33479
12316971501353788406.png
  • veszelka
    #31314
    ugye nem probléma, hogy nem hiszem el, hogy a világrekordereknél gyorsabb tempóval futottad le a 8 kilométert? :)
  • veszelka
    #31313
    [URL=http://kaloriabazis.hu/fooldal]egy kis segítség, egész "pontosan" be lehet vele lőni a napi kajádat. legalábbis nekem segített.[/URL]
  • Darth Sith
    #31312
    nem gázoltál bele. 12 évig voltam vízilabdás versenyző, élsportoló. Akkor az volt a célom, hogy az adott sportban a legtöbbet hozzam ki, legyek gyors, bírjam a hosszú távú terhelést. Ott ez volt a cél, így ehhez mértan edzettem. Most, a súlyzós edzésekkel az egész test megmozgatása, talptól a fejig a cél, és minél szimmetrikusabb formában komolyabb izomtömeg felépítése. Itt ebben sehol nincs szó arról, hogy milyen túrákon meg futás során ki mennyit bír, mert nem cél. Régen 8km-t 23 perc alatt futottam, most meg 30-35 között. Akkor most szar lennék? Nem, csak más az aktuális célom, és annak eléréséhez végzek gyakorlatokat.
    Egy testépítő topicban, ahol testépítésről van szó neki állni fikázni, hogy a testépítők szarul teljesítenek X km-es teljesítménytúrán az röhej. Az meg tök mindegy, hogy profi vagy amatőr vagy, a sport és a cél a lényeg. Az, hogy te ezt hobbiként űzöd, de az a célod, hogy minél nagyobb izomtömeget építs fel, akkor igenis tök mindegy, hogy milyen távot mennyi idő alatt hogyan futsz le.
    Ha átlagember átlagos állóképességéről lenne szó, ott számítana, de ebben a sportban ez senkit nem érdekel, mert nem szempont. Ha az lenne a fontos, hogy milyen az állóképességünk, az ilyen hosszabb terheléseket hogyan bírjuk, akkor mondjuk crossfiteznénk vagy triatlonoznánk.
  • Succor
    #31311
    Látom nem értetted.
    És én nem menőzök csak leírtam a véleményem :)
    Kicsit a stílusodból úgy érzem belegázoltam a lekedbe, ezért elnézést kérek.
    Csak szerettem volna felhívni a figyelmet arra, hogy nem csak az izom nagysága lényeg egy ÁTLAGEMBERNÉl.
    De mint már mondtam, mindig elfelejtem, hogy itt mindenki vérprofi élsportoló.
  • Tyler1
    #31310
    Jó, akkor vegyünk hobbi sportolókat cucc nélkül :) Az elmélet ugyanaz.
  • DarkHorSe
    #31309
    lajk :D
  • Prince of Máté
    #31308
    Az olimpiai sportolókat ne hozzuk már fel példának... (Succor leírta miért)
    Egyébként ez a kardió dolog alkatfüggő.
    Én ektomorf vagyok, nekem "nem szabad" ilyen jellegű munkát végeznem, mert TÉNYLEG fogyok tőle. (zsír hiányában izomban)
  • Darth Sith
    #31307
    "De ezt megfigyelheted a termekben is.Ott vagánykodnak fekve aztán meg ha futni kella buszig majd meg halnak."
    nem jöttél volna rá erre magadtól még, akkor segítek: a testépítés nem erről szól. ha az lenne a cél amiről te beszélsz, akkor crossfiteznénk vagy ironman-re edzenénk. nagyon menő vagy azzal, hogy bezzeg te nem lihegsz amíg mások a teremben igen. nah és? én meg bármikor találok egy ironman triatlnistát aki nem liheg akkor amikor téged hordágyon visznek el. Ha nem tudod feldolgozni, hogy a két sport tök másról szól, akkor nincs miről beszélni.
  • Succor
    #31306
    Igazad van mindent meglehet oldani viszont 8nem kötekedésből) ehhez a kmondatodhoz fűznék valamit:

    'Nézzük meg pl. az olimpiai sportolókat, akik folyamatos intenzív terhelésnek vannak kitéve"
    És folyamatos injekció utánpótlásnak :D
    Úgy poicit könnyebb a regenerálódás :)
  • Tyler1
    #31305
    Ezért fontos a megfelelő táplálkozás, kalória többlettel igen egyszerűen meglehet előzni az izomvesztést. Ilyen alapon igazából edzeniük sem kéne, mert súlyzós edzés során is katabolikus állapotban van a test, hiába vannak igénybe véve az izmok, a test automatikusan elkezdi leépíteni az izomszöveteket.
    Egy normálisan végrehajtott akár intenzív kardió edzés sem fogyasztja jobban az izomzatot, mint egy súlyzós edzés.

    Nézzük meg pl. az olimpiai sportolókat, akik folyamatos intenzív terhelésnek vannak kitéve
  • Succor
    #31304
    Persze, egyet értek veled.
    Csak rossz látni, hogy már az átlag ember akinek semmi testépítő ambiciója nincs, ő is simán csak "gyúr".
    Meg hányszor hallottam már azt terembe mikor haverral a cangázást beszéltük meg edzés végén, hogy:
    Minek bicikliztek úgy csak lemegy az izom.
    Valószínű :D.Lehet egy profi testépítőnél aki már szálkásan 90 kg nála tényleg megy le az izom ilyenkor, de nem hiszem , hogy az én nem profi testemnél ez számítana is valamit.Szeretek biciklizni,futni és ha kell KIHAGYOK 1 edzésnapot csak , hogy biciklizzek vagy fussak.Éppen mi dob fel :)

    Szerintem ez egy normális átlag "gyúrós".A profi testépítés az más, de az nem itt kezdődik egy fórumon.
  • Roger6
    #31303
    Amúgy megértem amit írsz. Láttam videót katonai kiképzésekről, ahol elmondta a kiképző, hogy bizony nem az izomkolosszusok a megfelelő katonák, a több hetes kiképzés alatt sokan adják fel, vagy fakadnak sírva a megterhelés mellett ezekből az emberekből. Egyszerűen a testük nem alkalmas erre. De ez érthető is.

    Azonban amellett a tény mellett ne menjünk el, hogy ez a testépítő topic, és nem az állóképességről szól a testépítés. Mivel ezt nem adja meg maga az edzés, ezért én bringázok, nyáron úszok. Meg kell találni egy olyan középutat, ahol megfelelő az állóképesség és az "izom".
  • Mor3llo
    #31302
    "A hülyébbek gyalogolhatnak papucsban...de, csak a sziklákon" :D
  • Succor
    #31301
    De felfogtam a nagy kamuját.
    Hanák Kolos féle 30 km-es TÉLI(bokáig érő hóba) túrán voltunk szinte már futva és nem lihegtünk ennyire.

    Hidd el tudom, mi az az oxigén felvétel meg mi az a puhaság.
    Mikor aktívan futottunk ugyanazok a túrák vagy sporttevékenységek nem okoztak akkora terhelést, szinte nem is lihegtünk mikor nem futottunk aktívan.

    De ezt megfigyelheted a termekben is.Ott vagánykodnak fekve aztán meg ha futni kella buszig majd meg halnak.
    Sokan nem is kardióznak csak aerob tartományba vannak emrt úgy ég a zsír(viszont nem fejlődik annyira a kardiovaszkuláris rendszer).
    Kell mindent csinálni, ne csak izmos legyél hanem használd is valamire :)

    Bár tudom,tudom itt mindenki profi és versenyre készül.Itt nincsen kardió emg állóképesség növelés, csak anabolikus állapot fenntartás tökéletes szemét mentes kajálás, és megfelelő edzés. :P
  • Roger6
    #31300
    "Hogy liheg már, mint aki nem sétált már 10 éve :D" - mondjuk nem hiszem, hogy te megnézted a videót. Vagy nem fogtad fel azt a részt, ami pont a lihegésről szól.
  • Succor
    #31299
    Ahhoz , hogy kimozdulj a szabadba sportolni neked Nyuszis videó kell?
    Elég nagy baj az.
    Hogy liheg már, mint aki nem sétált már 10 éve :D

    Én télen nyáron a szabadban vagyok "kardiózni" sose értettem miért jobb a terembe sok gyökér között.
    Kihívom havert aztán megyünk bicózni, vagy futni, esetleg sétálok a bnőmmel, javaslom nektek is már csak a jobb levegő miatt is!. Jobban formálódsz ha friss oxigén van a közeldben :)
  • adam46
    #31298
    Köszi. :) Hamarosan elkezdem, jó lesz kiszakadni kicsit a teremből, ottani aerob gépeket már unom. Pont egy ilyen bunnys videót kerestem. :D
  • Roger6
    #31297
    Már akartam kérdezni, hogy az országúti bringázás is lehet aerob? Tehát semmi megerőltető menet, másfél óráig tempót tartani, viszonylag egyenes úton.
  • Darth Sith
    #31296
    oké, teljesen meghülyült a fórum motor, nem rak be semmit :D

    megpróbálom harmadjára is a parasztkardiót:
  • Darth Sith
    #31295
    http://i.imgur.com/TXDhj4J.jpg
  • Darth Sith
    #31294
    15g bcaa+10-15g glutamin és teljesen rendben vagy.
    amúgy:
  • adam46
    #31293
    Azt hiszem elérkeztem arra a pontra, hogy nekivágok egy kis aerob edzésnek. Heti négyszer edzek, szóval jól fog jönni, szerintetek reggeli munka előtti kocogás mennyire lenne hasznos/romboló eddigi izomzatom számára? Gondoltam megspékelem egy kis BCAA-val a futást, vagy ajánlott még valamilyen kiegészítő? Amúgy nem vagyok az a szálkás típus, tehát, ha megy a kaja, jön a tömeg is rendesen.
  • mike77
    #31292
    Na így kell edzeni ! Jó pihenést!
  • oliwwer
    #31291
    Akartam is írni, hogy biztos jót fogsz aludni :D
  • Roger6
    #31290
    Áááh, betettem baszki. Ráadásul egy állattal edzettem aki erőemelő. Leszakadt kb. minden izmom a mellemen, vállamon... Alig bírok írni.
  • mike77
    #31289
    Teljesen jó, mellnél dolgozik a váll is.
  • Neoncsoves
    #31288
    Aha, köszi. Nagyon jó helyen van számomra ez a terem, úgyhogy ha véglegesen BP-re kerülök akkor meg lesz, hogy hova járok.
  • Tyler1
    #31287
    Na arról majd egy beszámolót mindenképp :) Gépparkkal biztos nem lesz gond, bár én annyira nem csípem ezeket a hi-tech cuccokat, de amit sikerült kipróbálnom, azok tényleg jól adták.

    Neoncsoves: Cutler termeknek van weboldala, gondolom majd ott lehet informálódni a pesti után is, de még semmi hivatalos nincs.
  • Roger6
    #31286
    Mell edzéshez vállat tenni mennyire hülye ötlet?
  • Darth Sith
    #31285
    valamelyik nap jártam arra amikor még az utolsó simításokat végezték, már ránézésre is elég pofás a hely. Ugyan napi szinten nem esik útba, de ahogy a BB Gym-be is lementem párszor, szerintem ezt is megfogom nézni :P
  • veszelka
    #31284
    193 cm
  • Mor3llo
    #31283
    Istenkém ez a Toldi Zsuzsi
  • Neoncsoves
    #31282
    weboldal, esetleg havi bérletár?
  • Vaxi
    #31281
    siófokon a muscle beachen volt lehetőségem kipróbálni a hoist gépeket. azt kell mondjam, hogy baromi jó, és kényelmes volt mindegyik!
  • Tyler1
    #31280
    Off:

    Ez marha jó lett! Pestiek dobjanak majd egy beszámolót, ha betévednek, kíváncsi vagyok.

    Off vége, flém folytatódhat
  • kovad007
    #31279
    Köszönöm format c!
  • Darth Sith
    #31278
    Nem a kérdezéssel van gond, senki sem úgy született, hogy mindenről mindent tud. Mi is évek hosszú munkája alatt tanultuk meg azt amit tudunk a sportról, táplálkozásról, kiegészítőkről. Ehhez több könyv többszöri elolvasása, illetve évek tapasztalata kellett, ahogy az olvasás mellett saját magunkon is kitapasztaltuk, hogy mit, hogyan kell csinálni, akár több pofára esés árán is, mert amiről azt gondoltuk, hogy tök jó ötlet, valójában mégsem működött. Tehát nem az a baj, hogy kérdeztél, vagy nem tudtál valamit, hanem a hogyan, a stílus. Ha valaki járatlan valamiben, akkor nem lenéző stílusban, a köztudatban keringő valósnak vélt, ámbár falsch sztereotípiák alapján kér segítséget, hanem elismeri, hogy nem jártas a témában, és szépen kulturáltan elmondja a problémáját, helyzetét, és készséggel segítünk, ahogy korábban bárkinek is.

    Ez általában úgy néz ki, hogy te leírod, hogy jelenleg mit csinálsz, hogyan néznek ki a napjaid, milyen sport múltad van, milyen tudásod van a dologban, hova akarsz eljutni és a célod érdekében mire vagy hajlandó. Ezek tudatában pedig tudunk segíteni. Ha hajlandó vagy áldozni a dologra időt, energiát, netán pénzt, akkor ha reális céljaid vannak, elérheted őket. Ha ezekre nem vagy hajlandó, akkor mi hiába mondjuk meg, hogy mit kéne elolvasnod, hogyan kéne táplálkoznod, edzened, ha úgysem tartod be, illetve ha még be is tartanád, de túl irreális célt tűztél ki magadnak.
    Mint ahogy leírtad, a sok munka mutatja azt, hogy az életben semmit sem adnak ingyen, mindenért keményen meg kell dolgozni. Ez a sport terén sincsen másként. Az egészségért, jó állóképességért és megfelelő fizikumért komoly áldozatokat kell hozni. Sokat kell olvasni a témában, megfelelően kell táplálkozni és rendesen kell edzeni. Ez a sport ez ezt követeli meg. Míg focizni le lehet menni bármikor egy parkba, és nulla előképzettség nélkül is el lehet szórakozni, addig ebben a sportban ez nincs így. Egyszerűen nem fogsz egyről a kettőre jutni, ha nem képzed magad mentálisan, és nem figyelsz oda az étkezésre és edzésre. Egyszerűen ez egy ilyen sport. Nem is sport, életmód. Rengeteg olyan dolog van, ahol ezekre nincs szükség ahhoz, hogy az ember lejárjon, elszórakozzon, de itt ez fontos. Mármint akkor, ha szeretnél eredményt is elérni, és nem csak az idődet pocsékolni. Rengeteg olyan embert látok a termekben, akik évek óta lejárnak, és nem, hogy fejlődést nem mutatnak, de rosszabb formában vannak mint korábban, mert nem járnak utána a dolgoknak, nem képzik magukat a témában, nem figyelnek oda az étkezésekre, semmi rendszer nincs az életükben. És pont azt látom, hogy járnak le évek óta, és nulla eredménye van, és nem értik, hogy miért. Hát ezért. Ezt mind azért írtam le neked most, hogy már az elején ez tiszta legyen, és ne legyenek falsch elképzeléseid.

    Mellesleg az, hogy az ember nem tud legalább megközelítőleg rendesen kajálni az kifogás. Ismerek nem egy olyan több műszakban dolgozó, kétkezű munkást aki megtudja oldani, van köztük villanyszerelő, festő, burkoló, autószerelő stb.. Megoldják, mert meg akarják oldani. Egy-két napra előre meglehet főzni nagyjából 15-20 perc alatt. 1kg rizs piacon 200-300ft, de láttam már olcsóbban is tényleg jó minőségűt, csak utána kell járni. Ezt 3-5 napig eheted. Húst szintén lehet sok helyen olcsóbban szerezni, pláne vidéken megokosítva, kb a bolti ár feléért. Zabpehely szintén 2-400Ft /kg, ami 1-2 hétig elég lehet. Ha csak naponta kezdésnek 4-5xör eszel, a komplett napi étkezést 1000ft magasságában ki lehet hozni. Ennél olcsóbban a zsömlés, kiflis megoldásokkal sem jössz ki, viszont ennek a tápértéke és minősége léptékekkel jobb, kb összehasonlíthatatlan. Előre megcsinálod vagy feleség megcsinálja, kis műanyag dobozba berakod, és meló helyen 5 perc alatt gyorsan bekanalazod. Melóban naponta 3-4xer 5 perced biztos van. Amennyire én ismerem ezeket a szakmákat, cigizéssel, sörözéssel és hasonlóval sokkal több időt elcsesznek napközben, ezek alatt simán megtudsz kajálni. Hidd el, csak akarni kell, meglehet oldani. Ha ezt a hét 80%-ban betudod tartani, már elképesztő fejlődést érhetsz el a jelenlegi állapotodhoz képest. És innentől a többi már csak plusz. Ehhez heti 3db, jól megpörgetett szuperszettes, netán triszettes edzéssel, ami max 40-45 perc / edzés, tökéletesen le lehet mindent edzeni. Tény, a komoly fejlődéshez lehet, hogy kevés, de azok alapján amit leírtál, ez is jelentős előrelépés lenne. Szerintem ha nagyon akarod, akkor heti 2-3xor 45 perced lesz edzésre, pláne, hogy vannak 0-24es edzőtermek. Két naponta 20 perced lesz a kaját megcsinálni, és naponta 4x5 perced megenni, pláne, hogy reggelizel otthon elindulás előtt, és este megint otthon, közben kell 3 kaját megoldani munkában egy átlagos nap esetén. Hidd el, ez csak rajtad múlik, hogy megoldod-e, mert meglehet.
  • Riddick21
    #31277
  • kovad007
    #31276
    Őszintén szólva mára átértékeltem a dolgokat egy kicsit.Megbántam azt is hogy tanácsot kértem de mégjobban megbántam hogy reagáltam a negatív kommentekre.Sajnálom nem akartam senkit sem megbántani.Úgy látom a "felfújt" szón akadtak meg a legtöbben, ezek szerint máshogyan kellett volna fogalmaznom.Nem tudtam sajnálom!
    CPT GRABOWSKI:Nincs állandó étrendem.Dolgozom 3 műszakban emelett nyáron van másodállásom építőiparban.4-ből 3 szor hétvégén is dolgozom.Akkor eszek amikor megéhezek vagy akkor amikor van rá idő.Vagy akkor amikor elmegy a főnök, avagy akkor amikor szól hogy együnk , a cégnél nem éhezek én döntöm el mikor ülök le kajálni hétvége is mindig más.Azt eszem amit főz az asszony vagy azt ami már több napja "ott van" mint maradék és nem akarom hogy kidobjuk.Időnként rendelünk valamit vagy mekizünk.Egyáltalán nem tudnék grammra pontos étrendet összeállítani magamnak hogy mikor és mit egyek meg mennyit ahogy edzeni se tudok bármikor nyáron...Sajnos ez van.Csak így tudok boldogulni, nem hiszem hogy egyedül vagyok ezzel talán nem kell bemutatni ma Magyarországon egy átlag ember helyzetét!Aki segíteni próbált annak köszönöm , tanúlságos volt nekem ez az eszmecsere!Mindenkinek sok sikert kívánok!!!
    Üdv!
  • hungary27
    #31275
    Te milyen magas vagy?