tapasztalatra alapozva. "és nem mondanak olyat hogy ne gondolkozz, csináld" mint a b.builderen egyesek, ahól lenézik azt ha valaki tudatosan próbál meg edzeni és okostóninak nevezik azokat akiknek van edzésfilozófiájuk és a legjobb utat keresik a fejlődéshez.
    Egyesek ezt a problémát könnyen orvosolják: nem fejlődsz kellő mértékben? Gecc, nyomjá 200 mg al többet, akkor már biztos menni fog. Ehhez gondolkozni persze nem kell.
  • Mr Green
    #10636
    szeva Frayer!

    Azért túlzás ezt állítani a profikról ennyi erövel akkor mindenki aki kokszol profi lehetne ugye bár?! De mint tudjuk nincs annyi profi:))))

    szóval azért csak sejtik hogy kell kajálniuk meg melyik edzés megfelelő számukra.

    Te mivel foglalkozol nagyon szakirányuak mostanába a hozzá szolásaid.

    jó hétvégét
  • Frayer
    #10635
    Prior exercise increases subsequent utilization of dietary fat., Medicine & Science in Sports & Exercise. 34(11):1757-1765, November 2002. :

    Ez a tanulmány az alacsony és magas intenzitású kardió edzés hatását vizsgálta az edzés befejezése utáni órákban. Szemben a legtöbb fogyással kapcsolatos tanulmánnyal, itt nem elhízott, inaktív alanyokat alkalmaztak, hanem normál testsúlyú és közepesen aktív személyeket, így az eredményeknek több haszna van az egészséges sportoló emberek számára is. A cél az edzés utáni zsír oxidáció (elégés) mértékének meghatározása volt. Az amerikai táplálkozásban leggyakrabban előforduló két zsír, a palmitinsav és az olajsav sorsát kísérték figyelemmel. Hét 26 éves női tesztalannyal szobakerékpáron alacsony és magas intenzitású edzést hajtattak végre, valamint kontrollként volt edzés nélküli mérés is, hogy az alap viszonyítási értékeket meghatározzák. Az eredmények azt igazolták, hogy az intenzív kardió után még 11 óráig jelentősen magasabb volt a zsírsavak elégése, mint a másik két szituációban (alacsony intenzitás és edzés nélkül). Szám szerint 49% szemben a 39% és 34%-kal. Érdemes megfigyelni, hogy az alacsony intenzitás és a nem edzés között milyen kis különbség van!

    Ezekután ha valaki nekem itt a kényelmes aerobot választja annak lerúgom a fejét. Csupán mert nekem fontosabb az ti edzésetek mint nektek, akik bele se néznek a szaksajtóba, szaktanulmányokba és hülyén neki állnak tönkre tenni az egész edzést.
    A HIIT, intervallum edzésnél is megfigyelték azt a jelenséget hogy az edzés után egész nap egy megemelkedett szinten pörög az anyagcsere ami kalória minusz esetén az átlagosnál jelentősen több zsírt éget el, kiemelkedően magas izommegtartási szint mellett.
    Egyértelmű, ha rendesen pörgeted magad, intenzíven, akkor mi jön le a szervezet számára???
    Nincs elég tápanyag, de mégis intenzíven kell dolgozni. Azt értelmezi hogy Dolgozz vagy meghalsz. Proteint nem égethetek mert kell az izom hogy elég erős és gyors legyek hogy elkapjam a vadat "evolucio". Mivel a legutóbb is nagyon intenzív volt a munka, ezért készülnöm kell hasonló megterhelésre, mert ezen állhat vagy bukhat a napi étkezés "vadászat sikere" Ezért fokozzuk az anyagcserét, az éhezés ellenére, mert nem lehetünk lassúak, gyorsnak, erősnek és ébernek kell lennünk. Tehát az energiát, a még megmaradt zsírraktárból fedezzük, és majd visszapótoljuk ha már sikerült elkapni valami nagy állatot amiből hetekig is jóllakunk.

    Erre van beállítva a szervezetünk és ennek tudatában kell úgy edzenünk hogy a céljainkhoz megfelelő módszereket követünk a maximális siker érdekében.
    Aki a célokat akarja, annak az eszközöket is akarnia kell.
  • Roman
    #10634
    juzosch, azért meg lehet másképp is oldani.

    pl. pár hét diéta után anyagcsere visszapörgetés, meg hasonlók. Nem beszélve arról, hogy egy tiszta diétás étrend ált. több kajából áll, mint amennyit előtte evett a delikvens, csak éppenséggel ésszerűbb étkezési terv, mint amit előtte folytatott.

    Én most figyeltem 2 hétig a kortársaim étkezési szokásait. Néha napokig alig esznek, de izegnek-mozognak, aztán van, hogy napokig csak ülnek a seggükön és tömik magukba a cukrot.

    amúgy meg. ez valami tényféle :-S ha egész nap strandolnak, fociznak, kirándulnak, akkor "elfelejtenek" enni, de amikor meg be vnnak zárva mondjuk buszra 32 órán át, folyamatosan esznek.. szendvics után kóla, majd benzinkútos pihenőn vesznek jégkrémet, csokit, energiaitalt (nemlájtot) és jöhet az is.

    rohadt rendszertelenül kajálnak az emberek.

    De azért számolgassunk. Ált. ttkg-ra 30 kcalt javasolnak diéta elkezdéséhez, ami egy 100 kg-os személynél 3000 kcal. A chipseszacskókon napi 2000 kcal-ás étrendet említenek mindig, meg a kólásüvegen is.

    egy 3000 kalóriás, diétás étrend egész napra stabilan tartja a vércukrot, telítve a gyomrot, megadja az összes tápanyagot, nem éheztet, anyagcserét is pörget, emésztést is segít, összehasonlítva egy ösztönös éheztetésszerű fassággal, vagy a 90 napos valamivel :o)
  • juzosch
    #10633
    ja aztán szerencsétlen pusztuljon meg mire leadja az összes zsírt, és veszítse el a kedvét egy életre az egésztől...
    Vannak határok, amik közül semmiképp sem érdemes kimozdulni.
  • Roman
    #10632
    ez a zsíreloszlás tényleg nagyon különös..

    a vállam-mellem tiszta csík, a hátam is, combom barázdált, köldök alatt 2-3 eret ki lehet venni néha, de köldök felett mintha összegyűlt volna a zsír, a derekamról (alsó hát) nem is beszélve..

    másnak meg feleennyire nem száraz a háta-válla, de a hasa meg bezzeg..

    de most elégedett vagyok :D lassan növök csak, nagyon lassan. de egy endomorf ne is akarjon gyorsan nőni.. mert agylobot tudok kapni, mikor a rphadtdagadt, 30% testzsír körüli kezdőnek tanácsolják, hogy előbb növeljen tömeget, zabáljon hat gramm per ttkg szénhidrátot :o)
  • FOXX supreme
    #10631
    #10587 ?
  • Frayer
    #10630
    akarom mondani 50% ch
  • Frayer
    #10629
    Még egy testkompozíció faktort említenék szerintem ami még nagyon fontos, az a kaja makronutriensek aránya. Szerintem ami ideális tömegeléshez az 30%PRO - 40% Ch - 20% Fat. De más szerint meg más a jó arány.
  • Frayer
    #10628
    "írjatok már valami kemény tömegelős edzést"
    Látod, ezért nem tudsz fejlődni izomnövelésben.
    Esküszöm ez valami tömeges halucináció hogy azt képzelik az emberek hogy ha sokat edzel nagyobb leszel. Hát el kell hogy mondjam a lesújtó igazságot.
    Az edzéstől semmivel sem leszel nagyobb. Épp ellenkezőleg, az edzés +kalóriát éget, amitől ha lehet kisebb leszel ugyan annyi bevitt kalória mellett.
    Az edzés csupán egy jelzés amit te tudatosan váltasz ki, ami csak ingere az izomnövekedésnek.

    Amit tenned kell: fokozni a bevitt kalóriákat.
    Utána ha azt észleled hogy túl sok zsír jön fel kevés izom mellett az több faktor együttes hatása, amin nem lehet változtatni az a genetikai testösszetétel meghatározó faktor "vannak ekto, mezo és endomorf testalkatok genetikailag" a másik faktor az edzés, amin viszont tudsz változtatni.
    Tehát ha kiváló az edzésmódszer rendszered, akkor maximalizálni tudod az izomépítést minimális zsír lerakódás mellett, de csak addig a pontig ameddig a genetika engedélyezi számodra.
    A legtöbb ember szarul edz, és szarul is kajál.
    A profik egy nagy része, szarul edz, nem eszik folyamatosan úgy ahogy pedig kellene, ezeket viszont nagyszerűen ellensúlyozza a rengeteg bevitt mesterséges anyag, kox. Amiket én a bbtv-ben látok "profi" bodysoktól, néha azért megmosolyogtat.
    Még ide tartozik az is hogy én sem eszek megfelelően, és nem edzek most egyáltalán. Kicsit lesújtott a múltkori fél millás inkasszó, amiből mostanában fogok felállni. :)
  • Darius89
    #10627
    helló.lassan 1 éve edzek és szinte csak erőbe jövök.ha tudtok írjatok már valami kemény tömegelős edzést.vagy ami nálatok működik.kajálos tanácsokat is meghalgatnék.előre is kösz
  • Frayer
    #10626
    Szerintem ha innen neki állsz tömeget növelni, gyorsan túlzsírosodhatsz megint.
    Én azt csinálnám, hogy lejjebb vinném a testzsírt 10%-ra. Az a pont amikor már jól kivehetőek a haskockák is, nem úgy értem hogy ha megfeszíted, akkor halványan látszódik hanem hogy már van definíciója, normálisan lehet látni. Akkor olyan 10% körül vagy. Én nem hiszek ezekben a testzsírszázalék mérőkben, mert mindenkinek más a zsíreloszlása, de legfőképpen a lányoknak. Van akin alig mérsz bőr alatti zsírt a has tájékán közben meg majd szét reped a combján és a seggén a bőr a sok zsírtól. Valakinek meg szúnyog lábai vannak közben olyan gyomra mint a kungfupandának, hogy ha beleboxolsz, könyökig eltűnik a karod.
    Na a lényeg,hogy vidd le 10% ra és onnan tömegelj míg eléred a 17% ot.
    Van aki olyan keveset zabál tömegnöveléskor hogy el sem éri ezt, és nagyon lassan de biztosan akarja elérni a célját. De sokaknak az meg túl lassú.
    És szerintem is. Tömegeléskor egyél sokat, nőj nagyra, és ne csinálj gondot belőle hogy közben jön fel a zsír is, mid addig amíg több izom jön fel mint zsír. Ami függ az étkezésedtől és az edzésedtől is.
  • SAFIII
    #10625
    Hi!!!
    ha valaki aki soha nem szedett semmi extra cuccost elekzd magában kreatint szedni lesz valami értelme??teljesitményben gonodlom nem izomnovekedésben
  • juzosch
    #10624
    a 14% sztem teljesen optimális a fejlődéshez.
  • iko
    #10623
    Már egy ideje 14% testzsír körül mozgolódom (van egy ilyen kis kézi műszer ami méri, bár nem tudom mennyire pontos), és nem nagyon akar lejjebb menni. Eddig laza diétával 23% testzsírról vittem le ide 15 kiló fogyása mellett 6 hónap alatt (közben csak otthon tornáztam, fekvenyomtam meg futottam).
    Szerinted érdemes még próbálkoznom lejjebb vinni kb. 12%-ra kőkemény diétával (esetleg valami zsírégető szerrel) vagy kezdjek végre tömegnövelni?
  • viizo
    #10622
    őőő, és mégis szted akkor kinek ajánlott edzeni?
  • zotja
    #10621
    neked nem ajánlott az edzés
  • Frayer
    #10620
    Az a baj hogy otthon nincsenek 20 kilós tárcsáid, és nincsen guggolókeret sem. Sem fekvenyomó pad. Nincs más választás, el kell menni a konditerembe.
    Minden amit eddig csináltál otthon, nem volt hatékony a te szempontodból.
    Én úgy csinálnám,hogy teremben, heti 3X teljes test edzés. 3 hónapig, majd 5-6 hét pucoló diéta. Ha befejezted, kurva nagy lesz a különbség a mostani énedhez képest. Végülis sokkal izmosabb leszel kockás hasakkal.
  • Mr_no_NaMe
    #10619
    Sziasztok!
    Mivel itt a nyár (már egy ideje), és sok a szabadidő (és kevés a kötelező mozgás) ezért úgy döntöttem ki kéne szálkásítani magam.
    Mivel nincs suli ezért fele annyit se mozgok mint eddig. Gép előtt rohadó típus vagyok és ezen változtatni akarok. 180 magas vagyok és 70 kiló.
    Összeírna nekem valaki egy otthoni edzésprogramot amit naponta meg kell, hogy csináljak és az eredmény már 2-3 hónap múlva is látszana? Jelenleg felülök, 4 kilós súlyzókat emelgetek míg le nem szakad a karom és fekvőtámasz majd 1 jó nagy kör futás. Ez lehet, hogy jó lenne de biztos van itt tapasztaltabb aki össze tudna nekem írni egy olyan otthoni edzést, amivel gyorsan, arányosan és hatékonyan fejlődnék. Leginkább alkarra kéne gyúrnom és hasra. Egyáltalán nem vagyok dagadt, és épp ezért nem lenne olyan nagy munka a kockahas kimunkálása amit nagyon szeretnék :)
    Legalábbis egyszerűbb mint egy sörhasú embernek :)
    Légyszi valaki segítsen :)
  • Frayer
    #10618
    Az összes tömegnövelő cukros, még a vitargo is a nagy molekula súlyú szénhidrátjával az is csak cukor. Ezek kurva gyorsan felszívódnak és amit nem tud elégetni a szervezet abban a kis időpillanatban, szépen beraktározza a zsírraktárakba. Amihez meg már csak akkor fog nyúlni a szervezet ha megvonod a kalóriát és átkapcsol a szervezet vésztartalékra. A legtöbb izomépítés a legkevesebb zsírraktározás mellett az úgy.n Sweetpoint nál érhető el. Ahol a szervezet a legjobban érzi magát, se túl zsíros, se túl sovány. Pont a legjobb anabolikus állapot. Ez olyan 12-17% testzsír körül van. De ezt a pontot pont azért mert olyan jól és gyorsan megy az izomfelpakolás könnyen és gyorsan magad mögött fogod hagyni.
    Ezért a legjobb módszer szerintem az hogy, 3-4 hónap tömegnövelés, majd 4-5 hét diéta amivel visszatekered a szervezetet a sweetponthoz, hogy megint jól tudj fejlődni, és így folyamatosan tónusban is maradsz, egész évben egy jó formát tudsz hozni a maximális fejlődés mellett.
    Volumasst felejtsd el. 100 forintos cukrot megveszed ezrekért. Akkor inkább keverj össze magadnak egy szuper jó tömegnövelő tápot.
  • iko
    #10617
    Úgy értem van e olyan kiegészítő ami segít, hogy ne jöjjön fel annyi zsír, mivel hajlamos vagyok a zsírosodásra. Szóval pl ha fele -fele arányban jönne fel zsír és izom az nem lenne jó.
  • PyRex
    #10616
    őszintén drukkolok Neked!!
  • Frayer
    #10615
    Nem, egyszerűen csak megírom a tömörítő programomat, majd írok rá egy új médiaformátumot. Aztán ha készen vagyok még kisebbek lehetnek a filmek amiket letöltesz, vagy ugyan azon adatméretben még szebbek, nagyobb felbontásúak lesznek a filmek.
    Lehet egyből opensource lesz, hogy mindenki ingyen használhassa. Talán lesz belőle egy kis pénz is számomra.
  • Jobson
    #10614
    akkor irány a Nobel-díj?
  • Frayer
    #10613
    Isten új lenyomata. Ezt a formát látom minden vizsgált adatban. Akkor is látni ha pénzt dobálok fel és annak az értékeit vizsgálom, akkor is ha a számítógép véletlenszám generátorával játszok, akkor is ha statikus jelet veszek fel a rádióból, és a hullámforma adatszerkezetét vizsgálom, akkor látni ha direkt megpróbálok rendezett adatszerkezetet létrehozni, vagy egy szöveges filet veszek alapul.


    203 8 50 6400 0 0 1 1 1 1 1 1
    204 8 50 6400 0 0 1 1 1 1 1 0
    205 8 50 6400 0 0 0 0 1 1 1 0
    206 8 50 6400 0 0 1 1 1 1 0 1
    207 8 50 6400 1 1 1 1 1 1 0 1
    208 8 50 6400 1 1 0 0 1 1 0 0
    209 8 50 6400 1 0 0 1 1 1 1 0
    210 8 50 6400 1 1 1 1 0 0 1 0
    211 6 199 6368 0 1 1 1 1 0
    212 3 1592 6368 1 1 1
    213 2 3182 6364 0 1
    214 3 1588 6352 1 0 1
    215 4 794 6352 0 1 0 0
    216 4 793 6344 0 1 1 1
    217 7 99 6336 0 0 0 0 1 1 0
    218 7 99 6336 0 0 1 0 0 1 0
    219 2 3167 6334 1 1
    220 5 394 6304 1 0 0 1 1
    221 3 1575 6300 1 1 0
    222 3 1573 6292 0 1 1
    223 5 393 6288 0 1 1 1 0
    224 5 393 6288 0 1 0 1 0
    225 5 393 6288 0 0 1 0 1
    226 1 6286 6286 1
    227 7 98 6272 1 1 1 1 0 1 0
    228 7 98 6272 0 1 0 1 1 0 1
    229 7 98 6272 1 0 0 0 0 1 1
    230 7 98 6272 0 0 0 1 1 0 0
    231 7 98 6272 0 0 0 1 1 0 1
    232 6 196 6272 1 0 0 0 1 1
    233 6 196 6272 0 0 0 1 1 0
    234 5 392 6272 1 0 1 0 1
    235 7 98 6272 0 1 0 0 1 1 0
    236 7 98 6272 1 0 1 0 0 1 0
    237 8 49 6272 0 1 1 0 0 0 0 1
    238 8 49 6272 1 1 0 0 0 1 1 1
    239 8 49 6272 0 0 0 0 1 0 0 1
    240 8 49 6272 0 1 0 0 1 0 0 0
    241 8 49 6272 0 1 0 1 1 1 0 0
    242 8 49 6272 1 1 1 0 0 0 0 1
    243 8 49 6272 0 0 1 0 1 0 0 0
    244 8 49 6272 0 0 1 1 1 0 0 0
    245 8 49 6272 1 0 1 0 1 1 1 0
  • Frayer
    #10612
    Egyszerre tömeget növelni és zsírt égetni NEM LEHET.
    Csak nagyon speciális esetekben fordul elő ez a jelenség és akkor sem épül fel izom és ég el számottevő zsír.
  • Gyúrógép
    #10611
    Zabálni kell hozzá nem zsirégető pff
  • juzosch
    #10610
    Pl Scitec Volumass 35 professional
    zsírégető az a tömegnöveléssel ellentétes hatású, úh nem kéne:)
    vitamin meg nem a tömegnöveléshez kell ,hanem úgy egyáltalán.
  • iko
    #10609
    pontos terméket esetleg?
    kell hozzá zsírégető vagy vitamin?
  • juzosch
    #10608
    Tömegnövelőt