33479
12316971501353788406.png
  • FOXX supreme
    #12909
    Ezt a topikot Frayer tartja "szinten" a tudásával. Szóval ha ő nincs, akkor lesüllyed ez is gyorsan.
  • Roger6
    #12908
    Figyelj, én fél éve kezdtem el a testépítéssel foglalkozni, méghozzá azért, hogy kinézzek valahogy. Először én is hülyeségnek tartottam, amiket mondanak mind edzés, mind kaja téren, de utánaolvasva a dolgoknak rá kellett jönnöm, hogy igazuk van. Nem beszélnek hülyeségeket, és a testépítés ilyen. Olvass utána más fórumokon is, és hidd el, mindenhol ezt fogják írni...
  • Roman
    #12906
    Frayer, nem vagy moderátor amúgy? Nem szeretném, ha egy szakmailag nagyon hasznos és jó topik lesüllyedne valami "getbigquick" vagy "t-nation" kezdő részleg színvonalára.
  • Roman
    #12905
    haha, röhögök, mert Vejne edzésfilozófiája kb. ugyanaz, mint Frayeré. Mindig magyarázom egy havernak, hogy ha 2 órán át tud edzeni, valamit nagyon elkúr.

    Kis sokk. Lehet órákig nyalogatni egy 9 voltos elemet, nem lesz semmi bajod. De ha egyszer hozzáérsz a magasfeszültségű vezetékhez, azt megérzed.

    Én jómagam közlekedésben használom a bicajt, de 20 perctől sose tovább. Általában egy nagy "na mennyi energiája van a hülyegyereknek?" lesz belőle, ami után sípol a tüdőm és remeg a lábam. Leszarom, mert endomorf vagyok és muszáj.
  • atiati100
    #12903
    Vegre valaki aki normalisan ir.
    Ültél már életedben kerékpáron?

    Mutatok neked olyan dombokat zalában hogy összeszarod magad ha feltekersz rajtuk.

    Amugy nem értem miért kell más sportokat fikázni.
    Ez gáz.
    És ilyet egy sportoló nem mond hogy a kerékpározás nem sport.


    Szerintem ezt ugy kell felfogni mint a futast. pl a sprintet
    van aki 13 sec alatt futja le van aki meg 9
    de attol meg hogy valaki az elejen van egy sportnak nem kell alsobbrendunek kezelni
    Valamikor te is voltal kezdo
  • Danny1987
    #12902
    Akkor félreértettem sorry
  • Frayer
    #12901
    nem azt mondom,hogy nem sport, de amit egyesek művelnek vele...
    én gyorsabban sétálok, mint ők kerékpároznak, fiatal létükre
    vannak ilyenek
  • Danny1987
    #12900
    Ültél már életedben kerékpáron?

    Mutatok neked olyan dombokat zalában hogy összeszarod magad ha feltekersz rajtuk.

    Amugy nem értem miért kell más sportokat fikázni.
    Ez gáz.
    És ilyet egy sportoló nem mond hogy a kerékpározás nem sport.
  • atiati100
    #12899
    Szerintem most a hosszutavuu szalkasitason es rovid ideig tarto nagy sulyokkal valo nagy izmok novesztesen vitatkozunk.
    En sportolonak tartom a kerekparozokat es ha a futam kozepen nem is keszul ki azert az utolso par km en mar ok is beleadnak mindent amit csak tudnak. Amugy koszi hogy lealaztal mindenki elott.
    Viszont felkeltetted az erdeklodesemet, azzal a feladattal amitol a nagyoknak is teli lesz a gagyo. Nem irnad le pontosan mit kell csinalni,mert unoktesom mar "nagy" (11 eve edz 95kg es megvolt neki fekve a 200kg) tovabbbitanam neki a gagyaszaggato gyakorlatodat
    kivancsi volnek mint mond ra.
  • Frayer
    #12898
    Azt nem nevezem sportolásnak, ha valaki non stop az edző teremben van, és jártatja a pofáját. Vagy, egész nap célba lövöldözik a haverokkal.
    Esetleg elmegy kerékpározni, minden erőfeszítés nélkül órákat tekereg.

    A nagy "sportembereknek" tudnék én olyan feladatokat adni, amitől megtelne a nadrágjuk.

    Én nézegettem a vívók, kézilabdások, focisták, és még a kenusok edzését is.
    Ebből volt vita, de én úgy gondolom, hogy be lehetne rakni olyan gyakorlatokat, amitől klasszisokkal jobbak lehetnének, de amitől tényleg majdnem elviselhetetlen lenne az edzés.

    Én nem a naphosszat edzés híve vagyok, hanem a sokkhatásoknak. Amitől észbe kap az álomból a test, és pánikszerűen el kezd fejlődni.
  • Frayer
    #12897
    ati ati, te még nagyon kevés vagy agyilag ebben a sport ágban.

  • atiati100
    #12896
    Nekem volt Tesis lakotarsam. Azok regggel 8 tol 12-14 oraig egyfolytaba sportolnak. Megevett reggel egy kiados reggelit, ebedelt, es vacsorazott.
  • atiati100
    #12895
    2-3 orankent eszel jol ertettem ?
    Az egy vizilonak is sok.
  • Retsu
    #12894
    Lábemelés, fordított hasprés, lebegőülés általában elég jó gyakorlatok arra a területre.
  • Roland815
    #12893
    Az alsó hasizom fejlesztésére milyen gyakorlatokat ajánlotok?
  • DaemoonHunter
    #12892
    Nah 70kg-nál tartok, s akkora gyomrom lett mint egy tehénnek, ez nem hagy nyugodni, pedig különösen "tisztán" eszem. Talán a 2-3 óránkénti nagy adagoktól lehet, és jobb lenne beosztani több étkezésre a kaját? Tömegnövelésnél azért gondolom természetes, hogy megnő kicsit a gyomor, de nálam valami extrém mértékben:D
  • atiati100
    #12891
    Vegre valakit segit is :)
  • Frayer
    #12890
    A felülés az nem jó.
    Azt csak az iskolában gyakorolják, egyenesen életveszélyes.

    Római széken, súllyal a mellkasodon, próbáld megedzeni a hasizmokat.

    Ne arra törekedj,hogy felüljél. Nem kell teljesen felülni, nem az a cél.

    A felülés, mint mozgás, csak mint következménye legyen a hasizom összehúzódásának.

    Tehát haspréseket csinálj, ami nem jár befejezett felüléssel.

    A hasizom összehúzódására koncentrálj, érezd ahogyan mozog, erőlködik az izom, ahogyan feszül, akkor jó, ha minél intenzívebben érzed.
    Majd lassú/lasabb visszamozgással, szintén feszítve visszaengeded.

    Tehát az izmot, a húst edzzük, nem az ízületeket koptatjuk, se nem sérüléseket próbálunk szerezni magunknak.
  • atiati100
    #12889
    Akkor engedelmettekkel visszaternek az alapproblemamra a hasizomfejlesztesre.
    Csinaltam mindnfele felules, fekve nyujtott labas emelest,
    mindig tompa gerinfajdalom lett a vege. Tik akik annyira ertetek mindenhez nem tudtok valami edzest amivel lehet hasazni de megussza
    a gerincem ?
  • SeanJRRussel
    #12888
    sztem is mert fél percenként küldi a kommentjeit.sztem is jobb ha közegbe edzel nagyobb a a kedv is meg a nagyobb mebrek ösztönöznek h edzél me sose leszel akkor amint ők.
  • OPM
    #12887
    chat kell nekije, nem fórum
  • csuszi
    #12886
    csak kicsit túlpörgött. megesik az ilyen. nem kell baszogatni. majd rájön maga kárán a dolgokra.
  • BADE
    #12885
    én is mindig megfigyelem,hogy ki milyen gyakorlatokat csinál,aztán következő edzésen ki is szoktam 1-2-őt próbálni
  • Roger6
    #12884
    Engem speciel ösztönöz, ha látok nagyobb darab embereket edzeni, és próbálok ellesni tőlük egy-két trükköt. Otthon ez elég nehéz lenne...
  • Frayer
    #12883
    ...az a fasza az otthoni egyeduli edzesbe hogy csak azt latod hogy Te fejlodsz. Nem szomorodsz el a latvanytol hogy van aki 5x akkora sulyal edz mint Te.

    Na elmész te a.. menj vissza Segges Várra.
  • atiati100
    #12882
    Csak leirtam a velemenyeimet sajnalom ha ezt valaki felreertelmezte.
    Nem hiszem hogy kioktato lett volna a stilusom.
  • Frayer
    #12881
    Aszittem csak engem idegesít.

    Azé nagyot néztem, hogy bejön ide valaki, oszt 5 perc után már okosabb az egész forumnál. Biztos ő Jóba Elek legújabb reinkarnációja.
    Az már látható, hogy ő a német mennyiségi edzés híve.
  • Panzermeyer
    #12880
    Hagyd már, zseni a srác.
  • atiati100
    #12879
    En nem szorakozok. Es mi idegesit bennem ?
  • Roman
    #12878
    Gyerekek, csak engem idegesít ez az atiati? na mindegy, szerintem valaki szórakkozik..
  • atiati100
    #12877
    De a mennyiseg ott is fontos.
    A sprinterek vagy napi 2x 2-3 ora sprintelgetnek ahoz a testhez
    szal ha kimesz es lesprintelsz 5 db ot az meg l.szt se tesz.
  • atiati100
    #12876
    Arra a sprint a jo
  • Sequoyah
    #12875
    Nem kockák és erek, hanem nagy izmok kellenek:P
  • atiati100
    #12874
    Sok edzes !
    A legjobb dolog a zsir ellen a sok edzes.
    99 ben megadodott a lehetoseg hogz reggel 10 tol este 10 ig focizhattam a grunodon. Most is azt a testalkatomat szeretnem visszanyerni.
    Annyira sokat edzettunk hogy napi 1 twix siman belefert, kockahas es eres izmok mellett siman.
  • Aquir
    #12873
    ott is látod hogy hogyan fejődsz xD
  • atiati100
    #12872
    Zsiregeto tabletta
    Egyszer bementem egy fitboltba kertem atom eros zsiregetot
    adtak is egy vagyonert.
    Beszedtem ket szemet, hat ugy megcsapott mintha 20 kavet ittam volna meg. Alig vartam hogy elmuljon a hatasaa
  • Roman
    #12871
    mé, a másik nem kokszos?:D csak azért össze lehet vetni hogy aerob vs kardió téren én hova voksolok.. :)
  • SeanJRRussel
    #12870
    A fekete bácsi se a sok sprinttől stirásodott ki a mellén
  • atiati100
    #12869
    Sziasztok az lenne a kerdesem hogy tudtok e olyan magyar lapot
    ami a testepitesrol szol es van cset ablak is.
    (Testepitoknek)

    Elore is koszi : Ati
  • atiati100
    #12868
    Ajanlom mindenkinek aki jo testet akar a nagypalyas focizast.
    Tobb oran keresztul.
    Ott aztan van kocogas sprint minden mi szukseges.