33479
12316971501353788406.png
  • clouse
    #11048
    Sziasztok!
    Nekem lenne egy problémám.
    kb 70 kg vagyok és rendszeresen sportolok viszont nem érzem azt hogy erősödnék a sportól és a konditól valószínűleg a felépítésem miatt.Az a célom hogy hízzak de a felszedett kilók ne háj legyen hanem izom szóval ha szednék valamit és mellette sportolok akkor jobban izmosodjak valamint erősödjek.Szerintetek testtömegnövelőt szedjek vagy inkább proteineket?(Remélem érthetően el tudtam magyarázni)
    köszönöm
  • csuszi
    #11047
    ja. hagyjuk abba, miután te lecsicskáztad a népet, meg súlyosan fogyatékos vagyok. leosztod a népet, néha trágár stílusban (én egyszer nem sértegettelek), aztán teszed a kibaszott intelligenst. grt. az alábbi linkben meg nem egészen úgy nézett ki, hogy neked semmi közöd a spam-hez. vagy kezded belátni hogy egy kicsit nagyokat mondasz? spam; kajak-kenu bajnok; milliókat kereshetsz velem; free konditerem; tömörítő eljárás (ami miatt rajtad röhög a fél vadnyugat:)).
    kb 7 éve van 2 hotmail címem, ezeket használom minden szar regisztráláshoz...ennyi idő alatt egy spam-er se kapta meg a címem?:) küldjem nekik postán? és 1, azaz 1 db spam se jött... de a hotmail biztos szarabbul tudja mint frayer:)
    de hogy ne legyek off. ma kezdem a hiit programom. szeptemberben veszek is hozzá pulzusmérős nyavalyát. eddig a polár tetszik, ha valakinek van jobb tippje, szóljon. vajon a hiit-től vastagodik az ember lába? nagyon nem szeretném, így is elefántos...
  • Roger6
    #11046
    Utolsó szó jogán?

    "Nem hat meg ha a programjaimat rossz dolgokra használják, amíg pénzt látok belőle és fel tudom mutatni mint jó referenciát." - spam mióta jó referencia b+?! (Gmail-os vagyok, egy darabot nem kaptam még...)

    "Szóval itt most fejezzétek be, juzos, csuszi, roger6, ez nem a gyógypedagógia, sem pedig az óvoda." - Egyik haverom azt mondta, hogy ha 10-en mondják neked, hogy részeg vagy, akkor menj haza, és aludj. Szóval ha ennyien ellened vannak, gondold át a dolgot, tedd félre a büszkeséged. (ha már a magyar kajak/kenus érmekre nem vagy az)

    "Ha sértve érzed magad menj el a rendőrségre, vagy ha nem félsz keress privátban és elrendezheted személyesen a nézeteltérést, egy az egy ellen." - Neked nincs egy kibaszott nagy "L" betû a homlokodra tetoválva? (ezt a csicskáért vissza pajti, de nincs harag )
  • Frayer
    #11045
    Engem nem érdekel a spam, nem sok közöm van hozzá, maximum annyi,hogy írtam olyan komponenseket amik ehhez felhasználhatók. Úgyhogy ezt most beszoptad.
    Nem hat meg ha a programjaimat rossz dolgokra használják, amíg pénzt látok belőle és fel tudom mutatni mint jó referenciát. Amivel nem lesz gond, mert a komponensek nem csak szűrők kijátszására alkalmasak hanem tipikus oop rendszer, direkt a kód általános újra felhasználására kihegyezve gazdag funkciórendszerrel, így könnyebb újra eladni.
    A hotmail egy igen jó rendszer, de még az sem mindenható, főleg mert igen, könnyű kijátszani a szűrőjét egy scripted browserrel és dinamikusan változékony tartalom kezelő komponensel. Mivel a szűrő nem tud mit kezdeni a belső levelezéssel "homtail -> hotmail fiók, és mert nem talál támpontot a tartalom alapján mert mindig más és más, nincs azonos bennük. Szóval te csak ne hidd azt hogy ha valami spammer nem szerzi meg a címedet, nem fogsz tőle reklámokat kapni.És végképp ne gondold azt,hogy a kommersz levél szolgáltatások biztonságosak lehetnek. Úgy kereskednek az adataiddal mintha egy széndarab lennél, eladnak kilóra. :))
    De mindent összevetve amit tudtak megcsináltak a hotmailesek, erős közepes rendszer, aminél nem igen van jobb a kommersz szolgáltatók között.

    De ez egy bodys topik, szerintem áljatok le ez ilyen és hasonló témával, mert csak magatokat minősítitek. Nincs szándékomban vitatkozni súlyosan fogyatékos emberekkel, sem olyanokkal akik nem belátóak, és csak a demagóg "akkor is nekem van igazam" szöveget tanulták be. Ezért inkább engedek, legyen nektek igazatok.
    Leszarom. Csak ne akarjátok megváltoztatni az én elveimet.
    Szóval itt most fejezzétek be, juzos, csuszi, roger6, ez nem a gyógypedagógia, sem pedig az óvoda. Ez a topik egyszerűen nem erről szól.
    Lehet tanácsot kérni, tanácsot adni, de ha valaki nem ért veled egyet, abból ne csinálj problémát és ne személyeskedj. :)) Én megértem, nem egy malomban őrölünk, nem ugyanazt a hitet valjuk, leszarom, túllépek rajta, számomra nem fontos,hogy nektek mi az elképzelésetek, nem akarok belőle vitát, nem érdekel az egész. Ha én úgy gondolom,hogy tudnék valamit hozzáadni a kenusok edzéséhez, mit érdekel az téged? Szard már le. És ne akarj eltéríteni a szarságaiddal,
    Ha sértve érzed magad menj el a rendőrségre, vagy ha nem félsz keress privátban és elrendezheted személyesen a nézeteltérést, egy az egy ellen.
    De ne legyetek gyerekesek és ne akarjatok óvodás módszerekkel érvényt szerezni magatoknak.

    Térjünk vissza a normális body-s témákhoz.
    Én most engedtem, legyen nektek igazatok, de ezzel most legyen is vége a vitának. Mutassatok példát a buta izomagyú sztereotip típusú embereknek, hogy lehet másképpen is.
  • csuszi
    #11044
    és te annyira járulsz hozzá a spameléshez, mint én a holdutazáshoz...
  • csuszi
    #11043
    :D:D:D még egy spam-et nem kaptam. hidd el engem nem zavar. tudod a hotmail teszi a dolgát. életemben egy kibaszott spam-et nem kaptam...
    de ha annyira levelezhetnéked van, majd az ingyenes konditermedben adsz nekem.
  • Frayer
    #11042
    :)) De jó érzéssel tölt el a tudat,hogy egy kicsit én is hozzásegíthettem ahhoz hogy egy kicsit kellemetlenül és bosszúsan érezd magad mikor megnézed a mailjeidet.
    Tudom hogy ez egyeseket érzékenyen érint, dehát kinem szarja le???

    Egyébként ha gondolod, küldök neked egy jó szűrő programot, hogy ha zavar.
  • Roman
    #11041
    Egyenessel jobb bicepszezni, jobban meghúzza, plusz edzi a brachialist is.

    a gond, hogy bassza a csuklót. de én mindig egyenest használok ;)
  • SeanJRRussel
    #11040
    Alkar miatt egyenes rúd.Amúgy sztem nehezebb is egyenessel bicepszezni mint franciával.
  • Mr_no_NaMe
    #11039
    Otthonra szeretnék venni kétkezes rudat.
    Mi lenne a jobb? A sima vagy a francia rúd? Alkarra is gyúrnék. Tudom, hogy eléggé emberfüggő, de 1-2 tapasztaltabb ember azért mondhat véleményt.
    Melyikkel gyakoribb a baleset, vagy melyikkel "kényelmesebb" ezáltal pocsékabb a hatás stb. Én a 120 centis francia rudat néztem ki, de alkargyakorlatokra nemtudom mennyire alkalmas a görbesége miatt.
  • Gyúrógép
    #11038
    "Hogy őszinte legyek, nem őket kéne büntetni, hanem a hozzád hasonló kis férgeket;)"

    LOL :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • juzosch
    #11037
    Én egy banánt szoktam letolni.
  • Roman
    #11036
    Óhh jajj, mostanság elárasztanak engem ajándékokkal :D

    Étcsoki-kollekció 55-től 85%-osig, kis doboz "bonbonkákkal".

    Lehet kénytelen leszek "bevetni" edzés előtt (reggel kelés után :S ) mert a mai 125 gr zab-160 gr banán-200 gr alma-1 kk. méz kombináció krvára nem adott elég energiát.. Még mogyit, lenmagot, lenmagolajat is színeztem hozzá, meg persze fehérjét.

    Tippek mi az, ami reggel instant-energia, ami kb. 1 óra múlva már "pörget", s hamar (fél óra) "leemésztem", s energiát ad egy kb. 1 órás edzésre :-) cukrot nem kén' túlzásba vinni, mert az nem olyan energiadús. lehet több zab kéne, nem? vagy egy kis puffrizs a zab mellé? hmm.

    sajnos ezek a nagyobb bontások (teljes test, v két részre bontott terv) nagyon kimerítik az embert :S Más kérdés, hogy nekem beváltak.. legalábbis úgy érzem :\ :-\
  • Roger6
    #11035
    Látom ő mindenhez ért.
  • csuszi
    #11034
    ja és majd elfelejtettem... frayer a valódi spamkirály:)
    [URL=http://www.sg.hu/cikkek/61658/kik_a_valodi_spamkiralyok]#7:) a reakciók se rosszak:)[/URL]
  • csuszi
    #11033
    mind barmok vagytok. frayer feltalálja az olyan tömörítő eljárást, amivel egy dvd egy floppyra kerül, milliókat kaszál.
    aztán a múltkor is felajánlotta nektek, hogy kereshettek vele milliókat bazdmeg csak privizzetek neki.
    a kajak kenusok hülyék, bárki ráprivizik frayerre és olyan olimpiai bajnokot farag belőle, hogy olyat még nem látott a világ.
    csak tudnám mikor jön hogy a vizilabdát is megreformálja, mert vén fasz 60 feletti kemény dénes segg hülye hozzá...
    mind beszűkült csicskák vagyunk...
    ui.: frayer az sg-éseknek free konditermed mikor nyílik?
    az átlag emberből ronnie-t faragó csodaedzésterv mikor lesz kész?

    megáll az eszem. tiszta da vinci a csóka
  • Roger6
    #11032
    Igazad lehet, befejeztem.
  • juzosch
    #11031
    Hagyd, rossz napja van...
  • Roger6
    #11030
    Elmagyaráznád mire gondolsz? Vagy csak sértegetni akarsz? Ja igen, beszûkült csicska vagyok. Mondcsak, én mondtam rád ilyet?
  • Frayer
    #11029
    "Járt utat járatlanért el ne hagyj, ne térj le a kitaposott ösvényről"
    Én azok közé az explorerek közé tartozok akik, inkább az utat a módszert kutatják elsődlegesen, míg a többiek mennek a kitaposott jól bejáratott ösvényeken.
    De ha nem lennének ezek az folytok kutató ellentmondó útkeresők, sosem nyílnának meg új, jobb ösvények.
    Nekem ez az életvitel jött be, abban amiben én mozgok ezzel tudok kiemelkedni.

    "minden működhet, de semmi sem működik örökké"
    Ez is egy nagyon fontos elv a testépítésben és más sportokban. Kiváncsi vagyok vajon Roger barátunk tudja e hirtelen miért van ez így, van e olyan hozzáértő hogy elmagyarázza nekünk, vagy csak ide jött hurrogni.
  • Hector Troy
    #11028
    Magyarországon mi a f@szt nem kéne megreformálni? Mindennel le vagyunk maradva mint a borravaló!
  • juzosch
    #11027
    bocsi, nem én voltam az, aki paraszt stílusra váltott az egész fórummal szemben...
  • Roger6
    #11026
    Teljesen igazad van.
  • Roman
    #11025
    Most csak úgy eszembe jut Schumacher. a legjobb volt, kicsit egyedi felkészülési módszerekkel, valódi megszállottként űzte a sportot, és még izmos is volt a legtöbb pilótához képest, az állóképessége pedig utolsó évében, 37 évesen jobb volt, mint a 23-24 éves ellenfeleié.

    Ki a rák tudja, hogy csinálta? Állítólag egész nap le se lehetett állítani, sziklátmászott, biciklizett, futott, súlyzózott, és mellé tömte magába a kalóriákat tonnaszám. És ő volt az egyetlen, aki soha nem lett rosszul Malajziában a dobogón, míg páran (Mika, Fernando) kb. összeroskadtak, s kénytelenek voltak leülni, nemhogy a kupával ugrándozni. 1ó40 perces versenyek után 35 fokban még öregen is képes volt arra, hogy a pillesúlyú csapattársával az ölében rohangáljon és ugrándozzon örömében.

    Az ő edzésprogramjára lennék kíváncsi, mert állítólag nem gyenge kardiovaszkuláris állóképessége volt a hapeknak, mindene a topon volt.

    S ők ismertek voltak a nagy trióval arról, hogy mindig tudtak újat húzni, újdonságot becsempészni taktikailag, technikailag a versenyekre. Míg mondjuk a nagy múltú McLaren kb. 97-98 óta változatlan taktikákkal áll ki a versenyekre, képtelenek újítani. S meg lehet nézni, hogy nem is nyertek 10 éve semmit.

    Szóval minden sport változik, az idők, emberek, gépek, minden. Én amit nem tudok megérteni, hogy pl. hogy lehet annyi droid a bodybuilderen, hogy ami az alapismeretekben nem szerepel, az hülyeség, és káros. Miért? Sokkal szimpatikusabb oldal a tesztoszteron, meg a t-nation.com, mint a régi dogmák súlykolása.

    Mi átlagparasztok nem látunk be a kajak-kenusok felkészüléseibe, így esélyünk sincs "kielemezni", mit lehetne másképp, jobban csinálni, de valószínüleg nagyon jól tudják, mi a dolguk, mert eddig az érmeket tonnaszám hozták. S ha a többi nemzet utolér, akkor lehet finomítani, újítani, vagy radikálisan változtatni. A radikális változtatások más sportokban (foci, F1 hehe) is bejöttek már korábban, csak mindig időt kell adni, hogy az új módszereket is kitapasztalják, finomítsák. És a holtidőben bizony hanyatló forma is lehetséges. De azt mondom, amíg hozzák literszám az érmeket, felesleges "felülvizsgálni" a programjukat, ha majd a többi nemzet beelőz, esetleg pár nemzet meglóg más módszerekkel, akkor lehet átgondolni mindent, amit az eddigi felkészüléseik során alkalmaztak.

    Járt utat járatlanért el ne hagyj, ne térj le a kitaposott ösvényről, főleg, ha az a sikerhez egy biztosan vezető út. De ha a kitaposott út már nem egyenes a sikerhez, hát elő a macsettával, és keress új ösvényeket. Szerintem. Elvégre: "minden működik, de semmi sem örökké"
  • Roger6
    #11024
    Az élmezőnyben vagyunk - ez nem nagyképûség, hanem büszkeség (látom te nem vagy büszke az elért eredményeinkre). Janics - Kovács páros, arany érem. Két törékeny virágszál, és láttad mögöttük a lengyeleket? A nők úgy néztek ki, mint a férfi testépítők, mégsem tudták legyőzni őket. Mert az edzésünk JÓ, HATÁSOS, KEMÉNY. Sértegethetsz engem, attól még nem változtat a dolgon, hogy te azt hiszed, valami újat találtál ki, pedig nem. Figyi, ha tényleg abbahagyod az első monológodnál, azt mondom ok, de ez így már szánalmas. A kajakosok/kenusok soha nem voltak kis darabok, de hidd el, pont annyira izmosak, amennyire kell. Lehet, hogy 200-nál jobban jön a nagyobb tömeg, de 500-nál, 1.000-nél már csak hátrány.

    Ja, mégvalami. Szerintem egy pohár vízből el lehet látni egy város egész áramfogyasztását egy éjszakára. Ha nem hiszed, egy beszûkült csicska vagy. Ez pont olyan, mint a te feltételezésed, ami abszolút nincs bizonyítva, de már csicskázol mindenkit. És én vagy az IQ light? Köszönjük Emese!
  • Frayer
    #11023
    Akkor innentől fogva nem pofázunk erről többet.
    Úgy sem fogod belátni, akkor meg minek erőltetni, nemigaz?
    juzosc, veled innentől fogva nem nagyon akarok kommunikálni, nem segítünk egymásnak, leszarjuk egymást, de nem is áskálódunk és firtatjuk a dolgokat, egyszerűen csak ne vegyél rólam tudomást.
    Azaz itt fejezzük be ezt a meddő vitatkozást, nehogy a végén azon kelljen vitatkoznom másokkal "nem veled", hogy ki ölt meg kit. :)
  • juzosch
    #11022
    Ez oylan szép:D Elveszett a kapád?
  • Frayer
    #11021
    "mindig el kell lesni mit csinálnak a legjobbak és el kell lopni a jó módszereket" -- Mi vagyunk a legjobbak, az élmezőnyben vagyunk. "

    Azért ne legyél ilyen nagyképű, lenne még ott mit csiszolni.

    Most azért nem állok neked ezen dolgozni éveket,hogy bebizonyítsam neked hogy igazam van, annyit te nem érsz meg.
    Amúgy meg, nem azt mondtam hogy nekem van igazam, hanem hogy igaza van egyes bodys úttörő guruknak, amiből jó nagyot profitálhatnának a kanusok is, és még sokan mások. Ezt is elmondtam.

    Nekem más céljaim vannak az életben, nem az hogy aranyat hozzak el vagy hogy itt bizonygassam az elméleteimet, az én életterem a programok írása, a testépítést azért csinálom hogy levezessem a feszkót, ha van rá alkalmam. Hogy kinek van most igaza?? Az idő úgy is engem fog igazolni, ha meg nem akkor majd téged.De az nem ma lesz, mert lassan eszmél fel az ember, lassan látja be ha téved. Szóval ne is firtassuk, mert ezt csak az idő döntheti el hogy kinek van igaza.
    De majd meglátjuk,hogy az idő elteltével nagyobbak, izmosabbak e lesznek a kenusok IS vagy sem. Nemtudom, de nagyon iq-lightnak kell lenned ahhoz hogy ne vedd észre azt hogy az olimpiákon az idő elteltével egyre jobb eredmények születtek, rekordok dőltek meg, és egyre IZMOSABBAK és szálkásabbak lettek vele párhuzamosan is a versenyzők. Nem hiszed? akkor nézz már meg egy 16 évvel ezelőtti, majd egy 32 évvel ezelőtti olimpiát, aztán a mostani videókat és láss csodát. Tényleg úgy van ahogy mondom. De kár nektek pofázni, beszűkült csicska barmok vagytok kik soha nem fognak nyílni az új dolgok felé.


  • Hector Troy
    #11020
    Úgy érzem Frayert kicsit védelmembe kell vennem. Régen volt már az utolsó tesiórám, de az tényleg igaz hogy 1000 éves módszerekkel "edzettek", senkit nem érdekeltek az újítások stb. Ha megnézed hogy a legtöbb sportklubban min. 50 évesek az edzők, valószínű ott sem túl "up-to-date" emberkék adják a tanácsokat...
    Egyébként meg nem olyan egyszerű élsportolónak lenni. Nem úgy megy hogy van egy jó ötletem, aztán ugrok, és négy év múlva már hozom nektek az aranyat.
    Lehet hogy a sarki csöves jobban vezetne mint bárki más a forma 1-ben, de hát ő soha nem ülhetett be egy nyomorult gokartba, soha nem kapott lehetőséget a bizonyításra...
    Ergo lehet hogy ha Frayer kajakos lenne, (lett volna,) ő lenne a magyar Phelps.
  • juzosch
    #11019
    Jajj,ez fájt. Istennek nem képzeled egyből magad?:D:D:D Elvakultakkal tényleg nem érdemes vitázni:) Úh akkor hagylak, élj csak abban atudatban h igazad van;)
  • Jobson
    #11018
    Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz.

    Frayer !! Mutasd meg a népnek !! Ha tényleg úgy érzed, hogy jó az elgondolásod akkor hajrá !! Az arany idén 20 milliót ért, ha biztos vagy magadban, akkor már most elkönyvelheted a 20 milliót. Annyit csak megér, hogy bebizonyítsd az igazad és még mellesleg jól is jársz.

    Tudod, bizonyíték kell, nem ígéret :))
  • Roger6
    #11017
    "mindig el kell lesni mit csinálnak a legjobbak és el kell lopni a jó módszereket" -- Mi vagyunk a legjobbak, az élmezőnyben vagyunk.

    Én nem akarok veled vitatkozni. Tőlem azt gondolsz, amit akarsz. Elmondtad a véleményed, ok, de ott le is zárhattad volna a mondandód. Nem kell ezt túlragozni. Kitaláltál valamit, ami szerinted jobb, mint a többi. Akkor bofa be, csináld, és ha 4-8 év múlva hozol aranyat olimpiáról, én leszek a legelső, aki gratulál neked. Azonban amíg ez nálad csak elméleti szinten mûködik, addig szádra ne vedd a kajakosok, vagy a kenusok edzéstervét, mert te 8 én múlva sem leszel a közelükben sem ember! Vagy mutass valamit, vagy csönd.

    Várom az eredményeket...
  • Frayer
    #11016
    Amit mondtam megmondtam.
    És még mindig azt hiszem,hogyha nagyobb erősebb izommal rendelkezik egy kenus, mellette kétszer több glikogént raktároznak az izmai és kétszer kitartóbb, akkor gyorsabb is lesz a vízen. Igen ezt én hiszem.
    Figyelj, nézz meg egy iskolai testnevelés órát.
    Diplomás szakemberek állították fel ezeknek az óráknak a menetét, hogy miket lehet végezni, mik a követelmények és hogyan kell osztályozni.
    Olyan emberek szerint megy ez a test "nevelés" akik nálam ezerszer okosabbak, ezerszer több tudással rendelkeznek "papíron" és én mégis úgy "képzelem",hogy sokkal többet ki tudnék hozni a gyerekekből, sokkal nagyobb teljesítményre lennének képesek ha én határozhatnám meg egyénenként magát az edzési rendszerüket, heti 2 óra számban elég is lenne, hogy mindegyiknél szemmel látható fejlődést érjek el testileg, és sokkal jobb kardiovaszkuláris állapotba edzeném őket, nagyobb teherbírással és kitartással.
    Hogy hogyan és miért?
    Mert ismerek olyan módszereket, amikről tudom,hogy működnek, és amiket mások is tudnak és több ezren a világon, de még így is számottevően kevesen az össznépességhez képest. És amiket mégsem alkalmaznak a testnevelő órákon, helyette mennek a silány gyakorlatok, majd időnként olyan terhelések amikre még nincs felkészülve a test, és nem egyénre szabva megy a dolog, hanem kollektíven, baromi magas lesérülési rátával. Abszolúte nem veszi figyelembe az egyén teljesítő képességét, pedig ehhez csak egy kis füzetecske kellene amibe lekönyvelhető az egyén paraméterei.
    És valami ilyesmi megy általánosságban is a sportklubbokban.
    Vannak jobb, és modernebb edzésrendszerek, mégsem követik őket, mert az megy amit már megszoktak a több tíz év alatt, ahogy mondod. Én úgy vagyok,hogy mindig keresni kell az újjat, mindig el kell lesni mit csinálnak a legjobbak és el kell lopni a jó módszereket, ha nálunk is működik a dolog.
  • Roger6
    #11015
    És te még mindig azt hiszed, hogy tudnál jobb edzésmódszert, mint ami nekik van? Olimpikonok, aranyak, ezüstök, bronzok, a VILÁG legjobbjai közé tartozunk a kajak/kenuban, és te azt hiszed, jobban értesz hozzá?! Szerinted ez csak neked fordult meg a fejedben? Több tíz évek tapasztalata/kísérletezése, hogy mi ott lehetünk a legjobbak között, nem hiszem, hogy ezzel most újdonságot mondanál az edzőknek, de ami ugye nem válik be...
  • Frayer
    #11014
    Te mondod a magadét, én meg mondom az igazat.
    Már leírtam mit gondolok, innentől fogva csak ismételném magamat.
    Amit te írtál mind cáfolható. Én innentől megszakítom a vitát, mert úgy gondolom hogy meddővé vált, mert úgy gondolom,hogy bármi érvet is hoznék fel te akkor sem látnád be a tévedésedet, egyszerűen ilyen vagy. Innentől fogva nem törekszem rá hogy meggyőzzelek. Számomra mindegy te mit gondolsz, az a lényeg hogy én mit gondolok, és én nem gondolom azt hogy ha egy kenus erősebbé és kitartóbbá válik az hátrányára válna a vízen.
    A síkfutásnál belátom, hogy egyik véglet sem jó, hanem van egy jó közepes arány ami leginkább optimális a távnak megfelelően. És még nem is mentünk bele az izomrostok arányába, hogy miért is jó egy kenusnak 500 m-en ha a gyors izomrostja vannak többségben szemben 1500 on ahol az a jó ha vegyesen egyező arányban vannak a lassú rostokkal.
  • juzosch
    #11013
    Ja és de, oriási a veszteség, ha a szükségesnél 2x nagyobb izomtömeget kell mozgatnod, és a plusz súrlódás sem épp elhanyagolható.

    Kajával pedig lehet csökkenteni az izomveszteséget, de megállítani nem lehet. Az izom mindig az adott terheléshez adaptálódik. Ha kigyúród magad 120 kilósra, zabálhatsz bármennyit, ha csak futsz, le fog az szépen menni.
  • juzosch
    #11012
    Egy kenusnak pont ugyanúgy tök fölösleges az az óriási izomtömeg. A víznek egyszerűen nem akkora az ellenállása és kész. Azt az ellenállást, ami a víznek van, meg könnyedén legyőzik ezzel az izomtömeggel is. Kérdés, hogy azt az erőt, amit a vízre adnak, meg tudják-e ismételni még 100x egy futam alatt.

    Vagy kifordítva a logikát, a maratonfutónakl talán nem jó, ha kétszer nagyobbat tud lökni a földön, és így 2x gyorsabban fut?


    MInden sporthoz megvan az az izomtömeg, ami az erő-kitartás dimenziókban az optimumot jelenti. (mind2 nem lehet maximális, ez tény, ha ezzel szembeszállsz, a komplett tudományt kezded cáfolni).
    Futásnál kis erő, nagy kitartás az optimális, sprintnél már fontosabb az erő, kajaknál már elég fontos, súlyemelésnél pedig az erő a legfontosabb. És ha megnézed, pont ennek megfelelő az adott élsportolók izomtömege.
  • SeanJRRussel
    #11011
    Öcsém hogy ti nem tudtok leállni,amúgy szerintem Frayernek igaza van bár én már leírtam a véleményem pár kommenttel lejjebb.
  • Frayer
    #11010
    Nem nekik nincs.
    A futás az más, mint a kenuzás.
    A futásnál, minél nagyobb vagy annál több nehezebben tudsz haladni.
    A hosszútáv síkfutók is mit gebék.

    A kenuzásnál nem lesz számottevően nagyobb a súrlódása a kenunak ha plusz 20 kilót teszel bele. Ellentétben a futásnál, óriásira nőnek a veszteségek, mert a futásnál a mozgás az szakaszos, nem nevezhető konstans irányúnak sem sebességűnek.
    Egyes testrészeket felgyorsítasz, majd megállítod, egy ponton a talajon, ilyenkor nullára csökken a sebesség, állandó gyorsulásnak kitéve a testrészeket.
    Ezek mozgatása a negatív és pozitív szakaszokban óriása energiát igényel ami exponenciális növeli a befektetett energia szükségletet, a mozgatott tömeghez képest.
    Tehát kétszer nagyobb tömeg mozgatása itt már jóval több mint kétszer nagyobb energiába kerül.

    Példa:
    Nézz meg egy kis bogarat, szöcske métereseket ugrik, önmagához képest akkorát mintha te át ugranál egy háztömböt.
    Egy macska is akkorát tud ugrani mintha te felugranál a második emeletre egy helyből.
    Nézz meg egy elefántot, láttál már elefántot ugrani? Nála iszonyat sok kalóriába kerül a mozgás, iszonyat nagy lábakra van szüksége a mozgási energia továbbítására.
    Tehát a futás, az más. Egyértelművé vált, hogy az embernél van egy optimális erőnlét/tömeg^2 pont ahol a legideálisabb a tömeg az izomerőhöz képest, ha ezt megtalálod akkor vagy a leggyorsabb.
  • Danny1987
    #11009
    *Frayer