33479
12316971501353788406.png
  • iko
    #11931
    Szív problémákra jó a fokhagyma, nyersen kell fogyasztani napi 2-3 gerezd mehet. Igaz, lehet hogy társaságban kevésbé leszel népszerű tőle :).
  • SeanJRRussel
    #11930
    jah télleg elsején nem lesz nyitva:) Frayer figyelni fogok erre ha vmi nem ok akkor inkább azt a napot kihagyom,remélem h ez csak a kimerültség miatt volt és semmi komoly nincs a háttérben.Mondjuk a két nagyanyámnak rossz a szíve de remélem h semmi hajlamot nem kaptam vmi betegségre.Ha meg mégis kiderülne h nem 100% a szívem akkor visszavesszük a tempót.Elvégre nem akarok én Mr.Olympia lenni.
  • FOXX supreme
    #11929
    az is lehetséges, mert olyankor levegő se ki se be
  • jazzy
    #11928
    Az lehet az is hogy egyszerűen beszorul a levegő egy pillanatra
  • FOXX supreme
    #11927
    Nekem olyan szokott lenni, néha, hogy így "megszorul" a szívem. Hogy mondjam, mintha egy rög átmenne rajta, így elkezd szúrni, utánna rá egy másodpercre, mintha mi sem történt volna...
  • Frayer
    #11926
    A szív az nem játékszer.
    20 évesen is lehet szívinfarktust kapni.
    Ha a családban volt valakinek akkor lehet hogy örökölted.
    Nekem is néha szokott lenni szívritmus zavarom. Az olyan nálam,hogy hirtelen megszalad a tempó, csak úgy spontán, pár másodpercre, aztán helyre áll. Azt olvastam attól lehet az ilyen,hogy nem kap elég oxigént a szív és összezavarodik, mivel saját ritmus szabályozója van, amit a koszorú erek látnak el oxigénnel.
    Nekem viszont a családban elég sokan szívvel halnak meg, korán. :(
  • iko
    #11925
    2-a helyett nem 1-e? Vagy mostanában népszerű a macskajajos fitness mozgalom?
  • SeanJRRussel
    #11924
    Én spec tegnap meg ma elég szarul voltam/vagyok.sztem kimerültség mert olyan mintha kisbaltával hasogatnák a fejem meg aludnék el.egyszer már volt iylen mikor 10 órákat dolgoztam építkezésen.Tegnap még elmentem edzeni de a mait már kihagytam majd holnap bepótolom ha jobban lesze.A legszarabb az h érzem a szívemen is mert lehet h hülyén hangzik de néha olyan mintha fájna.Nagyon szar.Nálunk a terem nyitva lesz kivéve 25,26 meg 2.-a.
  • Roman
    #11923
    hahó, valaki?

    nálam 2 hétig terem off, zárva lesznek :) Ma sütöttem ilyen zabkenyérszart vagy zsemlét vagy nemtudom mit sütőben, anyámnak ízlik, csak mondja, hogy kihagytam a sót belőle..

    na mindegy, majd egyszer...
  • Roman
    #11922
    Jóvan, a tanár is úgy viszonyul a diákhoz, ahogy a diák a tanárhoz..

    Én sok tanárral "bratyizok", úgymond, természetesen a tiszteletet, előjogát megtartom, hiszen mégiscsak tanár, de ha nem értek vele egyet, elmondom, s feltárom neki, miért is nem.

    Pl. tetszik az újfajta történelem-oktatás, a sok elemzéssel, kapocskereséssel. Ugyanakkor nemtetszésem fejeztem ki, hogy a könyv újonnan tényeket alig tartalmaz, a diáknak magának kell kisilabizálnia a részleteket (magyarán, ami az ötös érettségihez és jegyhez szükséges) forrásokból. S mondtam, hogy tanárnő, elnézést, de erre a kölkök 90%-a képtelen.

    Ugyanez a helyzet a testépítéssel. Hihetetlen mennyiségű anyag van, tudni kell, hol keresd, na most megint a kölkök 90%-a képtelen rá. Aki nem, annak nagy része itt van a fórumosok közt..

    S aki nem tud lófasse a teremben, néz nagy boci szemekkel, mikor mondom, hogy "nyomás olvasni.. aztán sg meg sárgafórum" elárasztom linkekkel a gyereket, s az ahelyett, hogy olvasna, okosodna, "beszarik" aztán lefagy s hagyja a picsába az egészet, majd csak a sírást hallani, hogy nem hízik, nem nő, pedig issza a banánostojást ;)

    de ugyanez elmondható bármiféle témáról..
  • JuzoGB
    #11921
    Igen, de ennek miköze az iskolai testneveléshez?:)
    Minden gyereknek külön edzést biztosítani, arról van itt szó.
  • Frayer
    #11920
    Gondolatokat elsajátítani, az nem kerül pénzbe.
    Méltóan bánni az emberrel, igazságosnak lenni, nem kerül pénzbe.
    Átértékelni magunkat, nem kerül pénzbe.
  • DaemoonHunter
    #11919
    Nah 65kg-ot elértem...kár, hogy 70et terveztem, bár ezt 1 hónap alatt...
    Szóval most megálltam valamiért...nem kajálok rendesen.
    Reggeli: 60gr zabpehely
    Suliban: 4 db szendvics, vollkorn kenyérből, csirkemellel.
    11 körül pufirizs, 1 csomaggal.
    Ezután újra 1 szendvics, majd edzés, és kb fél 4-4 körül esek haza. "Ebédre" 120gr rizs(szárazon mérve) + 120gr csirkemell.
    Ugyanez 18-19órakor is, esetleg pulykamellel, majd 21kor 100gr rizs, de van amikor 100gr tészta valamilyen szósszal + 100gr csirkemell.
    Muter szerint a reggeli zabpehellyel van gond, meg kajáljak változatosabban

  • JuzoGB
    #11918
    Egyéniségként? Azt gondolom sejted, hogy ez hirtelen megtöbbszörözné a kiadásokat...
  • Frayer
    #11917
    Intervallum jó.
    Kocogás, aerob, jó. De csak egy kis ideig, mert hozzászokik a szervezet, és nem lesz gyorsabb tőle az anyagcseréd. Ezt már egyszer megtárgyaltuk itt, pár száz hsz el ezelőtt.
    A permanens tagok igazolhatnak.

    Egyre fokozni kell a tempót, erőfeszítéseket, ha tartani akarod a zsírégetés ütemét.
    Végül az egész diéta egy komoly intervallum edzésbe torkollik.
    Egy idő után nem fokozható a tempó, és nem tudod fenntartani a gyors anyagcserét, akkor belassulsz, hiába eszel keveset, nem fogysz, és egyre csak laposabb és laposabb leszel. Ilyenkor abba kell hagyni a diétát, mert mindent kihoztál belőle. Ezt igazából max 12-16 hétre lehet kitolni. De az optimális 8 hét, 2 hónap.
    Szépen ciklusokban érdemes csinálni, mert úgy kényelmes, és úgy haladsz a legjobban.

    A profik is ciklizálnak mindent, ha megnézed. Nem csak a testépítésben van ez így.
  • Frayer
    #11916
    Nem értek az őskorhoz, csak a szarlapátoláshoz meg egy kicsit a testépítéshez.
    De az biztos, ha én lennék az oktatásügyi miniszter, én gondolkodni tanítanám a gyerekeket, egyéniségként kezeltetném őket, és lenne minden középiskolában, gimnáziumban heti 3 óra olyan testnevelési óra ami tényleg a gyerekek egészsége és fizikai fejlettségük érdekei mentén működne. Ami ma megy az iskolákban az szart nem ér. Nem kell ahhoz diploma, hogy lásd mennyi görbehátú, sorvadt izomzattal rendelkező, komplexusokkal küzdő, egészséges önbizalom-hiányos gyerek koptatja az iskola padokat.

  • MEdievil
    #11915
    Nem akarlak kiábrándítani de tipikusan olyan állatokat soroltál fel amik nagyszerűen másznak fára

    Ja amúgy üdv rendszeresen olvasom a topikot csak kezdőként nem nagyon pofázok bele az infókat meg megtalálom amik kellenek
  • lord nihilus
    #11914
    gyááá ez nagyon ott van :DDDDDDDDdd
  • Lazarus
    #11913
    :DDD
  • JuzoGB
    #11912
    Egyébként a küzdősportolók teljesítményét tipikusan megöli a kocogás. Tehát Rocky is lehetett volna jobb:)
  • JuzoGB
    #11911
    Hát utazáshoz jó lehetett az a kocogás. Ha a szomszéd törzshöz át kellett szaladni.
  • Frayer
    #11910
    Szerintem a kocogó embert megölte az evolúció, mert az ilyen mindig az oroszlán, gepárd, tigris, netán óriás kigyó gyomrában végezte.
    De akik gyorsak voltak, és okosak, hogy felmeneküljenek egy fára, azok életben maradtak, sokat basztak, sok gyerekük született, és így jöttünk létre mi Fórumozók.
  • JuzoGB
    #11909
    Külön kiemeltem, h TESTÉPÍTÉS. Tehát a fölöslegesen nagy izomtömeg lebontásáról van szó, ami valszeg a mamutüldözésben is csak akadályoz. Ha az ember a genetikai súlya körül van, akkor már megint más a helyzet. És épp ezért ajánlottam neki a kettlebellt:)
  • Frayer
    #11908
    Tényleg.
    Gondolkoztatok már azon,hogy mire való az adrenalin?
    Amikor meglát valami állat ami azt hiszi,hogy most milyen jól bevacsorázik belőled, és el kezd rohanni feléd.
    Milyen jó is amikor egy pillanat alatt felfokozott állapotba kerülsz, erősebb leszel, kitartóbb, jobban működik a keringésed. Jobban el tudsz menekülni.

    Most azon gondolkodom, hogy az őskorban mire volt a jó a kocogás, ha egyáltalán jó volt e valamire, és hogy azt milyen fiziológiás mechanizmusok támogatták.
  • Frayer
    #11907
    Magyarul.
    Úgy kell tenned mintha a kőkorban éhinség idején gyorsan mozgó állatokra vadásznál. De nem üldözheted őket órákon át.
    De ha meglátsz egyet, mindent bele kell adnod, és vagy el kapod vagy nem. Ha pár perc alatt nem sikerül elkapnod, akkor nem érdemes tovább üldöznöd, mert valószínű az az állat sokkal gyorsabb nálad, és szívósabb is. Álj meg és pihend ki magad, sétálj, és ha meglátsz megint valami állatot, uccu neki.
    De akkor is teljes erőbedobással kell futnod amikor az oroszlán kerget.
    Nincs értelme a kocogásnak.

    A szervezeted tudja már ezeket a folyamatokat, hiszen évmilliók alatt megtanulta, hogy ha éhezel, és vadászol a táplálék után, akkor ne hiúsítsa meg a vadászatod sikerét azzal,hogy lebontja az izomállományodat, hiszen attól csak gyengébb és lassabb lennél.

    Ezért találta ki a szervezet a zsír raktárakat.
  • JuzoGB
    #11906
    Ezek a mostani kutatási eredmények. Úh ne velem vitatkozz erről:)
  • Frayer
    #11905
    "Egy kissebb izomtömegű embernél, aki nem akar testépítői babérokra törni, sokkal jobb a nagy intenzitású intervallumedzés"

    Az intervallum edzés mióta bontja az izmokat?
    Egyáltalán mi az ami izmot bont?
    Az intervallum edzés égeti a legjobban a zsírt, és mivel kevés munkát igényel ez őrzi meg legjobban az izomállományt, az edzés nem igényel nagy kalóriákat.

    30 perces intervallumban 15 perc a tényleges munka.
    60 perces lassú aerób folyamatos munkát igényel.
    Mégis az intervallum éget el több zsírt, mivel utána még egész nap gyors anyagcseréd van ami inkább zsírból éget, és az intervallum edzés ingere szavatolja, hogy ne izomból épülj le.
  • Roman
    #11904
    ugyanakkor Illés csinált nagy intenzitású intervalt is, sőt, banánt, almát is evett diétában.

    Mikor meg lett mondva, hogy gyümölcs, interval tilos és hülyeség is. De Illés ugyanazon az évben megnyerte az SB-t athleticben. De akkor sem szabad :P
  • JuzoGB
    #11903
    Edzéstechnikai hiba is lehet az oka. Ne feszítsd a talpad:)
  • JuzoGB
    #11902
    Ők testépítők. Ahhoz aerob kell. Az a legkevésbé hatékony zsírégető edzés, viszont az izmot nem bontja annyira.
    Egy kissebb izomtömegű embernél, aki nem akar testépítői babérokra törni, sokkal jobb a nagy intenzitású intervallumedzés, az aerob pedig csak időkidobás.
  • Frayer
    #11901
    szeggyé izomlazítót
  • iko
    #11900
    Nem tudom, néztem pár naturál bodys felkészülést és Lénárd Lajos és Illés Norbert is aerobozott diéta alatt.
  • OPM
    #11899
    igen, mostmár hetek óta úgy edzem hogy közben KalMag-gal teli vizet iszom, de ezek úgy tűnik, nem segít :(
  • Frayer
    #11898
    szeggyé magnéziumot
  • OPM
    #11897
    srácok, az mitől lehet hogy gyakran begörcsöl a talpam az edzés vége felé?
  • Frayer
    #11896
    Hibás az ember.
    Ha változást akar, akkor ahhoz nagyon komoly szinten kell szerveződni, és már rájöttem,hogy nem éri meg egy arcot oda rakni, és mögé felsorakozni, mert az emberbe iránt mindig vannak kritikák.
    Ha nem is akkor az,hogy ő miért jobb mint mi.
    Hülye politikában is azt csinálják, benyomnak egy barompofát, és az mögé sorakozik fel a többi barom meg a tőke és a média.
    Nemcsoda, hogy így megoszlanak a vélemények.

    Az ember rossz reklám, maga az ügy viszont lehet, jó, és akkor a közösséget kell bemutatni akik részt vesznek benne, mindenkit, a maga különbözőségével.

    Ezt tanítják az iskolában roman?
  • Roman
    #11895
    hülye videókat néztem youtube-on.. és mit találtam 1 óra után? :)

    http://runningraw.com

    jézus.. ássam bele magam, vagy röhögjem körbe? :)
  • Lazarus
    #11894
    Azthiszem kiderült mitől öklendeztem, a gyomorsavammal volt gond. Az utóbbi időben kerültem a savas ételeket, mert kevés bennük a kalória. Nem volt jó ötlet :)

    Egy citrom és egy adag uborkalé elfogyasztása után már sokkal jobban vagyok :D
  • Roman
    #11893
    Daweo, a lábat MINDENKÉPP tedd bele :) Combfeszítő-hajlító-fenék-vádli.. áá istentelen tömegű részek, amik jó nagyra nőnek s ezért nagyon energiaigényes az edzésük.

    Nemhiába hánynak be sokan lábedzéseken. A felhúzást is! Iszonyat stabil alapokat, törzset kreál, s meglásd jó lesz.

  • JuzoGB
    #11892
    Van vidéken is. Illetve ha egy edző mellett megtanulod a gyakorlatokat (nem sok idő), veszel otthonra és csinálhatod a szobában. nagyon kis hely elég neki.