33479
12316971501353788406.png
  • plck
    #12740
    Tehát akkor inkább nagyobb súly?
  • Sequoyah
    #12739
    Ne hülyítsd már szegényt:)
  • Lazarus
    #12738
    Alapvetően a kis súly, magas ismétlésszám zsírt éget és szálkásít, a nagyobb súly pedig izomtömeget növel.
  • plck
    #12737
    Hali!Szerintetek mi a jobb?Ha kisebb súllyal csinálom vagy ha nagyobbal?
  • iko
    #12736
    Jah,én is azért mentem mert megszoktam, hogy enyhe megfázásnál is megyek. De úgy látom, hogy influenzánál ez nem így működik, itt tényleg minél inkább pihenni kell míg teljesen ki nem űzzük az nyavalyát. Szerda este jelentkeztek a tünetek, gyóccer pihenés c sok folyadék stb... szombat reggelre jobban lettem, így el is mentem edzeni, szombat este és azóta pedig teljesen kész vagyok...
  • Retsu
    #12735
    Hát ha tudod, emelheted, de általában nem ez jellemző. Inkább az, hogy örülünk ha nem gyengülünk szálkásításkor:) Igen, főleg a kajára kell odafigyelni. Általánosságban véve fokozatosan csökkenteni az összkalóriát, a fehérje arányát növelve. Én is tudom ajánlani a buildert részletekért.
  • Retsu
    #12734
    Én ezzel úgy vagyok, hogy ha nem vagyok lázas meg viszonylag jó erőben érzem magam, akkor nem hagyok ki edzést. Előfordult, hogy sima megfázáskor edzettem, semmi bajom nem lett. Sőt, szerintem bizonyos mértékig még segítette is a gyógyulást, hogy jól megizzadtam. De kétségtelen, hogy ilyenkor nagyon mérlegelni kell, hogy mi a jobb.
  • Japep
    #12733

    Köszi szépen... :)
    És a súlyokat is emeljem ha megy, vagy azok maradjanak a mostani szinten?
    (Lehet, hogy hülyeségeket beszélek, de én valami ilyesmiket hallottam még anno, mikor kezdtem.)

    Mert akkor szálkásításnál csak a kajára kell odafigyelni?
  • iko
    #12732
    Influenza... egy tanács ha nem érzitek magatokat 100-asnak ne menjetek edzeni. Én elmentem, mert úgy gondoltam jobban vagyok, aztán aznap este azt hittem meghalok...
  • Retsu
    #12731
    Én is a változatlan ismétlésszámú edzést tudom javallani, diéta mellett. Néha jó változtatni a módszeren, de szálkázáskor tényleg nincs sok értelme a mega ismétléseknek.

    #12719-el kapcsolatban továbbra is várnám a véleményeket.
  • SeanJRRussel
    #12730
    Sztem fölösleges a magas ismétlés szám mert csak az izmot égeted vele.Edz normálisan úgy ahogy eddig csak diétázzál és törekedj maxot edzeni.Én 1,5 hét alatt 2kg-t fogytam úgy h 15g rizs és 500g cs mellet eszek plusz egy ksi zöldség és a fehérje por.103kg-voltam most avgyok 100 de neked azért kikell számolni h miből mennyit kell bevined a testsúlyodhoz megfelelően. body.builder.hu-n vannak kalkulátorok meg kaja táblázat ami segíthet.
  • Japep
    #12729

    Hello!
    Megint egy kérdéssel fordulok hozzátok... :)

    Most a szálkásításról érdeklődnék.
    Nagyjából tudom mi a lényege, de lehet, hogy nem jól - az ismétlés érdekelne - azaz, hogy mennyi súllyal (pl tömegnövelésnél kimegy X kg, akkor itt mennyivel kell) és milyen módon kell ismételni (pl 3x20...).
    És itt mennyi gyakorlatot kell csinálni egy izomcsoportra?

    És látom, hogy diéta szükséges - viszont annyi minden van a neten, mindenhol más...csak irányadásként, Ti milyen (esetleg melyiket) tudnátok ajánlani?

    Előre is köszönöm szépen!
  • Zerénd
    #12728
    Nem sportsérülés!

    Nehéz tárgy cipelése után fáj a jobb kezem izmai. Megerőltetés. Mit szoktatok ilyenkor használni fastum gél melett?
  • Roman
    #12727
    hmm diétás tapasztalatokat gyűjtök :) zsírégetőnek (legálisnak) én olyasmikre gondoltam, hogy anadrox, esetleg pár e-fites dolog, hogy újakat is tapasztaljunk.

    diétának nem tudom még, mit fogok csinálni, de nemrég olvastam az anabolic diet névre hallgató programról, amivel egyrészt remekül lehet diétázni, másrészt emelt kcal mellett meg tisztább tömeget építeni.

    kb. olyasmi, mint a cha diéta. manapság ezeknek a 0-30 gr szénhidrát meg két vödörnyi zsír diétáknak nagy kultusza van, sokan már-már kereszteslovagként hirdetik az "igét", szóval egy lövést adni kell neki.

    Annyi biztos, nálam nagyon szépen bevált a soksok zsír, mérsékelt szh, és az is főleg gyümölcs-zöldségből, nagyon minimális rizs-zab bevitel mellett, tegnap ruhában már 97nél volt a mérleg nyelve reggel, de még mindig látom a hast, az ereket, a váll szeparáltságát, holott endomorf vagyok.

    egyébként leszarom ha nagy karaj szar lesz az egész, azért vagyok fiatal, hogy tapasztaljak a lövészárokból. ezért nem szórakoztam anno az aerob edzésekkel sem, uccu neki interval heti két nap. :)

    "ha hallok valami újat, muszáj kipróbálnom. nem a csodát keresem, egyedül az érdekel, hogy minél többfajta módszert kipróbáljak, hogy később kirostálhassam a számomra legmegfelelőbbeket...
  • Nufy
    #12726
    Köszi, én is sok jót hallottam róla. lehet, hogy az lesz, hogy veszek egy olyant meg egy 20db-os stackert, azzal csinálok egy nagyon intenzív edzést, szálkásítást, majd utána egy hosszabb, diétával egybekötött lipo6x-et. jelenleg 88 kiló vagyok 170cm magas, nagyon örülnék neki, hogy-ha 80-82-re le tudnék menni nyárra.
  • SeanJRRussel
    #12725
    Én ugyan nem szedtem a lipo 6-ot de nagyon jókat mondtak róla a terembe sokaknak bevállt.
  • Nufy
    #12724
    Sziasztok!

    nagyon fontos kérdésem lenne. el akarok kezdeni zsírégetőt szedni. én kettőt néztem ki: az egyik a Lipo-6x a másik pedig Stacker 3 a Lipo6-ról sok jót hallottam, a Stackert régen szedtem, de akkor még efedrinnel csinálták, nem pedig koffeinnel. az bevált, de ezt az újjat még nem próbáltam. Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik a jobb, illetve mi az amit ajánlani tudnátok? Előre is nagyon szépen köszönöm. ha nem tudtok pontos választ adni akár fórumokat is ajánlhattok amibe ez le van írva. előre is köszi
  • BlackWolf
    #12723
    lehet buta es amator kerdes , es nemis ide kene fordulnom, de ha nem tomeget szeretnek novelni es "nagyobb" lenni hanem csak kiszalkasitani/kicsit izmosodni es eltuntetni a felesleges reszeket :) milyen fele-fajta edzesmodszer-taplalkozassal lehet ezt elerni? hogy erteni lehessen konkretan mirol beszelek korulbelul ilyen a testalkatom csak a tel folyaman kicsit hanyagoltam magam es feljott 1 kis cici/gyomor es azokat kellene eltuntetni a nyarra meg radolgozni kicsit.
  • BADE
    #12722
    ma kipróbáltam akciósan a Gilda Max edzőtermet(Récsei Center),olyan gépek voltak,hogy hirtelen azt sem tudtam,hogy melyikkel mit kell csinálni,mondjuk egy idő után belejöttem,de nagyon háttérbe szorúl a szabadsúlyos edzés,ami szerintem az egyik legfontosabb!
    Kíváncsi leszek reggelre mekkora izomlázam lesz,elég dúrván odatettem magam.
  • Ronny
    #12721
    létezik, hogy a 250-es galenikát 800-ért adják? Gyanúsan olcsónak tűnik.
  • Panzermeyer
    #12720
    Nem egyhuzamban csinálja, gondolom, hanem részletekben. Én is megcsináltam anno 340-360 darabot, de csak 40-45 perc alatt.
  • Retsu
    #12719
    Uhh hát az kicsit sok lenne:) De nagyon durva ez az egylábazás. Normál guggolás után csináltam 2! sorozatot, kemény 6okat tudtam csak, pedig nem is mentem le csak félig. Mikor olvasom, hogy vannak, akik 80at lenyomnak simán hát van hova fejlődni. Az intenzitással kapcsolatban nem egészen bemelegítő kategória. De legközelebb vigyázok hogy nem menjek bukásig, mert úgy csináltam hiába a szokás hatalma. Frayer, szerinted nem kell attól tartani, hogy megszokja a szervezet a 2féle kombinált terhelést, és egy idő után nem reagál semmire? Mert amúgy jónak tűnik, csak nem is tudom meddig lehet elmenni.

    #12717: Én épp ma rendeltem, kitalálod azelőtt mikor? Január 8-án. Hiába no, csak válság van.
  • FOXX supreme
    #12718
    Már más írta alá helyetted a papírt, mert már annyi erőd sem volt:D
  • Frayer
    #12717
    Most jöttek meg a táplálék kiegészítőim. Pedig már mikor megrendeltem.
    Majd éhen haltam már.

    Mire megjött a csomag már, halott voltam.
  • Danny1987
    #12716
    Akkor az elég szabálytalan lehet:)
  • iko
    #12715
    Akkor már 300 db négyütemű fekvőtámasz! Garantáltan jól indul a nap :D.
  • Panzermeyer
    #12714
    Szerintem attól függ, h milyen az edzettséged, vagy hogy mennyire veszed nagyon komolyan ezt a reggeli edzést. Ha csak olyan bemelegítő jellegű vagy attól 1 fokkal komolyabb, akkor miért ne mehetne reggelente? De mi lenne, ha megpróbálnád? Ha túledzed magad, azt nem sokára észre fogod venni.
    Tudok egy csajt, aki a rendes heti edzései mellett minden reggelét 300 fekvőtámasszal kezdi. Sok srác megirigyelhetné a fizikumát. Neki bejött.
  • Retsu
    #12713
    Na srácok, kicsit megreformáltam az edzésemet. Nemrég beleolvastam Tsatsouline egyik könyvébe, és gondoltam pár új gyakorlatot, technikát felveszek. Eddig osztott edzésem volt, heti 5 nap edzéssel. Namármost a könyvben az volt, hogy mivel csak pár gyakorlatról van szó, amik nem bukásig mennek, nem átallottak heti 6 napot ajánlani:) Ezt azért túlzásnak tartom, még a viszonylag alacsony volumen ellenére is. Szóval úgy terveztem, ezt a +2-3 gyakorlatot(tulajdonképpen egylábas guggolás, egykezes fekvőtámasz meg ezek variációi)csinálnám reggel, úgy 3X hetente. Este meg folytatnám az edzést, ahogy eddig. Mit gondoltok, jó lehet ez a taktika hogy így mindkét stílus előnyeit megkaphatnám? Vagy fennálhat a túledzés veszélye?
  • Roman
    #12712
    DEEE UTÁLOM A BIOTESTET ÉS EZT A CHRIST :D V-diet, élj egy hónapig Metabolic Drive shake-en, szilárd étkezés nélkül.

    De legalább Waterbury normális edző, vannak jó programjai. Meg még izom is van rajta, ahhoz képest, hogy milyen edzéseket láttam tőle (zsámolyraugrálás, ugrókötél et cetera) sőt, megkockáztatom, van akkora, mint bármelik magyar naturál bodis
  • center86
    #12711
    hali. 1 kérdés. láttam boltban zuab lisztet. az most darált zabpehely vagy valami egészen más és felejtsem el hogy helyettesítheti a zabpelyhet ? :)
  • SeanJRRussel
    #12710
    Semmi extrát nem ír le h mi merre annyi h
    -2300kcal/nap
    -Waterfury féle HFT teljes testes edzést csinálta 4X egy héten
    -205 font és 20% zsírról lefogyott 180-175 fontra 6% a testzsír
    -kiegészítők Metabolic Drive, Biotest Creatine, Spike tabs

    Ennyit ír le a szöveg meg rizsa h keményen edzett megkellet szenvedniee minden egyes kilóért stb.
  • Jobson
    #12709
    durva :))
    valaki elolvashatná és megoszthatná, hogy mi a lényeg nála.
  • csuszi
    #12708
    ja és a hozzá tartozó topic:
    diéta napról napra
    durván 5 hónap.
  • csuszi
    #12707
    nm:)
    más: érdekes diéta.
  • Roger6
    #12706
    Értem, köszöntem a választ!
  • csuszi
    #12705
    nem. de nem mind izom. zsír, víz, izom.
  • Roger6
    #12704
    Oks, akkor közel 10 kg jött fel rám, így jobb? És akkor az most zsír?
  • csuszi
    #12703
    esetleg 2-3 év alatt:) de akkor is király lennél;) én durván 20-at szedtem fel 10év alatt:).
  • Roger6
    #12702
    Esetleg rosszul fejeztem ki magam?
  • Aquir
    #12701
    k.
    Az nagyon jó hogy közvetlen az edzőterem mellett szaunába is izzadhatok