33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #10687
    a 20 kilós alatt a 20 ezreset értettem ami 5 kilós
  • Panzermeyer
    #10686
    Milyen 20 kilós savóról beszélsz te Frayer? :)
  • Frayer
    #10685
    A 100 grammhoz még tegyél egy nullát és minden nap legyen meg.
    De válassz valami soványabb húst.
  • berto17
    #10684
    100g marhahús+ 65g rizs+zöldség ez egy héten legalább kétszer megszokott lenni!
  • Gyúrógép
    #10683
    A kajád egy nagy lófasz, először azt kellene rendbe tenni nem tömegnövelővel szarakodni




    Alapismeretek
  • Tmac
    #10682
    én akkor már inkább ezt ajánlom http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=3697 ebben kevesebb cukor van vagy még talán a vm35 bár abban szerintem kevés a szénhidrát (rajtam pl nem sokat dobott idáig) bár ha nagyon számít az ár akkor a Whey Gainer-t vedd meg...

    Igazából szerintem tömegelésnél a genetika is nagyon közrejátszik hogy mennyire vagy hízékony...
  • berto17
    #10681
    vagyis frayerr bocsi:D
  • berto17
    #10680
    reggel: 3-4 tójásbol rántotta, egy kis 100 gram zabpehely banánal,

    ebéd, változó de mindig valami hús.

    vacsóra vacsoára is ugyananyit eszek mint ebédre. pontosan nemtudom mennyit de kb 3-4 csirkemellet. riszel zöldségel. lefekvés előtt krémturó.

    Tmac akkor 8 rongyból most mit vegyek? mien az a 20 kilos savó? A whey gainerbe van adagonként 5 gram kreatin is!
  • Gyúrógép
    #10679
    A napi kajádat karcold már le ide lécci
  • Frayer
    #10678
    Ne ilyen hülyeségeket vegyél. Ha cukor kell akkor vegyél egy kilót a közértben és csinálj belőlle limonádét.
    A tömegnövelést a kalóriák fogják csinálni, nem a gain fast.
    A gain fasttól én már láttam embert elzsírosodni edzés mellett, de valami kegyetlenül.
    A legértékesebb kiegészítő és amire a leginkább szükséged van az a tejsavó, és egyéb fehérjék.
    A szénhidrátot meg ne ilyen cukros tömegnövelőkből vidd be, hanem természetes forrásokból. Sok fehérje, sok ch, némi jófajta zsírocska, növényi, többszörösen telítetlen,pl. lenmagolaj, és állatiból meg a halolaj, hogy meglegyenek az eszenciális zsírok.
    Ha válsztanom kellene a kettő közül akkor én egy harmadikat választanék, a sky-tech féle 20 kilós savót. szókat óccón
  • Tmac
    #10677
    én az oldódással úgy vagyok hogy ha nem marad a shakerben akkor már oké ha darabos egy kicsit kit izgat úgyis lent összekeveredik. Pont tegnap fejtettem ki a véleményem a pultos csajnak hogy pl engem a táp kiegnél az íz annyira nem motivál hogy fuhh ez most de finom. mert ha van hatásossabb de annyira nem finom akkor inkább azt veszem. Ő meg persze pont az ellentéte szerintem még a proteint is jbb úgy inni ha összevan turmixolva és ugye tejben finomabb mint vízben :)

    (először a vizet kell a shakerbe önteni majd utánna a cuccot és akkor tuti hogy összekeveredik)
  • berto17
    #10676
    Gain Fastba több a cukor , bár nemtudom ez olyan nagy baj e, de olcsobb! Viszont egyikröl sem tudom hogy oldodik vízbe.
  • berto17
    #10675
    valami szakértő véleménye kéne tápkiegel kapcslatban, vane gy ki zsém és azthiszem tömegnövelőt veszek, télen majd vitamint. Erre a ketőre gondoltam sztek melyiket?

    Whey Gainer http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=2677

    Gain FAst http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=507
  • Roman
    #10674
    én csak súlyzózást kiegészítő sportnak csinálnám őket, kicsit jobb kardiovaszkuláris edzettségért, vérellátásért, meg hogy kicsit más irányú terhelést is kapjon az izomzat :)
  • SeanJRRussel
    #10673
    Én azt mondom hogy szerintem heti 3X mennyél edzeni terembe hétfő,szerda,péntek és a maradék két napon ami a kedd és csütörtök pedig ússzál mert az legalább nyújtja az izmot meg szuflával is jobban bírod majd.Ha tömeget akarsz növelni akkor keveset ússzál mert én úgy gondolom h az úszást is nevezhetjük kardiónak.
  • Tmac
    #10672
    szerintem edzés mellé +1 sport bőven elég lesz mert ha mind a 3at úszás, edzés és a másik sport közel 100%osan fogod/akarod csinálni akkor mind testileg mind szellemileg elég hamar kifogsz égni
  • Roman
    #10671
    TÉnyleg, a tájékozatabbak :)

    szóval, ősztől szeretnék kicsit atlétikázni meg úszni a súlyzózás mellé.. vagy csak válasszak 1 más sportot? hisz némi regeneráció kell, és hát 1 nap atlétika 1 nap úszás-- akkor max 2 nap marad súlyzóra, ami szerintem kevés.

    szóval jobb lenne csak 1 kiegészítő sportot választani, vagy mehet heti 3 súlyzózás is, másképp elosztva? ^^
  • Atrium
    #10670
    noshát igen. tegnap este erre írtam egy velős választ, de elfelejtettem elküldeni aztán meg nyomtam egy restartot. na mind1. kerdiózni lehet tömegnövelés alatt is. bicikli futás úszás ilesmik. a lényeg hogy folyamatos, nem magas intenzitású (szóval nem sprint, hasonlók) körülbelül 2órás mozgás kell. naszóval érted te ezt :D ha kérdés van, csak írj.
  • zotja
    #10669
    remélem jol sikerült az edzésed.. ird le h mitcsináltál :) ha kedved van be is mutatkozhatsz
  • SeanJRRussel
    #10668
    Hali mindenkinek!
    Látom itt legalább vannak értelmes tájékozott emberek is a témában.Végre megtaláltam a topicot,igaz 1 éves tapasztalatom van az edzésekel kapcsolatban(tudom nem sok) de ha vmiben tudok segíteni valakinek akkor megteszem.Nah nem is szaporítom tovább a szót megyek edzeni,sziasztok!
  • Roman
    #10667
    tipikus, három dagadt gyerkőc edz most itt, régen elég sokat láttam őket a kocsmában, meg az utcán illumináltan, de nem baj.

    Egy haver behozott egy MD-t, ahol Lénárd Lajost mutogatá, hogy nézzük meg, milyen fasza, amikor én mondtam, hogy fullnaturál, soha nem szedett semmit. A zsírgombócok egyből nekiálltak, hogy "de ott a bocitápos reklám mellette, biztos van benne már egy pár vödörrel" "mit szed?" meg társaik. nem bírták felfogni, hogy a fehérje kaja, a glutamin se csodaszer, sőt, a szőlőcukorpor sem koksz.

    sebaj, a lényeget megmondták, az igazi úgy edzeni,hogy semmit sem szednek és semmit sem "bocitápolnak", mert volt egy haverjuk, aki csinált egy 100 szemes kúrát 7000-ből és leeresztett.. Kérdeztem, hogy mi köze a tápkieghez, de hát ezekről ennyit. Inkább hazahúztam a belem, úgyis végeztem már.

    amúgy észrevettétek, hogy akik használnak is tápkieget, azoknak 90%-a nem az alapokat (vitamin, protein, szőlőcukker, esetleg egy kevés kreatin az edzés utániba) hanem mindig kreatin-kúra, transzport, glutamin, tesztoszteron fokozó, hmb meg egyéb finomságokat csinálnak. Aztán persze a kaja egy nagy nulla, felszednek vele x kilót, aminek a 90%-a aztán tovatűnik, s persze, hogy azt gondolják, ez is olyan, mint a koksz.

    Én a testvéremre vagyok a legbüszkébb. Ő is hasonszőrű volt, de "elhülyült", és issza a turmixaim, zabálja a húst meg rizst és tönkölykenyeret, aztán ha nem jött rá 2 hónap alatt 5 kiló kb. 90% tisztán, akkor haljak meg. Bár néha aranyos, mikor vasárnap hullafáradtan felkel nyolckor, iszik egy mixet, aztán alszik tovább :D De amit összefejlődött a felsőteste (csak arra edz.. erre nem tudok hatni) az már valami fantasztikum számomra ;) A mi termünkben senki sem nőtt ennyit ilyen rövid idő alatt, pedig nagyon meg vannak győződve, hogy máshol fejlődni sem lehet, de ha valaki mégis, akkor biztos koksz és társik. :(

  • Jobson
    #10666
    persze. majd kiderül mi lesz:)
  • Tmac
    #10665
    Majd megírod hogy mi lett a sráccal? Ha nem áll le a cuccokkal
  • Jobson
    #10664
    Jól gondolod 24 a srác. De szerinte ez az igazi. Jah és a lényeg, hogy szed fehérjeport a mája védelmére, mert az azért van ám. Ezt is jó tudni :)
  • Roman
    #10663
    Baszod, pont most volt egy cikk a tesztoszteronon a súlypontemelkedéssel kapcsolatban :)

    http://tesztoszteron.hu/emagazin_05_116_Sulypontemelkedes.php

    amúgy nagoyn jó oldal, nézelődj rajta nyugodtan, az alapoktól kezdve a leghaladóbb programokig szinte minden van rajta ;) Sok sikert
  • El Deloro
    #10662
    Atrium köszönöm a gyors választ:)
    Igazából nyár alatt kéne valamit csinálni mert 1részt ekkor rendesen van most rá időm 2részt nincsenek edzéseim szóval valamit addig is kéne csinálni. Egyébként atletizálok , magasugró vagyok elsősorban. Combra kéne valamit erősebben csinálni az ugrás miatt is, meg kosarazok is hobbiszinten és a figurázós zsákolásokhoz nagyobb súlypontemelkedésre van szükségem .( Ha figurázol akarva akaratlanul sem fogsz olyan csúcspontra jutni mint alapból, mert a mozgással lehúzod magad).
    Felsőtestre meg mint átlagedzésre gondoltam. Egy alap, de szép beach-es test kiépítése a cél. (nem testépítői célok :),szóval nem cardio, de fölösleges annyi izom ami lehúzza a teljesítményem)
    Lehet hogy veszélyes de megkérdezem :
    Mellesleg tömegnövelés közben szabad kardiózni?
    (ezalatt 3x 30-60km tekerés/hét értendő)
    A szöveg esetleges amatőrságáért és a megformázásáért előre is elnézést kérek.
  • Atrium
    #10661
    gyorsan megírom az első választ, még mielőtt valaki leordítaná a fejedet így hirtelen. Ilyen edzésterv nem igen van. Kérdezek. Miért kell most egy gyors edzés? Szóval akarom kérdezni mi a cél amit el szeretnél érni. Azt értem hogy azért gyors mert hogy 1-2hónap alatt kéne megütni azt a bizonyos kívánt szintet.

    Az alap gyakorlatokhoz nem kell kondigép, súlyok kellenek hozzá. ezért alapgyakorlatok. Súlyok pedig a legszarabb konditeremben is vannak. Tudom hogy nem mindenki akar edzőterembe járni. Valaki a pénz miatt, van aki zavarban érzi magát a többi ember között.

    Az edzéseknek meglesz a hatása ha nem csak az edzésen csinálsz úgy mint az a valaki aki "gyúrni" szokott. Vannak alap dolgok amit szinte kötelező tudni erről az egészről ahhoz hogy legyen előrelépés. Na ezek azok amiket most nem írok le. Majd talán valaki más. Ha van kérdésed, kérdezz nyugodtan. Nem akarlak elszomorítani vagy hasonló. Szép sport ez.
  • Frayer
    #10660
    Oximetolone, 60 kilós szervezetnek, gratulálok. Az egy olyan méreg a szervezet számára,hogy még a profik is félnek használni, mivel kurvára mérgezi a májat, már csekély adagja kis ideig is hepatómát okozhat. Lyukakat éget a májba. Mellette csak szinte vizesít, mivel csak rövid ideig használható, tényleges izomszintézist csak alig fejt ki, ellenben aromatizál mint állat, legalább egy évig érzéketlenné teszi a receptorokat.
    Erre belövi majd a szusztákat is, és kész is van az életen át tartó impotencia.
    Gondolom a haverod még 20-24 alatt van. Simán tönkre bassza a hormon rendszerét ezzel a két erős cuccal.
    Bazz, én soha nem cserélném be a szexel járó öreg koromig élvezhető gyönyöröket, csupán pár hétig tartó lufis kinézetért. :S
  • El Deloro
    #10659
    Üdv!
    Az lenne a kérdésem hogy tudtok-e olyan edzésprogramot adni, ami:
    -Nem kell hozzá különösebb kondigép (ergo otthon végezhető)
    -Lehetőleg legyen valami rövid 1-2 hónapos (de örömmel fogadom a rendeseket is csak most egy gyors edzés kéne)
    -Lehetőleg hatásos is legyen ^^
  • Jobson
    #10658
    ez lesz az. köszi.
    amúgy érdekes a srác. 60 kg volt már felszedett 6kg-ot. Nagyon el van szállva a szertől. A kajálása az NULLA. Mikor kédeztem, hogy mit tud az alapokról , akkor azt monta, hogy mindent, mert utánna nézett a mellékhatásoknak. Érdekes. Sajna nem sikerül meggyőznöm. Ha a mostani oxynak vége, akkor áll neki a sustanonnak. Heti négy mell-bicepsz edzése van, mert ez a legtutibb edzésterv. Ilyenek is vannak.
  • Gyúrógép
    #10657
    Szerintemezlehet
  • Jobson
    #10656
    azt egyik ismerősöm most csinál egy oxymetholone kúrát (szerintem hülyeség) és utánna akar egy másikat is, de a nevét sem tudja csak azt hogy injekciózni kell meg hogy valami szusz-al kezdődő neve van.
    Nem tudja valaki, hogy mi lehet az , mert kiváncsi vagyok rá.
    Majd mesélek érdekes dolgokat a srácról. Vicces lesz.
  • Roman
    #10655
    Kisvárda ^^

    Szabolcs-Szatmár-Bereg megye

    Botond Sport Club, de nem mafia. Egyszerűen csak a teremtulaj egy idősödő ember, aki már elég sokat megélt, sok embert felkészített, nagyon odafigyel a teremben edzőkre, segít nekik mindenben, s nagyon nem szereti, ha valaki "elárulja", aztán később visszamegy. Természetesen más a helyzet, ha költözik valaki, de ált. nem szokott kesztyűs kézzel bánni azokkal, akik nála edzettek, aztán a város egy másik termébe mennek át. Amúgy igazi régimódi az öreg, csak semmi "bocitáp" >nem tej, hanem tápkiegre gondol ezalatt<, semmi csodaedzésmódszer (hst, mellbicepsz) semmi vacakolás a kajával (mi ez a csirkerizses, zöldséges faszság, fehérkenyér, kolbász, minden, de csak módjával). De nagyon jó edző, meg kedves ember is ;) A bérlet egyébként 3000.

    A másik terem modernebb, újabb, de kisebb, 2500 a bérlet, az ottani teremtulaj elég "tájékozott", ami az edzésmódszereket (HST, HIIT) illeti, jókat lehet vele beszélgetni.

    Én csípem mindkét termet, de azért a szívem az marad a Botondban, csak túl kell élni azokat az időszakokat, amikor tele van a terem. Most nyár pl. :)
  • Gyúrógép
    #10654
    2500 ft ??!! Hol ?
  • Frayer
    #10653
    Miféle maffia van arrafelé,hogy minden embert összeterelnek egy terembe, aztán még zsarolnak is hogy ne tudj kiszabadulni onnan.
  • PyRex
    #10652
    "de nem jövök el, mert később a tulaj nem engedne vissza"

    pfff, no comment...
  • Roman
    #10651
    ja, azt csináltuk Vörös Zolival, tényleg gyilkos volt :o)

    scotton kipróbálom majd, állva csináltam tegnap is mondjuk. Akkor nem éreztem annyira, de most enyhe izomláz van a bicepszemben, fog az még javulni.

    de a tegnapi nap is.. egyszerűen 40-en vagyunk 50 nm-re összezsúfolva.. közben ott a város második legjobb terme, ugyanilyen felszereltséggel, olcsóbb bérlettel (2500 ft) sőt, még többfajta paddal, rúddal, tárcsával, nagyobb kézisúlyzókkal, hihetetlen zenével és hangulattal (bbtv trekklista összevágva minden napra) meg helyi tápkiegbóttal.. TELJESEN ÜRES! a testvérem oda jár még mindig, s mindig irigykedve hallgatom, hogy miket meg tudott csinálni, mert üres a terem.. Én meg néha egy rohadt kézisúlyzót nem találok, embereket kell kerülgetnem, meg még egy szar evezést is úgy kell csinálnom, hogy valakit el ne kapjon a le-fel mozgó rúd..

    de nem jövök el, mert később a tulaj nem engedne vissza, meg az új tagok 80%-a sehol sem lesz 2-3 hónap múlva :P
  • csuszi
    #10650
    21-et a bicepsznek. garantálom hogy belehalsz.
  • Roman
    #10649
    ja, további probléma (eszembe jutott) a gyenge agy-izom kapcsolat..

    a hátam már 2 bemelegítősorozattól durran, a mellem is, a vállamra picit több kell, tricepszem,vádlim, combom ég. egyedül a fránya bicepszet nem tudom érezni, megfeszíteni, megedzeni.. de nagyon nem. sebaj, nagyon odakoncentrálok, mert ez nem állapot :)
  • Roman
    #10648
    Hjajj a fránya genetika.

    Dagadtnak gondolom magam, s szívesen diétáznék, de anyám megtiltotta. Aszonta, még1szer nem lesz olyan, hogy kevés szénhidráton élek, mert akkor egész nap éhes vagyok (ez hülyeség.. a sok ch szül éhséget, az inzulin miatt mondjuk) meg ideges és fáradt.

    pedig az alsóhátam-derekam disznaj.. :( s tömeg is kéne, mert amúgy kicsi vagyok.. hát ez többlépcsős megoldás lesz :)

    bár anyám bejelentette, hogy megvonja a támogatást, mert túl drága a kaja. napi 500 gr csirkecici 2 kanál protein 250 gr rizs plusz a zöldség-gyümölcs megy most. de anyam veszi a tökfelesleges dolgokat.. túrót, tejtermékeket, de minek? rohadtdrágák.. megvett egy raklap mézes aktiviát, mert hogy "régen szerettem", de hát abba is csak 20 gr cukor van meg sok zsír.. azt ottrohad a hűtőben már hónapok óta.. -.- s ennyi fehérje ráadásul nem is elég papíron a 87-88 kg-omomhoz..