33479
12316971501353788406.png
  • DaemoonHunter
    #11168
    Hmm...ebben igazad van. Bár főtt rizzsel számoltam, és 200gr főtt rizs igazából nem 200gr, legalábbis tápanyagokban. Szóval ez volt ami megtévesztett...
  • Danny1987
    #11167
    tömegelni ugy szoktak hogy 5g ch/tskg 2g pro/tskg.
    Az ásvanyi anyagokat ne ásványvizből vid be hanem vmilyen kieggel.
    Szerintem a sima csapviz a legjobb.

    Amugy a 200g rizst nyersen vagy kifőzve mérted le mert 50 kilosan be tudsz nyomni ennyit akkor az szép.
  • DaemoonHunter
    #11166
    Egy étkezés alatt meg tudok enni 200gr rizst + "némi" csirkemellet, bár hosszútávon még nem tudom milyen lesz. Talán másik megoldás, hogy kevesebbet többször. A zsírt szerintem is sok lenne egy napra...sőt rengeteg, bár egyáltalán nem táplálkozok zsírosan, szóval amit beviszek annyi elég is lesz.
    Vitamin és ásványok pezsgőtablettából bevihetőek? Borsodi vizet iszok, abban van szinte a legtöbb ásványi anyag, szóval azzal nem lesz gond:)
    Ha sok lesz annyi ch akkor gondolom 500 körül lenne megfelelőbb, így viszont kisebb adagok is elegendőek lennének.
  • Danny1987
    #11165
    Szerintem az a ch kicsit sok.
    A 127g zsirt azt egy hétre értetted ugye:)(szerintem az is iszonyat sok)
    Délután szerintem nem tudsz betolni 4x 200g rizst + csirkemellet.
    (ha mégis akkor gratula én biztos nem tudnék)

    Fél kiló csirkemell neked elég fehérjeforrásnak szerintem kieg nem kell.
    (csak vitamin+ásványok)
  • DaemoonHunter
    #11164
    Üdv!

    Tömeget szeretnék növelni.
    176cm magas vagyok, és mindehhez megy 57kg, ami rettentő sovány. A napi tápanyagszükségletet kiszámoltam...kb 65kg-ra szeretnék felmenni.
    Mindehez napi 580gr ch kellene, illetve 104gr fehérje(+ 127gr zsír).
    Eddig azért remélem jó:)
    Viszont van egy gond, méghozzá délelőtt suliban vagyok...sőt délután is, ahová kenyeret viszek szendvicsnek, 100gr tartalmaz 58gr cht.
    Délután 4x étkezek, ebből 3x teljes étkezés, 200gr rizs étkezésenként + valamilyen hús, csirke, vagy hal. Tehát a délutáni tápanyagszükséglet megvan, már csak délelőttre kellene valamit kitalálni, bár úgy számoltam, hogy kenyérből is bevihető a szükséges mennyiségű ch.
    Mindezt most kezdeném el, és tanácsokat várnék, hogy mit változtassak, esetleg teljesen hülyeség amit írtam. Persze ez csak az étrend, a megadott testsúlyt lehetőleg kiegészítés nélkül szeretném elérni.
    Terembe heti 3x járok, tömegnövelő edzést végzek, nagy súlyok, kevesebb ismétlésszám ez alap. Bár később talán ezt sem ártana részleteznem.

  • iko
    #11163
    Igen, és is gondoltam, hogy nem fogok félév múlva is így nőni :). Jelenleg mik az adataid (súly, magasság, fekvenyomás, guggolás széria súly)?
  • Frayer
    #11162
    Mikor én kezdtem 18 évesen, szintén ilyesmi voltam, 29-es kar, 58 kiló körül.
    Kb, másfél hónap alatt sikerült felmennem 72 kilóra, és 38-as karig.
    Nem azért mert akkor is ennyit tudtam erről a sportról.
    Hanem azért mert teljesen dekondicionált volt a testem.
    Bármit is csináltam mindenre növéssel reafált a szervezetem :))
    Akkoriban heti 3 teljes test edzésem volt, és mindmáig ez a formula jött be a leginkább.
    Én bírom a teljes testes edzést, bírom a terhelést, és nem ájulok el a felénél, mint egyesek akik nem bírják ezt a fajta teljes test kimerítése edzést, és inkább megosztják az egészet egy hétre.
    Annyit mondok, ez nem genetika, csupán ehhez is hozzá kell szoktatni a szervezetet, mindenhez tud adaptálódni szerencsére.
  • iko
    #11161
    Egy kezdő jó étrenddel és átlagos edzéssel szerintem tud 5 kg nőni egy hónapban. Nekem legalábbis sikerült. És nem ment sok zsírra, látszanak még halvány vonalak a felső hasamon, és pocak sincs sok. Sosem voltam erős de pl. 40kg-ba nyomtam 10-8-6 fekve és most 55kg ba megy ugyanennyi (37% erőnövekedés) Guggolás 40kg ról szintén 55kg-ra. Karom 32-ről 34-re ment fel. súlyom 59 ról 65 kg ra és 07.28-án kezdtem heti 3-szor és 4 hét csak egész testes átmozgatás volt kb. 3x15 ös ismétlésekkel. Amúgy most sem valami vadállat az edzésprogramom, csak kezdő alap: láb-tricepsz-bicpesz és (has)-mell-hát-váll nap feltváltva kb mindegyik részre 2-4 gyaksi.
  • 626imi
    #11160
  • Aquir
    #11159
    az lehet, itt max 45 kerditet lehet felvenni (én 41-et vettem fel), mert annál többet nem is gondolnak hogy el tud bírni egy hallgató, és a 3 kredites tárgy is ritka most, meg persze jobb lenne ha annyira lenne legalább elszórva pár óra hogy nyugodtan lehessen kajálni.

    A Gutenberg u. 1 kilométerre sincs! Akkor azért csak ráérek. Csak előtte tüzetesebben el kéne olvasni ezeket a dolgokat, meg felfogni (pl. kalóriaszámlálásnál étkezdébe lőjem be kb.-re hogy mennyi súlya volt a húsnak meg a krumplinak a Brassóiban meg hogy milyen zsíros? Meg pl. a Szett x ism = 5x6-ot hogyan kell venni? 6-szor ismétlem el a gyakorlatot, és ezt összesen 5 alkalommal, közöttük beiktatva más gyakorlatokat? a tempó leírása sem tiszta) - na persze meg már ha megengedhető egy-két nap az ilyen csirkemelles - vagy gyros-szendvics használata.

    A terem amúgy mennyi időt vesz igénybe így egy nap? Én úgy gondoltam nem jó ez a soványság, meg azért látszódjon amennyire látszódhat az edzettség. Jazzy: egyébként albis vagyok, Győrből
  • SeanJRRussel
    #11158
    Én a kicsivel több mint 1 éves edzésem alatt sose pihentem 1-2 hetet.Egyszerűen belehalnék ha nem tudnék lemenni a terembe.A szerda meg a hétvége pihi de a többi edzés.
  • jazzy
    #11157
    Azért a célokat meg kéne különböztetni valami minimális módon.

    Ő tömeget akar építeni valóban, de nem feltétlen teljesen szálkás izomtömeget ami nekünk fontos.

    Most azért lebeszéled az edzésről és a testmozgásról mert nem tökéletes a kajája?

    Ha lehet aquir tömd magad azzal amit leírt roman, baromira nem nehéz megcsinálni a kaját 2-3 napra előre, ha nincs időd na bumm hát egyél szendvicset.

    Ha komolyabb szintre akarsz lépni akkor nincs na bumm, akkor azt kell enni, amit leírunk, de amíg kezdő vagy addig edzz és tömjed magad.. és nőni fogsz. ennyi.
  • Gyúrógép
    #11156
    Ja csak izmot igy a büdös életben sem fog épiteni .Tudtommal ez lenne a cél, de lehet tévedek...
  • jazzy
    #11155
    Látom Szegeden tanulsz (vagy laksz is nem tudom).

    Gutenberg úton van egy nagyon jó terem olcsón, sok gép, jó társaság, az ajánlom.

    10-es 20-as ahogy megáll a Dugonics téren az ugye a Kálvária és a Gogol utca között van, Gogol mellett van rögtön a Gutenberg, középtájt egy nagy kapu, bemész, jobbra, és már bent is vagy.
  • jazzy
    #11154
    Nem vesztegeti az idejét még ha nem is tud tökéletesen kajálni a súlyzós edzés és a mozgás mindenképpen hasznos...
  • Atrium
    #11153
    buziság. előző félévben 21 tantárgyam volt 53 kredit összesen, nem büfé szakon, a félév sikerült és edzeni is el tudtam járni rendszeresen. átlagban heti 3 kb. pihenéssel heti 1 úszással rendes napi kajálással. kapd össze magad. nem szórakozás miatt jársz suliba gondolom. hajrá!!!
  • Gyúrógép
    #11152
    Szerintem hagyd ezt most addig amig nem lesz időd rendesen enni és keményen , edzőteremben ,edzeni és eleget pihenni.Addig csak az idődet vesztegeted hidd csak el...
  • Aquir
    #11151
    igazából most sem ettem ebédet, csak egy csirkemelles-szendvicset vettem ebéd gyanánt. Ebben a félévben több órát kell most felvennem, így lehetett csak elrendezni őket.
    Igazából meg megnézném ezt a zsírosodást mert olyat (valós sok zsírt) még nem láttam magamon, pedig nagyon-kiskoromban még duci voltam. (egyébként van itt jó zsíros ételekkel menüvel kínai étterem egy csomót jártam oda, habár nem látszott meg rajtam) Te meg nem remélem nem esel jobban vissza.
  • Roman
    #11150
    Aquir, 1et? Az szép, én kb. 2 kg-ot tömhetek, de bassza meg az ég, nemhogy nem zsírosodok, de sorvadok elfele.. 5 cm-t visszacsúszott a kezem, tisztára lefogytam (81 kg.. 3 hete még 90 felett voltam) és nemtom mitől..

    kokszolni sose kokszoltam, ugyanúgy kajáltam sőt, még többet az elmúlt hetekben, mint azelőtt, de egyszerűen szétsorvadtam.. vmi betegség lehet.. nemtudom.

    Amúgy ha ilyen táblázott vagy, én nem ajánlok semmit, mert nem akarok hülyeségeket tanácsolni. Próbálj meg azért mennél többet enni, pl. banán, mazsolásmogyis csemege, ezek sok kcal-osak, és kb. fél perc alatt letömhetsz velük többszáz kaloriát. :(

    Nem irigyellek. :S
  • Aquir
    #11149
    istenem de sok szöveg, amit viszont el is olvastam. (kivéve pár linket, amit majd máskor fogok, jó sok link van megtömve hosszú cikkekkel) Ennyi százalék, úgy mérd, stb =)

    Egyébként pár dolog: elég nehéz súlyra, kcal-ra számolni a dolgokat, amikor nem magamra főzök, vagy mikor mondjuk nem én határozom mondjuk meg döntően a választékot, pl hogy mit adnak az étkezdében, valamint van olyan napom hogy rendesen - nem - tudok - ebédet enni lol, ilyen az egyetem mostanában :p pl most kedden, sem szerdán nem volt időm berohanni egy étkezdébe, ami még nekem is szokatlan de most így vannak az óráim: kedd 8-18 ig betáblázva, nincs idő szerda 8-20 megállás nélkül (olyan max fél órás szünet azért van, viszont ez labor előtt van amikor azért készülni kéne rá) csütörtök 8-10 12-14 16-19 szóval itt jobb a helyzet, ahogy pénteken (10-11 14-16) is. Szombat vasárnap Hétfő szabadnap, mármint szabad lenne, ha nem csinálnék projectmunkát, amivel rendesen foglalkozni kell a többi órákon és az elvégzendő labor-jegyzőkönyven kívül amit hétfő 12:00-ra kell leadni.

    Szóval igazából 3 nap szabad nekem a 7 napból, de igazából az se szabad, az meg kész hogy ebben a félévben egyszerűen nem fogok tudni minden egyes nap rendesen kajálni.

    kösz a cikkeket. egyébként nem iszom alkoholt, no cigi, csak úgy nyelem mostanában a vizet (sokszor ebédre csak azt iszom), megpróbálok 1 gyümölcsöt enni legalább naponta
  • Roman
    #11148
    Kimaradt:
    Sok sikert ;-) Eleinte kicsit szokatlan lesz meg furcsa, de ha "elkap s magával ránt az örvény", nagyon helyben leszel. ;)
  • Roman
    #11147
    Aquir, mielőtt ilyen hülyeséget írsz, hogy egy dekát sem tudsz hízni, gondolkozz kicsit. :)

    Ajánlom figyelmedbe, a tesztoszteronos beavatás-elsősegély cikkeket, amiket be is linkelek most Neked. És szerintem jobban járnál edzőteremmel, nagyobb motiváció, lehetőségek szélesebb tárháza.

    Annyit garantálok, ha olvasgatsz egy kicsit, (ha én leírnám ide a cikkek tartalmát, akkor is el kéne olvasnod, viszont én egy csomót gépelnék, pedig a billentyűm így is hullik szét, szóval inkább linkelek, mellesleg rengeteg hasznos és haszontalan cikket is fogsz találni :o) ) fogsz hízni nem egy dekát, nem kettőt. Csak olvass-tanulj-cselekedj, s hízni fogsz, de nem zsírban. Főleg ha nehezen hízol, kizárt, hogy elzsírosodj, szóval ne tudd meg, hányan irigyelnének Téged az adottságaidért.

    Akkor a segédanyag:
    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_90_kgt_325_elsosegely.php
    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_01_20_lep_895_beavatas.php

    A lényeg röviden:
    -kajálj sokat, testtömegednek a negyvenöt-ötvenszeresét kcal-ban számolva. (igen, kalóriaszámolás)
    -edzél okosan, alapgyakorlatokkal, és folyamatosan növekvő terheléssel, párhavonta beiktatott 1-2 hetes pihenőkkel.
    -kajálj egészségesen, húsok, halak, gabonák, teljeskiörlésű péktermékek, olajos magvak, gyümölcsök, zöldségek
    -igyál sok vizet (3 liter a minimum alsó határ) és aludj éjszakánként jókat, nyugodalmasokat, 7-8-9 órákat. Pihenj, zabálj, eddz! Alkohol nagyon ritkán (havi-kéthavi szinten max.) cigaretta felejtős, egyéb kémiai anyagok, hernyó, kokó et cetera kizárva.
  • Aquir
    #11146
    hali.

    Azt kérdezném tőletek hogy otthoni edzésre milyen gyakorlatok hasznosak hogy formában tartsam/fejlesszem magam? (nálam max súlyzó van otthon). Kissé sovány vagyok, és akármiből akármennyit eszem, egy dekát sem veszek magamra, szóval ilyen az alkatom, nem tudok hízni.
    Lehet/kell követni ilyenkor valamiféle edzéstervet? Vagy az edzőteremben kell csak foglalkozni ilyennel? Mennyi húst kéne ilyenkor fogyasztani?

    Esetleg ha elhatározom, hogy elkezdek látogatni valamilyen edzőtermet: Gondolom függ attól, hogy mire akarok dolgozni, de hogyan kezdjem? Az adott izomcsoportot megdolgoztató gépeken csak menjek sorba, itt közepes súlyokkal, vagy inkább kisebb súlyokkal de hosszabb ideig érdemes dolgozni? Na és mennyi ideig egy napi alkalommal, hetente stb.? Megköszönnék egy kisebb tájékoztatást
  • FOXX supreme
    #11145
    Egyéni hogy ki mennyit szed fel, ismerek olyan embert, aki 60 kg, és 190 cm magas, na most ő rajta sztem egy kemény teszto kúra se segítene. De pl. kreatintól én is tudok hízni 3-4 kg-t egy hónapba.
  • SeanJRRussel
    #11144
    Dannynek igaza van én 6kg híztam creatinnal és annak már 2 hónapja és azóta 1 g nem ment le rólam,tudom tartani amit felszedtem.
  • Roger6
    #11143
    Te mindent elhiszel, amit írnak névtelen felhasználók?
  • Danny1987
    #11142
    Hisz a kreatintol is fel lehet szedni egy hónap alatt 5 kilot.
    Sőt a shopban olvastam olyan hozzászolást hogy 1 hét alatt 3 kiló jött rá.
    Akkor ők is koxoltak?
  • Frayer
    #11141
    A lényeg az hogy én tudom, mik mozognak egy erősebb kúra hátterében, mik játszódnak le a szervezetben, sejtszinten és szervezeti szinten is.
    Azt is tudom,hogy maximalizálható adott mennyiségű és milyenségű kox hatása.
    Tudom,hogy mit kell megtenni azért hogy megmaradjon hosszútávon az így mesterségesen megszerzett izomtöbblet.
    Ezeket a dolgokat a profik is felismerték, és meg kell hogy mondjam,hogy ők sem nyomnak többet mint a sok hobby gyúrós, csak okosabban.
    Sőőt, azt kell hogy mondjam hogy sok hobbista nagyobb, őrültebb adagokkal olyan szintet sem tud elérni mint egy okos testépítő naturál módszerekkel.

    Az meg hogy más mindig elbassza, és csak mérgezi magát, tönkre bassza a receptorait, máját, hormonháztartását, a cerkáját, stb stb, az meg nem az én dolgom.
    De legalább jót röhögök az ilyen embereken.
    Ilyen ügyben csak azért sem adok tanácsot, pusztán rosszindulatból.
    Had hújjon a férgese. :)
  • SeanJRRussel
    #11140
    Én nagy Coleman rajongó vagyok megvan a könyve az összes dvd-je de azért kajált is ő rendesen,nem volt fehérje hiány.Biztos h volt más is a háttérben de azért nem az az ember mint a sok hülye szúrós köscög lemegy szúr edz aztán mikor vége a kúrának leereszt.Mindent okosan kell csinálni de az anyag önmagában kevés.
  • Frayer
    #11139
    Ronnie Coleman csak önmagához képest lett naturál.
    Ami azt jelenti nála, hogy napi 1000 mg tesztó helyett már csak 400 at szúr.
    Az ő esetében erre már lehet mondani hogy naturál. :)

    Amúgy meg már alig várom a sustanon teszteket.
    Azok mikor lesznek? Kiváncsi vagyok attól mekkorát fognak nőni a gyerekek. 30-40 kilót egy hónap alatt? Mert ha már a kiegészítő porok ilyen hatással vannak akkor egy komolyabb tesztó kúrának reálisan hoznia kéne ezeknek az egyedeknek a plusz fél mázsát.
  • Gyúrógép
    #11138
    De naturálok hooogyne.Akárcsak Ronnie Coleman
  • Danny1987
    #11137
    Miért akkor ezek szerint ők nem naturalok?
    Szerintem ha kapsz egy csomó kiegészitőt(tömegnővelő kreatin fehérje vitamin) akkor talán lehet ennyit nőni.
    Persze normalis kaja mellett.
  • Gyúrógép
    #11136
    Most mi van ?
  • Roger6
    #11135
    Mindenki azt mondja a sajátjáról, hogy az a legjobb, a többi nem ér semmit. Szerintem meg próbáljon ki az ember egy-két tömegnövelőt vagy fehérjét, aztán utána döntsön. Szerintem nincs olyan, hogy az egyik termék mindenkinek jó lenne, hiszen minden ember szervezete más. Van akinek ez jön be, van akinek az.
  • Gyúrógép
    #11134
    És te ezt el hiszed hogy csak a szkájtek termékektől ugye ?
  • Danny1987
    #11133
    Bakker ez a scitec teszt durva.
    Megnéztem ezeket a videokat elég sokan olyat nyilatkoztak hogy 2 hónap alatt 10 11 12 kg kevés zsirral.
  • Panzermeyer
    #11132
    De azért rögtön hozzá is teszek, némi kiegészítést az egyes pontokhoz.

    3) Belsőségeknél azért a májat szerintem ajánlott kerülni a magas zsírtartalma miatt.
    6) Mert az alkohol csökkenti a tesztoszteron szintet.
    11) Túl sok tojás sárgáját azért ne.
    18) Természetesen itt a jó zsírokra kell gondolni, pl. olajos magvak, lenmagolaj.
  • Panzermeyer
    #11131
    Találtam egy kis közérdekű információt, íme:

    20 Tips to Maximize Testosterone Production

    1. Train really hard.

    2. Do dead lifts.

    3. Eat a lot of meat/organs.

    4. Shock your system.

    5. Increase the amount of Zinc in your diet.

    6. Do not drink alcohol.

    7. Get a lot of good sleep.

    8. Do not smoke or do drugs. (except ones that increase testosterone)

    9. Eat more red meat, oysters, broccoli, cabbage and garlic.

    10. Do workouts that scare you.

    11. Eat a dozen Eggs a day.

    12. Go past the pain barrier.

    13. Grub on an herb called tribulus terrestris.

    14. Have sex at least once a week.

    15. Workout for intensity not duration.

    16. Do more squats.

    17. Focus on compound movements.

    18. Eat tons of fat.

    19. Fight people.

    20. Take roids. (not recommended)


  • Roman
    #11130
    én meg ma lementem 2 hét dekondícionálódás után edzeni, hst-ben.

    mondanom sem kell, a 15ösblokk elején lévő "picsasúlyok" miatt kb. 35-40 perc alatt lekergettem az edzést, de valami baromi jó volt ismét súlyok közt lenni.

    amúgy vmi nagy külföldi szaki mondta, hogy dagadtgyerek ne hasazzon, főleg ne hasprés meg ilyenek szintjén, mert az amúgyis szar tartását (a hasipasi előrehúzza a gerincet) még jobban elcseszi a hülye struktúrájával, hanem TÖRZSedzést csináljon. Szóval statikus tartások, hiperhajlítás, jóreggelt, elölguggolás.

    Meg ne pazaroljon időt a hasazásra azért sem, mert kevesebb ideje marad kardiózni, ami fontosabb, és mást edzeni is. Legfontosabb nekik az oldalsó vállak, széleshát edzése, mert a széles csípőt optikailag keskenyíti azért a jó széles váll-hát :)

    Szóval húzódzkodjunk, oldalemeljünk, evezzünk, elölguggoljunk, és még statikus törzsgyaksik, kerüljük a széles terpeszű guggolást, mert attól még picsa is nőhet könnyen, és helyben leszünk :)

    Meg toljuk a kardiót-hiit-et, pörögjön az anyagcsere, égjen a zsír.

    Én azért használok kardiót szándékosan, mert tapasztalat, hogy izomtömeg nem a kardió-hiit edzéstől épül le, hanem a szar-kevés kajálástól :)
  • csuszi
    #11129
    1. mozog ja:) és marha izmos lesz a hasa, ami nem látszik.
    2. ha ég a kalória az marha fasza. de a fuitástól ég jobban vagy a hasazástól?;)
    3. hidd el én gondolkodom. aki akarta értette mit írtam.