33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #12052
    el nem rontom vele a turmixot mégegyszer

    Egyszer próbáltam de szörnyű lett csokis fehérjével.. :)
    lehet csak én vagyok válogatós.

    Fogom magam letolom gyorsan rá egyből mehet a csirke és viszonthallásra már nem is érzem :)
  • iko
    #12051
    turmixba nem érzed :)
  • iko
    #12050
    Gondolom zsírmentes a többi étkezése és amellé kell kiegészítésnek a lenmagolaj, hogy meglegyen a zsír arány.
  • CeeZee
    #12049
    nem értetted a kérdésemet vagy én tettem fel félreérthetően. azzal tisztában vagyok hogy miért használunk minőségi olajat/zsírt a táplálkozásunk során. én azt nem értem, hogy miért használsz ennyit, de ami igazán meghökkentett az az hogy edzés után is viszel be.

    "(gyakran hallom, hogy a szénhidrát az a 83as oktánszámú benzin míg a jó zsír az f1es keverék)" --> ezzel meg abszolút nem tudok egyetérteni, hiszen 2 különböző makrotápanyagról van szó, ilyen formán teljesen hülyeség őket összehasonlítani
  • Roman
    #12047
    CeeZee, különösebb oka nincs, valamiért így szoktam meg, s szerintem be is vált, mert viszonylag zsírmentesen tudom a tömegem növelni..

    meg aztán, a jó zsír a legjobb táp (gyakran hallom, hogy a szénhidrát az a 83as oktánszámú benzin míg a jó zsír az f1es keverék). legalábbis én elég sok efát viszek be ilyen-olyan formában (kapszula kilőve, csakis olaj, mag vagy krém formában)
  • CeeZee
    #12046
    "reggel-délben-este meg edzés után iszom 1 kortyot az üvegből." -->ok, de miért? az edzés utánit meg pláne nem értem.
  • Roman
    #12045
    már ezerszer leírtam s unjátok, de én imádom s reggel-délben-este meg edzés után iszom 1 kortyot az üvegből. Áltag 7-8 nap egy üveg.. :(

    ma vettem olívát is, ezt étkezések közt, napi 2-3szor tervezem meghúzni.
  • ezrael
    #12044
    Ez a fényképes dolog nem hülyeség, még ha csak magunknak is, de látható a fejlődés legalább!

    Lenmagolajat én is este lefekvés előtt egy evőkanállal, esetleg reggel még egy kávéskanállal.( de azt már csak az eredendően lassú emésztésem miatt)
  • jazzy
    #12043
    Az íze mindenhogy borzasztó :) Én napi 1 kanállal tolok utsó kajáláshoz
  • SeanJRRussel
    #12042
    Elmentem edzeni negyed 5 köröl.Odaérek a teremhez nagy sötétség csak elől égnek a lámpák és egyedül a pultos csaj van.gondoltam de jó nem lesz senki milyen jót fogk edzeni.Bemegyek,a csaj döbbenten néz rám,erre megkérdezem h
    -Mi van zárva vagytok?
    -Ahha 4 ig voltunk nyitva mert szombati nnyitva tartás volt ma.De ki is volt írva mért nem nézted
    -Nah bazzeg,akkor majd holnap,szia
    Néztem én de ki emlékezett már rá meg gondolta h ezek ilyen idióták h pénteken szombati nyitva tartást csinálnak.Nah mind1

    Különben ma vettem lenmagolajat soliosat és arra lennék kíváncsi h hogyan adagoljam mennyit vegyek be belőle és mikor??????
    mikor hazahoztam be is vertem egy evőkanálnyit.(az íze borzasztó magában)
  • SeanJRRussel
    #12041
    Akár lehetne mától kezdeni mindneki aki szeretne az rakna fel képet h év eején h indul neki,ha akarja a fejét kitakarja, ha akarja nem(ha nagyon gáz max nevetünk egyet) Mindenképpen jó lenne ha nem csak beszélnánk róla hanem csinálnánk én is megpróbálok mihamarabb feltölteni.
  • FOXX supreme
    #12040
    Én tőlem...
  • Roman
    #12039
    Igen, ennek lenne jövője. Végülis, edzésterv-mód-kép-étrend megosztása, egymásnak tippek adása, meg a kialakuló kis vetélkedés felpezsdíthetné az állóvizet. Mert igazság szerint ahogy Frayer is mondta, a főbb témákat kitárgyalták már, s néha jön elő 1-2 új, aztán annyi.
  • SeanJRRussel
    #12038
    Én már ezelőtt x hónappal is mondtam h töltsünk fel magunkról képeket mert lehet motiváló meg meglátni h ki hol tart.Sztem annyira nem hülyeség az ötlet mert leeht h egy versenyláz kialakulna,ami jót tenne a fejlődésnek.Meg esteleg lehetne mondani h kinek hol kéne fejlődnie h minnél arányosabb leygen.
  • Roman
    #12037
    Háóóhá

    BÚÉK mindenkinek :)

    egyúttal ötlettel állék elő vala. Motivációs ötlet. Hogy a vastagok ide írogatva rendszeresen számolnának be a fejlődésükről, s mondjuk kéthavonta még képet is megosztanának, kilogrammokkal, esetleg centikkel.

    Ez azért lenne tűrhető ötlet, mert lehetne 1mástot motiválni vagy mifene, meg az emberben benne lenne a "versenyláz" is kicsit. Kicsit. Ha teljesen meddő hülyeség, szóljatokle. :)
  • Lazarus
    #12036
    Ok, kipróbálom. Köszi a válaszokat :)
  • Frayer
    #12035
    Jól hangzott amíg meg nem láttam, hogy ilyen magas ismétléseket csinálsz. Mi vagy te, férfi fittnes?
    Akkor lennél a jó,ha keményen le mennél még 3 ismétlésre is, nem fáj az csak egy kicsit, és kis ideig, na attól majd felébredsz az edzéshez.

    A tömegnövelő sáv az változik, attól függően,hogy épp mire vannak berendezkedve az izmaid.
    De az úgy szokás,hogy veszel adott ismétlést, megcsinálsz belőlle 8-at.
    Következő héten, 9-et vagy tizet.
    De aztán már a rá következő héten nem emeled az ismétlést, azzal csak a munkát növeled, az izmot meg a teljesítmény növeli. Tehát, pakolsz fel plusz súlyokat, hogy nehezebb legye. És abba próbálsz belenyomni megint 5-6-ot, ha majd elérsz mondjuk 8-10 re akkor megint pakolsz fel. De hidd el 3-5 ös ismétlésnek is van értelme, a legtöbb értelme van, nagyon jól erősít, ergó, baszott jól fog hozni tömegben később.
    Ugyan így van értelme max súllyal megcsinálni 20 x 1 et.
    Ha kell fél perces pihenőkkel, pihenő szakasz előtt, mert ezzel a módszerrel meglátogatod a poklot, de aztán már pihenni kell. :D
  • Retsu
    #12034
    Ja, próbálkozz, hogy hogy jó. Egyébként az se hülyeség, ha közben az ember váltogatja a módszereket. Nem tudom mennyire vagy haladó, akkor ugye jöhetnének az intenzitásnövelő, sokkoló technikák. De mondjuk ha pár hétig alacsonyabb ismétléseket csinlsz, aztán váltasz vissza magasabbra, az is adhat lökést a továbbjutáshoz.
  • Lazarus
    #12033
    Az a baj hogy a 8-12es ismétlésbe beleremeg az egész testem, elég nehéz belőle szabályosan megcsinálni olyan (számomra) nagy súlyal :/ De ha ez tényleg gyorsít akkor megpróbálom
  • Retsu
    #12032
    BUÉK!

    #12030: A fejlődés nem mindig egyenletes mértékű, van hogy közben leáll, aztán beindul. Szerintem addig jó, ameddig hétről-hétre tudod növelni a terhelést valamilyen formában, súly vagy ismétlés. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy tömegeléshez a 8-12 körüli ismétlésszám az ideális. Persze ha szálkázol, akkor nem szóltam, lehet kisérletezni magasabb számokkal is.
  • Roger6
    #12031
    BUÉK mindenkinek
  • Lazarus
    #12030
    Egyszerűen csak: BUÉK! :)

    Szerintetek az elegendő ha minden egyes héten egyel több ismétlésszámot tudok elérni fekvenyomásban? Aztán amikor elérem a 15-16 ismétlést akkor növelem a súlyt és kezdődik az egész elölről 10 ismétléssel. Vagy ennél gyorsabban kéne fejlődnöm? Kb ugyan így haladok minden gyakorlattal. az elmúlt 9 hét alatt nagyjából 50-100%-al teljesítek többet a különféle gyakorlatokban mint amikor elkezdtem. De másokhoz képest elég apró súlyokkal edzek. Egy kezdőnek mennyire kéne fejlődnie hétről hétre?
  • SeanJRRussel
    #12029
    íyg kicsivel éjfél után szeretnék mindnekinek sikerekben,szálkás izomtömegben és lóvéban gazdag boldog és betegségektől mentes ÚJ ÉVET KÍVÁNNI.(REM MINDEN BENNE VOLT)
  • BADE
    #12028
    Gyúrásban Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
  • ezrael
    #12027
    Ez a Solio teljesen jó, én is ezt iszom! Miskolcon a Centrummal szemben van egy kis herbária, ott 405Ft egy üveggel(2dl) :)
  • Frayer
    #12026
    Omega-3
    Lenmag olaj - bioszállító Ilyenem van most.
    Szőlőmag olaj Ilyenem is van, ezt használom saláta olajnak, és mit mondjak, nagyon jó, ne felejtsük el milyen egészséges a szőlőmag.
  • Frayer
    #12025
    Hát igen. Halolaj, nekem van, elég büdi, elcseszi a leheletedet.
    A halolajat az omeg3 zsírsav miatt szedjük elvileg.
    De akkor már inkább együnk kétszer több lenmagot, az jobb ízű, könnyen lemegy, annak 50% omega 3, a másik fele meg szintén eszenciális zsírsavakat tartalmaz, minden csepje kincs.
    Hogy mire jó elsősorban? Szív érrendszer rendben tartása, sejt membrán működése, tápanyag beépülés, és szerintem jótékonyan hat az anyagcserére. Kis mennyiségben. A zsír az pörget, és ha már választani lehet akkor ne már disznó zsírt nyomassak már, hanem arra ott van a lenolaj, 1g / 1ft körüli árral. Napi két evőkanál az arcba és te vagy az arc. A bőrnek is jót tesz, úgy vettem észre.
  • berto17
    #12024
    ez az Attack ienjo? Én csak 1 tasakot próbáltam ki de semmi bedurranás.
  • ezrael
    #12023
    Üdv!

    Hát az attack kúra lecsengett...+5kg, ebből 1,5 zsír. átlag 10%-al jobb erőnlét. DE ami a lényeg + derékfájás, váll és a régi csukló. Remek, pedig igyekszem szabályosan végezni a gyakorlatokat(sőt). Most elkezdtem szedni egy CHONDRO-AID direct nevű kapszulát és kenőcsöt használni hozzá(glucosamine tartalmú). Mit ajánlotok még esetleg? Pihenjek, vagy csak az érintett gyakorlatokat hagyjam ki?

    3 hét pihi után szerintem egy kis biotech-es Ethyl-ester kúrát csinálok még tömegelésen belül 2 hónapig, aztán jöhet a zsír lepucolása áprilistól, abban majd kérem a tanácsotokat.
  • berto17
    #12022
    tegnap csináltam 1 teljes tetstes edzést:d Jó volt, elől fel, hátul le, a bicepszeim azthittem szétszakadnak:D am énis 188-190 kozott vagyok.
  • SeanJRRussel
    #12021
    Nah bazdd,194 magas vagy?Akko én nem szólok semmit a 188 ammal.Pedig a fekvenyomás meg mellről nyomások igen szarok mert baromi hosszú a kezem.Meg hát nekünk jóval több izmot kell felszedni h formásak legyünk mint pl egy 170centis emberkének.Ez nem baj csak többet kell dolgozni meg kicsit nehezebb 1-2 gyakorlat de hát ez van.Vmitől nőni kell:)
  • Roman
    #12020
    btw, Frayer, továbbra is várom a reportot a halolajról akcióban. Tudni akarom, (valójában tudom, csak nem hiszem) hogy amerikában, meg nyugatibb helyeken miért tömik úgy, mint nálunk a cukorkát..

    Egyébként bőrre vitamin, nem tudom. Nálunk a doktorok inkább cinket javasolnak, nem tűnik el, de halványodhat. Ja, a cink elég fontos szerepet kap a normális hormontermelés működésében, szóval elvileg más haszna is van. nem is drága.

    De én most nem veszek tápkieget egy jóideig.. lehet, hogy most karácsonyra kaptam péánzt dögivel, de november 2-ig egy fillért se fogok kapni, az fix. :)

    tegnap hónapok óta először edzettem úgy, mint egy testépítő (pl. nem mellrevételes lökéseket csinátam, hanem ülve nyomást, csigás evezéseket meg iesmik) és már fáj a derekam :D bár 194 centisen tudom kurvajó állva nyomni, de azt az iszonyat törzserőt, ami stabilizál, azt elveszíteni nem akarom, mert nagyon követel a testedtől. Egyébként a szálkásságot kereső cfb-knek üzenem ffb-ként, hogy érdemes a többízületes, teljes testes alapgyakorlatokkal menni, meg állva szabadsúllyal mindenben. Egyszerűen több izmot használ-->kalóriát éget, ha állva nyomtok, mintha seggre ülnétek. smith gép és egyéb hülyeségek messziről legyenek kerülve. Izolációval majd ráérünk akkor szarakodni, ha nagyon koncentráltan akarunk egy területre menni (mint most én.. hehe) addig csak az alapok,
  • FOXX supreme
    #12019
    A mellem, vállam, combom, bicepsz, tricepsz, pillangómnál...

    Igen van egy két helyen:)
  • SeanJRRussel
    #12018
    Nekem a hónomaljánál van egy pár 2 oldalt máshol nem.Hallottam olyanról aki testápolózza magát az iylen feszülős helyeken edzés előtt és nem szakad annyira.Vmi vitamint szeggyél h múljon a színe csak azt nem tom melyiket majd megmondja vki.
  • Ronny
    #12017
    van valamelyikőtöknek problámája a növekedési csíkokkal? Nálam sajnos több helyen is jelentkezik, a legtöbb nem zavaró viszont a tricepsz tájékon egy 6-7cm hosszú, 2-3cm széles börterületen igen erős hegesedés alakult ki, sajnos ez az a kategória amit már nem visel büszkén az ember. Lehet valamit tenni?
  • Roman
    #12016
    hmm én húst 2-3szor vettem tecsóban, azok mind finomak voltak (villámakciós marhahusik, elvileg aznap kellett volna romlaniuk, így féláron voltak, de iszonyat jó sült lett belőlük)

    zöldségek is jók voltak amiket onnan hoztunk. annyi, hogy gyümölcsöt ált. lidl-aldi-penny vonalban veszünk, tecsóban még sose vettem ezelőtt. aszittem a hús-zöldség az jó indikátor, de tévedtem.

    :( este -15 fok volt, tiszta dér-zimankó minden, búcsút mondhatok annak, hogy a piacon most majd zöldséget veszek. ^^
  • Panzermeyer
    #12015
    Én eddig csak 1x vettem a tescoban nyers húst. Na annyiszor elég is volt. Azóta csak hentesboltban veszem.
  • JuzoGB
    #12014
    Aki tescoban húst, zöldséget vesz, sikeres nem lehet:)
  • jazzy
    #12013
    Ez a kép 750 * 260. De ettől kis mértékben eltérhet.
  • Roman
    #12012
    Sean, jobbulást! :o) Jó tanár, jó badis a vakáción beteg :)

    Az új banner nagyszerű ötlet. Jó ez, csak már megszokott :)

    BTW, valaki készít házi joghurtokat, sajtokat, kefireket? pár ötlet kéne hozzájuk.

    Amúgy óvatosan a tecsóval. tegnap vettem egy sárgadinnyét (ilyenkor.. haha, okos vagyok én is.) egy kis szeletet ettem belőle délben, kb. az egész délutánt végighánytam-szédültem. Nem tudom, mi volt benne, de imádom.. Azt hiszem, a többi részét nem kockáztatom be. Maradok a többi gyüminél, bár most a kiwit váltom ananászra.