33479
12316971501353788406.png
  • Danny1987
    #10847
    Szerintem egy élsportolónak külőn orvosi csapat jár.
    Nem hiszem hogy ahhoz a házi orvoshoz jár mint rozi néni.
  • SeanJRRussel
    #10846
    Nah köszi a választ,legalább mostmár ezt a hst dolgot is tudom h mi is az.
  • Roman
    #10845
    az 5 g/kg-nak azér nem ajánlják, mer pénzkidobás :D

    én a hármat se ajánlom diákszinten. Nem a vesére káros, a pénztárcára. :) A kreatint még az orvos faterom helyeselte is "inzulincsúcsolóturmixhoz", szerinte csökkenti a vércukorszintet, ezért érdemes napi szinten 4-5 grammot használni. :|

    A HST meg egy lenézett és körberöhögött edzésterv-rendszer, amit ugyan én is hülyeségnek tartottam, de a teremben annyian dicsérik, meg netes fórumokon is annyira el vannak tőle szállva, hogy egy próbát mindenképp megér.

    A lényege röviden, hogy heti háromszor edzel egy izmot, kis stimulusokkal, folyamatosan növekvő terheléssel, változó ismétlésszámokkal.
  • SeanJRRussel
    #10844
    Vki mondja már meg h mi az a hst Különben egyet értek Frayerrel az orvosos kommenttel kapcsolatban.Én is nem egy helyen olvastam h 3g/kg fehérjéig nem károsodik a mály de a vese se..Az 5g/kg vagy nagyobb mennyiséget persze nem ajánlják.A creatin ugyan ez a napi 10g-15g nem h rombol,hanem jótékony hatással van a szervezetre mellette még izmot is könnyebben építesz.Bár manapság kitudja h miben mi van de szerintem se ártalmas egy táplálék kiegészítő.(rem túlnagy hülyeségeket nem írtam)
  • Frayer
    #10843
    Az alapok készen vannak.
    Nemsokára élesben fogom tesztelni.
    Nagyjából ezekre építek:
    Cél: Időegység alatt legnagyobb fejlődés a kontraktilis, összehúzódásra képes szövetállományban. Persze sokkal látványosabb lenne rövid távon egy glikogén raktár edzés, de azzal csak max 20% növekedés lehetséges, és kifújt,ezt csak versenyek előtt a prekompozíciós időszakban van értelme végezni.

    Szóval, ilyen dolgokat teszek majd bele, sorrendben:
    1. bemelegítés, majd közepes súllyal, maximális gyorsasággal, óriási robbanékonysággal végzett szabad súlyos edzés, esetleg némi csigás történet.
    Ez arra jó,hogy megtanítja az agyat,hogyan legyen képes irányítottan fókuszálni az erőt. Pontosan azt a képességet edzi,hogy az agykéreg motoros "mozgató" központjából az ingerületek robbanásszerűen terjedjenek ki.
    Ez, hosszabb távon erősebbé tesz, mivel képesebbek leszünk egy adott időpontban több izomrost összehúzódását kikényszeríteni tudatosan.
    Ha nagy súlyokat emelsz, akkor szükség van arra hogy át tudd emelni a súlyt a holtponton, ahol is rövid ideig hatalmas munkát kell végeznünk.
    Erőemelők is végeznek ilyen tréninget.

    2. Utána jöhetnek a nagy súlyos emelések, hst-hez hasonlóan fokozatosan nehezedő történettel. Plusz egyéb intenzitás növelő teknikával, mint halmozott ismétlések. Mindeközben figyelembe vesszük az idegrendszert is, és direkt nem égetjük ki. Gyakori edzések lesznek, fasz vár egy hétig hogy újra edzhessem az izomcsoportot, így folyamatosan fog felépülni az izom.

    3. Egy szükséges kiegészítő eleme a programnak ami biztosítja az intenzitás mellé a kellő izomfeszülési időt is.
    Eddig még nem volt olyan program ami jól meg tudta volna oldani a nagy súly kevés ismétlés , vagy sok ismétlés de kis súly dillemát.
    Hát most meg lesz ez, de még ki kell kisérletezni hogy milyen arányban lesz ez is optimális.
    Szóval ez egy pár 8-12 es ismétlésű könnyített szettet jelent amivel, meglesz a heti 120-160 as "kinek melyik" optimális heti ismétlésszám az adott izomra.
    És szerintem nekem elég lesz a heti 3-om teljes test edzés.
    Mivel nem sok időm van, de ha már lemegyek, mindent jól megedzek majd.
  • Roman
    #10842
    ismertem embert, aki szemes tesztó kúra után ment "ugornyára le egy hétre, nem számít az semmit". Tudjátok, amikor egy hétig konstans részegség van meg porban fetrengés, s képesek leadni 1 hét alatt 8-9 kg-ot is az emberek :) Általános igazság, hog az ilyen mentalitású emberek májával sose történik semmi, makkegészségesek maradnak egész életükre, aki meg figyel, az körbe van röhögve ^^ vagy csak én vettem ezt észre?

    amúgy hog halad az edzésterved papíron? Mert szvsz lennének emberek, akik szívesen bevetnék élesben is.

    Más: megérkezett a gyönyörű esős idő. a mai kinti programoknak szvsz lőttek :( óó..
  • Frayer
    #10841
    Rájöttem,hogy miért hiszik az orvosok általánosságban hogy a táplálék kiegészítők ártalmasak lehetnek.
    Elég egyszerű a válasz, bár kicsit összetett.
    Koxos gyúrós, aki táplálék kiegészítőt is szed, az esetek nagy többségében, valami általános vagy speciális dolog miatt beutalják vérvételre, ahol mérnek májfunkciókat is. Amiből megállapítja az orvos a májfunkciós faktorok, Got, shgot stb megemelkedett értékét.
    Egyből megkérdezi,hogy milyen alkilált gyógyszereket szed, esetleg koxot ami ilyen hatással van a májra. A pali nem mondhatja el hogy tiltott szereket szed, mivel törvény tiltja , illegális, és az orvosnak is kötelessége jelentést tennie a szerveknél. Szóval letagadja, és beadagolja az orvosnak, hogy tejsavót, volumass-t vagy más egyéb igazából ártalmatlan dolgokat szed, gyógyszert nem.
    Az emberek nagy része meg elég naiv ahhoz hogy bevegye a rizsát.
    Így hát egy részük arra fog gondolni hogy biztos akkor a tápokban van valami. És már útjára is indult a pletyka.
  • Roman
    #10840
    Frayer, az ásványvizek 99%-a egy rakat ihatatlan szar.

    Amik ízletesek.. azok az olcsó lidl-ös, penny-s vizecskék, kitudja honnan. Meg a csapvíz, na az nálunk finom.

    Amiket különösen utálok ízre: NaturAqua, Margitszigeti.

    A Sztkirályi az jó, legalábbis ízre. A külföldi vizekért nem rajongok, alig van jó köztük.

    A Borsodi víz nagyon "ütős", érezni rajta hogy benne van, ami rá van írva :D A Borszéki vizek nem tudom.. nem bízom én a szomszédokban :D
  • Frayer
    #10839
    jahh, és olimpia hajráá, a kínaiak nem spóroltak semmin
  • Frayer
    #10838
    Annyit tudok,hogy egyik ismerősöm, megbízható forrás, a pepsi cégnél dolgozik itt magyarországon, és a margitszigeti ásványvíz, sokszor még a minimális kritériumot sem üti meg, nagy a csíra száma, egy rakat szűrőn keresztül megy át a víz, mesterségesen dúsítják azt is. A gyerek azt mondta hogy ő semmi pénzért meg nem inná azt a vizet. A pepsi-hez meg a duna vizét használják, persze átszűrve, tisztítva, de ott is szarnak bele mindenbe. A forrásom megbízható.
  • jazzy
    #10837
    edzés után turmix, kaja utána feküdj le pihenk 1-2 órát
  • Roman
    #10836
    Én edzés közben iszok csak ásványvizet. Amúgy mindig csapvíz, könnyebb elbatyogni a csapig, s inni, mint állandóan a hűtőt nyitogatni, vagy a garázsba menni vízért :D

    nálunk a csapvíz szép fehér, de leülepszik, néha megtöltök 2-3 palackot, aztán hagyom egy éjszakát állni a hűtőben. Kiváló víz.

    Meg olcsóbb is csapvizet inni, mint állandóan ásványvizet. Főleg az én szomjúságommal, amikor ilyen kánikulában 8-9 litert képes vagyok benyelni.

    :\ rohadt fáradt vagyok most is :S nem értem mi van velem, amióta ezt a reggeli edzést toljuk, azóta mosottfost játszom egész nap.
  • viizo
    #10835
    pedig 6 hónap alatt elég nagy (komoly centikben mérhető) eredmény is mutatkozhat, ha normálisan csinálja...
  • SeanJRRussel
    #10834
    Én is csapvizet iszok edzés közben régebben ásványvízet ittam de csapvízzel valahogy nekem jobb és olcsóbban is kijövök Azt nem tudom,hogy mit és hogyan oldanak az ásványvízben de én álltallában naturaquát iszok és a szénsaventes változatot.
  • Ice18
    #10833
    hát legalább :D Mostanában evezni szoktam rengeteget. de az kimutatja a hatását :P
    jah és köszi :D
  • csuszi
    #10832
    szabályosan oszt csókolom.
    és azt, hogy nem akar növekedni, fogadjunk hogy max 6 hónap után szűrted le. ;)
  • Ice18
    #10831
    Nekem is lenne 1 kérdésem. Befolyásolja az az ismétlés gyorsasága az izomnövekedést? Nekem pl alig akar növekedni a bicepszem :( Pedig rengeteg gyakorlatot csinálok. lécci segitsetek.
  • csuszi
    #10830
    mo.-on világszínvonalban is csillagos 5-ös a csapvíz. az ásványvizek nem jobbak, sőt: kimutatták, hogy huzamosabb ideig iszod ugyanazt a terméket nagyobb kárt okozol mint hasznot, mert egyoldalúan ásványozottak. a csapvíz pedig nem.
  • Roman
    #10829
    Én edzés közben csapvizet iszom.. néha borsodi vizet, ennek kb. 3500 mg per litér az oldott ásmánianag tartalma, 320 mg nátriummal.. mozgásra tökéletes, bár az íze tényleg olyan, mintha egy egész hegység lenne a palackban.. :S
  • II Rocky II
    #10828
    itt lehet kérdezni?:D
    hasra mien edzést ajánlotok? milyen gyakorisággal.és mennyi idő alatt láthatok fejlődést?
  • LordVenom
    #10827
    Nemzetközi egységként méri a cucc a szennyeződést,és ebben iagazad van,belefoglaltatik az ásványi anyag tartalom is. Kb.:20-40 egységynyi lenne a tiszta víz. Ellenben a csapvíz 250-300 egységnyit tartalmaz,a palackozott ásványvízek (csak a menteset lehet bemérni) 220-280 egységnyi cuccot mutatnak.
  • Tmac
    #10826
    De a szennyeződést hogy méri ill milyen szennyeződéseket mér. Mivel lehet hogy a gép az ásványiagagokat nézi szennyeződésnek (mondjuk ehhez nem értek)...
  • LordVenom
    #10825
    Jó reklám. Van egy víz-szennyeződés bemérőm,és a szentkirályi sem sokkal tisztább,mint a csapvíz. Az ásványvízek királya (a mérő szerint) a Naturaqua,de ez sem tiszta a szó valódi értelmében. Az ásványvíz ma egy jó üzlet. ennyi.
  • Frayer
    #10824
    azzz
    Haveromnak mégis igaza lesz, hogy megérjük még azt is hogy az oxigént is pénzért kell majd venni.

  • Tmac
    #10823
    Lenne egy jó kérdésem: haver ma edzésre vett egy szentkirályi ásványvizet olyat ami oxigénnel van dúsítva és elvileg rávan írva hogy kimondottan alkalmas ez a terhesnőknek meg olyanoknak akik komoly fizikai munkát végeznek. De azt sajnos nem tudtuk eldönteni hogy ez most miért is jó meg mennyire hatásos vagy csak nagy kamu hogy drágán lehetssen adni a sima ásványvizet. Kíváncsi vagyok hogy nektek mi a véleményetek ill hogy valaki tud e valami tudományos magyarázattal szolgálni miért is jó ez.
  • FOXX supreme
    #10822
    ki kell próbálni, de ne számíts akkora durranásra mint pl. egy kreatin kúra esetébe
  • zmeor
    #10821
    valami tömegnövelőre gondoltam mellé
  • FOXX supreme
    #10820
    nem rossz, de csak akkor dob jobban ha szedsz mellé mást is
  • zmeor
    #10819
    Animal Stack 2 ről mik a véleményeitek?
    aki használta már...
    kimondottan a tieitekre vagyok kiváncsi, vagy valami ismerősötökére.. fórumokat olvastam már.
  • SeanJRRussel
    #10818
    Én nem váltottam tervet de engem is feldob az edzés,teljesen kikapcsolok és csak a mozgásra koncentrálok,2 sorozat között persze a többi hülyeségét is jó hallgatni ahogyan szivatják egymást meg ilyesmi de.Megyek is mert vállazok ma némi csukjával és derékkal.
  • Roman
    #10817
    De ma nagyon pörögtem edzésen is. Úgy érzem, simán menni fog már a teljes testes edzés, később pedig a hst.

    Valamiért rohadtlelkes vagyok edzéseken. Lehet az új hely (termet váltottam) s a környezet, meg a kihívások (teljesen más padok, állványok, rudak, tárcsák, kézik, gépek).

    A hátedzéseim pedig nagyon feldobta a szerény véleményem szerint sokkal jobban használható húzódzkodóállvány.

    eddig nagyon jóleső érzés ez a reggeli fröccs.
  • SeanJRRussel
    #10816
    Én tavaly nyáron edzettem délelőtt és 1 hónap alatt felstedtem 5 kilót(nem tom h abból mennyi volt az izom) de aztán áttértem a délutáni edzésre szeptembertől és nekem ez jobban bejött,igaz a suli miatt nem is tudtam volna délelőtt járni.5 körül szoktam lemenni a terembe 6-6.30 ra végzek utána egy turmix,később vacsora majd megint egy turmix.Nekem ez így nagyon bejött és nem is nagyon zsírosodok.
  • zotja
    #10815
    fehérje az mennyi ? :)
  • Roman
    #10814
    Háháhá, végre reggel tudok edzeni, iszonyat jó. Edzés előtt egy laza 120 gramm ch-s reggeli zabpehelyből banánból, mézből, edzés után egy másik 60 grammos ch fröccs turmixban aztán itthon szilárd kajából még 100 gramm, vagy több egy jó negyven perc múlva.

    Aztán estig már csak kisebb ch adagok, némi gyümölcs (1-2 barack) zöldségek jósok, ződbabhüvely, aminek 100 gr-jában valami 5 gr ch van csak, meg rohadtsok zsír (olcsó a tökmag, meg akciós a mogyi-mandula, lehet jó zsírosan étkezni) Vasárnap mondjuk orgiázok pudinggal, csokival, lecsóval, meg "amivannal", de szerintem tömegnöveléshez ennyi kell.

    Ez így egy endógecinek nagyon bejövős dolog, mert reggel meg edzés után úgyis szarrá van merülve, így egybe betömheti az adagot, amikor a legérzékenyebbek az izmok a felvételükre, s mivel ugyebár a izom tud nőni ha már be van töltődve, s a sok zsír miatt a kalória is megvan lazán 3500, így lehetséges egy jóminőségű tömegnövekedés, jelentősebb zsírosodás nélkül.

    Más: állítólag a mangalica zsírja egészen pofásan jó. A vörös hús meg még jobb. Mangalica kevésbé zsíros részei (tarja pl) jó husiféle lehet? Mondjuk jó kérdezi, kb. 6 éve nem eszek sertést, mert undorodok az ízétől. Bár a kismalacok szépek meg aranyosak :D
  • awak3n
    #10813
    nem húzódás, izomláz után még érzed,ha megnyújtod,h húzódik picit, másképp fogalmazva "még be vagy durranva"
  • Tmac
    #10812
    Szerintem az bőven elég ha edzés után iszik egy turmux-ot valami fehérje szénhidrát keverék olyan 70g szénhidráttal és mikor hazaért akkor még egy teljes étkezés, szerintem ennyi elég mert ha délelött ill kora délután rendben volt a kaja akkor ez így jó kell hogy legyen. Kérdés egyedül annyi hogy mennyire hízékony, mert akkor lehet hogy kevesebb ch is elég.
  • Roman
    #10811
    Huhh, gratula :) Én örülnék, ha nem fulladnék bele :)

    Ha rákészülsz, jobb lesz az, azért teljesen másképp terhel, mint a súlyzó.

    :S AKi nagoyn könnyen hízik (most nem rólam van szó, egy ismerősről.. ) s pont lefekvés előtt edz, az hogy oldja a ch bevitelét meg? Mert ugyebár edzés után KELL a sok ch (én már ilyen 180-190 grammokat tolok, amiből 50 az egyszerű, a többi poliszacharid ^^ ) de hát neki pont lefekvés előtt kell edzenie.. nálam könnyű sokat bevinni, mert reggel edzem, azt az jó, mert előtte nagyonsok ch-s reggeli, utána nagyonsok ch-s kaja, azt jónapot, de nála ezt így nem lehet megoldani..

    ráadásul az edzés utáni turmix után már kajálni se kajál :|
  • Jobson
    #10810
    hát őszitén szólva úgy indultam neki, hogy se úszás se futás se semmi sport csak a kondizás. 3:44 lett az eredmény, de az utolsó másfél kilométer tartott addig mint az előtte levő négy. az része már nehezen ment. jövőre már nekikészülök. és akor szerintem 40-50 percel tuti jobb lesz az eredmény.
  • jazzy
    #10809
    grat mennyi időbe telt?
  • iko
    #10808
    Hosszában? :)