33479
12316971501353788406.png
  • iko
    #12373
    Szerintem az nem sok, csoda hogy így is van hatása. Akkor lehet hogy én is bevetem és megy 10 gr lefekvés előtt a pro360-ba.
  • SeanJRRussel
    #12372
    Nah de nem mind1 h női mellem lesz tőle vagy férfi mellem:) Mármint h hogyan hat rá h zsírosodik vayg csak az ott lévő izomszövetet növeszti.
  • jimcicc
    #12371
    az frankó:)))))))) én államvizsgán is biokémiát húztam...meg bioinformatikát. Nem akarok a fórum alaptémájától kilengeni, mert így is elég tré, hogy egyedül vagyok itt nő.

    lenmagról annyit, hogy puffaszt, így csak óvatosan. Fitoösztrogéneket tartalmaz (növényi női nemi hormon, a hormon meg ugye szteránvázas vegyület, ami annyit jelent hogy szteroid, bocs ha ezek egyértelműek), a természetes mellnövelő készítmények egyik fő alkotóeleme. Aztán szójában és paradicsomban is van sok fitoösztrogén, a kozmetikaipar szereti az ilyen fitoösztrogéneket. (szép selymes bőr....stb)
  • SeanJRRussel
    #12370
    A japán básci elég jól néz ki sztem is fejlődött az utóbbi időkben és nekem elég szimmetrikusnak tűnik a srác,persze nem egy coleman.Kíváncsi lettem volna a vrsenyre de pesten leszek holnap úgyhogy így sajna nem hiszem h tudom majd nézni de még nem számítottamát h az az este 8 óra az nálunk mennyi lesz.
    A lenmagolajról meg annyit h én a solio féle hidegen sajtolt cuccot nyomatom napi 1 evő kanál(ha vkinek van ehez hozzá fűznio valója h kevés avyg sok please írja le) és pl nem fájnak az izületeim keményebb edzés ütán se és a sok kis kipattogást(ami sztem a fehérje miatt van) elég szépen eltünteti,tisztul a bőr.
  • BADE
    #12369
    Gyorsan összeollózva:

    * elősegíti a regenerálódást, mivel gyulladáscsökkentő hatása van
    * gyorsítja az anyagcserét, így segíthet a zsírégetésben

    Kutatások alapján a lenmagolaj a következő tünetek kezelésekor lehet hasznos:

    * Elhízás
    * Arthritisz
    * Székrekedés
    * Herpesz
    * Hipertenzió (magas vérnyomás)
    * Bőrproblémák, mint pl. az ekcéma és a pikkelysömör
    * Rák
  • CeeZee
    #12368
    Johnnie O. Jackson

  • CeeZee
    #12367
    Elvileg itt lesz látható holnap a verseny.
  • CeeZee
    #12366
    Ronny Rockel 8 héttel a verseny előtt

  • iko
    #12365
    Lenolaj pontosan mit csinál a szervezetben? Én úgy tudtam csak zsír, az meg csak nem bontja a zsírt?
  • iko
    #12364
    Érdekes, hogy nincs sok ázsiai testépítő, mintha genetikailag hátrányban lennének.
  • CeeZee
    #12363
    ha porszáraz formát tud hozni akkor elég veszélyes is lehet. és remélem ebben tud neki segíteni Glass bácsi

    de azért azt se felejtsük el, hogy Hide fejlődését sem segítette éppen az a letartóztatási mizéria annó. ezt csak zárójelben jegyzem meg, a bírókat nyilván ez nem hatja meg és nem is kell
  • Retsu
    #12362
    Sokat fejlődött Hide az utóbbi 2-3évben. Amellett a szeparáltságot is megőrizte, ahogy látom. Kiváncsi vagyok az idei szezonban hogy teljesít.
  • BADE
    #12361
    én köv. félévben bikokémiából ismétlek sajnos...(állatorvosin,kemény 188tétel "szigorlat")
    De lassan már penge leszek:D
  • cicai
    #12360
    nagyon tetszik a hangulata a bannernak:)
  • CeeZee
    #12359
    Hidetada Yamagishi-vel kezdem (persze nem azért mert csípem Japánt és az ősi japán kultúrát, ááá nem, nincs hozzá köze )



    Hide 4 nappal az Ironman '09 előtt

    Aki szemfüles az láthatja, hogy ki segítette a kis songoku-t a felkészülésében!

    Videó Hide edzéséről
  • CeeZee
    #12358
    Tisztában vagyok vele, hogy itt nem mindenki követi figyelemmel a versenyeket, de nem hagyhatom szó nélkül, hogy holnap lesz az "évnyitó" profi verseny, vagyis az Ironman!
    A továbbiakban berakok néhány fotót az indulókról, kedvcsinálónak és ha jól olvastam akkor lesz élő közvetítés, de ennek még utánajárok.
  • CeeZee
    #12357
    nézem, hogy beindult a topic. ti is nagy francok vagytok, csatlakozott hozzánk egy nő és mindjárt több a hozzászólás.
    persze nincs is ezzel gond
  • jimcicc
    #12356
    Szóval én is biológus vagyok, mégha nem is PHD DR, de azért vmit csak konyítok a témához. Remélemmost elküldi az üzenetemet, mert az előbb biztonsági okokból nem sikerült......
  • jimcicc
    #12355
    na mire vagy kiváncsi, az a baj, hogy szar az angolom. Tegyél fel konkrét kérdéseket jimciccnek és megpróbál neked válaszolni. Max azt mondom hogy nem tudom én sem
  • Roman
    #12354
    Most mi van akkor? :D Én csak szeretnék tudni 1-2 dolgot, de bevallom, nekem rohadt sokat kell még tanulnom bioszkémia ügyben, hiába szeretnék tudni : D

    s nekem sem tetszenek a nagyonizmos nők, cserébe a szép kis fitnessek nem rossz bőrök szvsz.

    Na de Hagyjuk a témát, benéz ide valaki, azt azt hinné, hogy "melyik fitnessmodelt húznám meg" szintű diskuráció folyik itten. :D

  • jimcicc
    #12353
    Az évezred poénja, hogy én ilyen helyre kezdtem el írni........ha ismernétek, régen még arra is lusta voltam, hogy tesiórán átöltözzek......még az egyetemen is volt tesi, én gyúrást választottam.....néztem ahogy a pasik nyomják a tükör előtt. Ez volnék én....amúgy nekem tök nem jönnek be a nagyon kigyúrt palik, de múltkor tök meglepődtem. Van egy unokatesóm, akinek az unokatesója (anyám öccsének a lánya, de annak meg az anyja felől rokona, szóval nekem nem) tök kis vézna kölök volt pár éve, most meg úgy néz ki, hogy nem ismertem ráiwiw-en keresgéltem (Kovács Zoltánként vagyok fent, csak hogy kukkoljam, aki érdekel, de engem hanyagoljanak.....de még így is volt aki bejelölt)szóval a srác nagyon durván ki van gyúrva, és én ezt nem hiszem el, hogy ez tetszik a nőknek. Nagyon jó, ha vki izmos, meg minden, de ez nekem már brutál kinézet. Babai Tamás a neve, kaposvári. (nézzétek meg)

    na nem fikázok, mert még ki leszek tiltva innen, az meg nem lenne jó, ki adja nekem a jó kis tippeket zsírégetésügyileg
  • jimcicc
    #12352
    hm, ha tudnék rendesen angolul, véleményezném. A biokémia volt az egyik kedvenc tantárgyam, szóval kár hogy nem tudok belebonyolódni.


    Amúgy jókat írsz, hogy kell a kaja terhesség alatt, de azért nem kellett volna 52-ről 78 kg-ra pumpálnom magamon a zsírréteget. Volt olyan hét, hogy 4 kg-ot híztam, a dokim megcsináltatta velem még1szer a terheléses cukorvizsgálatot, mert azt hitte hogy terhességi diabéteszem van........lósz@rt, csak egész nap faltam az édességeket.....

    lenolaj, halolaj....na utánanézek.
  • Roman
    #12351
    gyíá, hát alakulgat ez.

    energiabevitelt nem lecsökkenteni, mellesleg megjegyzem, "jól tetted", hogy terhesség alatt zabáltál, mert elvileg a magzatra is áthatnak ezek a dolgok, hogy pl. éhező kismama, lelassult anyagcsere, pajzsmirigy alulműködés, "vészjelzés", s a magzat már eleve úgy fejlődik, hogy a külvilágban raktározzon s spóroljon a szervezete.

    Úgy hallottam. :)

    Edzés-diéta terén nem sokat tudok ezekhez hozzátenni, tényleg, vagy teljes testes súlyzózás vagy valami kemény interval-kardió a járható út, diétában meg sok zöldes, kevéske gyimes, sok-sok sovány hús meg izé, esetleg tengeri halak.

    Kiegészítőkhöz még ajánlanék 1et. Szóval zsírégetőket nem is annyira, mert nem láttam sok értelmüket, de a lenolaj-halolaj az egy BULLDÓZER. Nekem nagyon szépen beváltak

    http://raypeat.com höhö, bunkó biokémikus vagy csak magára a figyelmet felhívni akaró amatőr? :) Mi a véleményetek a fasziról, már csak 1-2 cikkje alapján..
  • jimcicc
    #12350
    neked is köszönöm. Azt hiszem ezt még bírnám is
    és majd beszámolok ám, képekkel. persze ha már csinibini leszek.
  • jimcicc
    #12349
    nagyon köszönöm
  • JuzoGB
    #12348
    Intervallum: nagy intenzitású rövid szakaszokat váltogatsz rövid, alacsony intenzitásúakkal.
    pl 30sec munka, 30sec pihenés. (hogy a 30 végére kifulladj:))
    Lehet akár futással is. Pl egy szakasz sprint, egy szakasz séta.

  • iko
    #12347
    Szerintem mindennap:
    Scitec ReForm reggel éhgyomorra + kávé (koffein)
    Aztán rögtön utánna min. 60 perc aerob (gyaloglás, szobakerékpár kb. 120-as pulzus)
    napi CH legyen mindenképp 100 g (kb. 120 g rizs) alatt és lehetőleg este 6 után már ne legyen sok.
    napi max. kcal maradhat 1500.
    Amit nem szabad: cukor, sok gyümölcs (a fruktóz hajlamos zsírként elraktározódni), egyszerűszénhidrátok (fehérkenyér, péksütemények)
    Amit lehet: rizs, zabpehely, krumpli, sok zöldség, teljeskiörlésű dolgok (figyelve a 100grmos korlátra).
    Zsír az legyen magvakból pl 40 gr dió (telítetlen zsírok)
    Vaj, Joghurt, Tejföl nem a legjobb zsírforrás (telített zsírok), a joghurtban van cukor is mellesleg.
    Pulykasonka sem igazán jó...
    Multivitamin nem árt diéta alatt.

    Ez mehet mindennap, míg nem éred el a kívánt súlyt.
    Ha nagyon nem tudsz ellenállni, akkor jelölj ki 1, azaz 1 napot a héten amikor lelkiismeretfurdalás nélkül bűnbe eshetsz (HCA mehet ezen a napon). Ez jobb mint ha a hét alatt néha néha csalsz mert ez együtt több lesz mint az egynapi csalás, és így a bűntudat miatt sem kell majd rosszul érzed magad.
  • jimcicc
    #12346
    oké köszike. Látnád mekkora a hasam, lesz még lapos egyszer??? Egy magamfajta hiú ego ciccnek ez borzalmas.....még 1 gyerek után tök jól néztem ki.......francba zabáltam ennyit terhesenöngyilkos szmájli miért nincs?

    intervallumozás alatt mit értesz? (bocsika, de sajna ostobenkó vagyok ám ehhez, régebben mozognom sem kellett és jól néztem ki..........)

    És nyomjam ezt az Alpha Burn-t is? napi hányat? 1-3-mat írt asszem, ahol rákerestem a neten.
  • JuzoGB
    #12345
    "Reggeli: 2 tojás, 1 zsemle, 10dkg pulykasonka, 5dkg vaj
    Tízórai: 1 Danone könnyű és finom joghurt
    Ebéd: 20dkg csirkemell, 10dkg barnarizs
    Uszonna: 1 alma + 1 narancs
    Vacsora: 20dkg tőkehalfilé, 20dkg fejes saláta, fél doboz 12%-os Danone tejföl"

    Azért ezen van még mit javítani. Ami ezek közül szemét kaja (a tökéletes étrendhez képest): zsemle, pulykasonka, vaj, Danone könnyű és finom joghurt, alma, narancs (gyümölcs helyett a zöldséget erőltetném).

    Inkább ezt a csirke, hal, zöldség, tojás vonalat erőltetném. Nézegesd a testépítő étrendeket, az jó alap.
    És mint írtam, ne kardiózz. Helyette intervallumozz, súlyzózz. Jobban fogyaszt, és még fittebb is leszel tőle. És nem unalmas:)
  • BADE
    #12344
    futás az jó+mehet egy kis szobabicikli(utcait írtam volna,ha nem lenne ilyen rossz idő:))
  • BADE
    #12343
    nem próbáltam még,kicsit soknak találom a 11kapszulás tasakokat,persze aki hozzá van szokva,annak simán megy
    ha vitamincsomag,akkor ez a legjobb(shop.builder-en elég sok vélemény van)
    De jövőhéten jön Optimum Nutrition - Opti-Men 180 kapszulás vitamincsomag 7,5ezerért.
  • jimcicc
    #12342
    bocs, hogy kicsit hosszú lett, de úgy ollóztam össze...
  • jimcicc
    #12341
    nekem ez az Alpha-Burn tecc, az ára miatt. Ha futnék mellette???

    Aztán, a kalóriákat számolom, nem vészes, mert max 1500-t eszem meg. És hogy miért?

    Az interneten olvastam, hogy egy fogyni vágyó napi 1000 kcal bevitel mellett 2 órás kardioedzéssel akarja elérni az álomsúlyt. Na nézzük..........
    1000 kcal elég körülbelül az alapanyagcserére, mint légzés, alap mozgások....stb.
    Vannak olyan drasztikus esetek, hogy 600 kcal bevitellel is prbálkoznak a fogyni vágyók....na most testünk napi 600kcal (nézzük is meg, mennyi az a 600Kcal: 10db óriás túró rudi, azaz semmi!) bevitelből is képes raktározni! Ugyanis a hosszas alacsony kalóriabevitel miatt csökken (mondhatni leáll) az anyagcsere. Egy 60kg-s ülő munkát végző nőnek 1800kcal-t ennie kell!
    A titok: nem mindegy, hogy ez az 1800kcal miből áll. Rostdús zöldség és gyümölcs és fehérje, vagy csoki, cukorka, nyalóka, keksz, túró rudi, mogyorókrém...

    Reggeli: 2 tojás, 1 zsemle, 10dkg pulykasonka, 5dkg vaj
    Tízórai: 1 Danone könnyű és finom joghurt
    Ebéd: 20dkg csirkemell, 10dkg barnarizs
    Uszonna: 1 alma + 1 narancs
    Vacsora: 20dkg tőkehalfilé, 20dkg fejes saláta, fél doboz 12%-os Danone tejföl
    1790kcal, 34% fehérje, 40% szénhidrát, 26% zsír
    Zsírokra szükség van a vitaminok felszívódásához, szénhidrátra pedig egyszerűen a működéshez (ez a testünk energiaforrása, pl az agynak is!!!)


    E mellett még egy óra futás 529Kcal vagy lépcsőzés 500Kcal...

    ...Ahogy nézem ez a kaja még kevés is ennyi mozgáshoz! Még kb 200Kcal simán elmegy.

    A lassan, de biztosan a fogyásnál is követendő stratégia!

    Sok sikert és rengeteg kitartást!
    Egy kicsit tudományosabban így néz ki a dolog: a tartósan túl alacsony energiabevitel látszólagos pajzsmirigy-alulműködéshez (a pajzsmirigyhormonok vérszintje normális, de nagyobb arányú azok inaktiválása [T3, T4-->rT3]szöveti szinten) vezet, csökken az alapanyagcsere, lassul a fogyás. Persze az alkalmazkodás véges (az alapanyagcsere kb. 30 %-kal képes lassulni), így ha nagyon keveset eszel és/vagy nagyon magas az energiafelhasználásod, fogyni fogsz.
    Az izomszövet csökkenése nagyon alacsony energia- és szénhidrátbevitel mellett nagy arányú. A túlzottan megszorított energiabevitel több ponton (pajzsmirigy- és anabolikus hormonokon, növekedési faktorokon keresztül) gátol bizonyos folyamatokat (pl. fehérjeszintézis - szövetek megújulása, hormonális működés, immunrendszer stb. ).
    A diéta abbahagyása után valamivel magasabb energiabevitel mellett hízást indulhat meg, persze ha az ember a diéta után is erejét megfeszítve alig eszik és/vagy sokat mozog (és közben elhiteti magával, hogy teljesen rendben van minden), nem hízza vissza, de nem egészséges. Tehát a vissza nem hízás nem érv egy ilyen diéta mellett.
    Napi 1200 kcal alatti étrend otthoni körülmények között semmilyen esetben sem megengedhető. Ez a mennyiség (1200 kcal/nap) mozgás nélkül is fogyást eredményez, nem okos dolog viszont nagy mennyiségű mozgással kiegészíteni. Intenzív mozgás mellé legalább napi 1600 kcal (bár ez függ a mozgás mennyiségétől) bevitel ajánlott.

    2 órás kardióedzés rendszeresen senkinek sem ajánlott (kivéve élsportolók esetében), de főleg nem hirtelen ehhez hasonló mennyiséggel kezdeni.
    Már kis felesleg esetén is komoly megterhelés az ízületeknek és a keringésnek. Intenzív mozgás csakis szakértői (kardiológus) vélemény után és függvényében.

    Az edző nem dietetikus, étrend-összeállítás tekintetében nem kompetens (amint azt ez az eset is mutatja). Konkrét étrendügyben dietetikus megkeresése a megfelelő út nagy felesleg esetén (ill. orvosi kivizsgálás - aminek eredménye jelentősen módosíthatja az előírt diétát - de ezt a dietetikusnak is kérnie kell).
  • Roger6
    #12340
    Értem én, meg jó az ár is, de próbáltad már? Vélemény?
  • JuzoGB
    #12339
    Szvsz ugrabugrával nem lehet lefogyni, kardió is csak kiegészítésnek jó:)
    Ami mindenképp kell neked, az valami ennél sokkal intenzívebb.
    Vagy relatíve nagy súlyos edzés (tehát a te erődhöz képest nagy súly:)), vagy intervallum edzés. Utóbbinak esküszöm a kettlebellre, nagyon jól fogynak tőle az emberek:) De gyakorlatilag bármilyen sport jó, amiben kiköpöd a tüdőd, azaz jól felturbózza az anyagcseréd.

    Másik, pedig hogy számold a kalóriákat. Minden egyes gramm anyagot amit a szádba teszel. Ha elhivatott vagy akkor nem kifogás, h túl bonyolult:)


    "(juhar-diéta, grapefruit diéta, káposzta diéta.....mozgás, minimális evés.......semmi nem jön be"
    Ezek közül a mozgás az egyetlen értelmes, de ugye abban se mind1, h mit csinálsz:)
  • jimcicc
    #12338
    mármint az utolsó mondatról lemaradt a kérdőjel. Szóval van ilyen kardiós dvd????
  • jimcicc
    #12337
    oké. komolyan már arra gondoltam nyelek vmi férget, hogy fogyjak. A laborból tudnék is szerezni.......na nem ám, de meghülyülök, nyárra le kell fogynom.
    Mivel kisebbik fiam még csak 10 hós, nehéz a terembe járás, ezért kérdezném, itthonra mit javasolsz kardio alatt. Úgy szoktam mostanában csinálni, hogy leg magi felváltva felülésekkel. Pl 50 leg m. majd 30 felülés így tovább 300-ig, majd 20 perc lépcsőzőgép. Más gépem nincs itthon. Meg szoktam ugrabugrálni.......van vmi kardiós aerobic dvd.....
  • BADE
    #12336
    amúgy most jöttem a teremből,olyan karedzést csináltam,hogy majd szétszakad a karom:)

    Most jelenleg fehérjén kívül semmit nem tolok,majd februártól PlasmaJet-et.
  • BADE
    #12335
    én a Scitec Reform-ot(vagy Alpha-Burn-t:ez olcsóbb) ajánlanám,jó véleménnyel vannak róla,persze kell mellé kardio is,anélkül nem megy

    De majd a többiek is véleményezik a dolgot:)
  • jimcicc
    #12334
    Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni, gondolom itt találok szakértőkre.
    Magamról röviden annyit, hogy 63 kg-os nő vagyok (169 cm), szeretnék fogyni kb 10 kg-ot. Korábban 52 voltam mindig, csak a második terhességemmel igen sokat híztam (9 hó alatt sikerült 78-ra dagasztanom magam......) A baba már nem szopizik, de amíg nem választotta el magát, Norbi diétáztam minimális torna mellett, és nyár óta így fogytam 63-ra. Nyárig jó lenne elérnem az álomsúlyt, most már mindent bevetettem, de 3 hónapja stagnál a súlyom. (juhar-diéta, grapefruit diéta, káposzta diéta.....mozgás, minimális evés.......semmi nem jön be)

    Baromi lúzernek érzem magam, mert világ életemben vékony voltam, első gyerek után is még modellkedtem és már kezdek bekattanni. találtam a neten egy "anyagot", gondoltam, megpróbálnám. Na erről kéne a véleményetek.

    Új, szabadalmaztatott formula, mely 24 órás zsírégetést tesz lehetővé!

    A THYRO-SLIM AM/PM forradalmi áttörést jelent a természetes fogyasztókészítmények területén. A szabadalom által védett THYRO-SLIM AM/PM a testzsír raktározásáért felelős metabolikus funkciókat befolyásolja, emellett segíti a szervezetet a kalóriák elégetésében és testzsír csökkentésében.

    Amennyire tudok angolul, no meg biológus volnék, az feltűnt, hogy keserűnarancs, aminosavak, króm, szelén, HCA (garcinia kivonat)......stb van benne. Az is vili, hogy a szénhidrát zsírrá való beépülését blokkolja (mármint az ezért felelős enzimet), vannak benne fosató, vízhajtó anygaok, meg amik a pajzsmirigy működésbe beleszólnak, de mivel az is fitoszteroid, nem tűnik rossznak. (guggulszteron konkrétan)

    Van értelme megvenni, ez a kérdésem, mennyire ismeritek, illetve milyen mozgás ajánlott mellé. (nem vagyok az a gyúrós fajta, de a cél érdekében bármit)

    köszike előre is