33479
12316971501353788406.png
  • juzosch
    #11569
    Sztem kifejezetten jót tesz. Nekem nagyon megerősítette a gerincet körülölelő izmaimat, ami a gerinc védelmében nagyon fontos. A tartásom is sokkal jobb lett.
    Persze azért ésszel csinálom, nem viszem túlzásba. Mert akkor tényleg maga az edzés teszi tönkre:)
  • FOXX supreme
    #11568
    Nem szélesíti, vastagítja, szélesítéshez oldalirányú mozgás kell.
  • FOXX supreme
    #11567
    Hát sztem nem, most ott volt több 60 feletti húzó is, (masters) kategbe, egyik 280 at, a másik 300 at húzott. Olyan egyenes tartásuk volt, meg fittségük hogy csak na. A felhúzással akkor van baj, ha barom módjára görbe derékkal csinálod, meg olyan súllyal ami szted jó, de egy okos szerint nem.
  • Frayer
    #11566
    Szerintem nem valami egészséges a felhúzás, öreg korodra úgy fogsz menni mint aki összeszarta magát. Onnan tudom,hogy általánosban erőemelő volt a tornatanár, már öregebb volt, és neki tönkre is ment a háta.
  • berto17
    #11565
    a felhuzas szélesiti a drekat es tonkre is teszi, állitolag.
  • Frayer
    #11564
    Szerintem, terembérlet és hozzá görkorcsolya , sportpályán futkározhatsz is, vagy valami állóképességi sport.

    Én eddig monohidrátot próbáltam, az nekem jó volt.
    Ami tényleg szar az a pump féle kreatin. Az nem vált be.
    Ami nekem segített a createk gold volt annó, kreatin transzport rendszer.
    Ami drága, de akár jobbat is össze lehet kutyulni olcsóbban otthon.
    Persze hogy vizesít, ennek ez a lényege, hogy hidratálja az izomsejteket. Így több tápanyagot tudsz beépíteni, nagyobb a sejt, nagyobb a sejtmembrán is, és több üres hely van a sejtben.
  • juzosch
    #11563
    Ha egy napig nem iszol, azis -2 kiló:)
  • DAcafat
    #11562
    ha nem is 1 évre de 1-2 hónapra menj el terembe hogy láss és tanulj másoktól.
    Másik meg ha fogyni és izmosodni is szeretnél :) thai box vagy kick box edzéseket ajánlom volt amikor 2,5 órás thai box edzés után haza mentem -2 kiló volt
  • ezrael
    #11561
    Huhh, köszi srácok! Jópár észrevételt és tapasztalatot ítatok le. Szerintem az ethil észter lesz a nyerő...a monohidrátok puffasztó vizesítő hatása valahogy nem jön be. Mégeccer köszönöm! ;)
  • DAcafat
    #11560
    orvos nekem se ajánlotta nagyobb súlyal álitólag a gerinc össze megy tőle
  • Roman
    #11559
    Vegyé terembérletet.

    Egy évre megvan 30.000ből, és olyan ajtókat nyit, amit semmi más.
  • vakondo
    #11558
    sziasztok segítséget szeretnék kérni 4 hónapja kezdtem el súlyzózni
    egy egykezes 10kg-sal azóta vettem fekve nyomó padot és csinálok mindenféle gyakorlatot. sikerült 8kilót fogynom most 97kg vagyok és azt szeretném kérdezni hogy mit tegyek hogy még többet fogyjak ,és izmosodjak.

    előre is köszi
  • Roman
    #11557
    Hát felhúzóversenyen :o)

    kiváló gyakorlat, iszonyat megöli a széleshát alsó régióit, azt a helyet, amit a térúd is stimulál szépen.

    Csak itt azért nagyaobb súlyt lehet használni =) Nem értem, miért nem ajánlják a BB oldalon..
  • DAcafat
    #11556
    verseny előtt nem kéne egy kis pihi? :)
    Milyen féle,fajta versenyen indulsz?
    Sok sikert :)
  • FOXX supreme
    #11555
    Most mintha javult volna, bár már rajtam van egy kiló krém, meg bennem vagy 1 levél izomlazító:D Meg napi 2 animal pakk:D mondjuk holnap az energizálóktól, meg az adrenalintól nemsokat fogok érezni, meg lesz rajtam öv, kötés stb.. meglátjuk
  • jazzy
    #11554
    Ha nem javul nehogy kiálljál.. inkább majd a kövire, jobbulást
  • FOXX supreme
    #11553
    Jóvan fasza, meghúztam a derekam, jó hogy holnap verseny...és jegelem, melegítem, kenegetem, gyógyszert is szedtem már be rá
    lófaszt nem ér semmi se.
  • SeanJRRussel
    #11552
    Én a Creatin kúrám után +5kb ba voltam és ezt egész nyáron tartani tudtam.Én is próbáltam creatinokat és a 3ból 1 használt aPro Nutrition Creatine FX ,annyi h ennek kék a doboza nem fekete mint a képen de lehet h semmi különbség sincs közte.Reggel éhgyomorra meg edzés előtt 20-30 perccel és nekem ez így bevállt.Mellé kajálsz rendesen és sztem nem lesz baj.
  • FOXX supreme
    #11551
    A jobb féle kreatinokban, van iznulin fokozó magába is, szóval tényleg kevés cukor kell hozzá.
  • Roman
    #11550
    És Panzermeyer kérdésére válaszolva még egy inzulin-fokozó a fahéj.

    Ez nem azt jelenti, hogy egyetek cinniminist..
  • Frayer
    #11549
    Annyit hozzátennék, hogy elég egyszer bevinni naponta a kreatint, mégpedig edzés után a nagy adag ch bombával, ugyanis a kreatin nagyon nehezen transzportálódik a sejtekbe, magas inzulinszintre van szüksége hogy ezt megtegye nekünk. Szóval ezért csak egyszer van rá lehetőségünk, vagy ébredés után, nagy éhezést követően, vagy edzés napon edzés után.
    És akkor is jó ha használsz valami inzulin fokozót, vagy utánzót mellé.
    Inzulin fokozók, króm pikolinát, taurin. Inzulin utánzók, Alfa-liponsav, vanádium szulfát.
  • Panzermeyer
    #11548
    Roman, a fahéjat miért eszed, abban mi van?
  • Panzermeyer
    #11547
    Én is megosztom a tapasztalatom a kreatinnal kapcsolatban. Eddig 3 féle kreatint próbáltam.
    1) Scitec féle kreatin monohidrát. Hát ez nekem nagyon mérsékelt méretbeli növekedést okozott. "Erőben" se sokat tapasztaltam.
    2) Aminostar féle mikronizált kreatin. Nagyon jött fel tőle a tömeg, ebből a szempontból szuper volt. Ha lehetne megint kapni az 1 kilós kiszerelést, tuti olyat vennék újra. Viszont "erőben" itt se sokminden volt.
    3) ATP Nutrition féle kreatin monohidrát. Na ez is valami mikronizált féle, de nem olyan apró, mint az Aminostaros. Kúra alatt nagyon vesződtem vele, méretbeli különbséget nem igazán hozott, kb csak mint a Sciteces. "Erőben" semmit se a kúra alatt. Viszont! Maradt még a kúra végeztével belőle és mostanában vannak olyan napjaim, hogy alig van erőm a meló után edzeni. Na ilyenkor edzés előtt 1-1,5 órával benyomok belőle 5 gramot és most nem fáradok olyan gyorsan. Érdekes, hogy a kúra alatt viszont ebből semmit se tapasztaltam. A fene se érti...

    Egyébként, ha most akarod pucolgatni a zsírt, akkor én azt mondom, hogy a szőlőcukros kreatin megoldást kerüld. Épp nem rég magyaráztam el, hogy kerüld a szemét kaját, már ha emlékszel :) Nos tulképpen az edzésen utáni szőlőcukor kivételével az is szemét lenne most neked. Mivelhogy ilyen (minimum!) 30 g-os adagokat kellene bevinni belőle minden adag kreatinhoz. Ha már csak napi 3x eszel kreatint, azt majdnem 100 g színtiszta cukor, ezzel el is basztad a diétádat. Ha majd tömeget növelsz, akkor nyugodtan(?) csinálhatod. Inkább azt próbáld meg, hogy szénhidrátos étkezés előtt negyed órával nyomod be a kreatint vízzel. Vársz, és eszel. A bevitt jó minőségű CH is meg fogja emelni az inzulin szintedet, ami segíti a kreatin beépülését.
    Így hirtlen ennyi volt :)
  • Roman
    #11546
    liponsavra kéne valami, az igaz.. És a konjugált linolénsavra valami ötlet? mert a sok buzi a tejzsírt mondja rá, de hiszem, hogy van más alternatíva is :)
  • FOXX supreme
    #11545
    A foszfát az lófasz, próbáld ki a kreatin ce-extrémet, vagy az attackot.Vagy ami nagyon jó még az pedig az universaltól a storm. Drága de jó, amúgy hogy valakinek ne hasson a kreatin 100 ból 1. Nagyon egyszerű, testsúlyodat elosztod 3-al, kijön mitudomén csak pl. 25. ehez még hozzáadsz 3 at, 28.
    Na, 28 grammot szedj naponta. de egyszerre nemtöbbet 10 nél ! És grammonként egy deci víz kell hogy legyen, fontos. Ahoz hogy megemeljed a vércukrod és ne álljon meg a gyomrodba a cucc, tegyé hozzá szőllőcukrot. Jah hát meg persze normális kaja mellé:)
  • Frayer
    #11544
    A halolajam még nem jött meg.
    De szerintem már nemsokat kell várni.
    Amúgy is most vettem mellé, 3 x 200 ml lenolajat. 400 ft körül volt 200 ml. Abból napi másfél evőkanál, kb 15 gramm. Aminek 52 % alfa Linolén sav, magyarul omega 3 zsírsav. Nagyon jó kis cucc ez, mellé rendeltem még szőlőmagolajat. Azt is tesztelem akkor, elvileg nagyon jó hatással kell hogy legyen a magas razveratrol tartalma miatt, meg az a rengeteg atioxidáns ami benne van. Már csak egy hasonló olcsó Alfa-Lipon sav forrást kellene találnom, amivel nagyon durva szinten meg tudnám oldani az inzulin érzékeny tápanyag transzportot is. Sokkal több fehérje és szénhidrátott lehet velük beépíteni a jóhelyre.
  • Roman
    #11543
    ezrael, sajnos a kreatin olyan, hogy vagy beválik, vagy nem.

    Nálunk a családban egy abszolute felesleges dolog, bár kényelemből napi 2-3 grammot mindig iszok, ha tényleg fokozza az inzulin-érzékenységet, hát csak okoz valamit. :D

    Valami olcsó szar monot kell venni, fél kg 3000ért, az így elég sokáig kihúzza. Kúráról tapasztalatom nincs, tesónak erőt nem adott, csak vízfejet meg nagy hasat.

    De állítólag a kreatin-kúrázók azon részének, melyeknél nem tapasztalható erő vagy tömegnövekedés a használat során, azoknak nagy részének a kajája kuka, nem eszik elég szénhidrátot, így az egész kreatin lófaszt se ér.

    Valamivel mindig csúcsoltasd az inzulinod kreatinnal együtt, különben kihúgyozod az egészet, aztán ihatod a vizeleted hehehe.

    Mondjuk minden paraszt módszerrel (2-3 gr krea, taurinos bolero, őrölt fahéj, lenmag és olívaolaj) próbálom fokozni az izomszöveteim inzulin-érzékenységét, úgy vélem, előéletem tudatában 100%-ig jogosan, ugyebár Frayer emlegeti mindig a zsírszövet memóriáját a triplaeffeseknél (former fat faszkalap). Majd meglátjuk. Azért az elég érdekes, hogy masszív zabálás alatt jött elő pár dolog (oldalsó has, combhajlító kezd szépen látszani).

    Más: ti mit favorizáltok egy edzésen? Az alacsony vagy magas ismétlésszámot, vagy úgy tapasztaltátok, izomtól függ, melyikre mi válik be vérbőség és növekedés eléréséhez, vagy minden izomra igyekeztek keverten használni az ismétlésszám-tartományokat? Valamint, mennyi zsírbevitelt tartotok ideálisnak tömegeléshez? 30%, 20%? És Frayer, mikor teszteli mán azt a nagyon olcsó halolajat? :D

    Én utóbbira teszem a voksom. De kis izmoknál (bicepsz, vádli) nem megyünk extrémen alacsony ismétlésre, szóval 6-8 alá. Nálatok hogy megyen ez?
  • ezrael
    #11542
    Hi!

    Újfent kérdeznék. Szerintetek melyik kreatin a legbeváltabb??? Már próbáltam a creatine phosphat-ot(biotech), de erőnlétben semmit sem használt és allergiás is voltam rá...
    Tehát mielőtt a két hónapos kúrába belekezdtem ugyanannyival nyomtam, mint a végén! Van egyáltalán a pszichológiai hatásán kívül hatása, vagy csak szar minőségűt vettem(mondjuk olcsó is, 2650/300g)? Félreértés ne essék olvastam a leírásokat, de a tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
  • juzosch
    #11541
    Hasra még kettlebellel lehet jót edzeni. Fogom a súly (16-24kg körül illene), nyújtott kézzel feltartom, és így kitartva felülök. 10eket szoktam belőle csinálni.
  • Roman
    #11540
    Nekem még a statikus hídtartások is bejöttek, de embere válogatja..

    Tegnap rocky4, abban is volt egy szhép gyakorlat.. annak a negatívjaival lehet edződni, ha már megy pozitív szakasza is, faszagyerek vagy.

    lábemelés függeszkedve, ez se rossz szerintem. A felülést anno míg volt felülőpad, mindig ilyen 15 kg-os koronggal csináltam, mondom, ebből háromszor tíz ér annyit, mintha elbasznék egy fél órát hasazással, és ötszázat csinálnék testsúllyal.

    Most váltottam gyakorlatokat, mert hónapokig ugyanazokat csináltam.. hát, ezzel a váltással beszoptam, kőkeményen szétszakad mindenem..

    és most áldom az eszem a teljes testes programért, már kétszer voltam a héten, s a hét hátralevő részében zárva a terem, hehe.
  • ezrael
    #11539
    Gyerekek ti a "haskerék" alatt a gurigát értitek??? Nem tudom arra gondolok-e, de az szerintem igen frankó ;) én 4x25-tel csináltam eddig, bár már régen lehetne emelni az ismétlések számát(meg sem érzem), vagy álló helyzetből csinálni! ;) :D ...bár azt hallottam egyszer, hogy 20-30-nál többet nem érdemes csinálni belőle...igaz ez???
  • Panzermeyer
    #11538
    Egyelőre biztos nem dobom ki, nekem bejött. Vasárnap edzettem hasat és lábat (akkor már muszáj volt, mert péntek óta halogattam). Csináltam haspréseket meg 5 sorozat 20 ismétléses haskereket. De még most is ég a hasfalam (szerda van), annak ellenére, h hónapok óta használom.
    Akinek fáj tőle a gerince, ez bizony rosszul csinálja. Tudom, mert én is csináltam rosszul, és nekem is fájt. Ki kellett tapasztalni, hogy hogyan is kell ezt csinálni.
    A súlyokkal való felülést meg ki fogom próbálni a héten, mivel a haspréseket már szörnyen unom :-/ Kösz a tippet.
  • Roger6
    #11537
    Oké-oké! Nem kell egyből anyázni! Annyit mondtam, hogy nekem nem jött be, meg Frayernek sem, ahogy nézem. A ferdepados felüléstől meg nem fáj a derekam, erősödök tőle, tudok súlyokat baszkodni a mellemre, ennyi. Nem kell többet beleképzelni az írásomba, mint amit mondtam...
  • juzosch
    #11536
    Valszeg pont attól fáj, mert gyenge.
    Crossfitnél bevett gyakorlat, ami a legtöbb embernél bejön, szóval ne ferdíts ilyen szöveggel, h biztos van ilyen is. Mert a legtöbb ember ilyen.
  • Roger6
    #11535
    A ferdepados felülésnél vigyázni kell, nem szabad teljesen leengedni a testet, attól fáj a derekad. Ha normálisan csinálná mindenki, nem lenne gond. De hát ezt sokan nem tudják, csak elkezdenek hasazni, hogy az majd jó lesz. Hát nem. Persze ettől még neked jobban bejöhet a haskerék.
  • Brolly
    #11534
    Nekem meg pont ettől nem fájt a derekam, a ferdepados felüléstől meg fájt mint a dög, nem értem:S
  • Brolly
    #11533
    Így van! Geci jól megtudja dogloztatni a törzset és hasat egyaránt.
  • Roger6
    #11532
    Hát nekem nem jött be, ráadásul fájt a hátam és a derekam tőle. Biztos egyénenként változó, de ha engem kérdeznek erről, akkor javaslatom a kukába vele mottó. Neked használt, vannak ilyenek is (biztos).
  • juzosch
    #11531
    Ne szóld le a haskereket, kurva jó. Nem leszel tőle nagyonizmos, de nagyon jó has és TÖRZS-erősítő. És az erős törzs nagyon jól jön a nagy súllyal való munkában.
  • Roger6
    #11530
    Igazat beszél a csávó!