33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #12654
    Nem, csak itt ilyesmi nem nagyon érdekel senkit.
    Ha meg kox kellene, akkor azt egyenesen a laborbol hozatom, külföldről, megbízható helyről.
    Ami 100%-os. Szemben az utcán, vásárolt hamis termékeke. Kb, 10 ből 9 kox termék hamis. Meg isten tudja, hogy mivel hígítják a szerencsétlen kokós dillerek, amitől aztán egy jó kis tájogot kapsz amit szépen ki lehet műteni, komolyabb bajba meg belehalsz.
  • csuszi
    #12653
    mert nem vesznek tőled inzulint?
    nem...
  • Mr Green
    #12652
    halott ez a forum?
  • Mr Green
    #12651
    hali mindenkinek!

    Van eladó inzulinom novo rapid!

    10 ampulával!

    valakit érdekel irjon!
  • Retsu
    #12650
    Én olyan fél 6-6 körül szoktam kezdeni. Valahol azt olvastam, a terhelés típusát nézve akkor leghatékonyabb az ember. Reggeli edzést még életemben nem csináltam. Majd valamikor azért teszek vele 1 próbát, hátha bejön. Ha másért nem is, a változtatás, az biztos hogy új növekedésre serkenti az izmokat. Ezért jó még viszonylag kezdőnek lenni, mert kis technikákkal, variációkkal is fenn lehet tartani a fejlődést. Majd ha komolyabb szintre érek, bevetem a nehéztüzérséget is:)
  • SeanJRRussel
    #12649
    Én csak hathetente változtatom az edzéstervemet az időpont mindíg ugyan az 3/4 5 és 5 óra a kezdés.
  • Roger6
    #12648
    Igen, igazad lehet Frayer! Ezután tudatosan fogom változtatni az edzéseim időpontjait. Kösz!
  • Frayer
    #12647
    Attól van,hogy csupán MEGVÁLTOZTATTAD az edzési szokásokat.

    Ha folyton ugyan azt csinálod, ugyan úgy, azt megszokja a szervezet, és egy idő után nem válaszol rá fejlődéssel.

    Az hogy változtattál, új ingert adtál a szervezetednek, aminek az lett a következménye,hogy fejlődéssel válaszolt.

    De ezt már ős idők óta mondogatjuk a topikban. Egyik alapelv az edzésben.

    De ez sem fog működni örökké, akkor majd megint változtatni fogsz, de már tudatosan.
    Sok sikert.
  • Roger6
    #12646
    Basszus, nem tudom mi van velem, de mostanában reggel járok edzeni, meló előtt (6-tól 7-ig), és valami böszme jól megy az edzés! Az elmúlt két hétben szinte minden gyakorlatban tudtam növelni a súlyokat 10-15%-kal, és több sorozat is ment velük. Nem beszélve arról, hogy utána egész nap tele vagyok energiával, pedig elég keményen edzek... Nem értem, de nem is akarom tudni, miért van ez, mert még a végén elrontanám.
  • Panzermeyer
    #12645
    A gyengébbik karodhoz megfelelő súlyt használj, és próbálj minél szabályosabban, koncentráltabban dolgozni.
  • DAcafat
    #12644
    hi :)
    mi tévő legyek a bal karom nagyon megerősödött a jobbhoz képest fekvenyomásnál már látványosan féloldalasan nyomom :(
    most azon gondolokozok hogy át állok egy kezes gyakorlatokra vagy maradjon a régi edzés terv és egy kis plusz munka jobb kézre ?
  • zotja
    #12643
    egésznben is jó csak megkell pucolni. meg van ez a fokhagymatörő dolog abba belerakom és kipréseli,rá kanálra és be az arcmögé sok vizzel
  • center86
    #12642
    arra gondoltam már én is hogy lenyelem egészben, csak nem mertem soha :D
  • Panzermeyer
    #12641
    Ha a szájszagra gondolsz, akkor megoldottam kb a problémát. Én úgy szoktam, h összevágom akkora darabokra, mint amekkorák a vitamin kapszulák / tabletták szoktak lenni, tenyérbe belerakom, aztán bedobom az arcba, és ráiszom a pohár vizet. Minimális szájszagot így is okoz, de utána munkába menetel előtt jön a fogmosás, ami megszünteti ezt a kellemetlen mellékhatást.
  • center86
    #12640
    én olyankor szoktam fokhagymát mikor magas a vérnyomásom. de a rendszeres dózist lehet nem tolerálná a páron ^^
  • Panzermeyer
    #12639
    Mivel már napok óta nagy a csend, ezért megtöröm.
    Multi-vitamin és c-vitamin hegyek... És mégis megfáztatok? Elég súlyosan? Hiába emeled fel még magasabbra a c-vitamin dózist? Nekem ami bejött: reggelente 2 szép nagy gerezd fokhagyma. Emelett mintha több energiám is volna, és az izületeim sem kattognak annyira. Érdekes...
  • jazzy
    #12638
    Én simán elkezdtem 250g rizzsel, meg egy rakat zöldséggel. Ha ez alá mentem rögtön akkor elment minden energiám, kedvtelen voltam és fáradt. Persze embere válogatja, ha neki jó ha rögtön leviszi a ch-t hát az csak jó. Én maradnék a fokozatosságnál.
  • Retsu
    #12637
    Ez alapján tényleg csak azt tudom mondani, kajáljon sokat, ha lehet jó minőségben. 3 nap edzés jónak tűnik, ha teljes test megy. Én nem vagyok túl nagy híve a teljes test programoknak egyébként. A végén edzett izmok már nem kapnak elég terhelést. De ha valaki még abszolút kezdő, pár hétig-hónapig nyomhat ilyet, aztán legfeljebb olyan bontást csinál hogy a lemaradt izmokat felhozza.
  • SeanJRRussel
    #12636
    Köszönöm a segítségeket.
  • toomy87
    #12635
    Sziasztok!pár éves edzési tapasztalattal a hátam mogott, segítséget kért egy barátom, h szeretne pár kilot felszedni. Nálam nem volt nehéz ugyanis genetika+testalkat segítségével csak ugy szaladtak fel a +kilok, izmok. /ő kb. 65kg, jo lenne ha +10kg feltudna szedni.../ sok szénhidrátot ajánlottam (rizs, krumpli, zabpehelys stb., fehérjét is, egészséges zsírokat). pár napos edzés egy héten (3nap),alapgyakorlatok... szivesen fogadnák vlmi jo otleteket, hogyan lehetne gyorsan és effektíven "gyarapodni"! :)
  • Frayer
    #12634
    A rízsben nem kicsi szénhidrát van.
    De ami nagyon ütős, az a piritós. Abban már szinte nincs is nedvesség, szín tiszta ch majdnem.

    Diéta alatt, akinek olyan a genetikája, edzés után ihat egy kis dextrozt, de csak mértékkel, én sem ajánlok 30-40 grammnál többet, nagy izomsúllyal rendelkező testépítőknél, szigorúan glikogén visszatöltéshez. Ilyenkor az izom mint a szivacs felszívja a ch-t.
    De ez rizikós, mert a gyors szénhidrátok mint a folyékonyak, dextroz, gyorsan lerakódhat. Meg csak éhesebb leszel tőle.

    Diéta alatt én nem rizseznék sokat. Váltanék krumplis ételekre, borsósakra, hüvelyesekre, zöldségekre. Nagy telítetségi indexű kajákra, a cél, nagy térfogatban alacsony kalória, = jóllakottság érzet, pörgő anyagcsere, negatív kalória, = Biztos és tartós fogyás.
  • jazzy
    #12633
    100g rizsben nagyjából 70g ch van. Szerintem nyugodtan tehetsz még hozzá rizst, mondjuk úgy 250g még oké. Ahhoz még tolsz zöldséget bőségesen és jó vagy.
  • SeanJRRussel
    #12632
    Úgy gondoltam 500g csirke mell,120g por,150g rizs ez lenne a váza a dolognak és ez 2800Kcal.Kalkulátor szerint nekem 3328-3536 között kéne lnnie a szálkásítási időszakba és a chnak 457-574g na már most ebbe a kajába elvileg 45g ch lenne?Ami sztem lehetetlen de hát a bodybuilder.hu táblázatba ez van ha összeadogatom.Vélemény?
  • SeanJRRussel
    #12631
    Abban is egítsetek már h rizs fogyásnál kell vagy abszolút el kel hagyni mert ahogy számolgatom elég kevés a ch benne.Azt nem tom h a csirkemellbe mennyi van
  • audi001
    #12630
    Hali!
    Tudnátok nekem is írni egy diétás étrendet, de lehetőleg délelőttre olyat amit suliba is tudok enni(csirke, rizs helyett).
    Köszii.
  • iko
    #12629
    Jelenleg pihenő időszakot tartok se nem tömegelés, se nem diéta. Inkább ráhangolás a tömegelésre
    Reggeli:
    50g zab, 10g méz, 10g földimogyoró, 4db teljes tojás kb 200g
    Napközben:
    300g csirke, 500g kínai kel (olcsó, és sok benne a rost), 150g rizs, földimogyoró 20g
    Lefekvés előtt:
    Félzsíros túró 200g, földimogyoró 20g

    Na és emellett napközben néha félreeszek egy kis joghurt, gyümölcs, vagy 85%-os csoki desszertnek. Meg a csirke sem diétás, szóval dzsuva is megy mellé :). Edzésnél a súlyt lejjebb vettem, és inkább átmozgatok. Meg edzés után megy most a szauna. Reggel éhgyomorra azért megy 20 perc aerob a kávé helyett :).

    Semmi tápkieg., stimuláló, még vitamin sincsen most. édesítőről átálltam a steviára. Szóval egy olyan natúr natúr diétán vagyok :D. Igazából arra megy ki az egész, hogy jobban reagáljak majd a tömegelésre (meg hogy legyen átmenet a diéta és a tömegelés között nehogy hirtelen sok kcaltól túlgyorsan zsírosodjak), főleg a kezdeti potenciált akarom meglovagolni. Meg megfigyelem hogyan reagál a szervezetem az egyes kiegekre.

    1 hete csinálom, eddig azt vettem észre, hogy nincs sok változás :D. Tartom a súlyom kicsit talán ki is szálkásodtam, talán a szauna miatt(?!). Ennyi kaja mellett is éhes vagyok még, szóval nem lesz gond a kcal bevitellel tömegeléskor. Úgy számoltam akkor erre rádobok még 100 gr rizst, 1 adag 100% whey-t, 1 addag 360-prot és edzés után VM35-t és leszek akkor 3g/tskg proteinen és 5/tskg Ch-n aztán vagy növk, vagy nem :).

  • SeanJRRussel
    #12628
    Köszi szépen,bodybulideren olvastam utána még,de én se nagyon akarnám h az izom lemennyen(gondolom egy minimális úgy is lefog) hanem a zsír kerüljön és akkor boldog leszek:)
  • Roman
    #12627
    Hehe, Sean, Tesóm diétázott, kb. így:

    Reggelre:
    banán, 3 szelet pufirizs, savó
    napközben csirke-zöldség
    edzés előtt alma-3 szelet pufirizs, csirke
    edzés után 100 gramm volumass 35
    utána meg már csak zöldségek, csirke, zsírok.

    étkezések közti sznekkekben lenolaj, bogyók. Így a kis szaros egy hónap alatt leadott egy rakat zsírt és ráadásul ERŐSÖDÖTT IS, vagyis volt 1-2 gyakorlat, amiben fejlődött (fekvenyomás pl. a húzózódzkodást nem számítom ide, mert 5 kg leadása esetén persze, hogy megy..)

    De szerintem Frayert is várjuk meg. Annyi biztos, diétában nagyon nagy fanje vagyok az edzés utáni szőlőcukor-kreatin-savó kombinációnak (30-5-30 arányban pl) . meg szerintem jó ötlet a májglikogénra vigyázni, azt sosem hagyni lemerülni, mert ez az egyenes út az izomvesztéshez. :(

    Ne diétázz sokat.. Én ha most diétázni kezdenék, az kb. annyiból állna, hogy kiiktatom a tejet és elkezdek kardiózni. Nem kell annyira lecsökkenteni a kaját, mint a tesóm csinálta, az se jó..
  • SeanJRRussel
    #12626
    Épp azon gondolkodtam h jövőhéttől elkéne kezdeni szálkásítani mert a com és has tájékon feljött pár kiló.esetleg vki tud vmi jó diétét vagy lenne olyan kedves h leírná h miből mennyit és hogyan??
  • DaemoonHunter
    #12625
    Köszi, akkor fogok egy 20kg-os tárcsát..vagy nagyobbat és lent leírtak szerint hasazok
  • Panzermeyer
    #12624
    Hasazni minden edzés végén lehet.
  • DaemoonHunter
    #12623
    Egyre jobban meglátszik az a "pár" plusz kiló, főleg hason, persze várható volt...
    Tömegelés alatt heti 2 hasedzés? Természetesen nem leadni akarom a zsírt, hanem kicsit növeszteni a hasizmot a zsír alatt.
  • Retsu
    #12622
    Így van. Mondjuk aki hízásra hajlamos, nem árt aerobot végeznie, még tömegelés alatt is. Magamról tudom, hogy most télen nem kicsit hanyagoltam, és hát meglátszik sajnos az állóképességromlás. Nem csak könnyűatlétikai szempontból, hanem mondjuk edzéskor már érzem hogy a 3. szériában már nem tudok annyit. Szóval én azt mondom, ésszel, de azért van helye az endomorfok, endo-mezomorfok edzésében.
  • csuszi
    #12621
    de ha súlyzős edzést nem akarod:
    3.oldal
    de ezzel saját magadat szopatod. minél több az izom valakin, annál nagyobb az energiaigénye. ergo könnyebben fogy. illetve a súlyzós edzés segít az izomzatot megőrizni diéta alatt.
  • ba32107
    #12620
    Köszi!
  • csuszi
    #12619
    ez kell neked.
    de olvasd el figyelmesen.
  • ba32107
    #12618
    Sziasztok. Melyik topikban kérhetnék tanácsokat általános testedzéssel kapcsolatban (nem gyúrás, hanem fogyás / mozgás végett)? Csak ezt a topikot találtam.
  • DaemoonHunter
    #12617
    Nah elértem a 70kg-ot, most továbbra is tömegelés 80-ig. Lehet jobb lenne átállni a teljes testes edzésre. Valaki tudna mondani biztatót ezzel kapcsolatban, pontosabban, hogy mennyire hatásos ez? Most 1 órát edzek, 2 izomcsoportot edzésenként, és az érdekelne, hogy 1 óra alatt megoldható-e egy teljes testes.
  • Frayer
    #12616
    Én valami ilyesmire gondoltam.
    crunch exercise

    Annyi változtatással,hogy a súlyt ne a fejed felé tedd, szerintem az életveszélyes is lehet. Maradjunk annyiban,hogy veszélyes.

    Tedd a melledre, szorítsd oda, és ne csak 1-2 centit mozgasd meg a törzsed, mint az a szerencsétlen, hanem normálisan, húzd össze a hasizmokat.

    De persze, nem kell felülnöd, mint ahogy az iskolákban erőszakolják.
    A cél, a hasizom teljes összehúzása a súly ellen, majd lassú elernyesztése. Nem kell gyorsan, szép lassan. Szériákban csináld.

    Ha jól csinálod rövid idő alatt úgy meg tudsz erősödni,hogy két 20 as tárcsával fogsz szabályosan súlyzózni. És ha leszálkásítasz, úgy fog kinézni a hasad mint a teminátornak, rendes pumuklik lesznek ott.
  • Danny1987
    #12615
    Ez hasprés sullyal én felülésre gondoltam.