33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #12787
    A csoki, olyan mintha dextrózt innál. Gyorsan felszívódik, és a cukor benne, kétes eredetű, lehet benne gyümölcs cukor is, ami zsirosodik.

    Inkább próbálkozz meg a pizzákkal, abból elég keveset enni +1000 kalóriához. Könnyen be lehet falni, és az íze is jó. Személyre szabható a pizza ízesítése.
  • Retsu
    #12786
    Nem tudom milyen a testösszetételed. Ha extrém sovány vagy, TALÁN belefér a tömegeléshez, bár az 1000 kalóriát csokiban én személy szerint soknak tartom. Ezt a lecsúszást hogy érted? Csak mert turmixolni is lehet ám a dolgokat.
  • Lazarus
    #12785
    Az gáz lenne ha csokival turbóznám fel a napi kalóriabevitelt? Vagy nem hasznosul úgy a szervezetben ahogy a többi szénhidrát? 1000 kalóriányi csoki elég könnyen lecsúszna, rizzsel/tésztával/krumplival ellentétben.
  • jazzy
    #12784
    Frayer dugulj el, savior moderálva.
  • Roger6
    #12781
    Egyszerű vagy mint a rajzszög...
  • csuszi
    #12780
    savior annyira hülye vagy, hogy energiát sem érdemelsz meg. inkább kedves építő hozzászólásaidat eljuttattam az illetékeseknek. jut eszembe nem jöttél hozzám személyesen ahogy ígérted, pedig én megadtam az időpontokat és a helyszínt egy hétre. pedig nem én találtam ki hogy majd jól meglátogatsz...egyszerűen csak kretén vagy. nincs mese...
  • slime001
    #12776
    csak nem irigy valaki?:O
  • Retsu
    #12773
    Kösz a tanácsokat! Persze, vállra szoktam edzeni. Alkart eddig külön nem csináltam, mert megítélésem szerint anélkül is jól fejlődött. De ha azt mondod tényleg dob a formán, akkor elkezdem azt is. Hátööö igen, a kitartással vannak gondjaim az igaz. Nem olyan durva, nem kell attól tartani hogy 1 perc alatt kapkodom a levegőt, de azért van hova fejlődni. Egyébként én abban bízok, hogy ha adott esetben összekerülnék 1 olyannal, aki karban jobb, viszont a többi izomban hiányosságai vannak, az az én javamra fordíthatja a dolgot. Mert nem azért mondom hogy felvágjak, de itt felénk nem sok elhivatott testépítő van, aki mindenre gyúrna.
  • Panzermeyer
    #12772
    Ahogy cicai is mondja, vállra is kellene. Szkanderben az egész kar benne van, sőt hát oldalsó része is.
    Én még a kitartáson is próbálnék növelni, mert ha tegyük fel egy erőben ugyanolyan emberrel kerülsz szembe, akkor ott a kitartás fog nyerni. Én nagy- és kissúlyos technikákat vegyesen alkalmaznám az edzéseim során.
  • BADE
    #12771
    mármint heti 4nél többször úgysem megyek
  • BADE
    #12770
    9700ft-ért is lett volna havi bérlet,de heti 4szer úgysem megyek,akkor meg felesleges
    Ez pesti viszonylatban olcsónak számít.
  • cicai
    #12769
    16 alkalom +szauna?:D:D:D ennyi 8ezer ft-ért?
  • BADE
    #12768
    csütörtöki napon tesómmal beruháztunk 1-1 16alkalmas bérletre a Récsei Centeres Gilda Maxba 7900Ft-ért.
    Ingyen szauna is benne van,úgyhogy sztem nem olyan vészes.Jár még vki oda?
  • cicai
    #12767
    vállra is kéne nem?
  • Panzermeyer
    #12766
    6 hét... erőnövelésre nem vmi hosszú idő. Egyet biztosan tudok mondani, szerintem ha eddig nem edzettél alkarra, akkor arra is csinálj. Marha sokat számít egy ilyen helyzetben.
    Több "okosságot" nem akarok mondani, mert lehet butaság lenne.
  • Retsu
    #12765
    Császtok! Május 1-én ha minden igaz szkanderverseny lesz nálunk. Fontolgatom az indulást, csakhát nincs túl sok rutinom a dologban. (Van vagy 10 éve, hogy nyomtunk meccseket a suliban) Nyilván a kar a legfontosabb, az nem igazán erősségem, legalábbis ami a bicót illeti. A kétkezes bicepszből 42 kilóval 6ot tudok szabályosan. A tricepsz valamivel jobb, lenyomásban 50 kilóval kidöngetek 8 ismétlést. Szóval mit tudtok ajánlani, mit csináljak hogy 6 hét alatt viszonylag sikeresen felkészüljek?
  • SeanJRRussel
    #12764
    Igaz én most diétán vok de a rizsem 120-150g naponta és mellette nem sok ch van pluszba,sőt semennyi.
  • csuszi
    #12763
    a 680 szerintem túlzó, 5g/tskg javasolnak. a fehérje viszont kevés. 2g tskg.
  • Roger6
    #12762
    Húbameg... Akkor nálam gyökeres változások lesznek a táplálkozás terén!
    Most megnéztem body-bulider.hu-n a kalkulátort, ami szerint naponta 680 g szénhidrátot kell bevinnem! Akurva... (bár fehérjéből meg "csak" 130-at ír, de gondolom baj nincs, ha többet viszek be )
    Najóvan, megy bótba rizsé, meg husé...
  • csuszi
    #12761
    150g rizs tartalmaz 105-110g ch-át. tudod milyen kevés az? azt szokták mondani, hogy diéta alatt ne menjünk 150g ch alá. és ez tömegeléshez? az nagyon gyér. tömegelésnél ha te 78 kg vagy, akkor kb kell 320-400g ch és 160-200 fehérje. lehet számolgatni a kajádat;) persze nem csak rizsből fedezni, hanem zab vagy lenmag, túró, zöldség, gyümölcs, tápkieg. stb. de egy napra ennyi ch kell neked.
  • Roger6
    #12760
    Tehát ezek szerint egy 61 kg-os (!!!!) kezdő (!!!!) embernek kevés a 150-200 g rizs. És a 400 g rizst tudja hasznosítani az előbb említett szervezet? (Én most 78-nál járok, akkor én is emeljem a rizst 400-ra?)
  • csuszi
    #12759
    180 g rizst ettem a diéta elején (most 100-nál járok). 150 nagyon kevés, haverom 80 kg és 300-400at tol tömegelés alatt.
  • Roger6
    #12758
    Okés, én 150-200-at fogyasztok, + fél kiló csirke, nekem bejön. Akkor biztos szervezetfüggő, mert nekem így is jönnek fel a kilók, látom magamon a változást. (mondjuk neked a kreatin sem használt, ha jól tudom)
  • Roman
    #12757
    150 gr rizs diétára.. 61 kg-osnak legalább 3500 kcal-t és 400 gr szénhidrátot, mert az poén. Nem kell sajnálni a takarmányt, be kell lapátolni.

    Az elölguggolás nagyon jó gyakorlat, van értelme annak mindig. Ha valakinek pl. a segge hajlamos nőni a guggolásoktól, váltson át erre, mert véleményem szerint kevésbé segges mozgás.

  • Roger6
    #12756
    Fél kiló csirke (legalább) + 150 g risz (legalább) naponta. Ha ez megvan, utána jöhet a következő lépés...
  • slime001
    #12755
    Egy 61kg-os kezdőnek milyen táplálékkiegészítőt ajánlanátok, ha egyáltalán van rá szüksége?
  • Retsu
    #12754
    Azt olvastam, hogy jobban terheli a combfeszítőt, mint a normál guggolás. Nyilván kisebb súllyal lehet csinálni. Véleményem szerint inkább haladó vagy afölötti szinten van értelme.
  • Danny1987
    #12753
    Mi a vélemyétek arról a gugolásról amit ugy csinálnak hogy a rodat nem hátra hanem előre rakják?
  • Retsu
    #12752
    Márpedig ha komolyan gondolod, megoldod hogy legalább 1-2 adag meglegyen a csirke-rizsből. A többit meg letudod pl. turmixxal. Amúgy szvsz nem muszáj 2 óránként enni, a 3 bőven elég.
  • BZS
    #12751
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy problémám.
    Elhatároztam magam, hogy most odafigyelek az étkezésemre. Felszedtem egy kis zsírfelesleget és leszeretném szálkásítani a testemet. Mint ugye tudjuk ezt diéta nélkül nem nagyon lehet.
    Eddig oké is a dolog, mert különböző mintaétrendeket már összeválogattam csak a kivitelezés a nehézkes.
    Sajnos suli közben nem tudom hogy oldjam meg a dolgot, mert van olyan nap pl. hogy 8:00től 17:00ig az egyetemen rohadok. Na most ilyenkor hogy oldjam meg a 2 óránkénti étkezést ilyen ételekkel, mint pl. a rizs meg a csirke. Eddig egyszerű volt mert jó pár szendvicset elpakoltam és burkoltam. Csak ugye diéta alatt az se megengedett. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna valami ötletet, tanácsot adni, hogy mit egyek (a megfelelő fejlődés érdekében) ilyenkor amikor nem tartózkodok otthon,sulizok.
    Nagyon szépen köszönöm előre is! ;)

    B.
  • OPM
    #12750
    szerintem is korrekt hely, kb fél évig oda jártam, de mióta nem vagyok diák, nekem túl drága
  • csuszi
    #12749
    :D már van 2.3??:):)
    Debrecen.
    majd felveszem videóra csütörtökön a fekvenyomást:D:D
    nekem 10 év alatt egyszer, ismétlem egyszer nem volt olyan, hogy ne legyen mellezés (fekvenyomás mindig van benne) után 2-3 napig izomlázam. pedig az van vagy durván ezer mellezés:)
  • center86
    #12748
    csuszi te hol edzel? város? megnézhetnéd az én technikámat is. mert tuti szarul csinálok valamit csak nem érzem........más. valamikor egy 3v3 war c.warmod 2.3 cracked ;D
  • csuszi
    #12747
    fenntartással
  • csuszi
    #12746
    mínusz 15kg-nál járok, már látom az alagút végét:)
    akit érdekel:
    reggeli 250g túro 30g lenmag őrölve bolero
    tízórai 250g túró 40g lenmag őrölve bolero
    ebíd 200g csirkecici 50 g rizsa :)
    estebíd ugyanez
    és este ha már nagyon kész vagyok akkor még 4-5 tojás
    néha paprika hagyma paradicsom gomba feldobni a kaját. nagyon néha valami kevés szénhidrátos szósz de max hetente egyszer.
    ez szerintem nem kevés, és bőven tartható. az erőm: 120x6fekvéből lett 110x7. nem vészes. és SZABÁLYOSAN, ezt úgy veszem észre nem árt leírni:D
    lásd lentebb:
    fekvenyomás. minden kedves sportpajtásnak üzenem, hogy a fekvenyomás abból áll, hogy az ember leengedi szépen a cickójára a rudat és onnan kinyomja szépen. nem homorít, nem emeli a seggét, nem a segítő segít neki 30kg-ot, és nem 20, nem 10, nem 2 centire állítja meg a rudat. hogy ezt miért? általában reggel gyúrok max 5-en vagyunk a teremben, csupa hc sportman. de most kivételesen lementem a terembe délután spannal. hát ez szörnyűűű: 10-12 srácot láttam nyomni, ebből 1 ismétlem 1 nyomott szabályosan. és ráadásul amikor ez az 1 segített egy olyannak aki 140-el nyomott fekve, úgy hogy állítom 100-ba se tudna szabályosan tolni 2-őt!!!! megkérdezte tőle a span, hogy te mindig így nyomsz? válasz: nem csak olyan 120 felett. előtte néztem, hogy már 100-ba is úgy noymott, hogy feléig engedte, és olyat homorított mint ide NY. magyarán, akik csalnak, azok észre se veszik mekkora faszok??
    és utána csodálkoznak, hogy miért néznek ki olyan balfaszul, és miért nem fejlődik a mellük. innentől kezdve minden párbeszédnél fentartással kezelem, ha valaki közli velem hogy ő 130-ba nyom 6-ot, én meg eddig pironkodtam, hogy cirka 10 év gyúrás után ilyen gyengusz vagyok...hát lehet ezért.
  • Roman
    #12745
    diéta-szálkásítás alatt érdemes a súlyokat tartani, vagy akár emelni is (nekünk ez családi szokás, diétában erősebbek vagyunk)

    Ha 100 kg-os fekvenyomásokkal felépítesz egy szép mellkast, aztán 50 kg-al elkezdel 25-ös ismétlésszámmal edzeni, nem a szálkákat égeted bele, hanem az izmot le.

    Maradjon a 100 kg, de ha eddig mondjuk 8-as ismétlésekkel ment, ne sajnáld akár 6-ig visszamenni. Az össz-ismétlésszám meg 25-35 közt egy gyakorlatban, nagy súllyal.

    Zsírt úgyse itt égetsz, hanem majd diétával meg kardióval, amiből szintúgy a HIIT a célravezetős. Úgy tapasztaltam, a zsír könnyen ég el, ha nekiállsz minden eszközzel a pusztításnak.

    szóval rövidke diéták legyenek, de jók. És tömegeléskor sem engedni a gilisztákat föld alá mászni. Ha nem hízol be mint a gyesznó, nem kell majd annyit diétáznod később, ergó lassabb növekedés és nagyobb izommegtartás.

    Már alig várom a nyarat, hogy gyakorlatba is átültessem amit tanultam. Mellesleg, haladok egy új koncepcióval is, 400-450 gr zsír, 200-250 gr fehérje és 10-20 gr szénhidrát naponta... Anyuék is kezdenek beleegyezni, miután feltártam néhány részletet.

    Több tanulmányt végeztek már így embereken, de azokat nem Vejnének hívják, aki most bevállalná, hogy két vérvétel, hormonvizsgálat (ezért még külön könyörögni kell majd) bizonyítsa, hogy van élet szénhidrátok nélkül is.

    Szegény gyrek kezd elhülyülni a sok stressztől ami éri mostanában, sikerült betábláznia magát az következő hónapokra, ezért ilyen szórakozási módokat keres. :D
  • BADE
    #12744
    srácok,ha vki ki szeretné próbálni a jumpfitness edzőtermet(Örs-ön),akkor a mostani Exitben 1alkalmas ingyen kupon van.Ha jól láttam a szaunát is lehet használni.
    Mi ma voltunk,habár nem egy Gilda Max,de nem rossz!
  • plck
    #12743
    Konkrétan csak annyi a célom hogy jól kigyúrjam magam
  • Sequoyah
    #12742
    Egyébként mi a célod? A kis súly, és a nagy súly is jó valamire.
    Testépítés céllal 8-12 ismétlés lehet a legcélravezetőbb, rövid pihenőkkel.
  • slime001
    #12741
    inkább nagyobb súly de 6-8 ismétlés.