33479
12316971501353788406.png
  • Roman
    #12827
    ugyanazt fogom mondani, mint egy haveromnak, aki sírt, hogy fáj a dereka ilyen-olyan gyakorlatoknál meg napközben sem tud már járni rendesen a fájdalomtól:

    SPORTORVOS.. vagy valaki, aki ért is hozzá.. általában a komoly egészségügyi dolgokat nem feszegetjük, főleg én nem a 8 általánosommal,
  • iko
    #12826
    ha felülés fáj akkor, esetleg lábemelés illetve haskerékkel lehet próbálkozni. Vagy ilyen tévéshoppos hátkímélő hasazó abkingcruiserprokardióreformtopfittwelness 3000 csodaszerkezetet.
  • atiati100
    #12825
    Nem most van porckorong servem regebben volt mutottek es sikeres volt a mutet nincs is vele semmmi baj csak nem terhelhetem felulessel ..
    Leci segitsetek, a hasam a leggyengebb pontom ..
  • atiati100
    #12824
    Naturba nem faj, csak a felulest nem birja tudod ha terhelve van ...
    Pdig hasaznom kene
  • Frayer
    #12823
    Orvos releváns tanácsot tudna adni, ha hozzáértő.
    Innen ilyen komoly problémákra ne is fogadj el tanácsot.
    A legjobb ami történhet, hogy életben maradsz.
    A legrosszabb,hogy ott maradsz örökre a földön.

    Nem vagyunk orvosok, senki tanácsát ne fogadd el innen.
    Bár, némelyikünk apja orvos itt.
    Nekem meg apám műtötte a pápát. De nem vagyok okosabb én sem. :D
  • atiati100
    #12822
    Sziasztok van egy gondom.
    Hasizomra szeretnek edzeni de mutottek a gerincemet porckorongservvel
    igy felulesezni nem tudok.
    Tudtok olyan edzest ami "kikeruli a gerincet" es jo hasra ?

    Elore is koszi : Ati
  • center86
    #12821
    srácok valaki próbálta már ezt a scitec jumbo tömegnövelőt? vélemény?
  • Frayer
    #12820
    Az én véleményen a kreatinnal kapcsolatban, hogy az egész cuccot, egy nap egyszer kell bevenni.
    Méghozzá edzés után, mind a 10 grammot, vagy amennyit szánsz arra a napra, legalább 40 gramm dextrózzal. Rásegítésként egy kis vanádium szulfát, egy kis ala, vagy egy kis taurin, meg mehet a b6-is.

    Az oka, az hogy a kreatin nagyon rosszul szívódik be az izom sejtekbe.
    A legnagyobb részét kipisili az ember.

    A belek persze felszívják, és bekerül a véráramba, de a sejtekbe már nem nagyon akar bemenni.
    A vese meg gyorsan ki választja felesleges drága kreatint.

    A sejtekbe a kreatint, mint a szénhidrátot is az inzulin tudja bejuttatni az inzulin csatornákon keresztül, másképpen nem megy.

    Tehát ami kell, hogy kis időre, magas kreatin koncentrációt idézünk elő a vérben, hogy maximalizálódjanak a diffúziós transzport jelenségek, ahogy a vérben az makronutriensek közlekednek a sejtekben.

    Minél töményebb a vér kreatin tartalma, annál több jut a sejtekbe, ahol a vérhez képest alacsonyabb szinten van a plazma szabad kreatin koncentrációja.

    Ha a vér kreatin szintje nem üti meg az izom sejtek szintjét, nem fog végbe menni a transzport. Tehát ha maximalizálni akarod a kreatinból a hasznot, mindet egyszerre veszed be, ebben az időpontban, muszáj hogy előidézz egy magas inzulin csúcsot, ami a nehezen szállítható kreatint, magával viszi a vérből az izom sejtbe, a sejfalban lévő kis inzulin csatornákon keresztül. Tehát ha nincs elég inzulin, a kreatin még akkor sem tud átjutni a sejtekbe, ha magas a vér kreatin koncentrációja.

    Az inzulin csúcsot még meg fokozhatjuk olyan természetes anyagokkal, amiknek inzulin hatás fokozó tulajdonságuk van, vagy maguk inzulin utánzó hatással rendelkeznek. Ilyenek a vanádium szulfát, taurin, lipon sav. Ha megnézitek a drága kreatin transzportokat, azokban is ilyen anyagok vannak.

    Azért jó edzés után időzíteni az egészet, mert akkor a sok bevitt szénhidrát, kevésbé alakul zsírrá, mind megy az izom sejtekbe, meg a máj glikogén raktárakat tölti. Edzés után, fel van pörgetve az anyagcsere is, ami a vérben lévő elemek transzportját is fokozza.

    Minden ok az edzés utáni, nagy adag kreatin mellett szól, nagy adag szénhidráttal.
  • Roger6
    #12819
    BB TV: Kreatin - ez némileg különbözik SeanJRRUssel szokásaitól, de minden szervezet másként működik...
  • SeanJRRussel
    #12818
    Amit leírtál nem sokat értettem,de nálam egy Creatin kúra az 50 napos(persze van aki tovább csinálja).Megveszem az 500g cumót és én feltöltést nem végzek mert sztem felesleges.Álltalában hétvégén szoktam elkezdeni mert akkor nem edzek és szombat vasárnap tud töltődni a cucc és hétfőre már hozza is amit hoznia kell.Napi 10g-ot szedjél,reggel éhgyomorra 5g meg edzés előtt kb fél órával megint 5g és ennyi.
  • Panzermeyer
    #12817
    Ennek akkor van igazi nagy jelentősége, ha versenyre való felkészülésen vagy. A sok nátrium vizesedést és zsírosodást okoz a bőr alatt. Ahoz képest, h az ember mennyi sót eszik meg, a vizek nátrium tartalma rettentően kevés, ez amatőr szinten nem oszt nem szoroz.
  • center86
    #12816
    Valaki tudja hogy miért fontos hogy a víz amit iszunk alacsony nátrium tartalmú legyen?
  • Retsu
    #12815
    Ja, csináld ezt úgy 2 hónapig folyamatosan. Utána jöhet az új edzésterv.
  • Lazarus
    #12814
    70 kilómmal 14%-os testzsírral a tiszta izomtömegem 60,2 / 2 = 30,1.

    Kreatinkúra feltöltési szakasz akkor nálam úgy néz ki hogy:

    1-3. nap 30,1 x 0,3g = 9,03g kreatin naponta
    3-6. nap 30,1 x 0,15g = 4,5g kreatin naponta
    Aztán 7. naptól 2-5g

    Ez így helytálló vagy elszámoltam valamit? Köszi előre is :)
  • Aquir
    #12813
    "az alapgyakorlatokat ne váltogasd"

    mármint csináljam ezt az edzéstervet, aztán pár hónap után azokra váltsak amik nem ezek a gyakorlatok de ugyanazokat a testrészeket vonják be az edzésbe? (feltéve hogy tudom milyen gyakorlatok kellenének)
    az edző mondta hogy ezt azért 5-6 hétig minimum csináljam, aztán akkor jöjjek el hozzá ha úgy érzem hogy többet akarok

    "Addig viszont az egyenletes edzésre fektetném a hangsúlyt a helyedben."

    vagyis ezzel az edzéstervet megszakítás nélkül csináljam, így érted?
  • Retsu
    #12812
    Ezt nem egészen vágom mire céloztál. Az biztos, hogy az alapgyakorlatokat ne váltogasd. Majd később, ha látszik hogy mi a gyenge pontod, lehet variálni. Addig viszont az egyenletes edzésre fektetném a hangsúlyt a helyedben.
  • Aquir
    #12811
    tehát hogy tudom hogy mikre edzettem kevesebbet, és arra, aztán mire megint nem, aztán váltani rá, és így tovább gondolom
  • Retsu
    #12810
    Addig csinálhatod, ameddig fejlődsz tőle. Pár havonta szokás váltani, de van hogy tovább is jó 1 program. Azért azt még hozzáteszem, hogy kezdetben mindenképpen jó, ha van 1 terv. Az ösztönös edzés, amit lentebb említettek, tapasztalt gyúrósoknak való. Sok gakorlás kell hozzá, hogy ráérezzen valaki.
  • Aquir
    #12809
    teljesen vagy hogy?? mert ezek azért alapgyakorlatok. és oda-vissza váltogassam?
  • SeanJRRussel
    #12808
    6-8 hetente az edzéstervet váltani szokás.
  • DaemoonHunter
    #12807
    Haladó tömegnövelésre gondoltam igazából, lehet beválik, de ha tényleg nem jók a tapasztalatok...
    Én most bevallom edzésterv nélkül edzek, bár tudatosan csinálok mindent, be van osztva a hét, de minden "csak" fejben.
  • Aquir
    #12806
    ezt sztetek mennyi ideig nyomjam?

    meg ezt lehet folyamatosan vagy kell pár hónaponként pihenő???

    1. nap
    fekvenyomás 5x8
    fekvenyomás 30°-os padon 4x10
    mellközelítő 4x10
    lehúzás rúddal tarkóra 4x10
    melltámaszos evezés 4x10
    hiperhajlás 4x15
    lábtológép 5x8
    lábnyújtás 4x10

    2. nap
    vállnyomógép 4x8
    oldalemelés 4x10
    előre emelés 4x8
    bicepsz állva rúddal 4x10
    bicepsz állva kézi súlyzóval 4x19
    lenyomás csigán 4x10
    karnyújtás fej mögött 4x10
    lábemelés 4x10
    felülés 3x15
  • csuszi
    #12805
    ez nem rossz DE én nem szeretem a kötött dolgokat. egyiik nap ez jön be, másnap más. én az ösztönedzésre esküszöm. mikor mi a jó, az ilyen papírból végzett edzés zsír béna...
  • csuszi
    #12804
    ha a haladó edzéstervre gondolsz nekem nem tetszik. nekem ez a vetkőzős forma csak gépeken válik be, szabad súlyos gyakorlatoknál inkább az ízületeim szopnak, az inak csak úgy jajgatnak. én más edzésintenzitásokat szeretek, szuperszettezek, triszettezek, óriásszettezek, és gépeken vetkőzve tolok, illetve negatív nyomás. más nem.
  • DaemoonHunter
    #12803
    *Ismétlésszám helyett sorozatszám...
  • DaemoonHunter
    #12802
    Jokerface-féle edzéstervekről mit gondoltok? Nekem az ismétlésszámok kicsit kevésnek tűnnek, bár a folyamatos súlyemeléssel gondolom elég ennyi is.
  • berto17
    #12801
    Lejárt szavatosságu ( 1éve) multivitamint még ugyanugy lehet használni vagy dobjam ki? (Actival Max)
  • BADE
    #12800
    "Nyersen nem jó" - már csak azért sem,mert olyan szalmonellát kap az ember,hogy átkozni fogja azt a napot,amikoris eszébe jutott.:)
  • Frayer
    #12799
    A gyesznónak bevált a szuszi? Hogy bírja a súlyokat? Növekszik tőle?
    Mikor indul a versenyen?
  • Roman
    #12798
    4-5 ek zab meg tej mellett minek baszni még a cukorszintet? :) a tojás nyersen NEM JÓ.

    minek szerenscétlenkedni, kellene valami olcsó fehérjekészítmény keverve vízzel vagy zsíros tejjel aztán annyi.

    Blöáá :(
    http://isohunt.com/torrent_details/28374130/the+anabolic+diet?tab=summary

    gondoljatok bele Vejne tragédiájába.. itt a tudás a kezében, itt az anyag, rengeteg referenciával alátámasztva, itt a lehetőség hogy fiatalon kipróbálhassa a dolgot a lövészárokban, erre itt van anyu apu akik nem engedik. De én könyörögni fogok nekik.

    Tudják rólam hogy nekem az az élvezet és öröm ha magamon új dolgokat próbálhatok ki meg nézegethetem mi mire jó, (nem csak magamon.. most tervezek nagyanyáim csirkéi közül 2-3 számára némi "szemestakarmányt" szerezni, egyszerűen imádom nézni mi mire jó) ez a hobbim, élvezeti forrásom, azt megtagadják tőlem.. miért?

    De meggyőzöm őket, hisz értelmes felnőtt emberek.. Plusz apám étkezése se sokban térhet el így kívüről nézve :D
  • Mr_no_NaMe
    #12797
    Sziasztok!
    Kb 1 hónapja fogtam bele a testépítésbe, de a kajával még nem vagyok tisztában.
    Azt mondják, hogy tömeget növelni, és szálkázni nem lehet egyszerre, csak a kezdők képesek rá. Mivel mindjárt itt a nyár, ezért jó lenne ezt egyszerre csinálni, de a kajával nem vagyok tisztában.
    Reggel iszok egy turmixot ami a következőket tartalmazza:
    4 tojás, 4-5 evőkanál zabpehely, kis pici tej, kevés cukor a vércukorszinthez.

    Ezt általában reggel, délután, edzés előtt, után, lefekvés előtt szoktam, de ha van helyette csirkemell akkor kicserélem az egyik étkezést tojásturmixról csirkemellre. Ez kb heti 1-2 alkalom.
    Azt szeretném kérdezni, hogy ez mennyire alkalmas az én elvárásaimnak?
    Jelenleg 73 kg vagyok reggel, este kb 75. 1 hónapja reggel 70 kiló voltam. Lehetséges, hogy talán háj lenne? Ezt viszont azért nem hiszem, mert a hasam alja, és a szélei nagyon áramvonalasak és csak a kockák hiányoznak róla. Ami azért nincs mert még nem gyúrtam ki. Tehát ez az étrend megfelelő számomra? Nem csinálok ezzel nagy hülyeséget?
  • Frayer
    #12796
    Nincs olyan, hogy biztos jó lesz neki is ami neked jó.

    Mikor diétázik valaki, érdemes vissza venni az ismétlés számokból, és kicsit nagyobb súlyokkal érdemes edzeni a relatív erőhőz képest, mert ilyenkor az átlag gyengül diéta során.

    Aerob, vagy kardia, ne erre koncentrálj.

    Arra koncentrálj, hogy találj meg egy intenzitást, megfelelő edzési idő mellett, ahhoz, hogy le tudj dobni heti, 1-2 kilót.
    Persze, ahogy haladsz előre, telnek a hetek, egyre nehezebb lesz fogyni, ugyan azon súlyokkal és aerób intenzitással.
    Ezért növelni kell az intenzitást.
    A végére már annyira, hogy szétpörgeted magad. Ezt szépen ki kell számolni. Nem érdemes hosszú diétákat folytatni. Elég az 5-6 hetes ciklus. Drogosok el tudnak menni 10 hétig is. A passzív fogyosók meg évekre is kitolják, ami meg csak azoknál működik akik olyanok mint a disznók. Sok mindennel összefügg, sok minden.

    A lényeg, idővel arányosan növekedő terhelés. Mindig új inger biztosítása az izmoknak, új terhelés, új ismétlés szám, új edzési hossz.
    Sok variáció van.
    Hasznos pihenők, dekondicionálás, az izmok újboli szenzitívvé tétele. Közben a leépülés megakadályozása. Akár egy kis antikatabolikus dolog is jól jöhet, megint képbe kerül a táplálkozás fontossága, ami nélkül semmi sem működik.
  • center86
    #12795
    of course not! 72kiló vagyok és napi 500gramm rizst eszek meg. Főzés előtt 500gramm mielőtt valaki kérdezi :P
  • Danny1987
    #12794
    "Ha diéta, akkor neki is "

    Az is alatt ugye nem azt érted hogy te is 2g fehérje és 3 g ch nyomsz.
  • slime001
    #12793
    Szerintem szénhidrátból mindenféleképpen vegyen vissza, a fehérje mennyiség jó. Meg ha nagyon fogyni szerente hájból akkor aerob edzés kéne neki. 6km/h sebességel 50-60 perc séta, ilyesmi.
  • center86
    #12792
    sziasztok. van 1 kérdésem amire valaki majdtud válaszolni. Na szóval most ugye tömegelek, sok kaja, alvás, kemény edzés 3-4 gyak testrészenként 3-4sorozat és minimum 8as ismétlés.Bicajon egy-másfél óra tekerés.
    Most van egy haverom aki el akar járni velem, mert fogyni akar. Neki jó ugyan ez az edzés+2óra kardió? Na és gondolom diéta. Ha diéta, akkor neki is a 2g/tskg fehérje és 3g/tskg CH lenyen az irány?
  • lord nihilus
    #12791
    az új terminátor filmről jut eszembe :D az új t-800as se rendelkezik rossz "adottságokkal"
  • Igros
    #12790
    Helló!
    Gondolom ez reklámnak számit:(
    Bodyshop24----A testépitő portál.
    Gyertek és nézzetek körül,regizzetek....stb
    Oriási kevezmények a webshopunkban.....minden megrendelés mellé ajándékot választhattok:)
    Üdv...
  • Aquir
    #12789
    Na, most már mondhatom hogy rendszeres jelleggel edzem heti kétszer, már rohadtul odateszem magam!
    És érzem hogy egyre kevesebbnek tűnnek a kaják amiket eddig ettem. Lassan kezdek aggódni, mivel se főzni sütni nem tudok (idő is kéne hozzá), úgyhogy marad a pluszkaják beiktatása (vagy ilyen mikróban elkészíthető tesco-s magyaros 10db csirkecomb xD)
  • SeanJRRussel
    #12788
    Nah a 4 hetes diétám vége -5 kg(103->98).azért már örülök h vége van.