33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #12413
    Azt se mondanám,hogy placebo.
    A kreatin, mikor én használtam, nekem hozott rendesen.
    A Fehérje, meg mitől lenne placebo?
    Vannak nagyon értelmes dolgok a tápkiegek között, csak tudni kell mi mit ér. Mit lehet reálisan elvárni. Az biztos, ha nem lennének tejsavó koncentrátumok, ma nem látnánk ilyen hatalmas szörnyeket a színpadon, akármivel is doppingolhatnának.
    A kreatin meg egyenesen tud hozni annyi izmot mint egy gyengébb kox alacsony dózisban.
    Vannak dolgok amik nem hülyeségek azért, kreatin, tejsavó, vitaminok, +b6, 400 gramm c vitamin occsóé, vanádium szulfát, taurin, dextroz, stb...
  • ezrael
    #12412
    Ami a bannert illeti szerintem maradjon a jelenlegi fekete fehér, max. egy nőnemű egyedet kellene még valahogy belevarázsolni

    A minap megnéztem az Iron Pumping c. filmet, mert egy spanom ajánlotta...hááát én nem nézem le a kokszolást, csak részemről biztosan nem fogok vele élni:) Inkább növök egy év alatt 3-4 kilót simán! Szerintem egy teljesen más világ, egy más "kaszt" az övék, képtelenek megelégedni azzal a teljesítménnyel amit egyébként képesek lennének elérni. Nem ítélhetem el őket és nem alkothatnék róluk véleményt, sőt csak ember vagyok én is... talán valahol irigykedhetnék is rájuk az ELSZÁNTSÁGUK (...és nem izmaik mérete) miatt. Ha már ott tartunk abban is biztos vagyok, hogy az összes élvonalbeli focista is rommá van doppingolva, max. meccsek előtt leállnak kicsit.

    A tápkiegekről pedig: k.b. 2 éve használok ilyeneket (amino, kreatin, fehérje) és nekem is az a tapasztalatom, hogy eddig k.b. a WPC 35 volt az egyetlen értelmes dolog amivel találkoztam! Jelenleg is abbahagytam a kreatin szedését és fekvenyomásnál szélesen 5kg-al, szűken 7kg-al többet tudtam stabilan nyomni, míg a kreatint használva a teljesítményem nem volt ennyire jó. Annyi, hogy két korty fekete kávét tolok edzés előtt. A 60%-a kamu ezeknek a cuccoknak, placebo. A legfontosabb a hit és az elszántság!

    Más: Szerintetek elősegítené a növekedést ha nem két hétre, hanem háromra bontanám az edzéseket gyakorlatok szerint?
  • Frayer
    #12411
    Szerintem is a karnitin, meg társai, kidobott pénz. Ha azt nézem,hogy azon az áron, hány kiló tiszta fehérje forráshoz juthatok.
    Mondjuk tejsavóhoz.

    Amit így helyeselek, az a 200 mg koffein tabletta, ha unott vagy edzés előtt, egy órával beveszed, és mehet minden teljes erőbedobással.
    De ez is csak akkor érdemes, ha az ember nem szokott kávézni, kólázni.
    Mert ha már rá vagy állva a koffeinre, akkor már nincs olyan energizáló hatása, mert már hozzá vagy szokva a koffeinhez.

    Blood meg tsai, csak azokra hat jól, akik nincsenek hozzászokva úgy a koffeinhez. De ha már energizálsz, akkor elég oda a 20 Ft os koffeint tabletta is, de nem rendszeresen.

    Amit a legnagyobb faszságnak, átverésnek tartok, az a iso víz, vagy mittom én ioncserélt víz. Egy liter nem tom hány ezer ft. Ennyi erővel a csapvizet is árulhatnák ennyiért. Jó marketing szöveggel, be lehet hülyíteni a népet.

    Marketing megoldások, Az.
    Egy jó fajta shot gun, boom a fejbe, halott vagy marketing haver.
  • iko
    #12410
    Nos igen ezt nem vettem figyelembe, hogy gyerekkel meg mindennel túl drasztikus lehet a 100 gr (bár ez egyénfüggő, főleg ha nincs hozzá súlyzós edzés/ sok izomzat). Érdemes mindent csak fokozatosan, rendes diéta (nem norbi féle)és figyelni a változást. Ha megáll a fogyás akkor jöhet a CH fokozatos csökkentése. Ha így sem mész a kívánt súlyra le akkor jöhet a reform. Max 3 hónapig érdemes így diétázni.
    Azért az nem szabad elfelejteni, hogy a negatív kalóriaegyensúly minden diéta alapja. Szóval ha tisztán étkezel (norbi féle, vagy csuszi féle :) diéta) az nem garantálja, hogy fogysz. Ahhoz sok mozgásra és aránylag kevesebb kalóriára van szükség. Az alacsony CH és magas fehérje arány főleg az izomzat megőrzésére szolgál. Lehet zsíros kenyérrel is fogyni, de utánna úgy is nézel ki :).
  • csuszi
    #12409
    nem a kalória a lényeg hanem a szénhidrát. 100 nagyon kevés. én 150-200 körül kezdeném és onnan mennék le amíg beáll heti 1 kg vesztésre. az intervallum jó, de neked felesleges és túlzás.
    a reform karnitin meg ezek véleményem szerint kidobott pénz (mondatja ezt velem a 10 év tapasztalat meg a tápkieg boltos tulaj span, meg az edző span, meg a sok haver aki benyalta és egynek se jött be. de én nem beszélek senkit se semmiről, de szertintem az egyetlen értelmes a tápkiegek közül a fehérje meg a vitamin. ha valaki milliomos akkor még toljon egy kis pump-ot de a többi reklám, hype, placebo, és lelkiismeretelnyomó. ;)
    de ez tanuló pénz én is vettem mindent szart eleinte kezdve glutamintól energizáló tökömtudja mitől a csodaitalig:)
  • jazzy
    #12408
    Nem tartom jó ötletnek a csak 100g szénhidrátot egy ekkora gyerek mellett. Gondolom elég sokat kell rohangásznod egész nap és az azért elég sokat kivesz az emberből. Másrészt itt nem versenydiétáról beszélünk..

    Én inkább arra voksolnék amit csuszi javasolt neked.. túró, gyümölcs, zöldség, csirke, rizs, krumpli.. szerintem semmi szükséged sincs reformra.

    Ha megcsinálod a napi kis gyaloglást biciklizést súlyzózgatást és ezt az étrendet követed akkor egész biztosan fogyni fogsz reform nélkül is.
  • CeeZee
    #12407
    "Azért nem annyira izgalmas nézni egy testépítőversenyt mint egy focimeccset." --> én nem bírok végignézni egy focimeccset, de egy testépítő versenyt végigizgulok.
  • iko
    #12406
    pl itt?
    Nem, nem szoktam nézni ezt a témát
  • iko
    #12405
    Szerintem a gond ott van, hogy ez egy olyan sport (profi szinten) amelyben nyíltan vállalva van a dopping szerepe. Nos tényleg fantasztikus teljesítmények eredményét látjuk a színpadon, de az emberben mindig ott motoszkál, hogy ezek már nem is emberi, hanem szörnyméretek amely mögött ott van a kémia zavaros világa. Sajnos az emberi természet alapvetően intoleráns, ezért nem annyira tud azonosulni a "mássággal" és versenyzői motivációkkal. Persze mindenki tudja, hogy nincs élsport dopping nélkül, de ez itt túl nyilvánvaló.
    Én személy szerint megértem a profi versenyzőket, sőt csodálom a fizikumukat, de nem tekintem őket követendő példának.

    Más: Azért nem annyira izgalmas nézni egy testépítőversenyt mint egy focimeccset. Igazából csak a képekre vagyunk kíváncsiak meg a végeredményre. Szóval kevesebbet is tudunk róla beszélni.
  • jazzy
    #12404
    Milyen feldobásra gondolsz?

    Akkor szeretnétek, hogy berakjam a második bannert is? Nekem személy szerint tetszik az is.
  • CeeZee
    #12403
    nekem most sikerült végignéznem. direkt kerültem mindenféle testépítéssel kapcsolatos médiát, mert nem akartam előre megtudni, hogy ki milyen helyen végzett. összességében azt kell hogy mondjam, egy nagyon jó verseny volt.

    más:
    sajnálom, hogy vannak akik úgy gondolják, hogy mindenről beszéltünk már itt. ez - a szerintem valótlan - probléma többször felmerült a topicban. írtam is ötleteket anno, de itt úgy hiszem, nem a téma hiányával van a gond. nyilván nem vagyunk egyformák és nem mindenkit érdekelnek pl a versenyek (csak azért ezt írom, mert aktuális), tisztában vagyok vele. nincs is ezzel semmi problémám. amúgyis ez a sport sajnos arról híres, hogy hobby szinten az egyik legelterjedtebb, hanem a legelterjedtebb, viszont a versenyzői szinten ehhez képest, majd hogy nem haldoklik. a versenyzők megitéléséről ne is beszéljünk. sokat hallani edzőteremben sportoló emberektől, hogy ő nem akar olyan "gusztustalan" lenni. félreértés ne essék, tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek más a célja a súlyzós edzéssel. itt a stílussal van a baj és azzal, hogy lenézik azt aki komolyabb szinten műveli. pl nem sokat hallunk más sportokkal kapcsolatban ilyen véleményeket. aki focizik az olyan akar lenni mint pl a C. Ronaldo és ez szinte mindenhol így van. és ez a normális. nem kergetek leányálmokat, tudom, hogy pl a testépítés esetében ez majdnem vagy inkább abszolút lehetetlen. és nem is kell így lennie. nem akar mindenki "úgy" kinézni, ez nyilvánvaló, de attól még nem kell lenézni.

    a problémát én oda vezetném vissza, hogy a súlyzós edzést végzők nagyon különböző emberek ha a céljaikat veszem figyelembe. sokan a vasak emelgetését kiegészítő edzésként végzik egy adott cél érdekében egy másik sport mellett. ...

    itt még lenne folytatás, de úgy hiszem, jobb ha megállok. azt hittem el tudom intézni 1-2 mondatban, de megint szófosásom lett. be is fejezem, mert már egészen más témát feszegetek, mint amiből kiindultam. ez pedig annyira összetett, hogy nem szeretnék most mélyebben belemenni (főleg, ha figyelembe veszem azt, hogy rajtam kívül nem biztos hogy sokakat érdekel ez a téma)
  • iko
    #12402
    Szerintem a kiegészítők dobnak a jó diétán. Persze a diéta az alap, de mellé a yohimbe energizál (segít elviselni az alacsony CH-t és kedvet ad az edzés/aerobhoz), a zöld tea thermogén (mindig jól jön egy kis extra kcal deficit), a karnitinről meg úgyis annyi jót hallani :).
  • Frayer
    #12401
    Nekem is jobban bejön a mostani fekete fehér banner.
    Szeretem a letisztult minimal stílust.
    Ez a banner, komolyságot és szakértelmet ébreszt a téma iránt érdeklődőben. Szerintem.

    Russel bannerjei, elijesztik a kis 60 kilós egyedeket.

    Bár felőlem.
  • Roman
    #12400
    Bruhaha, ez nem lesz nagyon hosszú diéta, ha okosan csinálod. :)

    Szóval semmi kétségbe esés, menni fog az.

    Nekem jobban bejön a "klasszikus" kort idéző banner, bár tény, hogy lehetne kicsit "hátteresíteni" meg feldobni a topikot, ha van rá ideje a gazdának. :\
  • cicai
    #12399
    ami mostvan sokkal hangulatosabb...:)
    De mehet ez is:) Bár egy szebb csajjal:D
  • SeanJRRussel
    #12398
    Nah itt a véglegesített bannerem,lehet h még egyet csinálok ha lesz kedvem hozzá.Véleményeket várok,fikázni lehet.


  • jimcicc
    #12397
    ja csak nálam az nem stimmel, hogy előtte néztem ki szarabbul

    hm, rakjatok ti is képet
  • jimcicc
    #12396
    óóó, na akkor majd témázhatunk mást, felrakok nektek régi bikinis fotókat magamról, az biztos tetszene.

    amúgy tényleg tök jófejek vagytok és az, hogy kopasz gyúrós idióta......hát nálam is ez volt a régi elképzelés
  • ezrael
    #12395
    Én pálcikával eszem

    Talán annyit, hogy nem jöttek a fényképek amiket beszéltünk...max Roman dobott fel előtte utána stílusban és persze most Jimcicc
  • Frayer
    #12394
    Így is úgy is jól nézel ki. Ez miatt ne legyenek rossz gondolataid.
    Heti 1 kilót egészségesen, könnyedén el tud dobni az ember.

    Szenvedés nélkül. Olvasd át a topikot, hátrább azt a részét, ahol sokat beszélünk a fogyásról, már egy jó ideje szinte csak off vagyunk, nincs új témánk, el lőttük az összes puskaporunkat, mindent megbeszéltünk, teljes egyetértés van a főbb dolgokban.
    Ilyen minta topikot is rég láttam már,hogy mindenki mindenkivel egyetértene. Mindenki jóakaró segítőkész. A kopasz idióta gyúrós sztereotip mellett.

    Tényleg, van olyan téma amit még nem beszéltünk meg?

    Ki milyen kanállal eszi a rizst?
  • BADE
    #12393
    mindenki másra esküszik:)
  • jimcicc
    #12392
    ja és még annyi hogy már 10 kg-ot leadtam, és még minimum 10-et szeretnék.......kondibérlet kizárva, 10 hóssal gáz lenne ott nyomulni.
  • jimcicc
    #12391
    a két kép között 13 kg különbség van.

    figyi, a mai napot leszámolva tök normálisan étkezem már nyár óta.......komolyan, néha elsábulok egy kis fagyira, de az még belefér......pl fehér kenyeret nyár óta nem ettem. Ne csináld már, tök beleéltem magam, hogy jövő héttől azt nyomom, amit ajánlottak itt a többiek -intervallumozás, súlyzó, 1500 kcal -max 100 g szénhidrát- és a Scitesces Reform.
  • csuszi
    #12390
    max 5kg. az lófasz. kb egy hónap.
    és a zsírégetők szart se érnek kivétel a kox. inkább költsd a pénzed minőségi kajára meg kondibérletre.

    kell kis aerob kis súlyzózás és jó kaja. sok vitamin.

    kb egy nap a mennyiség súlyfüggő:
    -túró bolero vagy fehérjével avgy valami nullkalóriás csodával
    -ismét ez
    -csirke risz/főtt buresz
    -ismét ez
    -ződség (mindegy mi csak zöld legyen) gyümölcs (mindegy mi csak módjával)

    persze sorrend tetszőleges.
    ennyi.
  • jimcicc
    #12389
    Szia! Pont ma Győrben voltunk a családdal. A férjemmel az ottani Árkádban kerestem tápkieg boltot és sajna nem találtam. Mondjuk én Budakeszin lakom, biztos van a környéken, de lehet rendelni fogok a netről.

    Viszont rohadt lúzer voltam, ettem fagyit......meg mekis sütit. De annyira megkívántam....mentségemre legyen, sokat sétáltunk....meg a férjem vett nekem súlyzót és tegnap már neki is álltam. Remélem a jövő héten meglesz az általatok ajánlott zsírégető cucc is.

    Amúgy a lenmagra visszatérve, tuti nem a mellizmot növeli:))))))))

    kaptok rólam egy mai dagi képet.....majd keresek korábbi sovit is, amilyen szeretnék lenni. (csak hogy lássátok van különbség rendesen)

    Szóval Jimcicc ma a fagyijával és a kisebbik pöcsössel:




    na és ilyen voltam..........


  • BADE
    #12388
    írtam privit
  • toomy87
    #12387
    hello!nem nagyon tudom hova is kellene ezzel fordulnom, de bízom benne, h akadt koztetok olyan aki tudna segíteni, komárom, gyor esetleg kornyékén keresek olyan tápkieg. boltot, termet ahol GASPARI terméket kaphatnák....a neten már kerestem mindenfelé, de semmit sem találtam
  • SeanJRRussel
    #12386
    Sziasztok srácok!!
    Aki lemaradt volna a tegnapi Iron Man live közvetítésről az már letöltheti illetve az oldalon is megnézheti a Prejudging-ot és a Final-t.A linket már CeeZee a 12367 kommentjében közzé tette.Jó szórakozást.
  • iko
    #12385
  • csuszi
    #12384
    mínusz 10kg...már csak 15 van hátra:D kicsit túltömegeltem magam:)
  • iko
    #12383
    YAY! :)
  • CeeZee
    #12382
    38 perc múlva kezdődik a közvetítés!
  • Atrium
    #12381
    ez jó lesz remélem. kipróbálom. köszi
  • CeeZee
    #12380
    ez az a videó, 1:32-nél lessed a mozdulatot(de én azért azt ajánlom hogy kevesebb lendülettel és lassabban végezd)
  • CeeZee
    #12379
    van egy gyakorlat amit én elég régóta alkalmazok, tulajdonképpen a váll és a mell edzése előtti bemelegítő gyakorlataim egyikét képezi. tehát egészen kis súllyal végzem(2-3, maximum 5kg-os kézisúlyzókkal vagy tárcsákkal). megpróbálom elmagyarázni, remélem sikerül.

    a két kézisúly a kézben, oldalra kiemeled(tehát a karod párhuzamos a talajjal, de a hüvelykujjad felfelé néz) ebben a helyzetben behajlítod a karodat derékszögbe (olyan mint egy bicepszpóz csak előrenéző tenyérrel). ez a kiindulóhelyzet. most képzeld el hogy a könyökeid és a vállaid egy egyenes vonalat alkotnak vagyis inkább egy tengelyt amit a mozdulat során fixen kell tartani. forgasd lefelé e tengely körül a karjaidat ameddig kényelmes, (itt érezni fogod hogy a váll egy mélyebb régiója nyúlik meg) aztán vissza, de csak szépen lassan.

    volt egyszer ez a mozdulat a BB TV-ben a Matyi mutatta be, mindjárt megkeresem

  • Atrium
    #12378
    Milyen gyakorlattal lehet a váll mély rotátor izmait erősíteni?
  • CeeZee
    #12377
    400 Ft körül szoktam venni, de lehet, hogy a patikákban(ha egyáltalán van) drágább. bioboltokban vagy akár a sparban is kapsz amúgy.

    (csak nekem van olyan érzésem, hogy valaki feldob egy régi témát és annak akinek új ez jelenti a szent grált vagy az isteni fegyverzetet az izomtömeggyarapodásért vívott mindennapi harcban? vagy csak fáradt és ezért túl cinikus vagyok? a válaszokat a 1799-es emeltdíjjas telefonszámra várjuk, most pedig következzék egy kis reklám. )
  • CeeZee
    #12376
    J.O.J. 2001-ben...



    ...és ez pedig a tavalyi formája:



    Bonus track



    (aki nem tudná Johnnie erőemelőként versenyzik)
  • berto17
    #12375
    Patikákban lehet kapni lenmagolajat? Mien árban van?
  • jazzy
    #12374
    mintha nőtt volna az úriember :)