33479
12316971501353788406.png
  • daweo
    #11891
    Köszönöm az eddigi tanácsokat, ha van még akkor jöhet! :-) Közben még két kérdés jutott eszembe, egy gyakorlatot hányszor érdemes megismételni egy edzés alatt? és most olyan 4*15öt szoktam csinálni az egyes gyakorlatokból. másik kérdés meg, hogy szénhidrátot miből érdemes bevinni? mindegy? mert pl átálltam a teljes kiörlésű rozskenyérre, itthon megsütöm magamnak.

    Roman: Az edzésemet eddig is így csináltam, 1 óra intenzív edzés, igyekszem mindent megdolgoztatni deréktól felfelé, de most majd beleveszem a guggolást is. de örülök, hogy írtad, mert így legalább tudom hogy nem csinálok hülyeséget! :-)

    JuzoGB: megnéztem a kettlebellt. még érdekelne is a dolog, de vidéki vagyok, pestre járok be, sajnos azt már tényleg nem tudom beleszorítani az időmbe. de köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni!
  • JuzoGB
    #11890
    Az aerobicot énis utálom. Semmire se jó igazán.
  • Roman
    #11889
    Daweo, és ami még aranyos:

    felpörgető teljes testes súlyzózás! Csináld azokat, amiket JuzoGB már említett, a teljes testes alapgyakorlatokat, egy edzés alatt megdolgozol mindent, s kevés pihenő (30 mp körüli) valamint viszonylag magas ismétlésszám (12 körül) hihetetlen "energia-deficitet" tudsz létrehozni, 40-50 perc alatt.

    Jól lepucol, ilyen totyogós "aerob" nélkül.. Mert utóbbit én utálom, mert amatőrök között szerintem 2 típus csinál aerobot:

    1. "a bani aszonta"
    2. amelyik lusta valami intenzívebb munkát végezni.

    Plusz, ha vidéki vagy, próbálhatsz "rockys" hülyeségeket, amolyan crossfit jelleggel, szántolás, sprintek, bőröndcipelés lépcsőn meg társaik. Nagyon jók, de csak akkor csinálj ilyesmit, ha a nagy izomtömeg nem célod. :)

    Lehet én vagyok szadista, de szerintem intenzív edzés-több kaja formásabb testet épít, mint a tötyögő rehab "edzés" és kevesebb kaja. Én még Frayer véleményét várnám meg, mert bármily meglepő, nem mond hülyeségeket testépítéssel-alakformálással kapcsolatban. :P
  • JuzoGB
    #11888
    És bár ez nem testépítés, de nagyon ajánlom a kettlebellt egy jobb edzőnél. Nagy izomtömeget nem lehet vele építeni, de neked lehet nem is ez a célod. A zsírt viszont kegyetlenül képes égetni (a leghatásosabb amit eddig tapasztaltam, és nem egyedül vagyok ezzel a véleménnyel) és nagyon jó erő-állóképességet ad.
  • JuzoGB
    #11887
    1,5-2g/tkg fehérje ami fix. Szénhidrátot olyan 2-3g körül érdemes elkezdeni, majd a testkompozíció-változásod alapján korrigálni. (ez ugyanis nagyon egyénfüggő) Nagyon alacsonyra nem érdemes vinni, mert lelassul az anyagcseréd.
    A minőségi zsírbevitel fontos, abból ne adj, a mocsok állati zsírokat viszont kerüld.

    Edzésnél pedig törekedj a komplex, nagysúlyos gyakorlatokra. Guggolás, felhúzás elsődlegesen, aztán fekvenyomás, lehúzás, döntöttörzsű, vállbólnyomás...

    Kiegészítőnek pedig a tiszta fehérje az ami biztosítja a tápanyagot az izmaidnak plusz kalória nélkül. És valami jófajta multivitamin mindenképp jót tesz.
  • daweo
    #11886
    Sziasztok!

    Elég kezdő vagyok, most szeretném kicsit átrendezni az életem, életmódom. elkezdtem heti 4 alkalommal edzeni járni, nem terembe, csak egyik havernak vannak jó gépei, eszközei. Elsősorban fogynom kellene, olyan 20kg felesleg lehet most rajtam. a kérdésem csak annyi lenne hozzátok, hogy ilyenkor milyen arányban kellene fehérjét és szénhidrátot ennem, hogy fogyjak is meg azért legyen erőm is. esetleg valami kiegészítőket tudtok ajánlani? Köszi a válaszokat!
  • Frayer
    #11885
    A hányinger lehet sok mindentől, de ha egy meghatározott szituációban következik be akkor már nagy valószínűséggel lehet is tudni a kiváltó okát.
    Ez olyan mint a köhögés, vagy viszketés.
    Ez egy Reflux reakció.
    Hogy ez mi?
    Mint a köhögős embereknél, nincs semmi baja, de valamiért ingert kapnak azok az idegek amik a köhögést kiváltják, a szimpatikus idegrendszerrel van valami.
    Vagy valakinek viszket a tüdeje, torka, hasa belülről. :S
    A hányinger is ilyen lehet, nyomásnál, a feszített izmok, erőlködés, ingerelhetik azokat a receptorokat amik összeköttetésben állnak a hányást kiváltó idegekkel. Ha kellő ideig, folyamatosan ingerled ezeket az idegeket, akkor bekövetkezik a reflux tevékenység és elhányod magad.

    Nem hiszem, hogy gyógyszeres kezeléssel érdemes próbálkozni, mert az ilyesmi kezelés letompíthatja az egész szimpatikus élet működésedet, nagy károkat okozhat.

    Helyette inkább hagyatkozz, a szervezet alkalmazkodó képességére.
    Erőltesd meg magad, amíg érzed hogy jön az inger, de ne menj tovább, tartsd az ingert kordában. Az agy okos jószág, egy idő után megtanulja, hogy becsapja ez az inger és nincs is szükség a gyomor kiürítésére, de ehhez állandó kondicionálás kell, mert csak akkor tanul.
    Lehet,hogy sokáig fog tartani, de elméletileg teljesen elmúlhat a hányingered. Persze gyakorlatilag nem találkoztam ilyenről.
    Nemtom Pavlov mennyi idő alatt kondicionálta a kutyáját.
  • CeeZee
    #11884
    A következőket nem kötekedésből mondom, hidd el, bár lehet, hogy néha nem jön át a stílusom a sorok között. Ráadásul úgy értelmezem, hogy ez nem egyszeri alkalom és ennek fényében írom amit írok. Ha nem így van akkor ne vedd magadra.

    Szóval hagyd a f#szba azt a sz@rt! Ilyen meg pláne nincs hogy "rendes" vagy "rendetlen" pizza. Ez az "ad-e energiát" sztori pedig halott ötlet(már csak ha azt nézem, hogy a disznózsírban is hűű de sok energia van, akkor talán érted, hogy nem mindegy hogy honnan jön az az energia). Főleg hogy ha utánanézel, hogy mennyi idő kell a tápanyagoknak, hogy felszívódjanak. Nem 1 étkezésen múlik az edzőtermi teljesítményed, főleg nem egy ilyenen.
    De tovább megyek. Nincs benne megfelelő fehérjeforrás. A szénhidrát részét pedig egyenesen sz@rnak mondanám.
    Előfordul nálam is, hogy eszem pizzát, de általában olyan esetekben amikor rohadtul ennem kéne már és semmi szénhidrátforrás nincs itthon(pl rizs vagy zabpehely) viszont a csirkém le van főzve és van a fagyasztóban egy pizza. Bár ez csakis tömegeléskor, azt sietve hozzátenném. Semmi vész, szalámit levakarom, azt megkapja vagy a kutya vagy az öcskös:) be a pizzát a sütőbe és az utolsó néhány percnél kiveszem és rádobálom a csirkét, aztán még visszaküldöm kicsit. De ezt sosem edzés előtt teszem. Nem bírom olyan jól emészteni ugyanis, mint a tiszta kaját és ez zavarna erőlködés közben.

    Ha ötlet kell, hogy hogyan old meg az edzés előtti RENDES kaját akkor segítek szívesen. Suliba jársz még? Nincs lóvéd? Nem tudsz főzni? Nem akarsz ennyire komolyan foglalkozni ezzel vagy csak simán lusta vagy?

  • CeeZee
    #11883
    nekem diéta alatt volt hasonló(de nem ugyanaz), úgy markoltam a kapaszkodót a buszon mintha az életem múlott volna rajta

    idegrendszeri kimerültség sem lehet, mert az nem "oldódik" meg ilyen hamar

    lehet hogy csak nagyon odacsaptad magad edzésen
  • redbull0304
    #11882
    Pizza az mennyire "jó" kaja? (Rendes pizza, rajta kukorica, paradicsom, paprika stb. nem ilyen gyorsfagyasztott) Kondi előtt, ha megeszek egy szeletet az jó, add elég energiát?
  • Roman
    #11881
    CeeZee, első blikkre én is erre gondoltam, csak többször néztünk cukrot ilyen esetekben, s mindig normális volt, 4-4.5 mmol közt. :S
  • CeeZee
    #11880
    a te esetedben ez lehet attól is, hogy leesik a vércukrod.
  • jazzy
    #11879
    A túledzésnek van egy rakás tünete ami sokkal jelentősebb mint hogy "csak" nyomásnál van hányingered, úgyhogy nem hinném, hogy túledzés, azt már észlelted volna..

    De egy kis pihenés sosem árt.. meg egy doki.
  • Lazarus
    #11878
    Okés, köszi a válaszokat :)
  • Roman
    #11877
    Lazarus, szerintem kicsit pihenj, lehet túledzés is, nem? :S

    Mert nálam gyakran van, hogy edzésről hazaérve szédülök, émelygek, hányingerem van s nem bírok a lábamon állni. De kaja, alvás után mintha kicseréltek volna, kutyabajom.

    Szóval mindenképp doki, de sanszos egy túledzés. :(
  • SeanJRRussel
    #11876
    Úgy edzettem majd be szartam,te meg elmondhatod h úgy edzettem h be is hánytam. Viccet félre téve télleg mennyél dokihoz mert vmi nem klappol nálad.Én még ilyenről nem is hallottam csak olyanról h vki beszart de az érthető.
  • Roger6
    #11875
    Húha, ez elég komolyan hangzik (bár nem értek hozzá). Szerintem egy orvosnak is mutasd meg magad, hátha ő jobb tanácsot ad, mint itt a fórumozók.
  • Lazarus
    #11874
    Thx hatalmas segítség volt -_-
  • zotja
    #11873
    túl animál vagy
  • Lazarus
    #11872
    Tegnapi edzésen öklendeztem, de nem foglalkoztam vele aztán kihánytam a reggelit. Azt hittem csak romlott volt a kaja, de ma is öklendeztem amikor nagyobb erőt kellett volna kifejteni a 6-7. ismétésnél, szinte az összes gyakorlatnak ez vetett véget :(

    Mi lehet a bajom, talán hiányzik valamilyen vitamin? Vagy túlhajtom magam? Esetleg nem elég a másfél órás emésztés edzés előtt?
  • redbull0304
    #11871
    Nem, egyik nap délelőtt másik nap délután megyek! :D Durva lenne a napi két edzés! :D Azt írja HB, hogy első nap fél tasak... Mehet nyugodtan egy egész is?
  • Roman
    #11870
    könnyű reggeli:

    zabkása gyümölccsel s tejsavóval. fél óra múlva edzésre kész a test. (nálam)

    egyél.. éhgyomor kb. az, hogy előtte 1 órával eszel. Két edzés egy nap? jól bírod.. hetente hány nap? :S 3-4?
    A HB viszont szar, 5 tasak kell, hogy érezz némi energiát, amúgy semmi plusz. Stimu nélkül kő edzeni, akkor nekem jobban megy. Ha nem stimuzok jobb a kedvem, rövidebbek a pihenők, s nagyobbak a súlyok, egyszerűen ráállok agyban s a pénzem is megmarad. :D
  • redbull0304
    #11869
    Sziasztok! Holnap fogom először kipróbálni a Hot Blood-ot! Az írj a használati utasítás, hogy "edzés előtt éhgyomorra." Én holnap kb 1kor fogok lemenni a konditerembe, kb. 9-10kor felek fel, akkor ne is egyek kondi előtt vagy csak keveset?

    Még egy kérdés; Délelőttönként és délutánonként is járok le! Délelőttönként sokkal nehezebben megy, sokkal fáradékonyabb vagyok és kedvtelenebb, főleg a megfelelő kaja hiánya lehet ennek az oka, mert reggelire nem nagyon birok sokat enni, így nincs elég energiám! Viszont ebéd után sokkal több energiám van és kedvből sincs hiány! :) Tudtok valami olyan reggelit ajánlani ami "könnyűnek" nevezhető de mégis sok energiáz tud biztosítani?!

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Roman
    #11868
    Nem tudom, mi bajotok van az ízével, én speciel imádom a lenmagolajét. Nem szarakszom kanállal meg salátával, meghúzom az üveget, azt jólvan, most miért kell bohóckodni? :)

    Az olíva más tészta, mert azt kerülöm, nagyívben. Az olajbogyónak is szar íze van, szóval egykutya
  • Frayer
    #11867
    Nemtom,hogy a gyógyszertári milyen. Olyan kell ami hidegen sajtolt, fényvédett hűvös helyen van tárolva, mert könnyen bomlik az omega zsírsav.

    Gyógyszertárban mennyi 200 ml?

    Én úgy szoktam enni, hogy salátára, vagy ha van olyan ételre.
    De ha szar az íze, két evőkanálnyit kenyérrel felmártogatsz, azt meg gyorsan lenyeled, oszt kész. Nem is érzed szinte az ízét, persze nem kell rágódni rajta, gyorsan lecsúszik az.
  • Gyúrógép
    #11866
    A gyóccertári lenmagolaj is jó ? Mer az elég óccsó
  • jazzy
    #11865
    jah csak kurva szar az íze. Én csak úgy tudom megenni, hogy 1 kanál, zutty le, rá meg fehérje..
  • JuzoGB
    #11864
    Általában énis a kart hagyom el először. Az dolgozik máshol is. És növekszik is tőle:)

    Persze azis igaz, h én nem testépítek, szóval az izolációs gyakorlatok nálam eleve kiesnek:)
  • Roman
    #11863
    1. combfeszítő-hajlító
    2. hát-mell szuperszetben (ez van, így vált be vérbőségre)
    3. váll-vádli

    ennyi. Direkt kar munkát én személy szerint nem csinálok.

    Frayer, nem.. aki "porozik meg mindne szar", az "abbahagyja azt leereszt" de aki "tisztességesen kenyeret eszik" az nem ereszt le. Nőknek mindig igazuk van, ne feledd. ;)
  • berto17
    #11862
    Nálatok hogy zajlik le egy ien teljes tested edzés? gyakorlatok, ismétlésekre, sorozatkora kivetítve? elég szerintettek heti 1szer vállazni? ugy hogy elülsö deltára nem edzek, fekvenyomásnál ugyis megy arra.
  • Frayer
    #11861
    Vegyetek lenmagolajat, és kenyérrel vagy salátára öntve egyél meg belőle két evőkanálnyit. Olcsó, és nagyon értékes kis tápanyag, 50% omega3, és a többi is eszenciális zsírok.
  • Frayer
    #11860
    Hallod Roman.
    Az alatt a 2 hét alatt könnyen össze tud szakadni az emberek egy része, nem tudom, alkat kérdése, valaki 2 hét alatt nagyon összeesik, van aki meg fél éves kihagyás után is ugyan olyan formában van nagyjából, mint a Vékony Zoli, fél évet pihen, aztán fél évig edz és megnyeri a superbody-t.

    Szerint az úgy a jó, ha az utolsó edzéseknél az utolsó héten, végletekig kihajtod magad, nem baj, had menjen tropára a motoros idegrendszer. Úgy is két hét alatt regenerálódik.

    Az utolsó edzés után, pihensz pár napot, 4-5 nap, nemtom kinek mennyi esik jól.
    De utána, ha látod,hogy mennél össze menj vissza a terembe, és kezdj bele egy nagyon laza fél órás, 20 perces tréningbe.
    A megszokott ismétlés szám felével, a megszokott súlyok felével végezd a gyakorlatokat.
    Azaz mindent felezz le. Tudom,hogy baszott könnyű unalmas az ilyen.
    De a cél, hogy úgy kipihenje magát a szervezet, és az idegrendszer, hogy közben kap egy kis ingert is az izomállomány, elejét véve a leépülésnek.

    Aztán ha letelt a pihenő idő, még mindig érzékeny leszel a kis súlyokra, legalábbis azokra igen amik nagyobbak a pihenő alatt használt súlyoknál.

    Példa, ha eddig 25 kilóval bicepszeztél 8 akat, akkor pihenőnél, bicepszezz 10 kilóval, de csak 4 eket.

    Majd mikor kezded az új ciklust, kezd 12 kilóval, 12-15 ismétléssel.
  • Roman
    #11859
    Frayer, nálam is így indult.

    De most még 2 hétig van nyitva a terem, aztán két hétig zárva, addig két hét ahogy a csövön kifér, nem kis túledzést kockáztatva. Utána úgyis 14-15 nap regeneráció, s lehet kezdeni picsasúllyal majd növelni, áttörve a gátakat, platókat.

    muhahaha!
  • Frayer
    #11858
    Próbáld ki még azt, hogy beraksz néhány nagy súlyos ismétléseket, ilyen 3-5 ösöket, ami a csövön kifér. Aztán jöhetnek a magasabb számú ismétlések rögtön utána.

    Hetente meg csökkentsd egy kicsit az ismétlések számát, és növeld kicsit a súlyt, egy hoszabb idő után meg pihenj egy pár napot.
  • Panzermeyer
    #11857
    Jobban átolvastam a kérdést. Tömgnövelés alatt fogyás combról meg futás? Tényleg el kellene döntened, h mit is akarsz tulajdonképpen. Nincs ilyen, h a fülemen fogyok a seggemen meg nőni akarok. Ha fogysz, akkor mindenhonnan fogysz, ha nősz, akkor mindenhova nősz. A lábad formálása csak akkor lenne esélyes, ha előtte nem edzettél még volna specifikusan lábra sosem.
    De amit az előző posztomban írtam azt továbbra is fenntartom, csak te 7 legyet akarsz 1 csapásra :)
  • Panzermeyer
    #11856
    Bunny erre azt szokta mondani, h lehet futni, de a kaját hozzá kell lőni. Vagyis egyél többet. Én azt mondanám, h tegyél be 1 plusz étkezést a futásos napokon.
  • litexist
    #11855
    Szerinted mennyire befolyásolná a tömegnövelést, ha futnék az edzésközti napokon? Nagyon fontos mert növelni szeretném az állóképességem, fogyás mellett (combról). Tudtok valami tanácsod adni hogyan ügyeskedjek a tápanyagbevitellel? Persze ha megoldható.
  • SeanJRRussel
    #11854
    Hali
    Majdnem egyformák vagyunk termetre mert én is 188cm magas vok csak 103kg.Nah most,lehet h majd kijatvítanak a többiek,de tömegnövelésnél sztem a fogyás esélye 0.El kell dönteni h tömeget növelsz,vagy szálkásodni akarsz.ÉS ha a lábadról elakarod tüntetni a felesleget akkor némi diéta + lábmunka és a futás az ami égeti igazán a dolgokat.Ha jól csinálod a diétát akkor nagyon minimális izom fog lemenni rólad sőt,ha a fehérjebeviteled is jó akkor esetleg még nőhetsz is egy kiscit.
  • litexist
    #11853
    Üdv

    188cm és 98kg vagyok.
    Az a problémám hogy jelentős zsírréteg van a combomon.
    Olyan 8kg-ról van szó. Szerintetek van arra jó módszer hogy tömegnövelés közben ennyit fogyjak, és az eddig nehezen megszerzett izomtömegem is megmaradjon, és még növeljem is közben?
    A válaszokat előre köszönöm.

  • ezrael
    #11852
    Roman & Roger6: én is most kezdtem el teljes testes edzéseket csinálni és elkezdtem szépen nőni, sőt a legdurvább, hogy 10-15 ismétlésszámmal dolgoztam mindíg, most 8-al és növök! Mekkora marha voltam Tök jó, ha odafigyelek a 20-30mp pihenőidőre, cirka 1 óra alatt megvan és a has is belefér! Sőt szerintem további előnye, hogy mivel egy izomcsoportra koncentráltan kevesebb gyakorlat és idő jut, sokkal nagyobb súlyokkal végezhetőek az adott gyakorlatok! Tömegeléshez sztem nagyon jó!