33479
12316971501353788406.png
  • DAcafat
    #11609
    hmm ez a pizzás dolog ténleg jó idáig lusta voltam minden nap csinálni max 1 héten 1x-2x volt de most hogy irtad hogy a tésztát lefagyasztani :)
    pizza tésztába bele szoktam apritani 20dkg túrót nagyon finom próbáljátok ki :)
  • Frayer
    #11608
    háhhá, Mostmár vízzel főzök jackson.
  • Roger6
    #11607
    Igazad van, ez lesz a megoldás!
  • Roman
    #11606
    vegyél egy konyhamérleget kőkemény 2400 ft-ért a lidlben, és megtudjuk mi is akkor. :D
  • Roger6
    #11605
    Nem tudjátok véletlenül, hogy ebbenmekkora a mérőkanál? Hány g fehérje fér bele?
  • Roman
    #11604
    Nem tudom, ez az esti kajolás dolog kétélű.

    Én régebben eszegettem esténként, kijártam és turmixot ittam v bekaptam egy szép szelet mellet. De mostanság inkább eszek este nyóckor, lefekszem 10 kor, kelek 6kor, azt akkor eszek. Valaki azt mondja, kell, hogy az emésztőrendszer pihenjen.

    Vagyis na, bocsánat, én úgy eszek, hogy egész nap csipegetek, így könnyebb sokat enni szerintem. Este meg pihenjen a bélrendszerem, így legalább nyugodtabban alszok.

    Gyomrot hogy lehet szűkíteni? :( Sajnos most reggel is hat séker vizet ittam meg, a 210 gr zabkása meg három gecinagy alma mellé, de éhezem. Lementem edzeni, és úgy leesett a cukrom, hogy haza kellett jönnöm. Amióta tömöm a szénhidrátot, sokkal jobban ürül edzésen a glikogén, mintha a szervezetem "pazarolná" az anyagot.. Bár ez így jó, zsírt úgyse akarok már égetni, mer látszik a hasam, oldalhasam, eres meg rostosbarázdált mindenem, a célom, hogy sokevéssel sokat építsek.

    A ricotta tudtommal tejsavó, vagyis aranyos ötlet keverni kazeines túróval, mert állítólag a két tejfehérje alkotóelem nagyon jól kiegészíti egymást, ezért is jobb tejjel inni a protkót, ha az ember nőni szeretne. Vízzel meg ráér faragáskor.
  • SeanJRRussel
    #11603
    Vagy nem fekszik le,csak hajnal 3 kor mint Coleman Elképzelhető h nem rossz az ötlet csak én sajna nem tudnám kivitelezni mivel hajnal 5 kor kelek a suli miatt és kb este 10 kor fekszek.Ezért is szar a sulis élet mert nem tudok a kajálásra odafigyelni,pihenni meg keveset tudok.
  • Roger6
    #11602
    Ezt a hajnalban felkelős dolgot szerintem ki is próbálom holnaptól. Nem mondasz te hülyeségeket mindig...
  • Frayer
    #11601
    Az emésztés több lépcsős folyamat, több álomása van.
    Amíg a bélben halad a kaja, közben mehet az utánpótlás a gyomorba, nem kell várni 2 órát, semmi alapja nincs. Pedig sok áltudós ilyesmit magyarázza.
    A szervezetünk nagyon rugalmas ebből a szempontból. Több millió éves evoluciónak köszönhetően jól bírjuk a téli időszakot is amikor nincs betáp akár több napig is, de mész a vad után, a zsírnak köszönhetően.
    De a legjbban azt szereti a szervezet amikor nyár van, gyüjtögető életmód, folyamatos csipegetés, egész nap tartó étkezés kis adagokban. Ezt szereti a legjobban a szervezet. Gondolj bele, ha szervezetnek a több órás megszakításos étkezés esne jól akkor lenne egy külön "benzin tank" szervünk, amiben a kaját tároljuk, de csak a ch nak van, de ennek csak puffer szerepe van, olyan mint egy szelep, a máj szép lassan befecskendezi a vérbe, mert az agynak folyamatosan kell egy minimum szint mert meghalsz. Az agy csak vh-t eszik.
    Protein tároló szervünk NINCS, illetve az izom, de ki akar izmot veszteni, ha épp negatv egyensúly van a proteinből a vérben???

    Tehát, ha teheted, egész évben csak egy étkezés legyen, reggeltől következő év estig. 8 után is ugyan úgy egyél, egész napra oszd el a tápanyagot. proteint, mindent, ch, zsír, erre nagyon jó a pizza és a gyros. Este ha fel tudsz kelni 5 percre kétszer, és le tudsz küldeni fél liter "mindent bele -fradi" tápturmixot akkor akár 50 % al is gyorsabban tudsz fejlődni.
    De amúgy meg érdemes esténként valami rikottás, sovány túróban gazag turmixot meginni lefekvés előtt. A benne lévő kazein protein lassan emésztődik, 4-5 órát kibír vele a szervezet, folyamatos protein befecskendezés, izom leépülés megelőzés. :DDD
    Hasznos trükk, amit nagyon kevesen ismernek, és kevesen alkalmaznak, de amit a nagyok nagyon eredményesen használnak, és basznak elmondani, mert aki akar és információ éhes, úgy meg tudhatja komoly szak cikkekből.
  • Lazarus
    #11600
    Ja és bocs hogy ennyit kérdezősködök :D Legalább pörög a topik
  • Lazarus
    #11599
    Pizzás étrend nagyon jó ötlet és a tetejét kedvem szerint variálhatom így nem válik monotonná. Köszi a tanácsot! :)

    Az emésztéshez nem kell 2 órás szüneteket hagyni? Így kijönne a napi 6 étkezés, a közbenső és az utolsó étkezéseknél pedig nem ennék húst mert azt hosszabb idő megemészteni... vagy ez hülyeség?

    Olyat is hallottam hogy este 8 után már nem egészséges enni, más pedig azt mondja hogy lefekvés előtt jól be kell lakni, hogy a szervezet ne maradjon tápanyag nélkül az alvás alatt... melyik legyen? :S

    "ha hízásra vagy hajlamos" legkevésbé sem vagyok rá (sajnos?)
  • Frayer
    #11598
    Kis apró trükkök, amiket még elitt körökben sem ismer mindenki, de amire valaki véletlenül felfigyel és hála a netnek eljut hozánk ez az információ is, persze ehez az is kell hogy ti is keresgéljetek új infók után a neten.
  • Frayer
    #11597
    Rízs, kb 70 %-a ch. De nagyon unalmassá válik.
    Kezdj el pizzákat, meg tésztákat gyártani. Meggyes pite, túrósgombóc, szilvás gombóc, spagetti.
    Fogsz 10 kiló lisztet, vizet, tojást ha kell, összekutyulod. Maj lefagyasztod, és előveszel belőlle annyit amennyi kell. Napi két fél kilós pizza, nyami nyami, lemegy az ne félj. Hozzá jó kis pulykasonka 20 % protein, kis gomba, paradicsom szósz, oregánó, más változatokban esetleg lehet egy kis szardella, ajóka, mehet rá kukorica, pepperóni, kis füstölt kolbász, szalámi, nagyon kis békön.
    Meg lehet azt csinálni jól. Mozzarellát meg felcseréled zsírtalan sajtra, ovárira.
    Szemét kajának tűnik külsőleg, de ez olyan mint a snickers, szarnak néz ki, olyan mint egy kula és mégis milyen finom.
    Ugyan kicsit nagy a gli indexe a tészta miatt, de akkor úgy kell enni,hogy veszel egy cikkelyt a pizzából, megeszed, majd vársz negyed órát, tíz percet és jöhet a következő. Így szép lassan áramoltatod be a ch-t a véráramba. Ha aggódsz az inzulin szint megemelkedésétől, ha hízásra vagy hajlamos.
    Ezt csak akkor nem tudod megcsinálni ha utazol, vezetsz. De otthon, tv előtt, munka közben "irodai munka vagy laza kültéri" is kényelmesen ehetsz. Hidd el nekem így nagyon is jó enni, szerintem meg az is jó,hogy így nem tágul ki annyira a beled a sok kajától, "mert létezik olyan hogy tág és összeszűkült gyomor" Sok nagy kalóriás testépítőnél milyen szépen lehet látni a kitágúlt gyomort, beleket a kockás hasa mögött, mintha pocakja lenne a kockák mögött. Nem szép az. De nézz meg egy 5 évvel ezelőtti dexter jacksont, milyen hasa van már, papír vékony oldalról nézve.
  • Lazarus
    #11596
    Köszönöm :)
    A gyakorlatokat kifogom próbálni. Az egész testes edzés ötlete érdekes, bár nem tudom hogy bírnám-e szuflával. Ebben a esetben lehet csökkenteni az ismétlésszámot?

    "4-5000 kcalt javallok"
    A kalóriatáblázatokat átböngészve arra jutottam hogy ezt a mennyiséget nekem nagyon nehéz lenne magamba erőszakolni egy nap alatt :/ Esetleg van valami tipped miből lehetne a legtöbb kalóriát bevinni anélkül hogy szétrobbanna a gyomrom és a pénztárcámat se viselje meg nagyon?
  • Roman
    #11595
    Lazarus! :o)
    Kicsit aránytalan. A gyakorlatok sem tetszenek.

    Combra pl. alap 3 gyakorlat feszítőre, 2 hajlítóra, ha egyszer edzed egy héten. (mondjuk guggolás-frontguggolás-kitörés) (román elemelés, combhajlítógép) Mellre szintén lehetne 3, pl. fekpad, ferdepad, tárogatás. Hátra egy húzódzkodás nagyon mehetne, ha sovány vagy, úgyis bírod, és nagyon szétbassza a hátat. Húzódzkodás, döntött törzsű evezés, fűrészelés, vagy lehúzás. Vagy felhúzás, az nálam a hátgyakorlatok királynéje. Bicepszre jók azok, tricepszre én tricepsz nyújtást és szűknyomást, vgy tolódzkodást csinálnék. Vádlira 2 gyakorlat mehetne, egy állóvádli meg szamárvádli mondjuk. Alkarra, csuklyára nem látom sok értelmét edzeni, Te tudod. Vállra szintén 3 gyakorlat, egy nyomó (első-oldalsó fejet terhelné) egy oldalemelés és egy hátsódelta-gyakorlat (döntött oldalemelés vagy csigás szarság. ha homlokhoz húzod a csigát, nagyon szedi a hátsóvállat, ja, meg nyírja is :D )

    De ha vékony vagy, és kezdő, akkor Frayer után szabadon 3 teljes testes edzést és 4-5000 kcalt javallok. Én 1 éve edzem, de mostanság nőttem a legtöbbet, hála a fenti két dolognak. :o)

    Sok sikert! A dolgokat nem kritikának és fikázásnak írtam, csak felsoroltam az általam legeredményesebbnek tartott gyakorlatokat.
  • BADE
    #11594
    szívesen,de azért várd még meg a többiek véleményét is,aztán normálisan össze tudod hozni az edzésterved
  • Lazarus
    #11593
    Köszönöm :)
  • BADE
    #11592
    A 2 mellgyakorlatot rakd át hétfőre,a bicepsz-tricepszet szombatra,a csuklyást szerdára
    Hasazást meg a szabadnapokon csinálj
  • BADE
    #11591
    A meglátásom szerint szerda túlzsúfolt,hétfő-szombat meg rövid.
    4 sorozat 8 ismétléssel
  • Lazarus
    #11590
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, szerintetek mennyire lenne megfelelő ez az edzésterv?

    21 éves, magas sovány emberkének. Azelőtt próbálkoztam már, edzésterv és megfelelő táplálkozás nélkül de a testsúlyomat nem sikerült növelni, csak "kiszálkásodtam"... amit nem élek meg túlzottan sikerként. Ezenkívül kipróbáltam a rendszeres kétóránkénti étkezést edzés nélkül, hogy megnézzem mi történik ha "több kalóriát viszek be mint amennyit elégetek"... átmeneti haspuffadás és gyilkos székletszagon kívül semmi nem történt :D Úgyhogy kénytelen leszek a kettőt együtt művelni. Étkezéssel kapcsolatban nekem is ugyan azokat kell ennem mint akik rendelkeznek fölösleges zsírral, vagy én ehetek zsíros ételeket is, tekintettel a 18-as testtömeg indexemre?
  • juzosch
    #11589
    Attól függ, mennyire zavar az a pici felesleg. De ha izmot akarsz felszedni, szükségszerűen a poci is visszatér majd, de azért kordában tarható, ha jól lövöd be a kalóriát.

    A hasazástól nem tűnik el a zsír, csak a hasad lesz izmosabb.
    Futás az már ok, de azt elég, ha majd szálkásítasz. Egyébként csak ha hízékony vagy, hogy kordában tarsd a hízást. (de ezt inkább a kaja belővésével kéne megoldani)
    Nincs zsír->izom átalakulás. Ez két független folyamat. A zsírt le kell adni, az izmot fel kell építeni. És mivel teljesen eltérő körülmények szükségesek nekik (negatív illetve pozitív energiamérleg) egyszerre nem is fog menni. Érdemesebb az izommal kezdeni, mert a nagy izomtömeg gyorsabban égeti a zsírt is később.
  • nightsucker
    #11588
    Mindent köszi:D! amugy 70 3 szor csak azért nyomtam bele mert haverokall kiváncsiak voltunk mennyit birunk:D!csak annyi baj van hogy hasamon van egy pici felesleg nem olyan egetveröen sok csak pici de azért láccik:D
    Ezt elöbb diétával tüntesem el vagy gyurás allat ha sokat hasazok meg járok futni eltnünik v átalakul???
  • Danny1987
    #11587
    Szerintem edzés előtt 20 percel felesleges turmix.
    Inkább edzés előtt 1 órával kaja.
    Edzés utáni turmix pedig egyből edzés után menjen nem kell neki még 20 perc.
    A teljes kiörlésű kenyér meg tészta lehet hogy jó de én nem használom inkább rizs +zab szerintem még olcsobban is kijönne.
    Fehérjeforrásnak a tejet hagyd el inkább egyél 3-4 egész tojást helyette.
  • ezrael
    #11586
    Figyelj!
    A magasságod és a súlyod jó arányban van. Ha tényleg 16 éves vagy fehérjén kívül ne szedj semmit, hiszen fejlődő korban vagy, kreatinozni ráérsz 18-19 évesen. A kaját toljad magadba mint a bolond, k.b. 3 óránként egyél. A következőket részesítsd előnyben: rizs, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, CSIRKE(MELL), sovány túró, zsírszegény tej és sajt, csirke/pulykamellsonka, gyümölcsök, zöldségek, ezekhez toljad a proteint! Egy héten háromszor menj edzeni, lehetőleg úgy, hogy két edzés között legyen pihi. Bontsd szét az edzésnapokra a gyakorlatokat(hétfő-mell,láb, szerda-kar, péntek-hát,váll, mindegyik végén hasazz 20percet). Fogj 50 kilót és nyomj belőle fekve 10-15x, mindenből inkább 10-20x 4 szériát...aztán amikor majd érzed akkor emeld a súlyt. Annyit még tehetsz, hogy pihenőnapokon elméssz kocogni egy órát, vagy biciklizni. ja, egy edzés 1 óra legyen k.b. és edzés előtt 20 perccel és után 20 perccel igyál proteinturmixot, valamint lefekvés előtt.

    Sok sikert;)
  • csuszi
    #11585
    ez nem korfüggő, hanem súly és magasság...és ne 3-akat toljál, szart se ér. 6 alá ne menj. hacsak nem vagy erőemelő és verseny előtt vagy:) de ezt kétlem a 70ből:)
  • Panzermeyer
    #11584
    A főnök majdnem leütése biztosra veheted, h nem a kreatintól volt :)
  • SeanJRRussel
    #11583
    Jó hogy tudják,pl az ország legerősebb rendőre abba a terembe jár amelyikbe én,ráadásul 80%-uk nyomja magába a témát.
  • Frayer
    #11582
    amivel majd betolod az arcba
    nevet is adhatsz neki, ha úgy könyebben megy
  • nightsucker
    #11581
    ezt a kanalat mire érted?bocsika nem vágom:D
  • nightsucker
    #11580
    jah és fekvenyomásban 70 et kitolok 3 szor kb ez igy 16 évesn jó teljesitmény?
  • Roman
    #11579
    Sucker, tesztoszteron.hu és beavatás.

    Vegyél egy kanalat, ami tetszik, mert az hozza majd az izmot, bizony, a kanál.
  • ezrael
    #11578
    Hát, hogy mennyivel jobb az engem is érdekelne! ;) A builderen azt írják, hogy gyakorlatilag monohidrát ez is, csak kap egy etil éter láncot. Valamint még annyit, hogy kevesebb kell belőle ,mert jobb a felszívódása és kevésbbé vizesít. De, hogy mindez lényegében mit is változtat...

    Én csak attól tartok, hogy a mono nagyon felfúj és egyszer kipróbáltam, meg is nőtt a teljesítményem(velem együtt), de egy hét szedés után majdnem leütöttem az egyik főnökömet...ami egyébként nem rám vall. Sajnos már nem emlékszem a nevére( a kreatinnak) , de brutális volt.

    Ha egy rendőr idetéved, sztem. az tudja mi az a kreatin etil-észter, nyugi>D
  • nightsucker
    #11577
    csáó szeretném segitségeteket kérni!Nagyábol annyit hogy 16 éves vagyok 190 cm 92 kg!Abban szertetném segitségeteket kérni hogy kb én is ugy szeretnék kinézni mint az a fekete csávo akit valaki belinkelt ide!
    Ehez kérném segitségetek hogy mit kéne csinálni!Tudom hogy kezdö kérdés meg hogy lefáraszt a sok ilyen kérdés !Szoval ha tudnátok valami segitséget nyujtani a gyuráshoz azt nagyon megköszöném!!

    elöre is köszike csáó
  • Frayer
    #11576
    A kapszulás szerintem is drágább hatóanyagra kiszámolva.
    Mintahogyan az eszenciális zsírok is sokkal drágábbak gélkapszulában.

    Eddig én mono-hidrátot nyomtam, nemtom milyenek a többiek, nekem az jól működött. Folyamatosan nem érdemes ezt sem nyomni, mindenre rezisztenciával válaszol a szervezet. Szünetet tartasz, aztán megint egy kúra. Úgy működik, máshogy nem.
    Egy monohidráttól mennyivel jobb egy etil észter?
    Bazmeg csak a zsaruk rá ne áljanak erre a topikra.
    Azt hinnék hogy új fajta drogon tanakodunk.. etil észter.. :D
    Mindegyikünket lecsukják

    Most néztem meg este a fiúk nem sírnak filmet... ejj szegény csaj, azért megsajnáltam :( És mennyi ilyen lány lehet
  • ezrael
    #11575
    Miért? Arra gondolsz, hogy a kapszulásban nincs annyi hatóanyag, vagy mi?
  • FOXX supreme
    #11574
    Miért felelőtlenség venni?
  • ugot2know
    #11573
    itt is lehet kiabálni!:)
  • Frayer
    #11572
    Ezek a hülye pszihomókusok magyarázzák be az embernek hogy depressziós, meg kisebbségi érzése van, aztán meg csodálkozik az ember,hogy kezdenek előjönni a tünetek.
    Ha valaki ezzel jön, nyugodtan bazd orba, és mond meg neki,hogy Dr. Frájer PhD tanácsolta neked, mivel hogy nem hagyod hogy mások negatív irányba befolyásolják az önképedet.
    És, ha ellenkezne, okoskodna, basszál bele mégegyet az orrába, amit viszont már te adsz át a nevemben, majd mond meg neki hogy ezt én küldöm.
    Ha kifogása van ellene, irányítsd át ide a forumra, itt lehet reklamálni.
  • Roman
    #11571
    Amúgy röhögni fogtok, én felhúzást mindig inkább kis súllyal csináltam..

    Nem kifejezetten erőnövelésre, de állóképesség-növelésre is kiváló egy 15ös széria belőle..főleg ha az edzésen van 15ös széria guggolás meg 15ös széleshát gyakorlat is.. köpninyelni tudni kell..

    Konkrétan leszartam a súlyt, jól éreztem a hátam tőle. Sajnos az én tartásom "felül van elbaszva", mert állítólagos pszichológiai problémáim és szorongásom miatt mindig igyekszem összehúzni magam, kicsi méretet felvenni, azt így a lapockáim, vállaim igencsak előre vannak csúszva, nyakam is behúzom, meg társaik.. ezek után csoda, hogy a hát a kedvencem? :o)
  • Roman
    #11570
    Berto, most nagyon "okos" leszek, etil-észter, trikreatin-malát, orotát, vagy akármilyen kreatinból kapszulásat venni felelőtlenség. Szóval a CE-extreme helyett valami por formájú etil-észter.

    Lehet, hogy ízre állítólag olyan, mintha a saját hányásod innád, de ha ötször olcsóbb, ki nem szarja le? :o)