33479
12316971501353788406.png
  • veszelka
    #31354
    nekem a kedvencem a nagydarab állat, aki üvöltözik a súlyokkal, meg csapkodja magát.
  • Neoncsoves
    #31353
    amikor berakod azt a pöcköt, ők nem oda rakják ahova kéne. így nem tudom elmagyarázni, de a lényeg, hogy a drót ilyenkor mindig elcsúszik..
  • adam46
    #31352
    Nem csak te vagy így vele, nekem is hányingerem van tőlük, feszítenek keményen, atléta, hogy lássuk az izmos testüket, arról nem beszélve, hogy nyögnek akkorákat a súly alatt, mintha két Cutlerből lennének.
  • veszelka
    #31351
    hogy lehet rosszul használni a csigás gépeket?
  • Neoncsoves
    #31350
    Mielőtt valaki belekötne, hogy miért zavarnak (kis teremről van szó):

    - Csoportosan járnak le, ami az Ő esetükben nem azt jelenti, hogy együtt lejönnek és edzegetnek külön... hanem egy géphez sorban állnak 3an 4en és szinte lehetetlen odaférni (pl. 1 tárogató van... ha pont ekkor mellezel, akkor vagy soha nem kerülsz sorra, vagy elüldözöd őket)
    - Szanaszét hagynak minden súlyt.
    - Nem rakják vissza a helyükre az eszközöket.
    - Szarul használják a csigás gépet (rossz lyukba rakják be, ami azt eredményezi, hogy szétbaszódik az egész).
    - 50 kilogrammjával és 170 centis habtestével lejön XS-es trikóban, természetesen a tipikus kigyúrt beállással mozog a teremben (csak izom nincs).
    - 2 sorozat között nem lehet egyből odaengedni a haverját, előbb még bele kell feszíteni a tükörbe 2-t 3-t, ezzel is lassítva az én ill. saját edzésüket.
  • Neoncsoves
    #31349
    jön a strandszezon, hemzseg a terem a 60 kilós emberektől akiket egész évben nem láttam :)) kár, hogy el fognak tűnni 4 hónap múlva (max)... ha nem gyökér mód edzenének és nem csapatosan, nem is igazán zavarnának...
  • The Protector
    #31348
    Fosós hányós vírus?Az ellen nincs mit tenni,majd elmúlik viszont igyál rengeteget és ügyelj a seggedre.
  • Neoncsoves
    #31347
    Ááá 5 napja nem tudok normálisan kajálni, amit letolok az jön is ki fent vagy lent... Kurva jó ez így diéta előtt, egyedül a BCAA-ban bízhatok, hogy nem egy jó kis izomvesztés lesz a dologból (86 kiló vagyok, 1 hete 90 voltam... persze javában víz, de akkor is zavar).
  • Succor
    #31346
    Nincs azzal semmi baj, fehérjével kiegészítve fain lehet.
    De arra figyelj oda, ha van lehetőséged akkor maradj a csirke+rizs+zöldség alapnál.
    Az nem baj ha mellette megeszel ezt azt(legalább is még nem az), de később térj át a minőségi táplálékokra.
  • The Protector
    #31345
    Köszönöm a választ.Én a nem megfelelő étrend mellet azt értem,hogy nem eszek iszonyat sokat illetve nem csak csirkét eszek rízzsel,hanem házikosztot(krumplistészta stb.....)Én erre gondoltam a nem megfelelő étkezést,hátha így egy picit közelebb járunk a dologhoz.
  • Darth Sith
    #31344
    Ezeknek nem véletlenül az a neve, hogy táplálékkiegészítő, mivel egy megfelelően felépített, kiszámolt étrendet egészítenek ki, és nem egy semmilyenhez pótlásként használandóak. Amíg nem eszel normálisan, addig nem sok értelme van. De amennyiben neked ez nem számít, akkor igazából a pénztárcád és úgymond a "vallási" meggyőződésed dönti el, hogy milyet veszel. Értem ez alatt azt, hogy vannak olcsóbb, értelemszerűen gyengébb minőségűek és vannak drágábban nagyon jók. A vallásit pedig úgy értem, hogy vannak emberek, akik elvből nem vesznek valamilyen márkát mert a nagymama szomszédjának a haverjától hallották, hogy az szar. Amennyiben nincs ilyen problémád, akkor hatalmas palettáról választhatsz.
    Az egészen olcsó, kevert fehérjéktől kezdve, a magas tisztaságú izolátumokig. Továbbá, ha nem bírod a tejszármazékokat, akkor néhány gyártónál már van marhapeptid alapú fehérje is, pl carnivor vagy a scitec új beefje.
  • Succor
    #31343
    Hát ha keveset eszel én inkább tömegnövelőt vennék a helyedben.
    Gyomrod miatt mindenképpen olyat válassz amibe van emésztő enzim.

    De el kell, hogy kicsit keserítselek.Amíg nem nagyon van rendben az étrended és keveset eszel, nem nagyon kéne tápkiegre költeni.
    Lőjj be valami étrendet amit tudsz tartani és úgy már kiegészítheted velük a kajálásod, de addig lehet, hogy csak kidobott pénz lesz.

    A legelején ha viszonlyag jól kajálsz és becsületesen keményen edzel illetve pihensz eleget, akkor sokáig el lehet jutni tápkieg nélkül is.
  • The Protector
    #31342
    Halihó.Egy kis segítséget szereték kérni.Bár már nem vagyok új a kondi világában azonban edig semmiféle tápkieget nem szedtem.Azt el kell mondanom h egészségesen étkezek,változatosan stb.....
    Milyen fehérjét ajánlanátok nekem kezdésnek ami jó és hatásos.Bár rendszeresen eszek,de csak keveset és nem elég a fehérjebevitelem emiatt szeretnék egy fehérjeport venni ami kicsit besegítene ebbe.Mit ajánlanátok nekem?
    A másik az,hogy eléggé gyenge a nyomrom,műtötték az epémet is és ha kicsit erősebbet eszek akkor jön is a fosás.Ezek mennyire fosatnak meg ezek a cuccok vagy ilyennel itt nem kell számolni?
    Előre is köszi a választ.
  • Tyler1
    #31341
    Itt egy cikk a táplálkozás alapokról, ez alapján utána számolhatsz, hogy neked mennyi kaját kéne bevinned - Sport-táplálkozás
    Aztán ezt belőheted az ezen az oldalon is megtalálható étrend minták közül.
    Általánosságban mindenféle édességet hagyjál el, cukor fogyasztás legyen minimális, egyszerű szénhidrátok pl. pékáruk, tészták, finomított lisztből készült kaják kihúzva, mellőzd a zsíros ételeket is, emeld meg a fehérjebevitelt, egyél sok zöldséget, és a víz fogyasztás is nagyon fontos, 2-3 liter minimum legyen meg.
  • attiGT
    #31340
    Értem, akkor edzővel kapcsolatban még érdeklődöm itt-ott.

    Az étrenddel kapcsolatban van valami tanácsod? Esetleg egy pontos étrend?:)
  • Tyler1
    #31339
    A jobb termekben tartanak külön köredzés órákat, vannak edzők is rá, de kérhetsz személyi edzést is legalább a kezdetekben, hogy eltudj indulni. Mondjuk lehetőleg valami tapasztaltabbnak kinéző embertől kérj segítséget, ma már boldog-boldogtalan személyi edző lesz, mert párszor lejárt a terembe, de lófasz tudás nincs mögöttük.
    Termeket én annyira nem vágom Pesten helyileg.
  • attiGT
    #31338
    Szóval azt mondjátok, hogy ha lemegyek egy terembe, felkeresek ott egy edzőt, az tudni fogja milyen edzésre van szükségem, hogy 1 hónap alatt feldobjuk az állóképességemet? Tudtok ajánlani 13 kerben ilyen jó termet?
  • adam46
    #31337
    Ezerszer szebb, mint Toldi Zsuzsi. Remélem megtartja ezt a kategóriát.
  • Tyler1
    #31336
    Én a termet ajánlom, egyrészt mert jobb termekben vannak direkt ilyen edzéshez használható eszközök, van ahol tartanak is ilyen edzéseket, külön edzővel. Nehéz súlyok helyett inkább ilyen crossfit alapú köredzésekben kéne gondolkoznod, ami leginkább alkalmas állóképesség felhozóként. Mehet mellette a futás, súlyzós edzések, bringa is. 1 hónapra nem lenne nagy beruházás.
  • Neoncsoves
    #31335
    én is edzegettem itthon. EDZEGETTEM. Edzeni személyes véleményem szerint csak teremben lehet igazán jót. Legalábbis számomra hiányzik az otthoni edzésből az az érzés, hogy "na most lent vagyok a teremben, most leszarom a telefont, leszarok mindent, csak az edzés" :)

    Szerintem erre az 1 hónapra is megérné terembe menni - persze anyagi helyzettől függ. Aztán lehet a végén rákapsz magára a testépítésre és folyamatos látogatója leszel a teremnek :)
  • attiGT
    #31334
    állóképesség, így bizony. köszi mindkettőtöknek a választ. könyvet útközben olvasni fogom, egyelőre le akarok mindent tisztázni és már hétfőtől bizonyos étrend/edzésterv alapján felkészülni. mehetek terembe is viszont itthon van futópad, szobabicikli, súlyzók.
  • Tyler1
    #31333
    Üdv, itt is!
    Ha jól értem, akkor az állóképességedet kéne felhozni 1 hónap alatt? Mindenképpen otthoni edzésre gondoltál, vagy hajlandó lennél eljárni terembe is? Mindenképpen funkcionális edzés kellene ehhez, azt viszont terembe egy segítővel tudnád legjobban megoldani.
  • Neoncsoves
    #31332
    1.) Ha már jártál a Shop.Builderen olvasd el a Sárga Kapszulát (még ha nem is testépítő akarsz lenni, sok mindent tisztába tesz a fejedben), 1-2 órás "meló".

    2.) Felesleges személyi edzőt fogadni. Én jártam budapesti edzőterembe, az ottani személyi edzők végigtabletezték az egész edzést néha ránéztek a delivkensre és ennyi. Jobban jársz ha magadtól (1-2 nap alatt lehet kellő tudást szerezni mert nem nagy kunszt) összeraksz valami edzéstervet. Természetesen az a legjobb, ha valami tapasztaltabb segítségét kéred.

    És mivel nem mondanám magam tapasztaltnak, inkább megvárom amíg valami veterán ír valami értelmeset, én csak a Sárga Kapszulát tudom ajánlani.
  • attiGT
    #31331
    Sziasztok! 1 hónap múlva esedékes motoros alkalmassági vizsgára való felkészülés végett érdeklődnék. A vizsga futásból, helyből távolugrásból, kislabdahajításból, labdás és kerékpáros ügyességi feladatokból illetve kötélmászásból fog állni. Na most én egyáltalán nem vagyok formában, mondhatni sosem voltam viszont elég komolyan kell vennem ezentúl az edzéseket illetve az étkezést.

    1.) shop.builder.hu oldalat találtam többféle itthoni edzéstervvel illetve étrenddel. Azok közül melyik tudnátok ajánlani pontosan erre az 1 hónapos felkészülésre? (futni nap mint nap járok már, muszáj mert időre megy majd)

    2.) hajlandó volnék fogadni egy személyi edzőt ( vagy nem tudom minek nevezzem ), aki fel tudna készíteni erre. Heti 3-4 alkalom minimum kéne. Tudtok ajánlani bárkit is, egyáltalán létezik ilyen?

    (172 cm, 62 kg vagyok. Neymar szintű testalkatom van)

    Válaszotokat előre is köszönöm! (hali Tyler)
  • Tyler1
    #31330
    Kiss Virág, bikini modell
  • Darth Sith
    #31329
    kiez?
  • Tyler1
    #31328
    Áá köszi! Direkt Virág miatt akartam megnézni, de sikerült kimennie a fejemből :)
  • Breki33
    #31327


    Jóreggelt! Aki tegnap lemaradt a Fábry-ról, itt bepótolhatja:
    http://www.mediaklikk.hu/musor/fabry/
    (8.rész, 32.33 perctől)
  • Succor
    #31326
    Emelj annyit a súlyokon, hogy a 10-es is megterhelő legyen.
    Én mindig annyit szoktam emelni az adott periódusnál, hogy az első 10-es ismétlés még kimenjen egy adott sorozatból de a 2. már nagyon nehezen vagy egyáltalán ne, csak segítséggel.Ez 2szer10 és mégis rengeteget fejlődtem így tőle :)
  • DarkHorSe
    #31325
    En most vegeztem az elso 6 hetes HST edzesemmel, heti 3x jartam,tomegeles volt a celom, ugy is kajaltam rendesen. Nem volt tulsagosan megerolteto, igazabol a 15 ismetleses dolgot utaltam a legjobban, akkor elegge beszartam a tobbinel nem volt semmi problema. Szerintem enis maradok ennel az edzestervnel, csak kihagyom a 15tot es csak 10 meg 5-6 ismetleses heteket fogok tartani. Eroben viszont nagyon sokat fejlodtem tole, igazan jo dolog, ajanlom mindenkinek.
  • DarkHorSe
    #31324
    Igazan nincs mit, a 10kmt, meg a 8at nem ugyan abban a tempoban futjak.
  • Succor
    #31323
    jólvan.Váljék egészségedre a sportolás :)


    Más, ami idevág:
    Van aki HST-zik?


    Most már egy jó ideje ezt csinálom és hát szerintem ezerszer jobb mint az osztott.Kicsit furcsa volt, mert szeretem azt az érzést amikor annyira kigyilkolom mellnapon a mellem vagy lábnapom a lábam, hogy taxival megyek wc-re.De így utólag meg sokkal látványosabban fejlődök.Mindig emelek a súlyokon amikor csak tudok és mintha az egész testes mozgásforma erősebbé tett volna, kitartóbbá.
    Sokkal koncentráltabban lassabban tudom kezelni a súlyokat,minden összehúzódásnál érzem amit érezni kell.Pont 1 napig van 1 kicsi izomláz és aztán 2. napon megint edzés :)

    Kinek mi a tapasztalata ezzel?
  • adam46
    #31322
    Félre értesz, nem kell ahhoz videó, hogy kimozduljak, csak szeretem megnézni, hogy mit mondanak a tapasztaltabbak. Plusz emlékeztem, hogy van egy ilyen videója ennyi.
  • Darth Sith
    #31321
    komjádi uszoda - margitszigetkör - komjádi uszoda, az kb 8km. de lehet, hogy csak 25 perc volt, örülök, hogy lejött a lényeg abból amit írtam, és nem kötekedsz benne egy szám adaton.
  • veszelka
    #31320
    köszönöm sasszem kapitány, nem véletlenül írtam oda, hogy tempóban.
  • Succor
    #31319
    Vertem a nyálam?
    Jó inkább leülök és csendben maradok :)
    Úgy érzem van még mit fejlődnie a mai "gyúrós" társadalmonak.
    További jó edzést nektek, én azért folytatom tovább a cangázgatást az edzések mellett, ha nem haragszotok meg!
  • DarkHorSe
    #31318
    10000 meter, az nem 8 km, ettol fuggetlenul a 23 perc tenyleg nagy onbizalomra vall :D
  • DarkHorSe
    #31317
    Te csak verted a nyalad, hogy bunny liheg a hegyen es hogy full kamu amit mond(kettotok kozul valahogy ot erzem hitelesebbnek, sajnalom), meg hogy masoknak video kell hogy kimenjek a terembol, bezzeg te bicizol a haverokkal meg siman lefutod a buszt is. Az meg hogy mit kell csinalni azt a celod donti el, nem pedig az hogy te mit gondolsz.
  • Succor
    #31316
    Én már ezért se reagáltam rá semmit se! :D
    Meg megint nem értette meg, hogy mire céloztam.
  • Roger6
    #31315
    Mondjuk nem ő lenne az első, aki csak úgy dobálózik a számokkal...

    Füves barátom mondja mindig: "ha az emberek tudnák milyen nehéz 120 kg, nem dobálóznának ezzel a számmal olyan könnyedén". Amúgy jóval többet nyom, a testsúlyának több, mint kétszeresét. Mindig mosolygok, mennyire igaza van. :)