33479
12316971501353788406.png
  • cicai
    #12950
    jah bocsi:D:D
    kondifelszerelések nélkül semmi?!:D
  • cicai
    #12949
    Nagy sulyokkal dolgozz!
  • plck
    #12948
    Hi all.

    Az lenne a kérdésem hogyha "melleket szeretnék növeszteni", melyik a legjobb módszer erre a kondifelszerelések nélkül?!

    UI.:Csak ne azt tanácsoljátok, hogy adjak be magamnak vénásan női hormonokat.
  • cicai
    #12947
    amiől nem áll fel a fasod az a steroid
  • ChuckyHUN
    #12946
    Jah, én is ezt mondtam haverom okoskodott h persze majd nem áll fel a faszodd...
    de az inkább kreatin + protein ami cinkesebb nem?
    fehérje amugy is kell...
  • Lazarus
    #12945
    Nem üt vissza, ugyan olyan étel mint bármi más... kezdőknek fölösleges, akkor kell ha nem tudsz megenni annyi fehérjét ami a fejlődésedhez szükséges, de ha egyébként sem méred ki pontosan a fehérje/kalória beviteled tök fölösleges (szerintem)

    Kezdőként nagyon szépen lehet fejlődni mindenféle kiegészítők nélkül is.
  • ChuckyHUN
    #12944
    jahjah, én is ezen gondolkodtam...
  • Roger6
    #12943
    Mondjuk 15 évesen ne nagyon használj ilyeneket, szerintem ezzel még várj pár évet.
  • ChuckyHUN
    #12942
    Végülis jó, mert suliban ott tudok maradni haverokkal komolyra... ha tanács kell fordulhatok ide is meg tesómhoz is:)

    Fehérje porról m,i a véleményetek? elvileg hasznos de visszaüthet nem?
    Mondjuk max akkor használnám ha alapok már megvannak...
  • slime001
    #12941
    Az a véleményem, hogy csináld.
  • ChuckyHUN
    #12940
    Hello srácok.
    Amatőr vagyok de lelkes.
    Tesóm nyomja már kb 3 éve, elég jól áll, most pedig úgy érzem valamit mozognom kell.
    15 éves vagyok, 172-3 magas 70-75 kiló. van rajtam pici felesleg, de fogékony vagyok a mozgásra
    2-3x járnék a héten kondiba, + itthon amit lehet + futás.
    Erről így mi a véleményetek?
  • Sabcsee
    #12939
    igazából csak hasra és karra szeretnék erősíteni
    am köszi a tanácsot és neked is jazzy
  • Sabcsee
    #12938
    jövő nyárra :S
  • atiati100
    #12937
    Olyan embefeletti teljesitmenyeket kovetelnek meg nagy versenyeken
    hogy nem lehet kox nelkul teljesitnei
  • jazzy
    #12936
    Körülbelül heti 3 edzés elég lesz ahhoz, hogy nyárra meglátszódjon. Mondjuk úgy jövő nyárra.
  • Retsu
    #12935
    Főleg azok gátolják, amik terhelik a gerincet, pl. guggolás nagy súllyal és társai. De ezeket helyettesíteni nemigazán lehet. Úgyhogy azt javaslom, főleg viszonylag kis súllyal edz, és ha valamelyik gyakorlat fájdalmat okozna(persze ízületit), azt azonnal cseréld le. Türelem, a komoly edzéssel még várhatsz pár évet, addig csinálsz 1 jó kis alapozást, és rendben lesz az.
  • Sabcsee
    #12934
    *gyakorlatok
  • Sabcsee
    #12933
    cső srácok!
    biztos h sokan kérdezték már és már unjátok de nekem is muszáj...
    na szal 16 vok és még szeretnék magasodni:Dszal melyik gyakorlat gátolják a növekedést,melyikeket kell kihagynom?
    ja és ha most elkezdem akk heti hány alkalom kell ahhoz h nyárra ez meg is látszódjon?
  • csiter
    #12932
    köszi a válaszokat!!!
    mostmár tudom min kell változtatnom.
  • SeanJRRussel
    #12931
    Csak tudod az a baj hogy a bodysoknak még mindig nagy százaléka idióta agynélküli paraszt akik a többiekre rossz fényt vetítenek.Én is örülnék neki ha ezek a téveszmék a feledésbe merülnének amiket leírtál,csak hát ezért ez nem olyan egyszerű.Én speciel leszarom a többi,hozzá nem értő buta embert h mi csak kokszos tirpákok vagyunk,meg h a súlyok emelgetéséhez nem kell agy.Bizony is kell hozzá tudás,nem is kevés,pláne ha az ember jól akarja csinálni ezt a fajta sportot.

    Ati te meg ne nagyon szálljál szembe itt senkivel mert még kevés vagy nagyon.Közel 2 éve edzek,de korán se tudok annyit mint Frayer vagy Roman,a tapasztalataimat megosztom de nem szólom le a másikat meg állítom a hülyeséget.
    Na PEACE.
  • Frayer
    #12930
    Csak helyeselni tudok. Meg veregethetjük egymás vállát.

    Kisebb testépítő lexikon lettél te is.
    Ezekből is látszik, hogy a testépítés egy külön tudomány ág lett.
    Nem abból áll, mint egyesek hiszik, hogy emelgetjük a vasakat. Aztán meg buzisan bepózolunk, és büszkén mutogatjuk a picsánkat, eltelve az önteltségtől.

    Az egész a saját korlátaink megtalálásáról szól, és azok átlépéséről. Legyőzzük magunkat, és mi irányítjuk a testünket, annak fejlődését is.
    Ezt az érzést, közönséges cigifüstös és alkohol bűzös halandók soha az életben nem tapasztalják meg. De úgy kell nekik.

    Egy életünk van, és ebben az életben szeretnék nem csak a szellemi képességeim teljes kontrolljával rendelkezni, hanem a teljes testem felett is én akarok rendelkezni.
    Erőssé teszem, vigyázok rá, megvédem a betegségektől, ellenállóvá teszem, hogy ha eljön az idő, ő is megvédhessen, támadásoktól, súlyos betegségektől, fitt lehessek, ne legyek fáradékony jellem, megóvhasson a haláltól, öregedéstől stb stb.
    Nem egyszerű dolgok ezek.
  • Roman
    #12929
    BTW, próbálkozunk. Péntek-szombat-vasárnap-ma, szénhidrát folyamatosan csökkent, le a nullára (na jó, ami túróból, tejszínből bejön.. meg a magokból)

    Érdekes élmény. Most kicsit álmos vagyok, de valamiért a teremben iszonyat jól megy, meg durranok is. Agyilag sem volt még gond. Inkább hogy motiválatlan voltam ma 1-2 dologra iskolán kívül, de azzal nem foglalkozunk.
  • Roman
    #12928
    Frayernek már megint igaza van. Egyébként én ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, mikor idegösszeroppanást kapsz. Nem megy semmi, nincs kedved semmihez, szellemi teljesítmény csökken, összeszedetlen és motiválatlan vagy mindenre.

    Vigyázz a stimulánsokkal, ezek még ráerősítenek a dologra. De pl. túledzettség vagy túlhajtottság esetén tirozin aminosavat külön érdemes szedni. Sajnos az igazi túledzettség kezelése heteket, hónapokat vesz igénybe.

    Jobb elkerülni ezt az állapotot, de iszonyat nehéz ide eljutni. Egy kezdő természetesen nehezebben edzi túl magát. Idővel az agy megtanulja az összes izomrost munkába vonását, megtanul maximális erőfeszítést kifejteni (ezért erősödnek gyorsan a kezdők, tanul a test) ami potenciálisan növeli az esélyét annak, hogy túlhajszolja valaki magát.

    Ezt megfigyelheted magadon is, minél erősebb és nagyobb az izomtömeged, annál több időt vesz igénybe a teljes regeneráció. Ha kimeríted magad (teszem azt, bukásig végzett fekvenyomás) hiába múlik el az izomláz 2-3 nap múlva, az idegrendszered még tropa. És így tök friss, újraépült izomzattal is alulteljesíted az előző emelésed.

    Ezért érdemes a bukásig való edzést kerülni, és csak specifikus időpontokra betervezni (pl. hosszabb pihenő, dekondícionálás elé)

    Aktív pihenővel lehet segíteni a helyzeten, ez az, amit én most csinálok. Bontott programon voltam, és észrevettem, hogy nem nőnek a használt súlyok már, sőt gyengültem néhány gyakorlatban. Motivációm az egekben volt, így most a heti 5 bontott edzésről váltottam 3 teljes testre, kb. 40 perces edzésekre. Ez kevésbé megerőltető.

    Sajnos 40-50 perc után a kortizol hormon szintje nagyon felszökik, a test nekiállna az izomfehérjék glükózzá való átalakításának. Jobb a rövid-sokkszerű edzés. TV-zni mindenki tud 3 órán keresztül, ha edzeni is tudsz, akkor TV-nézés szintjén van a tréninged.

    Annyit érdemes megjegyezni, hogy a túledzettség hosszú folyamat. Nem két hét alatt jön el, sőt, néhány program tervez is "túledzésveszélyes" szakaszokat időnként. Úgy periodizálja a tréninget pl. hogy 1 hónap mindent bele túledző szakasz után betesz pár hét rekreációs emelést. Állítólag az előző hónap munkája ilyenkor fog beérni.

    De ezekkel sajnos nem vagyok tisztában.
  • Frayer
    #12927
    Én úgy fogalmazom meg a túledzést, hogy elvész a motiváltság. Nem úgy fejlődök az edzésekre, mint azelőtt. Csökkentenem kell a súlyokat, mert nehezebben megy. Fáradékony vagyok, netán betegség érzetem van.

    A túledzés jelensége, az agynak tudható be. Nem az izomnak, vagy a testnek. Hanem az idegrendszernek, ott is a motoros agykéregnek.
    Könnyen le lehet égetni ám. Olyan mint egy idegösszeroppanás, csak éppen ez csak a motoros agykéregre lokalizálódik.

    Általános téveszme, hogy a testnek kell a regeneráció, a test 48 óra alatt minden sokkot kipihen, ami az edzésekkel jár, esetleg a gyulladások napokig is húzódhatnak, de a szövet regeneráció az egy két nap alatt végbe megy. Ekkor van többlet protein beépülés.

    Ellentétben az idegrendszer, a sorozatos, túleröltetéstől, "kiéghet" aminek a regenerációja eltarthat egy hétig is.

    Így azok a testépítők akik egy héten csak egyszer edzenek, rosszúl csinálják, mert azt hiszik az izom pihen, holott egy két nap alatt már kipiheni magát, a további fáradság, már idegrendszeri alapon van jelen.
    Ezért mondott csődöt a HIT edzés rendszer.
    A HST rendszerben már erre az idegrendszeri kifáradásos jelenségre is figyelnek.
  • slime001
    #12926
    Ha bontott edzésed van és heti 3-nál többet edzel és oda is teszed magad az edzéseken akkor ez már valószínűleg túledzettség. Igazából én se érzem mikor edzettem túl magam. Most heti 4 edzésem van, de szerintem visszaveszem 3-ra.

    "Biztonsággal állítható, hogy minden kezdő, aki heti 3 alkalomnál többször végez intenzív súlyzós edzést, nem tud optimálisan regenerálódni, és fejlődése sokkal hamarabb megtorpan majd, mint a kevesebbet edzőké."

    Ezt szó szerint idéztem a BodyBuilder.hu-ról. http://body.builder.hu/edzestervek_csoport.htm4?id=1
  • csiter
    #12925
    Hali!
    kb 5 hónapja edzek minden hétköznap.
    Egyik nap mell kar a másik napon hát váll izmaimat erősítem és ez így váltakozik.
    Hasra minden edzésnap 2 gyakorlatot végzek, így napi 2-3 órát mozgok.
    Sajnos munkanélküli vagyok úgy hogy pihenni van tudok bőven.
    Sokat olvastam a túledzésről de így se tudom eldönteni hogy túl edzem-e magam.
    Szerintetek?
  • csuszi
    #12924
    ott is van. szellemi fokozók. de még a technikai sportokban is. még a lövészetben/íjászatban is. mindenhol.
    csak a súlyemelésben, a kerékpározásban és a bodyban nem:)
  • Sequoyah
    #12923
    A sakkban miért ne lenne?:O
  • Sequoyah
    #12922
    Sztem nézz utána pl Lance Amstrong edzésmunkájának. Ő is ott izzad a konditeremben a súlyok alatt:) Persze nem pont testépítő edzésterv alapján, de a súlyzó az ott van a kezében.
  • Retsu
    #12921
    Hát igen, a koksz sajnos ilyen vagy olyan formában mondhatni a sakkon kívül mindenhol ott van. Ezért is tartom igazságtalannak, hogy mindig a bodysokra fogják az egészet, pedig keményen megvan ez a jelenség más sportágakban is, csak ott nem beszélnek ennyit róla.
  • Sequoyah
    #12920
    A sprinterek a konditeremben gyúrnak:D
  • jazzy
    #12919
    Tessék visszatérni a topic eredeti témájához, kerékpárosoknak van másik topicja.
  • slime001
    #12917
    Olvasd már el mit írt! "Elmegy kerékpározni, minden erőfeszítés nélkül órákat tekereg." Talán ez neked sportnak számít? A biciklizés lehet sport ha az ember annak tekinti és úgy is csinálja, de az órákig tartó lézengés tényleg egy semmi. Ez a biciklista testalkat meg sicc!:D
  • atiati100
    #12916
    Koksz. A szomszedomban egy srac lakik aki par eve orszagos elso volt 400m en. Megkerdeztem mer nem ment tovabb azt montdta mer koxolni kellett volna
  • atiati100
    #12915
    Az meg hogy biciklista teste van az egy dolog,
    "bicajjal edz nem sulyokkal, biciklista teste lesz."
    Ha ezt a mondatomat is elolvastad volna akkor te is lathattad volna hogy tudom hogy testepitessel foglalkoznak itt.
  • atiati100
    #12914
    Mar megint leoltottal tudom hogy testepito forum, csak valaki beirta
    hogy a kerekparozas az nem sport. Erre a mondatra reagaltam.
    Azt en is nagyon jul tudom hogy kerekparozastol nem lesznek szep nagy izmaid.
  • Roger6
    #12913
    Nos, lefogadom, hogy a Tour de France első 10 helyezettjének legalább a fele illegális dolgokat használ a felkészülés során. Igen, az élsport már csak ilyen...

    Nade kedves atiati100! Ez egy TESTÉPÍTŐ topik, vili? Ahhoz, hogy izmokat építs, nem biciklizned kell a Zalában fel alá, hanem nehéz kilókat emelgetned. Minden egyes gramm izomért keményen meg kell dolgoznod. Biztos van olyan topic, ahol a Tour de France hallatán leborulnak a lábad előtt, és csókolgatják a cipődet, de ez nem az a topic, itt nem a bicikli a téma. Biciklitől nem lesz soha ilyen kezed, mint a bannerban...
  • DaemoonHunter
    #12912
    Ha nincs semmi elfoglaltságom 2, vagy 2 és fél, de van amikor kitolódik 3 órára, ilyenkor jön rizs meg csirkemell, ritkán vmilyen tészta vagy burgonya, és ennyi...nálam 3 óra elég erős éhségérzetem van, szóval ezt nem várom meg.
    A kérdés tovább él, de lehet hülyeség volt, mivel úgy is tömöm magam tovább, most a cél 80kg.
  • atiati100
    #12911
    Aki biciglista az nem sportolo.
    Hat ha en mod lennnek alapbol torolnem ki az ilyyen hszeket.
    Aki megngyeri a Tour de Francetot azt igen tisztelni elismerni
    megbecsulni kell. Sok sok eves munka lehet egy ilyen teljestimeny elismereseben. Az meg hogy biciklista teste van az egy dolog,
    bicajjal edz nem sulyokkal, biciklista teste lesz. A test
    alkalmazkodik a feladathoz es ott nem a 100 kg kinyomasa a feladat
    hanem tobb tiz kmt emberfeletti tempoban lebiciglizni. De ettol
    meg o is sportolo sot nem is akarmilyen.
  • atiati100
    #12910
    Itt most nem arrol volt szo hogy melyik edzes a legjobb.
    Hanem a stilusrol.Nekem tokeletesen semmi bajom az ezeken kivul leirtakkal, sot rengeteg mindnenben egyetertek, csak valahogy kulturalt formaba adjuk mar elo ha lehet ... Es ne igy :

    Először nézzél sok dragon ball Z-t " van vagy 400 része", és ha már kellően megerősödtél, akkor gyere vissza, további edzésre