33479
12316971501353788406.png
  • Jobson
    #10807
    átúsztam a Balatont :)
  • LordVenom
    #10806
    Nem túledzésnek számít,de a meghúzódott izomcsoportot hanyagold a nagy terheléstől.
  • Gyúrógép
    #10805
    Húzódásra ráedzeni ??!! :DD
    Gratulálok LOL
  • awak3n
    #10804
    sziasztok

    egy olyan kérdésem lenne, hogy az túledzésnek számít-e, ha ráedzek olyan izomcsoportra amiben ugyan nem izomlázat, de némi húzódást érzek.

    thx előre is
  • Tmac
    #10803
    mivel a szőlőcukor gyorsabb felszívódású és hamar megemeli a vércukor szintet és szerintem ez nem éppen jó a maltó az aszem lassabb felszívódású. És másik hogy ha megnézzük a tömegnövelőket akkor csak a legolcsóbbakban van szőlőcukor csak a többiben ill drágabbalban már nagyrész maltó van és egyébb szénhidrát forrás.
  • Roman
    #10802
    bocs ezt leírom, mert volt,hogy ezzel töltöttem be ^^

    Teljes kiörlésű rozslisztet használtam keverve zabkorpával, vagy darált zabpehellyel. Tojásfehérjékkel, vízzel, fűszerekkel szépen gyúrsz egy kicsit.. tésztát. Hagyod megkelni (ugybár élesztő kell)

    Pizzaszószból ha van cukormentes, ha nincs, házilag kotyvasztol paradicsomból, paprikából, oreganobol, hagymából, kevés fokhagymából.

    ha a tészta megkelt szépen, megkened ezzela háziszósszal, teszel rá feltétet szépen. Tengeri herkentyűk, csirkecici, darált marha, zöldségek mehetnek bőven. Sajtok közül vannak sovány sajtok, kb. 5-10 gramm zsírral mindössze. Ezekből reszelgethetsz (mellesleg a sovány sajtok fehérjetartalma 30-35 gramm is lehet.. kevesebb zsír, több fehérje)

    Nagyon vigyázz ezzel a pizzával, mert telít, mint a jókurvaélet :D
  • Roman
    #10801
    :S Nem láttam még fitnesspont üzletekben se, nemtudom. De miért kell neked malto, mikor a desztróz ugyanaz gyakorlatban, s még finom is? :P legalábbis én finomabbnak találom a feldesztrózolt fehérjémet, mint az anélkülit. ^^
  • Gyúrógép
    #10800
    Engem nagyon érdekelne egy ilyen "tömegnövelős" pizza.Hogyan gondoltad pontosan a receptet ?
  • Tmac
    #10799
    Valaki véletlen tud olyan üzletet ahol Maltodextrint lehet kapni ugyanis nem szeretnék a body.builder shop-ból rendelni mert a postaköltség több lenne mint maga a cucc
  • Roman
    #10798
    Hmm szerintetek ha vennék alfaburnt, felvágnám, s a kéregkivonatot betekerném cigipapírba, az jó lenne így szívni? Teával fogok mindenképp, de yohimbeot is kipróbálnám.

    lehet hülyén hangzik, de kell szenvedély (még még még :) )

    Frayer tudtommal intervallkardiót is csinál. az iszonyat jó móka, nemhiába szeretik oly sokan =) Amúgy meg olyan téren igaza van, hogy egy normális tömegelés után sokkal könnyebb leszálkásodni, főleg nagy tudásháttérrel..

    én amit elértem ennyi idő alatt.. lófasznyi. mindig ha visszagondolok, rájövök, hogy hónapokat-egy egész évet balfaszkodtam el, és sokkal-sokkal jobb eredményket elérhettem volna s sokkal jobban nézhetnék ki. de ugyebár a tudás megszerzéséhez idő kell, hiába az akarat :o)

    Én csak azt nem szeretem, mikor vki azt gondolja, hogy az edzéssel nem is törődöm a nagymacerás kaja mellett.. de ez hülyeség, látnátok edzeni, két dologra gondolnátok. vagy hülye vagy bolond. nem szoktam nagyon izolálni, nagyon az alapgyaksikat tolom, meg mostanában megszerettem az olimpiai súlyemelő gyaksikat is. taknyodnyálad egybefolyik, de még a fülcimpahegyező izmokat is átmozgatod ^.^
  • csuszi
    #10797
  • Istencsászár
    #10796
    "Miért van az hogy én egy pillanat alatt le tudok szálkásodni ha akarok"
    hogy?:)
  • Frayer
    #10795
    A pizzától azért lehet elhízni mert a tésztát teli vágják olajjal, a liszt amiből készítik 60-70 % ch, és úgy meg lehet csinálni fél kiló pizzát, hogy egy ültő helyedben be tudod vágni, minden nehézség nélkül. Kis térfogatában hatalmas kalória lakozik. Magyarul nagyon kicsi a telítetségi indexe.
    Kis átalakítással jó tömegnövelő kaja válhat belőlle.
    Több hús és kevesebb olaj kell a tésztáhaoz. Aztán fél óránként bekapni egy szektort, cikkelyt. Ezzel könnyen betudja vinni a szükséges kalóriákat egy ektó testű is, és a fél órás étkezés, folyamatos kicsivel a normál feletti "lapos" szinten tartja a vércukrot, ami a leganabolikusabb, se túl magas "zsírlerakódás" se nem zuhan le " izomleépítés".
    Amit a iskolában tanítanak a napi 3 szori bőséges étkezésről, az számomra nevetséges, és joggal nézem le az ilyen szakembereket. Joggal emelem magamat föléjük tudásban, és joggal emelem fel az okos testépítőket a norbi féle emberek fölő. Egyszerűen azért mert igazam van. Az már nagyon lejárt lemez, hogy 3 szori étkezés, az is lejárt lemez hogy a fogyáshoz elég csak ugra bugrálni, meg kocogni. Amiket megpróbálnak ránkerőltetni a "hatalmas guruk" a médiában. Ha a marketing és profit elemzés helyett inkább az "up-to date" információkat keresnék a világban akkor ők is belátnák hogy bizony szemlélet váltás kell, és újra kell gondolni az elméleteiket.
    Miért van az hogy én egy pillanat alatt le tudok szálkásodni ha akarok, más meg naponta órákat képes dolgozni, futni érte és bestagnál.
    Pedig nekem nagyon rossz a genetikám. Egy dolog segít, a tudás. Hogy pontosan tudom mit kell megtennem a kitűzött cél érdekében, amiről tudom hogy működni fog.
    Más meg bele esik ugyan abba a csapdába mert nem tudja hogy másképpen is lehet, és mindig a nehezebb utat járja. A tudás hiánya miatt.
  • zotja
    #10794
    akkor ugy irom h a szemét szénhidráttol :)
  • Roger6
    #10793
    Tényleg! A cukros pizzától híznak el az emberek...
  • zotja
    #10792
    jó okos vagy te is. az emberek nem zsírtol lesznek zsírosak hanem a sok szar cukortol
  • Roman
    #10791
    Én se étkezek úgy. Szénhidrátot alacsonyan tartom, mert elég kicsit elengednem magam, és máris jön a vízzsírháj de nem enyhén. Fehérjéből nem eszem meg szvsz a kellő mennyiséget, mert félek anyáméktól (drága a hús) hogy mán megin veszekedés lesz meg minden.

    Én kb. 1 hétig étkeztem úgy, ahogy SeanJRRussel is teszi, amit a tükörben láttam.. na meg a mérlegen. Meg az emberek is megjegyezték, hogy "jól meghíztál te gyerek". Anno folyamatosan úgy étkeztem, hogy amit kívánok. Az eredményt lentebb láthattátok egy képen ^^

    s a szemét kaját azért sem engedhetem meg magamnak, mert nálam nem az van, hogy sóvárgok, bekapok 1 szem csokit aztán csácsá, hanem ha eszem a szemetet, csak jobban vágyom rá.

    Volt mán aki kiröhögött azért, mert megtudta, hogy méregetem a ch-t, meg még ilyen faszságokkal is foglalkozok, hogy zsírbevitel, de én úgy érzem, nagyon megéri. Egyszerűen ég és föld a különbség a formám közt ha figyelek ezekre a dolgokra és ha nem. Szerencsések vagytok, örüljetek neki :o)
  • juzosch
    #10790
    Előszöris, jó a genetikád, szerencséd van. Más vagy nem fejlődik ,vagy hízik-

    Másodszor pedig nem feltétlenül kell tökéletesen étkezni, sokan nem is teszik. De illik ismerni, h mi is a tökéletes étkezés, és a célnak megfelelően közelíteni hozzá. De ha azt se tudjuk mihez kell közelíteni, akkor nem tudjuk skálázni sem a ráfordításunkat.

    Én pl tudom h mi lenne a tökéletes étkezés a számomra. Nem étkezek úgy, de tudom h milyen az, így ha nem úgy fejlődök, ahogy szeretném, pontosan tudom mit is kéne tennem, aztán vagy beletörődök, h nem fogok fejlődni, vagy többet teszek érte, de nem fogok sehol sem sírni miatta, mert tisztában leszek a helyzettel.
  • Roger6
    #10789
    Jujj, de a szívemből szóltál! Pont így gondolom én is! Ráadásul szerintem a legtöbben csak kamuznak...
  • SeanJRRussel
    #10788
    Én nem akarok megsérteni senkit de itt a legtöbb ember annyira figyel a kajájára meg már túl egészséges akar lenni hogy szinte már beteges.Itt senki nem profi testépítő szóval nem értem minek ez a anagy kaja církusz mindíg.Én sose figyeltem arra h miből hogyna mennyi próbálok nem zsírosan étkezni és több húst enni de mellette minden mást is eszek mint csoki,pizza,chips....Nem számolok grammokban,mégis fejlődök elég jól és egyáltalán nem vagyok zsíros.Mégegyszer nem akarok senkit se megbántani de nem hiszem h ennyire kéne ezzel foglalkozni ami jólesik azt egyed aztán ennyi
  • juzosch
    #10787
    Legalábbis az én parasztiész logikám szerint:)

    Mindenesetre a minden komoly helyen leszerepelt 90 napos, és egyéb idióta diétákon kívül még sehol sem hallottam erről, testépítőknél meg végképp nem, ami számomra nemkicsit gyanús:)
  • juzosch
    #10786
    Ezzel a fő problémám, h sztem nem a felszívódás, hanem a beépülés ami leginkább számít egy testépítőnél. És ilyen bontásnál, az izmokban vagy van elég fehérje, de nincs energia h beépüljön, vagy fordítva, van bőven energia, de nincs fehérje ami beépülhetne.
  • juzosch
    #10785
    "A természet nem társított egy ételben magas koncentrációt keményítőből és fehérjéből"

    Mivan? Sztem a gyümölcsknek nem épp életcéljuk, h a tányérodon végezzék:) Se a többi kajafajtának. Vagy növekedés közben szted figyelembe veszik, h a testépítőknek milyen arányban is van szüksége a tápanyagokra?:D
  • Roman
    #10784
    elvileg jobb az emésztés, felszívódás, jót tesz a gyomornak, s főleg a fehérje felszívódásán javít sokat. (állítólag)

    "Amikor együtt eszünk keményítő-és fehérjetartalmú ételeket,arra kérjük gyomrunkat, hog egyszerre savas és lúgos is legyen-ami valami olyan, amit semmilyen ismert furfanggal sem tudunk elérni.A se íze, se bűze közeg jön létre, amely nem sav, se nem lúg, és az étel megemésztése káoszba fullad. A természet nem társított egy ételben magas koncentrációt keményítőből és fehérjéből. Amikor együtt megjelennek, olyan az arányuk, amel biztosítja, hogy az emésztést tekintve vagy az egyikük, vagy a másikuk dominál."
  • Tmac
    #10783
    Amúgy ez miért is jó neked? Jobb lesz a felszívódás?
  • juzosch
    #10782
    Tehát a tested folyamatosan vagy fehérje, vagy szénhidrát hiánnyal szembesül? Biztos jó...
  • Roman
    #10781
    Üdv, olvastam a fehérje-szénhidrát szétválasztásról, mivel más-más körülmények kellenek a két makronutriens emésztéséhez. Aztán most próbálkozok vele, majd tapasztalatokat írok. Jelenlegi eredmény első nap: hasmenés. :D A reggeli zab meg a kb. 2 órája elfogyasztott rizs is kb. 30 percig maradt. :(
  • juzosch
    #10780
    A stimuláció nem egy napig tart. A legalsóbb becslések is 2 napot mondanak, de inkább több.
  • iko
    #10779
    De nem értem a logikát ha nem stimulálom az izmokat aznap akkor zsír lesz a kajából nem?
  • Gyúrógép
    #10778
    Zabáj amennyit birsz minden nap
  • iko
    #10777
    Még egy kérdés. Nem edzésnapon is egyek ennyit vagy akkor kevesebb is elég?
  • iko
    #10776
    Aha köszi a tanácsokat, kipróbálom, meg igaz, az elején vagyok. Lehet pár nap és megszokom a többlet kajálást.
  • Tmac
    #10775
    jah még annyi hogy én reggelire inkább zabpelyhet nyomatnék... olyan 100g-t (pluszban 500-g-os csomag aszem 150ft)
  • Tmac
    #10774
    Szerintem ez így 60kg-os embernek teljesen korrekt... ha nem megy a kaja akkor lehet hogy egy magas dózisú b-vitamin koplex segítene pl muti-x-ben is magas a b vitamin mivel az növeli az éhségérzetet (lehet hogy nem pont ezt de a légyeg hogy jobban fog menni a kaja)

    tálán még annyi hogy nem ajánlott a fehérjebevitel több mint 50% turmixból bevinni mivel az ember mégsem folyadékok meg emésztéséhez van hozzászokva én úgy számoltam válad ez az arány oylan 60g-70g=130g (a túrót nem számoltam bele mivel nem tudom hány grammot eszem de annak aszem 10%-a fehérje a csikemellnek 20%)
  • iko
    #10773
    Na most megy a csirke rizs meg tápkieg, de úgyérzem mindig tele vagyok nem nagoyn kívánom a kaját. Szerintetek tömjem magam vagy vegyem lejjebb az adagokat? napi kb.
    1. 70g volkornbrot + túró + 1 kanál olivaolaj
    2. 100g csirke 100g rizs
    3. volumass35
    edzés
    4. volumass35
    5. 100g csirke 100g rizs
    6. 100g csirke 50g rizs + ződ

    sok lehet ez 60 kilónak? Amúgy hiába eszem ennyit sokszor remegek edzés közben mintha kifogyna a kalória.
  • Tmac
    #10772
    Hány kg vagy most? ill mennyi a napi fehérje bevitel ehhez képest?
  • Blekk Síp
    #10771
    Na azért nem kell annyira komolyan venni, igaz elég sokszor járok bulizni, de csak néha iszok, akkor sem taccsra.
  • Roman
    #10770
    http://kepfeltolto.hu/i/?180429
    http://kepfeltolto.hu/i/?180430

    2006 oktober-mai nap, sulyzo 2007 oktobere ota megy, előtte lötyögtem. Kaja december ota van kb. rendben (itt nem a ch mennyiségről beszélek, 250 gr felé nem merek menni)

    Tudom, hogy izomtömegem semmi, zsír az még viszont van :( "abba kéne hagyni, lehet"
  • SeanJRRussel
    #10769
    Különben az alkohol télleg bontja a fehérjét úgy hogy mértékkel igyál hamár minden áron inni akarsz a másik meg az h télleg hü,lyülsz is mellete meg még izmod se lesz.
  • Blekk Síp
    #10768

    :D