33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #11529
    A haskereket dobk ki a kukába.
    Ez is olyan tvshop kütyű amit pihent agyú emberek találnak ki, hogy levegyenek pénzel.
    Ami a bbtvben volt haskerekes rész, nem vetted észre hogy mindenki röhög rajta, meg szórakoznak vele???
    Ha hasazás miatt látszik a hasizmod az azért lehet mert kicsit megdolgoztad őket, megnőttek. De túl sokat nem tudod így növeszteni, csak nagyon korlátozottan.
    Ha azt akarod hogy nagyon szép gömbölyű kockáid legyenek 2 dolgot kell megtenned, az egyik az, kevés hasazás, kb 4-6 szor 8, valami brutál nagy súllyal, összefogsz a mellkasodon két 20 kilós súlyzót, és úgy.
    A másik, diéta diéta diéta.
    Ez a titok nyitja.
    A hasizom is kis izomdarab, mint a bicepsz.
    Gondolj bele, mitől lesz nagyobb a bicepszed.
    100 x 5 kilós súly emelgetése, vagy 20 x 30 kiló felemelése.
    Nyilvánvaló. Ebben a szemléletben edzdd meg a kockáidat is.
    Nem sokan csinálják ezt, csak akik már sejtenek egy két dolgot hogy mik vannak a növekedés hátterében.
    Ha tényleg az ismétlés száma számítana és nem a súly nagysága akkor a maraton futóknak olyan combjuk lenne mint a mellkasuk. Az erőemelők meg piszkavas forma lábszárakkal szaladgálnának. nem?
  • berto17
    #11528
    Hogy jobb csinálni a T-rudas evezést? Ilyen gép féleségel, vagy ha egy sima rudat odatámasztok valamihez, teszek rá egy foganytyut és ugy, eddig mindig így csináltam, csak az új termemben ezt nem nagyon lehet kivitelezni:S Amugy ez nem vastagítja a derekat?
  • csuszi
    #11527
    nm:)
  • Panzermeyer
    #11526
    Ja, és good to have you back, CeeZee :)
  • Panzermeyer
    #11525
    Érdekes taktika! :))))
    Mondjuk én most diétán vagyok, 110-ről kezdtem, és jelenleg 100 vagyok, már a has felső és középső részén látszadoznak a kockák (haskerék aranyat ér!!!) csak az alsót kellene lepucolni legalább ilyen szintre.
    A mostani diétám egész jól bírom, tavaly az elsőnél minden bajom volt. Az alacsony CH miatt ingerlékeny voltam, ebben a periódusban ilyesmi még ezidáig nem fordult elő. Napi CH mennyiség ezen a héten 100 g rizs, 100 g zab, esetleg 1-2 alma. Esetleg leveszek még még max mindkettőből 30-40 g-ot, de többet biztosan nem akarok, mert a melóhelyen igen sokat kell ide-oda mászkálnom (sok a lépcső is), és félek, h az az alatti mennyiség már túl alacsony lenne.
    De én 3x ennyit tuti nem tudnék edzeni. :)

    Szerintetek hülyeség diéta alatt emelni a súlyokon? Én a mostani alatt emeltem. Lehetséges az, ha megint vissza állok majd tömegelésre, akkor hatni fognak a mostani nagyobb súlyok a méretekre, vagy ahoz újabb emelés kell?
  • juzosch
    #11524
    Ismerős:D
  • dragon11
    #11523
    ok, inkább nem..hallgatok csuszira és köszi csuszi.
  • FOXX supreme
    #11522
    Ssak mondjuk én pl. úgy vagyok vele hogy inkább 3 szor annyit edzek, csak ne kelljen diétázni:D
  • juzosch
    #11521
    Amúgy az is hülyeség, h a hasazás semmit sem ér, csak diétázni kell. Én pont ugyanezen a határon vagyok, azaz kb max 1 centis zsír a hasamon, (mint tipikusan igen sok embernek), és msot h elkezdtem keményen hasazni, egyre jobban látszanak a kockák, pedig a zsír nem csökkent. Persze a diéta hozza csak ki igazán, de ha nincs hasizmod, nics mit kihozni se:)
  • juzosch
    #11520
    Az ujj összeforr, de a fogat visszavarázsolni elég drága:D
  • ezrael
    #11519
    Köszi srácok!

    Juzosch: jaja, most olvastam a tesztoszteron.hu-n éppen a hasas dolgot ;) Már rég nem zsákoltam sajnos:/ az volt a baj, hogy rugalmas tárgy volt a feje mögött és az ba*zta szét.

    Aquir(biztos M.A.G.U.S. -oztál): Bevallom én is gondoltam rá, lehet holnap beugrok egy röntgenre...jobb a békesség! Úgy is kórházban dolgozom:)
  • FOXX supreme
    #11518
    Haverom járt úgy, akkorát ütött hogy eltört az újja, akit meg megütött annak a foga tört ki:D

    ennyit nem ér az egész, de msot én is odabasztam magamnak, meghúztam a derekam, fasza lesz, szombaton versenyen:(
  • juzosch
    #11517
    pihentesd, és lábazz. húzó gyakorlatokkal talán lehet terhelni, de a nyomókat(fekvenyomás, vállbólnyomás) hagyd. Amúgymeg érzésre, amifáj azt kerüld.

    Ja és zsákolj többet, jobban,1-2 ütéstől nem szabadna fájnia:)
  • Aquir
    #11516
    biztos hogy nem tört el/repedt meg csont?
  • juzosch
    #11515
    Hasazással hasizmot lehet építeni, de pociról a zsírt nem lehet eltüntetni.

    Másik meg h döntsd el, hogy hízni akarsz, vagy fogyni.
  • ezrael
    #11514
    "szemét kaja" :D Értelek. Igen erre gondoltam! Köszönöm a választ. Mától nincs szemét kaja;)
    Ja és van egy másik problémám is, elkerülhetetlenül meg kellett védenem magamat a napokban és ez azzal járt, hogy arcon vágtam valakit ököllel. Azóta (3napja) fáj a jobb csuklóm(de már jobb kicsit) és nem bírok/merek edzeni így, tartok a nagyobb sérüléstől! Azóta minden nap az elliptikus trénert tekerem 1-1,5 órát. Mit tegyek? Pihenjek inkább amíg meg nem gyógyul? Csak mert annyira tétlennek érezném magam...de ha tömeget akarok növelni, akkor csak nem árt, hiszen nem futás.
  • Panzermeyer
    #11513
    Nem megy a könyv szerint... Na most itt azt érted ez alatt, hogy nem tudsz csak csirkét és rizst enni, vagy azt, hogy becsúszik a szemét kaja? Ha az elsővel van a gond, akkor szerintem az nem probléma, mert ezen kívül sok mást is ehetsz ami egészséges és jó egy sportolónak.
    Ha a másodikkal van a probléma, akkor az az oka a bébihájnak.
  • SeanJRRussel
    #11512
    Én annyit szeretnék ehez hozzáfűzni h én egy nap egy izomra 2 gyakorlatot csinálok.3 napos a tervem de 4 nap járok le tehát pénteken mindíg ismétlődik a hétfői nap.És 1 nap az 4 izomból áll pl a mai edzésem olyan volt h 2váll,2mell,2tricepsz,2bicepsz.Különben nekem ezek a 3napos edzéstervek amit 4 nap csinálok nekem nagyon bejött mert szépen jön az erő és a súly is.Igaz most elkezdtem a Creatint nyomni 3 napja meglátjuk h mi sül majd ki.
  • ezrael
    #11511
    Sziasztok!

    K.b. 4 éve kezdtem el súlyzózgatni(23 évesen), de akkor sem rendszeresen, csak amikor eszembe jutott. csináltam össze-vissza mindent , még zsákoltam is, futottam, rengeteget(napi 3-4 órát) sétáltam. Mindezt k.b. 60kg testsúllyal és 170cm testmagassággal, amire 74kg-ról fogytam le rengeteg ugrókötelezéssel/futással és szabadgyakorlatokkal. Sajnos ezek mellett nem táplálkoztam megfelelően(napi 3 alkalom, estleg 4), így tartottam is a súlyomat. Ezek után sajnos lefogytam 58 kg-ra , mert nagyon megviselt a kedvesem elvesztése. Tavaly elkezdtem nyáron edzeni rendesen, heti 4 alkalommal, eszek is 5-6x egy nap(sajnos nem a nagy könyv szerint) viszonylag fehérjedús étrendről van szó, zöldségekkel, gyümölcsökkel. Azóta már kétszer szedtem kreatin foszfátot 2 hónapig. Most vagyok k.b 66-67kg, az erőnlétem nem rossz(fekve 90kg maximum, lefutok másfél órát megállás nélkül terepen, blablabla)
    A lényegre térek: Szeretnék még k.b. 5-6 kg izmot felszedni és a hasam "eltüntetni", de amióta 74kg-ról lefogytam mindíg van egy k.b. fél 0,5-1kg-os "bébiháj" a hasam alján, ami elég zavaró tekintettel a magasságomra! Légyszi segítsetek, hogy ezt hogyan tudnám elérni!!!!!
    Próbáltam futni és ugrókötelezni, de akkor az izomtömegem is csökkent. Most minden nap hasazok 20 percet, már majd egy hónapja ,de nincs nagyon eredménye:(
  • Hector Troy
    #11510
    Persze, azzal legalább nem cseszed el a gerinced meg a csontjaid. Egyébként az sem katasztrófa ha 17 évesen kezdesz súlyzózni. Akik túl korán belekezdenek valami sportba azok általában hamar meg is unják. Úgyis érezni fogod mikor kell váltanod
  • dragon11
    #11509
    Értem, és az is van olyan hatású, mint a súlyzó?


    Akkor fekvőtámasz/felülésekkel el leszek.. 16éves koromig csak az, aztán súlyzó?
  • Hector Troy
    #11508
    Hi!

    13 évesen én fekvőtámaszokat meg felüléseket csinálnék alapozásnak. Szerintem még fiatal vagy a súlyzókhoz, meg a tömegnöveléshez. Ha jó sportember leszel és 16 évesen elkezded, 20 éves korodra nagyon faszán fogsz kinézni! Csak legyél szorgalmas meg TÜRELMES. Üdv.
  • dragon11
    #11507
    Sziasztok. Nem volt 1 ideig netem ,de visszatértem.:)

    Igaz, hogy 13vagyok de mértékkel súlyzózom, ez lehet hogy bajt tesz a csontjaimnak? 4-5kg-os súlyzóm van.

    Ha nem, akkor szeretnék valami látványosat elérni, az tömegnövelő v. inkább a rendes erős gyakorlatot ajánljátok?
  • Danny1987
    #11506
    Én eddig 1 héten 1 izmot 1szer edzettem.(kivéve has vádli)
    A jővő héten 2 nap megyek edzeni mind a két nap egy teljes testet edzek.
    Remélem birni fogom.
  • CeeZee
    #11505
    Évek óta "tejberizst" reggelizek. Én amúgyis mindig ízetlenül főzöm a rizst, függetlenül attól hogy csirke mellé eszem vagy leöntöm (utólag!) fehérjeturmix-szal. Én nem bízom abban hogy a hő hatására ne sérülne a fehérjeszerkezet. Sztem igenis sérül és mivel ez nem csirke (ahol kénytelen vagy megsütni/főzni) ezért én nem kockáztatok. Hülyeség is lenne mivel nekem így is megfelel. Ja és vízzel keverem.
  • Roman
    #11504
    a kurva életbe mostmár..

    2-3-1? hány edzés a legjobb egy izomra egy héten?

    tapasztalatok:
    1: ezt nem tudom, soha sem csináltam
    2: jó ez, 4 napra
    3: erő nagyon nő, meg jön izomka is, főleg oda, ahol eddig is volt, de az edzés kurva kimerítő, de időtakarékos (3*45 perc egy héten elég)

    Csak most úgy néz ki, simán megoldható lesz a 4 nap is, hogy kicsit "megtanultam menedzselni magam", és erősen gondolkozok, hogy a "teremtulajbandibá" 4 edzés 2 részre bontva dologra térjek vissza, vagy maradjak a 3 teljes testné.

    hihi, ezek érdekes gondolatok. az 1 edzést nem szeressem, mert gyűlölök úgy szétbaszni valamit, hogy egy hétig ordítsak ha megmozdítom..
  • FOXX supreme
    #11503
    ?:) Aranyos:D
  • juzosch
    #11502
    Amúgy a csirkében/tojásban 180 fokon sem megy tönkre a fehérje, 100 fokot is kibír akkor a tejsavó talán.
  • juzosch
    #11501
    Sztem tömegeléskor nyugodtan meg lehet csinálni a tejberizst tejjel, aztán utána belekeverni a csokis port ízesítésnek:P
  • Panzermeyer
    #11500
    Miért ne lehetne? Csak szerintem valahogy a vége felé öntsd bele, amikor már nem akarod sokáig főzni, hogy minimálissá tedd a fehérje sérülését. Én is gondolkodtam már whey pros tejberizsen. Tömegeléskor ínycsiklandó csemege lehet :) Ja és persze édesítővel, nem cukorral.
  • juzosch
    #11499
    Az anyag nem vész el, csak átalakul.
  • retek683
    #11498
    sziasztok!! az Anabolic whey-t lehet főzni? pl tejberizsbe vagy zabpehelybe?
  • Roman
    #11497
    Frayer, pár hónapja 1200ért vettem kg-onként a tecsóban, mostmár 2000 kg-ja, néha leárazzák 1500ra.

    vigyázzatok. lidl zabpehely, 150 ft fél kg. állandóan tele van a polc, soha nem láttam, hogy bárki is hozzányúlt volna a készlethez rajtam kívül.

    leárazzák, azt sehol egy db se.. itt az átlagparaszt. azt se tudja mi az, csak látja, hogy 50 ft-tal olcsóbb, azt elviszi az összeset.. hát nemcsodálatos? :D
  • Frayer
    #11496
    Repül a bálna, repül a bálna, mindenki áljon vigyázba.
    Repül a bálna, repül a bálna, beleköpök a nagy dunába.

    Repül a bálna, repül a bálna, körbe körbe repül a földön.
    Holnaptól repül a bálna, megírta a magyarközlöny.
  • Frayer
    #11495
    Energiatartalom (KJ)
    700 KJ/170 Kcal
    a Trappistánál 57,5 %-al kevesebb
    energiatartalom,
    80 %-al kevesebb zsír és
    33 %-al magasabb fehérjetartalom

    * Óvári sovány sajt

    Tápanyag (g)/100g
    Fehérje 36
    Zsír 6
    Cukor 1,5


    Ebből napi 200 gram szépen lereszelve, ami +72 gramm kiváló minőségű proteint jelent némi +12 gramm zsíradék mellett, tömegeléskor elhanyagolható.

    Most keressetek nekem boltokat ahol olcsón be lehet szerezni.
  • Frayer
    #11494
    Még egyszer felhozom a témát, ha jó pizzákat akartok csinálni, akkor jó sajtot kell hozzá választani, ami minimálisan zsíros csak és maximálisan fehérje dús.
    http://www.ovartej.hu/index.php?menu=2&almenu=3
  • Frayer
    #11493
    Pontosan ezért, minden nehéz. Tömegeléskor is nehéz mert a "zsír el akarja szívni a táplálékot az izom elől" azaz könnyen bezsírosodhatsz, ezért csak lassan tudod növelni a tömegedet. Diéta alatt meg könyebben vesztesz izmot, és nehezebben zsírt.
    Egyszóval SZAR, sokkal nehezebb ilyen alkattal formába kerülni.
    De ahogy telik az idő, évek alatt a zsír is elveszíti emlékezetét, egyre könyebb lesz, attól is függ, mennyi időt töltöttél az életben hatalmas testzsíros állapotban.

    Miért mondtok ilyet hogy 4-5-6-7 év?

    Ti csak pár dekát tudtok felszedni havonta?
    Kérdezem én? Ha jól kajáltok fel tudtok szedni ha akartok havi +2 kilót?
    Ugye hogy igen?
  • Frayer
    #11492
    Miért lenne olyan hihetetlen??

    Tömegelés időszakban kényelmesen be tud építeni havi 2 kilót, az elején még hármat is, mivel edzetlen menni fog.
    Ha én tényleg el kezdenék zabálni, még a havi 5 kiló is menne, amiből ki lehet találni mennyi az izom. De azért a havi 2-3 kiló az reális mennyiség, mivel bőven 100 kiló alatt gondolkodunk. A gondok 110-120 kiló felett jelentkeznek, addig eljutni gyerekjáték.

    Rendszeresen edzel, okosan, okosan étkezel, megfelelő mennyiséget, jó elosztásban, megeszed azt a napi egy kiló csirkét, vagy fél kiló és a többit kipótolod tejsavóval, plusz némi sovány túró, bab, borsó, lencse hüvelyesek "lány is hüvelyes az is jó :D". Meglegyen a 2.5-3 gramm /tskg protein, meglegyen a megfelő kalória.
    SIMÁN menni fog a havi 2-3 kiló, persze genetikától is függ, de inkább az étkezéstől. Ha lehet egész nap csipegess, folyamatosan egyél. Így nagyon sokat meg tudsz enni. Próbálj megmaradni az izomépítő sávban.
    Ha eléred a határt, visszadiétázol, heti -1 kilójával.
    Lehetetlen? Abszolut de nem az. Kényelmesen végrehajtható, ha ráálsz könnyű mint az 1x1.
    70 kilóról, átlagos genetikával jó étkezéssel, 1.5 év alatt megvalósítható egy 85 kilós 8 % os testzsír.

    A legnagyobb rizikót a diéta jelenti. Mert ott könnyen el lehet baszni, a már megszerzett izomállományt a buták könnyen leépítik a zsírral együtt.
    Diéta alatt is edz intenzíven, ne vegyél vissza a súlyból, de vegyél vissza a mennyiségből, időből.
    Kezd laza kardióval, idővel emeld az intenzitást, közepes intenzitásnál meg térj rá a sprintelők intervallum edzésére.
    6 hét diéta kb így, 3 hét növekményes intenzitású kardió, utánna 3 hét intervallum edzés amikor már nehezebben megy a zsírvesztés és észreveszed hogy csökkenni kezd az izomállomány.
    Alacsony kalórián maradj, de hullámoztasd, zavard össze az anyagcserédet, ne tudjon beálni a takaréküzemmódba.
    Ez a legnehezebb, én azért javaslok egy kis clenbuterolt, ami nem kox, nagyon silány kis antikatabolikus zsírégető, de az tény hogy "asztma" gyógyszer ezért boltban nem tudod beszerezni, de ezzel frankón megőrizhető diéta alatt az izomszövet.

    Szóval mindenféle képpen meg lehet csinálni, nem olyan nagy dolog. 85 kiló az nagyon könnyen elérhető.
  • Roman
    #11491
    ajjajajj.. szerintem átlagosan ez 6-7 év. szerintem.

    Amúgy miért mondod azt h ha zsíros vki, azt kemény és hosszú munka formába hozni? mondjuk úgy, nehezebb tömegelnie, mert nagyon pengeélen és önuralommal kell tennie..
  • SeanJRRussel
    #11490
    Sztem is 4-5 év kell hozzá.Mondjuk én 1 év alatt 12kg-t híztam így most vagyok 188cm/100kg nem mondanám magam zsírosnak,de full szálkás se vagyok,valahol az arany középút,persze zsír azért van a hasamon meg a combomon egy kevés.Nekem a példakép Vin Diesel,lehet hülyén hangzik de ha nekem olyan testem lesz akkor elégedett leszek,a motiválást meg Coleman adja.Igaz a 2 srác nem egy testsúly és teljesen mást csinálnak de nekem ők a "mérvadóak"