33479
12316971501353788406.png
  • CeeZee
    #12293
    Folytatás:

    Gyakorlatok megválasztása!
    Korrigálom az edzésedet vagyis nem írok le edzésterv mintát, hanem belejavítok a tiédbe abban a sorrendben ahogyan írtad(ez persze nem azt jelenti, hogy továbbra is ilyen sorrendet kell tartanod, de ezt már az előző hsz-ben írtam)!
    Mell esetében elég 4 gyakorlat. 3 nyomógyakorlat után váltogatnám hetente a tárogatást és az áthúzást.
    Csuklya esetében kicsit ledermedtem, az oldalemelésnek itt nincs helye, az állighúzás is necces. Maradjon itt a vállvonogatás tudsz annyit variálni a dolgon, hogy egyik héten egykezes súlyzókkal, másik héten pedig rúddal végzed.
    Váll esetében maximum 2 nyomógyakorlat(pl vállból egykezes nyomás aztán Arnold nyomás) aztán egy oldalemelés és negyedikként egy hátsódelta gyakorlat(pl döntött törzsű oldalmelés)
    Hát edzésénél általában én 2 evező illetve 2 lehúzó/húzódzkodó gyakorlatot szoktam alkalmazni. De ez inkább csak egy irányvonal, mert van amikor egy evezés helyett felhúzok. Te csupán az evezéseket csináltad, amivel nincs gond csak nincs benne csigás lehúzás vagy húzodzkodás.
    Kar:- bicepsz "állva francia rúddal, scott pad, koncentrált bicepsz" és itt a pont, vagyis ennyi elég is bicepszre, különben csak túledzed.
    - tricepsz: itt is elég 3 gyakorlat, a tricepsznyújtás egykezessel felfölé (gondolom arra verzióra gondolsz amit váltott karral végzünk)és a lórugás gyakorlatok közül az egyiket elhagynám.
    Comb: guggolással kezdenék aztán jó lenne még egy nyomógyakorlat(bár ha jól tudom te otthon edzel, akkor max marad a mellső guggolás) harmadiknak a lábnyújtó aztán kitörés. De az utolsó kettő sorrendjét felcserélheted.
    Lábhajlítóra jó lenne még egy gyakorlat pl egy merevlábas felhúzás vagy még egy lábhajlítás(van ülve, fekve, állva, de ezek is az edzőteremben).
    Vádlira is 2 gyakorlat minimum.
    Törzsel én nem bíbelődnék külön hanem mivel a hát része ezért aznap egy felhúzással le is tudnám az edzésüket.
    Hashoz pedig hozzácsapnék egy lábemelést, de összességében 2-3 gyakorlat elég rá.

  • Japep
    #12292
    Köszönöm szépen... :)
    És a szériát hogyan kell?
    Ez a "3*8-as szériák, ha kimegy, megemelem" dolog hatásos?
    És egy dologra kb hány gyakorlatot kellene csinálni? Vagy inkább az idő számít (pl max 1 óra)?
    És szerinted folytassam a fehérje szedését?

    Bocs a sok kérdésért, mert hogy ezzel fárasztalak, de nagyon szépen megköszönném, ha válaszolnál még ezekre is... :D
    Leginkább még a széria érdekelne, hogy jót használok-e (mert ezt csak úgy magamtól találtam ki), mert sokféléről hallottam már (pl piramis), de nem tudom, mi a leginkább jó nekem. Úgy kb 1 éve edzek.
    Persze az eddigieket is köszönöm! :)
  • CeeZee
    #12291
    Végre van egy kis időm, meg egy beváltatlan ígéretem.

    Kezdjük az edzésbeosztásoddal!
    A 4 napot abszolút preferálom, maradj meg ennél a négy napos beosztásnál, véleményem szerint jobban el lehet osztani, mint heti három edzés esetében.
    Én úgy szoktam felosztani a testrészeket az adott edzésen, hogy egy nagyobbal kezdek és utána teszek egy kisebb izomcsoportot (és ezeken felül még pluszban hozzácsapok hasat vagy vádlit, mert ezeket 2x edzem egy héten).
    Leírom inkább, hogy átláthatóbb legyen:
    Hétfő - mell, bicepsz, has
    Kedd - comb (régen másik napra tettem a lábhajlítóedzését, de most együtt edzem), vádli
    Szerda - pihenő
    Csütörtök - váll, tricepsz, has
    Péntek - pihenő
    Szombat - hát, csuklya, vádli
    Vasárnap - pihenő
  • Roger6
    #12290
    Én egy kérdésre tudom a választ! Anyu nem hozott vödröt, hanem az a szerencsétlen lúzernek a szemetese.
  • Frayer
    #12289
    Na látod, ezek az élet nagy kérdései.
    Ezekre keressük már ős idők óta a válaszokat, mindez idáig sikertelenül.
  • Atrium
    #12288
    felmerült bennem pár kérdés.
    Miért akarta felvenni az edzését?
    Abból hogy "MAMA MAMA", az anyukája honnan tudta hogy hozni kell egy vödröt?
    Vajon hány liter víz folyt fi a padlóra?
    Vajon lakott-e alattuk valaki, és ha igen, akkor ő mit észlelt ebből az egészből?
    Miért van egy hátizsák felakasztva a falra?
    És végül, vajon milyen értékű aprópénz látható a kép jobb alsó sarkában?

  • Frayer
    #12287
    Szegény halnépség.
  • Roger6
    #12286
  • Lazarus
    #12285
    ;)
  • Frayer
    #12284
    és ha kirepülnek a halak az üvegkalitkából?
  • Roman
    #12283
    hmm ma így csináltam: 50 gr cukor, 9 gr kreatin, leküldtem edzés után, rá 40 percre fehérje meg egy szép tál tejbegríz, ugyebár :D mostanában nagyon badis az étkezésem, ma is ha 2 liter tejet nem szartam el (turmix reggel, meg zabkása, gríz, meg kávé-kakaó ehh) akkor 1 decit se.. Aztán meg s látszik, reggel szép szálkásan keltem, azóta olyan mislenfejem lett már megint, de most nem a kreatintól szerintem. :Dde hát tömegeléshez muszáj a kalória, még a könnyen hízóknak is..

    iszonyat jó növényeket s halakat vettem a akváriumba, 4 halat, 2 dudvát, de már így van vagy 20 dudvám szerintem. nagyon szép lett az üvegkalitka, szerintem tetszik a lakóknak is, bár nem tudom. szúnyoglárvával is betáraztam, van egy rakat színes tápom, de szúnyog nem volt. ^^ esetleg tubifex v daphnia mehetne, vagy vmi rák, vagy apró sirkemáj? .\
  • BADE
    #12282
    egyébként ezekhez az újfajta creatinokhoz már nem kell külön cukorbevitel,persze baja nem lesz senkinek tőle
  • Panzermeyer
    #12281
    Én is erre azt mondanám, h próbálj ki másik kreatint. Nekem a scitec monohidrát nem jött be, erőben semmi, kilóban 3. Aztán aminostar mikronizált kreatin erőben semmi, kilóban 6. Amikor elfogyott legközelebb is ilyet akartam venni, de akkor már nem volt (most megint van, de a kilósat nem lehet kapni), és atp nutrition monohidrátját vettem. Az kilóban szinte semmi, inkább erőben lehetett érezni. Szóval érdekes ez :)
  • Frayer
    #12280
    Ja, ez igaz, mert én is így olvastam.
    Vannak akik úgy csinálják,hogy edzés előtt veszik be az összes kreatint, egy kevés meleg vízzel.
    Edzés végén, meg sok vízzel a dextroz löketet.
    Lehet eredményesebb, de már túl szöszmötölős. Ha esetleg versenyző lennék, kipróbálnám, de van egy pont amit már nem lépek át hobbyból, nem csinálok bohócot magamból, nem akarok a kemény szabályok, rutinok rabja lenne, életem is van emberek.
  • JuzoGB
    #12279
    Nekem a monohidrát bejött, az etil-észter viszont most nem nagyon érezhető. Szóval érdemes a fajtákkal is játszani. (bár az edzéstervem is egész más most:))
  • Roman
    #12278
    Frayer, ezt kipróbálom. Amúgy ilyen crea-bombot használok, elvileg ebben van vagy hatfajta kreatin.

    Edzés után akkor 10 gramm kreatin 50 gramm cukor, aztán hazajövök, s fehérje, kaja. :) Felszívódásra 30 perctől többet kényelmi okokból nem fogok várni, hisz éhes vagyok a cukorivás után, egyek. Fél óra elvileg elég kell, hogy legyen. :)

    Amúgy hallottam valahun olyan spekulációt is, hogy a vér kreatinszintje a fogyasztás után 60-90 perccel a legmagasabb, s dextrózfogyasztás után meg már 30 perccel leesik a vércukorszint, s ezzel együtt az inzulintermelés is.. érdekes, bár nem hinném. :)
  • Frayer
    #12277
    Vagy próbáld ki azt,hogy naponta csak egyszer veszel be nagyobb mennyiségű kreatint, közvetlen edzés után, 40-50 g dextrozzal. Aztán vársz amíg felszívódik.
  • Retsu
    #12276
    Nem tudom Roman, lehet hogy nálad nem válik be úgy a kreatin. Esetleg CE-t próbáld ki, hátha az jobb eredményeket hoz.
  • Roman
    #12275
    :( mindenkire így hat a kreatin? nálam se tömegg se erőnövekedés, csak iszonyat vízvisszatartás a bőr alatt. normális ez, (tesómnak is ez ment) vagy mi cseszünk el valamit?

    reggel éhgyomorra 5 gr meg 30 gr dextroz, 4 liter vízzel, edzés után 2 liter vízzel 5 gr 50 gr dextrozzal, napi vízfogyasztás kb. 9-10 liter, szénhidrátbevitel is magas, rizsből, zabból, dextrózból. kreára 20-30 perccel mindig kajolunk.

    erő sosem jött, de szerintem valamit elcseszek
  • SeanJRRussel
    #12274
    Mondtam h nem lesz ezzel bajj csak mindnet csinálj úgy ahofgy kell.
  • Retsu
    #12273
    *kúRát:)
  • Retsu
    #12272
    Na, az szép teljesítmény. Ősszel én is nyomattam kreatint, de csak edzés előtt, erőnövelésre. Meglátszik, hogy most szüneteltetve van, de majd hó végén elkezdem újra, akkor már 1 komolyabb kútát tervezek.
  • Roger6
    #12271
    Ejha! Ma harmadszor voltam a héten edzeni. Hétfőn kezdtem egy kreatin kúrát. Eddigi eredménye, hogy a testsúlyom maximuma közel egy kg-mal nőtt (ugye egy kg ingadozás azért van a súlyban, de ez az eddigi maximumhoz képest volt több egyel), és erőre is hozott kicsit. Fekvenyomásban +5 kg, tricepszben plusz egy sorozatot tudtam még csinálni, bicepszre +5 kg utolsó szériában kétkezessel. Arról már nem is beszélek, hogy a hasazásnál is váltottam, már nem 5, hanem 10 kg-os súlyt teszek a mellemhez, úgy nyomom. És a mai edzés végén még lett volna erőm nyomni valamit, de hát nem én voltam a sofőr, így menni kellett. Szerintem holnap is ellépek edzeni, tiszta jó kedve lett tőle! Kíváncsi vagyok, mi lesz a 8 hetes kúra eredménye, eddig jó előjelek vannak, remélem ezen az úton haladok továbbra is!

    Jó hétvégét, nyomjátok ezerrel! :)
  • SeanJRRussel
    #12270
    Én ma vállazok,bicepszetek meg tán tricepsz.Még új a terv meglátjuk milyen.De a mellezéstől mé mindíg izomlázam van.
  • BADE
    #12269
    nálam szerdán a vállról(fejfölé) nyomás egykezesekkel verte ki a biztosítékot,iszonyat meghúztam a tricepszem alsó tapadási inát,utána edzegettem még,de kb. a felét sikerült csak elvégezni,mint amit elterveztem
    Ma bicepsz-tricepsz,majd kiderül...
  • Roman
    #12268
    MUhaha :) Tegnap sikerült úgy vállaznom, hogy haza kellett mennem utána, mer bicepszezni nem bírtam állva ^^

    Mostanában erőm az van, s tegnap RENGETEG víz kirohant a bőröm alól (már a harmadik nap 0 stimulánssal, kávé, tea, energiaital, tabletta nélkül ^^ bár fizikailag rohadt fáradt vagyok már estefele, de edzésen jobban van energiám, jobb a koncentrációm, jobban durranok, cserébe iszonyat fázok a melegedés ellenére)

    De tovább fogom bontogatni az edzéstervem. Ugyebár volt 3szor teljes, ami jó volt, de a végén edzett izmok lemaradtak. Volt 4szer 2 fele bontva, most 4szer lesz 4 fele bontva szerintem... Minden nagydarab melák meg izmos ember bont, szóval bontunk mi is, hátha azok leszünk.
  • iko
    #12267
  • Roger6
    #12266
    Ezt is félre lehet értelmezni!
  • Atrium
    #12265
    "de gondolom te nem vagy az"

    mármint hogy élsportoló nem vagy, nem a buzira gondoltam
  • Atrium
    #12264
    Multi-x elég jó szerintem. Tény hogy a 6 bogyó közül van amit alig lehet lenyelni. Legalábbis nekem gondot okozott. lipo 6 nem is tudom micsoda.
    A lényeg, véleményem szerint ezek élsportolóknak készültek és félre ne érts, nem akarok buzizni veled vagy semmi parasztság, de gondolom te nem vagy az. Legalábbis abból hogy edzéstervet kértél ami legalább 1 hetes, gyanítom hogy nem vagy évek óta a testépítés rabja. Szóval ha eszel rendesen, meg az edzések is rendben vannak, meg minden szirszar amit leírtam kicsit lentebb, akkor lehet érdemes ilyennel kiegészíteni a táplálkozást.

    Tudnod kell hogy multi-x-ben vannak vitaminok amelyeknek a mennyisége a napi szükséglet néhány százszorosa. A túlzott vitamin fogyasztás nyilván veszélyes lehet. Mint a nevében is benne van "túlzott". Azt tudom javasolni hogy ne napi rendszerességgel szedd. 2-3 naponta egy ilyen kis csomag elég lehet. Persze ez a testi adottságaidtól és az edzések intenzitásától is függ. Szóval mikor a vizeletednek olyan szíe van mint valami rikító sárgás-zöld kiemelőfilcnek, akkor kicsit koncentrált a dolog és sok. A napi folyadékbevitel ezt befolyásolhatja.
  • 987isti
    #12263
    mi a velemenyetek a multi x nevu tremekrol???meg a lipo 6-rol
  • Atrium
    #12262
    Erről már volt szó úgy hiszem. Talán szolnoki "szomszédom" Jazzy ötlete volt egy ilyen létrehozása, mikor kezdte unni hogy minden nap le kellett írni valakinek hogy mit egyen és mit ne. Még mindig azt mondom hogy nem hülye ötlet.
  • Frayer
    #12261
    Nincs semmi új. Sajnos.
    Ha jönne egy hír,hogy valaki megtalálta a tökéletes edzéstervet, vagy megtalálta a mellékhatás mentes szteroidot, vagy valami szenzáció... akkor jó lenne, lenne forgalom.

    De 12 ezer hozzászólásban már nagyjából kibeszéltük az egész testépítést, vannak alaptételek, amiket szinte kötelező betartani, minden más hülyeség.
    Például arnold nyomás, vagy simán arnold, teljesen használhatatlan, hülyeség. Az alapigazságok már több tíz éve nagyjából ugyan azok.
    Nem vagyunk papagájok, hogy ugyan arról beszéljünk éveken át.

    Talán annak lenne értelme,hogy létrehozunk egy web lapot, és egy egy két száz oldalas body e-bookot. Közösen.
  • Atrium
    #12260
    El vagytok veszve srácok :-/ Régen volt hogy elmentem edzeni, mire visszaértem már volt vagy 20 hozzászólás :D Most meg 1 nap alatt semmi. Hát mihez lehet így hozzászólni?
  • Retsu
    #12259
    Hát valszeg tényleg az vagy. A 3 óra azért sok, sőt még a 2 se annyira jó, ha az izomnövelés a cél. Különböző szakirodalmakban lehet olvasni, hogy a "régi iskola" szerint volt hogy napi 6-8 órákat edzettek... Na akkor vagy az intenzitás volt kicsi, vagy egyszerűen a szuper genetika+koksz segített hogy bírják.
  • Ronny
    #12258
    lehet, hogy szerencsés alkat vagyok, de sosem volt gondom az elnyújtott edzésekkel, átlag feletti ütemben nőttem.
  • Atrium
    #12257
    de. mozgasd meg az összes izomcsoportot. iktass be pihenőnapokat. ne legyél túledzett. végezd a gyakorlatokat rendesen. egyél rendesen. igyál rendesen. és zárásként próbálj meg egy edzést nem 3 óra alatt teljesíteni. ha ezt így csinálod tuti siker lesz
  • Roger6
    #12256
    Van itt olyan, aki HST rendszerben edz? Ha igen, akkor leírná a véleményét róla (vagy ha nem HST-ben edzel, de van véleményed róla, az is jöhet)?
  • 987isti
    #12255
    en mar unom a sok edezterv olvalsast es gyartast nem tudnatok ajanlani egyet legalabb 1 hetest
  • DaemoonHunter
    #12254
    Hát ahogy látszik én nagyon nehezen növök, tészta, burgonya..ezektől sem hízok, talán akkor ha egész nap ezeken élnék, de 6 étkezésből 4 rizs, szóval ez a veszély sem áll fent...amikor kezdem hányinger küszöbéig ettem, persze még most is van, hogy na még 1 kanál rizs... Most 70kg a cél, aztán tovább és tovább mint eddig