33479
12316971501353788406.png
  • retek683
    #11248
    2 Eurovit-et
  • retek683
    #11247
    inkább vegyél egy 2 eurovot-ett a gyógszertárba + egy C vitamin 500 ast rágó tablettába.. ez így vagy 2500
  • Roman
    #11246
    mmint a kaja szilárd része nem volt turmixolva, a 1.5 literbe az egyéb nyalánkságokat (c-vitamin, bolero, multivit) kutyultam bele
  • Roman
    #11245
    nem volt benne turmix.

    a rizs egyberagad, és tiszta csúszós, szétfőtt, rágni se kell, a halak-herkentyűk puhára vannak főzve (hehe, nálam főtt étel=nem kell megrágni). egyedül az almával szarakodtam sokáig
  • iko
    #11244
    5 perc alatt? Mindent beturmixoltál? Érdekes íze lehetett :D...
  • Roman
    #11243
    16 már a köcsög. gyk. velem egyidős (10 hónappal fiatalabb) :D
  • Aquir
    #11242
    én üvegből eszem a savanyúságot, de mondjuk aki meg máshogy eszik, egye csak utána mosogasson el :P (+ ő több energiát (melegvíz) használ el, nagyobb lesz az ökológiai lábnyoma, és mással végezteti a mosogatást (a dolog attól is függ hány éves))
  • dagimano
    #11241
    Családi ügyekbe nem szólhatunk...
  • Roman
    #11240
    szerintetek kultúrált vagyok? :(

    én kígyóuborkát kb. 3-4et eszem egy nap. Kiveszem a hűtőből, azt úgy eszem nyersen, mintha csoki-jégkrém vagy nemtom mi lenne. Paradicsomot ugyanígy. egyedül a brokkolit főzöm szét masszává, azt tolom be kanállal. Azt is fazékból, nehogy már még többet kelljen mosogatnom. gyümölcsöt megeszem az egészet, almacsutkát nem dobok ki, megeszem magvastól, körtét is, mindent. brokkolinak meg a szára-levele a legfinomabb, pont azt fogom kidobni? karfiolra ugyanez vonatkozik.

    ilyen spórolós vagyok ezen a téren. Utálok mosogatni, ezért inkább nem terítek meg, nem pazarlom az evőeszközöket, használok egy kanalat, azt csécsellő.

    Ezért parasztozik az öcsém, aki egyébként így eszik:

    új tálca-tányér kivesz. dobozból rizs rátesz tányérra. kés elővesz, villa elővesz, csirke felszeletel kicsire, rászór a rizsre. csalamádé-saláta elővesz, tiszta kanállal egy salátás tálkába kimér. salátás tálkába egy tiszta villa behelyez. aztán mindkét villát, mindkét kanalat, meg a kést,tányért, tálkát, tálcát otthagy az asztalon "majd tesó vagy anya elmossa" kijelentéssel.

    Másképp nem tud enni, de mosogatni se tud. 1szer mosogatott, tiszta kajaszáradék volt minden, amit elrakott. És kúrvára elegünk van már belőle. Mert ha nem mossa el senki a "szettjét", és megint lejön kajálni, nehogymár ugyanazt használja.. mindenből újat vesz. büdös sékert össze-vissza széthagy maga után.. ruhái összevissza dobálva.. befosás.
  • Aquir
    #11239
    egyetek bébikukoricát:)
  • jazzy
    #11238
    köszönjük. mostantól csak beszólni fogsz ide járni?

    brokkolit a népnek!
  • Brolly
    #11237
    én utoljára a hús mellé nagyrészt brokkolit eszek
  • Frayer
    #11236
    jah, meg a répát is.
  • dagimano
    #11235
    Muszáj! :D
    Kigyó uborka,az jó,meg laktat is,én ton hallal eszem este.
    Paradicsom is jó,de,azt szokták gyümölcshöz is sorolni ;-)
  • Atrium
    #11234
    van itt oylan aki esténként már csak valami fehérjét eszik meg zöldségeket? a zöldség része érdekelne főleg. ki hogyan csinálja hogy legyen hozzá kedve is. szóval ha valaki adna valami tanácsot azt nagyon megköszönném. utóbbi 3 este benyomtam olyan 9-10között még 125gramm rizst.......az eredménye meg látszik is. muszály zöldséget ennem úgy fest :D
  • dagimano
    #11233
    :-)))))))))
  • Danny1987
    #11232
    Hi!
    Melyiket választanátok?
    Daily Formula vagy pedig C-1000?

    A kettő más kategoria tudom de anyagiak miatt melyik lenne jobb egy gyengébb multi vagy C?
  • Atrium
    #11231
    és olyan zsírszegény sajtot? :D
  • Roman
    #11230
    atrium, bármelyik lidlben. De az kurvaszar kenyér, törik-morzsolódik.

    Ha teljes kiörlésű, akkor tesco-teljes kiörlésű tönkölybúza kenyér. ;)

    basszátokmeg, gyúrós fórumon kenyeret tárgyalunk :D
  • DaemoonHunter
    #11229
    Az lesz:)


    Reggelre mit érdemes enni? Ilyenkor tényleg kevés az időm, Én valamilyen zabpelyhet gondoltam
  • juzosch
    #11228
    Főzz többet:D
  • DaemoonHunter
    #11227
    Nincs egész napra csirkemell, meg rizs, legalábbis saját magam akadályozom azzal, hogy suliba nem viszek normális kaját...
  • Atrium
    #11226
    valaki nem tudja hogy hol lehet venni olyan teljes kiőrlésű kenyeret ami a 46.BBTV-ben van?
  • juzosch
    #11225
    Miért KELL szendvicseket enned? Mi akadályoz?
  • DaemoonHunter
    #11224
    Eddig csirkemellsonka meg ilyesmik voltak benne, de akkor inkább az általad leírd dolgokkal pakolom meg. A zöldségekkel együtt nem is lehet rossz.
    Kicsit utánanéztem a dolognak(vollkornbrot), és találtam pár receptet is, mivel van itthon kenyérsütő, esetleg megpróbálom itthon elkészíteni.
  • Roman
    #11223
    Vadász, lehet aranyos szendvicset készíteni, pl. vollkornbrotból, teszel bele zöldségeket, meg vékonyra vágott, sült csirkeszeleteket.

    Én most ezen élek 1 ideje suliban, bár megint dobozolni kéne, az lenne az originálé.

    Sajnos a teljes kiörlésű tönkölybúzát nem emésztem túl jól, energiahiány, bélgáz, puffadás. Erre mondják a tönkölytámogató köcsögök, hogy "tökéletes táplálék, mert a szh része nagyon-nagyon nehezen és lassan emésztődik" pffeehehehe, diétába jó nagyon, mert képzelem, mennyi ch szívódik fel belőle, ahogy elnézem az álmos pofám a suliban. :D
  • DaemoonHunter
    #11222
    Így lesz, 1 hónap múlva már kellene változásnak lennie, vagy lehet hamarabb is, az eddigi étrend jó szerintem, a gond csak a délelőttel van...akkor sajnos szendvicseket kell ennem, amitől már hányingerem van, a szénhidrátbevitel megvan, csak a fehérjéből kellene több, szóval este túróval egészítem ki a kajálást.
  • juzosch
    #11221
    Nem kötelező a táplálékkiegészítő:) Azt a kevés pénzt fordítsd inkább kajára.
  • Aquir
    #11220
    ahogy mondod. és jó lesz az az ingyen szauna is a hidegebb hónapokra
  • DaemoonHunter
    #11219
    Gondolom akkor inkább valami nagyon olcsó tömegnövelő
  • Roman
    #11218
    hát hashajtónak jó.

    Tejpor.. ha laktóz meg tejzsír mentes lenne, azt mondom, fasza, de hát akkor már csak a tejfehérje marad szinte, ami nagyrészt kazein. :)

    És pont ezért szar. Kazein->pöcsleszárad, míg emészted. Laktóz->felhasználhatatlan cukor, nem használható semmire. Tejzsír->állati zsír, bár kétségkívül az állati zsírok hasznosabb fajtája, de nem a tejporban lévő, hanem mondjuk a falusi biogazdaságból beszerzett házitejben, esetleg.

    Tejet nem fogyasztanék edzés után. Túl nehezen emészthető. Azonban sok szaki szerint napközbeni-esti turmixot jobb tejben oldani, mivel kitolja a tejsavó hasznosulását, és tovább fenntartja a vér aminosav-szintjét.

    Húh brutális volt. Lezavartam egyszerre fél kg almát, 150 gr rizst, 200 gr tengeri herkentyűt (polip, rák, kagyló, tintahalacskák) meg 100 gr borsót egy 1.5 literes turmixxal leöblítve, 5 perc alatt. Ilyen kísérlet volt, mennyi tápanyagot lehet bejuttatni edzés után instant. :D

    Egy szó: DIARRHOEA. :D
  • juzosch
    #11217
    Nem, az még a semminél is rosszabb:)
  • Frayer
    #11216
    A tejpor az nem zsíros?

    “A kutya nagyon okos állat. Nagyon sajnál, amiért olyan sok levelet kapok; ezért próbálja mindig megharapni a postást.” (Albert Einstein)
  • DaemoonHunter
    #11215
    Tejpor és szőlőcukor keverékéről mit gondoltok? Elég csóró megoldás, de talán jobb mint a semmi...bár ár érték szempontból nem biztos, ugyanis tejport nagy mennyiségben kellene szereznem, legalább 2 kilós kiszerelést, ami szerintem ritka.
  • Roman
    #11214
    Perpill olyan 450 gr ch-n vagyok, 220 gr protkó meg faszomtudja mennyi zsír mellett.

    Igaz, a szénhidrát nincs túlzottan szétosztva. Reggelre 150, edzés utánra 220, a többi meg elosztva.

    Amúgy nagyon örülök a vérképnek, mert a múltkori után mindenben javult. Minden gyanú szétoszlott, semmi bajom valójában. Vérszegénység az van, fater poénosan megjegyezte, hogy kár, hogy már nem írhat fel nekem EPO-t. :D
  • Frayer
    #11213
    Ne aggódj az alacsony zsírsav szinted miatt "tri-glicerid", ez egy természetes jelenség, ami kedvező hatású.
    Neked csupán a többi átlagemberhez mérten alacsony a zsírsav szinted, mert ha jól eszel akkor nem telítődik "szemét" monokarbonsavakkal a véred, ami miatt magasabb a zsírsav szinted.
    Szerintem az van nálad,hogy normálisan osztod el a kalóriákat, és csak annyit eszel amennyi kell, ezért nem raktározódik felesleges zsír, és a zsírokat a májad átalakítja vércukorrá, ami miatt lehetséges megemelkedett szint, de csupán az anyagcsere miatt, nem pedig attól,hogy valami káros romboló hatásnak van kitéve.
    Szóval, lehet keveset eszel, ha jobb értéket akarsz, akkor lehet több ch-t kell bevinni, hogy ne alakítson át annyi zsírt a májad, és amitől jobban is fejlődnél. De ha meg nagyon sok ch-t adagolsz akkor meg elkezd raktározni a szervezet, zsírból is, na akkor már meg lesz emelkedve a triglicerin szinted is, de akkor már el is kezdesz zsírosodni.
    Optimalizálni kell.
  • Roman
    #11212
    Sean, egy hónapra veszünk 15-20 kg-ot, és tesóval termeljük be. Ketten vagyunk, ő 73 kg mostan, én 86-7, szóval az egy hónapra visítós, de hát fejlődünk és ez a lényeg :D

    KISVÁRDAIAK:!!! HOLNAP 12.30-ra valaki gyüjjön mán a Művházba, hogy a vén Vejnemöjnennek, akarom mondani, Románnak segítsen, mert hülye lett szegény. Ilyen hülye hosszú hajú gyerek fázósan dideregve, megismeritek majd, ha ott jártok.

    Rég edzett egy jó közöst. :D

    De számoltam, hogy én spórolok mindenen. CSirkén-tápkiegen rengeteget. Amit itt megspórolok, azt beleölöm gyümölcs-zöldségbe, mert iszonyat imádom. Alma banán kg szám, brokkoli karfiol tonnaszám, kígyóuborka kilotonnaszám folyik. :(

    Meg amúgyis, anyuapu lóg nekem krvasok (értsd, bőven 100k felett) összeggel, de leszarom. Én a következőket teszem: kitakarítom a házat (porszívás-portörlés-pucolás inklúdid), elmosok minden szar edényt, nyáron füvetnyírok, nomeg iskolában performálok mint az isten kétjobbkeze. Ennyivel tartozom nekik a támogatásért, a taníttatásért, tanításért, segítésért.

    Szóval nincs konfliktus köztünk, sztem ha olyan lennék, mint régen, hogy szarok mindenbe és nem törődök velük, akkor lennének gondok a tápkieg-csirke kérdés miatt, így még örömmel is adnak támogatást, mert tudják, hogy olyanba ölök összeget, amit imádok, és még egészséges is. :D

    Most gondban vagyok. Vizsgálat szerint krvaalacsony a trigliceridem, ilyen 0.3-as, ugyanakkor a hormontermelésem (inzulin, tesztoszteron, növi) tökéletesen rendben van. És ez a nagyon alacsony triglicerid szint emelkedett májfunkciókat eredményezett (apu szerint az alacsony zsírbevitel terheli a májam, a hülyedoki szerint a tejsavó). Akkor most emeljem a zsírbevitelt? Mert izé, diót meg mogyorót zabálok hatpofára meg úgy iszom a lenmagolajat, mint más a vizet, de ezek szerint alacsony. :(
  • Frayer
    #11211
    Abban tárolom a lőszert.
  • jazzy
    #11210
    Mi 5kgosból festettünk meg ilyenek :D
  • Danny1987
    #11209
    0 g ch 0 g zsirig aki leviszi az depreszios életunt barom állat.
    Amugy kétlem hogy 0 g ch mellett nem esne össze ha ráfuj a szél.