33479
12316971501353788406.png
  • Blekk Síp
    #10727
    :D
    Igazad lehet, még én is utána olvasok jobban a dolgoknak. Egészen eddig olvasgattam, de már fáradt vagyok, majd holnap (vagyis ma) folytatom a kutakodást.

    A tömegnövelő esetében napi 200g-ot szedtem 4dl tejjel, edzés után.
  • jazzy
    #10726
    2,5 deciben durván.
    De hozzátenném, hogy a fehérjét ne étkezésekhez edd, ez nem desszert.
    Étkezések KÖZÖTT, ez tápanyag nem arra van, hogy leöblítsd a pörköltet.

    Kíváncsi vagyok vajon hogy szedted a tömegnövelőt?
  • Blekk Síp
    #10725
    Nagyon köszönöm a válaszokat, már csak 1 vmi, amit elfelejtettem.
    Hány dl vízben oldjak egy adagot?
  • Frayer
    #10724
    egyszerre bevihetsz 50 grammot is, azzal sincs baj, csak ez, és ettől felfelé már nehezen szívódik fel.
  • Danny1987
    #10723
    2g fehérje kell testsúlykilogramonként.
    Az a lényeg hogy legalább a felét szilárd ételekből vidd be.

    Ha pedig nem nagyon figyelsz a kajádra akkor ugy is jó ahogy leirtad.
  • Blekk Síp
    #10722
    Köszönöm a választ, de most felmerült bennem még egy kérdés, remélem azért segítetek.
    1 adagolókanál = 25gramm
    Én először 25grammban gondolkoztam (tehát 3*25gramm), nem 50-ben.
    Vki leírná SZÁJBARÁGÓSAN :D, hogy akkor egy alkalommal elég-e egy kanál, vagy 2-vel kell, illetve napi hányszor?

    Értem én, amit csuszi írt, de én egyszerre az 50grammot (2adagolókanál) kicsit sokallom. De én tényleg nem értek hozzá.
  • csuszi
    #10721
    víz. és 2 bőven elég. 2db 50 grammos.
  • Blekk Síp
    #10720
    Még egy kérdés:
    Tejjel vagy vízzel érdemesebb?
  • Blekk Síp
    #10719
    Hali!
    Igazából most használok először fehérjét, eddig tömegnövelőt szedtem, de már elértem az általam megcélzott súlyt, most már csak gyúrás ezerrel.

    Sok ismerősöm ezt ajánlotta:
    100% Whey Protein Professional

    Az oldalon azt írják, hogy 1-4 adag kell naponta. Én úgy gondolom nekem 3 adag elég.
    Ha reggelihez, ebédhez, és lefekvés előtt szedném, úgy jó lenne?
    Illetve edzés napokon hogy szedjem? Reggelihez, ebédhez, utána délután edzés, és közvetlenül edzés után?
  • Danny1987
    #10718
    Megnéztem ezt a saious mass-ot.

    Szerintem igen durva tömegeléshez biztos jó.
    1 adag:
    250g ch
    50 pro
    Vitaminokat rda 100%ában tartalmazza.

    Csak az ára.
  • Roman
    #10717
    Serious Mass? :) Na jó, ezzel ne terheld magad.. Brutál 1250 kalóriás turmix, 60 gr fehérjével, meg vagy 150 gr cukorral :S

    amúgy az új kiegészítőkkel nem érdemes szórakázni annyira, mindig az alapvonalon (vitamin, protein, kreatin) lehet a fejlődést nagoyn dobni. különálló aminok, glutamin meg neked nem kell, csak annak, aki kaloria nélkül akar antikatabol hatást elérni ^^

    Hát akkor! Zabazabazaba, edzés, turmix ;)
  • LordVenom
    #10716
    Eltaláltad,nem vagyok hízékony típus. Annyit eszek,mint 3 másik,és minőségi ételt,akkor talán kicsi feljön rám,úgyhogy köszönöm a tanácsodat! ;)
  • Tmac
    #10715
    sajna én sem tudom hogy milyen a testi adottságod de ha nem vagy az a hízékony tipus akkor szerintem a vm35 kevés lesz én inkább olyat javaslok ami szintén 30g fehérje felett van de tartalmaz olyan 70-80g ch-t is mert a vm35-ben aszem olyan 45g ch van ami szerintem kevés
  • LordVenom
    #10714
    Köszi a segítséget,most már veled együtt többen említették más fórumokon is a volumass 35-öt. Természetesen a szőlőcukor az terítéken van nálam is,meg ugye a kreatin valamelyik formációja,csak az új kiegészítőkkel nem voltam tisztában. De most már többen javasoltátok a volumass 35-öt,úgyhogy lehet,hogy belevágok egy pár adagba a nagy kajálások mellett. ;)
  • juzosch
    #10713
    Valszeg táplálkozási gondok állnak a görcsölések hátterében. A mikrotápanyagokkal szerintem hadilábon állhatsz. Szedjed a multix-et, esetleg mellé még lehet magnéziumot, kalciumot, c-vitamint.
    Konkrétan a görcsök ellen a magnézium van jó hatással.
  • Roman
    #10712
    ÖÖ, nem tudom, nem ismerem az alkati adottságaid, általában szerintem a legjobb, amit magadnak kutyulsz, bár ott vannak néha alternatív ízek (amikor az ajándékba kapott minta attack-gbomb-2 féle ízű whey egy sékerbe került a szójával meg szőlőcukorral, na az alternatív volt ^^ de jól betöltött)

    amúgy a volumass 35-öt mondják sokan, én meg még a whey gainert is ajánlom (cytogenes, ahog néztem, kb. abból áll, hogy két kanál wheypro mellé van keverve szőlőcukor meg egy kanál cytoforce kreatin.. 33 gr fehérje, 45 gr szénhidrát 5 gr kreatin adagonként, s a 60 adagos kiszerelés csak 16.000 forint körül van, szemben a volu 20-21-22-es árával)

    de lehet, az a 45 gr ch kevés.. én 50 gr szőlőcukrot iszom, rá fél órára meg kajából viszek be kb. 60 gr szénhidrátot, s bár nagyon endo vagyok, ettől nem zsírosodok. jó időben jó helyre ^^

    Szerintem kutyulj magadnak egyet cukorbol meg fehérjéből, vagy whey gainer (ha az ízek annyira nem számítanak. de őszintén, ki nem szarja le, milyen íze van a turmixnak? :D)
  • LordVenom
    #10711
    Na,ez de tipikus válasz a "gyúrós" társadalomtól...:((
    Évek óta olvasok minden szarságot a testépítésről,és évekig csináltam is hobbi szinten. Nem akartam hegyomlás lenni,mert a növekedés lassított,nekem pedig kellett a gyorsaság a harcművészetekhez. A munkám miatt adódó időhiány miatt nem nyúltam súlyzókhoz már rég,és arra voltam kíváncsi mit ajánlotok a "zabálás" mellett. Az első hozzászólónak köszönöm az értelmes válaszát,a többieknek meg azt mondom,nem kell mindenkiről előítéletekkel nyilatkozni. Nem mindenki a "tudatlan,hirtelen izmot akaró" társadalmat képviseli. Direkt ezért hanyagoltam a kérdésemet a testépítő portálok fórumain,mert ott van egy kemény mag,akik hobbiból mindenkit fikáznak. Erre itt is a cinikus megjegyzésekbe ütközök.
    Na mindegy,köszi a válaszokat. ;)
  • Frayer
    #10710
    Ezek olyanok mint a későn kapcsoló egyetemisták a vizsgaidőszakban.
    Ilyen bogyókat szednek, memória fokozókat, koffein tablettákat, egyéb stimulánsokat, amitől azt várják,hogy sikeresebbek lesznek a vizsgákon. Pedig nem, a kiegészítők nem tanulják meg helyetted az anyagot, velük esetleg tovább maradsz fent, vagy jobban tudsz koncentrálni.
    Ugyan úgy, a tápok sem fognak tömeget növelni, akkor sem ha "tömegnövelő" jelzővel illetik. Arra jók csak hogy ténylegesen ne kelljen annyi csirkét bezabálnod, hogy ne keljen napi 4 kiló ételt megenned, hanem csak 3 at.
  • Gyúrógép
    #10709
    "Magyarul: melyik a leghatékonyabb az ezernyi közül?"
    Melyik ? A csirke+rizs bammeg :DD
  • SeanJRRussel
    #10708
    pl Volumass 35 de nem tom h a többiek mit fognak ajánlani
  • LordVenom
    #10707
    Az a szó a "legintenzívebb" akart lenni...:DD
  • LordVenom
    #10706
    Szevasztok!
    Újra szeretném kezdeni a hobbiszerű súlyzózást,és az első kérdésem az lenne (mivel a piac az utóbbi időben kicsit telített), hogy melyik tömegnövelő az amit a legintemónzívebb tömegnövelésre ajánlotok. Magyarul: melyik a leghatékonyabb az ezernyi közül? :)
  • hitman55
    #10705
    Hi all.Nektek is beszokott görcsölni a vádlitok ha ráfeszítetek?
  • juzosch
    #10704
    Pedig azt kéne. 60 kilóval mégis hova a fenébe szálkásodsz? Filmet forgatsz a koncentrációs táborokról? A csontok biztos jól mutatnak a strandon.
    Majd ha vagy 80 kiló, lehet gondolkozni a szálkásításon. Addig zabálj.
  • Tmac
    #10703
    Én sem vágtem mi az de ezt találtam :)

    szóval ilyen teljes kiőrlésű kenyér féle lehet...
  • iko
    #10702
    De amúgy köszi a tanácsokat :). Ezek szerint nem kell túlspilázni az elején. Na majd kipróbálom amiket írtál gyakorlatok, azokat megtalálom a builder.hu-n?.
  • iko
    #10701
    Jó de ép az, hogy még nem tömegelek...
  • Roman
    #10700
    vollkornbrot, az a kenyér :) Azért hívják sokan vollkornbrotnak, s nem "teljes kiörlésű kenyérnek", mert a legtöbb teljes kiőrlésű pékáru német eredetű, azt ez a szép vollkornbrot van rákarcolva :o) Én szeretem őket, múltkor olyat vettem, hogy beszartam. Magvas volt kívülről, olyan barna volt belül, mint egy afrikai, tápérték: 19 gr szénhidrát, 10 gr fehérje, 4 gr zsír 100 grammjában. Nagyon alacsony gi, nagyon sok rost, nekem órákra el tudja venni az étvágyam :)
  • Roman
    #10699
    ja, pofázok még, nem állok le :o)

    Szóval, a kaja csak egy példa volt, számolgasd ki, számodra mi az otimális.

    3 gr per testtömegkilogramm fehérje, és indulhatsz mondjuk 2 gramm per ttkg. szénhidrátról, amit folyamatosan csökkentel, vagy ciklizálhatod is, csinálhatsz szh visszatöltéseket (überbrutál, főleg hogy senki sem érti körülötted, miért eresedsz, szálkásodsz ki órák alatt)

    a zsírt tartsd alacsonyan, a teljes energiabevitelednek maximum 20%a származzon zsírokból, azok is telítetlen és többszörösen telítetlen (MUFA és PUFA ^^ ) legyenek, de soha ne vidd nullára a zsírt, mert a hormontermeléshez, ízületek egészségéhez, vitaminok felszívódásához nélkülözhetetlen.

    Kiegészítésként tejsavófehérje, multivitamincsomag, és ha hardkór vagy, mint én, akkor lenmag és halolaj betol az arcba kanállal (én megszerettem az ízét :D )

    az ilyen 5 km-es futásokat felejtsd el, intervallum-kardió kell Neked :) Rövid sprintek váltogatva rövid lazsálós szakaszokkal (pl. 100 méter sprint, visszaséta a rajthoz, és ismét sprint) napi 15-20 percben, egy héten 2-3 alkalommal.

    Súlyzózásban csakis alapgyakorlatok, ezek metabolikus felpörgető hatása jóval übereli az izolációs faszságokét. Használhatsz szuperszetteket, rövid pihenőidőket, ez is pörgeti az anyagcserét. Egy edzés 1 óra.. kb.

    Alapgyakorlatok:
    comb: Guggolás, frontguggolás, merevlábas elemelés
    hát: húzódzkodás, evezés döntött törzzsel, elemelés
    mell: fekvenyomás, ferdepad
    váll: felvétel lökés, mellrevétel, nyomások
    tric: tolódzkodás, koponyatörő
    bic: állva rúd, csuklóforgatós

    ezek alapján magadnak is össze tudsz dobni egy fasza étrend-edzéstervezetet. Sok sikert hozzá ;) Ne felejts el vádlizni és hasazni se, trapézra lehet csinálni vállvonogatást :P
  • jazzy
    #10698
    lehet én vagyok lemaradva de a "vollkornbrot" az mi a lófasz ?
  • jazzy
    #10697
    175 centi 60 kgra ne diétázz hanem inkább tömegelj.

    A kaját párszor leírtuk már itt érdemes kicsit visszaolvasni, ha minőségi tömeget szeretnél aszerint étkezz.
    Ha nem tudod megoldani akkor törekedj rá, hogy a lehető legtöbbet betartsd.
  • Roman
    #10696
    elnézést, de ez mi a fasz? Ez nem étrend, egyes!

    :D jajj ez a stílus a maszlbíderen a krumplié :)

    szóval, az étrended úgy, ahogy van, egy nagy nulla.

    Napi 5-6 étkezés kéne. Az ilyen joghurt tej, margarin rohadtul nem jó, és nem is egészséges.

    Fehérjeforrások:
    -csirkemell, pulykamell, tengeri halak (pangasius istentelen finom ;) ) tojásfehérje, sovány túró, proteinturmixok (tejsavó, szójaizolátumok)
    szénhidrátforrások:
    rizs, barnarizs, zabpehely, vollkornbrot, némi gyümölcs, hüvelyesek (lencse, bab)
    zsírforrások:
    állati zsírokat kerüld. lenmagolaj, halolaj, olajos magvak, olívaolaj, mindenféle "madárkaja"

    a margarin ugyan növényi zsír, de hidrogénezéssel mesterségesen telítetté teszik, az ilyen zsírok még ártalmasabbak a keringési és érrendszerednek, mint az állati zsírok (disznaj cumbájspíl)

    Én a helyedben:
    1. zabpehely+alma+tejsavófehérje
    2. lencse-csirkemellfilé
    3. lencse-csirkemellfilé
    edzés után: 30 gr tejsavófehérje 30 gr szőlőcukor 5 gr kreatin (ez mehet szálkásításkor is, 30 gr cukor semmiség, a kreatin pedig segít még több szénhidrátot az izomba vonzani, energizál kaloria nélkül)
    3. rizs-csirkemellfilé
    5. csirkemell-zöldség-tökmag
    6. lenmagolaj-vizes tonhal v. csirkemellfilé

    nekem bevált.. ;)
  • iko
    #10695
    Ez a terv már jobb nem?
  • iko
    #10694
    Most elvileg diétán vagyok.
    Kb. egy nap:
    Reggel 1 doboz activia joghurt valamilyen gyümölcs (banán, naracs, szilva stb..) és 2dl tej.
    tízórai: gyümi.
    Ebéd: változó, főételnek amit főznek de mellé kevés szénhidrát (ált. rizs), több zöldség és hús. uzsonna (futás előtt 1-2 órával): általában joghurt v. gyümölcs.
    Vacsora: teljeskiörlésű volkonbrot margarinnal sajttal esetleg felvágottal 1 szelet, vmi saláta, egy csirkemell szelet(lehet rántott). Napközben meg ásványvíz, amikor hirtelen éhes leszek és otthon vagyok valami sajt vagy gyümölcs és reggel actival max multivitamin.
    Asszem ennyi, igazából nincs nagyon szigorú diétám ez a nagy átlag, mindig igyekszem egészségesen étkezni, bár becsúszhat néha ez az( egy kis sültkrumpli, töltött káposzta, zsíros hús de ezekből azért mértékkel).
    Igyekszem érzéssel belőni a kalória mennyiséget, de mostanában igazából nem nagyon megyek lejjebb kis súlyzózással meg 5 km futással sem. Lehet, hogy nem is kell tovább erőltetni ezért szeretnék elkezdeni tömegnövelni, igaz hogy van még egy kis zsír a hasamon.
  • Gyúrógép
    #10693
    A napi kajádat ird már le ide lécci
  • toretto r34
    #10692
    szerintem ez nem jó
  • SeanJRRussel
    #10691
    Sztem ezzel a tervvel nem fogsz tömeget növelni.Meg nekem elég gizdának tűnik mivel nem edzi meg kellő alkalommal az izomcsoportokat.Ami le van írva az egy napra sok egy kezdőnek 3 napra lebontani meg kevés.Ha gondolod vegyél fel msn-re és küldök egy normális tervet.
  • iko
    #10690
    Hamarosan kezdenék tömegnövelni. Jelenleg vagyok kb 175cm és 60 kg testzsír kb. 12%.
    Szerintetek ez az edzésterv jó lenne kb. 1-2 hónapig?
    itt
    Kicsit sokknak érzem a sorozatokat. Nem úgy van hogy tömegnövelésnél nagy súlyt kell inkább kevesebbszer mint kis súlyt sokszor? Vagy ez csak ilyen bemelegítő edzések dolog. És ezalatt mennyire lesz tömegnövekedés?
  • toretto r34
    #10689
    a gain fastot felejtsd el ha jót akarsz magadnak én is és két haver is szarul voltunk töle, egyikünktöl vándorolt a másikhoz végül leküldte az egyik a wc-be
  • toretto r34
    #10688
    Sziasztok az animal stak2-röl van valakinek véleménye vagy tapasztalata?