33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #11208
    Az érem másik oldala, a túl magas protein bevitel, az nem tesz jót a veséknek.
    Vagy így, vagy úgy, mindenféle képen egészséges sok vízzel átöblíteni a veséket, amellett hogy jól hidratálja a szervezetet, és jó katalizátora a szervezetben lévő építő folyamatoknak, enzimeknek.
    Szóval én is azt tudom mondani,hogy elég a 2-3 gramm, naturálnak.
    Diéta alatt, is tartani kell a mennyiséget, de az arányt nem.
    Ott az arány már % osan már sokkal nagyobb lesz.
    Szénhidrátos diéta esetén, annyi szénhidrátot érdemes bevinni,hogy ne épüljön le túl sok fehérje az izomból, csak kompenzálónak van.
    Ketogén diétakor meg, áttbillensz a túloldalra, és át áll a szervezeted ketontestek elégetésére, amit viszont zsírból állít elő.
    Érdekes lehet,hogy az agy is át áll, tiszta glükózról, ketontestekre, és némileg megváltozik a gondolkozásod, személyiséged. Furi lehet, még nem próbáltam.
    Kb, olyan lehet mintha a benzines autód hirtelen, vízzel is menne.
    Mert ugyebár a ketontestek nem cukor.
  • SeanJRRussel
    #11207
    nekem is van már vagy 20 doboz.Azért aki 15-20kg mellet eszik az igen ad magára meg lóvé is van bővne.Sose engedhetném meg magamnak,anyám elűzne otthonról.
  • Roman
    #11206
    Hja, pluszba a szörnyek azért esznek annyi fehérjét, mert némi egyéb kémiai segítséget is igénybe vesznek. De egy kezdő nem Coleman.

    Na mindegy. Mellesleg a kalóriának protein-kímélő hatása van, szóval menné több a ch-zsír bevitel, annál kevesebb protein szükséges a növekedéshez. Bár az tény, és való, hogy 2 gr per testtömeg kg a minimum, de naturálban én nem mennék 3-3.5 felé.

    Plusz olvastam még egy érdekességről, hogy ha aránytalanul magas a protein bevitel (pl. extrém diéta, 4 gr per ttkg-al, 0 ch és szinte 0 zsír mellett) akkor bizony a szervezeted nagyon "rááll az anyagra" és inkább a fehérjékből-izomszövetekből fog energiát kitermelni, mint zsírokból-cukrokból. Szóval mindenképp óvatosan bánnék a magas protein bevitelekkel. A magas alatt és a 4-5-6 gr per ttkg-ot értem, bár tudom, egy "átlagember" már az 1-2-őt is "vesegyilkosnak" nevezi :D :D

    De az tény, hogy a vesét nem terheli a normálisan magas fehérje bevitele.

    Amúgy az üres tápkieges vödrökkel Ti mit csináltok? Nálunk egész hasznosak lettek.

    felmosóvedér, rizs-zab-bab-borsó tárolók (az 1 kg-os dobozok. mérőkanállal 1szer leméred, mennyi rizs-zab stb. fér bele, aztán már nincs is túl nagy szükség a mérlegre, lehet "parasztul" dobálni a kaját :) ) savanyúságtárolók, hasonlók.

    Kidobni nem akarnék ennyi műanyagot. :P
  • Roman
    #11205
    Azért ez a feleannyi dolog vitás.

    Én filézett mejjet 1040-1100 ftpkg áron veszek, de ilyen 15-20 kg-os készletekben.

    A comb kb. 700 ft, de csontosan és bőrösen. Mire azt lepucolom róla, mi marad?

    Plusz, a csirkénél amúgyis erős a mejjizom, főleg ezeknél a genetikailag kiválogatott-kitenyésztett, mejj domináns, hormonkezelt egyedeken. Nagyon szép zsírmentes mejjizmokat veszel a fentebb leírt áron, míg a comb? Kicsi is, bőrös is, csontos is, inas is, zsíros is.

    Én legalábbis meghagyom a combot vasárnapi kajaként, akkor jól esik, de némelyiken keresni kell a húst. :(
  • Frayer
    #11204
    Nézd, nem olyan régen azt hírdették, hogy elég napi 1,5 g/tskg.
    Évekkel ezelőtt a napi rda protein szint még 1 gramm alatt volt.
    Aztán, mostanában már azt mondják,hogy napi 2-3 gramm kell.
    De ha meg a hatalmas szörnyeket nézzük, még ennél is több kell.
    Én csak a tendenciát látom, miszerint minél többet proteint eszel annál nagyobb vagy.
    Ha 60 kilósan úgy eszel mint ha 80 kilós lennél, igenis gyorsabban tudsz fejlődni.
    80 g * 2.5 = 200 gramm protein.
    Ezért mondom,hogy napi egy kiló csirke.
    És nem fontos mellét, mert ugyan olyan jó a lába is, csak bőr és csont nélkül.
    De fele annyiba kerül.

  • Roman
    #11203
    Frayer, ezt sose értettem, egy 60 kg-os kezdőnek miért ajánlasz 1 kg húst, meg egy rakat tápkieget és tojást vagy halat?

    Ennyi proteint hogy tudna a teste felhasználni? :-q s drága mulatság a proteinbevitel, sajnos.
  • jazzy
    #11202
    gutenbergre? és így van és szombat vasárnap is nyitva van, segítőkészek az emberek..
  • DaemoonHunter
    #11201
    Még annyit, hogy közel sem 1kiló, max fél, ha csirkemellel számolok, + naponta 4 tojással egészítem ki.
  • DaemoonHunter
    #11200
    Csirkemell...előre bevásárlok 1 hónapra
  • Frayer
    #11199
    Naponta megvan az 1 kiló csirke? Ha megvan akkor rendben van.
  • DaemoonHunter
    #11198
    Oké...megfogadom a tanácsodat!
    Eddig is edzettem, bár csak "hozzászoktatásnak" nevezném a dolgot.
    pl fekvenyomás egykezes súlyzókkal: 8kg ról kezdem, majd 10, 12, és megérzem a hatását edzés után.
    A kaja megoldható végülis, csak tápkieg már nehezebb ügy, pénzem nincs rá, a szülőkre meg nem igazán számíthatok, szóval marad a tiszta kaja, rizs van bőven, a hús sem gond, legalábbis az étrendem tartalmazza azt a mennyiséget amire szükségem van/lesz.
  • Aquir
    #11197
    én meg elmentem a terembe, és mivel 22-ig van nyitva bőven rá fogok érni suli után minden héten, vettem is egy hónapos bérletet
  • Frayer
    #11196
    Ha most kezded az edzést, akkor én a helyedben nagyon gondosan építeném fel, mivel az hatalmas fejlődési potenciállal kezdesz az elején.
    Ami az idő múlásával rohamosan csökken majd.
    Szóval, az első pár hónapból ki kell hoznod a maximumot. Mindenféle képen ez érné meg.
    Szerintem ha heti 3szor akarsz edzeni akkor csinálj teljes test edzést.
    Ha heti 4 szer, akkor csinálj ketté bontott edzéseket, hétfő-kedd, csüt-péntek.
    Ilyenkor még nem nagyon kell félned a túl edzéstől sem.
    Csinálj annyit amennyit tudsz, de ne menj el bukásig, saját vélemény.
    A súlyok minden féle képpen időben növekvőek legyenek.
    Ezért alacsonyabb súllyal kezdj még ha sokkal nagyobbal is tudnád végezni a gyakorlatot. Az nem számít, csak az hogy növekedésre ingereld a szövetet, mindig egy új ingerrel.
    A kajára is figyelj oda, lehet több kiló ételt kell enned majd.
  • DaemoonHunter
    #11195
    Összetételben gondolom elegendő, ismétlésszámot fokoznám majd, egyenlőre ez ilyen "kezdő-kezdő" edzésterv lenne, persze módosítok rajta, az a célom, hogy fejlődjek, és keményen edzek.
    Ha lehet további véleményeket várnék
  • Frayer
    #11194
    Az első félórában csak magyarázó szöveg van, aztán látok is valamit.
    Ellenben veled a többi rendező a film végére szokta rakni a betűket. :)))
  • csuszi
    #11193
    thx:)
    na kész a végleges, többet em vagyok hajlandó változtatni:D
    chest
  • SeanJRRussel
    #11192
    Sztem ez az edzés édes kevés még egy kezdőnek is.Ha ezzel fejlődni fogzs....Nem akarlak leszólni de zstem ez akkor is kevés.De majd megmondja a többi a véleményét meg tapasztalatát de ez sztem nem ok:)
  • DaemoonHunter
    #11191
    Hétfő:
    Mell-bicepsz:
    -tárogatás 4*8
    -fekvenyomás egykezes súlyzókkal 3*10
    -állva egyenes rúddal 5*8
    -váltott karú bicepsz 3*8

    Szerda:
    Hát-tricepsz:
    -egykezes döntött törzsű evezés 4*12
    -lehúzás csigán mellhez vagy tarkóhoz 5*15
    -tolódzkodás 3*6

    Péntek:
    Láb-váll
    -oldalemelés 5*8
    -oldalemelés döntött törzzsel 3*10
    -előre emelés 3*10
    Igen...még a láb kimaradt, ezen még gondolkodok
    A kaja...60kg-t kellene elérni...legalábbis ha látok változást jó irányba akkor többet is, erre számoltam 300g ch-t, 120g protein.
    Rizst csak délután tudok kajálni, legalább 3x, valamilyen hússal.
    Sajnos délelőtt eszem a szendvicseket, bár párizsi meg ilyen szarok helyett csirkemellsonkát teszek bele, némi salátával.
    Nos felteszem a kérdést...mit kellene változtatni?
  • FOXX supreme
    #11190
    Én láttam, jó volt
  • csuszi
    #11189
    miközben telepítettem a sony vegast a warez zenéje megtetszett:) az volt;)
    de az új igazi férfi zene lesz:)
  • Frayer
    #11188
    Packman zenéjét tedd be alá, midiben. Az a legtutibb, üti a legzorallabb iron maiden nótákat is.
  • Brolly
    #11187
    hehe, hát jah, ha jól emlékszem ilyen marios zene volt vagy mi:D
  • csuszi
    #11186
    miért te még láttad?:) egy csomó span baszogatott hogy szar a zene alatta...:(
    de már dolgozom az új művemen:) estére kész, most megyek binyó-trinyózni:)
  • Brolly
    #11185
    szerintem jó lett!
  • csuszi
    #11184
    :D levettem mert újrakeverem a hangot:) majd linkelem újra, bár barátaim szerint a kutya se kíváncsi rá:)
  • Jobson
    #11183
    biztos jó videó lehetett, aki látta...
  • csuszi
    #11182
    ja és a 80-as évekbeli amiga-old school zene miatt nem beszólni, poén:) a köv videó hc rock lesz, ezt poénnak szántam, de a végeredményben megtetszett.
  • csuszi
    #11181
    kicsit ökörködtünk a spanokkal
    hol tart a technika:) el lehet bolondozni ezzekkel a dolgokkal:) kitaláltuk, hogy csinálunk edzésvideót 2-3havonta, és lesz összehasonlítási alap. jó lesz visszanézni pár év múlva. a kezdőknek is ajánlom, mit nem adnék 5-10 évvel ezelőtti videókért.
  • csuszi
    #11180
    ja:) privátban írtál nekem frayer, hogy adjam meg az email címem, teszteljük a spamtudásod...azóta se jött egy spam se:)
  • Danny1987
    #11179
    Csak irigykedtek frayer eredményére.
  • Roger6
    #11178
  • jazzy
    #11177
    Nem a kox, hanem az email-spambot írás miatt agresszív, sok idő kell ám ahhoz.
  • FOXX supreme
    #11176
    De komoly az aláírásod:D:D:D
  • Roger6
    #11175
    Látod milyen agresszívvá tett a kox? Nem kéne leállnod?
  • Frayer
    #11174
    Persze.
    Ahogy mondod, nyomom any@dba a koxot.
  • Roger6
    #11173
    Na jó, de te azért nősz pihenő alatt, mert nyomod a koxot vaze! Teli vagy vízzel, mi?
  • jazzy
    #11172
    Nem hazudsz ó nagymester.
  • Frayer
    #11171
    Látom kezded felismerni miaz ami jót tesz. HST módszerekkel nyomod most?

    Még annyit, hogy van amikor jobb az ha rá se nézel a súlyokra, ahelyett hogy mindent beleadva szét dolgozod magad velük.
    Valaki arra büszke hogy gheti 7 nap lent van a teremben, és hogy 4 órát edz naponta.
    Én meg arra vagyok büszke hogy heti összesen 3 óra edzéssel még jobb, eredményesebb fejlődést tudok felmutatni.
    És még bele se vettem olyat,hogy amíg én 2 hétig nem súlyzózok, szabin vagyok a teremből, addig ő emelget tovább, és a két hét pihenő alatt én többet növök mint ő, a súlyoktól.

    Buta ember most ilyenkor fogja a fejét, és engem néz hülyének.
    De vajon miért lehet az, hogy a kevesebb munka több eredménnyel párosul?
    Vagy tán hazudok?
  • FOXX supreme
    #11170
    Azért van valami jó is az iskolában, szept 1. től híztam 3 kliót:D de nem a koszt miatt, hanem azért, mert nyári szünettel ellentétben már reggel 7 kor zabálok:D
  • Roman
    #11169
    haha már 2 teljes test edzésen vagyok túl a héten, holnap még1.

    Érdemben annyit: kurva anyját annak, aki kitalálta. Aki szeret dobogó szívvel harcolni, annak ajánlom.

    Ja, és pihi-kihagyás után vagyok, szóval 1-2 sorozattól már izomlázasodok.